• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
luci, dokument o 23, vcera na TF1, secret & revelations mam pocit........
19. lis 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak som nemala pravdu - bolo tu dost ludi a ja som nebola :frowning2:

my sme dnes mali navstevu - bolo u nas kopec deti (sovenske mamicky tuto z okolia :dizzy_face: - zoznamila ma s nii Pheva - no okrem Phevy na konika nechodi zatial ziadna z nich (maju uz svoje zauzivane chodnicky :wink: ), ale ja tu ostanem medzi vami az kym mam PC neopusti :wink: )
inak Luci - aj my mame dodie flasky - len jedna z nich to pri tych padoch na chodniky fakt nerozchodila -totiz nas Mati ju dobre trenoval :unamused:

Hanuk - tiez si myslim, ze vam flasku netreba a ako pisala Bihan - pohotovostne lekarne funguju aj v noci a aj vikendy a maju tam aj flase a aj mliecko :wink: , alebo v porodnici davaju vzorky UM pri odchode domov - nam tiez dali a ja som dokonca z 3 davok jednu ani nepouzila (ale ja som obojko aj kojila ak prikrmovala UM)
19. lis 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosim len sa a nepytajte, co znamena to "obojko" - lebo nemam ani ponatia :sweat_smile:
a ostatne preklepy - sorry za ne - :sweat_smile: - ale neviem asi dost silno datlovat :sweat_smile:
19. lis 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, fakt jo? Podarilo se mu rozmlatit doodie flasku? Tak to je Mato fakt sikovny :grinning:
To je fajn, ze mas kolem sebe kamaradky s detma :dizzy_face:
Ja mam sraz s cechama a slovakama z okoli v patek vecer :wink: PUjdeme na pivo, uz se tesim :sunglasses:
19. lis 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som bola minulu nedelu vecer prvykrat sama von (teda bola som s tymito babami) - deti sme nechali tatikom a islo sa - len neviem, ze ci sa mi tak podari aj inokedy - lebo to bude zalezat od Benovej prac. doby (a ta bola doteraz nevyhovujuca takymto stretnutiam :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
ale je to super mat tak niekoho s kym sa clovek troku odreaguje :dizzy_face:

no a fakt prederavil tu dodie flasku :angry:

prave pozeram, ze sa nahanaju s malou metlickou a lopatkou a popri tom rozsliapali kolac po celej obyvacke :stuck_out_tongue_closed_eyes: - esteze nemame koberce :stuck_out_tongue_closed_eyes: - to by som sa nedovysavala :sweat_smile:
19. lis 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani :grinning: No co, at si pohrajou, aspon ze mas chvili klid :grinning:
19. lis 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, ved som ich aj nechala :wink:

v takejto chvili si vzdy pomyslim, ako dobre som urobila, ked som MM ukecala, ze nechcem koberec do obyvky (vtedy som sa sice vyhovarala na cigarety, ze sa z toho trusi atd - no to som fakt netusila, ze sa mi to oplati aj o dva roky neskor pri detoch :wink: )
19. lis 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre jsi udelala, ja taky koberce nesnasim.
V obyvaku mame koberec - jen obdelnik asi 150x200cm pod stolkem a je pekne zniceny, pritom jsme ho koupili na jare. Ale je fakt, ze Lea dala zabrat i parketam, hrackama na nich vytvorila zajimave ornamenty a diry, takze si clovek fakt nevybere :sweat_smile:
19. lis 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach tie nase dietky
19. lis 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak super, ani som to mlieko a biberon velmi nechcela kupovat...inak, aha kedy tu uz strasim, uz od pol 5 sa prehadzujem v posteli :unamused:
20. lis 2008 v 06:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
Luci, boli sme na 20 mes kontrole pred 2 tyz, ockovala Alexa, a miery tusim 86 cm a 13,7 kg, (mal 2 dnovu zapchu po navsteve u cvokry :grinning: ). Takze mame velmi podobne deticky a nech sa Leus vyzdravie! Kedy to vlastne odchadzate???
Ja som vcera bola u susedky, bolo strasne prijemne, ja sa u nej vzdy dobre citim,taka normalna osobka. Ta ceska holcina sa vola Alena a je tu uz 8 rokov! Manza je Australcan a je to lodny kapitan, a dnes odlietaju na 2 mes do Australie na prazdniny, ale ked sa vrati, tak sa opat stretneme. A ze vraj tu pozna vela Sloveniek a Cesiek :dizzy_face: ja sa vzdy pohybujem na nespravnom mieste :sweat_smile: a poznam az Lenku a to vdaka koniku.
Ako ste na tom s nocnikom??? Alex si na par sekund sadne, ale to je vsetko :fearful:
20. lis 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - prave sme sa vratili z mairie - boli sme zapisat do jasli (teda pokusali sme sa) - najprv nam teta povedala, ze nemame rdv a to sme tam minuly tyzden volali a dohodli sa s tou tetou, co nas dnes prijimala (no zevraj mali problemy so sietou a ze im nezobralo rdv z min tuzdna)
no a nakoniec ani nevieme, ci budeme alebo nebudeme mat miesto - vravela skor, ze nebudeme - tak to vyzera, ze ostanem domas detmi az do maturit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ale ked som tak pozerala po tych tetuskach - tak sa na tej nasej mairie nemaju zle - vsetko maju zrenovovane a bolo im sveta zit - nikde niejaky klient, len si pekne klabosili a ta, co som s nou mala stretnutie -tak sa tiez nechala upovedomit od dvoch inych tiet (jedna z accuiel a druha ao concierge ci co :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - sa mi zdalo, ze na celej nasej mairie je viacej personalu ako obcanov, co denne vybavia

a este ma teta dorazila otazkou, ze ci chcem dat obe deti do tych istych jasli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: - este som nevidela niekoho, aby svoje deti vozil do dvoch roznych skolok (teda pokial nemaju nejake zdrav problemy) a urcite nie dvojicky, co su na seba naviazane ako nik :unamused: - ved pre nich bude sok uz i len to, ze budu v inom prostredi a nie este to, aby som ich oddelila (skoda, ze tu nemame smajlika buchajuceho si na celo)

Tini - to je super, ze ta ta dievcina pozoznamuje so Slovakmi :dizzy_face:

Bihan - a aj vy ked sa prestahujete tuto do metropoly - urcite sa niekto na juhu z nasich koncin objavi :wink:

Tini - my nenocnikujeme - uz sme sice skusali, no este na to neboli pripraveni (Mati cikaval kazdych 25-30 minut, bez toho, zeby si uvedomoval :unamused: ) a potom mi pochoreli, tak som to nechala tak
20. lis 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, si to vystihla.. treba si nájsť funkciu v štátnej správe, ak ak by náhodu niekto chcel siahnúť na ich privilégiá, tak budú týždeň štrajkovať a nikomu to nepríde divné, lebo to je predsa Francúzsko! Vive la France! (kurnik, ako ja túto krajinu neznášam :stuck_out_tongue_closed_eyes:)
Ja tie jasle stále nejako odkladám, nechce sa mi tam Sáru odložiť, lebo sa bojím, že potom budem stále viac pracovať a nebudem mať na ňu čas, ale zase ak nezačnem pracovať, tak mi tu asi hrabne...dobrá dilema...
20. lis 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci neboj - pokial das malu do jasli - tak sa urcite nestane, ze kvoli praci 'zabudnes' na dceru :wink: - to skor naopak - jasle ta donutia hladat si taku pracu, aby si tam dieta nenechavala dlhsie ako od pol deviatej do pol siestej (teda aspon z toho, co mi dnes ta teta rozpravala tu dieta nemozem nechat dlhsie ako do 17:45 - to teda pre mna znamena, ze pracovat mozes max do 17-tej, aby som mhd stihla dojst do jasli pred uzavierkou samozrejme v den ich narodneho sportu (strajku) si mozes ist piskat, pripadne vziat dieta so sebou do prace - kedze mamina ho ani tebe a ani mne postrazit nepride (ta moja sa vyhovara, zevraj daleko byvame :grinning: )
20. lis 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak s tou dilemou sme na tom poodbne. Uz by som rada mala cas len pre seba a sebarealizaciu a Alexa trosku samostatnejsieho, ale ten cas nam uz nikto nevrati spat.
A este sa ti uradnici stazuju, ze predsa pracuju 35 hod tyzdenne, chudacikovia :angry: Tiez nechapem, preco maju pracovny cas roztiahnuty na cely den, zacinaju pozde a k tomu dlha siesta na obed, no jasne, ze potom nic cez den nestihnu, ked tolko pracuju.
Jani, dobry napad dat deticky kazde inam, ved nech su predsa samostatne, nie??? Magorka teta.
Alex zachrnal a ja idem pokracovat v strikovani :dizzy_face:
20. lis 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, jani, ze vraj rozdelit a co tak raz jeden jeden tyzden, apotom druhy na druhy tyzden.. :grinning: ta ich logika, ked hovorime o strajkoch, dnes prave urcite poriadne mnozstvo nadava, na skoly, robia strajk, chudaci rodicia...

bihan, ty si zila niekedy v parizi, alebo hlavne bola si tu, ked su strajky, ja mam pocit, ze tu , je najvatsi bordel , s prepacenim ked su strajky, ked pocujem, ze mimo, je to slabe, a tu je vsetko ochromene, tak ma ide slak trafit, najhorsie to bolo 2003 vtedy som potila 2 mesiace,a ktomu horucavy, aoni strajk, dvojmesacny, hroza, vstavala som o 7 rano, aby som dosla, o 12 do roboty,a chodila domov o 1 rano, ked som mala stastie, na vlak a metro....

jani, vies , ze aj moja mama sa vyhovara, ze byvame daleko...? :grinning: :grinning:
20. lis 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, s nocnikem jsme na tom blede. Lea na nem sice posedi, obcas se i vycura, ale ze by sama chapala, aby na nej chodila, kdyz ma potrebu, to jako ani nahodou.
Jo, odletame v pondeli, uz se mooooc tesim do tepla :dizzy_face:

Janka, tak to je sila! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nedavno mi rikala ta moje kamaradka, co tady zije nedaleko mne a ma prave taky dvojcata, ze to pry tady delaji naschval, rozdeluji dvojcata aby chodily vzdy do jine tridy. Ale proc, to teda nechapu :confused:

Bihan, s tema jeslema je dobre zacit pomalicku, ja davam Leu porad na to jedno nebo dve dopoledne v tydnu. Je to fajn, ze si zatim muzu zajit treba sama nakoupit, nebo zacvicit, proste venovat se jen sobe ;) Ze zacatku to nebylo jednoduche ji tam odvezt a jet domu sama ale casem si clovek zvykne a uz se nekdy i na to i tesim :wink:
20. lis 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ty si zase nezažila náš štrajk prepravcov, keď zablokovali nakomplet celý ostrov, takže JY mal šťastie, že má robotu tak povediac za rohom a to, čo mu denne trvá 10minút, mu počas štrajku trvalo pol hodiny, nehovoria o tom, že čerpacie stanice boli nakomplet prázdne, ľudia čakali pol dňa!!! aby sa dostali na rad, mestská doprava absolútne nefungovala, lebo nebol benzín, v obchodoch nebol čerstvý tovar, to znamená žiadne vajcia, zelenina, mliečne výrobky, nič! Neboj, paríž nie je pupok sveta, iba si to myslí :wink:

Jooooj, moja mama by rada prišla strážiť, len sa bojím, že by som sa jej potom už nezbavila :sweat_smile:
20. lis 2008 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - o tom vasom strajku dopravcov bola reportaz vo vecernych spravach :unamused:
ale inak aj tie parizske stoja za to :sweat_smile:
no a ked napr strajkuje tuto aj lyon - tak :angry: :angry: :angry: (zatial som ich na vlastnej kozi zazila iba par - ale predpokladam, ze este ma niekolko caka :unamused: :frowning2: )
20. lis 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan krute, tu normalne od nas na chapms elysee; trva autom presne 20 z domu, a ked su strajky a samozrejme RER A nefunguje ta naposledy mu trvalo, auto do prace 4,5 hodiny a s prace, skoncil o 17 prisiel domov o 22,'( bolo to strasne najhorsie je ked to trva dlhsie

a ked sa prida aj skola tak je to hrozne...

ja viem, ze parizania si to myslia, ja nie, ale jedno vam oviem ked su strajky tak je tu strasne absolutna blokacia a bezmocnost nezelam nikomu.....
cakas na vlak alebo metro skoro hodinu, a ked pride konecne tak ani nevojdes, proste ludia sa dusia a tlacia hroza......
20. lis 2008 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, mne je to jasné, že v niekoľko miliónovom meste a dotýka sa to potom kažej osoby, musí to byť poriadny záhul a popravde by som to zažiť nechcela, lenže väčšinou zase netrvá tak dlho, ako v province. Ten náš trval 5 dní totálneho ochromenia každodenného života.
Ja jednoducho neznášam štrajky ako také a je mi jedno, kde sú. Kvôli posratým kontrolórom na letisku skoro nedorazili JY kamaráti na našu svadbu, kvôli štrajku šoférov busov Air France som takmer nestihla lietadlo na Reunion a to som tam stála dve hodiny a žiadny bus, žiadny taxík (v šiestom mesiaci tehotenstva), kvôli štrajku SNCF som jeden týždeň nebola v škole a prečo to všetko? Lebo tí židáci majú neskutočné množstvo výhod a náhodou si niekto zmyslel, že im jednu z nich skráti. Alebo títo debilní prepravcovia - nesúhlasia s tým, že rastú ceny benzínu (ako na celom svete!!!) tak si vydupali od vlády zľavu 10 centov na liter na daniach. V ktorej inej krajine by sa im to podarilo?

Juj, nejako som sa rozohnila, prepáčte :sweat_smile:

Čo ste si pýtali od Ježiška pod stromček? JY mi chce silou-mocou niečo kúpiť a mne nič netreba :sweat_smile:
21. lis 2008 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - rozohnila- nerozohnila - pravdu mas - hnusaci su to, ja by som chcela vidiet ludi a akomkolvek inom state - si spominam na jeden strajk ucitelov na SVK - tak jedine co bolo - dosiahli sice zvysenie zahladnej mzdy (cifry si uz nepamatam) - no zase na oplatky im stiahli vsetky osobne a ine priplatky (pamatam si ze mamina mala napokon asi o 200 korun nizsi plat :unamused: )

Erika - normalne sa mi zda Pariz preplneny - nechcela by som ho zazit na vlastnej kozi :sweat_smile: - vravim, ze mi staci aj tuto nas lyon :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ked nic nepotrebujes od papa noel - tak si popytaj iba nieco, z coho budes mat urcite radost - ved darceky su o robeni si radosti :wink:
ja mam zase asi opacny problem - ja neviem, ze co si mam z toho mnozstva zelat :sweat_smile:
21. lis 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, len sa rozohni, nevadi, ja som tu nadavala, ked to trvalo 2 mesiace, alebo, mesiac,staci len tyzden a clovek, je zrely na psychiatriu.........

jani mam ten isty problem znova ako ty, tolko toho , ze ani neviam co si zelat.... staci ze muz bude pocuvat... :grinning:

ale v jednom mas pravdu, je to snad jediny narod, ktory nebude nikdy spokojny, nikdy!!!!!!!

no ja mam to stastie teraz ze uz nezijem priamo v parizi, ale popri, ma to svoje vyhody, ale staci mansi strajk, a si v R...i, co sa tyk adopravy, minule, niekto napadol v noci sofera, RER A, tu u nas tak , na druhy den solidarne, RER A nefungovalo cely den, ziadne, teda stanice zatvorili, chapete to, a to chcel pokracovat, normalne ludia prisli na stanicu rano a nic vsetko zatvorene.... islo kazdeho slak trafit..

zbytocne sa rozculovat.....nam to nepomoze...
21. lis 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - ty byvas na linke RER A? - zevraj je to najvytazenejsia linka Europy, zevraj ani v normalny den nie je dostatok spojov - tak to si teda neviem predstavit ako je to pocas strajku :sweat_smile:
21. lis 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak nas se tady normalne stavky moc netykaji, jsme tu skoro jako na vesnici, kam potrebujeme musime stejne autem.
Ale v pondeli nas ceka cesta do Parize na letiste, tak doufam, ze vlaky nebudou stavkovat, to bysme byli nahrani :stuck_out_tongue_closed_eyes: Museli bysme jet autem, jenze kde ho tam nechat, 3 tydny na parkovisti u letiste, to bysme se nedoplatili.

Lea dostala od doktorky na 3 dny Celestene, a po tech trech dnech kasle porad stejne :frowning2: navic po techto kapkach skoro nespi, ma uplne fialove kruhy pod ocima chudinka, tak dneska asi budem muset jit k doktorce znova :rolling_eyes:
21. lis 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
luia, modli sa pretoze sncf chysta strajk , na nedelu mozu to potiahnut aj v pondelok, to znamena, aj niektore linky, RER , je to bieda...

jani ano, byvam v CHatou, takze len RER A, o prave, ked je strajk, tak nic; takze si vies predstavit jedine auto, lenze vsade zapcha...no hroza ani tak ani tak.....
no je vytazena, viem ze za den, zoberie viac ako milion denne, ludi, tazek si viete predstavit.....
no nebavme sa o strajkoch...uz mi idu na nervy staci e teraz ucitelia strajkuju....
21. lis 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, to bude tym, ze je to kortizon, tak preto, je to exitant..., ak ti nepohlo, tak bude musiet dat nieco silnejsie bohuzial..... je lmi to luto.....
na parkovisku sa da, ale na specialnej casti, je spravena na dlhe statie.........., na tyzden vyjde, asi 30 euro..... oproti za jednu hodinu 3 euro je to dobre nie?
21. lis 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, ja som tu doteraz ziaden strajk nezazila alebo sa ma priamo nic nedotklo, ale vlani nas to tesne minulo, nasi prileteli 1 den pred alebo po strajku dopravcov. Aj tak su to magori :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj my sme zdravotnici strajkovali v Prahe, ale ako? Normalne sme makali ako ine dni :grinning: A zvysenie platu bolo asi take, ako pisala Janka, peniazky sa popresuvali a finalne sme boli v minuse.
Tiez neviem, co za darceky kupit; ani co si zelat. Vsteko potrebne mame a na dalsie carachy nemame miesto.
Dnes som sa konecne dokopala k tomu, ze som zrusila ohradku, posledne tyzdne aj tak sluzila len ako miesto na odkladanie hraciek; tak hracky skoncili v obrovskej krabici. Nestacim sa divit, kolko mame zrazu miesta.
21. lis 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, co tse nezazili strajky nech to tak ostane, pretoze asi najhorsie su tu, naozaj, dobre to vedia, a preto blokuju miliony denne, a ked sa ozvete, tak este vam povedia, ze treba ich chapat, ved oni si musia chranit svoju prcua hodinny, a co mi , v sukromnom sektore ktory nemaju narok na RTT, len za kazdy den ktory nepridu alebo neskoro, nedostanu zaplatene, je to svinstvo...

u mna nikdy nemaju zlutovanie strajky neuznavam, ale pre nich je to narodny sport...
tak uz dost o strajkoch...
21. lis 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
CHodite na Facebook? Ja som tomu doteraz uspesne odolavala, no vcera som sa prihlasila a je to taky casozrut!!! :grinning:
21. lis 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek