• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
NO TO SU , ale stoja zato ze?
30. říj 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, mne tiez chutil cesky Sumava chlebik :wink: 4 roky som zila len na nom. A k tym vasim buchtam :confused: teda aspon pre mna slovensky buchta je z kysnuteho cesta, naplnena orechami, tvarohom, dzemom... kdezto ked som zila v Prahe, tak kolegyne vraveli, ze donesu buchtu a doniesli to, comu ja vravim babovka, trene cesto :fearful: Nie je buchta ako buchta. Gateau je pre mna kolac.
Z tunajsich chlebov este ako tak mi chuti pain campagne, alebo si kupim cerealnu bagetu, ale na druhy den sa uz nic neda jest :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vzdy prsi, to je des!!!
31. říj 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta ich brioche je pre mna zlta vianocka :grinning:
31. říj 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes je Halloween? Mate kupene cukriky pre deticky z ulice??? :grinning: Mne sa smeje, vlani ma prepadli deti a ja som ostala taka vypleskana, nemala som nic! Tento rok som kupila vyhodne balenie v Super U; 1kg, tak uvidime, ci pridu aj v tom dazdi.
31. říj 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ZAJTRA NIE,,,? dnes je 31;;teda si myslim ze je to zajtra....
tak ci tak ja to neoslavujem ....
31. říj 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Dnes je halloween...ale k nam moc nechodia, lebo sme v zastrcenej ulicke. Ale aspon manzel ma volno v robote, centrum je zavrete, ale co v takomto otrasnom pocasi. Stale prsi. Aj tak som ho vyhodila s kolegom, co je tu u nas na tyzden, nech sa idu trocha von poflakat, lebo mat chlapov pod nohami pri upratovani alebo robeni kolaca, to je des. Ja inak teraz robim taky keltsky halloweensky - zapecu sa donho veci ako naprstok, minca atd a kto si to vytiahne, tak mu to akoze vesti nieco. Robim to kazdy rok:slight_smile:
31. říj 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze , zabudla som vam povedat, uz viem s coho Josh mal tu alergicku reakciu, s mandarinky ktoru si dal nestastne do pusy vlastne ukradol z pysy vlastneho brata, ten jeden mesiacik... takze uz mame vinnika....som rada, aj nie... :unamused:

no a dnes je skaredo, a pato ja neviem, zobudil sa rano , ze ho boli brucho a potom sa vyvracal, ka sa to da nazvat takto...
nevyzera to na gastro, no neviem je biely ako krieda...

co ma stve ze , uz 3 dni mal teplotu 38 stale bez symtomov nic, tak som cakala co sa stoho vykluje.....
no neviem ......
31. říj 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - ja som mala velmi rada housky :dizzy_face: - priznam sa, ze som sa k chlebu nikdy nedostala, ked som bola v CR - vzdy som bola iba o houskach :dizzy_face:

to, ze je halloween - som uplne zabudla - dufam, ze nik nedojde - kedze som z domu paty do obchodu nevystrcila uz ani nepamatam a teda cukriky nemam (a s nutelou sa delit nebudem :angry: ) - (vcera som sice bola - no v lekarni) a teda pochybuje, ze deti sa potesia, ked im nabalim dolipran, ci ibuprofen alebo kvapky do nosa :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak uz budem asi fakt na tom dost zle - no posudte samy: Ana mi donielsa takeho male psika a ja na nu ze brum brum a potom som sa opravila a teda ze mnau mnau :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
da sa to liecit?!!!!!
31. říj 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Jani no neviem, dolipranom asi nie, skus na to tu nutelu :wink: Ja som uz nutelu nejedla asi dva mesiace, dari sa mi odolavat...Ako robi medved po francuzsky??Lebo mne sa drahy smeje ked poviem brum brum ale ako robi medved po francuzsky mi nepovie :unamused:

Hanuk aj ja som uz obmedzila bagety lebo som ich jedla aj na obed aj na veceru, mne strasne chutia. Ja mam strasne rada tmavy chlieb ale je pravda ze je tu strasne drahy. Mame tu v meste jednu patisserie a v nej robia vyborne kolace a su enormne velke asi tak 4x ako normalne. Clovek ma problem jeden zjest.
No a cukriky nemam doma a ci k nam niekto zavita neviem, lebo minuly rok som bola pocas halloweenu na SVK.

Kulicka na teba som nezabudla len moj drahy mi stale zabudne priniest ciste cd. Takze dufam ze dnes sa mu to podari.
31. říj 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ze vraj dolipran..... dobre... :grinning: radsej nie...

tak pato je natom zle a nezda sa mi to takze asi ojdem do nemocnice, okolo 14 :grinning: , uz som volala aj muzovi? no vracia len taku ako kyselinu a boli ho brucho, je uplne zeleny, no hroza, najhorsie natom je, ze sa to podoba ako prednedavnom , ked mi skolaboval u lekarky, avolali sme 15 rovno k nej do ordinacie, takze uz teraz to tak nenecham.... drzte nam palce dost sa bojim...
31. říj 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini : asi je dobre rozlisovat buchtA a buchtY :sweat_smile: Buchty jsou klasicke kynute a nadivane mnamkami jako orechy, jablicka, povidla MNAAAM a Buchta je proste nejaka babovka nebo rez nebo tak. :wink: Ah, ty jazykove nuance :grinning:

Dneska je Haloween? Tak to poteskoste. Jdu si koupit spunty do usi, to zas bude psina vyvadet :confounded: My jim vlastne ani nic dat nemuzem, pac pes se hrne do dveri prvni a strasne steka, takze by vsecky deti hned utekly :sweat_smile: Takze asi tak u nas... A Jani : taky tak - o Nutelu se delit nehodlame :grinning:

Ju no Jani, ani mi nehovor! Kdyz si vzpomenu jak kazdou sobotu tatka sel rano pro cerstvy rohliky a pak jsme si na nich k snidani posmakovali s maslem. Mnaaam! To se mi tu nestane. Bageta je bageta.

Eriko : jezkovo voko, vas nekdo zacaroval nebo co :cry: Preji Patkovi brzke uzdraveni. Teda s vama se to vlece :frowning2: Palce pesti drzime az nam modraj... chudinka Pato.

Jani : :grinning: brum brum miau miau :grinning: To je dokonaly. No kazdy mame sve dni :grinning:

Janka : hihi, diky. Ja si rikala, ze v tom bude neco takoveho :wink: Ja uz nestiham nic jineho nez jenom spat a obcas vam napsat... ten cas tak hrozne leti.
31. říj 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
KULICKO ZACAROVAL NO NEVIEM? PRETOZE TO NIE JE ANI GASTRO, PROSTE, NEVIEM PRIDE TO TAK RYCHLO A ODIDE AKOBY SA NIC NESTALo....

no pojdeme do nemocnice pre istotu, nepotrebujem aby sa opakovalo ako minule...
este cakam na brata mojho muza....
31. říj 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vy mate porad neco, kdyz to neni Patko, tak je to Josh, nebo dokonce oba najednou a nebo ty :frowning2: Nevypoustej tam u vas neco v okoli do vzduchu? Nejaka fabrika? To je sileny. Me by z toho uz asi fakt hrablo :cry: kdyz clovek nevi co to je a proc to je a co s tim... Preju pevny nervy a at to nic neni.
31. říj 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja osm len tak raz dvakrat za rok chora, ale u neho , to nie je choroba , je to nieco ine, len neviem co..

kulicko to su dve deti, takze to je normalne, ze niekedy maju toho, viac,

pato do 3 rokov bol 3 krat chory, pretoze nechodil do skolky, od kedy je v skolke tak aspon raz za mesiac je urcite nachladeny.. no a je tu jeho brat, ktory je stale snim , spia v jednej izbe maju spolocne hracky , takze je to normalne....

jedno sa este da uchranit, ale dve, a jedno je v stalom kolektive uz je tahsie...
sama uvidis...
fabrika tu ziadna nie je....

deti to je uz raz tak, stale nieco.......
31. říj 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - to sa mi nezda normalne, ze mu tak z niciho nic pride zle a az na odpadnutie - urcite by sa na to mal pozriet nejaky odbornik - tak drzim palce, aby ste na niekoho dobreho natrafili a aby sa kada pricina drobcovho nestastia nasla

Blani - este kulickuj a oddychuj pokial sa da :wink: - potom to je vacsinou kadeake - niekedy sa da s drobcom aj lahnut - no niekedy nie a to je potom o hubu - napr ja - teraz sa mi veeeelmi chce zalomit - lenze mali uz co to pospali (skoro hodinu a pol) a teraz si poficia az do vecera a ja aby som za nimi stihala (pokial mali spali som si nestihla lahnut - takze teraz ma bere :stuck_out_tongue_closed_eyes: - uvidime ako to bude vecer, ci podobne ako minule noci - ze sa zobudia a tym padom sa ja do posteli zase dostanem az hlboko po polnoci :pensive: )
31. říj 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, snazim se, snazim :slight_smile: Spim co to da, ale rano jsem uz nevedela jak si lehnout :sweat_smile: Jen co se clovek posadil, bylo lip. Ale dlouho v sede taky nevydrzim a ve stoje taky ne. Takze jsem ted poklidila trosku v kuchyni (uz to u nas zacina vypadat :confounded: ) a pujdu se natahnout ke knizce :wink:
Jo jo, ne nadarmo mi maminky rikaji, ze mam spat kdyz spi mimi :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ty mas navic dve :sweat_smile: No jsem na to zvedava, jak to budem zvladat. Manza byl pri spinkaci miminko, ze i na krmeni ho museli budit, jinak spal celej den a probudil se tak 2x... tak uvidime
31. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
čo ste to hovorili o chlebe a bagetách? :grinning: http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2034211&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
My ich kupujeme už len zriedkavo a keď už, tak ráno cez víkend, ale MM raz normálne cez týždeň išiel do roboty, začína o siedmej, a keď som ráno vstala, bagetka ma čakala na stole :dizzy_face:

Helloween radšej nekomentuje, vypíname zvonček a tvárime sa, že nie sme doma :grinning:
31. říj 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdarek, bihan, to by si holky rozumnely http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1624539&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F anebo by se o bagetu popraly :grinning:
31. říj 2008 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak uz sme doma, kocky , vase krasavice su zlatucke....

kulicko oddychuj uz finisujes......

no my sme doma, neviem co vam mam povedat, nic mu nenasli, pre nich je to gastro, pre mna zvlasten, pretoze prestal, len nechce pit ani jest.... takze som neako tak znechutena....
31. říj 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vy tady posledni dny tak jedete, ze sotva doctu, pribyde dalsi stranka, takze permanentne docitam a nestiham ani reagovat :sweat_smile: :wink:
Meli jsme toho trochu dost tento tyden, hlidala jsem ty deti, dneska jsme byli na obede s Yannovymi klienty, porad neco...
Samozrejme jsem zapomnela koupit bombony, tenhle svatek nemam vubec vzity, no a protoze u nas doma bombony nikdo neji, tudiz je nemame, jak dneska zvonily deti, jsem jim radsi neotevrela :sweat_smile: :pensive: Pristi rok na to budu uz muset myslet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja balim, moja oblubena cinnost, volala cvokra, ze tam strasne prsi, to bude :confounded: Leje aj tu, takze zatial ziadne deti po cukriky nedosli. Mne sa ten sviatok takisto nepaci, ale co poviem na rok Alexovi? Opovaz sa ist k susedom po cukriky, nech si tvoji kamosi behaju a zvonia, ty nepojdes, mamka ten sviatok neuznava! To asi nepojde.
Marodom skore uzdravenie, nam stastnu cestu, snad v pondelok sa ukazem aj tu na koniku. A Blani, ty sa drz, ved uz to mas za par :wink: Mozno tu v pondelok uz najdem vylustenie hadanky kulicak-kulicka :dizzy_face:
31. říj 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, uzijte si vikend!!! :dizzy_face:

Tyyy jo, kulicatko je za par dni tady, to to ale ubehlo :dizzy_face:
31. říj 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, si delas prdel :stuck_out_tongue_closed_eyes: uzit si vikend u cvokry :sweat_smile: u tej mojej ?Mozno to tentoraz nebude take strasne. Asi si so sebou vezmem to 1kg cukrikov...
31. říj 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave mi dosiel mailik od mojho byvaleho primara z Prahy :dizzy_face: ked som tam bola, tak sme sa bohuzial 2x minuli, len som mu nechala darcek s dopisom u sekretarky. Dnes mi napisal, on bol taky ludsky, v zivote uz nebudem mat tak dobreho sefa :frowning2:
31. říj 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my mame taku bagetovu :grinning:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1932347&vReferer=%2Fphotos%2Fjzfr
teda nie je to bageta ale flutte au levain (na tom teraz ficime)

Tini - odvahu dievca, odvahu - aj ja privolavam pondelok ako sa len da (vtedy dojde MM zo skolenia :slight_smile: )

Luci - a ako si zvladala strazit tie deti?

nasi si prave robia diskoteku :grinning: - MM sa vzdy divi, ze co je ten ampli taky rozladeny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: (ale tym, ze mi drobci vzdy poprepinaju vsetky gombiky - tak som aj naucila, ze na co su aspon niektore :wink: )

no Blani - tak teda uz mozeme zacat ocakavat postupne kulicaka nebo dalsi kulicku :dizzy_face: - kedy mate TP?

Erika - naozaj mi to pride zvlastne, co sa deje tvojmu chlapciatku - tak nech sa skoro vystrabi a nech uz mu tie pliagy chorobate daju pokoj :angry:

mimochodom - u nas uz diska skoncila - momentalne je to beh na dlhe trate (nahanaju sa z jednej izby, cez chodbu do dalsej izby - teda napriec celym bytom) - ja viem, ze psychologovia vravia, ze vecer je dobre detiutisit pred spanim - no ale oni asi nemali dvojky a uz vyse tyzdna zavrete v trojizbaku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - ked sa tu zajtra neukazem - tak som si vyskubala vsetky vlasy a zhanam parochnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
31. říj 2008 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, no tak aspon v ramci moznosti :grinning: Ja bych vikend s tou svoji neprezila, to rikam rovnou, jeste ze bydli tak blizko, ze tam na vikend nemusime :wink: I po 3-hodinove navsteve me z ni vzdycky desne boli hlava :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani, ty to vzdycky tak vesele popisujes :grinning: Uplne si tu disku zive predstavuju :grinning:

S tema detma to byla fakt pohoda, vlastne jsem nehlidala ja je, ale ty holcicky mi hlidaly Leu a ja jsem na ne jen koukala :wink: :dizzy_face: Jeste jdu zitra a pak uz jedou domu ;))
31. říj 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mate to pestre s tymi vasimi svokrami..... :slight_smile: :unamused:

Jani, mate disku , tak nabuduce sa poridame aj my, vlastne za 2 tyzdne oslavuju drobci narodky , takze bude oslava... aj u nas...

jani, neviem co ti mam povedat, moj muz prisiel domov a pytal sa ma, co a ako, a tiez je s toho hotovy, ked som mu popisala, ze to bolo ako minule, tak mi odpovedal , ja na tvojom mieste by som reagoval taktiez.....
na druhej strane, keby ste videli,ako pato dostal hlad, teraz , zjedol dve taniere cestovin, bolognese, no normalne nechapem......, je uplne culy, akoby sa dnes nic nestalo..... toto nie je predsa gastro teda ja som este nevidela dieta , aby malo gastro 4 hodiny a potom sa vyzdraveje..... :unamused:
31. říj 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, cesky termin mame 11 listopadu a francouzsky 18 :sweat_smile: Ja to porad nechapu, proc ve Fr davaji termin ve 41 tt kdyz normalni tehu je 40tt plus minus 2 tydny.
31. říj 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ľudia, ja tak zúrim! moji susedia si robia rovno pod oknami diskotéku a ja tu sedím ako pizda o štvrť na dve, lebo sa mi pri tom hluku nedá spať.. sú normálni? :angry:

Tini, buď silná, ty to zvládneš :grinning:
31. říj 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám novinku! Ak všetko pôjde podľa plánu a MM neodmietne jednu prac. ponuku, tak sa po Reunione sťahujeme do PACA do Saint Mandrier pri Toulone :grinning:
1. lis 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek