• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Poznam kopu ludi, co si sli do USA zarobit cez Work and travel a aj si zarobili, ale to bolo vsetko. Akurat 2 spoluziacky z mediciny sa tam aj vydali a pracuju, 1 tu chodi na konika a je prave tehu.
30. říj 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nee jsem Hanka :grinning:
30. říj 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, ja som bola tiez na takom rocnom vymennom pobyte ale v Kanade v 1997-1998 a zazitky neskutocne
to s tymi restauraciami v Annecy ma prekvapuje, ja mam vacsinou dobre skusenosti
30. říj 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tak by som ju poslala do pííííp, že by si to ešte dlho zapamätala :angry:

Inak s tými prekliatymi daňami ti zrejme nedajú odklad, ak o to nepožiadaš skôr, ako ti ich vyrúbia.. debilný systém.. my sme mali predtým nastavené na 3 ročné splátky a ke´d sme sa sťahovali, tak sme to nenahlásili dopredu a vyrúbili nám to na jednu ročnú splátku a už sa s tým nedá nič robiť.
30. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dobre napisane, ze mat deti dialkovo :grinning: dnes ma to prave napadlo, lebo som bola s Alexom trosku pred domom po obede a vsimla som si, ze sa do rezidencii priviezli obidvaja rodicia 7-mes dievcatka, ktore strazi susedka, a tak som len cakala, ci si pridu po nu na obed. Nic, neprisli. Asi o 1 hod som sla so psom, auta tam stale parkuju, a nikto nesiel k susede... Vyzdvihnem vecer, dam spat, rano zobudim, dam flasu mlieka a odnesiem prec...
Kto ma na starosti schvalovanie ziadosti o splatky? To nemoze byt ta zenska za okienkom predsa.
30. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééj, kočky, zo mňa dnes zase urobili necitlivú a chladnú matku, lebo svoje dieťa nebozkávam na ústa.. to je tiež celkom prča, nie? :grinning:
30. říj 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem kocky za povzbudenie...

este som zabudla, co sa tyk apediatra, no pokial nepoznate, tak sa pozrite cez zlate stranky , na adresu a telefonne cisla, ovolajte, kolko stoji konzulatcia, pretoze oni su jedny z najdrahsich lakaroc teda tu idu od 40 a az do 70 euro za konzultaciu, treba mat poradne silnu mutuel aby to preplatila......
ja mam stastie moja isla do dochodku tak stiahla sazdbu , z 40 isla na 28? a 31 eura....

inac ak najdete neakeho schpneho chodte tam a predstavte sa je to lepsie , maju to takto radi......
aspon viete ako vyzeraju, a aky mate z nich vy pocit....

ta prehliadka v 8 dni je povinna, , inac nedostanete pridavky , na babo.. nato pozor...!
30. říj 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika :fearful: :angry: Tu zensku nakopat do zadku. Uz aby si mohla pracovat a nemala problemy s peniazkami.

To ockovanie velmi zvazujem, pretoze teraz tam budeme len 8 dni a mamke som uz povedala nech mi prinesie nejaky repelent pre maleho a mame aj ten odpudzovac do zastrcky a aj tie sietky a je to sucha sezona. S malym mame v plane cestovat do roznych krajin a tato vakcina je na 10 rokov ale mozno ze radsej teda pockame. No fakt neviem, musime to zvazit.
Tak uz mame 2 Hanky :grinning:
Cappucinko, a ty si kto? To preto asi tak bolo, ze bol april, este malo turistov. Neviem, tak kvoli tomu ma u mna Annecy 1 minus.
Bihan, tak to je dobre. To mi pripomina system v Ceskej lekarskej komore, nejako do konca januara alebo tak sa dalo poziadat o odklad clenskeho, ale sek mi poslali az potom :grinning: a ako som mala o nieco ziadat, ked som ani nevedela, kolko po mne chcu??? Ale nastastie som si to s tou pani potom nejako vysvetlila a neplatila som nic.
Zrovna dnes jsem sla taky zaplatit dan z bydleni, nastesti to nebyla takova suma, mame mrnavoucky byt :slight_smile:
30. říj 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som andrea, to bude tym aprilom ta zima
30. říj 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, nic si stoho nerob, len sa snaziz nedat dietatu bakterie, zato ju vystiskas viac ako tie co daju jednu pusu na usta a myslia si
ze su uzasne matky.... :wink:

tini ved prave , akoby ona o tom rozhodovala......

Bihan da sa , nam uz to raz tak spravili rozdelili nam to na splatky, bola som tehotna s patom a nemali sme dostatocne financne zdroje..

ved je to hlupe, ved ja nehovorim , ze nezaplatim ale ze ich zaplatim kazdy mesiac namiesto 500 euro naraz tak 100 mesacne, takto este sa da...

no je pravda, nas zachrani , ked uz budem konecne moct pracovat aj ja , vytiahne nas do , zo vsetkeho na cas , a za dva roky skonci kredit na auto a budem dychat, len pridu ine problemy??ze....
30. říj 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nasa pediatricka berie 31e za dieta do 2 rokov, potom uz len 28e tusim.
No sranda, ked ta navsteva v 8. dni je povinna, a nikto mi to ani len nepovedal, alebo to v porodnici vysetrili a napisali akoze je to 8. den? Aj tak je to jedno teraz.
Hlavne vy tehulky necakajte nijaku navstevu pediatra u vas doma po porode, ako je to bezne u nas.

Bihan, to si ako predstavujes, ze nebozkavas Saru na usta?!
30. říj 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no taka suma, a to mame dve deti predtym sme platili 700 euro, ....

ja viem preco sa ku mne takto spravala, len si to nechcem priznat, pretoze som cuzdinka, pre nich nechceme nic platit ani robit , a vlastne co tu robime ze???
30. říj 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini : A to neproplaci secu ? Ja myslela ze tyhle prohlidky jsou taky 100 hrazeny ?

A jeste jsem se chtela ujistit, po narozeni se dite pripise k matce nebo k otci ohledne zdravotniho pojisteni?
30. říj 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan COZE :astonished: na usta? No oni se pos*ali ne? Kdyz tu chce clovek kojit dyl nez 3 mesice, uz kricej "Incest"! A pak chteji abychom bozkali deti na usta?? :astonished: No este ze sedim :sweat_smile:

Eriko, doporucuju zajit tam nanovo a jit k vedlejsimu okenku :slight_smile: Nebo at tam zajde manzel. Treba to byla zas nejaka krava co ma cosi proti cizincum. My jsme tuhle nezaplatili tax habitation v cas, protoze jsem zapomnela oznamkovat obalku a posta to drzela 2 mesice :angry: A odpustili nam to :slight_smile: Takze zkouset a zkouset! Ostatne, to uz tu vime vsecky. Drz se!
30. říj 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, si to predstav :grinning: My sa bozkávame na ústa len s manželom a niektorí ľudia to jednoducho nedokážu pochopiť, že jej dávam pusinku len na líce alebo čelo :grinning:

Jani, tak som práve kecala s MM a asi by bolo lepšie zaočkovať - hovoril mi, že komáre útočia a celkom dosť aj cez deň, ale hlavne podvečer, takže ak by ste chceli ísť niekam na večeru alebo na pohárik, tak by ste museli malého napatlať od hlavy po päty a hlavne vraj sú tam komáre nejaké odolnejšie :sweat_smile:
30. říj 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, preplaca to secu, ale ci vsetko? Pre dieta asi ano... ja tieto veci neviem, na to mam muza. Ale trapas, vobec sa nevyznam v ich poistovacom systeme a to chcem robit v zdravotnictve :grinning: Kedze ja nepracujem, tak Alexa napisali k otcovi, takisto ako aj mna.
30. říj 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, to pripsani si muzes vybrat si myslim. Ja treba jsem na svoje konto, takze moje situace je min stabilni nez manzela, kterej je zamestnanec. Takze ja budu chtit mimi pripsat na secu manzela.
inac ja a danove, je hroza naposledy som mala s nimi neskutocny problem vdaka mojej nemocnici kde som rodila pata, logicky pre mna moj porod bol uzatvoreny, , minuleho roku o takomto case som dostala papier rovno, od husier ze dlhujem nemocnici , za4 dni stravene 2700 euro, a nie za porod , ale za pobyt??akoby som bola 5 hviezdickovom hotely... :unamused:

dali mi 3 tyzdne aby som zaplatila tuto sumu, nato som rychlo isla do nemocnice co to ma znamenat, ved osm bola poistena mam al mutuell , co to ma znamenat, a oni, ze nevedia , ze mi posielali , na neviem aku adresu , postu aby som zapalatila, a ja nato zacoved som poistena...
doniela som vsetky , doklady ze som bola poistena a aj mutuela, a oni, ze dobre ze zastavuju proceduru, lenze....

tresor public funguje inak, maju malo ludi ktorim sa nechce robit , tak maju cas...
volal som husier , ze vsetko je vybavene, alenze oni nemozu zastavit proceduru , bez tresor , takze zamotane, a uz sa nechceli ani bavit, na telefone, osm bola s tresor tam zenska ma chladno odbila , ze ste vsetci rovnaky, nechcete platit, a ja nato madame zaco , ved som rodila mal aosm poistenie ,a aj mutuel, allen preto ze niekto si neurobil svoju pracu a zle spracoval moje udaje, tak teraz na vianoce odo mna zaidate sumu ktoru nemam, a ioni s anebavia, pretoze to zoberu rovno s konta, kde niesu peniaze, a tym padom by sme boli zakazny v bank de france, chapete to...ja som myslela ze sa zblaznim
no ja mam jeste pripojisteni a tam na takovym letacku psali ze do 1 roku ditete ma pripojisteni zdarma se mnou, tak uvidime
30. říj 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, nemohli ste si vybrat nejaku menej exoticku destinaciu pre svadobnju cestu s krpcom? :pensive:
30. říj 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my platime 31 e za prehliadku a po 8 dnoch sme tiez neboli az po 3 tyzdnoch. Tie peniaze nam potom pridu na ucet.
Janka : nejlepsi by bylo, kdyby s vama Julian nemusel... mno
Ja tem evropskym repelentum neverim. My jeli do Guyany se skolou, tam je ockovani proti zluty zimnici povinny, jinak te nepustej pres hranice. A vsici jsme si vezli ruzny sajrajty a vsici jsme byli postipany. Jediny, co zabiralo byly mistni repelenty, ktery se ale nedaly ani sehnat, nebo tam bydlet uz dost dlouho, abys pro ne nebyla "nova krev".
zachranila ma moja znama, ktora sa odstahovala nedavno a starsne mi chyba, predtym som jej strazila jej drobca a stali sa s nas super kamosky; ta ako prava francuzska so svojim direktorskym , hlasom, je riaditelka hotelovej siete to vo francuzsku..

tam zavolala ; zahrala jednej zenskej na notu, a ta zdvihla rit , pozrela sa do pocitaca a nasla tam, ze ano nemocnica zastavila vsetko a podala informaciu dalej...

chapete, stacilo len to, lenze im sa nechce, pretoze nadavaju , ze ich je malao, chcete malo zamestbnancou tak neste dosledkY...
nakoniec sa to skoncilo dobre,, ale kolkym ludom takto dokazu znicit doslova zivot...
30. říj 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja uz z toho papirovani mam hlavu jak patraci balon ... :slight_smile:
30. říj 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini my sme chceli povodne Mauricius, Reunion, Mayot alebo Martinique ale vsetko je to dlha cesta lietadlom a na 8 dni sa to neoplati tak preto sme vybrali Senegal.Maleho nam nema kto postrazit, kedze moja mamka robi, no a svokra je fajn ale nechat jej Julliana nemam odvahu, tak na polhodku maximalne. Ona je strasne prehnana puntickarka a este by nahodou pri tom upratovani zabudla ze ma tam nasho maleho.
30. říj 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ERika, tak ty mas pribehy! Nam tiez nejako po porode doslo zaplatit cely pobyt v porodnici, ja som bola na jednicke izbe, ta suma bola tusim okolo 5-6 000 e, MM sa o to postaral s papiermi a bolo vybavene.
30. říj 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, to bolo tu na koňovi :sweat_smile: Vo Fr by sa skôr pozastavili nad tým, keby som jej pusu na ústa dávala.

Ja platím 28 u generalistu, sec prepláca 21, mutuelle asi 2€ :angry: Musím povedať chlapovi, že je na čase to zmeniť.
30. říj 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ty jsou ale hnusny. Je mi fakt na bliti :confounded:

Ja jsem tuto nechapala taky : v robote jsem uz potkala 2 klienty, kterym tresor public napsal, at koukaj zaplatit 150 euro za vizitu od SPANC (kvuli cisteni jejich odpadnich vod, kdyz nejsou na obecni cisticce). A oni, zaplatit za co, kdyz ten technicien tu jeste vubec nebyl? Tak volaj na ten SPANC a oni ze tam ten technicien u nich urcite uz byl a ze oni to neridi at to vyridi s tim trésorem. Takze clovek bez faktury, nikdo za to nemuze a ten clovek musi tech 150 euro zaplatit jinak majirations az soud :confused: Takle tu stat z lidi triska penize :confounded:
30. říj 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek