• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
ahojte - prave sme dosli od svokrovcov (povodne sme tam isli iba na obed na otocku - no akosi sa to pretiahlo a ostali sme aj na veceru a neskor som musela draheho surit, nech uz konecne ideme, aby sme deti ulozili doma aspon okolo polnoci (cestou v aute pospali - no u svokry boli culi az do deviatej a to doma chodia spavat o osmej) - takze zajtra (ked sa mi nepohorsi)- si robim volno a nechavam nasich doma samych - nech si deti uziju tatika a on deticky - ja beriem kreditku a mam v plane ju trosku posteklit

co sa tyka medu - ten som ste nedavala (nasla som na baleni medu, ze nie je vhodne pre deti do jedneho roka - a povedala som si, ze ked uz frantici napisu, ze nedavat, tak naozaj nedavat (ved vsetky vieme, ako sa oni riadia tym, co sa moze dat drobcom a co nie)

nam sa raz stalo, ze mal drobcek bolesti bruska a neslo mu tlacit, tak som posluchla svokrinu radu a dala mu trosicku pomarancoveho dzusu (ja viem, ze citrusy sa vobec babatkam nedavaju) - no perfektne to zabralo a odvtedy nemal ziaden problem (aj v porodnici nam vraveli, ze pomarancovy dzus sa neodporuca pit kojacim mamickam, kedze ten ma vo zvyku prehnat babatko)
a neskor sme pouzivali na upravu traviaceho traktu trosku vody hepar - tym som riedila inu kojenecku vodu, ked som im pripravovala biberons

Erika to je super, ze vasmu tatikovi je dobre a ze bude moct ist coskoro domov :dizzy_face:
a drzim aj palce na drobcove vysledky
5. lis 2008 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.infobebes.com/bebe/sante/petits-maux/troubles-digestifs/bebe-vomit

toto asi sedi na pata, len to potrebujem potvrdit teraz lekarkou...
5. lis 2008 ve 02:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čafte!

Rektálnu trubičku som nikdy v ruke nemala a ani som sa o to nezaujímala.. príde mi to barbarské strkať dieťaťu do riťky nejaký predmet, aby sa vykakalo... radšej som Sáru nosila, cvičila s nožičkami a nikdy sme s prdmi problémy nemali.
Na Fenykel pozor, ja som práve prípad, u koho fungoval úplne naopak a pekne ma z neho nadúvalo.. na Sáru nemal zjavný účinok :grinning:

HepaB máme už zaočkovú 2x a buď máme nejakého nezmara, alebo má fakt silný organizmus ale nikdy nemala reakciu ani na pentu, pneumo, hepa, ani ROR...
Keby som však mohla, tak ju ušetrím TBC-čka, ale asi neušetrím, ak ju chcem dať do creche.
5. lis 2008 v 05:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte som sa chcela opýtať, koľko stoja laits de croissance v metropole? Napr. taký Lactel 10m-3r? Ja si to už totiž presne nepamätám :sweat_smile:
5. lis 2008 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte; Bihan rovnako ani my sme nemali nikdy reakciu po ockovani., takze sme v klube s vami.....

no preto sa dava aj razsca as feniklom a aj aniz, nie len cisty fenikel, vtedy razsca podoruje mliecko na kojenie, a fenikel tiez ale menej, a aj aniz spolu davaju, formu, ze nenaduva, u deti, preto nie cisty ale pomiesat... a mliecko ma aj dobru chut....

inak dostat aj tu v lekarni, specialne kavpky pre baba, stoja 10 euro, atiez je tam fenikel, harmancek aniz a ine, na upokojenie, naduvania, a kolik...

Bihan, mlieko tu stoji 6l flias L okolo 9 az 12 euro zalezi od znacky, ale napriklad tu je vela promoci, takze sa da aj poriadne usetrit....

rektalku tu aj zakazuju, petoze moze narusit, zvnutra, vlastne dieta sa nauci takto len kakat, takze ziadna pomoc a moze sa aj natrhnut jemne, konecnik, co , moze byt neprijemne...

ak sa naozaj neda kakat tiez je dobry parafinovy olej, z lekarni , prehana jemne po nom, a hlavne je neskodny...
preto je aj tu davany do dzemov, a lekary aj odporucaju, aby kojacie matky jedly alebo podat babatku , alebo hepar, podla vyborna to voda, na kakanie..... :wink:
5. lis 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Blani - ty jsi jeste tady :grinning: :wink:
Nic si z toho nedelej, panev mi taky nemerili ;) Trubicku jsem nepouzivala, cvicila jsem s nozickama, to vzdycky pomohlo. Pri zavadeni prikrmu jsem se ridila radama z kojeni.net, je to tam napsane asi nejlepe, nejsrozumitelneji. Mrkni na to!
Vyjimku jsem udelala s rybou, po doporuceni pediatricky jsem zaroven s masem sem tam dala i rybu asi kolem 9mesicu, taky s plnotucnym mlikem jsme zacali driv nez je v cechach obvykle, med jsem ji davala poprve ted jak byla nemocna. Jinak celkem dodrzuju ty ceske pravidla.

Bihan, ja kupuju croissance podle toho, ktere je v akci, bud je to vetsinou Nutricia nebo Bledina, casto stoji v promo 8litru 8-9eur. Jinak stoji jeden litr v prumeru okolo 2eur , ten Lactel je myslim jeste drazsi. Kouknu se ti, az pujdu nakupovat.
Jo a chtela jsem se te zeptat, je na Reunione normalni cerstve plnotucne mliko? My stridame croissance a plnotucne.
5. lis 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, no nedalo mi nenakuknut, dokonca som smirovala aj vcera vecer, ale ked som napisala prispevok, tak mi spadla siet :angry:
Pripravy na navstevu su v plnom prude, ale viac-menej je vsetko hotove, o 12.00 vyrazam na letisko :dizzy_face:

Co ste to tu popisali, vy kecalky :grinning:
Jani, ruzienka, rubeola a mumps (ROR) nam ockovali v 12. a v 20. mes.
Erika, myslim, ze do Egypta viac ako ockovanie na hep B sa hodi hep A :wink: choroba spinavych ruk.
Rektalka: vidim, ze som sama, kto ju pouzival. priniesla som si ich niekolko z Prahy a ked uz bolo najhorsie, tak som ju pouzila a bol klud. Alex bol v tomto dost problemovy, nijake fenyklove a podobne zmesky cajikov nezaberali; skor naopak ako u Bihan, masirovala som do aleluja (mala som od nas super kremik Pupik s fenyklovym olejom), aj s nozkami sme cvicili ... a ked nic nepomohlo, tak sup opatrne rektalku a bolo po probleme. Jasne, kto ju nevie pouzit, nech to do ruky neberie, preto to tu je asi zakazane, ked to pise Erika, aby tie fr. megerky neprederavili crievko. Takze Blani, ak si myslis, ze ju z CR nezozenies a budes potrebovat, este mam nejake sterilne odlozene.
Mlieko kupujem Nestle Nidal, 4x1 l stoji okolo 8.50 e, je to palka, je to na 8 dni. Zasadne mlieka nestriedam, takze nehrozi kupovanie v promo raz toto a raz tamto. A uz bolo aj take, ze som obehla 3 supermarkety, aby som ho nasla.
Alex nateraz s ockovanim skoncil, najblizsie bude az v 6 a pol rokoch, takze parada.
vcera sme boli u susedky, bola tam aj jej mama, sestra, obidve poznam, bolo uplne krasne, Alex sa vysnatil s jej chlapcami. A tam medzi recou ta sestra vravela, ze strazila dieta jednej Ceske(pretoze jej spravili prekvapenie, oslavu 30. narodenin), byva asi 10 km po dialnici od nas, skontaktuju nas, ja sa tak tesim :dizzy_face: jej dievcatko ma 1 rok a jej manzel pracuje na lodi, takze je aj dlhsie sama.
idem este nieco spravit a mozno nakuknem, ked stihnem
5. lis 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som, panvu mi merali len v Prahe v 1. trimestri. Nasi poctivi doktori ...
5. lis 2008 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosim vas,da sa tu zohnat nejaka kasa,aby bola nesladena?Nieco ako Sunarka na svk,ale ta je priserne sladka.Uz nam dosli zasoby a ja som v obchode nasla iba kase,ktore sa pridavaju do mlieka vo flaske,len 2-3lyzicky.Ja hladam taku hustejsiu kasu,nieco ako nasa krupica.AK viete,napiste mi prosim aj presny nazov.Dakujem
Dnes je hruza pocasie,mala mi tu beha ako v klietke,asi musime aj tak vyrazit von :angry:
Ozaj bihan,aky je ten jogurtovac?my mame tu domacu pekaren,chlieb je z nej super,ale iba cerstvy.Za rok sme ju pouzili asi 3x,ale nad jogurtovacom sme uz uvazovali,pretoze my spotrebujeme okolo 18ks jogurtov za tyz. :sweat_smile:
5. lis 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
EVULIKY, tu nie su ako my na kase, a ani ja.... :slight_smile:

ale je znacka modilac, ktora robi, aj do flase,a vo vetsom mnozstve sa robi kasa mas to vyznacene, na krabici, kolko na flasu a kolko na pripravu kase....
5. lis 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm.. tak aby som vysvetlila, prečo sa pýtam - tu stojí Bledina 2,5€/l, Candia asi tak isto a minule som kúpila Lactel za necelé 2€/l, tak asi ešte zbehnem kúpiť viac. Sáre je to vlasnte jedno, aké pije a mne už sa fakt nechce odmeriavať na každý biberon 8 odmeriek plus kašu :angry:

Tini, len zisti, ako je to s našincami na juhu, ja sa k tej vašej komunite potom pripojím, ok? :grinning:
5. lis 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
mne robili skaner panvy - ale to len kvoli tomu, ze som cakala dvojicky (na predpise co som mala, bolo jasne vypisane pripady, ked sa robi a boli to len rizikovky :unamused: ) - preco to nerobia normalne neviem, podla mna by to mali robit vzdy (mne sa totizto panva v tehu vobec nerozsirila :unamused: a kebyze mi nerobia ten pelvis, tak o tom nik nevie)
Evuliky - my sme tu kupili aj krupicu - v carrefoure mali semoule de ble dur extra fine a je to este jemnejsie mlete ako nasa krupica :wink:
5. lis 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ovela jemnejsia alebo polenta, ta je tiez dobra u deti..
5. lis 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, ja som zatiaľ našla len jeden druh kaše, čo sa robí s horúcou vodou a je sa lyžičkou - volá sa to CERELAC od Nestlé - je to taká žltá plechovka - pod tým je napísané Blé et Lait - od 6m. Aké to je sladké, to netuším, iba včera som ju kúpila na skúšku, lebo tiež používam len tie kaše, čo sa dávajú do mlieka.

Jogurtovač máme myslím Giardini, je to nejaká talianska značka, ale v metropole bude určite lepší výber (tu som rada, že som vôbec niečo zohnala), kamarátka mala Seb a tiež si ho pochvaľovala.
5. lis 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan presne taku nejaku kasu som myslele,co sa papa lyzickou,pojdem to kuk dikes.Krupicu mame este z domu,ale mala ju ma najradsej samu,bez cukru ci masla.Nejako neni vobec na sladke,co ma samozrejme len tesi,aspon ostane viac pre mna :grinning: A do toho jogurtovaca davas iba mlieko,ci aj nejake prasky?Este som sa s tym nestretla,tak som zvedava :sweat_smile: Preboha prave som zistila,ze ma MM zachvilu meniny jeje,ja ten sviatok fakt nemusim :angry: Ja mam meniny na vianoce,takze nic,mala nie je v kalendari vobec
5. lis 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do jogurtovača len rozrobím liter plnotučného mlieka s jedným jogurtom (alebo sa v lekárni dajú kúpiť živé baktérie), nalejem do hrnčekov, zapnem jogurtovač, po 10-12h odstavím a min. hodinu to treba schladiť v chladničke. Ja večer "nadávkujem", ráno odstavím... minimálna robota. A podľa návodu sa dajú skladovať týždeň v chladničke.

No a vo Fr sa meniny neoslavujú a mne to náramne vyhovuje :grinning:
5. lis 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale oslavuju, len inac ako u nas... :wink:
5. lis 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ako? :sweat_smile: Môj chlap ani nevie, kedy má sviatok.
5. lis 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
vazne, kazdy den aj v telke , ked je meteo , mas menoa povie ti zajtra oslavuju ti a ti...
tvoj asi nepoznal, ale normalne co ja mam okolo seba francuzov tak ano, oslavuju.. napriklad ked je pato v kalendari, tak mi volaju, vsetko najlepsie k jeho sviatku....
5. lis 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt? Tak to je zase asi podľa rodín... to viem, že hlásia v meteo, ktorá svätá feta je na ďalší deň, ale ten môj vždy tvrdil, že sa to u nich nikdy neoslavovalo. Tak musím zaviesť aspoň pre mladú :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, diky za nabidku. Ja jsem rikala mamce, at mi ji priveze z CR ale asi to nejak prehlidla. Bych ji rada mela pro jistotu, jak rikas : kdyz uz nic nepomuze. Casto tu na konikovi o tom ctu, ze detatko boli brisko a ze nic nezabira az trubicka pomuze prdikum ven. A kdyz se nepouziva systematicky, tak si mimi nenavykne. No je mi jasny, ze musi clovek davat absolutni pozor, by se mimi nehyblo a tak... No zatim to neni aktualni, treba ji vubec nebudeme potrebovat (doufam :sweat_smile: ) ale kdybychom tedy meli problem, tak bych za ni byla rada :slight_smile: Mas k temu navod?

S temi oslavami svatku jsem si taky myslela, ze to francouzi nedelaji. No ja vetsinou preju, aspon to prijemne prekvapi :sweat_smile:
5. lis 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No mne by ten moj neodpustil, keby som mu neblahozelala na meniny:slight_smile: Este ze maju vtedy FR sviatok (na Martina), takze bude doma a mozme nieco podniknut. Dnes vecer idem na prvy kurz na preparation de l`accouchement - predstavte si, ze ta sage-femme na mna zabudla {teda bud zabudla ona alebo to pokaslala posta, ze nedorucila jej list - s postou tu byvaju problemy, aj teraz cakam na balik z domu a mal tu byt uz vcera - esteze ho mama poistila, ked sa nahodou strati...uz sa nam to raz stalo}
5. lis 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
teDA SOM TU JEDINA, co pozna takychto francuzov? co oslavuju..
5. lis 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Hanuk, je lepsi telefon. S postou mam taky skoro neblahy zkusenosti. Nastesti nam ztratili co nebylo zas tak dulezity. Ale kdyz mi nasi posilali balik s vecma na mimi, pac se jim to neveslo do auta a ten balik mel hodnotu kolem 5000 Kc (a hlavne tam byly super vecicky ze jo :sweat_smile: ) tak jsem teda mela pulky stazeny. Nastesti dosel krasne a rychle :astonished: :slight_smile:
5. lis 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne balíky zo Slovenska chodia úplne v pohodičke ale na jeden prioritný!!! z USA som čakala vyše dvoch mesiacov :angry:
5. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
... teda ja ani nestiham cist, to je informaci :grinning:
Chtela jsem se zeptat jestli je tady ve Francii mozne sehnat klasicke latkove pleny, nikde jsem je zatim totiz nenasla a myslela jsem ze by se mohli hodit na nejake to ublinknuti a tak. Nebo co pouzivate vy ?
5. lis 2008 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, klasické štvorce sú "lange" ale v obchode (teda k to nie je nejaký špecializovaný obchod) nájdeš iba samé merde.. radšej trochu prešťuchaj net :wink: My sme na látkovkách už pol roka :wink:
5. lis 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
BISULA ANO DOSTAT, najdes ich pri detskych potrebach..
5. lis 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja zapatram na netu... dik
5. lis 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem nasla , asi jsem byla slepa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek