• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Bihan :grinning: no nekecam :zipper_mouth: ked som bola tehu, tak som nebola tak zbehla vo veciach ako teraz, nevedela som o satkach ani o novodobych latkovkach. Klokanky typu Baby-bjorn sa mi nepacia, ale satky ano, a takisto sa mi nepacia nosice-nositka? pride mi to ako ruksak na chrbte :grinning: A s tymi latkovkami si akurat neviem dost dobre predstavit, keby mimi kadilo ako moj ALex 3-4x denne po troske, ci by to nezavanalo velmi...
24. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, na to sú potom separačné vložky - taký tenký kus celulózy, ktorý dáš navrch na plienku a odvádza to vlhkosť a keď je to pokakané, tak to splácheš aj s obsahom do záchodu.. dnes je to už všetko vymakané :grinning:

No šatka je super v tom, aká je variabilná - fakt od narodenia kým človek vládze nosiť, ale v našich teplotných podmienkach je to celkom o držku :grinning: Ergo nosítka sa zase menej náročné na používanie - založíš, pritiahneš, vložíš mimi, ale nie je to najlepšia voľba od narodenia...

Inak to si aj ja hovorím, že pri druhom mimi toto a tamto.. tooooľko vecí som ako tehotná a mladá mamina nevedela :astonished:
24. lis 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ako som tu pisala o tych zaluziach, tak som ich dokonca uz aj kupila, aj mi zase vysvetlili, co a ako a dali dalsie male suciastky potrebne na namontovanie na okno. Tak som to vsetko zmakla, ale problem je v nasich oknach, pretoze hore na rame je namontovane nieco, aby bolo zabezpecene non-stop vetranie,taka lista a ta mi prekaza v namontovani tych zaluzii na okno. Tak ma to s...., ze som si to neuvedomila. Bud najdem nejaky medziclanok alebo zrusim tu listu :fearful:
No a dnes sme boli kupit susicku, pretoze ako som pisala, ta nasa dosluhovala a vcera jej MM velmi vydatne pomohol a zacala horiet, darmo, MM je sikovnik :grinning: Tak sme vyrazili do darty, kde nastal boj, ale nakoniec predavac dal za pravdu mojmu vyberu, takze mame WHirpool, kondenzacnu; so 6.zmyslom (to znie tak krasne zahadne :dizzy_face: )
24. lis 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak potom sa teším na referencie :grinning: My máme sušičku takú "erárnu", ale nie sme veľmi kamošky, lebo má len jemný a normálny program a na normálnom to fakt poškodzuje vlákna. Ale ja by som hrozne chcela umývačku riadu a JY ma stále presviedča, že nám to netreba :angry:
24. lis 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - ani som sa sem dnes nedostala :frowning2:

Tini - susicku - tak tu chcem aj ja (teda obaja) - ale pockame az nam dosluzi nasa pracka, aby sme kupili obojzivelnika, kedze nemame miesto na dva spotrebice (no zatial sme spokojni s tou nasou prackou a zelam jej este vela vela prani - a teda susicku budeme mat asi az trosku neskor :sweat_smile: )

zato Luci - co sa tykalo umyvacky - my sme ju zaobstaravali ihned ako sme zistili, ze sme tehotni - aj bez riadov je kolo domu dost roboty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nasa je fajn - no ma jednu chybu - musim ju aj naplnit a aj vyprazdnit!!!!! - no nemohla by to robit sama (za tie prachy, co sme do nej vrazili)
24. lis 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

jsem zapomnela pogratuovat Meleri. Hlavne ze je vsechno v poradku.

Holky, co jeste cekate, hodte to vsecko za hlavu. Stejnak to takle neovlivnite. Ja si namalovala porod a vida :wink: takze kdyz budete pozitivni a vpoho tak i porod bude v poho. Vzdyt je to jen kopec, na kterym vas ceka vase vysneny ditko. Tak to stoji za to vyfunet i kdyz obcas clovek zakopne o nejakej ten sutr. Navic ten pohled z hora potom fakt stoji zato!! :slight_smile:

Mam dotazik. Jsme si nevzali z porodky samponek a kdyz koupeme jen ve vode, tak ma Titi suchy vlasky. Tini, coze jsi mi to radila o pas desitek stran dopredu? Beta nevim co... Dneska jsem pouzila mydlo s kozim mlekem, ale nevim nevim mydlo

Jo a taky mame nejaky pupinky pod plinama. Jak vypadaj potnicky, co je pricinou a co s tim?
Diky moc

Jinak jse muplne vyrizena. Ten tejden v porodce jsem spala jen 2 hodky denne. To vite, clovek musi furt to svy miminko pozorovat :sweat_smile: jak je krasny, estli dycha, estli neco nepptrebuje... no des :grinning: Takze ted uz se snazim trosku spat i pres den kdyz spi on.

No ja frcim, manza mi povolil jen 10 minut. Pujdeme papat.
Luci krasnou dovcu.
Bihan : umyvacka riadu je paradni vec. Do toho si kecat nenechej, nebo at JY meje to nadobi sam :angry: :wink:
24. lis 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jemine, Blani, ja netusim, co som ti to radila Beta... Myslis, ze je mu nutne umyvat vlasky samponom??? Cim menej kozmetiky na zaciatok, tym lepsie, kiez by to aj mne niekto povedal po porode.
Potnicky nezvyknu byt v plienkach, uz mate latkovky alebo este jednorazovky? Obcas pomoze zmenit znacku alebo skus kupat ritku v repiku. Nam pomaha kremik od Weledy. Alebo nechaj mimi chvilku bez plienok, nech prevetra ritulu, ale nech nezamrzne!!!

Bihan, vidis, manza sa ta pyta, co si zelas pod strom! tak to mas jasne, mycku :grinning: fakt sa to oplati, ked nebude suhlasit, nech si umyva riady on aspon par dni a uvidi sam.

Jzfr, ten obojzivelnik :confused: no ja ti neviem. Dnes som omrkla v Darty aj tie a pisali na nich, ze ked mas viac ako 2.5 kg pradla (co samozrejme budes mat vzdy), tak treba dat 2x susit.

Ta nasa nova ma dost programov, stara mala len 2 a nikdy som v nej nesusila Alexovo oblecko, lebo sa v nej nejako zmensovalo alebo co :confused: tak uvidime, ako to bude v tej novej, maju ju doniest v stredu a odvezu si spat staru.
24. lis 2008 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, v tom, aby MM umýval riady sám, by problém nebol :sweat_smile: On ráno umyje všetky riady od večera (to začal po mojich pripomienkach, že neznášam ráno neumytý riad a on neznáša ho umývať večer), ale štve ma hlavne to, že tu sme napojení na slnečný ohrievač vody a alternuje to chauffe eau až na to že ten systém prepýnania je nejaký debilný a keď je vonku čo len trošku svetla, tak chauffe eau nefunguje a solárny ohrievač nestačí, tak sa nám občas večer stane, že máme vodu cca 27 stupňov (a to vždy príšerne nadávam, keď v tom mám kúpať Sáru) a v takej vode sa nič umyť nedá, lebo je to celé mastné, množia sa na tom baktérie atď atď. :angry: A už ho s tým otravujem asi odkedy sa poznáme a stále odoláva...teda hlavne kvôli tomu, že by to bola ďalšia vec, ktorú by sme zase museli odsťahovať do FR a už máme v pivnici chladničku a práčku... no nič, asi to budem musieť ešte 1,5r prežiť.

Blani, mne radili v pôrodnici vlásky umývať každý deň šamónom (telíčko nemusíš) aby sa netvorili croutes de lait, lebo vplyvom hormónov je väčšie vylučovanie žliaz u miminiek a je fakt,že Sári síce schytala hnusné novorodenecké akné, ale crutes de lait nikdy nemala. Ak nájdeš detskú Weledu, tak skús olej do kúpeľa, prípadne Klorane, Adermu alebo Mustelu z lekárne... akosi už ani Nivee veľmi nedôverujem. :unamused:
25. lis 2008 v 06:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, to je zaujimave s tymi samponikom, ze to zabrani tvorbe tych croutes. Je fakt, ze Alex ich mal pozehnane, celu hlavu a ako sme to cistili, tak mu vypadali aj vlasky :sweat_smile: Mne sa inak z kozmetiky velmi paci Klorane, take sympaticke balenia, mame cistiacu vodu na tvar a ritku a som spokojna. Pouzivam sice len na tvaricku.
No teda s tou vodou nezavidim, mna ide porazit, ked je chladnejsia voda.
ALex strasne trucuje, niekedy si s nim neviem rady a nechcem vybuchnut :frowning2: obcas mam pocit, ze mi to vsetko uz ide cez hlavu.
25. lis 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, keď už má toho plné zuby (teda Alexa :sweat_smile:) tak skús terapiu pevným objatím. Dosť ma to zaujalo a vraj zaručene funguje. http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=49685&vGroupOffset=0
Sú tam odkazy na ďalšie linky.
25. lis 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte bambulky, tak velmi ste mi chybali :wink: :dizzy_face: Boli sme na dva tyzdne v nemecku u draheho sestry, ktora ma trojtyzdnove babo a na net vobec nebol cas :sweat_smile:

Tak hned na zaciatok:
Z celeho srdca gratulujem Kulicke a Meleri :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Je mi luto, ze som vam nezablahozelala skor :confused:
Blani syncek je nadherny, je skvele, ze bol porod v pohode a vsetko tak ako si si predstavovala :wink:

Tiez gratulujem Janke k svadbe, uzite si dovolenku, uz sa tesim na podrobnosti :slight_smile: Neskor budem mat na teba nejake otazocky ohladom dokumentov co si vybavovala na ambasade, lebo sa asi na buducu jar budeme brat :dizzy_face: Ale tak o tom potom :grinning:

Nestihla som si vsetko docitat :sweat_smile: ale tak ohladom tych strajkov co ste tu spominali, tak uplne suhlasim, niekedy ma ti frantici riadne vytacaju. Najma teraz po prichode z nemecka som trochu zdeprimovana :rolling_eyes: tam je to uplne ine a velmi mi ich sposob zivota pripomina ten nas - na slovensku. Citila som sa tam pomaly ako doma, pricom tu.... niekedy sa nestacim divit :unamused:
25. lis 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radsej som to odoslala, nechcela som riskovat, ze mi neodosle a budem musiet vsetko pisat odznova :sweat_smile:

Chcela som este napisat co som postrehla tam v nemecku, teda ohladom ich sposobu starania sa o deticky a tak. Tak napr. oni tam babo prvy krat umyvali az po dvoch tyzdnoch :confused: a to k nim prisla sage femme, urobila babatku taky kupel kde priliala trochu mlieka a arganoveho oleja :sweat_smile: (nieco na sposob kleopatry :grinning: ) v tom babo umyla, trosku omyla vlasky samponom a to je vsetko. Kazala im umyvat babo take kazde tri dni.
Dalsia vec - svagrina mi vravela, ze babo tam v porodnici prvy den vobec nejedlo, to je vobec mozne :sweat_smile: nejako som nepochopila :confused: a k tomu, ze jej tam davali nejaky caj ci co :sweat_smile:
Co sa mi velmi pacilo, je to, ze jej tam v nemocnici uplne vsetko dali, nemusela si okrem oblecka pre babo nic doniest a este jej tam aj spravili taku krasnu "pohladnicu" s otlackou chodidla babatka, vsetkymi udajmi, fotkou a menom vytvorenom z koralok. Fakt mile :dizzy_face:
25. lis 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karol, chybala si tu :wink: Ja mam nejake kamosky v Nemecku a tiez si to tam pochvaluju.
Bihan, idem hned mkrnut na ten link.
25. lis 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejej, Bihan, vyzera to byt zaujimave. Dam sa na to, len sa to napadne podoba na americke objimanie sa kazdu chvilku s tym zazracnym: I love you. I love you, too. :grinning:
25. lis 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

no ja jen, ze Titi ma ty vlasky takovy neleskly a brisko se mu loupe. Ale jinak v poho. Ty pupinky okolo latkovek byly asi jak se nam sparil v ty jedny. Asi ji nebudu pouzivat, nebo budu muset dat vic garnitury. Ja totiz v porodce zapomnela tu mustelu, co jsme dostali.
Jinak v porodce jsme koupali taky az druhy den ale kazdy den, abychom se to radne naucili. Doma koupeme kazdy 2-3 dny podle potreby. Ted nam zacina ublinkavat, tak omyvam casteji vatou a vodou aspon oblicejik. Navic mi tece mlicko, takze kojim s plinou mezi briskama... a obcas je to peknej rybnik. V noci spim nahata na rucniku, pac jinak je vsecko mokry a me je zima :grinning:

Jinak v porodce nam taky vsecko dondali. Chteli jen svetrik. Ale ja si prinesla i pliny. Mam jednorazovky ale ekolocicky prave pro takovyto ucely a vzali to tam moc pekne :slight_smile: dokonce se zajimali!
Mimi prvni den ani jist nemuze. Kdyz se narodi ma zaludek jako posledni clanek naseho malicku. Za 2-3dny jako orech vlasskej atd. Takze moc papat nemusi. Proto jsem dala do planu, ze nechci, aby mu dali cokoliv ten prvni den kdyby nahocou. Ale je lepsi kdyz si cucne kolostra co nejdriv.
25. lis 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to práve nie je o tom klasickom objímaní, ale o tom, že potom nesmieš pustiť, lebo by Alex vyhral, takže držať, kým sa úplne neupokojí a hovoriť mu, že ho máš rada, aby nemal pocit, že ho chceš len zovrieť v kliešťoch.. tam na tom blogu akurát ženská píše o tom, ako jej dieťa nechcelo ísť do školy, chytilo hysák, tak ho objala a dieťa samozrejme začalo mlátiť rukami až kým sa neupokojilo.

Karolínka, rada ťa vidím :dizzy_face: Fakt :wink: a ten darček z nemocky, to musela byť paráda... Je fakt, že prvý deň mimi papá hrozne málo a väčšinu času spí.

My sme od narodenia kúpali každý deň, ale tu sa všetci príšerne potíme :grinning:
25. lis 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jeste co me prekvapilo ze na oddeleni sestinedeli davali vlozky proti uniku moci :sweat_smile: Jeste ze jsem si koupila post-partum od Natacare. Ty prvni dva dny po porodu bych to s tema pidi nezvladla :astonished: Takze vrele doporucuju. Dokonce jsem si rikala, ze jich mam malo (mela jsem jich jen krabici po 10) tak jsem vyhnala manzela koupit do lekarny. No fuj. O euro drazsi a plastovy neprijemny brrrr :rolling_eyes: nakonec jsem jich moc nepouzila
25. lis 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sme sa skusali objimat, ale ked on potvora mi to ani nedoovoli! Teda, bude to boj :confused:
Blani, tak krasne pises o mliecnom rybnicku :wink: To boli casy.... to sa spravi, hlavne, ze tecie!
Ked mas toho mlieka fakt dost, tak skus Titinka vykupat v kupeli s pridavkom mlieka :dizzy_face:

ja som uspesne dokoncila vesticku,; uz ju len musim celu pozosivat, to este bude dost prace, a dnes som v Culture kupila dalsiu vlnu, tentoraz to bude kabatik na zapinanie a chcela by som aj s kapucnou, ale neviem, ci sa mi to podari.
25. lis 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju Tini, to me nenapadlo :slight_smile: Dneska v noci jsem trosku dvakrat odstrikavala pac me to bolelo, kapalo to ze me jak z deravyho okapu a Titi se ne a ne vzbudit. Tak jsem ho nechala spinkat a sla jsem odsavat. Mno... tak to pak pouzijem do koupele :slight_smile: skoda to vyhodit!

Jinac ja pletla strasne rada. Dokonce i behem tehu jsem se na to dala, ale silene me u toho bolely zada tak jsem brzo prestala. Si pamatuju jak jsem kamosce udelala nadhernej svetrik s norskym vzorem. Kralovsky modrej s bilou. Akorat ty rukavy nebyly prakticky :sweat_smile: coz jsem si jako nematka neuvedomovala (teda trosku jo, ale jednobarevny rukavy by byly osklivy :sweat_smile: ) tak se jejimu synkovi asi zadrhavaly uvnitr prstiky :grinning: Musim nekde ten vzor najit. Vlny si ale vozim z Cech. Miluju Batole. Je to hrejiva, slabsi akrylova tusim vlna, nekouse a je krasne jemnoucka. A navic v CR stoji klubo snad jeste porad okolo 60 kc tj 2 euro. Kdezto tady je to silene drahy :angry:

Tini : to vis ze se ti to podari. Dyk kapuca jsou jen 2 trouhelniky spleteny uprostred :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak v 5 rano jsme meli celkem strach. Malej se napapal asi v 11 vecer a pak spinkal az do 5 do rana. Pak se probudil a ze chce prebalit. Polozim ho na prebalovak a on se mi zacne dusit s penou u papule a s mlickem co vyplulo i nosankem. Asi mu vylitl zbytek mlicka a on si ho nadejchnul pac zrovna se o nej pokousela skytavka Tak jsem ho svicla na brisko a placam a placam, on rve, hlavicku nahoru (tak dlouho vydrzel drzet krk na 90°!) celej cervenej. Takle nam nikda jeste nerval chudera. No nastesti se za chvilu uklidnil a usnul mi na predlokti briskem dolu. Po dalsim kojeni se po 2h pauzy znovu vyritilo mlicko pusou i nosem, ale tentokrat bez skytky a chytla jsem to hned, takze jsem mu dala hlavicku na stranu a bylo. Ale teda fuj ten strach o nej :confounded: kdyz se dusi a clovek nevi co s tim :frowning2:

Tak ted se ho snazim pravidelne odkrkavat, ale nejde nam to moc
25. lis 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, žeby začínajúci reflux :astonished: Keby mu zase zabehlo, vezmi si ho na ruku bruškom na vnútornú časť ruky (alebo na stôl), pridŕžaš druhou rukou a jemne pobúchať po chrbte. Nám sa prvý takýto stres stal keď mala Sára asi 2 týždne.. som myslela, že umriem od strachu. No a teraz jej zabieha vkuse, lebo si pchá obrovské kusy do úst :sweat_smile:

Ak sa vám potvrdí reflux, bolo by dobré urobiť pár opatrní ako podoprieť postieľku, aby bola v zvýšenej polohe, alebo pol hodiny po jedle nechať drobca v sedačke (alebo v šatke), určite je o tom téma, tak skúsenejšie maminy poradia.
25. lis 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, diky :slight_smile: kdyz ja ten debilni podhlavnik nemuzu najit :angry: Jsme si ho nechali schvalne koupit az bude mit rymu a ted nevim kde je :angry: :angry: :angry:
25. lis 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ved mozes napriklad matrac podlozit zrolovanymi osuskami, aj ja som to takto robila, nebolo to dokonale, ale boal to zvysena poloha a sakra to pomohlo. My sme si zazili svoje s regurgitaciou :zipper_mouth: alebo este lepsie je rovno podlozit nohy postielky knihami!

Objimala som sa s Alexom asi 15 min, no bolo to sialene, mecal cely cas ako kozla! zapasili sme a ja som to proste musela vydrzat, ale bol to des, na konci sme obaja spoteni ako mysi.
25. lis 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, kdyz on Titi nechce spat ve svy postylce to je horor, takze usne akorat s nama a to podkladat velkou matraci ... ty jo ale asi popremyslim. nohy podlozeny mam, ale na Titi to vliv nema, je moc malej :grinning:.
25. lis 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je to normalni mit 37,7 teplotu? A ja proc je mi posledni 3 dny takova kosa. Uplne to se mnou obcas klepe. :unamused:
25. lis 2008 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, aj vy ste mi chybali :wink: najma vase rady a tak, ked raz bude babo, tak si to musim vsetko zrekapitulovat :sweat_smile: alebo sa znova spytam.
Kulicka, to ti verim, ze si sa vystrasila, to musi byt hrozne ked sa ti babo dusi a ty nevies co robit :unamused: , ale tak skus ho dat do svojej postielky az ked zaspi, lebo inak budete musiet vsetci spat na vyvysenej posteli :grinning: :grinning:
Tini drzim palce s tou objimacou metodou :wink: ako to vcera dopadlo, ukludnil sa po tych 15 minutach ? :slight_smile:
26. lis 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky :slight_smile:

som si tu vcera vecer vyliala srdce a ako pozeram, tak mi to nevzalo prispevok :unamused: :angry:

tak skusim v skratke :wink:

vcera som sa sem nedostala - bola u mna polska kamoska - doniesla domace pirohy - zevraj ich nalepila ako pre pol regimentu a ze ci sa nahnevam, ze ked donesie a naobedujeme sa spolu :slight_smile: - tak som vcera bastila zemiakovo-syrove pirohy s cibulkou (mnam)

karolinka vitaj :slight_smile: - takze vy ste uz vo faze, ked chodite babatka obzerat :wink: - tak len vytrvajte, je to super :dizzy_face:

Blani - my sme reflux nemali, no ked som si citala (tu na MK) a videla synovca - tak vam prajem, aby to ten reflux nebol a aby vsetko rychlo zmizlo, ved take drobuliatko si nezasluzi takto trpiet :frowning2: a navyse aj mamina sa vzdy vystrasi :unamused:
inak ako si pisala, ze si v nemocnici ani nemala kedy oddychovat, lebo si pozorovala babo - tak sa mi vybavilo ako som ja svojich drobcov chodievala pozorovat ako pekne spinavali :slight_smile: - to su take vzacne chvile, tak si ich vychutnajte
co sa tyka teploty - tak nemam ani paru (neviem nahadou, ci kazda teplota neznamena nejaky zapal :sweat_smile: - skus zavolat dr, alebo SF, snad budu vediet poradit)

a pevne verim, ze aj Meleri so syncekom maju spolu nadherne a intenzivne okamihy a vzajomne vymeny plne lasky (aj ked neviem, ci uz su doma z nemocnice :sweat_smile: ) - drzte sa!!!

Tini - drzim palce a zelam rychle vitazstvo pomocou tej metody
aj ja budem musiet nieco tym mojim vyspekulovat, to aby mam posluchli a pocuvali a aby neskusali moju trpezlivost :angry: (totizto akonahle upozornim jedneho - tak nabehne druhy, ze ci ten zakaz plati aj pre neho :angry: , pripadne ak im zakazem stuchat gombik na telke, tak musia hned vyskusat, ci zakaz plati aj na ostatne gombiky a ovladace muzovej elektroniky, a detto je to s cedeckami - ved co keby zakaz platil iba ne jedno cd a pritom Ben ich ma doma tolkooooo :angry: )
26. lis 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak ste toho napisali.........
nebola som tu mali sme problemy, a robili nam novu elektriku v dome, nehovorim ako to u nas vyzeralo.......

Kulicko kto ma teplotu , ty alebo , babo. ak babo, tak nie je normalne....
ty ked ti je zima, aj mne bola prve 3 tyzdne a strasna.....

co sa tyka tej peny s pusy, nestras sa, je to normalne, aj mna to vystrasilo u Josha, v porodnici , ked sa mu to stalo p oprvy krat, deti sa odhlienuju, takto, nalikaju sa vala plodovej vody, so vsetkylm, a potom im trva neaky cas, dokial sa vycistia.....
ak by m
26. lis 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zase mi to pustilo skor...
ak by bol reflux, tak to ide prudom, proste, zdvihnes dieta, a vyvracia na teba, vsetko, je to velmi, silmne, alebo mu tecie stale, proste vidis , ze je stale mokry, a zaroven ti bude viaca viac plakat, pretoze je to bolestive, a aj ked bude hladny, tak ti nebude jest..
takze si porovnaj reakcie, apri najblizsej poradni , s lekarom , sa porozpravaj...

ale ja si myslim , ze podla toho co si napisala, to bude ta 1 va varianta....

inac, josh nejedol dni vobec len spal, len bol kontrolovany, co sa tyka vahy, pokial neklesne, viac ako 10% vahy tak v pohode, ak nao, tak ide umela strava, ak sa neda kojit.... :wink:
26. lis 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky diky za rady,

no rekla bych, ze to bude jen proste ten trop plein a ze ta nase ranni prihoda byla jen takova exception.
Dneska nas ale trapi zazivani asi. Posledni pul hodinu nam 5 vterin rval a pak chvili klidek. Ted ho ma tatka na predlokti briskem dolu tak snad to pomuze.

Chci se zeptat : jake polohy uzivate pro odrihnuti? Me se fakt nedari :confounded: a nebo nepotrebuje. Ale jak to poznat?
A jake polohy uzivate kdyz ma mimi boleni briska?

Ta teplota : to su byla ja a dneska rano uz nemam.
26. lis 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek