• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Je Hanuk, tak to ses tu mohla pozeptat. Ja bych ti ho doporucila hned :slight_smile:

Bihan : hlasim, ze zajoch dneska prisel. Je naprosto U Z A S N E J :dizzy_face:
Diky moc!
30. říj 2008 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
JZFR - to bych mela trochu z ruky, podivam se tady po okoly a kdyz tak dam vedet , kdybych potrebovala ten kontakt, ale moooooc dekuji :slight_smile:
30. říj 2008 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Bisule zkus zabrousit po forech jako forum au feminin, doctissimo a tak :wink: vetsinou tam holky davaji tipy na lekare, nebo se zeptej po sousedkach, v lekarne nebo u tvyho lekare nebo maminek, co potkas na ulici :wink:
30. říj 2008 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
kulicka : nejaka fora jsem zkousela ale nasla jsem dost stare informace, sousedi jsou duchodci sice velice hodni ale pani rodila naposledy pred 40 lety tak ty info co mi nekdy dava jsou trosku mimo :grinning: Ale zkusim se poptat u meho doktora, dik
30. říj 2008 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
kulicka , muzu se te zeptat , kolik si pribrala behem tehotenstvi ? Ja mam totiz 11 kg navic a moje SF rikala ze bych mela brzdit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
:confused: Brzdit? No podle idealnich tabulek asi trosicku jo, ale...
Ja pribrala 12 kg, ale do 7 mesice jsem pribrala pouze 6 kg.
Koukam na tabulku "normality" a pro 34 tt je tam rozpeti 7-17 kg, takze pohoda :wink: Idealni by bylo 10, ale...
podle myho je to jako BMI : je to ukazatel jehoz pertinence je dneska "remis en question". Kazdy mame tu svou optimalni vahu - nekdo je robustnejsi, nekdo je lehci. Takze ja bych to neresila, obzvlast kdyz mas jen kilo navic oproti idealu.
Nekde jsem cetla, ze kdyz nemas tech idealnich 13 kg nebo kolik za cely tehu, tak pokud mas min, trpi mimi, pokud vic trpi mama. Ale pokud nepriberes 30 tak to neni nic alarmujiciho podle me. Moje mamka prej pribrala 20 pri kazdym a zadny problemy z toho nemela. Takze to kilko navic?

Jo a taky mi mamka (doktora) rikala, ze neni dobry, kdyz ma mimi hypoglycemii (tj kdyz ma mama hlad :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
30. říj 2008 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani (z Tours), ja by som možno očkovanie ešte zvlážila... MM v Senegale bol a okrem jedného čudného červa, čo chytil na pláži, mu nič nebolo, ale je fakt, že asi proti žltej zimnici očkovaný bol... ak chceš, zistím bližšie info, ale podľa mňa by ste sa s odsmradkovačom do zásuvky a sieťkami nad postieľkou a kočíkom mohli očkovaniu vyhnúť.

Blani, som rada :dizzy_face: (Dúfam, že ti nepriložili faktúru :sweat_smile:)

Bisule, máš nejaké generalistu, ktorému dôveruješ? Starostlivosť o decká tu nerobia len pediatri a ten môj generalista si aspoň odpustil kopec kecov ohľadne váhy a dojčenia, za čo som mu bola vďačná.

Erika, tak v takej oblasti Paríža by som chcela aj ja bývať :dizzy_face: Koľko platíte mesačne za byt? To musí byť celkom pálka, nie?
30. říj 2008 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
kulicka tak to si me uklidnila :slight_smile:
30. říj 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
bihan - mela jsem ale odesla na materskou a ted ji zastupuje takova divna pani doktorka, ke ktere moc duvery nechovam :unamused:
Ale ted jsem patrala a nasla jsem nedaleko nas , tak se tam skocim pozeptat, co a jak
30. říj 2008 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci ne, neprilozili mi fakturu :slight_smile:
30. říj 2008 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
jani hodim znova link asi nastala technicka chyba, ospravedlnujem sa...

Bihan mame stastie, sme v sukromnom socialnom byte, takze je to vdaka zamestnavatelovy mojho muza, takze platime polovicu ako iny, traz platime 650 euro, v parizi sme platili za 29 m 1100 euro!!!!!!

ale tu je rezidencna cats tak su byty , hlavne domy, pretoze tu su len domy strasne drahe, pod 600 000 ani nejdu....
30. říj 2008 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
este musim povedat, 11kil to je ukazkove, no tu je to raz tak stale ta budu nicit co sa yka vahy ci u dospelych ci uz u deti.. ja som pri prvom pribrala 30 kil a som tu schudla som a dokonca som s tou vahou makala az do konca 8 mesiaca, v restike... :wink:

jani, ja ti osobne poviem ano daj za ockovat , ja som zaockovana, na vsetko ? :unamused:
kvoli mojim cestovaniam v minulosti do indie a afriky a tanzanie, tam ak ked si zaockovana, tak tu malariu, a ine dostanes , len sa budes triast celu noc a rano v pohode vdaka ockovaniu , ale ak by si ho nemala tak neviem aneviem....
ja osobne by som dala... prepacte mi ostatne...
30. říj 2008 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som pribrala 18.. fúúúj... :sweat_smile: ale pol roka po pôrode boli preč.. a potom som zase čo-to nabrala u maminky na prázdninách, takže teraz zase zhadzujem...

No, zaočkovať by som dala aj ja, keby to malo nejaký dlhodobejší zmysel, ale kvôli týždňovej dovolenke a také malé mimi.. asi by som to dobre zvážila.

Erika, ta to máte teda super :dizzy_face: Kamarát mal byt v centre paríža...síce tvoj izbový ale snáď 20štvorcov a plati 850 nájom... a teraz je v Cherbourgu v Normandii :grinning:
30. říj 2008 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
je to strasn s najomnym tu, snazime sa teraz vymenit za vatsi potrebujeme 4 izbovy....
30. říj 2008 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
takze funguje janka a j ostne odporucam vam tuto znacku, naozaj dobra , ale len v lekarni a hlavne budete prakvapene je lacnejsia ako tie v supermarkete...
dala som hlavnu stranku, takze si mozte popozerat celu radu co ponukaju...
30. říj 2008 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ono ma to vyhodilo zo stranky :angry: tak este raz od zaciatku...
Totizto dostala som predvianocny darcek, novy laptop, tak sa ucim a zapasim s tou pidi-klavesnicou :sweat_smile:

Capucinko, ja som bola s rodinkou v Annecy niekedy zaciatkom aprila a velmi sa mi tam pacilo, boli sme na 5 dni, skocili sme do Zenevy a cestou domov do Lyonu, v ANnecy bolo nadherne!!! Urcite sa tam chceme vratit, ale asi az ked ALex bude vediet bicyklovat, nech si to tam vsetci krasne uzijeme. Dokonca som vyhlasila, ze by som bola ochotna sa tam aj prestahovat. Ale ze vraj to tam mate riadne drahe, take parizske ceny za byvanie :fearful: Ked si videla spolocny album, tak my na foto krmime labute v Annecy :dizzy_face:

Bisule, pediatra alebo aspon generalistu by si si mala najst cim skor, nech to mas z krku. Ale aj tak ti na vsetky otazky odpovieme my tu na koniku :grinning: A co sa tyka vahoveho priprastku, je idealny, takze si nerob starosti. Mna tiez SF zjazdila, ked som raz dosla na CTG v 8.mes, bol to plany poplach, a vtedy som mala nejakych 10 kg navyse. S Alexom som neabsolvovala ziadnu kontrolu na 8.den, prepustali nas na 5.den (alebo 4.?), vtedy dosiel pediater a to bolo vsetko. K nasej doktorke sme sli asi v 2.-3.tyz kvoli strasnemu novorodeneckemu akne.

Jani, no s tym ockovanim ja ti neviem. Ja som sa do Brazilie proti zltej zimnici nedala ockovat a sli sme na vylet k vodopadom Iguacu, co je vraj miestom vyskytu. Ale ze ani domaci sa tam neockuju, pretoze mali zle reakcie na vakciny. Snad vam postacia tie moskytiery :fearful:
30. říj 2008 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
bisula
30. říj 2008 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
bisula ja mam super pediatricku byvam v 3 v lyone je uz dost stara ale pozera dieta pod lupou. Fakt odporucam.
Enfamil je dost draha stoji 18 euro
30. říj 2008 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Este co ste sa bavili o tych Amikoch, mne sa strasne pacil film Borat, dokonca som kupila aj DVD :grinning: Ja by som sa do USA chcela ist raz pozriet, to urcite, ale absolutne ich nepovazujem za pupok sveta. Mali sme na gympli zopar 'lektorov', to boli taki, co brali vylet do Europy a zvlast strednej ako ohromne dobrodruzstvo a tiez nam davali podivne otazky typu ci mame doma chladnicku a ci sme jedli banany... Pritom oni sami za vela nestali, snad len 1 bol byvalym riaditelom strednej skoly, ale ten zase dosiel cez nejaky krestansky spolok. Ja tam mam tu rodinku, ich predkovia pochadzaju z Madarska a raz dosli a vypatrali cez matriku a kostol pribuznych a mali sme velke stretnutie. To bolo pekne a najvacsia sranda je, ze to vlastne cele robil manzel tej 'Madarky' a on je povodom z Haute Savoi :grinning: Vsetky tie zeny, co dosli, to boli fakt take typicke nevkusne skarede tluste Americanky :grinning:
30. říj 2008 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
tini,som rada ze sa vam "u nas" pacilo, tie ceny su asi vyssie ako normalne, ale to hlavne kvoli turistom a ze je to blizko CH a vela ludi pracuje tam a tam aj platy su vyssie
my byvame v centre Annecy a mali sme tam aj svadbu
30. říj 2008 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
este som Vam hcela povedat , prisla som domov nas...a ,z danoveho , kvoli taxe habitacion, uz ani neviem ako napiosart, proste som chcela odklad , s tym , aby sme zaplatili na 4 splatky a t azenska priokienku sa ku ne tak hnusne spraval, ze hroza, proste styl, no co si myslite preco by sme vam to mali takto dat..
a jej nato pretoze mam jeden plat, ktory staci , vlastne nestaci, sme stale v minuse, pretoze mam e dve deti a kredity...
a co si myslite , to staci , ze by vam to schvalili?
a na to som vybuchla,,do certa a, komu by to mali schvalit ak nie tomu , ktory nema dostatocne mnozstvo penazi, ja nedokazem teraz vam dat sek 522 uro len tak, som na konci mesiavca pani a ja nemam ani na obycajnu bagetu sprosto povedane, pretoze v banke nic nie je...
nasra... ma...

a potom som bola v obchode, rychlo aspon jogurt pre josha, sojoy a tam pato zbadal krabice darcekove s jeho oblubenymi postavickami, a no a samozrejme, ze ich chcel.. tak som mu vysvetlila , ze nie, dnes noc nekupime;.
pochopil a le bolo mu to luto , aspon chcel sa na ne pozerat...
nato uz som sa ponahlala tak mu hovorim patrick pod uz ideme a on nie mama pozri...

a nato dalsia tava sa mi priplazi do cesty a hovori mi, par po pysku by mu nezaskodilo, zenska olo 40 a menej..

a ja nato, neviem preco by som ho mala byt...

a oa, no samozrejme dieta je kralom , v dome a potom 14 nevedia rodicia co s nimi.. ja moje deti pravidelne bijem,a nemam taketo problemy...
prehltla som a isla prec , nechcela som byt sprosta...
no stalo sa , ze pri pokladni, mi chybali 7 haliere, aby som zaplatila tak som hladala, samozrejme nenasla, chcela som sa opytat,ci jej nemozem doniest neskor pooobede, samozrejme ze nie, odpoved,a nato pato, zbadal pri pokladni cukriky a tak ich pyta , slusne podotykam, mama prosimta kup cukriky, odpoved nie patko , nemam ani na ten jogurt takze nie, a kto je za mnou ta zenska, a ta sa pustila do pata ; mam i povedala , ze nie tak nepytaj a aneotravuj a to som uz nevydrzala, po prve, pytal sa vas niekto nieco nie..

po druhe, aj teraz ho mam byt, pretoze si slusne vypital nieco... ze y mlatite svoje deti , je vas problem, moja nechajte na pokoji...
deti nie su roboti..
pochopila by som keby mi robil scenu pato, alebo sa hadzal na zem, ale krava sprosta, ...joj
musel asom vam to povedat, pretoze ma to dost nastvalo...
30. říj 2008 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
boze , ja som to po sebe necitala tak to ja vyzera.... ospravedlnujem sa...
30. říj 2008 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini :grinning: skarede tluste :grinning: A hlavne neumi varit :angry: je to tam samej hamburger a hranolky. Ale to mam taky z "jedna pani povidala" :sweat_smile: No nic, nechme je spat :slight_smile: Ale co jeste prihodim (ja vim, jsem strasna :grinning: ) tuhle mi mamka rikala, ze dcera jeji kolegyne jela do Ameriky studovat gymnazium. Pry odjela po prvnim rocniku a kdyz se vratila, rikala, ze ten cesky prvni rocnik ji tam vystacil na 4 rocniky celyho gymplu americkyho :astonished: Tak asi tak no :sweat_smile:
30. říj 2008 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Pheva jestli mi muzes dat kontakt tak se na ni taky podivam, kdyby ta co jsem nasla nemela misto.

No ja jsem zvedava jak to bude s tou prohlidkou v 8 dni, protoze mam termin 18 prosince a tak to bude kolem vanoc , svatky no znate to , nikdo nikde nepracuje ...
30. říj 2008 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda Eriko to fakt neni mozny :astonished: takovou zenskou... bych ji taky dala po hube, kdyz si to tak preje. Chudaci jeji deti :pensive: A pak se divime, ze chteji prosadit zakon, ze se na deti nesmi vztahnout ruka :pensive:

:frowning2: chudaci deti!

A chudak Patko. Tohle je hrozny, kdyz nejsou prasule. No 17 listopad to jisti :dizzy_face: Drzim pesti co to da!
30. říj 2008 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ta t'ava se bude jednou divit, az ty jeji deti na ni v tech 14 vztahnou ruku, daji ji po pysku a reknou : dyk si nas takle naucila veci resit, tak se nediv :angry: :pensive:
30. říj 2008 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika, tak to je dnes den blbec, tu zenu v obchode by som niekam nakopala!!! A asi prave preto, ze deti bije, nebude vediet, co snimi v 14 rokoch. Ale to spojenie, ze dieta je kralom, to sa tu pouziva asi casto, nie? Aj moja cvokra mi to v januari na nasej poslednej navsteve zahlasila. A teraz sa divi, ze o nu jej deti skoro nezakopnu.
Netusim, ako je to so splatkami, ci je to tu vobec mozne?

Cappucinko, MM tam raz bol na svadbe v tom starom hoteli na jazere, ja som uz bola vtedy pokrocila tehu, tak siel len sam a ked nam vyberal ubytko, tak vahal, ci v tom hoteli alebo radsej v centre a vyhralo ubytko v centre, Hotel PreCarre alebo tak nejak, no uzas proste :dizzy_face: akurat jedine, co ma tam vytocilo, ze vecer bola riadna kosa, Alex unaveny, chceli sme sa ist konecne niekde najest, tak skor ako o 19 nebolo mozne, a ked aj, tak ze nech ten kociar nechame vonku :astonished: Takze velmi rychlo sme s vecerami v Annecy skoncili, snad nabuduce.
30. říj 2008 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ked som bola na gympli, tak to sa prave vtedy zacinalo so studijnymi pobytmi na americkych strednych skolach, aj od nas z triedy slo par ludi... a ked tak prave rozmyslam, tak sami Zidia, preco asi :sweat_smile: a tie ich zazitky boli neskutocne, sami tupci tam boli, hodnotenie bolo take, ze kto mal najvyssi pocet bodov z pisomky, to sa dalo akoze 100 % a podla tohoto vysledku sa hodnotili ostatne pisomky. Takze ti nasi tam boli velmi neoblubeni :grinning:

Bisule, tak ty si z Lyonu? To ste sa pekne zisli, uz davno sme sa tu 'smiali', ze kazdy novy je z Lyonu...esteze nie si Janka, alebo si???
30. říj 2008 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj tini , dakujem, no ano je to mozne, das si ziadost aby si namieto jedneho seku splatila na dvakrat alebo 5 krat , ty si vyberies, len ti musia schvalit....

ja si tiez myslim, ze treba disciplinu, a ze deti maju pocuvata, ale nie drezura.. to je na levy a aj tych mi je luto...

niektory by chceli deti na dialkove keby sa dalo....
30. říj 2008 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek