• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Luci, prave cucim na Hleda se tata :slight_smile: ten koncept znam Tady se to jmenuje L'amour est dans les prés a je to pro zemedelce. Dost dobry :slight_smile:
22. říj 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak som sa vratila z nakupov z Marseille - lialo ako z krhly, fakt neviem ako som to zvladla v takom pocasi. Ale mam vsetko co som chcela (aj autosedacku dokonca!), takze som s nakupmi v obchodoch skoncila a nebudem sa musiet nikam trepat v predvianocnom obdobi. Ostava uz len internet pre nudzove nakupy. Inak, nieco Francuzom mimoriadne kvitujem - ze su velmi ochotni a slusni, ked vidia tehotnu - pustili ma na wc v hociakom obchode aj ked ho mali len pre zamestnancov, jeden chalan ma pustil pred seba pri pokladni...no jednoducho, su fakt mili. Je pravda, ze vyzeram s mojim bruchom ze to uz mam za par, ale ved nech si to uzijem :slight_smile: A aj na auto som si vzadu nalepila, ze 'Future maman a bord' (na druhej strane to ma ze 'Bebe a bord', takze sa to da vyuzit aj neskor. A je to poriadne kriklave, tak aspon nebudu vytrubovat, ked pojdem pomaly:slight_smile:
22. říj 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, jojo, mas pravdu, na "L amour est dans les pres" jsem taky koukala :wink:
Mne sledovani tehle "seznamek" docela bavi... :sweat_smile: :grinning:
22. říj 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci : prave delam kolecko na jejich poradech. Ta "Nic nez pravda" je dost hustej. Stourat se lidem v zivote, fakt nechapu :confused: Ted cucim na Jste co jite. A ten Slovak je fakt dost dobrej :grinning: Miluje halusky, poradnej gulasek, pivko, rumik, knedlicky (az na ten alkohol asi jako ja :grinning: ) a oni mu to totalne prevratili v zeleninku, pohanku, ryby (bleee). A on ani nemrkne a ze prej v pohode :astonished: :sweat_smile: Tesim se na konec, jestli to fakt vydrzi, pac me by hrablo!
22. říj 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk , to bude tym, ze ked si tehotna mas pravo, ze nesmies stat v rade, je to napadnutelne, takze sa toho boja ....

mne sa to osvedcilo hlavne na prefekture...., tam normalne bez citu, ved to viete , ale tehotna som hned bola ako prva.....
22. říj 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Eriko : vazne? Tak to abych az pujdu zadat o fr obcanstvi abych byla zas tehu :grinning:
22. říj 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtela jsem se zeptat, mela jste/mate nektera monitor dechu (nemyslim chuvicku - babyphone ale opravdu monitor dechu)? Jaky mate zkusenosti?
Ja si puvodne myslela, ze to je peknej gadget, ale jedna holcina z prvnicek psala, ze spi 40 cm od dcery a nemit monitor dechu, tak o ni prisli, pac ji vzbudil az desnej alarm, kdyz jejich holcicka byla uz cela bila jako stena :confounded:
22. říj 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, podľa mňa je to pre donosené dieťa bez problémov úplne zbytočné... keby sa nám malá narodila predčasne alebo mala nejaké zdravotné problémy, tak ho kúpime, ale nebolo treba.
22. říj 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja nevim, jejich holcicka byla v terminu a presto se jim to prihodilo :pensive:
22. říj 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, nepoznám situáciu, ale veľmi tomu neverím.. ak budeš s mašinkou lepšie spávať, tak ju kúpte, ale SIDS je nesmierne ojedinelé ochorenie. Nikdy nevieš, či tá holka napr. v tehotenstve nefajčila, či mimčo nebolo nachladnuté atď...je tam toho viac.
22. říj 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rikala jsem si, ze ta masinka je dalsi blbinka. Ale po tehle prihode ty holciny mi to fakt vrta hlavou. Jsem si rikala, ze kdyz bude mimi spat s nama v pokoji, se musim probudit kdyby neco a ono asi ne :unamused: ji probudil az alarm!

Ja vim, ze SIDS je strasne vzacny a kdyz uz prijde, tak s tim asi clovek nic nenadela, pokud je to opravdu SIDS. Ale ta zastava dechu... s tou se delat da, pokud se chyti vcas. A i kdyz zastava dechu je vzacna, staci jedna. Jeste to promyslim, pac je to i draha zalezitost kterou jsem uz dlouho predtim zavrhla, ale kdybych si to mela jednou vycitat... sak si dokazes predstavit :sweat_smile:
22. říj 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vazne, mne sa to stalo dvakrat, stale mi to preslo a moj muz mi to potom vysvetlil...
22. říj 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , ja sa tiez pripajam k Bihan, pokial dieta spi na chrbate a nie na brusku, tak riziko je male....

ja osobne som nad kupov ani nerozmyslala...
22. říj 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
sak ja nad tim taky ani nepremyslela. To az ted, kdyz jsem cetla, ze se muze stat i pres veskery opatreni :confounded:
diky za nazor, celkem me uklidnily :slight_smile:
22. říj 2008 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, ja som citala, ze niekedy sa stava, ze ten alarm zacne blbnut a hukat bez toho, aby sa nieco stalo. Mozno naozaj dotycna maminka dala spat mimi na brusko...
23. říj 2008 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, mám pre teba ešte jeden tip na nosítko.. je síce drahšie, ale tie farby :dizzy_face: http://www.lapetitecerise.com/beco.html
23. říj 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby inak, comu tu vo Fr zodpovedaju nase postolky? Su to culotte de protection?
23. říj 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, vo Fr ich nepoužívajú.. ak chceš, pošlem ti 1-ku.. nikdy som ich nepoužila.
23. říj 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://programmes.france2.fr/les-infiltres/home.php
nasla som toto Bihan, teraz sa musis trocha popozerat , ja uz musim ist po pata do skolky, inac je stoho dnes strasna polemika, vsade aj v radiu......
23. říj 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - ako sa mate?
nas Mati zacina byt chory - tak sme nasadili dolipran (vecer mal teplotu a zle spal) a aj sirupy a ostatne - ja som pre istotu pripravila aj pohotovostne spanie pre mna a Matiho v obyvke - ale nebolo treba - sice sa par krat zobudil, ale v podstate sa dalo a aj sme sa celkom vyspali - a aj deti - kedze spinkali spolu v jednej izbicke (mame typicky dvojickovsky syndrom - ked su spolu, tak je fajn, no ked su osobitne - tak su uplne neisti :sweat_smile: )

inak ja vzdy pozeram na tie baby vaky a satky - aj ja som to povodne chcela - alen som si nevedela predstavit ako budem sama s dvomi chodit a nechceli sme mat milion pat kocikov :sweat_smile:

co sa tyka SIDS - asi by som tak ako Bihan - kebyze mame babo s problemami (predcasne narodene, ci nejake vrodene alebo geneticke predispozicie) - tak by som urcite zainvestovala - ale inak sme o tom neuvazovali - a pozerat som chodila (ale to asi kazda mamina chodi zpociatku sa vynadvat na svoje drobuliatka, ako krasne spinkaju :dizzy_face: ), no ale zase ked to clovek nema kupit a potom pol roka trpnut kazdu noc - tak to sa urcite oplati zainvestovat :wink:
23. říj 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ika, dík :wink:

Mne sa dokonca zdá, že pre problémové deti ich požičiavajú v nemocnici.. alebo sú na predpis ako el. odsávačky.
23. říj 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, som chcela napísať.. to malé kozľa mi to zrušilo..

Jani, len som ti chcela povedať, že pri dvojičkách si to ani ja neviem predstaviť :sweat_smile: Ja keď myslím Kili nosí tak, že jedného má v nosítku, druhého v kočíku ale neviem, či by ma z toho neto.. :grinning:
23. říj 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, Bihan - co sou to postolky :sweat_smile: ?
23. říj 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ortopedické nohavičky na široké balenie.. to ty nebudeš potrebovať :wink:
23. říj 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha :slight_smile: No s latkovkama asi ne :grinning: Diky

Jinak nam dneska konecne prisel odhad na ten krb. Tak jsem hned volala manzovi, at zajede do toho kramu jim to podepsat :sweat_smile: Doufam, ze to po praci stihne a ze uz brzo budem moc zpivat "taboracku plapolej, taboracku zpivej" :dizzy_face: a tesit se z ohynku. To el. topeni se mi nelibi :angry: Navic sousedka rikala, ze pry plati 135 euro mesicne za elektriku a to maji plynovej sporak a o jednu mistnost min nez my a o par centrimetru silnejsi okna. Kdezto nam zatim odecitaj "jen" 90 euro. Tak si budem muset honem rychle juknout, estli to odpovida, pac si nedokazu predstavit platit ten rozdil najednou :confused: A proto : hip hip krb! hip hip krb! :sweat_smile:

Jo a mame tu pekne slunicko :slight_smile: i kdyz jen 15 stupnu.

Karol, jak to tam mate vy? Jsem koukala, ze se ty silny deste presunuly na Korziku :confounded: Jo Eriko, Jani a ostatni Lyoncanky : dobry? s tema destema?
23. říj 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani no u nas vcera lialo, aj trochu vecer, ale dnes uz krasne svieti slniecko :sweat_smile: aj ked myslim este hlasili dazd. My sme totiz blizko pri plazi a tu je neskutocna mikro-klima, teda prejdes 10km a hrozny lejak a u nas bez oblacka :sweat_smile: No uvidime, od vikendu ma byt vraj pekne.
Erika ja som tu relaciu pozerala, ale zas som aj na strane tych opatrovateliek, ved su 2 na 36 ludi, ktorych treba umyt, prebalit, prezliect im postele, dat im jest, poupratovat po obede.... a v noci su 2 na 400 posteli :confused: :astonished: hroza.
A tu u nas su France Telecom jedinymi vlastnikmi telefonnych liniek, teda ak si chce dat niekto Alice, alebo Neuf, tak su s tym problemy :rolling_eyes: sme este daleko za civilizaciou :grinning: :grinning:
23. říj 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tie postolky netreba kupovat, nie? Alebo iba ak bude mat babo jednorazove?
23. říj 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm Karol, at zije monopol co? :angry:

Ten porad jsem nevidela, ale taky souhlasim. I ten personal to nema lehky. Mam kamosku, co pracovala na takovym jednom pracovisti jako assistante sociale, a byla z toho vydeptana, pac mela tolik prace a dalsi osobu nabrat nechteli, ze tu praci nestihala a musela ji delat tak napul :confounded: To samy doktori, silene pretizeny atd. A reditel zazadal o rozsireni kliniky o dalsi luzka aniz by nabral lidi : proste chtel vydelat prachy prachy a prachy a bylo mu uplne putna, ze to pujde do kytek, kdyz nenabere zaroven i personal. No nastesti ta kamoska sla na materskou, takze se z toho nezcvokla, ale co tk obcas od ni slycham, tak vsici doktori podali demisi a ted tam ten chlapek uz snad nema vubec nikoho nebo co... :confused: Pry po ni i chtel, aby sla na materskou jen do tech 10 tydnu po porodu a pak at hned nabehne, ze pry nebude brat ani zaskok :astonished:
Tak to jen tak pro predstavu.

To ale nemeni nic na tom, ze to musi bejt fakt drsny. Jak pro ty lidi, co to musi snaset, ale tak i pro ten personal! Kdo chce videt nekoho valet se ve vykalech a v pocuranych spodkach? :unamused:

Je to smutny :confounded: Ale s tim by mel neco udelat stat! Treba zrovna vcera jsem si rikala, ze je blbost rusit reklamy na statnich televizich. Stejne na ne lidi cekaj, aby mohli jit curat :grinning: a vcera ve zpravach rikali, ze by pry na ty reklamy mohla bejt nejaka dan. No tomu rikam napad! Nam, jako poplatnikum se nic nezmeni a stat by mel vic prasuli, zrovna treba na financovani personalu v domovech duchodcu nebo nemocnicich :slight_smile: Zvedla by se zamestnanost, lidi by nebyli takle ponizovany :slight_smile: No proc to nekdo z tech velmi dobre placenych pos*ancu nenavrhne? :confused:
23. říj 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak, nech zije monopol :angry: :grinning:
Ja samozrejme lutujem tych chudakov starcekov a starenky, ktore su v tychto zariadeniach. V tej relacii islo o statny domov dochodcov, takze este horsie. A podla mna najviac sokujuce bolo, ze stat s tym nic nerobi. Lekar tam k tym starcekom chodi kedy sa mu zachce, pritom by ich mal denne sledovat, opatrovatelky maju max. 15 minut na toaletu a vymenu pradla, pre kazdu osobu, tak to sa ani neda zvladnut. A dostalo ma to, ked ta moderatorka zacala kritizovat, ze tych stacekov si tie opatrovatelky ani nevedia vypocut a porozpravat sa nimi. No kedy??? Oni okrem toho musia pozbierat tacky z ranajok, ist pripravit salu na obed, potom co povyhadzovali plienky a upratali spinave pradlo :confounded: A to vsetko za 1200 eur mesacne. V noci keby sa tam aj nieco stalo, ze napr. poziar alebo co, tak ich nemaju sancu evakuovat, ved su 2 na 400 posteli :astonished: :astonished: A jeden dedko tam mal v noci krizu a dokonca aj "pompiers" prisli az o pol hodiny, ved sak domov dochodcov :unamused: Ten dedko neskor zomrel :confounded:
23. říj 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE az teraz som dosla, ja samozrejme, plne chapem , obe strany,ako ako povedali neskor neviem ci ste zostali az do neskora potom bola debaata, bola tam aj ministerka, a iny zainteresovany, a oni sami hovorili, tento stava uz trva 20 rokov, stale nato poukazujeme, a nikto s tym nic nerobi, a najhorsie bolo, ze aj ked maju kontrolu tak ohlasenu, takze okamzite je viac personalu a inac to vyzera , proste strasne...

samotny zdravotaci hovoria , ze je neunosne mat na starosti 1_ pacientov a zvladat to, ale boli tam niektory ktory by si zasluzili doslova napraskat a vyhadzov ako ten co sa vyhrazal starenke, proste neunosne, a ten lekar, ved to nie je lekar, hroza bolo mi ich tak luto....
vite ze jedna osoba v statnom na mesiac stoji1700 euro 60 % plati rodina, ved je to skandal,......

inac ja strasne rada pozeram francuzske dokumenty a typu Capital zone interdit, envoye special, a ine, na cabli...
23. říj 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek