• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Luci - to je super :dizzy_face:
a v noci potom ako - stichli, ci sa ti podario aj napriek hluku zaspat?

ja som zalahla klasicky neskoro - drobci sa sice trosku budili, ale potom pekne spali az do rana - teda od posunu casu sa mi budia o hodinu skor :frowning2: - to im dam mlieko a nechavam ich este v postielkach a "von ich vypustam" az neskor :wink: - ale dobre a zda sa, ze nam nam trom polepsilo, uz aj teploty ustupili a aj drobci behaju akoby im nikdy nic nebolo :grinning:

no a vlasy mam este svoje :dizzy_face:
niekedy sa na tych dvoch s MM kosime, no niekedy nas vedia teda dobre napalit
uplne uzasne je, ked s MM v klude ranajkujeme, dobehne Mati - pokuka na nas tym sibalskymi ocami a usmevom - nakloni hlavu, zakyva a povie "tata" (to namiesto slovenskeho papa) a zdrha...... - to vieme, ze musime rychlo startovat - lebo ide spravit nejaku koninu

no a ako vam to tu pisem - tak mi vytahali tie jedorazove servitky zo skatule (povodne ich tam bolo 150 - ja som mohla takych 15-20 pouzit) - no a ten zbytok mam oteraz ako koberec v izbe :stuck_out_tongue_closed_eyes: - aspon mi nebude zima, ked tam naboso zajdem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
Bihan, podla toho ako to pises , vyzera to , ze budes len rada ked sa odstahujete, nebude ti chybat reunion?

ja mam tiez novinku, aby ste si nemysleli , ze sme stale chory, co nie je pravda...

vdaka jednej kocke je pediatricka na materskej, po precitani , patovych priznakov mi poradila, aby som sa porozpravala s mojou lekarkou, (samozrejme po je dovolenke) pretoze to dost vyzera na acetonemicke vracanie... len sa tazko dokazuje normalnymi testami....
takze vdaka jej , poslala mi ja lekarsku spravu, kde je to pekne opisane, teda 60% rozumiem zvysok je lekarsky jazyk, az taka dokonala nie som :grinning: , ale vela veci sedi, presne ako po prvy krat ked spadol do komy,a a ine, veci...a hlavne , vcera vecer jedel za dvoch, proste normal, akoby sa nic nestalo, a aj tam je to opisane...
vracani emoze trvat niekolko hodin, alebo aj dlhsie, zalezi od mnohych veci.....

takze asi uz zacinam lepsie chapat o co tu ide, a teraz to nepustim......

tak rozpisala som sa , ale som rada, ze mi niekto pomohol a teraz aspon viem , naco mam tlacit , aby sa robili hlbkove testy...
1. lis 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jááj, no Reunion mi naozaj veľmi chýbať nebude :sweat_smile: Možno trošku, ale fakt len trošku... preto sme začali trochu chodiť po horách, lebo tie tu naozaj stoja za to :dizzy_face:

Erika, aké vracanie? :astonished:

Jani, Sára zase vkuse vyťahuje vlhčené obrúsky :grinning:

Ozaj, chcete recept na domáceho pribináčika? Práve som ho urobila - konzistencia síce nie je rovnaká, ale chuť je úžasná :dizzy_face: 200ml smotany (vyšľahať), 500ml tvarohu, dva vanilkové curky a ja som dala lyžicu fruktózy, alebo dve lyžice normálneho cukru. Rozmiešať, zchladiť a hotovo. Ozaj, domáce jogurty sú tiež super, to je úplne iná chuť ako tie z obchodu.
1. lis 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne zrusili fotku :angry:

Bihan - skadial mas tvaroh ???
a ta smotana je slahackova 33 percentna ?
1. lis 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Webka, smotanu takú, akú chceš. ja som dala créme legere - efekt rovnaký ako pri 33, tvaroh je fromage frais alebo fromage blanc - ten som zase dala neodtučnený :grinning: Akurát jedna tá veľká piksla.
1. lis 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok vyskusam, ja mam rada nove recepty

Vcera som robila "chaussons aux pommes" listkove ceto som nakrajala na stvorce, podusila jablka s cukrom a skoricou, jablkovu zmes na stvrorce, zavriet a potriet vajickom a sup do rury.
Vyborne boli, dala som si na ranajky :slight_smile:
1. lis 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a aby som vam urobila chutky na obed :grinning:

idem robit halusky s bryndzou, rozmrazila som bryndzu :frowning2:

Tak sa tesim :wink:
1. lis 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, aj som robila pre pata davnejsie, tiez mu chutnalo...

pisala som vcera, co sa tyka vracania, u pata....
1. lis 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, mňa tam prekvapil ten acetón :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj mna mna hlavne strasi teraz, ze ho to moze chytit kedykolvek vies.... treba ho dobre strazit ked to zacne a za kazdu cenu mu dat pit adiaril, lenze ked ho to chyti, tak ti neda nic do ust je slaby ale len ked sa priblizis tak je ako besny; nechce nic do ust... a to vracanie je strasne, nema nic v zaludku a na lacno len vracia a vracia, cyta ho to vzdy nad ranom...

blbci a oni lmi povedi a, ze je to gastro, gastro ktore pride a odide za par hodin, ja som este nevidela...
1. lis 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.pediatriepropraxi.cz/artkey/ped-200701-0008.php
toto mi dala ta kocka, a treba si otvorit ten clanok vpravo vo formate PDF, je tam toho popisaneho vela,...
velmi mi to pomohlo, aspon viem , ze mi nesibe, ked ho vidim v bolestiach, a krcoch ako vracia, je hotovy a za par hodin, ked to prejde, pri hydratacii zacne normalne jest , akoby sa nic nedialo...
1. lis 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

mozem sa k vam pridat,ako som si stihla len tak zbezne precitat,tak ste vsetky vo FRA, ja som tu uz 5mesiacov,na juhu v mestecku La Ciotat asi 40km od Marseille,
zatial chodim do skoly,pretoze som nevedela ani ceknut,teraz to je uz lepsie,ale este mam co so sebou robit

nevedela som,ze tu takato tema existuje,ja som sa skor zdrzovala v temach MS

citam,ze tvaroh :slight_smile: ,ja som ho tu este neobjavila ani vegetu a este vela veci :frowning2: ,ale aj ja som dnes robila bryndzove halusky :slight_smile:
1. lis 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Evita
ako nahradu za tvaroh (podla toho, do coho to chces) sa da pouzit aj brousse - napr do kremovo-tvarohovej plnky na piskotove cesto
potom tak ako pisala Bihan

inak daju sa tu najst aj petrzlen a take nase veci - len treba zajst do epicerie fine (podla MM)
ale bryndzu asi jedine z domova :sweat_smile:

tak a ja som teraz mamicka iba s jednym babom - nasa bambulka si zvykla spavat do hodiny a pol a Mati ten este chrni - takze teraz vozime babiky v kociku a vyberame mame riady :unamused:
1. lis 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, cau evit :wink: aj ja som tu, ale len obcas, baby mi tu poradili ohladom toho poistenia a Blanka mi aj sobasny prelozila takze super (dakujem znova) :slight_smile: akurat sa vela bavia o detoch a mna to dostava do nalady, ze aj ja chcem!!! :wink:
1. lis 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
gijar :slight_smile: tak biologicke hodiny biju bim bam :slight_smile: to je pekne

jzfr tak to zase budem musiet pokukat po obchode :slight_smile: dakujem,napriklad som to chcela do zemlovky :slight_smile: robim ju z tej ich brochky a davam medzi to aj puding najlepsie cokolodovy a je to fajne :slight_smile:
akurat vcera som kupila gervais od danone a to mi ozaj len trosku pripomina tvaroh :slight_smile:
1. lis 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja vlastne mleko a mliecne vyrobky takmer nejem - teda jem, ale iba ked je mliekova chut prebita inou :sweat_smile: - takze ja to mam len tak velmi priblizne - lebo ja vzdy vsetko nejak opisem MM a on mi potom povie, ze co by som mala pouzit (zatial nam to funguje :wink: )
1. lis 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak to mame stejne :slight_smile: taky musim tu mlicnou chut schovavat.
Bihan : teda ti susedia, to jsou ale somari! Juu, tak nakonec ze by France Metropole??
Gijar : nemas zac, rada jsem pomohla :slight_smile: Pak napis, jak je v praci jo?
Evito vitej
Eriko, jsem rada, ze konecne vis, co mu je a co s tim :slight_smile: To je SUPEEER!
Webko, nechapu proc ti zrusili tu fotku. zkus dat jinou :slight_smile:
No ja padim do sprchy, teploucky... u nas tady dneska tak hnusne prsi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, kto by to čakal, že na stránke o deťoch sa budeme baviť o deťoch, že? :grinning:

Ja nejako špeciálne naše potraviny nehľadám...niektoré mi chýbajú, ale tak to nejako mám fixované, že doma je bryndza a tu zase slané maslo... ani naše koláče mi vo fr akosi nechutia :sweat_smile: ale keď sa dá vyrobiť domáci pribinák, tak to poteší.

Musím sa konečne rozhýbať a zbehnúť do creche opýtať sa, či mi vezmú malú.. Luci, ty si nemala problém s miestom resp. s tým, že si nezačala na začiatku roka? A ešte musela si očkovať Leu proti TBC? My to očkovanie stále nemáme.
1. lis 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan mne najviac asi chyba ta vegeta,lebo mam potom problem pri dochucovani,ale snazim sa to trosku nahradit bujonovymi kockami,alebo tak vseliak :wink:

bagety tu maju super len sa musim kontrolovat,aby som nemala sto kilov :frowning2: ,nejako ma neoslovil croasant je to pre mna prilis mastne a nemusim ani tie morske priserky,ale zato na lososovi si pochutnam :wink:
1. lis 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm... ja vegetou snáď ani nedochucujem :grinning: Skôr soľ, čerstvé mleté korenie a iné druhy korenia. A morské potvorky sú to najlepšie, čo tu majú :dizzy_face: Keď sme boli na prázdninách v Bretónsku, tak sme si boli nazbierať slávky na pláži, ustrice sme kupovali, lebo tie divoké sa strašne blbo odliepajú, čerstvé langustíny na trhu.. mňaaam :dizzy_face:

Blani, Gallieniovská mafia je Gallieniovská mafia.. lezú mi na nervy tak ako nikto.. absolútne tu nič nerešpektujú a robia si veci po svojom..na Silvestra oslavu do štvrtej ešte relatívne dokážem pochopiť, ale na Halloween ziapať pod okami do druhej rána, tak to je fakt sila.. Minule sa ma jedna suseda pýtala, že prečo sa viac nezapájam do Galienovských aktiví (rozumej prečo nechodím klepať s tými huskami na ihrisko), tak som povedala, že to možno bude tým, že veľmi nemám záujem.. nechcem vedieť, čo za reči už zase o nás letia.
1. lis 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky!
Bihan, s creches problem nebyl. Vzali nam ji tam okamzite na "garde occasionnelle" coz je jen 1 cely den v tydnu. Ja ji davam na 1x nebo 2x dopoledne. Ale nevim jak to bude s prechodem na tu "garde reguliere" az zacnu pracovat.To se musim nejak pozeptat.

TBC jsme nechali preockovat uz kolem roku, ale v te skolce se na to nijak specielne neptali.

Ja jsem si taky morske plody oblibila, mnaaam :dizzy_face:

Dneska jsme vyrazili na vetsi nakup, do Intermarche - zavreno, nebot je jakysi svatek, pak do L eclerc - zavreno, tak jsme jeli do Auchan a tam bylo asi milion lidi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeste ze uz jsme v klidku doma, ja tyto velke nakupy nesnasim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci : nejaky svatek :grinning: No zitra jsou dusicky no :slight_smile:
Bihan : aha, ja nevedela, ze jsou tam nejaky mafie :wink: No me poseldni dva mesice strasne stvali nejaci kluci/chlapi v byvalym byte, kteri kazdou nedeli v 6 rano hulakali na celou ctvrt. Jeste ze jsme se odstehovali :slight_smile: takze naprosto chapu
Potvory z more vytazeny taky nemusim bleeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani ryby moc ne. Mam rada uzenyho lososa, ale toho ted nemuzu no a pak obcas ty St Jacques ale musi k tomu byt vyrazna omacka, aby prebila chut tech potvor :sweat_smile: Ja jsem proste ciste vnitrozemni clovek. More tak flaknout se na plaz a nebo si zaplavat, kdyz neni moc vln a pak do sprchy sladky vody. Nesnasim, kdyz mi sul uschne na zadecha ja pak na to dam tricko :confounded: to me to skrabe stipe lochta uplne vsude bleeee. A na lode taky moc nemusim. Takze dokonala Bretonka ze me nebude :grinning:
1. lis 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, no prave, dyt to ani zadnej svatek neni, tak proc nemaji otevreno smejdi :confused: :grinning:
1. lis 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak u nas pohoda - deti zatial chrnia - tak mam chvilku pre seba - idem kus posurfovat (len si musim dat pozor, aby som neodtlacila topanky velmi na obrazovku :grinning: :wink: )

peknu nedelu vsetkym :dizzy_face:
2. lis 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE, TAK VIDIM, ZE SVIATKUJETE;;;

tak ja som odprevadila muzicka do nemocnice a budem sama asi 6 dni, neviem ci sa mam tesit aleb byt smutna, ale ja to beriem s dobrej stranky, ze si oddychnem.; potom ho budem mat na krku mesiac doma,.....
2. lis 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Eriko : nejak mi to uteklo : copak dela manza v nemocnici?
Uzij si obojiho : jak "sama doma" tak s manzou :slight_smile:
Jo jo, je nedele, tak se flakame :slight_smile:
2. lis 2008 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj.. my sme práve uspali ten malý zázrak... s MM sme sa zničili na 4h túre v horách, padla nám hmla, tak sme sa tam hnali takpovediac zbytočne, lebo žiadne úchvatné výhľady neboli.. tak my dvaja sme ako zdochnuté kurence a Sára sa chcela celý čas hrať.. uf.. som rada, že už je v posteli :sweat_smile:

Erika, to kto vám tak počaroval? Veď toto už fakt nie je normále :confused:
2. lis 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moja, nic ti neutieklo, len som to nevysvetlila, mam programovanu operaciu, nohy ma cystu na nohe ktora ho boli,a vadi aj v praci....
tak teraz zajtra bude operovany, a potom bude mesiac doma...
a ty ako , uz finisujes.....
2. lis 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oj, na strome je jeste par suchych listu, co ne a ne upadnout :grinning: Tak uvidime. Prinejhorsim to jisti uplnek kolem myho terminu :wink:
Tak to jo, aspon se mu ulevi. Sranda je, ze nas soused jde zitra taky na operaci. Taky programovany. Jde si nechat opravit kycel :slight_smile: Tak at jim to oboum dobre dopadne a moc je to neboli :dizzy_face:

Bihan : hehe, takovej napad jit na hory kdyz je tam mlha :grinning: Posilam nedelni unavu, at vam Sari pekne zaspi. Este porad ma kralika? Ten nas vydrzi svitit celou noc :confused: :dizzy_face: Fakt super!

Jo braly jste si nejakyho takovyho plysaka nebo doudou do porodky? Me prijde, ze tak malymu mimi bude uplne ukradenej, ale vzhledem k tomu, ze mu porad hrkam tou hrkalkou, tak by ho ten zvuk treba mohl uklidnovat, kdyby bylo nejak rozhozeny :slight_smile:
2. lis 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som mala taky spcialny, zapne sa ked babo zacne plakat vydava zvuky, s maternice pekne ho to upokojovalo...
2. lis 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek