• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Ahojte! Tak my sme mali vcera to stretko s Tinkou, bolo super :slight_smile: Akurat kratko :unamused: To sa clovek az divi, o kolkych veciach sa moze porozpravat s clovekom z rovnakej krajiny :slight_smile:
13. říj 2008 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to mi je tak ľúto :frowning2: Deti by nemali byť choré, si spomínam, ako mi bolo blbo, keď mala Sára horúčky a nechceli ísť dolu.

Za gratulácie Sári ďakuje :dizzy_face:
13. říj 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan dakujem, ved aj mne je to luto , keby si ho vcera videla na pohotovosti chudak chcel byt len na bruchu a stale , mu chceli bud brat krv a lebo lekara alebo rontgen, zaspal za chvilu bol hore bol hotovy a stale v 40 C, ja sompri nom plakala...
dnes rano mal 40C a hnacky samozrjme , ale pekne pija, tak som rada ze aspo pije roztok....
13. říj 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Erika to mi je strasne luto, chudacik Josh, dufam ze sa z toho coskoro dostane.Teploty 40 fuuuuuu.
13. říj 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka dakujem , musime byt silny teraz ja psichicky, a josh fizicky, ale prekonava to ako chlap...

a co vy kocky co mate nove???
13. říj 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ako dlho už vlastne horúčkujete?

Mne Sára momentálne bojkotuje jedlo... keď jej prpravím niečo, čo môže sama zjesť, tak zje tak max 100g a piple sa s tým pol hodiny, niečo "roztlačené" a s omáčkou nechce vôbec, ale minule sa mi náhodou podarilo ju oklamať tak, že som jej nabrala fazuľky a medzi tým som ju kŕmila niečím iným, ale dnes ani to nezabralo :angry:

Ozaj, kto chodíte do telocvične na nejaký kurz? Chcela by som vedieť, koľko vás to stojí.. tu pýtajú za mesačný kurz Tai-chi 53€, za posilku 50... na rok je potom predplatné nižšie, len by ma zaujímalo, či sú to normálne ceny, alebo sa mám ísť pozrieť inam.
13. říj 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan od soboty vecera , vratili sme sa s disneylandu nic som si nevsimla, bol kludny a doma mal 39 cely horuci...a od vtedy sme vysli na 40,5 maximum zatial....
13. říj 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj to prejde s tym jedlom kazde dieta to robi ...

co sa tyka kurzu, zalezi kde....
v mastkych kurzuch vychadza tanecne a ine, na max 200 euro na rok; sukromne su drahsie....
13. říj 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi hneď napadla tá prekliata šiesta choroba, ale pri nej nie sú žiadne príznaky choroby, len horúčka a dieťa je v pohode, takže to nebude ono... :unamused:
Toto je určite súkromný kruz, kde by som našla nejaký "mestský"?

Kurnik, ja sa tu v ničom nevyznám, ani neviem, kam sa mám ísť opýtať na mestské creches...zajtra mám v pláne PMI, chodíte tam kvôli niečomu?
13. říj 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teraz som našla za tai-chi na juhu 87 za 3m, takže 53 za mesiace je fakt pálka... tak si ešte musím overiť tie ceny za dlhší kurz... blee..
13. říj 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tato nie je ma na rongene brochite, a ktomu aj gastro takze vinnika uz mame...;
mestke na marie si vypytaj letaky, a jasle tiez tam...
presne tio povedia kde mas zavolat.....
normalne je to kde je aj PMI..

kocky ja teraz idem idem aj s patom k lekarke pre istotu , ten na rozdiel od Josha kasle.....

tak neskor....
13. říj 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
len aby ste vedeli ta 6 choroba sa tu vola rosseola keby nahodou....
13. říj 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Eriko : to je smutne, ale hlavne ze pekne bumba :slight_smile: to je pozitivni :slight_smile: At se z toho brzo vyseka, chudacik maly.
Bihan : ja platila rocni kurzy jogy (jednou za tyden) 170 euro.

Dneska odpoledne tu mame ve meste prednasku o kojeni, tak tam frcim :slight_smile: Do PMI pocitam chodit tak maxi vazit mimi estli dobre pribira a pak pokud budu mit nejake otazky, abych furt neotravovala doktorku. Na mestsky jestlicky se muzes zeptat bud na PMI nebo rovnou na radnici. A nebo muzes zavolat mistni socialni pracovnici. Ta by ti mela dat info i o jinych moznostech.

Jinak se mi pos*al pocitac. Nechce zapnout obrazovku :rolling_eyes: vcera zase zdechnul, aniz by me upozornil, ze uz nema baterku a od ty doby bojkotuje obrazovku. Je to blby, pac ma jen rok, stal desny prachy a ja jsem jeste nedodelala ucetnictvi! Jeste ze jsem na matersky, nedokazu si predstvit, ze by mi takle kleknul a ja byla v plny praci :astonished: Tak jsem pekne nakrknuta.

Navic me porad nepoustej ty strevni potize. Furt me nekde neco poboliva, je mi blbe a tak. Snad to nema na mimi vliiv. Me rikala SF ze to je trosku normalni, jak mimi tlaci na streva, tak se tim uklidnuju.
13. říj 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, hlasim sa pre mna v netradicnom case.
Bihan, Sarik vsetko naj k 1.rocku, nech vam rastie do krasy :wink: trosku opozdene pisem, no vcera som nestihla, boli sme s Hankou a jej manzou a bolo to velmi mile, ved dame aj spolocnu fotku. Hani, snad ste dobre dosli, aj ked asi neskor, ako ste chceli :sweat_smile:
Takze existuje aj Be delicious night??? :dizzy_face: najneskor zajtra na letisku ocucham, teda ak stihnem.
Erika, vy ste zase chori ? :astonished: Panecku, nejak sa to tam na vas lepi, snad sa deturencom skoro polepsi.
Takze ja idem pomaly balit, papiere uz mam pokope, nasla som aj nejake zabudnute ceske korunky :dizzy_face: s batozinou sa parat nebudem, najviac miesta aj tak zaberie kamoskina bunda z Promod :grinning:
Tento tyzden je tusim tyzden kojenia, vsade su prednasky a tak, aspon ze trosku osvety robia aj tu.
13. říj 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No sranda, aj my tu mame poobede prednasku o kojeni a SF mi odporucila nech tam idem. Kurzy u SF mi zacnu az v novembri, takze zatial si len tak vselikde citam o porode a tak.
13. říj 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, drzime palce, at se z toho brzy dostanete ;)

Bihan, tady v La Baule jsou taky drazi. Kurzy jako takove nevim, ale posilovna pry stoji normalne kolem 50e na mesic... Ja chodim nastesti k Y. do prace zadara, jinak tam chteji 600e/rok ;)) Kombinaci posilovny a bazenu maji za 1200e na rok :astonished: to jako nevim kde bych na to vzala :sweat_smile:

U PMI jsme byli jen parkrat po narozeni kvuli vazeni, a pak jsme dostali od nasi pediatricky predpis na pujceni vahy, tak uz jsme tam nebyli. A pak vlastne jeste jednou se zeptat na creche, tak nam pani dala kontakty jak na creche tak na veskere aktivity pro rodice a deti v celem okoli.

Tini, jsem nejak nepostrehla, kam se chystas? ;)
13. říj 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, no do Prahy predsa :sweat_smile: a bez rodiny :slight_smile:
Co ja som skusala to fitko tu u nas, tak ponukali nejaky super balicek: zapis tusim okolo 88e a potom to nejak vychadzalo 69e/mesiac, ale este finta, ze museli ste dat cislo bankoveho uctu a ak ste chceli prestat chodit cvicit, oni si este do 12 mes od zapisu vyberali peniaze :astonished: alebo mesacne 99e a potom si vzali uz len 2x mesacny poplatok, ked ste chceli prestat. Bol tam neobmedzeny vstup, takze kto nema co cez den robit a vobec co robit cely tyzden, tak to bolo super. Alebo este sa dalo kupit 25 vstupov za 400e, toto som mala v plane ja, ale po vyskusani hodiny gratis som si to rozmyslela kvoli kojeniu.
Dosttaocne ma to vsetko odradilo, takze nemam potuchy o ziadnych kurzoch, a pod.
13. říj 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som sa vratila od lekarky, takze aj pato samozrejme ma, lenze on kasle takze to ma ani neprekvaopuje a taha sa to uz 3 tyzdne, vlastne tak sa to aj stalo..
tini my sme boli pred 3 tyzdnami nachladeny a neskor pato zacal aj kaslat, no nic vzlastne, dala som sirup na kasel, na hrdlo, kvapky do nosa po par dnoch ani slychu, no a ono to tam sa zapalilo od vtedya o josha , dost skryro , nebyt rontgenu tak ani nevedia co mu je....
takze asi tak....

idem trocha popratat....
13. říj 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som chcela, pockajte az vase ratolesti pojdu do skolok a pod. tam potom uz budu castejsie chorejsi ako teraz , je to proste tak

pato ked bol sam, tak do 3 rokov mal len 2 nadchu a nic viac....
teraz je v skolke od minuleho roku, a aspon 5 krat do roka je mu nieco, aj tak to nie je vela, oprotiu inym detom...
13. říj 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dík za rady, PMI teda bude dobrá voľba, lebo by som rada na nejaký kurz s deťmi, aj keď Sára je už veľká a babymasáže ju asi zaujímať nebudú, ale tie creches a aktivity sa mi budú hodiť.

Tak pozerám, že teda tá suma až taká prehnaná nebola, zdá sa mi, že mali cca 400 na rok za fitko, tak snáď sa do 300 za tai-chi vpracem.... Tini, ty s tými cenami ale rozhodne vedieš :sweat_smile: :grinning:

Luci, ja by som zase mohla skúsiť nejaké aktivity, ktoré organizuje armáda, je tam napr. akvagym (a viac neviem), ale serie ma to, že by som zase bola iba s manželkami vojakov a tých mám až nad hlavu, takže chcem niečo mimo.

Inak, Tini, celkom ti Prahu bez rodiny závidím :sweat_smile:
13. říj 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, práve som pozerala fotos zo Sárinho prvého mesiaca, lebo si dávame do albumu porovnávacie fotky po roku a mala tak príšerné to novorodenecké akné, že sa normálne čudujem, že jej z toho nezostali žiadne jazvy :sweat_smile:
13. říj 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, to vies, ten prazdny luxusny zivot na juhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: podla toho aj take ceny.
Do Prahy sa tesim, akurat rodicia poslali presne pred tyzdnom nejake dokumenty doporucene expres ku kamoske, kde budem spat a v piatok ich este nemala :astonished: tak snad dnes, lebo nemam predstavu, co budem bez nich robit. K ziadosti na ministerstvo potrebuju dolozit 8 roznych lajstier :angry:
Taky akvagym moze byt nahodou dobry... ja by brala hned :frowning2:
13. říj 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som bola na tej prednaske - velmi zaujimava, aj s nazornou ukazkou kojenia:slight_smile:
Inak Tini: stastnu cestu, ja Prahu zboznujem akurat ze by som si tam nemohla teraz dat najlepsie pivo na svete - teda ceske :(
Inak tie tehu gate su fantasticke, maximalne pohodlne, este raz vdaka.
Erika mas pravdu, deti ked zacnu chodit do skolky to je galiba s tymi chorobami, svagrinej deti boli chore stale a od nich ochoreli aj rodicia. Navyse v Anglicku tie matky nechali decka v 10 stupnoch s holymi nohami, tak jasne, ze boli stale chore.
O kurzoch ani nechyrujem, ked som chcela zacat chodit na aerobic alebo nieco podobne, bolo to otrasne drahe, takze som si kupila DVD na doma a cvicila som sama - yogu, taichi, pilates, jazzercise, taebo, ale chcelo to fakt volu sama sa do toho pustit.
13. říj 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju Bihan, ja bych taky brala aquagym hned :pensive: Uz jsem si nezaplavala ani nepamatuju natoz nejakej ten sportik :sweat_smile: a kdyz by se dalo oboje. Jsem chtela delat v tehu, ale zavreli bazen zrovna na tohle leto :angry:

Jinac ta "rencontre" okolo kojeni byla moc prima. Dokonce jsme si tam udelaly i takovej mini atelier "portage" tak se nebudu muset ve ctvrtek nikam kodrcat autem :slight_smile: Akorat jsem zjistila, ze jsme asi utratili 50 euro za blbou latku :angry: no jeste uvidime estli po vyprani nezmekne. Jinak si budu muset k Vanocum prat opravdickou "echarpe". Mno hihi, koukam - dobrej napad :sweat_smile: Jo taky me uklidnila ta pani s tim mym vytokem. Rikala, ze prvni kolostrum muze byt klido oranzovy, takze me doktorka a dve SF "vyplasily" zbytecne. Ale coz, hlavne, ze to je OK.
Taky nam tam donesla ta bénévole z Leche League knizku o kojeni. Vypada dost dobre. Jmenuje se Art d'allaiter nebo jak a jsou v ni odpovedi snad na vsecky problemy o se muzou vyskytnout. Tak si ji asi poridm pro jistotu.
A co ty Hanuk? Jaka byla diskuze?

Ja jdu neco slupnout, mam nejakej hladik :grinning:
13. říj 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko, bolo to velmi zaujimave. So mnou tam boli este tri tehu, dve co maju termin v novembri a jedna co ma vo februari ako ja. Este tam bola moja SF a este jedna pani puericultrice a jedna infirmiere. Dve dalsie boli mamicky s babetkami - jedna vysvetlovala, ake tazke bolo kojenie na zaciatku, lebo chlapcek sa narodil uz v 34 tyzdni, nemal reflex ciciania, takze najskor si odsavala par tyzdnov a potom sa to maly naucil a koji ho doteraz (6 mesiacov). A druha mamicka ma dve deti, jedno koji dokonca este teraz (ma 2 roky), takze koji obe deti sucasne. Ta nam predviedla aj echarpe, vravela, ze na to neda dopustit, ale ja sa este stale neviem rozhodnut medzi porte bebe, kde dieta je allonge a neskor sa moze na stojaka a echarpe. Ide o to, ze ho chce nosit aj Martin a on by si na seba echarpe nedal (predsa len s porte-bebe to vyzera muznejsie :slight_smile:
A dostali sme aj par dobrych rad - aby nevznikli crevasses tak vzdy brucho na brucho, vraj vyborny je coussin d`alleitement, tak si ho asi kupim. Ze su dobre aj protege mamelons. A hlavne vraveli, ze treba vydrzat aj keby sa na zaciatku nedarilo. A ze treba filtrovat vsetky rady co daju mere a belle mere atd, lebo vraj sama matka najlepsie vie, ako ma co robit. Tiez, ze treba vela pit (najmenej 1,5 l denne) a nestresovat sa.
Bolo to fakt fajn. Este budu prednasky bobologie, relations avec bebe a retour a la maison, ale na tie pojdem az v novembri/decembri.
14. říj 2008 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je vyborne, hanuk,hlavne , ze sa ty dobre citis....

my mame porte bebe; mne vyhovovalo pri oboch detoch , a hlavne mojmu muzovi....

ale ja viem , ze dostanem za chvilu od zastaniek satky....

ja som tak ci tak pouzivala, len kratko na max 2 hodiny, a tiez nie kazdy den....
pre mna ked som ho dobre zafixovala, tak bol pevne obklopeny, vsede ani pohnut sa nemohol a aj hlavicku mal pevne obtiahnutu, da sa nastavit, len som si vsimla , ze vela ludi to nerobi, deti im doslova lietaju , ahlava cinka na vsetky strany...
a pritom staci tak malo....len nastavit a stiahnut pasy okolo...

tak nam spadla horucka ma len 38 a niekolko , takze som strasne rada, ale ma zlu naladu , drobec, takze ma caka znova tazky den....
14. říj 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to je fajn, že vám teplota klesá :dizzy_face:

A čo by si od nás chcela dostať? :grinning:
Hanuk, port bébé, kde je dieťa naležato určite nekupuj, príšerne z toho bolí chrbát a dieťaťu visia dolu nožičky. Brr.. ja by som sa tak nosiť nechcela. Odporúčam kúpiť Manducu alebo Ergo.. sú to ergonomické nosítka, Manduca mi príde lepšia. Zakladá sa tak jednoducho ako obyčajné port bebe, ale dieťa nie je zavesené, ale podsadené.

Hi, na tých dobrých radách sa ale musím predsalen zasmiať, lebo také som dostala aj ja a boli mi naprd :sweat_smile: Viem, že pôsobím ako poriadne demotivujúci element, ale keď toľko vecí vyzerá v tehotenstve úplne inak ako po pôrode... Mne by poloha brucho na brucho nepomohla kvôli mojim prsiam, preto som si crevasses "užila" a na to ma nikto neupozornil. Ani na to, že mám dávať pozor, aby mi malá necucala dvorce (čo sa jej párkrát podarilo), lebo som ich mala veľké.. tak som chodila pár dní s cucflekmi :sweat_smile:
14. říj 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan dakujem, je to tak , dobre rady su super vec aj v nemocnici, skusaju , pretoze na jednej funguje a na druhej mamicke nie, na vela veci pride clovek sam, prax , je najlepsi ucitel.....
14. říj 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Erika to je dobre ze vam uz klesa teplotka a ze ma zlu naladu sa ani necudujem, drzte sa

Hanuk ja som tiez bola nadsena zo sedeni ale potom realita bola trosku ina. Ja som mala strasne naliate prsia a dvorce boli velmi stvrdnute a tym padom sa maly nevedel prisat a este som ich aj mala strasne velke. Raz sa mi ani za svet nechcel prisat a tak som zobrala tie ochranne klobuciky a pouzila som ich.Islo to s nimi velmi lahko ale ked to laktacna zbadala tak nebola nadsena.Povedala ze ich nemam pouzivat ale ze si mam vzdy asi tak 5 min pred kojenim bruskom ukazovaka stlacat dvorec a ten zmakne a tym padom sa Jullian aj lepsie prisaje. Potom som to praktikovala a nemala som uz s prisatim ziadny problem. Musim povedat ze mi velmi v nemocnici pomohli s kojenim a doma sme uz nemali ziadny problem. Oni tam v nemocnici boli k dispozicii 24 hodin a v hociktoru nocnu hodinu prisla a pomohla mi.
14. říj 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Hanuk to je fajn. Taky se mi to sezeni moc libilo. Nevim, proc ti rikali o protège mamelon, ze je to super. Ja si myslim, ze kdyz mas problem, tak mozna na chvilu nez se vyresi, ale pak bych je dala pryc.
Janka vidis : me by napadlo trosku odsat, prsum tak ulevit, aby nebyly tak napjaty a maly se mohl prisat :slight_smile: no taky reseni. Je fajn, kdyz clovek muze nekoho pozadat o napad kdyz si nevi rady.
Co se tyce nositka, tak i v echarpe muze byt mimi allongé. Uz jsem videla i "hamac" to je takova predsita echarpe, co se da na rameno a pod druhou pazi je kapsa, kam se da mimi. Videla jsem i ta nositka, ale rekla bych, ze tam je dost dulezite hodne dobre vybrat, a jak rika Erika : dobre upevnit mimi. Coz je ostatne dulezite i u té saly.
Co se tyce dobrych rad, tak nam ta pani dala zaklad : uplne jednoduchy : kojit co to da, pac mimi se nikdy nemuze prejist materskyho mlicka. A za druhy se vyprdnout na vsecky dobre minene rady okoli a delat jak to citim. Tot vse :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Juuu, prednasky bobologie. To nam pak poreferujes vid? Ty ja tady nemam :cry:

Eriko, taky jsem rada, ze uz vam to klesa. Tak jeste stupinek a pul jo? :slight_smile: Kdo by nemel zlou naladu v takovym stavu... chudinka Josh a i Pato.

Hi hi, jinak uz mi to leze na mozek :grinning: Dneska rano me silene bolelo brisko (ojojoj, moje zazivani dostava zabrat). Tak jsem chodila, poskakovala na balone, tancovala brisni tance, rozdychavala a sledovala, jestli nemam kontrakce :grinning: Ale nemela jsem. No rikala jsem si, ze to bude hovinko a ne miminko. A taky bylo. Tak uz mam predpripravu za sebou :grinning:
14. říj 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek