• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
To je dobre, ze by cvokra pri upratovani zabudla, ze tam ma Julliana :grinning:
Zase prsi a to som sa tesila, ze rano bolo slniecko. O chvilu mi dorazi femme de menage, pojdem jej zohriat palacinky s jablckami a skoricou :dizzy_face:
30. říj 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jofka, Erika, tiež dobrá story! :astonished:
Ja som po pôrode ešte bola v nejakom kanclíku, aby som si doplatila za prípadné služby nad štandard (myslela som, že mi dajú preplatiť jednolôžkovú izbu) a všetko bolo ok.. bez príplatku.
30. říj 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini , ale ved aj mne prisiel len vipis, co vsetko co stalo p po porode normalne ked vojdes tak davas vsetky papierea a neplatis nic ale niekto si neurobil poriadne robotu a tie peniaze proste zo secu nedostali ani z mutuell, v tom bol problem, chpte 3 roky po porode pytat peniaze a hned mate nato 4 tyzdne a dost potom ideme rovno do uctu maju nato pravo....

no ano su hraden, ale normana cena secu je 23 euro ked sa nemilim, taze ti vyplatia len to na 100 % a ostatok co si pyta ten lekar je z tvojho vrecka, a lebo mutuell...

nato pozor...
30. říj 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dobra, ale 2700 euro zaco, ved som ani nic nespravila a nikoho neokradla, ale takto to tu chodi, bohuzial...

inac kulicko, aj keby prisiel moj muz asi by nic nevyriesil obaja sme cudzinci...takze uz ich tam nedrazdim..
30. říj 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj sakris. No prinejhorsim existujou asociace :wink: Mam v rodine jednu pani, byvala soudkyne, jeji manza byvalej advokat (jsou v duchodu) a oba mi shodne rikali, ze kdyz jdou pak k okynku s tim cizincem, ze ty baby jsou jak vymeneny :angry: Ted nevim estli dat smajlika smutnyho, pac to je smutny, nebo veselyho, ze aspon v doprovodu s francouzem si nedovolej toho cizince odpinknout :angry: Zkus se pokouknout v okoli, jestli tam taky nemate neco takovyho :wink:

Ja jsem takle sla s tim advokatem na prefekturu (kdyz mi tvrdili, ze mi titr nedaj a nedaj, pac ho nepotrebuju) a nekecam : tak MILOU a USMEVAVOU a OCHOTNOU pani jsem jeste za okynkem v zivote nevidela :astonished: :grinning:
30. říj 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak aj u nas prsi a dokonca rano sme mali dazd so snehom a je riadna kosa. Uz sa tesim ked budeme mat take pocko v den svadby.

Erika ano cast preplaca SECU a ostatne Mutuell
30. říj 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka ja sa teda na uradnikov fakt nemozem stazovat ale je zase pravda ze sme vzdy isli spolu s Franckom takze to bude asi tym. Akurat jedna zenska na Mairie bola dost neprijemna ale to preto ze sme ju vyrusili z obednajsej kavicky
30. říj 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No na radnici jsou u nas suprovi. Ti mezi cizincem a francouzem vubec rozdil nedelaji. To spis na te prefekture nebo na Assedicu nebo tak. Tam, kde clovek neco chce ze? :sweat_smile: Ale taky pouze tam, kde musi rict, ze je cizinec. Kdyz jsem sla vybavovat carte grise na autak, tak nikdo ani necek, vsici se usmivali a slo to jak po masle. Stejne tak kdyz jsem zakladala tu zivnost. Zadala jsem o nejaky seky, ktery se davaji nezamestnanym, kteri zakladaji podnik, aby si mohli zaplatit advokaty a ruzny poradce, ktery jsou normalne drahy. A tam taky uplne cupr pristup :slight_smile:
TUK TUK!
Akorat na ty prefekture. No ani s tim advokatem jsem ten titr nedostala, pac ta baba porad mlela o tom, ze ho nepotrebuju. No ja ho nepotrebovala, ale chtela a na to jsem mela pravo. No ale uz jsem toho mela dost, tak jsem na pilu netlacila. Nakonec jak jsem zacinala pracovat, tak jsem pozadala pres radnici a bylo. :slight_smile: Jsem zvedava co mi reknou ted po otevreni trhu, az si pujdu zadat o prodlouzeni v unoru.
30. říj 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my mame smolu sme obaja cudzinci... :unamused:
30. říj 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan pozrela som sa na tu temu, a zastala som sa ta pretoze , s tebou suhlasim, a prtoze si myslim ze niektore su tam super mami vsetko vediace,a na vsetko co im nesedi hned nadavaju...
30. říj 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, Eriko, jakou temu? Kdepak Te tak Luci sprdly? Ony sem na konika chodej nektery, co snedly samou moudrost a co sem chodej jen se do lidi navazet :angry: Takovy netreba ani cist. Vzdyt kazdej at si dela co chce ne? Me teda osobne prijde davat diteti pusu na pusu uchylny. Daly byste ji vlastnim rodicum, bratrovi, sestre? Ja ne! Takze ani vlastnim detem. S manzou to je neco jinyho :dizzy_face:

Eriko zkus najit nejaky ty dobrovolniky :wink: Treba se porad s cervenym krizem, ti sice delaji takove veci pro cizince, co neumi ani n francouzsky, ale mohli by mit kontakty :wink:
30. říj 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tolerancia vládne svetu :grinning:

Kočky, ja som práve zistila, že za niektoré konzultácie pre Sáru nám doplácajú celý depassement d honoraire (keď je tam konzultácia) a keď je tam majoration pediatrie, tak len 1,5 €.. nechápem na akom princípe, lebo aj tak chodíme len na povinné prehliadky, ktoré majú byť hradené na 100%..už fakt ničomu nerozumiem :astonished:
30. říj 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pozeram, ze my meme jednoznacne navyssie palky za pediatra :unamused: - 42€ za dieta a kedze vzdy ideme s dvomi - tak dvojnasobok :frowning2:

a co sa tyka miestnych dani - tak no comment - kedze v nasom meste je strasne vela socialnych pripadov, ktore neplatia - tak tym, co platia vyrubavaju taxy aj za neplaticov :frowning2: - napr teraz mame sice o 400 eur menej ako vlani (kedze ja uz vyse roka nepracujem a mame dve deti navyse) - no vzdy mame o 150 €viacej ako jedno najomne - a minule som nevedela, ci plakat, ci smiat sa, ked v journal de 13h ukazovali jeden z najdrahsich regionov - tak prosim ukazali rodinu zijucu v centre mesta v byte s 90m² a ti platia menej ako my za nas trojizbak (70m²) vo Venissieux (uz som spominala, ze nase mesto ma od rn1995 povest ako nas Lunik IX)

Bihan - aj ja zastavam nazor, ze babo sa na usta nepusinkuje - doma som tak nebola naucena a ani MM - takze my v tom mame jasno a suhlasim s tebou - no preco sa niekto osocuje na Teba za tvoj nazor :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
BIHAN ASI TO BUDE TYM ZE TO MUSI POVEDAT LEKARKE TA TO MUSI BUD NAPISAT do do papirov alebo rovno kliknut ked cez katru, do pocitaca, inak n asecu nerobia rozdiel, nato mas ten paier co posielaju s datumami povinnych a 100% preplacanych.. :wink:
nas pediatr v meste berie 66 euro a nechodim k nemu..
30. říj 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to fakt nechápem, lebo pôvodne som si myslela, že navyše musím posielať papier na mutuelle, ale teraz som si potvrdila, že nemusím a ide to automaticky, ale prečo majú iné tarify a prečo mi raz preplatia 8 a inokedy 1,5? Ale chápeš, čo mi napíše do papierov? tam neide o secu, lebo secu je len 21€, to som nikdy neplatila... platila som len tú časť pre mutuelle.
30. říj 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to nechapem ani ja moja radsej zavolaj do mutuella over si to , ja som im stale na usiach, pretoze ked ich konrolujem tak tiez nic nesedi...
inak ja mam pre josha mlieko na predpis a aj tak platim tak som sa po niekolkych mesiacoch im ozvala, s tym ako to je mozne, a oni , ze nech im poslem fakturu a pozru sa nato..

a naozaj teraz mi po prvy krat preplatili zvysok a tak neplatim nic... aspon raz...
30. říj 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Kocky, tady si vsecko clovek musi hlidat. Zrovna mi vykladala sousedka, ze jim z niceho nic navysili EDF odbery z konta o 40 euro. Tak tam vola jako co si to dovolujou bez toho aniz by ji upozornili a oni na to, ze v prvnim pulroce se jim pry zvysila trosku spotreba, tak prej anticipujou podzim :angry: A ona na to, ze at teda koukaj toho nechat, ze maj krb a topit budou drevem a estli pak neco bude dluzit, tak ze to stejne koncem roku upravujou, tak ze jim to zaplati koncem roku.
Clovek jak nekouka, hned vsichni berou :angry: A kdyz se lidi neozvou, tak maji smulu :confounded:
Mno me se pece cokoladovej gateau v troube. Mnam mnam.
Jo, jak byste prelozily gâteaux? Kolac to nejni, ten je kulatej a vetsinou je na nem ovoce nebo mak. Dort to taky neni, pac v dortu je vetsinou krem. Susenka to taky nejni... tak ze by cokoladovej rez? Ja jen, ze manzel me prudi, ze nemame cesky vyraz pro gateau = ten jejich debilne obecnej :sweat_smile:
30. říj 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moucnik jsem taky zavrhla, pac v tom jejich gateau jsou i ty susenky :rolling_eyes:
30. říj 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja tomu hovorím koláč :grinning: čokoládový :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tomu rikam buchta :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mno buchta je spis ten jejich brioche.. :sweat_smile:
30. říj 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
to me zas pripomina testo vanocky :grinning:
30. říj 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm... ale buchty s povidlama nebo s jablickama jsem uz dlouho nedelala :slight_smile: Ale manza se po nich oblizoval jeste tejden :grinning: No jo no, ceska kuchyne s kynutyma testama mnam mnam... ale je to pracny :pensive:
30. říj 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, to je fakt. No zalezi na tom jakej. Ja spis myslela teda cake sladkej treba citronovej.
30. říj 2008 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je ale fakt ze tady ve Francii pecou taky moooc dobre, to jsem si prave rikala ze az budeme odjizdet tak mi ty jejich pekarny budou chybet :sweat_smile:
30. říj 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko aj pre mna je to kolac...

a pripajam sa pecu tu vyborne, aj moja mama doteraz nedala na slovensky chlieb, a teraz co ochutnalu, vsetko mozne, tak uz nic jej nechuti ani na slovensku ani v cechach....
30. říj 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to me teda ceska Sumava hrozne chybi :frowning2: a to tu mame dobry pekarny! To co pecou u tchynky se neda zrat :confounded: tak jsme ji poridili tu domaci pekarnu :slight_smile: No reknete : koupite bagetu a nez ji donesete domu, tak je tvrda jako sutr, ze je dobra tak na strouhanku. Tak koupite tradition a ta vam vydrzi... do vecera :sweat_smile: a je to suchy jako bota :stuck_out_tongue_closed_eyes: a specialni chleby maj takovy divny a hrozne drahy. A pac jsou jedini ve vsi, tak este zijou.
30. říj 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, uplne suhlasim, ja na slovensky chlieb nedam dopustit. Tu kupujeme cerealny, ale nie je to ono. Bagety som jedla prvy polrok a pribrala som 6 kil, takze som toho nechala. Ale musi sa uznat, ze kolaciky maju vyborne, akurat ich vobec nekupujeme, lebo moj manzel pecie mnam, mnam. Mohol by si pekaren otvorit:slight_smile:
30. říj 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk ochutnaj dobry cierny chlieb tu zabudnes na slovensky, alebo kukuricny, mnam, mnam..
30. říj 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nektery ty specialni chleby jsou fakt k sezrani :dizzy_face: a vydrzej taky par dni :slight_smile:

Ale jsou drahy jako prasa :frowning2:
30. říj 2008 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek