• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
so mnou men! ja sa hlasim prva, stop! :grinning: :grinning: :grinning:
ale nie robim si prdel, uz si zvykam ale keby sa drahy snat nahodou nejakym nedopatrenim rozhodol ze predsa len to skusime na slovensku to by bola pecka, ale o tom mozem tak akurat snivat :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen - ja vam tu vymenu budem musiet nechat - my sme spolocnu karieru na Slovensku uz davno zavrhli :frowning2: (drahy totizto skonstatoval, ze ja som sikovnejsia :dizzy_face: , ze mne ta franina ide lepsie ako jemu slovencina :sunglasses: --- a mal pravdu :grinning: ) - ale dochodok to isti - teda ak neodideme do toho nasho Brianconu
29. říj 2007 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne taketo kostatovanie mal aj moj drahy, nedohodli sa oni nahodou? :angry:
29. říj 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mozno sa oni dohodli spolu - chlapi jedni :angry: :grinning:
29. říj 2007 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz mam dozehlene, uf, s x prestavkami. a objavila som 8.zub, tak snad bude trosku klud, pokym zacnu rast trojky.
bihan, my mame susicku, ale aj tak zehlime, sice mne najmenej, ale alexovi zehlim skoor vsetko a teraz sa mi nakopili bavlnene plienky, a Fred ma milion kosiel a triciek do prace...
Ja osobne tu susicku velmi nemam rada, strasne lame vlakna, a navyse vela veci sa do susicky nema davat podla etikety, napr. detske oblecko sa mi tam vzdy zbehne, aj ked periem len na 30 st, minule uz som kupila bodycka s dlhym rukavkom na 18 mes.
29. říj 2007 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne aj my sme sa takto oviali so susickou ale aspon uteraky a postelne pradlo tam susime, ale je fakt ze ked to odtial vytiahnem a poskladam, tak by ma ani mucenim nedonutili to este aj zehlit, a kosele to je aj nas chlieb kazdodenny, teda kazdovikendovy ale ja som asi na hlavu ale ja rada zehlim, je to taka ciste vonava robota a vzdy pri tom kukam daky film a vyterpem sa na barovu stolicku a zehlim po sediacky, moj drahy ma zo mna zachvaty smiechu :grinning: :grinning: :grinning:
ale co fakt z duse nenavidim tak to je umyvanie riadu, ale nie je vychodisko, kym sme dvaja tak je umyvacka zbytocna, tak si o umyvanie seriozne strihame kamen papier noznice ale sa vsemozne snazime vyhnut sa tejto cinnosti brrrr :confounded:
29. říj 2007 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani ja som sa so sušičkou zo začiatku nekamarátila, ale odkedy dávam úplne všetko na šetrný program a suším len bavlnu, sme so šušičkou kamošky :grinning: Aby som bola úprimná, tak sa mi teda ani detské veci žehliť nechce práve kôli tomu, že je to také prťavé a mám pocit, že mi žehlenie jedného pyžama zabralo viac času než mužká košeľa :sweat_smile: No a je fakt, že u nás je všetko bavlnené, elastické a Jean-Yves síce nocí v robote košele, ale žehlí si ich sám (a zase nemusí ich každý deň striedať :wink:)...
Ja zase neznášam zmývanie podlahy...to je hnus.. preto som topánky v byte zrušila okamžite, ako sme začali spolu bývať :grinning: A ešte varenie mi strašne liezlo na nervy, ale teraz varím z nudy a dokonca ma to baví :sweat_smile: :grinning:
29. říj 2007 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr - krasne nove fotky! A konecne vidime jaka jsi kocka taky! :wink:

Bihan, a neni to novorozenecke akne? Lea ho mela od 3 do 5ti tydnu, doktor rikal ze nejlepsi lecba je zadna, a fakt jak to prislo tak to odeslo, ale vypadalo to dost hnusne.
29. říj 2007 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrougemerise - ja se taky hlasim na vymenu!!!!!! :grinning: Aspon na mesic! Ale klido naporad, jenze u nas to je taky nerealne... Jsem zkousela draheho premluvit, ze bysme zili v Praze...jak by nam tam bylo fajn, ze by mohl nekde treba ucit francouzstinu, a on mi na to odvetil, ze neumi francouzstinu natolik dobre, aby ji mohl ucit :astonished: :angry: :rolling_eyes: nechapu...Rodily francouz! :rolling_eyes: Tak nic....
Jako ja si neumim jeste porad predstavit, ze bych tady mela byt cely zivot, to fakt ne... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mne zehleni az tak nevadi, akorat ze jsem hroooozne lina a nechavam to vzdy na posledni chvili, az mam 2metrovou hromadu,tak na to jdu..a to je pak prace na nekolik hodin, coz s plazici Leou jde dost pomalu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Spis nesnasim luxovani a vytirani, protoze to tedka musim delat fakt skoro kazdy den. Uz se z toho stal takovy muj nenavideny ranni ritual :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2007 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budete si mysliet ze mi sibe ale ja vysavam kazdy treti den a tiez umyvam podlahu. od kedy sa maly plazi a chodi stvornozky nerobim nic ine iba umyvam. Strasne sa tu praci vo velkych mestach je to asi tak, lebo ako nahle otvorim okno, vsetok prach vidni nanovo aj ked som ho pred tym utrela :frowning2: A aj maleho hracky stale perem a umyvam :confused: Neviem ci robim dobre :confused:
29. říj 2007 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, ja vysávam každý druhý deň - mám mačku a aj keď sa to nezdá, chlpy na oblečení a sedačke mi neskutočne vadia, takže štartujem ráno ako čarodejnica na vysávači :grinning:

Luci, mám pocit, že to tiež potničky nebudú, lebo práve dnes som si všimla, že má Sára také malé pupáčiky aj v uškách a tam sa snáď nepotí nikto :sweat_smile:, takže zrejme novorodenecké akné :unamused: Alergická reakcia to zrejme nebude, lebo som nejedla nič iné ako za posledné dva týždne (tééda, mne to už príde ako večnosť a to moje dietko má len 2,5 týždňa :grinning:)... Zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedavá, čo nám povedia...
Inak mňa tu ten ich systém asi neprestanenikdy udivovať - chodiť s dieťaťom k medecin generaliste je fakt sila - a ešte v nemocnici mi povedali: "les enfant, ca pousse tout seul", pediatrov je v celom hlavnom meste Reunionu asi 13 (chápete to?) a čo som obvolala dvoch najbližších tak jeden na mňa hneď vybafol, že už žiadne deti neberú a u druhého mi zase nechceli povedať, koľko pýtajú za jednu konzultáciu (už som sa poučila s gynekológmi, že si to tu vždy treba zistiť dopredu)... Takže zajtra skočíme do PMI :wink:
No a ten môj sa myšlienke odchodu na Slovensko nebráni - dokonca začal plánovať, že keď odíde z armády, bude mať nárok na nejakú malú "penziu" a ak si k tomu ešte nájde prácu on aj ja, tak to nebude problém... len neviem, či si celkom uvedomuje platy u nás :sweat_smile: ale domov sa chcem vrátiť aj tak :wink:
30. říj 2007 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Holky,

jak se máte?

s tou výměnou bych to asi nedala, já jsem tu fakt ráda...když si představím zase žít v česku v té děsné zimě a škaredém počasí! Tady to tak hezky voní a pod oknem máme Rhonu. Sednu na kolo a za deset minut jsem v lese nebo na kopci. Lidi se tu usmívají a nešklebí jako v česku a někdy se s tebou začnou bavit i když tě neznají..
Jo pravda, chtělo by to nějaké kamarádky ale to je fakt těžké, kde je sehnat? No život je dlouhý, třeba to přijde. :slight_smile:A když chce člověk do města, tak sedne do auta a může zajet do Lyonu. Lyon je kouzelný! Za chvíli bude den světel a vánoční trhy, už se fakt těším! Jo,sníh mi tu chybí to je pravda, ale za to to sluníčko mi nenahradí ani kopy sněhu!
30. říj 2007 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, tak teda bon courage Bihan ked uz od rana takto makas s upratovanim. No a moj priatel sa neviem vynadivat na tu nasu prirodu na Slovensku. strasne sa mu paci Slovensko, ved uz pomaly pracujeme na tom ze tam prideme byvat. uz si sice rozposlal CV po hoteloch v Tatrach a Jasnej, tak uvidime :wink: On je hotovy blazon, on dokonca aj kritizuje Francuzov pred svojou rodinou a tvrdi ze Slovaci to su ludia :wink: Ze makame aj za take platy ake su u nas a ze sme skromni. to ma tesi ze je taky. :wink:
30. říj 2007 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri ja teda nechcem byt vtierka ale ja mam pocit ze tu na fore aspon z mojho pohladu sa stretol vykvet a to nie len ze bab zijucich vo fr ale z bab vobec (seba teda zo skromnosti nebudem pocitat-snat ma tam niekto iny zahrnie :sweat_smile: )
ja som fakt desna povaha a mam dost problem vyjst s niektorymi typmi ale s vami sa aspon virtualne citim celkom fajn a ked sa prehryzieme cez toho strasne stahovanie a dako sa aklimatizujeme, pokojne si mozme dat niekde stretko, plati aj pre ostatne baby z lyonu a okolia, ja teda nemam az tak vela casu, hlavne kvoli robote ale myslim ze ty mas tiez co robit cez tyzden a baby s detickami ani nespominam to je sichta non stop, myslim, ale ked budete mat trochu casu a chut ja som kazdopadne za nejake to randez-vous :wink:
aj ked neviem akym zazrakom mne sa napr v avignone podarilo najst si celkom dobrych kamosov dost rychlo a tu v lyone mam jedneho skveleho kolegu, ktory mi bude docasne aj susedom a je zhruba v mojom veku takze na tom zasa nie som najhorsie, ale mne chybaju slovaci a cesi, neviem, niekedy som unavena z toho "mysliet francuzsky", nemyslim rec, ci hovorit po francuzky, myslim mysliet podobne ako oni, dostat sa na ich vlnovu dlzku, mozno je to tym ze som tu len 8 mesiacov ale kultura a zivot ako taky je tu iny a ak travite cas s nimi, musite si akoby trochu adpotovat tento sposob, ale nie je vam vlastny, teda spon mne zatial nie je, no a potom niekedy ked tak kecam s kamoskami zo slovenska si uvedomujem ake je lahke a "oddychujuce" hovorit s niekym o veciach a sposob ktory je mi taky blizky, neviem ci ste aspon trochu pochopili co chcem povedat, ale ako hovori jzfr aj si rozumiem :grinning:
isto nie je na skodu mat fr kamosov aspon vam to otvori nove obzory a posunie trosku inam ale slovaci a cesi budu asi vzdy pre mna slovakmi a cechmi :frowning2:
30. říj 2007 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre 'rano', ja opat az tak pozde, dens sme vstali az o 8.30 noveho casu, asi to bude preto, ze nam vcera vysiel 8.zub!!! Snad bude trosku klud, pokym pojdu trojky.
Bihan, aj my sme mali novorodenecke akne a dost hrozne, teda oni to tu tak pomenovali, fotky z toho obdobia radsej ani nemam v albume :cry: Postupne sa po celej tvaricka zhruba od 3.tyzdna vytvorili male hnisave vyrazky, len som to susila liehom, ale z jednej vacsej vzali hnis na kultivaciu, vysiel z toho staph.epidermidis, normalna flora,; ale dali mu atb, lebo este taky malinky sa nevedel popasovat s bakteriami. Aj mne ten ich system pride sialeny, s miminkom mas chodit k generalistovi??? Kde to sme??? My mame pediatricku, ale to asi len preto, ze k nej chodila manzelova prva dcera a doktorka je jeho zakaznickou v optike.
Vysavanie a umyvanie podlahy je chlieb moj kazdodenny, s tym nasim psom to nie je sranda, ked tu nikto nema psa vonku a ja som ho brala s tym,ze bude vonku a nakoniec skoncil dnu a teraz nemam to srdce ho vyhodit, od mojho pobytu v porodnici ma este aj epilepsiu od strachu zo samoty. Ale kazdy den riesim, ako to vyriesim, Alex sa musi ucit plazit, chodit, nemoze sa predsa valat po dlazbe plnej psich chlpov. Aku mate podlahu? Dlazbu, parkety, koberec??? My len dlazbu, asi kupim koberec aspon do detskej izby hore, ja neviem, s mojim muzom obcas nie je rec, Nguyen, ty este mas cas, dobre si pozistuj nazory tvojho draheho ohladne starostlivosti o dieta a tak okolo toho :wink: fakt mam niekedy dojem, ze by mi bolo lepsie samej s Alexom :cry: a som velmi rada, ze mam aspon vas, lebo tu sa o kamaratstve neda hovorit, nguyen, rozumiem ti velmi dobre, aj mne chybaju kamosi, proste 'nasi'.
Fred mi obcas slubuje, ze raz to tu vsetko predame a pojdeme do Prahy a ja budem robit opat v Motolskej nemocnici za smiesny peniaz, ale uz len ako hobby a on bude niekde vo fr.institute ucit franinu, ale to uz asi tazko, odkedy sa do mna zakukal riaditel toho institutu, normalne som mala dilemu :grinning: Zavidim vam to hypoteticke stretko v Lyone!!!
30. říj 2007 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty pocuj tini, aj tvoj muz ti na vsetko povie "on verra"?
lebo moj drahy ma s tym zacina uz vazne dopalovat, a navyse ja som typ co musi mat vo vsetkom jasno to znamena ked sa nieco ide diat potrebujem plus minus aspon daky scenar ci operacny plan a on vsetko riesi za pochodu s kludom anglicana, ako jasne ze to nakoniec dako vyriesi ale co ja si prezijem nervov, lebo pan skorpion sa neunuva mi vysvetlit ako ide vec riesit, som z toho obcas dobre na nervy :angry:
a ked si pri tych detoch, mraz mi beha po chrbte, lebo on by sa uz zenil a mal rovno 100 deti a s tymto postojom on verra, no neviem ci nieco uvidime, teda aspon ja, mam z toho trochu obavy, preto som sa rozhodla ze dieta a svadba budu az ked ho spoznam a to co najlepsie, som parano asi by som to nevykryla, keby som uz mala dieta a pomaly spoznavala aky je vlastne jeho otec :unamused: aj ked viem ze toto sa mi moze stat aj po 15 rokoch manzelstva, hmmm to asi preto ja na svadby vobec nie som :wink:
30. říj 2007 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, aspon ty si tu. Moj skorpik mi 'on verra' nehovori, on sa hadat nebude, musi byt po jeho a inak koniec sveta. Takze som sa dala na diplomaciu, tiez mu nic nehovorim a nastelujem to tak, aby na to on prisiel ako vyborny napad, ale velmi sa mi nedari...Tiez som taky typ, ze potrebujem mat hned vo vsetko jasno, ziadne mlzenie a polopravdy. Vies co mi vyviedol? Mali prist nasi a kedze sa pochytili s mojou mamkou v marci, vyhlasil, ze on bude pracovne v Parizi, normalne som tomu uverila, potesila som sa a zacala som planovat, ako budem s nasimi cely tyzden gazdovat, ze bude klud...a on nikam nesiel!
30. říj 2007 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ako to citam - tak stretko v pohode - mam jednu detsku postielku a jednu manzelsku postel naviac :slight_smile: - ale zatial sa stale pohybujem len v okruhu cca 1km od domu - ale knizku do autoskoly uz mam :wink: - takze ak sa snad potom aj odvazim (inak sa s mojou oranzovou osobnou vahou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz ani nekamaratim :angry: ) :grinning: :grinning: :grinning: - tak si tie kondicne jazdy zaplatim a aj urobim - a potom hor sa , lyoncania traste sa (ale neviem, ci niekto jazdi horsie ako tuto v lyone :angry: ) - mozno snad v parizi to je este vacsi cirkus :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no vidite - zas som natarala kopu ...... a zabudla, co som vlastne chcela povedat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jaj k tomu upratovaniu - kym som bola sama a nudila sa doma - tak som drela podlahy kazdy den a zehlila snad aj ponozky;
- ked som otehotnela - tak mi bolo zo vs zle - tak som nerobila nic (a celkom som si zvykla :grinning: )
no a teraz - len tak sup sup prv ako dojde drahy domov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale akonahle zacnu lozit moji bobacikovia - to uz bude ina sranda - ale vynasla som sa - neznasam vysavat a drhnut dlazku - tak som kupila tie ich langettes na podlahu a tym potom vzdy prejdem byt a vyzera to cisto - dokonca to aj prach poutiera (muz to sice nema rad - ale zase si to obhajim - podobne ako s cumlikom :wink: pre deturence - teda on bol povodne proti cumlikom (ako cela jeho rodina), lenze som mu ukazala, ze mi to hodne pomaha a ze tym detom nezabranujem rozpravat a tak uz teraz obhajuje racionalne pouzivanie cumlika (dokonca aj svojej sestre ho odporucil :wink: - no nie sme my baby sikovne :wink: :wink: :wink: )
30. říj 2007 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
hahá, môj manžel je tiež "on verra" a to teda vôbec nie je škorpión :grinning: A hlavne čo ma dokáže neskutočne rozčúliť, tak mu musím všetko opakovať ako malému decku, lebo je "jedným uchom dnu, druhým von".. už som sa s tým naučila žiť, ale najlepší bol, keď po takomto mojom vyhlásení "už som ti to hovorila" zahlásil, že by som mu mala dať všetko podpisovať, lebo má fakt hlavu deravú ako sito...

Tie hnusné vyrážky ma fakt štvú, vyzerá to otrasne, sú červené robia sa jej aj pod vláskami.. fakt sila :confounded:
30. říj 2007 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
cumlík mám aj my :wink: pôvodne som ho vôbec nechcela a napriek všetkým odporúčaniam som jeden kúpila.. malá ho veľmi nechce, ale keď zaspáva a mrnčí, tak je jej dobrý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nemyslím, že by to nejako ovplyvńovalo dojčenie, takže radšej cumlík ako palec :grinning:

Tini, na teba "tvoju" chlebovú kôrku som včera myslela veľmi intenzívne, lebo som volala mamči a neprezieravo som jej povedala, že Sára má asi potničky... Keď mi povedala ten babský recept, skoro som odpadla.. vraj "potieraj jej tváričku pocikanou plienkou, to vysušuje" :sweat_smile: Teda poprvé - pocikanú plienku na tváričku :sweat_smile: väčšiu blbosť som z úst mojej mamči ešte asi ani nepočula a podruhé - kde by som tú mokrú plienku zohnala pri dnešných jednorázovkách :grinning: Niekedy fakt žasne - starká mi zase radila, že ak bude mať malá biely jazyk od mlieka (čo je, ak sa nemýlim, prejav kvasinkovej infekcie) vytierať malej jazyk a ústa práškovým cukrom...
Hovorím, sila!
30. říj 2007 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nguyen,

já jsem jednu Fr kamarádku měla ale odstěhovala se až do Paříže, kvůli práci..od té doby si jen píšem.

Dokud jsem žila ve Valence, tak jsem tam pár dobrých známých měla, ale pak jsme se odstěhovali a dost to opadlo.

Jeden fr. kamarád si našel holku a od té doby se s náma nebaví, je to kvůli ní, prostě jsme si nepadly do oka...od té doby na nic netlačím, prostě bud se někdo najde anebo ne..Já jsem celkem zvyklá sama jezdit na kole nebo plavat, občas tě někdo zastaví a začne se s tebou bavit, což se v CR fakt nestane a to se mi právě líbí, že si nakonec člověk nepřipadá tak sám.

měla jsem podobný pocit když jsem žila v Anglii, taky jsem se snažila mluvit přízvukem jako oni a chovat se jako oni, ale dost me to unavovalo..tedkom co žiju tady, tak jsem prostě svá..mám přízvuk, jsem jiná, a nikomu to nevadí, ale možná proto že je to venkov a ne město. někdy mi i přízvuk pochválí.

No já nevím, mě je to jedno jestli čech nebo francouz, přijde mi to stejné, spíš že češi si hned na všechno stěžujou kdežto francouzi mi přijdou víc v poho, prostě optimisti! :slight_smile:
30. říj 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - pozerala som albumcek - no krasni ste - Alex je asi take male rehtadlo (smejko), co? je to asi riadny sibal?
inak chcem sa opytat na zubky - ked vravis, ze vysli - tz uz ich vidno, alebo uz riadne vyrastli na ich normalnu velkost, - mne totiz Mato asi opat bude zubkovat - ale neviem, ci ho to bolia tie dva, kt su uz prerezane, ci ho bolia nove (este nic necitim, ked mu masirujem dasna) - len si zas pcha cele rucky do ust a v noci sa budi -vzdy okolo polnoci je hore - a zevraj jemu sa uz nechce spat :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak do takej druhej to vzdy este zvladam - lebo tak sme s muzom chodievali do hajan - ale potom uz by som ajrada do pyzama a moj drobec, ze on este neni unaveny a ze jemu sa chce klebetit, abo stat a kukat knizky (toto mi u robi cca 5 dni - tak neviem - dufam, ze je to iba prechodne - lebo ked bude po svojom otcovi tak toho vela nenaspi :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - vcera sa mi ho podarilo okabatit (postupne som znizovala intenzitu svetla az sme zhasli uplne a pocuvali, ci protestuje - no neprotestoval, zato predvcerom hej - a uzili si to aj susedia - no ale stalo sa to prvykrat - tak dufam, ze im to nevadilo :sweat_smile: )
30. říj 2007 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Meleri,
tisko Ti zavidim prijemnych ludi v okoli - ale asi mas pravdu odmeranost a nevsimavost ludi rastie priamoumerne s velkostou mesta
ked si spomeniem ake smutne stavy som mala spociatku - vsetci taki chladni a odmerani - ale teraz, ked uz mame dvojicky -tak ma vzdy dakto zastavi
a aj susedov mame celkom v poho (sice sami dochodcovia - najprv si dobre preverili a skumali, ze co robime, ci triedime odpad, ... ale teraz je to uz dobre - velku zasluhu na tom ma moj drahy :slight_smile: - totiz asi po pol roku ako sme tu byvali - sa konalo celobytovkove opekanie - lenze ked zistili, ze moj drahy je zbehly v kuchyni - tak namiesto merguez sa opekal baran a tak mi ho "zamestnali" a upiekol jahna pre celu bytovku (a my zienky sme zaobstarali zvysok) - takze odvtedy uz nas "adoptovali" :wink:
ale tunajsi ludia len tak lahko neprijimaju novych ludi medzi seba (staci, ze nie si povodom z lyonu - a uz si out :angry: )
ja som taka rada - ze si zalozila tuto temu :slight_smile: a aj to, ze sa sem babiky prihlasili :slight_smile:
30. říj 2007 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, tebe sa zdajú frantíci viac v poho? :sweat_smile: Ja som taký frflavý národ snáď ešte ani nevidela..:sweat_smile: všetko im vadí, všetko musia skritizovať a snáď nikdy nie sú spokojní, ale keď sa začnú baviť, je fakt, že mi pripadajú bezprostrednejší, než "naši" :grinning:
Dosť ma ale mrzí, že kopec ľudí si v duchu myslí, že som si vzala Jean-Yva kôli občianstvu a ooooobrovskej kope výhod, ktoré mi život vo Fr prinášajú :angry:
30. říj 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan ako si si na to zvykla? daj typa, lebo ja uz zacinam mat zajacie umysly, ja mam dnes mimoriadne blbu naladu co?

ale fakt uz netusim ako ho mam presvedcit ze mu sice verim ze to zvlada riesit ale potrebujem vediet ako, pre mna je to ako americka detektivka, viem ze nakoniec sa vsetko vyriesi ale som napata ako guma na trenirkach az do konca a neviem na co je to dobre, niekdy mam pocit ze ho to bavi ma takto stresovat :sweat_smile:

tini, hohoho, aj moj skoprpik musi mat vzdy pravdu, ale ma bohovsku smolu, ze narazil na vyrovnaneho supera, aj mi povedal ze taku babu este nestretol, som vytrvalesia ako jeho vlastni rodicia, ale ja neznasam ked sa musim prisposobovat v pripade ze som presvedcena ze to dokazem vyriesit lepsie, a ked k tomu mam na druhej strane odpoved "on verra" tak to by som bola fakt blba aby som to len tak nechala, asi by som to mala jednoduhsie keby som sa povzniesla ale nejak mi to nejde :frowning2:
30. říj 2007 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasne Bihan - ze iba kvoli tomu - ved to aj my vsetky :grinning:
a este aj kvoli elektine a teplej vode :grinning: kedze doma na vodu do studne chodime a svietime si v tych nasich jaskyniach svieckou (kt sme si cez letne teple dni vyrobili kamennym nozikom :grinning: )
30. říj 2007 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babenky - ono s tymi chlapmi to asi nic nenarobime - aj mna ten moj obcas riadne dostane do vyvrtky :unamused: (najma ak chce mat pravdu, aj ked ju nema :angry: ) - ale ja to zase riesim nakupmi - vzdy si kupim daco, z coho mam radost (len dufam, ze ma nebude stvat prilis casto, aby sme neskrachovali :grinning: )
30. říj 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zvykla? si robíš prču? :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Riešim to tak, že sa poriadne s nikým nestretávam (resp. fakt len s ľuďmi, ktorí sú normálni) a preto vždy, keď sa stretnem s nejakým takýmto "inteligentom" zúrim ako lokomotíva :grinning:

Jzfr, moja spolužiačka (Jani, Irina :wink:), keď pracovala u jednej rodiny ako au-pair, tak jej po odchode poslali na Slovensko balík s pomarančami, banánmi a neviem čím.. cestovalo to tri týždne, tak si viete predstaviť, ako to asi dopadlo :sweat_smile: No a tiež jej "museli" vysvetliť, ako sa obsluhuje CD-prehrávač.. dnes sa na tom už len smejem :sweat_smile:
30. říj 2007 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, bihan, jzfr
isto ze ludia su vsade rovnaki, a nemyslim ani "pretvarku" ked hovorim ze sa musim naladit na ich vlnovu dlzku, myslim ze musim mysliet fr - v intenciach ich kultury, je strasne unavne ked niekto nieco riesi a ty mas k tomu co povedat ale je to zalozene na nejakej vseobecnej baze ktoru si nesies z domova, ale musis proste hladat vo veciach a informaciach ktore su im jasne, potom sa mi casto pletu veci ako rozne clanky, knihy, reportaze a niekedy neviem ci som ich videla tu alebo doma, jasne ze je to to iste potom na slovensku lebo zijeme viac menej uprostred oboch narodov a preto sa rada rozpravam prave s vami, lebo ste na tom rovnako ako ja.
mozno to nevnimate ako ja, ale ja to citim ked sa rozpravam s kolegami, mam stastie ze su to zvedavi ludia a pytaju sa vela ohladom slovenska a niekedy sa pristihnem ze neviem ani odpovedat na niektore otazky, ale odpovedat a vysvetlovat je niekedy tiez unavne, preto je pre mna prijemne hovorit so slovakmi a cechmi, lebo si rozumieme nie len po jazykovej ale aj po kulturnej stranke ci v otazkach ktore vyplyvaju z mentality, chape ma aspon niekto? :sweat_smile:
a ci su tu ludia chladni, to som zatail nejak nepocitila, skor ako hovori bihan, ze si ludia myslia ze ak sa vydavame tak pre to aby sme mali vyhody, tak toto som si vsimla ako prve a preto som sa zatial nevydala a nevydam sa skor, ako si nevyriesim vsetko tak aby som mala tie ich "vyhody" aj bez vydaja, lebo sa zasa neviem povzniest aj ked by mi mohlo byt ukradnute co si ludia hovoria...
30. říj 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuu baby, normalne mi je lepsie :sweat_smile:
este daco popiste, nech nemam pocit ze som totalny looser :grinning:
30. říj 2007 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek