• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
ze a hlavne stale teply.. :grinning:

nie ale vazne bola som prekvapena, pretoze ona sa neskutocne boji takze ze sa ani nepohla, ke d som chcela prebalit drobca , to stalo za foto nie?
3. lis 2008 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne :wink: Ja jsem zvedava na tu nasi psinu.
Dneska zas radila. Nez jsem se vratila z poradny, rozrazila dvere (jsme blbe zavreli :pensive: ), sebrala chleba ze stolu :angry: (ona ho tak miluje) a celej ho sezrala u nas na posteli :angry: Proste veget jako panicci no :grinning:
3. lis 2008 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mas to tazke to ju prejde neboj... :wink: :sweat_smile:
3. lis 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bude muset, nebo skonci pokazdy zavrena v kancelari nez se vratim :angry:
Myslim, ze az prijde mimi tak se to upravi. Ted nevi na cem je, tak zkousi :unamused:
3. lis 2008 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
urcite kazdy sa boji , to mas este horsie ako s detmi aj oni su ine ked uz mas pred terminom treba len vydrzat...
3. lis 2008 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes ste neak ebez cinu, asi sa vam nechce pistat, ze?

ja mam dobru spravu, raafat sa zajtra vrati domov som rada, uz mi strane chybal....
4. lis 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju, to je prima, takze vsecko probehlo v poradku :slight_smile:
Ja nejak nemam co psat. Brisko mam tezky, jsem nejak desne utahana,pac jsem v noci byla na zachode asi 5x, je tu slunicko...
co u vas?
4. lis 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko aj tu, je tu krasne, teraz sa uz zberam ideme navstivit nasho ocina do nemocnice, pato sa uz nevie dockat...

no a ty moja, no uz finisujes , tie posledne tyzdne su najhorsie, uz aby to bolo za tebou, ze?? neboj babo uz pride..
prajem ti co najlepsi porod....
4. lis 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko diky :slight_smile: Tak ho tam od nas pozdravujte. No zitra uz ho mate doma :slight_smile:
Pred chvili mi prisla knizka Bebe à l'école du gout. Zbezne jsem ji shlidla a uz jsem sokovana : napr v receptu pro 5 mesicni mimi tam je med :astonished: Tak nevim nevim. Budu to muset probrat s tim kamosem, co mi ji doporucil. On je takovej opatrnej, bio a tak... je to zvlastni
4. lis 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko aj ja som davala med .... :wink:
do cajiku detom, nikdy nic, radsej medik, ako cukor, aj ked je to alergen.... no nic sa nikdy nestalo...
4. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm tak to jo, ja jen, ze pry med muze pred prvnim rokem zpusobit botulismus tj otravu jako zkazenym masem :pensive: proto jsem byla sokovana. No ja tu knizku proctu poradne a pozeptam se toho kamosa. A mimi jestli budu davat med, tak jedine od mistnich producentu :slight_smile:
S tim, ze je 100x lepsi nez cukr naprosto souhlasim :slight_smile: Ale stejne mi v ty knizce prislo, ze davaj veci moc brzo. Ve 6 mesici uz jogurt nebo fromage frais de brebis nebo chèvre (no jasne, ze lepsi nez kravsky, ale neni to brzo?), jakoz i zloutek, ryby a tak... no proctu to a uvidim :wink:

Taky s touhle knihou mi prisla metoda Montesori, tak jsem na to zvedava. Ja ted mam tolik veci ke cteni :sweat_smile:
4. lis 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja som sa este od rana nezastavila, zajtra pridu rodicia, tak chystam uz aj jedlo a tak, aspon ze femme de menage je tu, tak mi pomoze s upratanim. O chvilku ideme zabalahozelat a odniest darcek nasmu 3-roc. susedovi, kedze sme v sobotu nemohli ist na oslavu.

Lenka je na Slovensku a asi jej velmi nie je do pisania, ma tam tolko lepsich aktivit :dizzy_face: a Meleri ma moje cislo na mobil a slubila poslat sms, keby sa opat nieco stalo, tak neviem :fearful:

Kulicko, do IKEA nechodim pravidelne, boli sme len 1x, tak som to myslela, ze cestu do Toulonu by som kvoli Bihan zvladla :wink: Nam vraj postavia IKEA v Nice, som zvedava kedy, lebo bol tu hrozny boj kvoli tomu. Povodne mala byt vo vedlajsom mestecku, kde pracuje MM, tam bol skevly flek pre to a hlavne by to bolo za rohom... ale predstaveni nechceli a zauradoval primator Nice, takze je to v keli.

Nejak nemam co pisat, tak sa lucim, mozno sa ukazem az ked nasi odidu 10.11.
4. lis 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ty se mas, ze ti prijedou vasi. Tak si je poradne uzij jo? :slight_smile:
4. lis 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mam dotaz : merili vam na vizite v 9 mesici panev? Me nikdo nemeril a cetla jsem, ze se prej meri, aby se zjistilo, jestli mam dost sirokej pruchod.
4. lis 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, my máme Tom-tom, tak k vám by som sa to ani nemusela učiť :grinning:

Blani, ja som dávala jedine medovú kašu asi od 8m, ale tu sa všeobecne odporúčajú potraviny príliš skoro a napr. v tých radách ani nerátajú s tým, že by maminy dojčili, takže návodu ako zavádzať príkrmy pri dojčení, musíš hľadať lupou (ak vôbec). Ja som takého knižky zavrhla v momente, ako som otvorila niečo od dvoch pediatrov a bolo tam, že od 3m mám do mlieka pridávať zeleninu a o dva - tri týždne na to mäso :confounded:

Panvu mi nemerali..

a ešte lepšie ako cukor a med je fruktóza :wink: Máme doma pikslu kryštalickej fruktózy a cukor som nevidela ani nepamätám.
4. lis 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mno ona zas tak fanaticka ta zenska v ty knize nejni. Pise, ze nejlepsi je kojit aspon 6 mesicu plne, ale ze kdyz to proste ty maminky nezvladaji, tak ze zacit v ten a ten mesic s tim a tim. No jsem fakt na zacatku.
Hm fruktoza rikas? Kdepak se da sehnat?
4. lis 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hroznovy cukor....

kulicko, mne ju merali , pri druhom, a to jedine, pri podozreni, ze dieta je velke, tak len vtedy sa meriaa, v pripade , ze je to rizikove tehotenstvo... aby sa obyslo komplikaciam... neboj vsetko je v poriadku....

kulicko ja som davala od 6 mesiaca , petit sviss pre pata,a v pohode, je plny kalcia,a aj detske ogurty , s dojcenskeho mlieka....
takze v pohode.....

urob so podla svojho, nikto ta nebude nutit, len ti povedia mozte zaradit to a to... do jedalnicka;;

a

pokial ja voem pokial kojis tak ti ani nebudu ponukat skoro do roka niektory do 10 mesiacov aby si vobec daval azeleninu a ovocie zacnes az neskor , u mnohych od roka, tak aspon viem ze tu to tak je... u plne kojenych...
4. lis 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. lis 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko neznam, ale teda me zarazilo, ze pupik je vnitrne ustaleny az po 5. tydnu :confused: ja nevedela, ze neni ustaleny :astonished: To jako kdyz bude mit mimi v prvnich tydnech vetriky, tak ho nemuzu masirovat? Co s tim ale?
Da se vubec ve Fr sehnat rektalni trubicka?
Pouzivaly jste ji nektera?
4. lis 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
DOBRY DEN VSETCI VSETKY...PROSIM VAS CO STE VO FR MOHLI BY STE MI POMOCT???HLADAM RACU AKO NOUNOUS V PARIZI. AK BY BOLO MOZNE S UBYTOVANIM ROBILA SOM 7R AKO AUPAIR PRETO HLADAM PRACU S DETMI..DETI MA BAVIA MAM TU PRACU RADA...DAKYJEM
4. lis 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko nepouzivaj rektalku, prosimta, tu je da sa povedat zakazana...
mozes masirova samozrejme, mozes, skus tie silice co som ti spominala feniklova sa pouziva vnutorne, a na kojenie, a tym padom mas aj na mlieko,a potom aj na koliky a vetri, a ak nie tak pijaj feniklovo razscovy cajik.. :wink:
4. lis 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. lis 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko, ty jo, ty jsi uplna chodici encyklopedie :slight_smile: Tak jok, doma uz mam kojici cajik s fenyklem, tak snad mimi trpet prdiky nebude :pensive:
4. lis 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Kulicka ani mne nemerali panvu. No a ja sa nejako francuzskymi radami ohladne prikrmov neriadim. Malemu som este med nedala ani rybu i ked mi ju nas pediater odporucal davat od 6 mesiaca. Ja mam tiez jednu fr.knihu ale po prezreti som ju hned odlozila(nekupovala som ju ale to sme dostali). No a tu trubicku som vobec nepouzila a ani ju nemam, nas maly nastastie ziadne problemy s vetrami nikdy nemal.

Dnes sme boli u pediatra takze nas maly meria 69cm a vazi 8 kg. Dnes ho aj ockoval proti hepatitide B takze si viete predstavit ten plac. Chcem sa vas opytat kedy vam ockovali drobcov proti rubeole + ruzienke ?

Erika, Patko je uz v poriadku??
4. lis 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka ahoj tak to mi je luto tej vakciny...
ano moj pato bol ked mal rok a josha to caka.....

kulicko, dakujem ti za poklonu, ani si nezasluzim...
4. lis 2008 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja si tu knizku koupila, pac mi byla doporucena jednim kamosem, kterej mi prijde hodne rozumnej a kterej casto kouka dost hluboko pod poklicku veci. proto me to zarazi. No asi udelam takovej nejakej mix :slight_smile:

Jani, neockuje se rubeola chvilku po porodu? Asi ve 2 mesici v ty pentaxe?

holky, fakt si myslite, ze je lepsi naockovat mimi proti hepatitde B? :confused: me se moc nechce...
4. lis 2008 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie kulicko ROR sa ockuje 12 mesiaci,
ja osobne som aj sama seba dala zaockovat na hepatitydu B, a aj pata,a budem davat aj josha...
teda hlavne ked mame ist npriklad do egypta tak tam to potrebujem, talm je asi 60% ludi nakazenych a neliecenych... aj moj muz sa dal tu ockovat, on sam a uz bal ist bez ockovania..

ale ak nechces nedavaj, rob ako ti hovori tvoje presvedcenie..
4. lis 2008 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka zabudla som ti odpovedat prepac pato , je v uplnom poriadku ako som pisala dam mu urobit tie testy , ci nahodou nema tu diagnozu ako mi poradila ta pediaticka kocka s konika...
drzte nam palce...
4. lis 2008 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka ja som maleho dala zaockovat proti hepatitide B hlavne preto ze ideme do Senegalu a bolo mi to odporucane nakolko budeme s malym casto cestovat.

Erika tak to je super ze uz je v poriadku a hlavne teda nech testy dopadnu co najlepsie.
4. lis 2008 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek