• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
kazdy narod ma svoje chyby, ale na im bolo nadelene.... :grinning:
29. říj 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, Amíci a Frantíci - pre mňa to zase až taký rozdiel nie je :sweat_smile: len Frantíci sú v Európe ale rozhľad majú taký istý... teda zase hádžem do jedného vreca a to som si povedala, že už nebudem, takže sú inteligentní a vzdelaní Frantíci ako sú inteligentní a vzdelaní Amíci, ale keď mi niekto povie, že za Nemeckom na východ už nič nie je, tak fakt padám na riť...
30. říj 2008 v 05:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej, nas si uz Frantici pomylili so Slovinskom (dokonca som mala pracovat pre jednu firmu, lebo vsak viem po slovinsky :slight_smile: ), potom so Srbskom (jaj vy tam mate teraz tie volby, ze?), potom s Ruskom...a tym sa zoznam zdaleka nekonci. Tak my im tu organizujeme slovenske vecere s kapustnicou a makovymi kolacmi, aby videli, ze sa uz nezivime trhanim lisajnikov:slight_smile:
30. říj 2008 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,, je tu niekto z Annecy alebo okolia?
30. říj 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dobre ranko......
bihan, hanuk, ja osobne som skor stretla viac inteligentnych francuzov ako americanov, takze u mn
30. říj 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz zas....

u mna je to pomer 2:1 pre francuzov, ale uz sa o nich nebavme nestoja za to.....

capuccinko, ja nie ja som z pariza ostatne kocky su skor na juh, a na zapad...... :wink:

a teraz sa ti priznam, ze ja sama neviem kde presne to je situovane .... :confused: :sweat_smile: , hanba mi... :grinning:
30. říj 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

capuccinko - v Lyone je dost slovakov - a aj tu na konika chodieva zopar z nas

inak obcas sa ozvu dievcence, ktore byvaju v roznych kutoch FR ale casto nepisu :unamused: :sweat_smile:
30. říj 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
erikasadek, annecy je 40 km od Zenevy , Fr. alpy- Mont Blanc , Chamonix , urcite nieco z toho poznas

jzfr do Lyonu nechodim moc casto
30. říj 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ano , to je uz lepsie, prepac, nemozempoznat vsetky mesta vo francuzku...ospravedlnujem sa...... ale teraz uz to budem vediet.....
30. říj 2008 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je ok, nemusis sa ospravedlnovat , ja len som toho vymenovala viac aby si sa jednoduchsie zorientovala , ja tiez nepoznam vacsinu miest
takze nic osobne , ty si kde?
30. říj 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som v predmesti pariza.... skor blizsie pri versailles, vola sa CHATOU.... nadherne to miesto, len rezidencna cast... ticho,a zeleno.... a 10 minut od centra pariza...

ja som predtym zila v parizi v centre nikdy viac..
30. říj 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - ja som sice v Parizi nezila - iba som nim prechadzala - ale tiez by som tam nechcela zit - prie mi to, ako nadherne mesto, ktore je vsak "postavene" pre mladych a bez zavazkov (napr mam tam svagrinu a ta si Pariz nevie vynachvalit - lenze ona ma ine priority ako mamina s detmi - je slobodna - super zaraba a aj prac dobu ma uplne super - rano sa vyspi a vecer po praci sa stihne vratit domov nahodit a hajde po vecierkoch a koncertoch - navyse jej sa ani prevazna cast strajkov netyka - kedze chodieva tym automatickym metrom)

Capuccinko - ja som este v Annency nebola - no kazdy vravi, ze je tam krasne :dizzy_face: - asi pockame este rocik dva, kym mali trosku podrastu, a pojdeme pozriet na ohnostroje na jazere
:wink:
30. říj 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pariz moc nemusim, ale urcite su tam nadherene miesta
si tam vydata?
30. říj 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
cappucinko - ak si chces pozriet taky mini prehlad o nas - tak kuk:
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=130610&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%
3FvOffset%3D1600%26vOrderBy%3D2

a pokial chces pridat foto - tak aj login aj heslo su france
(daju sa pridavat iba fotky) - nemozu sa cez ten nick pisat prispevky
a pokial chces doplnit infosku o sebe - tak napis Bihan do IP udaje o sebe :wink: a ona doplni :slight_smile:
30. říj 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Ste ma potesili s nazorom na USA :wink: ..Ja ked som povedala este na SVK mojim kolegom nieco proti amerike tak som bola zvozena. No a s tymi francuzmi to nie je tiez najruzovejsie. Este na gympli nasa trieda bola rozdelena na francuzsky a nemecky jazyk a moji spoluziaci isli na vymenu do Francuzska. Ked sa vratili tak nam rozpravali co si frantici myslia o nas. Vysvetlovali im ze toto je tepla voda a toto je studena voda a ako sa obsluhuje video a ako sa privolava vytah a bolo toho strasne vela. Pytali sa ako zijeme a ako vlastne chodime do skoly :angry: .Potom mali prist na vymenu na Slovensko a v tom case bola vojna v byvalej Juhoslavii a samozrejme ze si nas pomylili so Slovinskom tak vyhlasili ze nepridu. Ked pochopili ze nie sme slovinci tak prilsi a boli velmi prekvapeni ako u nas zijeme.

Vitam nove kocky, super ako sa rozrastame.

Erika nejde mi ten link otvorit co si dala.

Mam dilemu ohladne zaockovania Julliana. Ideme do Senegalu a je potrebne mat ockovanie proti zltej horucke, krotu roznasaju komare.V tom case ked tam budeme je suche obdobie takze riziko je male ale predsa.Vcera sme mali konzultaciu na oddeleni pre cudzie choroby a doktorka je aj pediater a povedala ze ockovat sa moze od 6 mesiaca ale ze sa odporuca az po 9 mesiaci.Nas vcera zaockovala s Franckom ale maleho neockovala ze pockame do 14.11 ked bude mat aspon 8 1/2 mesiacaa ze potom ho zaockuje ale ze dovtedy si to mame rozmysliet. Budeme musiet brat aj nejake lieky pocas pobytu a tyzden po nom a aj Julian.Ja mam reakciu na tu vakcinu, my to cele opuchlo a boli to na dotyk a cele telo ma boli ako ked mate chripku a mala som aj teplotu. Bola som rozhodnuta ze mu to dam pichnut ale teraz po tej reakcii neviem. Viem ze to je rozhodnutie na mne ale predsa len chcela by som pocut aj vas nazor. Sietku proti komarom na kocik mam a mam brasko mi bol vcera kupit aj na postielku takze sa budem snazit aby ho nepostipal komar ale predsa to sa neda ustriehnut. Kojim ho este stale a este ho aj chcem lebo predsa voda v Senegale :stuck_out_tongue_closed_eyes: i ked budeme v dobrom hotely(zevraj je to najlepsi hotel).

Cappucinko mame tabulku tam si mozes pozriet kto kde byva a trosku sa medzi nami zorientovat :wink:
tu je link:
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=130610&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D1600%26vOrderBy%3D2
30. říj 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani ja ti verim , preto sme tu, tu je pekny rodinny zivot, krasne prostredie, nie nadarmo tu niekedy malovali svole krajinky , impressionisti....

som tu vydata, ale nieza francuza...... ja uz tu zijem 9 rokov....a predtym vsade mozne, .....

kocky ja sa lucim zatial utekam na danove...tak pa zatial...
30. říj 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani si ma predbehla :grinning: :wink: :wink:
30. říj 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - a nemohli by ti vasi poslat nejake ucinne repelenty (doma nas mamina striekala nejakym v ciernom obale a bol dobry - ani jeden stipanec nemali drobci - a ten bol aj proti kliestom - ja som sa hlavne kliestov obavala)
sice neviem, ci by obycajny nas repelent odohnal nejake cudzie komare, ale mozno to stoji za to)

inak ja mam obrovsky strach z injekcii - a preto sa vzdy davam zaockovat, aby som potom nahodou neochorela a nemuseli ma pichat x krat viacej
deti som dala zatial ockovat vsetkym a som rozhodnuta v tom aj pokracovat - az kym nenajdu nieco ucinnejsie a bez dier
30. říj 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
noooo - sm bola asi o pol sekundy rychlejsia :grinning:
to vies - mna trenuju dvaja :grinning: :grinning: :grinning:
30. říj 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik ste zlate idem si to pozriet a trosku sa zorientovat

jzfr, annecy je uzasne, naozaj , ak budete mat cestu okolo daj vediet , rada vam to tam poukazujem
30. říj 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak pojdeme - urcite hodim infosku tuto na konika (aby som sa pochvalila :grinning: :grinning: :grinning: )
MM pracoval isty cas v Annency - tak trosicku to pozna
ale stretnut Slovakov - to ja rada - a aj MM - velmi ma rad nasu kulturu a otvorenost :dizzy_face:
vlastne od kedy sme v Lyone - tak jediny nasi znami su Slovania a ich fr partneri (lebo lyoncania su studene psie cumaky - nikoho medzi seba nepustia :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
30. říj 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
v annecy som zatial slovakov nenasla, ale musim sa priznat , ze ani som nehladala v lyone je ich asi viac

teraz si hladame novy byt vacsi, lebo by sme chceli babo ten v ktorom byvame teraz sice dost velky ale nie vhodny pre zivot s detmi

Mam rada tu atmosferu ktora tu je
30. říj 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata

Janka kuk do albumika :grinning:
30. říj 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

cappucinko - Annecy je opravdu moc hezky mesto, stravili jsme tam par dni, delali jsme tury do okoly, moc hezke :slight_smile:

Holky, chtela jsem se zeptat, kdy se tady musi zacit shanet pediatr ? staci v klidu po narozeni a nebo uz mam shanet ted ? A ta prvni kontrola (8 den po narozeni) bude provedena v nemocnici? Predem moc dik
30. říj 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte nove devcice :slight_smile:

Jani, to mas tezky. Me kdyz ockovali proti zluty zimnici tak mi rekli 3 dny nikde nelitat, hooodne odpocivt. A ja blbec jsem si to naplanovala tesne pred predavanim diplomu kamoskam z vysky, takze jsem utikala asi kilometr jako splasena :sweat_smile: Nastesti reakce zadna, ale upozornovali me, ze ty tri dny po pichnuti muzu mit chripkovy priznaky, ze to je normalni. Problem je v tom, ze Julian je jeste malicky, ale komary fakt neuhlidas :confounded: U kazdeho dany repelent ucinkuje jinak a riskovat zlutou zimnici u mimi bych si nelajsla :pensive: To fakt ne.
30. říj 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, ja bych zacla uz ted. No my jsme se domluvily s moji medecin traitant. Ona dela i deti, pokud to neni specializovany, to pak doporuci pediatra. :slight_smile: A sousedi si ji nemuzou vynachvalit (jejich holky maji ted 30 let a dycky jim prej pomohla).
30. říj 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak ja sa musim pochvalit - som si dnes kupila ten coussin d`alleitement a konecne mozem pohodlne sediet na pohovke, chrbat ma neboli, navyse prijemne ohrieva ta latka, takze sa tu vytesujem. Uz som nad nim dlho rozmyslala, ze ci to nie je kravina kupit, ale som pozitivne prekvapena:slight_smile:
30. říj 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule - my sme tu prvu prehliadku absolvovali este v nemocnici (lenze my sme tam tych 8 dni po sekcii naozaj boli)
a pediatra sme zhanali az z domu (ale dostali sme echo - ze ku komu ist) - v pohode nas zobral a aj na termin

mozno zalezi od regionu - su oblasti, kde je nedostatok pediatrov - tak tam treba asi skor :sweat_smile:
30. říj 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee tak koukam ze musim zacit hledat, to bude zase neco :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Existuje nekde nejaky seznam pediatru, ja zatim nic nenasla. :unamused:
Ja jsem prozatim taky v Lyonu , jako JZFR, nevedela bys o nekom dobrem ?
30. říj 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa nas pozdava - ale nie je v Lyone, ale v centre Venissieux (aj my byvame vo Venissieux) - ak chces - dam ti nanho kontakt :wink:
30. říj 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek