• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
ahojte babenky - nie nestratila som sa :grinning:

ale uz som zas v kolotoci aj ked musim pochvalit svojho draheho - vo stvrtok som sa zdekovala na cele poobedie (konecne som bola u toho kadernika) a ked som dosla - tak doma poriadene, navarene, deti v poriadku a muz v obyvke - prestieral stol - totizto medzi tym stihol este pozvat hosti :slight_smile:
no ale teda neni az taky super - lebo kavu som robila ja :grinning: :grinning: :grinning:
ale zato ma ani v piatok a ani dnes nepustil rano k detom - zevraj aspon dakedy ich chce z postielok vybrat a obriadit on (a navyse dnes si to aj uzil :sunglasses: )

vase prispevky si precitam asi az vecer - lebo uz aj toto pisem s Matom na kolenach (a bambulka pokojne chrni v obyvke)
27. říj 2007 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini - tak sa mi zda, ze fusaky (teda take zapnute zateplene vaky s priereom na bezpecnostny pas - vhodne do autosedaciek )som videla v zasielkovych katalogoch (dokonca verbaudet alebo la redoute ich mali v akcii (vysli lacnejsie ako zimne kombinezy)
ozaj - uz si zohnala tu autosedacku?
my este nie - asi pockame na soldy

Inak ako vikendujete?
tak ako ja (doma s detmi pri rodinom (radiatore) krbe? :slight_smile:

ozaj zajtra spime o hodinu dlhsie :slight_smile: - tak dufam, ze aj moji drobci o tom poculi (lebo dnes vstali az o osmej - ale zajtra kludne mozu vstat uz aj o dve hodky skor :angry: - tak si budem drzat palce :grinning: (lebo dnes budem asi cakat manzela (pride asi okolo jednej - dnes maju najdlhsi den :frowning2: )

babiky, lucim sa a vsetkym vam prajem krasnu dobru noc
:slight_smile:
27. říj 2007 ve 23:31  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre rano vsetkym :slight_smile:
28. říj 2007 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
hellou :wink:

pridavam sa lebo pozeram ze tu mas zasa one man show :grinning:
s tym spanim o hodinu dlhie ma potesilo o to viac pri mojom pondelkovom vstavani ale uz len raz, buduci vikend sme uz v lyone :grinning: :grinning: :grinning:

no ja tiez vikendujem, pri rodinnom radiatore, bez drobcov zato s hrncami, prackou a zehlickou a drahy je dnes doma tak ho zapriahnem aspon do niecoho :grinning: :grinning: :grinning:
28. říj 2007 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre rano, ja uz som daaavno hore, Alex buntosil celu noc a mame uz 7. zub, asi poziadam o zapis do Guinessovej knihy rekordov :grinning: Aspon ze ta vcerajsia vecera dopadla dobre, boli slusni a doniesli mi kytky a Alinkovi nove leporelo, hned na nom skusal svoje tesaky. A mame krasne slnecno, tak sa pustime do prace, ostava nam natriet este terasu a mne konecne zasadit tie tulipany a krokusy.
Autosedacku sme este nezohnali, ale citala som co pisali do tej mojej temy, ze sa im vobec nepacila nazivo Maxi cosi ale viac Bebe confort, uz v tom mam mis-mas, tak si dam pauzu.
Pampers Baby dry sme mali aj my isty cas, ale mne prisli take nejake neforemne a sustali ako igelitky.
Jzfr, ked tak kludne posielaj fotky, ja sa do toho priebezne budem pustat :wink:
28. říj 2007 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini - ja to snad neposlem - blbne mi hotmail!!! :frowning2:

budem sa este pokusat bud poobede alebo vecer :slight_smile:
nak dakujem
28. říj 2007 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
No zatial sme nenamalovali nic, lebo Fred zistil, ze nam zaschla farba v piksli, tak siel najst otvorenu Castoramu a kupit farbu. Ale zato mame novu chladnicku, susedia teploskovia, ja ich uplne zboznujem, nam ju darovali, lebo im konecne dokoncili kuchynu na mieru s novou chladnickou, tak nam dali tu ich asi 1 rok pouzivanu k nam do garaze, obcas sa hodi druha chladnicka. No a prave rokujeme s druhymi susedmi, mozno sa nam postaraju o akvarko a ryby a uz nic nebude stat v ceste klaviru.
28. říj 2007 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte - aj vas tak boli hlava? :angry:

uz mi sice vrie voda na kavu - ale nevidim to slavne :unamused:

Tini - ta chladnicka potesi - aj my sme menili - za novsiu a vacsiu - a teraz neviem, kde dat tu staru :angry: - ona je sice este dobra, ale tak pre jedneho, resp dvoch co malo jedia :grinning: :grinning: :grinning:

Nguyen - este si uzi ten vas juh - ale inak sa musim pochvalit, dnes tu mame pekne slnecno - ze Meleri - sice neviem, ci je zima vonku - neodvazujem sa tam ten svoj nos ani vystrcit :grinning: :grinning: :grinning:

Bihan - a vy ste asi na plazi co?
pozdravujem aj ost kuty fr - najma Bretagne (feeest sa mi tam pacilo :slight_smile: )
28. říj 2007 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jzfr, to ty si prisla z Alp, vsak? Pocuj, co myslis, da sa ist s miminom do hor? Myslim do Alp v zime, nie je to privelka nadmorska vyska? Sice raz som videla takeho magora vo Val d' Isere, mal na chrbte nieco ako krosnicku, v nej miminko a veselo si lyzoval. My by sme skor na nejake prechadzky po snehu v sankach a tak, tu v cannes velky sneh nehrozi.
28. říj 2007 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Aj my sme sa nad tym uz zamyslali - chceli sme ist este v lete - ale to boli bambuliacikovia este velmi malinki
tak sme si povedali, ze to skusime ked budu mat zhruba pol roka - ale zas manzel nema dovolenku a v zime sa nam nebude chciet ist - lebo ked chceme ist do Brianconu - vasinou treba preliezat priesmyky viac ako 2000 mnm a to sa nam zda dost vysoko pre babatka, kt nie su zvyknute na tu nadmorsku vysku

ale ako vysoko je to vase stredisko?
ak to nieje prislis vysoko a nebudete prilis cikcakovat v kopcoch - tak by sa snad dalo - alebo si to odlozte na februar- marec a to uz budete mat takmer rok - teda riziko je mensie :slight_smile:
28. říj 2007 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby ja som robila v Alpach 30 km od Brianconu, je tam krasne, vola sa to Col du Lautaret ale s babatkami no asi nie je. i ked maly sme hosti ale to uz boli vacsie babatka. lebo ono ze tie vysky su nie vhodne, ved raz sa nam stalo ze jeden pan ked prechadzal Lautaretom, tak dostal infarkt a aute. iba sme volali zachranku, ale zachranili ho. ono je to vyse 2000 m. nad morom. inak Alpy su nadherne a hlavne ta lyzovacka stoji za to :wink:
28. říj 2007 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte
ved prave, ked chceme ist do Brianconu - tak ten Lautaret nam v tom robi sarapatu - strasne toci a je tam hodne stupania - takze este neviem
ale dnes moj drahy zahlasil, zeby on celkom rad v zime do alp zliezol - takze mozno aj my budeme riesit s doktorom, ci je uz vhodne cestovat cez priesmyky nad 2000 mnm (vtedy uz budu mat 9 mesiacov - takze uvidime)
inak Adka - kedy si bola v Lautaret? - ja som tam bola v tusim cez tour de france 2002 a este aj sme tadial prechadzali (alebo niekadial blizko), ked sme sli potom ku Lac Serre Poncon v 2004)
28. říj 2007 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak uz sme natreli terasu, teraz to schne, samozrejme v netsrazenej chvili sa tam dostal pes a zaspinil svetlu dlazku cokoladovou hnedou, esteze to slo umyt vodou. A tak som polemizovala o tej chlebovej korke, az sme si dali s Alikom slofika a spali sme skoro do 19.00, dohnali sme vcerajsiu noc a asi predbehli tu dnesnu.
28. říj 2007 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jzfr, ja som tiez v tom case bola na Lautaret, vies ten hotel Bonnabel Des glacier 4-hviezdickovy. robila som v brasserke, takze vy ste tam boli , mozno ze som vas aj obsluhovala :wink:
28. říj 2007 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
kedy si tam bola? v lete 2002 ako ja? lebo to dalsie - sme tadial iba prechadzali - ked sme zliezali col na Embrun

inak sranda ak sme sa minuli - viem, ze sa stava, ze sa dvaja stretnu uplne niekde v zapadakove - niekde kde uz ani lisky nechodia davat dobru noc

a ako sa ti tam pacilo?
kopce su nadherne, ze?
a dole v monettiers v termalnom kupku ste boli?

babenky - kt ste tam este neboli - skutocne odporucam - je to tam super - je tam vselico mozne - od kopcov, cez pevnosti a parky a dokonca v Mongenevri sme sa s kamoskou vozili na letnej sankarskej drahe - to bolo super - takze vsetkym odporucam - a este potom cestou smerom na juh - je tam nadherne umele jazero Serre Poncon s kostolom uprostred (teda kedysi v udoli bola dedinka, ale zaliali ju vodou a tak dnes z vody uz iba kostolik vykuka :grinning: )- stoji to za pozretie :wink:
28. říj 2007 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som tam robila tri a pol roka, a aj v lete 2002 ked tam bol prechadzal tour de france, mali sme strasne roboty, ludi bolo vsade. :astonished: Bolo tam super, ved tu som sa aj zoznamila s priatelom. Je tam nadherne, aj v zime aj v lete, a tie kopce a ladovec Glacier la Meije hned oproti hotela, krasa. a ten super cisty vzduch :wink: Ale odisli sme kvoli patronovi, taky debil sa z neho stal, a pritom cela familia boli na Slovensku u mojich rodicov. fakt za zaciatku tam bolo super, ale potom sa to zopsulo :frowning2: Skoda, inak by som tam bola ostala.a si si aj nieco dala na terase?
28. říj 2007 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
na terase som neraz obedovala (ale s personalom!!!) - ja som tam tiez brigadovala - bola som v prvej slovenskej zdieracej cate
ale s dominikom som si nerozumela - vzdy som mu povedala, co si myslim a tak ma nemal rad :grinning: :grinning: :grinning:
v podstate jediny s kym som sa tam bavila bola nany
28. říj 2007 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
A mozem vediet ako sa volas? lebo o prvych slovakoch som toho pocula az az. to je nahoda, sranda :grinning: Nany bola super ale aj ona sa potom zmenila, no a vies a tom ze Dominik mal frjerky v Grenobli :grinning: :grinning: :grinning: ?
28. říj 2007 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
jana
28. říj 2007 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som ta, na kt sa najviac nadavalo :grinning: :grinning: :grinning:
28. říj 2007 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
A na Annick co hovoris? zo zaciatku to s nou bolo tazke ale je super , este stale si volame. takze poznas aj sefkuchara zabudla som ako sa vola. moj priatel tam robil tiez sefkuchara . :wink:
28. říj 2007 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
annick je super - ak jej budes volat - tak ju odo mna pozdrav - mala by si na mna pamatat :slight_smile:
akeho sefkuchara? tusim sa ich tam vystriedalo viac
28. říj 2007 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Urcite si pomyslis ze som zvedava, ale neni to nahodou tvoj manzel ten co tam robil ked boli prvi Slovaci? :confused:
28. říj 2007 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ano
28. říj 2007 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
inak k dominikovi a jeho frajerkam no comment - on si to chodil uzivat kazdy rok tak na mesiac aj do Thajska
28. říj 2007 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ho pozdrav od Andrei a Davida, mozno si nas bude pamatat, David s nim pil kavu v braserke :slight_smile:
28. říj 2007 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
28. říj 2007 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini - mne to nejde poslat - hotmail mi odmieta vziat prilohy!!!! - mozno vikenduje :grinning:
takze skusim opat zajtra :slight_smile:
dakujem
28. říj 2007 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jzfr,

ahoj !

Máš problémy s hotmailem? Já je měla taky, změnila jsem si email a je to o sto procent lepší!

No doufám, že se holky máte dobře!

ahoj mějte se!
Meleri
29. říj 2007 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile:
my sa mame dobre meleri, teda spon ja sa mam celkom fajn a co ty, uz je lepsie? :wink:

jzfr a adka29 zasa som sa raz utvrdila ked vas tak citam ze svet je dedina :grinning: :grinning: :grinning:

tak pekny den vsetkym :slight_smile:

mimochodom to co je tu za psiu zimu, normalne sa mi z nej rano na stanici zacalo ckat, toto sa mi nestalo od 3 rokov kedy nasi prerabali dom ja mna kupavali v letnej kuchynke a musela som po kupani prejst 10m po dvore :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2007 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek