• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Blani, jasné, svieti celú noc, ale ak chceš, zajtra ti ho vyfotím... na toho vášho sa už dávno nepodobá :grinning: (teda iba v hrubých črtách).
Do pôrodnice som nič nenosila, Sári stále iba spala a až do takého tretieho mesiaca jej bolo šumák, či spí s plyšákom alebo nie a potom nejako prišiel čas, keď s nám začala zaspávať a už neprestala :grinning:
2. lis 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan : ja jsem si to myslela, ze par mesicu jsou plysaci miminku putna :slight_smile:
Jo jo, vyfot, at vim, jak ten nas bude vypadat :wink: Pokud teda ho vubec mimi dame a nebude to NAS doudou :grinning:
2. lis 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
vnutro maternicove zvuky, oprava...
2. lis 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha. To je zajimavy : vnutromaternicove zvuky :confused: :slight_smile: Snad mu budu stacit, kdyz mu zazpivam. Teda... zakrakam :sweat_smile:
2. lis 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad :grinning:
ale nie ja som to dostala ako darcek, no musim uznat mal to rad...
2. lis 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - ja som do porodky nic nebrala - navstevy podonasali - a tak sa drobci ocitli s roznymi doudous (bud uplne rovnaki, alebo rovnaky typ ale inej farby) a tak mam doma teraz doudou-ov na rozdavanie - kedze nasi si zvolili sami (take male vankusiky a na ozajstnych doudou kaslu :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
inak nasi mali vzdy v postielke plysaky - Ana si ich totiz podkladala pod hlavu (normalne inak nechcela spat - iba, ked si dala plysaka ku tvari a lickom si nan lahla ako na vankusik :slight_smile: - takze som ju nechala tak (navyse mi spavala na brusku - na chrbatiku nechcela - tak sme ani nedodrzali to, co odporucaju lekari :unamused: )
2. lis 2008 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - nech TM dobre dopadne ta operacia a nech sa rychlo zotavi :slight_smile:
2. lis 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajni dakujem za muza.... :wink:

vies ze aj moji drobci maju radi male vankusiky? :wink: tiez je to doudou pre nich
2. lis 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: to spani na zadech je jen doporuceni pro predejiti SIDS a to jeste... Ted uz je Anicka za vodou :wink:
My s manzou taky pouzivame plysaky jako polstare :grinning:
2. lis 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. lis 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak u nas bola vcera vecer taka burka, ze aj internet vypadol. Pocasie, ze by clovek ani psa nevyhnal, dokonca nam par kvapiek presiaklo az do bytu. Dnes uz vyzera na pekny den, dufam, ze to tak aj bude. Vcera som sa trocha vystrasila, lebo mala nekopkala cele poobedie, zacala az ked sme si sli lahnut. Odkedy sa ma vlastne sledovat ci su pohyby pravidelne? Niekde som citala, ze od 28tt.
3. lis 2008 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dlho sa snazim sem napisat,ale askosi mi ten moj sarkan neda sancu,alebo mi vyzdy vypne comp,ked som na nom :angry: V piatok sme boli u lekara kvoli skolke,aby nam dal potvrdenie,ze ma vsetky ockovania.Samozrejme som mu predlozila ockovaci preukau zo SVK,ten nan najprv 5min pozeral,chytil sa za hlavu a hovori "co je to...?" Tak sme mu vysvetlili,ze ockovaci preukaz a on na jedno ockovanie povedal,ze to sa v europe uz davno neockuje!!!Hmmm,na svk ale este ano.... :confounded: A vraj mame iny system ockovania,sice ma vsetky,ale aj tak si nad tym lamal hlavu.A urobil nam aj kontrolu,takze uz ma 9450g a 75cm.No vysoka veru nie je,ale vaha je OK.
Dnes ideme opat do skolky,no to som zvedava,kolko kriku spusti dnes :sweat_smile:
Bihan dikes za recept na pribinaka,urcite vyskusam,uz teraz mnaaaaam mnaaaaam :grinning:
3. lis 2008 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, je úplne v pohode :wink: ale úplne ma zarazilo, že niečo sa už v Európe neočkuje..čo napríklad? :astonished: Vo fr. sa očkuje presne to isté až na žltačku, ktorá je na slovensku v hexe, tu sa očkuje osobitne a pneumokok je povinný.. TBC Sára napr. ešte vôbec nemá.

Hanuk, zapisovať si ich určite nemusíš, len keby sa ti zdalo, že sa mimi nehýbe dlhšiu dobu (rozumej viac než pol dňa), tak si daj niečo sladké, alebo sa skús pohýbať (u mňa zaberalo položiť sa na bok) a keby si naozaj mala podozrenie, tak šup do nemocnice a povedz, že mimi necítiš celý deń, lebo inak ťa rovno pošlú domov.
3. lis 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.... hanuk, pokial mas zly pocit atak skus vsetko, ako ti hovorila Bihan, a ak stale mas pocit, ze necitis baba tak chod na komtrolu, radsej, aby si mala klud a pokoj... ak by nieco... :wink:

Evuliki, asi to bude tym, ked videl tBC v 8 dni zivota, to zaraza vela ludi,a mozno ti hovoril o hexe, ktora sa tu uz neockuje, kvoli zlym reakciam.....
a mozno aj tym, ze tu sa povinna dava od 3 mesiaca kazdy mesiaca a u vas hexa a je neskor,a inak, mozno len toto, alebo bol trocha blby a snazil sa ukazat, aky je tu dobry systema, u nas je to na ruby... nikdy nevies...
co sa tyka jasli tak pevne nervy a dufam, ze mala si zvykne..

mimochodom , na 1 rok ma normalnu krasnu vysku, peco mala?
3. lis 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No prave sme prisli zo skolky a bola to hroooza :frowning2: Uz fakt neviem,ci to mame skusat,ona sa az trasie,ked po nu idem.Uz sa mi zda,ze ta adaptacia trva dlho.Ci je tam 10min alebo hodku,stale place.Teda vrieska.A este aj nikomu nerozumie,az mi ju je luto :cry: A este sa vas chcem opytat: preferujete radsej creche alebo halte garderie? My sme v halte g.,sice je vyhoda,ze je tam max 15deti,ale mam taky pocit,ze su tam tie ucitelky len na to,aby robili dozor,nie sa s detmi hrali ci inak ich zabavali...
No tak som chcela pozriet ten ockovaci a nikde ho nemozem najst.Do kelu snad sme ho nezabudli u dokiho,alebo ho nenasla mala,lebo ta ho urcite niekam zasila....No ak si dobre spominam(ale fakt som si neni ista) malo by ist o ockovanie "variola" -alebo tak nejak.Doki tento nazov poznal a datum,kedy to malo byt ockovane sedi s datumom pneumokoka,tak si myslim,ze to nasa doktorka bud zapisala zle,alebo sa jej len nechcelo prepisovat ten stary nazov...Asi jej zavolam,lebo som z toho cvok.
A ohladom tej vysky-v oktobrovkach sme najnizsi,kazdy ma okolo 80cm.Ale doki povedal,ze je to vse ok,tak nestresujem :sweat_smile:
3. lis 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliky, je rozdiel medzi jaslami a halte g.
do jasli ide kazdy den alebo len na polovicny, halteG. je len max na Dva dni v tyzdni, nie je to na pravidelne strazenie...

u nas boil na adaptaciu, patrick, ako prechod na skolku pocas 3 mesiacov...

tu su deti mensie, tak si nad tym nelam hlavu.... tu je velkost 74CM na 1 ROK!!!!
a vatsina sloveniek maria aj sama doma s metrom a to nioe je to iste ako ked ta odmeria tu, s tym velkym drevenym... skusila som a aj ja podla tych novembroviek, kedze lekarky na slovensku len vazia, avysli mi vatsie miery , pre mna falosne...
3. lis 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ked to bola variol, tak ma pravdu, na zemi uz neexistuje, odstranena bola v 1980 roku, tak asi preto sa cudoval, naco je ockovana........

uz sa neockuje, ....
3. lis 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk - nam nesiel net ani tel kvoli burkam az doteraz :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a MM sa dopoludnia vratil z Nimes a vravel,ze aj vlaky mali kvoli povodniam meskanie (jeho TGV sice iba minimalne, ale voda, zda sa, narobila riadnu sarapatu na juhu :pensive: )

deti som dala buvat a aj ja si idem - mali asi vedeli, ze dnes dojde tatik - tak sa pre istotu zobudili uz pred siestou :stuck_out_tongue_closed_eyes: , potom ku nam dosla susedkina vnucka pohrat sa s detmi a popoludni pride ta tehu kamoska - tak idem aspon na chvilku zavriet oci - trosku dospat ten moj stvorhodinovy spanok (ostala som totiz verna staremu casovemu rezimu MM a nedalo sa mi chodit skor spavat - a aj drobci maju vo zvyku budievat sa na cajik do polnoci - takze to vzdy ku nim nabehnem (snazim sa velmi rychlo, aby sa nepobudili navzajomom, no a tak ako padne jedenasta - uz sa mi nechce zalahnut az do nejakej pol druhej :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - takze to moje dnesne rano a siestej mi nepadlo nijka vhod :unamused:

inak aj ja mam take chrustiky - vyskou su uplne v priemere (nosime normalne cislovanie na 18 mesiacov) - takze my mame doma si malych frantikov a nie slovanov :unamused:
3. lis 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved su 50%slovaci a 50% francuzy nie :grinning:
3. lis 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte kocky,
Evuliki, jo jo, variola neboi prave nestovice se uz pry v Evrope neockuji. No.. chteli puvodne upustit i od cernyho kasle, ale vzhledem k temu, ze se zas objevil, tak jeste ockujou. Ja bych byla rada na tvem miste. Clovek nikda nevi, kdyby se zas nekde ty nestovice objevily, tak lidstvo snad vymre, pac vsici pod 20 let nejsou imunizovany :confounded:

No nic, rcyhle nez se pujdu natahnout nebo se spusti bourka :sweat_smile:
Dneska jsem byla na prohlidce v 9 mesici. No pohrabala se mi tam zase pekne a povida : perfektni, impéccable, super :sweat_smile: pry je vsecko uplne uzasny. Cipek sice otevrenej na prst a pul, ale to neva. Pry je uz pekne zralej, takze bych nemela prenaset. Kazdopadne by ji me pripadne prenaseni velmi prekvapilo. Dokonce se snazila nahmatat mimi hlavicku. Prej Pojd sem, ty miminko :grinning: Ale jsem nakrknuta, prvni na nej chci sahnout ja :grinning:
No taky jsem se ji sverila, ze uz dva dny se cejtim pekne mokra :confounded: bleee, tak me poslala na test jestli mi neutika voda. Jenze protoze se ve me tak hrabala, tak mi trosku krvacel cipek a tak test byl pozitivni, jak to ta druha SF predpokladala. Nechali me cekat pres obedovou pauzu na doktoru, tak jsem to vyuzila a dala si 20 :slight_smile: no a udelali mi UTZ, zjistili, ze je vsecko v poho a ze mimi uz je peeeekne dole hlavickou. Ani mezi moji sponu a hlavicku poradne nevidela na to, estli nemam prasklou vodu. Tak schvalne, kdy to na nas prijde :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No ja padim se napit, jsem nejaka vyprahnuta po tech 3 hodinach v pretopeny maternité :sweat_smile:
3. lis 2008 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko myslela som na teba dnes a aj na meleri, ked sa neozyvas tak uz typujem , ze niekde rodis...
tak to su len dobre spravy...
3. lis 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko neboj, az to na nas prijde, tak jsem slibila, ze napisu Luckam (no aspon jedny) a ony vam to sem urco pretlumocej :wink: Nicmene do 3 tydnu by "to" melo bejt :wink:
Jo a tvrdne mi brisko, asi zacnu pocitat :grinning:
3. lis 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pocitaj ako ovecky... :grinning:
3. lis 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, aj ja sa hlasim, uz sme doma z Ardeche, no vody a burok sme si uzili az az a dnes bol navyse vypadok elektriny tu u nas, no to sme este len boli na ceste, ked sme to zachytili v radiu.
Blani, tak si este cela, mozno sa mimi narodi az na ten vypocitany fr. termin, 41.tt, aj Alex tak bol.
Bihan, co som stihla narychlo precitat, ano, ano, podte do Toulonu, od nas to je 116 km a uz mam natrenovanu aj cestu vdaka IKEA.
Boli sme u pediatricky, zaockovala, Alex patricne reval... teraz odpociva a chrni, aj my sme dobiti, nakoniec bolo celkom dobre, len zaciatok taky rozpacity.
zatim papa
3. lis 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, jsem pocitala ovecky a najednou bylo o 3/4 hodiny vic :astonished: :grinning:
Jo jinac jsem strepto B negativni, tak drzte palecky at ho do porodu nechytim.
Ted tam ma mimi zas diskosku. Dloube me pod zebra patickama i prdylkou... uz se tam nevejde chudinka :sweat_smile:
Tini, ty jezdis 116 km jen kvuli Ikee? :astonished: to by me asi hrablo. Nam ji ted postavili skoro za barakem. Ve stredu ji budou slavnostne otvirat. No aspon nejaky zamestnani to do oblasti prineslo :slight_smile:
3. lis 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

my ideme zajtra k pediatrovi a bude ho aj ockovat takze to bude zase plac :unamused:

Kulicka, Franck uz priniesol cd a uz to aj napalil takze to uz mozem poslat.

Nielen Meleri tu nebola dlho ale aj Lenka.
3. lis 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka tak u nas otvarali Ikea pred dvomi tyzdnami a to je tam teraz stale strasny blazinec;Je to pri Carrefoure kde chodim nakupovat takze hroza.
3. lis 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, ja si to dokazu predstavit. No stejne tam nepujdu, ale urco i kdybych tam chtela, tak tam minimalne mesic po otvirce nejdu. Vsici jsou tady na to tak nateseny, ak tam bude natriskano.
No nesla bych tam ani bez briska natoz s briskem :unamused:

Ju, takze se muzu tesit na CD? :slight_smile:

No myslim, ze Meleri je zas hospitalizovana, kdyz se tak neozyva. Snad jsou v poradku.
A Lenka? Mozna nema ani internet. Pry to tam na jihu ted pekne radi. Karol taky nepise.
3. lis 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko :grinning: Vankus, plysak, kocka, vsecko je mu polstarem :grinning: Super!
3. lis 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek