• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
bisule tyka, ale tam su ine, kriteria, ako sme piali tam uz je treba mat odpracovanych min 2 roky a mat urcity plat treba to dat preratat , na caf....
24. říj 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze ale to je zazrak, nevedela som , ze je tak velky link a neroztiahlo ... dakujem...
24. říj 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - idem vam tu pridat aj svoje skusenosti

secu mi platilo matrersku - aby som mala narok - bolo potrebne byt poistena samostatne na moje meno min 10 mesiacov k datumu porodu (urceneho lekarom - cize sa tam nemal brat do uvahy pripadny precasny porod atd) - ja som s tam mala kopec problemov, kedze k date presume d'accouchement som mala ltt 10 mesiacov a 5 dni - lenze tetusky na secu mi to dat nechceli a tak som deklarovala, ze som bola poistena aj na svk - stacil mi k tomu formular E 104 (mamina ho vypytala na VSZP a poslala) - tunajsie tetusky to konecne akceptovali a dali mi matersku - inak mi povedali, ze na poistke MM som nemala pravo cerpat peniazky za MD (jedinou vynimkou by bola ako by som bola vedena ako dieta a nie ako zena MM :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: )

teraz som na conge parental - a mam ju platenu (363 €/mesiac) - narok mam preto, ze som im deklarovala prijmy (svk a fr) vo vyske 8 trimestrov francuzskej minimalnej mzdy)

narok na pridavky na dieta vznika automaticky az od druheho dietata (pri prvom narok vznika iba ak su prijmy velmi nizke - napr RMI)

co sa tyka assedic a anpe - nikdy som nic nedostala - kedze som tu nikdy necotise :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale ich pravidla sa menia od nalady a regionu - takze skuste a snad daco daju :wink:
24. říj 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ja mám prídavok na dieťa 170€ (aj nejaké drobné, takže to musí byť od prvého, ale príjmy domácnosti nesmú presiahnúť nejakú hranicu)
24. říj 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam tiez pridavok okolo 170e.
Poistku na nas Jeep platime 72e kazdy mesiac, ale to mame 50% zlavu, pretoze Franck nemal ziadnu havarku a mame to poistene cez AGF.
24. říj 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidite to - ked sme sa my boli pytat tuto v nasom peknom venissieux (s celonarodnou popularitou ako nas Lunik IX) - tak nam povedali, ze narok nebudeme mat s jendym dietatom - a vtedy nam odporucili dvojicky :grinning: - ze potom budeme mat narok :grinning: :wink: - tak sme posluchli :wink:
tak sa to mozno od vtedy zmenilo (boli sme sa pytat este v 2005-2006) a tiez nasi svagrovci (kt nemaju nejake vysoke prijmy) nam vraveli, ze na prve dieta nemali nic a az od druheho (ale ich deti maju 4 a 8 rokov) - tak je mozne, ze sa zmenili sadzby :wink: - v kazdom pripade si to treba asi obehat a nedat im pokoj
na auto platim 2x rocne po vyse 300 €
24. říj 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, vlastne, nie, ked sa narodil pato, v ten rok bola zmena, takze logicky ste mali narok, jedine, ze ste presahovali limit financny, ale pato sa narodil v 2004 a v ten rok bola zmena... na neho som dostavala vtedy 150 euro aod vtedy sa zdvihlo....
24. říj 2008 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr a erika : dekuji za info, ja mam odpracovano 4 roky , minimalni mzda , takze to bude ok

Nejhorsi tady na uradech je, ze zalezi na koho se natrefi a nekdy se mi stalo ze jsem dostala na stejnou otazku ruzne informace.

Ale dekuji potrebovala jsem si to ujastnit

Preji hezky vikend
25. říj 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemas zaco ved toho vela nie, ako hovoris stale nieco ine clovek pocuje, od kazdeho , uradnika...
25. říj 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no presne, kazdy hovori nieco ine :frowning2: bihan- ako ucitelka som zamestnana cez statnu instituciu a budem ucit len v statnych skolach a uvazok je normalne plny, tak neviem ako to ma ta americanka, ale podla mna tu ide vsetko ked sa chce. co sa tyka pridavkov- ano aj kamoska ma 170eur na 1 dieta a ma len jedno. dakujem za info ohladom materskej- to som chcela vediet, aj som take podobne info mala, ze ked odpracujem 6 mesiacov, mam narok na 16tt platenej materskej. samozrejme predtym este mamnarok na davky v nezamestnanosti, lebo my spolu s manzelom zarabame na papieri este menej ako min.mzda :grinning: , vsetci hokejisti tu dostavaju po sezone pridavky v nezamestnanosti takze tak. ja samozrejme potom chcem s babatkom zostat min. do jeho 2 rokov takze potom uz budem mat narok len na tych 170eur, si myslim, nakolko 2 roky tu odpracovane nebudem mat takze nebudem mat narok na tych 360/mesiac.
25. říj 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, zienky moje ukecane. No teda, ja mam z toho spanielsku dedinu :fearful: Ja s 1 dietatom, neodpracovanou ani 1 hod a nadstandardnym prijmom MM to mam jasne: 0e :unamused:
Gijar, tak to je fajn, ze si nasla robotku v odbore a mas to takto krasne dopredu zistene a naplanovane, nech to vsetko vyjde podla planu.
O taxach ani nehovorte, MM si ma aj preto vzal, ze ako zenatemu sa mu to bude vsetko lepsie platit, co je pravda. Ale to mu vtedy este nedoslo, ze co usetri na daniach, minie na Alexa a na mna :grinning: Mame z coho zit, 3x nevyskakujeme, ja som nastastie od prirody sporovliva, takze to ide. A ked sa aj ja zamestnam, tak to si snad nasetrime aj na trosku vacsi domcek ako tento nas. Ale ide ma porazit z neho, robi si ucty a vyhlasil, ze platime o 20% viac na beznych nakupoch do domacnosti ako vlani (jasne, ceny idu hore + uz nekojim) ale pritom si dokazei kupit krabicku cokoladiek za 65e :astonished: :angry: :rolling_eyes: mne 100x viac chuti bounty alebo milka za par e
Vcera vecer som bola u susedky, nech sa Alex vyblazni s jej detmi, tak sme preberali varenie a spol. a ona zasla, ze viem spravit zemiakove halusky a ze mam aj tu dierkovanu varechu! Uz som poprosila mamku, ze ked pridu, tak nech kupi 1 taku varechu pre nu. A aky uspech tu ma nas Oetker puding z prasku :dizzy_face:
Uz sa citim lepsie, dnes je zase nejako horuco, trosku som sa pobabrala v zahradke a komplet som vytahala to psie vino, co som na jar s laskou zasiala. NIkdy si to nikam nedajte, je to pekne na pohlad, ale horsie ako burina, vsade to lezie, taha sa to, vymotavala som to este aj z teploskovych krikov.
25. říj 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini ked budes mat druhe tak dostanes aspon 116 euro na dve deti.... :grinning:
stoji ti to za druhe.... :wink:
25. říj 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, nestras, momentalne nemam na to ani pomyslenie :sweat_smile:
25. říj 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini-vdaka, ale ja praveze neplanujem nic :grinning: neuznavam to planovanie hlavne nie planovanie dietata , takze ked otehotniem zajtra, no problem, 7 mesiacov popracujem a potom materska :grinning:
25. říj 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ved jasne, ale si na vsetko pekne dopredu pripravena. To ja som sem vhupla pekne po hlave bez ziadnych priprav :pensive: takze teraz sa obcas nestacim divit :confounded:
25. říj 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nestrasim , len lakam, na 116 euro :grinning:
25. říj 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, na teba uz tak dlho myslim!!! Pamatas, ako si tu raz pisala, ze tu vo FR nefarbia obocie? Tak si predstav, ako MM chodi kazdu nedelu do pekarne a donesie aj Nice-matin, je tam priloha Femina a minule tam pisali o uprave obocia a pisali, ze sa da v salonoch aj nafarbit :wink:
25. říj 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini-chapem:slight_smile: no my zijeme ako kocovnici stale, po fra este poriadne neviem, takze to tu neni lahke, ani neviem ako sa mi podarilo dostat tu robotu, asi len kvoli mojej angline, lebo oni su tu strasne slabunki aj ti ucitelia na jazyky :unamused: ale co sa tyka babatka, tak sa mi do toho nepodarilo vhupnut len tak, to je pravda :grinning: ale ja som ete len v roku'07 dokoncila VS takze sa ani nejako nedalo :unamused:
25. říj 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, tak to ja som uz 'stara draha' :grinning: mne sa uz patrilo do toho vhupnut!
25. říj 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tak rozmyslam, ze co keby som tu u nas v nasej diere otvorila jazykovku pre deti, ved pochybujem, ze tu niekto vie lepsie anglicky :sweat_smile: ... alebo si otvorim tu agence imobiliere (tak to vyzera, ze ten mnu dohodeny dom zmeni majitela :wink: )... alebo sa dam na dovoz fusakov a odsavaciek na vysavac
25. říj 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
malo to byt: MNOU dohodeny dom...
25. říj 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning:
no ja som v tomto meste jednoznacne naj z angliny zatial (ale ja ju teda mam aj vystudovanu) ale urcite budes jedna z naj aj ty v tvojom meste, kazdopadne minimalne s vyslovnostou lebo ta ich je tragicka, to nema s AJ nic spolocne, ale necudujem sa ked edukacny system je tu taky aky je ze :unamused:
25. říj 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyz tady mluvis o te odsavace na vysavac, moc si to nedovedu predstavit jak to vypada :slight_smile: To musi byt desny rachot zapnout vysavac vedle mimca, musi byt vystrasene ne? :fearful: Nebo jak to vypada a funguje ?
25. říj 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aj ja sm sa nad tym cudovala ale chvalia si ho....

ja nedam an svoj kupeny rucny z lekarne, bez hluku a aj ten na baterky aj s musikou mi staci, aj tak sa mi zda ze taha dost vela...
25. říj 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bisule, ta vecicka je uplny zazrak :dizzy_face: jasne, je to rachot, ale niektore miminka uspi jedine monotonny zvuk vysavaca. Jednu hadicku napopojis na hadicu vysavaca, je tam uz specialna koncovka a na druhy koniec tej hadicky nasadis nastavec, ten potom das do nosteka a velmi rychlo a setrne vysajes vsetky sopliky. Miminku sa za sekundu ulavi a tebe tiez :slight_smile:
25. říj 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten na baterky s muzikou jsi koupila taky v lekarne nebo v nejakem baby obchode ?
25. říj 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze kamoska pouziva tens vysavacom normalne to chrci jak vysavac, babo je v pohode az dokial mu nezacnes odsavat, potom strasne krici a ked vypnes vysavac a prestanes odsavat, ukludni sa behom par sekund. nic take tragaicke to nie je :wink: kazdopadne ale dieta vrieska, to ano
25. říj 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
V CR to stoji 360 Ck.
25. říj 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek