• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
bihan, mne josh zacal chodit aj sama a aj prestal , proste stat stoji , ale uz nechce sa mu chodit, jedine , ked sa drzi... mne to nevadi aj tak si hovorim, ze ma cas....
20. říj 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem

tak ma este cas :slight_smile:
20. říj 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webka mozno ani nebude chodit po styroch a hned sa postavi ako Erika pise a naozaj sa tym nemusis trapit. Nas zacal velmi skoro a bola by som radsej keby sa nikde neponahlal lebo ho musim stale striehnut, neposedi ani 2 minuty. Kamoska ma syna co zacal chodit az ako 16 mesacny a teraz mu nestiha.

Erika tak to je super ze uz ta choroba presla. To este len zistim ako to chodi v tych skolkach tu ale co pisete tak choroba tu nie je ziadny problem.
20. říj 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jani ,v skolke im to je jedno, ze nie j e v skolke,az ked idu do skoly , je ine...
len viem ako to chodi, aj co sa tyka inych deti, co som predtym strazila, mas matky , ktore ich poslu chudakov do skoly, su unavene, kruhy pod ocami, nevladzu, a este aj po skole ti ich matka zavola, apovie ti , chodte do parku a dieta ledvo zije a stoji, len si sadne na lavickua o com sniva je postel,...

proste sa mi nepaci ten ich postoj..... aspon nas ti povie 3 dni doma,a lebo 5 dni, oddych , ale tu,,nic... este ti povie, v skole mu bude lepsie aspon sa nauci discipline....
20. říj 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,

zase se hlasime (no preci ja a miminko ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).
My jsme o tomto diskutovali s tou dobrovolnici z Leche League. Chtela jsem vedet, proc nektere matky nepovazuji kojeni za samozrejmost. No a bylo mi odpovedeno, ze pry v nedavne dobe (50-70 leta) zenska proste musela a chtela byt jako muzskej. Tzn ze tehu muselo probehnout jako by vubec neexistovalo, po narozeni hup do prace a makat a makat, byt ucinna a efektivni, plna energie a nejaky dite? To je jeji problem. Tudiz nikdo nekojil, pac prsa = sexualni objekt a byt otrok ditete, ze zrovna ted chce jist? Ani nahodou! :frowning2: Vypada to, ze nasledky jsou tu jeste dnes, proto kdyz je dite nemocny, mamu by asi vyrazili z prace, kdyby s nim chtela zustat na nemocensky :frowning2: Proto se prizpusobili ve skolkach a skolach, pac jinak by se to asi vyresit nedalo (podle jejich bohuzel zablokovanyho mysleni :frowning2: ). Takze tak to vidim ja - proc. Ale taky s tim nesouhlasim. Kdyz je nekdo nemocnej ,tak to ma vylezet a ne jit hopsat s kamosema a chytit navic od nich jeste neco jinyho. Mno nic.

Janka : to uz to mate za par :slight_smile:

Lucky : kamosce zas holcicka (12 mesicu) krici na pejsky "ham ham!" :grinning: a strasne se na ne natahuje s takovuym vyrazem v ocich, ze byste ji fakt verili, ze je sezere ve vterine :grinning:
20. říj 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka na to som prave zvedava, pretoze vo februari by som si chcela zacat hladat pracu a moze sa stat ze ked pojde do kolektivu tak bude casto chori. No a mne sa moze nasledne stat ze ma sef posle kade lahsie.
20. říj 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
boooze aka hrubka chori-chory
20. říj 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, zase ste tolko natarali za 1 den !
Webka, nic neboj, ALex vobec neliezol po 4, v ohradke nemal tolko miesta :grinning: On ani nesedel, najprv sa postavil a potom sa naucil zo stoja si sadnut. Kazdy je individualny a hlavne neporovnavaj s ostatnymi, lebo ta porazi z toho.
Dnes som v Casine nasla cerelie od Nestle s ovocnou prichutou! normalne som zirala, tak sa vynimali medzi tymi cokoladovymi a medovymi...

Co ste sa tu bavili o poisteni v tehu, ze ste boli na zaciatku tehu poistene na SK a ze tu to bolo ok...ja som ani netusila, ze to takto ide! Ked sme mne zhanali Carte vital, tak som v poistovni musela napisat cestne prehlasenie, ze nie som poistena v inej krajine EU. Co som samozrejme bola, odhlasila som sa v CR a hned som sa prihlasila na SK, ze keby nieco... (+som mala nejake dlhodobe cestovne urazove poistenie keby nieco...). A ked som ziskala fr.poistenie, tak ma nasi doma odhlasili zo Siderie.
Sranda, pokym sa vybavovalo poistenie, tak som vsade vravela, ze nemam poistenie a vsetci na mna cumeli tak nejako cez prsty... aha, socka, co tu chce :pensive:
20. říj 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, som rada, ze su ti tie gate dobre :slight_smile: A diky, ze si dala foto do alba, ja som sa k tomu este stale nedokopala.
20. říj 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webka, Lea myslim v 9 mesicich taky nelezla po ctyrech, ale desne rychle se plazila po zemi, ty kolinka proste nejak preskocila ;) a prvni samostatne kroky udelala az ve 14 a pul mesicich, chodit sama uplne zacala az kolem 15. mesice! Takze zadna katastrofa to neni, neboj :dizzy_face: Zato se nam zda sikovna v jinych vecech, kazde to dite se vyviji jinak. Opravdu se to nesmi porovnavat. Ted napriklad sleduju jak nektere deticky ve februarovkach 2007 uz krasne mluvi, Lea ani nahodou. Celych 14 dni v cechach ji furt dokola opakuju aby rekla baba,babicka a prd... ona to nevyslovi ani za nic :grinning: Ale nic se nedeje, proste nas necha jeste chvili cekat ;)

Janka - video je super!!! Jullian je k sezrani, mooooc roztomily :dizzy_face: Oproti nasi princezne je teda s chozenim pekne popredu ;)) Lea mela presne toto auticko, ale vubec za nim nechtela chodit az nejak do 15mesicu. Vsemozne kolem nej lezla, hrala si, to jo ;)) Ale chodit ani omylem ;)
20. říj 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Ja som dnes ako prizabita :grinning: normalne sa mi chce cely den spat. Boli sme trochu rano v meste, s drahym v lekarni :sweat_smile: a tiez v "chambre de métiers" kedze drahy si chce zalozit firmu. Ja si asi zaciatkom novembra zacnem robit intenzivny kurz uctovnictva, ktory potrva do aprila, tak dufam, ze mi to nejako do hlavy vlezie. :sweat_smile: Trochu sa obavam toho, ze tam nebudem tym ich odbornym terminom rozumiet, ale tak slovnik doma isti :grinning:
Kulicka, ja som raz pozerala jednu relaciu, neviem ci to nie je Maternelles a tam prave hovorili o kojeni. Problem je ako vravis v tom, ze zeny sa musia za kazdu cenu vyrovnat muzom, tak vela normalnych prirodzenych veci jednoducho vynechali. A ked sa v nejakej rodine nekoji uz 2-3 generacie, tak tazko sa k tomu naspat dostat, ked nemas podporu u rodiny. Je to divne, lebo tie matky si asi fakt neuvedomuju o co prichadzaju :unamused: A s tym clankom si ma pobavila, oni fakt objavili teplu vodu :grinning: :grinning:
20. říj 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, mala by si počítať s tým, že Lea pravdepodobne začne hovoriť o dosť neskôr, ako jej vrstovníčky - to je bremeno bilingválnych detí :wink:

Erika, BM veľmi nie je obľúbená značka u látkovkáriek, kamarátka by sa ich rada zbavila a nemá šancu, nikto ich nechce :sweat_smile: no a práve som začala pokukávať po Itti Bitti, tie sú nádherne chlpaté :dizzy_face: Jedna taká plienuša by nás nezabila :grinning:
Ozaj, Blani, máš nejaké vlňáky? Ja tu neviem zohnať lanolín :angry:
20. říj 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.parents.fr/parent/parents-tv/puericulture/puericulture-les-soins-de-l-ombilic/(chaine)/19833/(video)/71554
mozno sa vam to kocky niektorym trochu hodi...

Bihan vidis a ja zas nane nedam dopustit, nemem ziaden problem, je to len otazka zvyku u kazdeho.. :wink:
20. říj 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.parents.fr/parent/nourrisson/alimentation-nourrisson/le-calendrier-du-sevrage

niekto sa raz nato pytal niekedy, tak neviem , ci je to este aktualne...
20. říj 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a skúšala si aj nejaké iné? Kamoške príšerne tvrdnú, ale ty asi sušíš v sušičke, čo?
20. říj 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no neskusala som , ale susim , ale ked je teplo tak schnu von a... netvrdnu, ked dam avivaz na plienky specialnu antibakterialnu tak nie, netvrdnu...

naozaj som spokojna, nikdy nie je poremoceny ani v noci, ked sa zobudi rano tak este som ho nenasla premoceneho....

tak ja neviem..
20. říj 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ja jsem koupila lanolinovou koupel na vlnacky u bebe au naturel estli se nemylim (mam na leto svrchni gatata vlnakovy a pak chci ty loveybums :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Pac jsem tam kupovala i mydlo s oslim mlekem aj :slight_smile: Asi se vybodnu na veskery ty gely do sprchy. No meli tam primo lanolin jako takovej driv, ale ted uz ho nejak nemaj :frowning2: bylo to od Ulrich. Ale na strankach, kde prodavaji latkovky vetsinou jsou v Accessoires :wink: tak at najdes!

Itti Bitti rikas? No nevim nevim hi hi. Ja ma polairovy ty Blueberrys, ale je fakt, ze jsou drazsi nez tyto. Ale schnou fakt bleskovou rychlosti :slight_smile: Jsou to kapsovky. Tak kdyztak se pochlub jakej mas vysledek.

Eriko diky za odkazy. brrr s tim pupecnim pahylem to je hnusny :sweat_smile: jak mu tam rajbuje! bleeee

Jinak me prijde, ze vsecko pradlo po vyprani mam nejaky tvrdy :unamused: asi koupim sodu bicarbonu :slight_smile:
20. říj 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kulicka je to zmala veci , co som tiez nemala rada , cistenie, pupka a no co raz to musis spravit.... :wink:

tak sa uc uz teraz ...... :sweat_smile:
20. říj 2008 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: mno... na utirani prdylky si taky budu muset zvyknout ze :slight_smile: obcas to pry pekne zapacha :grinning:

Bihan : nebo na lilinappy, kdyz uz budes kupovat ty IttiBitti :wink:
http://lilinappy.com/accessoires-entretien-couches/entretien-des-couches/impregnation-laine.html
nebo
http://lilinappy.com/accessoires-entretien-couches/entretien-des-couches/lanoline-ulrich.html
20. říj 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko nezapacha uvidis vlastne dieta nikdy nesmrdi, ver mi....
20. říj 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe, no jen aby. Jsme tu meli kamarady a kdyz kamos rozbaloval jejich rocni dcerku tak malem upad' :grinning:
20. říj 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja práve nechcem tie disanie alebo ulrichove kúry, lebo to nie je čistý lanolín.. mám skúsenosti s tým čistým leárenským a je to úžasný držiak.. krabička za 70 korún asi tak na pol roka :sweat_smile:.. tak som poprosila maminku :dizzy_face:

Blani, do polroka dojčeným deckám veľmi nezapácha, ale je to pekná nechuťáreň :grinning: Raz som sa taaaak pobavila na mojom chlapovi, keď chcel prebaľovať Sáru pred ségriným frajerom a ešte nejakými ľuďmi... mu nedošlo, že im to nemusí byť príjemné :sweat_smile: :grinning:
20. říj 2008 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - aha... no ja myslela, ze ten ulrich je cistej lanolin. Ale coz, kdyz ti to mamka muze poslat, tak proc ne, ze?

Hi hi tak proto nam nechtel dat tu plinu, kdyz jste odjizdeli :grinning: No bychom ji byvali vyhodili o 50m dal do kose pri ceste. Takle vam urco smrdela v aute az k jeho rodicum :grinning:
20. říj 2008 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale nie, tá bola len pocikaná :wink:
20. říj 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, no prave,vdyt vim... Ale clovek se tomu porovnavani s ostatnimi vrstevniky bohuzel nevyhne ;)
20. říj 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tá foto s šálkou kávy je fakt bohovská :dizzy_face:
Ozaj, čo to máte za domček? a čo vás stál? Nad niečím podobným uvažujeme, Sára sa hrozne rada skrýva, tak by sa jej to asi páčilo.
20. říj 2008 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Webka - ty si sa pytala aj na tie vecerne polievky - ja nasim robim tiez polievky - ale nikdy som tie bledisoupe nedavala - ale, ked ti to vyhovuje - tak kludne davaj a aj spolu s tym mliekom (nasi maju taku mini veceru medzi siestou a siedmou a vecer maju flasku s babicaom od nestle), ziadne kase mi nikdy nechceli :unamused:
teraz im sice na veceru obcas spravim krupicu :wink: - a to si dam aj ja :dizzy_face:
a v lete mali na veceru normalne obed, kedze mi pocas tepla cez den odmietali jest - ja vzdy volim metodu najmensieho odporu a abyze mi dobre bolo :wink:

co sa tyka chodenia po styroch - tak nas Mati - najprv sedackoval (klzal sa po zadku a takal sa rukami) a stvrnozkovat zacal az ked chodil - kludne moze tuto fazu vynechat :wink:
a co sa tyka chodenia - tak to nam nas lekar vravel, ze ked zacnu v 16. mesiacoch, tak ze mu to uplne staci (zacali skor - a uplne sami - nikdy nechceli moju pomoc)
a rozpravat - tak u nas sa naplno zacina prejavovat dvojickovy syndrom - medzi sebou klabosia jedna radost, no nik im nerozumie - a este povedia: mama (na hocijakeho dospeleho), mnam, brm, chrrrr (to, ked vidia alebo pocuju psa)) - no a kedze ako pisala Bihan - este su k tomu aj dvojjazycne, tak ktovie kedy budu rozpravat :unamused:

idem este kuknut albumy, ked ich tu tak ospevujete :wink:
20. říj 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko! Tak sme vcera boli v tej maternite na prehliadke. Zobrali to vazne a povodili nas po vsetkych miestnostiach, v salle du travail maju aj velku matrac na zem a lopty, videli sme porodnicku salu a nurserie s dvomi detickami (a manzel na to, ze 'boze to je strasne malicke to dieta, co s tym budeme robit :grinning: :grinning: ). Nie je to vybavou uplne na najvyssej urovni, ale myslim, ze to staci (teda aspon v pripade, ze vsetko pojde ok, lebo oni su len uroven 1b). Pacilo sa mi, ze uprednostnuju prirodzene sposoby - kojenie, masaze atd. Aj nam dali taky kufricek so vzorkami produktov a zlavami a vselicim na citanie. A kolektiv je mily, takze sa nemam coho bat. Jedine co je blbe je, ze maju skusenosti, ze niektore matky fajcia na balkonoch (aj ked je tam napisane, ze prisny zakaz! to je fakt otrasne). Sa zo mna stane asi poriadny udavac, ked budem hlasit, kto kde fajci (ja totiz fajcenie fakt nestrpim a robi sa mi z neho zle).
21. říj 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte......

Hanuk , tak to je fajn, ze si mala moznost konecne vidiet , salu a okolo, neboj aj tak ti vsetko neukazali, chirorgicka sala je inde, to nikdy neukazuju,a neboj aj vybavenie, niekedy u nich je prenosne, takze ak si tam vsetko nevidela neznamena , ze nie je..

co sa tyka fajcenia, bohuzial tu zeny fajcia vela je to normalna , vec aj po porode, je to prve za cim utekaju....
21. říj 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek