• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Tak s tema gyndosema je to tu jako v angli. Vsecko dela obvodak a teprva kdyz je problem, tak to posune gyndosovi nebo pediatrovi. Takle to budeme mit my. Nase obvodacka dela snad vsecko :grinning: Proto mozna i ti specializovani doktori mizej :frowning2:

Bihan, ja mela franinu 4 roky na gymplu. Tady uz jsem pak umela moc dobre na to, aby me daly nejaky kurzy.

Co Ty? Umis fakt pekne :slight_smile:
7. lis 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, som chcela vedieť hlavne o tých kočkách, čo prišli do fr a začali s kurzom tu :wink: Ma to zaujíma profesionálne, ja som totiž učiteľka FJ.
7. lis 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, doufam, ze me sisa77 z beremese omluvi, ale ja se tak pobavila jejim prispevkem :

manza je taky dobrej,peclive se snazil chytat kazde ceske slovo a je stasne pysnej kdyz to spravne pouzije. moji rodice v Praze maji fenku a vzdycky ji vsichni placame a rikame hodna holka, m to pochytil a jednou na oslave moji matky se m chtel pred hosty blisknout, zavolal fenku a poplacal a pysne prohlasil
" dobra hovna"

Jinak Bihan, ahaaaaaaa :astonished: ja nevedela, ze jsi uca :sweat_smile: a jeste k temu francozstiny :astonished: :sweat_smile:
Uz si to poradne nepamatuju, ale cizinci, co tu bydli a neumi maji vice moznosti. Cervenej kriz dela kurzy, ale t je spis pro lidi v prekernich situacich co zadaji o azyl pac je to zaroven s jakymsi doprovodem pri vyrizovani papiru, hledani ubytka, uvedeni deti do skol a tak. Na Mission Local jsem se ptala na kurzy pro ty, co jsou n tom lip, ale neumej poradne. To ja ale umela moc. No a kamoska chodila do nejakyho institutu v Parizi... snad pulku ji proplacel stat a to nepracovala jen byla vdana. Asi jako inzerci privdany nebo co. Jestli chces, ja se ji zeptam.
A co takle ucit cestinu? Tady v Rennes by ses mozna chytla :wink:

Jo a taky by ses mohla pozeptat na univerzitach, co maji smouvy s univerzitama po cely evrope. Jako Erasmacka jsem mela francouzstinu povinnou a meli jsme na to takovou blbou babu, ze kdyz jsem delala jeji praci (vysvetlovala kamosce gramatiku), aby ona se mohla venovat vetsine (ktera byla napred pred kamoskou a pozadu po me), tak nam akorat nadavala, ze krafeme cesky :angry:
7. lis 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, v Rennes určite nie, tak som študovala, tak viem, aké sú tam inštitúcie a učiteľmi FJ pre cudzincov je to statočne prepchaté, lebo keď niekto skončí FLE (francais langue etrangere) tak má dve možnosti - buď učiť v zahraničí alebo v rôznych mimovládnych inštit. poskytujúcich viac-menej súkromné kurzy malým skupinám - a tých mieste je sakra málo.
Češtinu by som učiť asi nemohla.. to by som najprv musela ovládať gramatiku :grinning: a zrejme o Poľštinu by bol väčší záujem.
7. lis 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, s tym Marseille mas recht, nie je to velmi miesto, kde mozu deti vyrastat...bohuzial Toulon je na tom podobne :unamused:
Oli, ja sa na to Nemecko po par rokoch vo FR fakt tesim :slight_smile: Nahodou som pocula, okrem pocasia, na to mesto same chvaly (aj ked vsetko od ludi, ktorym prachy skutocne nerobia problemy). Aspon budeme blizsie na Slovensko (to sa tesia hlavne nasi). Po nemecky nastastie viem, takze jedna vec odpada.
Ja som sa franinu ucila 4 roky na Slovensku (dokonca mam DALF), takze nastastie som tu jazykovo nemala ziadny problem. Neviem ako by sme inak zvladli prenajom bytu, EDF, SAUR a podobnu dooooolezitu :wink: administrativu. Bihan, a rustinu? Tu je dost popularne ucit sa taky pre nich 'exoticky' jazyk.
7. lis 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , clovece, tak vy mate poriadne negativny, pohlad na francuzsko....
kulicko, ty musis ist najprv k obodnemu a poom ku gynekologovy,?
ved gynekolog, pediatr, a ophtalmo; nepotrebujete, navstvevu u obvodaka....
asi to bude tym, ze ste trocha dalej, pretoze tu by ste takyto problem nemali...
Bihan skus kliniku urcite, budu mat termin rychlo pre teba.....
teda tu je plno vsetkych moznych lekarov na kazdom kroku, len treba najst toho spravneho....

asi som jedina, co nema az taky negativny pohlad na francuzsko.. :unamused:
7. lis 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne ne, Eriko, tys to spatne pochopila. Moje obvodacka ma aprobaci na gyndaka, pediatra a sportovniho doktora, proto chodim na prevence k ni a teprva kdyby ona na to nestacila, tak me posle k odbornikovi. No doufam, ze to nebudem potrebovat :sweat_smile:

Jinak ja jsem o Francii zas tak negativne snad nepsala ne :sweat_smile: Uz jsem se tu tak nejak zabydlela a prijde mi to skoro stejny jako v CR. Akorat ten pracovni trh je mnohem zasekanejsi. A jak tak kokam na tu ceskou politickou scenu, tak je na tom Francie preci jen lip :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Akurat snih mi tu chybi no.
7. lis 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak prepac, som unavena, tak mi dlhsie trva, nez pochopim... :grinning:
no tak sme dve, aj mne sa zda, ze skoro rovnako ako u nas, len tu sa mi zda byt lepsie.... :wink:
7. lis 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky
prepacte ze sa vam tu tak vkradam ale potrebujem poradit nejaku internetovu stranku kde najdem francuzske chlapcenske mena, mozete my poradit ?
dakujem velmi pekne za ochotu :wink:
7. lis 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujeeeeem :dizzy_face:
7. lis 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Bihan, ja ked som sem prisla tak som nevedela ani jedine slovko po francuzsky a zacala som chodit na TOURAINE INSTITUTE. Chodila som tam ale len 3 mesiace pretoze potom som si zlomila nohu a to som bola v 8 mesiaci tehotenstva a potom ked sa Jullian narodil to nebolo uz mozne kedze vyucko bolo aj rano aj poobede.Stalo to nieco cez 900 e na mesiac. Ucili nas len francuzi, ale viem ze na institute bola aj jedna polka co ucila. Ucili sme sa najprv z knihy Taxi a potom sme pokracovali s Alter ego. Ja som bola spociatku velmi sklamana sposob vyucby, lenze moj problem bol ten ze som to porovnavala so systemom aky sme mali v Sydney.Tam som tiez zacinala od zaciatku kedze som tam prisla tiez bez znalosti angliny. Tu to bolo prilis seriozne. Neviem co ta konkretne zaujima.

JA by som zase strasne rada vypadla odtialto na juh Fr. kedze tu zatial ostavame, ale najradsej by som sa vratila naspat do Australie. Ja som tu spociatku dost vyuzivala anglinu na komunikaciu a hlavne s lekarmi. Moja SF ta vedela velmi dobre po anglicky a jej dcera je v Sydney. No a mne sa tu este nepodarilo narazit na nejaky spolok cechov alebo slovakov.

Prajem vam pekny vikend. My mame predlzeny , lebo Franck ma volno v pondelok takze mame 4 dni :slight_smile:
7. lis 2008 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan : Ja jak uz jsem psala jsem prisla z nulovou znalosti fr, predtim jsem celou dobu studovala nemcinu a pak jsem i nejaky cas byla v Nemecku a pote jsem pracovala v Cechach pro nemeckou firmu, takze fr pro me byla spanelska vesnice.
Prihlasila jsem se na univerzitu Lyon 2 - CIEF - centre international d'etudes françaises, ucili nas tam jen francouzi, jen nas ve tride bylo dost a tak dostat se ke slovu byl trochu problem. Proto ja jsem vzdycky hodne rozumela ale problem byl s mluvenim.Semestr tam stal kolem 800 euro. Potom jsem sla na l'Institut de Langue et de Culture Françaises. Tam to bylo o neco lepsi ale taky drazsi - 1200 za semestr.
Do dneska mam silny prizvuk , ktereho se asi uz nezbavim ... :unamused:
8. lis 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dobry den prajel vsetym, my mame dnes prve narodeninky....vazime, 11040g meriame 79 cm...
8. lis 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee tak to vsecko nejlepsi Joshovi :slight_smile: Posilame ty zbytky slunicka, co tu u nas jsou.
8. lis 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pripajame sa ku gratulaciii!!! Vsetko najlesie Josh!! :grinning: :wink: Aj robite party?
8. lis 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika vsetko naj naj Joshovi k narodeninam. :slight_smile: Aka bola oslava??
8. lis 2008 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teeda, tu to dnes spí... aj my prajeme Joshovi len to najlepšie k prvému sviatku :dizzy_face:

My sme dnes pekne celý deň preleňošili, práve tu štrajkujú dopravcovia, tak je na celom ostrove príšerný nedostatok pohonných hmôt, supermarkety nemajú čerstvé potraviny a možno zajtra nebude fungovať mestská doprava.. dobrý bordel, čo?

Tak si surfujem po nete a vyberám darčeky :grinning:
9. lis 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
mam pokazeny PC - tak sa asi dlhsie neozvem - teraz som len na skok v internet cafe a nemozem byt dlho - mam tu deti

Joshovi vs naj naj naj :dizzy_face:
9. lis 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze Lucka, más krásnu dcérku aj ja už mám synčeka, Matúška, prestahovali sme sa do Martina, no nie je to Reunion, ako sa máš?

July Vanečková ( teraz Buganova) FHV FJ_Etika
9. lis 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute babule. Vytahujem vas z druhej strany :sweat_smile: az ma prekvapilo,ze do teraz tu nikto od vcera piatej neprispel :confused: :sweat_smile:
Blani, som si vsimla, ze v pase mas peknu "poznamku" - "dnes cakame babo" :slight_smile: to je pekneeee :dizzy_face: :dizzy_face:
Erika pripajam sa a Joshovi zelam vsetko len to naaaaaj :dizzy_face:
10. lis 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a k tym lekarom.... Bihan my tu mame v meste 2 ano DVOCH :angry: gynekologov a aj to su obaja na klinike v maternité, takze najma pre tehulky. Inak zeny chodia ku gynekologovi asi 200km odtialto. A s pediatrami je to rovnake. Tu v meste nie je ani jediny a tak musia ludia dochadzat asi 50km za najblizsim. Moj lekar ma tiez aprobaciu na pediatra a sportoveho lekara, tak ten teda robi ako divy 6 dni v tyzdni :sweat_smile:
10. lis 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky. No jsem na to zvedava, estli dnes :grinning:
Manza frcel do prace, pozadali ho, estli by tam nesel, kdyz si vsici vzali pont. A pac mimi jeste neni venku tak souhlasil a usetril si tak jedno RTT. Budou penizky :slight_smile:
Co Vy? Jak se mate?
POcasi je tu vetrne ale je teplo. Celych 17 stupnu !
10. lis 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Blani, tak furt nic???
Idem si vas docitat.
10. lis 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som vas rychlo preletela, pripajam sa ku gratulaciam pre Josha :wink:
Nasi na obed odleteli, tak to ryyychlo ubehlo, ale bolo krasne, aj sa vycasilo, takze sme si pekne tych par dni uzili.

Co ste to tam popisali... :confused:
Blani, rektalku mam, poslem, ak budes chciet a pytala si si navod na pouzitie ? To tam nie je, ale vysvetlim, nie je to nic tazke.
Bihan, pripomenula si mi, ze mam zavolat gyndosovi a objednat sa, obavam sa, ze skor ako na januar to nevyjde. Ja chodim na sukr.kliniku, netusim kolko naozaj berie, ale na mna zmurkne a zahlasi 21e (akoze som od fachu), jedina vyhoda :grinning:
Super, ze sa ozvala Meleri.

Nejak mi to nekapci, dosiel mi mail z MInisterstva z Prahy, ze mi to nemozu vydat, lebo ze som studovala na SK a nie v CR, ale tam ide o tu 4-rocnu prax, mna porazi :angry:
tak zatim, cely dom je hore nohami
10. lis 2008 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, no jeste ne :sweat_smile: I kdyz koukam, ze nejaci poslici obcas prijdou.
To vis, na tom pitomym strome jsou jeste 3 listy a prestoze tu fuci tak ne a ne upadnout :angry: :grinning:

To uz jsou vasi pryc? Jejej, to to leti! Taky je ti dycky tak smutno?

S tou rektalkou ja nevim no. Treba ji vubec nebudem potrebovat (doufam doufam!), ale kdyby fakt bylo nejhur... no estli jich mas vic, tak mozna pro strycka prihodu :sweat_smile: Clovek nikda nevi.

Teda oni to na tom Ministerstvu asi moc nepochopili. Jen jim to vysvetli. A kdyby nahodou byl problem, dej vedet. Ja zkusim pres mamku se k nekomu dostat (mamka je doktora a casto jezdi na ministerstvo sepisovat zakony a podobny veci, ktery pak vlada samozrejme pokope :angry: ale to je jina kapitola).
10. lis 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jeste neco. Pridala jsem fotku do albika. At zije kontrakce :grinning:
Ale stejne je to divny, nejak mi nejde moc rozlisit mezi prdem (to boli auvajs), mimi, co se tlaci na brisko (coz je dost casto a zadicka ma fakt tvrdy) a kontrakci. :sweat_smile: Navic z toho pocasi jsem silene utahana, asi si pujdu dat slofka!

Tak jsem zvedava, estli ten porod nakonec neprosvihnu :grinning:
10. lis 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by bolo fajn, keby sa dal porod presvihnut :dizzy_face:
No to vies, ze mi je vzdycky smutno, ked odidu. A dokonca sme sa tentokrat s mamkou vobec nestihli pohadat! A to je uz co povedat :grinning: Vcera sme chystali velky obed, skoncili sme o 17.30, podavala sa slovenska kuchyna, pilo sa slovenske vino,... bolo to prijemne, prisla moja francuzstinarka s muzikom. Moj tatulda otuzilec sa vcera doobedu kupal v mori, no schvalne, kedy bude mat zapal pluc?
Zajtra budem volat do Prahy, ak nepochodim, tak skusim skontaktovat mojho primara, a ak ani to nepomoze, tak sa mozno na teba, Blani, obratim :pensive: papiere nemaju konca kraja :angry: a ze EU :angry:
10. lis 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to brusko uz mas fajne!!!
10. lis 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
pocujte, uz mate nejake vianocne darceky? dajte aspon tipy, ja som kazdy rok zufala... MM mi asi nieco naznacil, ze Sony ma nejaky novy MP3 prehravac, v tvare vajicka, ze sa to otvori, vyskocia repraciky a podla hudby sa roztancuje. Na take kraviny nemam penaz :fearful:
10. lis 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek