• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Blani, tak drzime palecky!!!! :wink:

Bihan, na ty vase teple plaze se uz moooc tesime :sunglasses: Uz jen 5 tydnu a jedem :wink:
17. říj 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , nie uz zacinas pracovat dietatko sa blizi...
to je dobre , z es i volala...

inac si ako ja sneh v zime,a lete na kupko.....boze to boli casy....

karol kde si byvala za mala, ja som tiez mala za bytovkou, kopec a este aj torysu, takze sme sa sankovalo a bobovali stale tam, aj na taske do skoly, viete si predstavit ich obsach potom a atramentove skvrny, na knihach... :grinning: :grinning:
17. říj 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

tak nic nenasli. Delali monitor : vsecko v poradku. Delali UTZ, zadna odlepena placenta. Koukali na cipek : uz nekrvacim (prestoze mezi odjezdem z domova a prijezdem do porodky jeste neco vyteklo). Tak to asi bude podrazdenej cipek jenom no... :slight_smile:
Pry tam meli hodne hooodne rodicek dneska vecer :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pritom tam byl takovej klid a pohoda. Vsici usmevavy... docela me to uklidnilo, ze az pujde do tuhyho v den D tak jsou tam vsici takovy zen :slight_smile: to budu potrebovat.

Luci : ty se mas. Jela bych taky :grinning: Ale pac narozeni mame do 5 tydnu tak nic podobneho nehrozi :sweat_smile:

Eriko: no teda! Na skolnich taskach? To ja vytahla pytlik od svaciny :grinning: na tom to klouzalo dobre a nemuselo se to susit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2008 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , kulicko, ty mi nahanas strach tak chce to dietatko ist von alebo nie, ale nie , nechaj ho v teplucku.... :wink:
18. říj 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko ja ti nevim. Ale listy jeste uplne neopadaly a uplnek byl minuly utery. Takze bych rekla, ze spis tak za 14 dni. Novoluni je den po brachovych narozeninach. Tak treba budou slavit spolu :slight_smile:
Dneska rano ze me zas vypadla jedna tmava kapka, ale to muze byt po tom vysetreni. Zatim je mimi pekne nahore a lebedi si i kdyz to tam ma malicky. No neboj, dam vedet az to bude :wink:
18. říj 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ja som byvala na Sekcove a mali sme kopec hned za bytovkou. Tiez nedaleko ten nas potok :grinning: a tam sme sa chodili korculovat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to boli zimy :sweat_smile: A ked som na vianoce pozerala z okna a padali vlocky a sneh sa odrazal od svetiel, juuuuj to bolo. Normalne uz spominam ako stara babka :grinning: :grinning:
Kulicka, je dobre ze si sa uistila, nech si babo este trosku pobudne v brusku nie? :wink: Ved ma este cas :slight_smile:
18. říj 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, uz pride , ked mu bude sudene, na tento svet prist :slight_smile:

karol tak spominam aj ja, presne tak iba stym , ze som s trojky, ale to iste vianocne prve vlocky, a nadherna vianocna atmosfera, ktoru sa snazim urobit, aj pre moje deti...

ae chyba mi to , tie detske casy , korculovani ena toryse, za blokom sankovanie, a podobne somariny, stavanie bunkerov,a potom tazka gulovacka..... :frowning2: :slight_smile:
18. říj 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, a taky te vsichni znami a rodina bombardujou smskama a telefonatama jestli nahodou jeste nerodis, a kdy uz to bude? ;))) Na to jsem byla ke konci tehu alergicka... :wink:
18. říj 2008 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence
Blani - teda - este povedz babatku, ze nech sa neponahla, nech este vydrzi :wink: - ale inak dobre si urobila, ked si sla do nemocnice - vzdy je lepsie urobit aj x zbytocnych jazd a uistit sa, ze je vs OK :wink:

ja som dnes grogy - drobci si zase zmysleli, ze pospanuju tie moje uz aj tak dost nasponovane nervy - a musim priznat, ze sa im darilo :angry: - potom sa mi kus ulavilo, ked dosiel MM na pauzu - ale vecer si este dali reprizu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak len dufam, ze zajtra si daju pohov a ja si idem obalit nervy cokoladou :wink:

jeje vianoce na snehu :dizzy_face: - mozno to toho roku aj trosku zazijeme, uz som od par ludi ocula, zevraj ma byt tuha zima - tak mozno nam tuto v lyone aj daco posnezi
18. říj 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, Eriko, az se mu bude chtit, tak si rekne :slight_smile:
Luci : jeste me nikdo nebombarduje. Asi vsici seznali, ze mame jeste cas. Vzdyt ja oznamila toho 18 listopadu a to je az za mesic, takze zatim v poho. Ale urco kdyby mi furt psali, tak me to bude kakat :angry: Az to bude tak to bude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsem pres den opet trosilinku spinila, ale to bude tim vysetrenim ze vcera. Rikam si, ze to bude cipek, kterej je prokrvenej a jak mimi na nej tuka pri kazdym kroku, ze asi mi obcas praskne nejaka ta zilka. Ted k veceru tam ma opet diskoteku :dizzy_face:

Jani, dej si nejakou dobrou cekuladu. Mnam. Doufam, ze si zitra budes moct odpocinout. My jsme dneska s manzelem odpoledne vytuhli na kanapi na 2 hodiny :sweat_smile: A pak jsme sli pokecat k sousedum. Donesli jsme pernik s orechama polejvanej cokoladou, oni nam udelali kafe a caj a kecali jsme a kecali :slight_smile:
A jak odchazime koukame na jejich zapalenej krb :slight_smile: no a pak prijdem dom a ten nas takovej prazdnej :frowning2: studenej. No uz se moooooooooc tesim, az dostaneme ten odhad na prace, abysme konecne mohli se tesit az to bude hotovy. Se cela klepu az budeme moct zapalit prvni ohnicek :slight_smile: to hned rozveseli. A kdyby jeste k temu nasnezilo... juva! :dizzy_face:
18. říj 2008 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Erika tak aj ja som byvala na sidlisku III a za domom sme mali paradny kopec na sankovanie a korculovat som tiez chodila na Torysu.
Sneh ten mi strasne chyba uz 4 roky, ale tento rok dufam ze budeme moct lyzovat na SVK. Vianoce na plazi som zazila 2x ale ani raz som nemala pocit ze su to Vianoce, bolo to uplne nieco ine. Vonku bolo cez 30 stupnov a v obchodoch vyhravali vianocne pesnicky a vsetky vyklady boli vyzdobene s Pere Noel a zasnezene ale bolo to zvlastne.Chybala mi tam normalne vona zimy.
Jani aku cokoladku si si dala??Ja som dnes tlacila cokoladu s kuskami malin a teda som ju aj zjedla celu a to sa snazim dietovat hehe.
Kulicka nech mimco este chvilku vydrzi a lepsie ze si isla. Mozno ze tieto Vianoce budete mat aj ku krbu sneh.
Dnes som bola na skuske ale foto sme nerobili pretoze sukna ta bola hotova ale korzet nie, pretoze ten bude hotovy az neskor, kvoli tomu ze sa mi dost menia miery a myslim si ze sa to este zmeni. Objednala som sa uz aj ku kadernicke a aj na make-up.Najvacsi problem je tu zohnat topanky. Vsade maju len cierne alebo snehovo-biele a este k tomu aj s nizkym opatkom. Toto mesto je fakt ako dedina.
18. říj 2008 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata! Som tu uplne nova :wink: tak sa vam v rychlosti predstavim.. :slight_smile: Mame doma maleho drobca Mattea - 1.11. bude mat dva roky. Doteraz sme zili na Slovensku a teraz sme sa rozhodli prestahovat sa do France,snubenec Frederic je z Villeneuve St Georges (94). Letime asi za tyzden. Som tehulka v 17tyzdni. :grinning: Mam totalny chaos ako to bude prebiehat s porodom. Tu na Slovensku sme rodili v Banskej Stiavnici a nevedeli sme si vynachvalit. Ale ako to tam funguje? Ako ste si nasli dobreho gynekologa? A naozaj tlacia, ze si musim dat epiduralku, ked nechcem? Aky je tam rozdiel v porode v maternite , na klinike a v nemocnici. Co znamena plateau technique? PROSIM nemozete mi porozpravat ako ste to prezivali? :confused: DAKUJEM!!! :wink:
19. říj 2008 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja len čakám, kedy ti začne liezť na nervy, ako ti tu všetky hovoríme, že mimi má ešte počkať :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Júúj, moje hory okolo BB sú fakt úžasné a lyžovačka na Tureckej je to najkrajšie, čo poznám :dizzy_face: Už sa teším, ako sa vrátime do Európy a budeme zase chodiť domov lyžovať.

Mária, tak ja sa toho chytím a baby doplnia... Pre mňa je pôrod vo fr. úplno baladou. Rodila som v štátnej nemocnici, epi ti nikto nútiť nebude, ak nechceš, nemusíš, ale vyšetrenie s anesteziolóm je povinné pre prípad, že by si musela rodiť cisárskym rezom. Myslím, že do 36tt sa musíš nahlásiť v zariadení, v ktorom chceš rodiť, či je to štátna nemocnica alebo súkromná klinika. V princípe v tom rozdiel nie je, len v štátnej máš všetko zadarmo (ak máš poistenie, čo by si si mala čo najskôr vybaviť - myslím Carte Vitale), v súkromnej môžeš za niektoré úkony doplácať, ale väčšinou je tam zase personál viac otvorený napr. k alternatívnym pôrodom - treba sa informovať vopred, lebo keď sa do nejakého zariadenia nahlásiš, už sa to nedá meniť.
Maternité je všeobecné pomenovanie pôrodného oddelenia :wink:
Plateau technique bude asi technické vybavenie - pôrodnice sú rozdelené do 4 skupín - ten najvyšší je so špeciálnym neonatologickým oddelením pre predčasne narodené deti, kliniky sú väčšinou 2. a 3. stupňa, 1. stupeň neviem čo obnáša.
19. říj 2008 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Jani, ja jsem to nejak propasla, kdyz jsme byli pryc, jsem vas nestihla docist, kdy se teda budete brat a kde?
A saty si nechavas sit? Jake, ukaz! Jsem hrozne zvedava :grinning:

Maria, ja jsem taky rodila ve statni nemocnici. Epidural mi nenutili, ale doporucovali, ja ho nechtela, a kdyz jsem na nej po nekolika hodinach bolesti kyvla, tak 5 dalsich hodin shaneli anesteziologa, to byla docela sranda ;)
Ja jsem ale mela blby, dlouhy a komplikovany porod. Odstrasujici pripad, fakt :wink:)) Takze na mne radsi nekoukej.

Vanoce, budem bohuzel opet travit tady. Se totiz vracime z Reunion 14.12. a odletat hned nato do cech se mi moc nechce, hlavne Y. pracuje mezi svatky, nemuze si vzit volno, musela bych letet jen s malou, a jemu by tu asi bylo smutno, a pak chceme jet spolu do cech vsichni tri hned v lednu.
Ale chci letos udelat cesky stedry den 24. u nas doma, hrozne se na to tesim, jen my tri, s kaprem, koledami i pohadkou, bude to teda tezke probojovat u tchyne, ze tam 24. neprijdem, musim na to hooodne diplomaticky ;)) Myslim ze uplne staci, ze tam pujdem na cely den 25., tak snad nebude zas nasrana.
19. říj 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, konecne mi funguje net, uz som zacinala mat abstak :grinning: ale na druhu stranu som stihla precitat noveho Viewegha :slight_smile:
Rychlo som si vas precitala, blahozelam Erike k papierom, vidis, a uz si za vodou! A teda som nechapala, ako mohli dat Joshovi v nemocnici nespravne mlieko :astonished: nakopat ich dakde je malo !!!
Maria, vitaj, krasne sa rozrastame...
V Prahe bolo super, akurat som skoro nestihla odlet napriek 3-hod casovej rezerve, pretoze bola zatvorena dialnica kvoli velkej havarii. Bolo rano a vsetci sa chceli dostat niekam do prace, stihli sme to LTT! V Prahe 'nesklamala ' Ceska posta :angry: inak vsetko slo az prekvapivo ako po masle a velmi rychlo, na ministerstve som podala ziadost a teraz uz len cakat, zo zakona maju lehotu 1 mes. na vybavenie a potom to Osvedceni do zahranici rovno poslu mojmu prekladatelovi a on potom mne. Snad sa uz poucil od minula a da si pozor na chyby :confounded: no nenasla som takto narychlo ziadneho overeneho sudneho tlmocnika v Prahe. Stretla som sa aj s byvalymi kolegami z prace, s kamoskami, pochodila som po obchodoch, prezrala som sa zelnacky s uzeninou a moravskeho vrabca se zeli a bramborovymi knedliky ... Chlapi to doma prezili v zdravi, Lucija, Alex bol s MM a 1 den s nounou-susedou. A mam dojem, ze Alex si ma teraz viac vazi, viac poslucha, prejavuje mi viac lasku, kazdopadne nam to prospelo :dizzy_face:
Vcera sme mali pracovnu sobotu tu v rezidencii, doobedu sme pekne vycistili spolocnu zelen a potom nasledovalo male obcerstvenie, bolo to mile, vsetky deti spolu santili...
Susede som kupila fusak, odsavacku a ako bonus aj Echinaceovy detsky cajik :wink:
Takze tak, akurat som dobita ako kon, este by som brala tak 2 dni na oddych po tom vsetkom.
19. říj 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

dali ste svoje deti ockovat proti meningitide typ C ??? Nie je to povinne ockovanie a hlavne nie je preplacane SECU...

my sme sa rozhodli ockovat a teraz hladam na nete informacie...

a este jedna vec...boli sme u pediatra a na veceru mam zacat davat synovi " bledisoupe", samozrejme, ze mozem robit polievky aj domace a potom este mlieko...mam dat priblizne 130 ml polievky a 120 ml mlieka ...Robite to aj vy tak ?

maly mi vypije vecer 240 ml UM, nedavam ziadne cerealie, lebo vydrzi spat celu noc a ze vraj ich mam zacat davat na noc ( 3x do tyzdna bud cerealie do mlieka alebo polievku+mlieko)
...tak neviem...
19. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, vitaj :dizzy_face: Susedu uplácaš fusakom? :grinning:

Webka, meningokoka sme neočkovali ane neuvažujeme, príde mi, že Sára má toho za sebou až až.. na každej kontrole ju ďobú... zvažujem kaihne.

Tie mliečne polievky som malej nikdy nedávala, kým som dojčila a potom sme s mliekom prešli na systém ako pri dojčení - 2x denne ráno a večer až na to, že jej pridávam cereálie a aj tak mi veľmi nepriberá.
19. říj 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Webka, ziadnu Bledisoupe Alex nedostaval, na veceru mal zeleninovu kasu (petit pot alebo ja som spravila) alebo cerealnu kasu a pred spanim sme pripadne este kojili. Mne je zelenina+mlieko v jednom pride dost nechutne.
S ockovanim este neviem, ja sama ockovana som este z prace, ideme k lekarke o 2 tyzdne, tak sa jej spytam na to. Ale asi nedam, nie kvoli nepreplacaniu, ale nemyslim, ze je to potrebne.
19. říj 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi som sa zle vyjadrila, tu poleivku s mlikeom nebudem davat naraz spolu..

mam dat 3x do tyzdna vecer zeleninovu polievku a potom este mlieko...

zatial davam iba mlieko...

a ake cerealie davate ? nature alebo aj s prichutami ?
19. říj 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE? KULICKO, len oddychuj, pekne....

TIni, vitaj doma , som rada, ze aj ty bides mat za chvilu, svoje papiere, avsetko za sebou aspon i konecne oddychnes.....

Marialt, ty budes v parizskom regione, takze ako ti piosala Bihan, vsetko sedi, , len jedinea vec, na statnu nemocnicu sa treba nahlasit, hned ked otehotnies, pretoze potom niesu miesta....
je to parizske unikum, teda zavolas do najblizsej nemocnice , talm sa ta spitaju datum poslednaj menstruacie a podla toh presne vedia kolko maju miest volnych na tvoj datum porodu, takze uz hned po telefone, budes vediet a, ci sa tam nahlasit , alebo , nie, budes musiet vyskusat inde....
na klinike staci v 6 mesiaci.... osobne som preferovala kliniku , mam za sebou dva porody, jeden v statnej a jeden na klinike...

janka, ja som byvala n avolgogradskej tak asi vies na aky kopec som chodila a lebo na brehy torysy, boze to boli casy.....
19. říj 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webka, ja som ťa pochopila, to sú tie večerné mlieka so zeleninou :wink: ale aj tak som to malej nedávala.
Cerealie dávam nejakých 5 druhov obylnín aj s rôznymi príchuťami.
19. říj 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme davali od Nestle Sinlac, nemliecna kasa, pretoze Alex mal problem s UM, tu to nezozenies. Fr.kase nemam vyskusane, ale by som v tom veku dala natur a prichut mozes dat sama: nejaka lyzicka ovocnej vyzivy.
Na veceru by uz mohol mat aj nieco tuhsie, to je pravda, skus tu zeleninku aj so zemiakom kvoli zasyteniu a uvidis.
BIhan, nepodplacam susedu :sweat_smile: to nebolo pre tu nounou, ale pre tu, co ma tie 3 deticky a vsetky su/boli kojene, preto ma moje sympatie :wink: a vyzera to, ze budem mat konecne 1.franc.normalnu kamosku. Dokonca nas s Alexom pozvali na narodeninovu oslavu jej prostredneho syna, bude mat 3roky a s Alexom su velki kamosi. Dokonca ona sama bola teraz na tych prednaskach o kojeni, volala aj mna, ale bola som prave prec. A ze tam bol aj ortodontista a ten vravel, ze kojenym detom sa lepsie vyvija dolna celust (sanka) ako flaskovym a navyse ta sanka je symetricka, nakolko sa koji z oboch prs a flaska sa dava len z jednej strany. Toto mi je absolutna novinka a pri zamysleni to je celkom logicke.
19. říj 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja davam cerealne kazdy den , na noc do mliecka... :wink:

moj nikdy nechcel polievku na noc, ale vela deti to ma rado...
19. říj 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maria, Bihan to napisala velmi pekne, prehladne, zrozumitelne. Ja som rodila v privatnej casti statnej nemocnice, poslal ma tam gyndos prihlasit sa asi v 5.mes, potom som uz tam chodila na kontroly gyn. a aj 1 anest. (mimochodom, ja som anesteziolog), epi som si dala pichnut. A o tom, ze tunajsie porodnice su rozdelene do 4 skupin, citam po prvykrat, diky, Bihan :wink:
Najviac trvalo vybavenie Carte vital, do FR som sa ja pristahovala okolo 15.-16.tyz a to poistenie mi prislo snad az o 2-3 mes, dovtedy sme platili a zbierali uctenky, vsetko vratili spatne k datumu prichodu do FR.
19. říj 2008 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pocujte, davam fotky do albumu, mam ich spravne ulozene v programe, ale ked ich dam na kona, tak sa mi zobrazia vsetky horizontalne, aj tie, co su ulozene nazvislo :angry: viete, co s tym ???
19. říj 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ak som sa ešte pozerala na to rozdelenie a trošku som sa sekla, nie sú 4, ale tri stupne, pričom druhý je ešte rozdelený na A a B (takže v praxi aj tak 4 :grinning:).
V prípade, že sa tehotenstvo odohráva bez problémov, mamina bude asi nasmerovaná do zriadenia prvého stupňa (ak je blízko). Toto zariadenie nemá pediatrické oddelenie, ale pediater je dostupný 24h denne.
Zariadenie tretieho stupňa je väčšinou univerzitná alebo hlavná nemocnica vo veľkom meste s kompletným vybavením neonatológie aj pre predčasniatka s veľmi nízkou váhou a veľkými nárokmi.
Tretí je medzistupeň, pričom IIB majú tiež neonatologické oddelenie a oddelenie reanimácie (len asi nie sú také veľké ako III).

Aj ja chcem sympatickú susedu :cry: Minule som si čítala na MagicMama historky tých "vyšinutých" mamín, ktoré sa rozhodli dojčiť až do prirodzeného odstavenie.. celom som sa pobavila :grinning:

No a fotky skús otočiť, keď už ich máš na koňovi, tými šípkami.
19. říj 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som si tie sipky doteraz nevsimla :sweat_smile:
19. říj 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hlavne kliniky, su zakladne, vybavene takze ked su problemy , dietatko ide do specialnej nemocnice,
19. říj 2008 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Vitaj Maria, je super, ze sa stale rozrastame :dizzy_face:
Bihan, dobre si to vysvetlila, ja sa v tych ich stupnoch a rozdeleniach vobec nevyznam :sweat_smile:
Tini to ti verim, ze si mala abstaky :grinning: ja sa niekedy par dni neukazem a uz len na to myslim, ze co sa tu rozoberalo :grinning: Inak Alex je super na tej fotke so salkou a novinami :grinning: :grinning: taky "stary mudry" :grinning: ako sa u nas hovori.
Erika ja mam krsneho na Volgogradskej :sweat_smile:
U nas nic nove, len to, ze sme sa boli trosku prejst na horach, ci nahodou nenajdeme nejake prve hubk, nazbierali sme aspon gastany, ktore si vecer ugrilujeme v kozube :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: Len sme mali trosku smolu, lebo moj najdrahsi pri zoskakovani z jedneho pnika, zle dopadol a dost skaredo si vytkol clenok :confused: :unamused: takze sme nakoniec skoncili na pohotovosti :pensive:
19. říj 2008 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja jaj, tak to mi je luto toho clenku.... :frowning2:
vazne mas krstneho na volgogradskej svet je maly ze?
19. říj 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek