• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
blani - my sme neodgrgavali pravidelne, ja som si ich klasicky vzala na ruky

svagrovci, ktorych syn vracal vzdy aj vsetko co zjedol + aj vcerajsie jedlo - tak s tym robili stale to lietadileko na predlakti, kedze iba tak sa mu ulavilo od bolesti

druhi svagrovci si davali dcerku bruskom na kolena, aby mala hlavicku vo zvysenej polohe a bruskom lezala na stehnach

a jedna kamoska - davala svoje babo lahnut do zvysenej polohy

takze moznosti je neurekom - len zistit, ktora zabera a ktora vam vyhovuje :wink:
26. lis 2008 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde ste všetky? :astonished:

Blani, u nás sa grgalo na pleci, ale na tygra sa to volá, ked je mimi naležato na ruke?

Tak my sme si včera užili s Luckou a spol. poobedie na pláži :sunglasses: Kto sa pridá? :grinning:
27. lis 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

tak se hlasim po trech mesicich, jsem zpatky z nemocnice, je to muj prvni den, a je to sok. Miminko se melo narodit az koncem prosince a uz je tady. Narodil se 15 11 a nakonec jsme mu to jmeno Samson nechali...zezacatku byl chudak v inkubatoru, pak postupne silil a tedkom uz vazi dve kila a pul, je strasne hodny, vubec neplace, musim ho budit k jidlu jinak by asi porad spal.
Porod byl cisarsky, rezem, a fakt nic moc!!nejhorsi byla asi ta sonda do moc. mechyre a pak jeste ten prvni tyden, to byly fakt celkem bolesti. Placenta ke konci zacala dost krvacet a odtrhavat se. Doktor nevahal a hned me operoval. Hnusny byl i ten peridural, mam skoliozu a pichali mi to na 4 krat a pokazde me bolely snad vsechny nervy v zadech...

Tedkom jsem doma a stresuju jak blazen, mam porad pocit, ze se mu neco stane nebo tak....zatim je to dobre akorat fakt zjistuju ze to obleceni fakt tak tak, nebyt Janky tak fakt nevim, v cem bude chodit! v byte mame jen 20 stupnu tak taky stresuju kvuli toho, nejak to sakra nejde vytopit...

Nejhorsi je, ze ja ho prebaluju a on se mi pocura a zas ho musim prevlikat, to se mi stava skoro porad...

a do tretice mam moc moc mlika a nemuzu ani v noci spat, porad se budim v kaluzich mlika, musim to odsavat, prevlikat se, je to pakec...myslite, ze se to nejak ustali nebo to tak bude porad....

holky jsem moc rada zase mezi vama, zatim nic moc nestiham, uklizim a staram se o Samsonka. Chtela bych vam konecne poslat par fotek tak doufam ze postupne vsechno stihnu.

ahojte
27. lis 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééj, Meleri, ahoooj! Gratulujem k Samsonovi a neboooj, všetko bude lepšie :wink:

Novorodenci čúrajú takmer stále, takže je normálne, že sa ti pri prebaľovaní pociká, za chvíľku sa zase všetkým možným zamaže, takže prezliekať budeš aj tak :sweat_smile:

Čo sa týka mlieka, tak to poznám, ale ak chceš znížiť laktáciu, tak prvá zásada je NEODSÁVAJ! čím viac odsaješ, tým viac sa urobí a tak dokola, takže by to nikdy neprestalo. Dva dni vydrž a neodsávaj iba keď ťa budú prsia naozaj veľmi bolieť a len trochu. Tie prvé týždne sú fakt veľmi "vlhké", u mňa to prešlo asi po dvoch mesiacoch a s podprsenkou som musela spať asi do 8m, lebo inak som mala mlieka všade.
27. lis 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zmeň si profil :dizzy_face:
27. lis 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Meleri gratuluju a vitej. Mame to nejak stejny hi hi. Dneska mame ale den drazdivec. Od rana nam rve, je porad na prsu, asi brzo pojedeme do blazince. Jsem se skoro jeste ani nenajedla :unamused: Ted ho nosi tata, tak doufam, ze ho uklidni. Bohuzel to nevypada :unamused: To mam moralku hluboko po bodem mrazu bleeee :confounded:

Ja spim v noci nahata na rucniku, pac jinak je vsecko mokry. Titi spi dost dlouho, tak kdyz me probudi bolest v prsou, zvednu se, trosku odstrikam, aby se ulevilo ale ne abych vyprazdnila prsa a spim dal.

Tak ja padim, se nam vzteka dite a ja fakt nevim proc :frowning2:
27. lis 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a to chceme odpoledne jit vazit do PMI. To bude ostuda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - je fajn ze jste doma. Ja jeste porad premyslim jestli si dat peridural nebo ne, mam totiz taky skoliozu a tak ta tvoje prihoda o 4 x napichnuti me spise nabada si peridural nedat :unamused: I kdyz u kazdeho to je stejne asi jinak.

Vcera jsem dokoupila posledni veciky z vertbaudet, porad to prerovnavam jak blazen :grinning: Uz se nemuzeme dockat.
Ale jeste musime 3 tydny vydrzet

Jeste jsem nekoupila odsavacku nosika, myslite ze ji budu potrebovat hned o zacatku?
27. lis 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bisule, no ja nevim, my ji pouzili zatim jednou, kdyz mu vplulo mlicko do nosu. Celkem se to siklo. Mimi dychaji pouze nosem.

Tak a kdo chce videt par fotecek a oznamenicko, at si pisne do SZ pouslu odkaz a heslo.
27. lis 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka - Tak to ja ji radeji rychle koupim, pro jistotu. Ja bych rada videla fotecky, jen nevim co je SZ :sweat_smile:
27. lis 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
SZ je soukroma zprava. To je ta obalka se sipkou co je vpravo nad kazdym z nasich prispevku. Posilam ti jednu. Najdes ji pak nahore na strance pod pojmem Interni posta : 1 nova :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinac holky z cech si pochvaluji odsavacku hlenu na vysavac. Zni to hrozne ale prej je nejjemnejsi a nejucinnejsi (rychle a effektivne) . Bohuzel se da sehnat jen v CR.
27. lis 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo diky kouknu tam
27. lis 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc krasny fotecky - Titi je moc krasny a to oznamenicko jsi delala sama ?
27. lis 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo sama samotinka :grinning: Akorat manza mi pomohl s tim textem.
27. lis 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves,
Meleri, vitajte doma aj s malym zazrakom!!! Teda, ste si toho ale prezili!!! Nech to uz bude len a len lepsie. Ked sa ti stale prepiska, u nas to bolo detto a nakoniec bola chyba v plienkach. Na zaciatku som mala Pampers a tie nemaju vzadu hore taky pasik, ktory neprepusta moc, tak som vymenila za Huggies Super dry (taka modro-zelene balenie) a odvtedy je to v poho. S mliekom sa to ustali, ale ako pisala Bihan, cim viac odsavas, tym viac sa tvori, to je taky zacarovany kruh, takze odsavat len pri bolesti. Na vsetko si zvyknes, neboj :dizzy_face:
A nemala so nahodou na sekciu rachianesthesie? Ze ti uplne zdreveneli nohy??? Bisule sa uz zlakla...
Blani, tak ma napadlo, ze si nepisala nikde miery a vahy, alebo som to prehliadla??? :fearful: Som rada, ze sa vam pozdava ta vysavacova odsavacka, vidis, nekecali sme :wink: a ja si takisto prosim poslat fotecky!!! Dakujem!!!
Bisule, no holt sa ten peridural niekomu naozaj spatne picha, mas aj ty skoliozu alebo nieco s chrbticou? Ale vacsinou to ide krasne.
Bihan, tak ten vcerajsok vam mozem len zavidiet :sunglasses:
Aj my sme mali vcera pekny den, dosla susedka s detickami, spravili sme si palacinky a kecali sme o 106. Dosla mi ta nova susicka, uz som ju 2x vyskusala a parada :dizzy_face:

POcujte, aky davate detom krem na tvaricku? Co je to za krem 'cold cream' ?
27. lis 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Meleri vitaj :dizzy_face:
to je super, ze Samson je bojovnik a ze tak pekne pribral :slight_smile:
to, ze predcasne narodene babo spi viacej - je uplne v poriadku - totizto potrebuje dohnat ine deturence - napr nasa neter - sa tiez narodila predcasne (kvoli zlemu zdravotnemu stavu matky) a ako hovori svagrina mala Laetitia spala 23 hodin z 24 pocas prvych par mesiacov - no velmi rychlo dobehla svojich rovestnikov a dokonca ich aj vacsinu prerastla - dnes je z nej krasne sikovne a velmi mudre osemrocne dievca :slight_smile: , takze to, ze syncek vela spi je len na dobre - a ty robis dobre, ked ho budis na jedenie - aspon aj takto podvedome ziska spravny stravny rezim - a to, ze mas dost mliecka je tiez super, ved MM je to najlepsie pre tvojho chlapceka

co sa tyka obliekania - ak sa ti zda, ze mu je zima (skus vzadu na krku, alebo na nosteku) - tak ho mozes kludne zabalit do deky (alebo do perinky) a vzdy pozri, aby mal teplo od spodu :wink:

Blani - aj ja mam tu vysavacovu odsavacku a neviem si ju vynachvalit - totiz najprv sme mali tu, co tahas pomocou ust - ta je fajn (ta cast, co sa dava babatku do nosteka je podobna tej vysavacovej), no ale odsavanie trva ovela dlhsie a je to nepohodlnejsie aj pre maminu a aj pre babo
potom su aj tie elektricke na baterky s hudbou pri odsavani (no nechcela som za nu vysolit 50€a viac :sweat_smile: ) a tak mi kamosi doniesli zo SR tu na vysavac a je fakt super :wink:

Tini - to je super, ze su tie susedky fajn - konecne sa tu clovek zabyvava
co sa tyka kremu - este mam modru indulonu a potom som kupila u nas v lekarni komplet sadu babygella - ja v tom kupem deti aj kremikujem

a Lucky - tak teda ja tisko zavidim a kedyze sa to ide na tu plaz? - poobede mam fajront - dnes ma MM volno - tak by som dosla, ked postrazi deti :grinning:
27. lis 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Bihan,

tak dík za radu!! Vyzkouším to jak to půjde bez toho odsávání. mě to teda nebolí i když je to plné.
v noci jsem taky tak zkončila, na ručníku aspon pak člověk nemusí měnit peřiny.

holky nevím už kdo co psal, jinak jo měla jsem nějakou tu rachi něco ne přímo peridurál, možná teda že ten peridurál je lepší. Určitě se neboj, je třeba to asi říct, že tu skoliozu máš, já měla smůlu na takového hnusného anesteziologa, takže se ani na topředem neptal....

A jak se má Tini?

Jinak jo, Kuličko, radši bych byla kdyby se budil sám, ale máte pravdu, je ještě moc malý, vlastně bych byla v 37 týdnu těhotenství.

Jinak jsem TOTALNE NASRANA, prisla tu ta baba z PMI, a bzla normálně nemocná!! Kašlala, a myslím že měla rýmu, bože já už ji tady nechci, to je fakt bezohlednost, myslela jsem že přijde normální zdravá, ale ted mám strach že to ještě od ní chytne, mi bylo trapné jí něco říct, jsem proste blbá no, ale příště už jí prostě neotevřu....

Zdravím vás všechny, Jzfr, bisule, mějte se pěkně
27. lis 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Meleri, to je vyborne, ze ste uz spat a ze je maly zdravy. A kolko bol v tom inkubatore?
Kulicko aj ja by som chcela vidiet foto, som sa pokusala hladat cez autora, ale neviem pod akym menom mas album.
Ja som dnes nejaka uplne grogy, a pritom nic moc som nerobila, len vybehla rano do obchodu a potom robila vianocny veniec - tusim si to tehotenstvo zacina vyzadovat aj oddych :wink:
27. lis 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini a jaky je vlastne rozdil v te rachianesthesie a periduralem. Anesteziolozka mi koukala na zada a rekla dobry, to pujde a ohledne skoliozy nic nerekla , ja teda take ne , ale to by mela poznat nebo ne ?
27. lis 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muzu se jeste zeptat , ta pani z PMI - to chodi do kazde rodiny po narozeni ? a proc , jak to funguje, nic jsem o tom neslysela. Dik
27. lis 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mňa nikto nebol, lebo som povedala, že nič nepotrebujem :grinning:
Bisule, zastaví sa za tebou pani z PMI ešte v pôrodnici... ono je to niečo ako u nás doktorka keď chodí na prvú návševu... tá naša je ale zlatá, ale hovorím, nebolo treba.. chcela mi pomáhať s dojčením, ale už keď sme boli doma z nemocnice, tak to bolo v pohode.

Inak Tini, všimla si si, tabuľka je už dávno aktualizovaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani, mohla by si prísť v nedeľu, ideme na loďku so skleneným dnom, aby sme videli rybičky a koraly :dizzy_face: (a v sobotu sa ideme asi trochu opiť, ale pššššt :wink:)
27. lis 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha , tak to i ona muze treba udelat prohlidku v tech osmi dnech ?
27. lis 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini , tak uz jsem si nasla nejake info o rachi a periduralu, tak dobry jsem zas o neco moudrejsi :wink:
27. lis 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky

ta z pmi za tebou priijde uz v nemocnici, muze to byt v pohode, ale tahle baba mi fakt nesedi, uz to ze sem klidne prijde nemocna, co to je jako za pristup?? uz tady nikoho nechci, mela prijit v pondeli nemam na ni ani kontakt abych to zrusila a tak jednoduse neotevru a basta....ja s kojenim taky nemam problemy me slo o to ze ho treba zvazi, holky jak to resite s tim vazenim? u me je to vsechno horsi v tom ze mam strach ze je predcasne narozeny.

Tini, tak mame Pampers a zatim dobry, teklo to jen z tech plinek z porodnice, vubec ty jejich plinky nic moc...

nejhorsi je, ze nemam ani dost ponozek pro neho o vikendu as vezmu auto a zajedu sama nakoupit manzel zustane s malym

jinak rozdil mezi tim periduralem a tim druhym je pry v tom ze pri periduralu nic neitis, to rachi neco bylo divne, citela jsem tahy jako by mi rvali bricho ale nebolelo to, tak nevim.

je to pry lehci zakrok ta rachi nez peridural ale teda fakt nic moc......
27. lis 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som to zle pochopila s tými plienkami :sweat_smile: som myslela, že ho musíš prezliekať, lebo sa ociká pri prebaľovaní, nie že sú plienky prečúrané... u chlapcov je to asi trošku zložitejšie.
27. lis 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
k nam nikdo neprisel, ani se neptali. pokud chci, musim si zajit. zenskou s rymou bych poslala do pr*** :angry:
27. lis 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
helejte holky, nam se zda, ze ma Titi zacpu. je to mozny? boli ho brisko, krouti se vsema smerama a pak to z nej jde ve velkym a s radnym hlukovym doprovodem. Cim by to mohlo byt? Co s tim?
27. lis 2008 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani - mozne to je :frowning2:
kamoska, ktorej maly nemal stolicu aj niekolko dni kym bol plne kojeny, tak jedavala slivkovy kompot - sice neviem, ci tu ho zozenies, ale maju jablkovo slivkove vyzivy, alebo niekto hovori ze aj susene slivky posobia priaznivo proti zapche - tak snad mu pomozes
este aj jablka maju podobny ucinok a dalej vsetko, co obsahuje vela vlakniny - tak urcite existuje viacero potravin, ktore mozes aj ked kojis, aby sa drobcovi polepsilo :wink: - no urcite ti viacej poradia Tini a Bihan - skusene mamicky, co svoje deticky odchovali na poctivom MM a nie ako ja mix s UM :sweat_smile:

Luci - zeby som dosla :wink: - no skusim na tu sobotu - vyzera to zaujimavo :wink: - ale neboj nikomu nepoviem, ze vo-co-go

Peti - ja som mala tie iste pocity pri rachid - o vsetkom som vedela a vsetko som citila - ale nic nebolelo a ucinkovalo to asi do 30 sekund od vpichu - co sa mna tyka - tak mozem iba dobre povedat - skutocne vsetko prebehlo velmi profesionalne, a aj som sa rychlo zotavila (rychlejsie ako niektore maminky, co rodili v rovnakom case ako ja prirodzenym sposobom) - podla toho, co som pocula o porodoch v PP, ci v BB (kde by som teoreticky rodila) - tak som velmi rada, ze som rodila tuto vo fr :dizzy_face:
inak mas pravdu - nikoho choreho nepustaj k babulku - ved casu na prve choroby ma este dost - a pokial ti povedia, ze musis chodit vazit - alebo, ze ona musi k tebe chodit vazit - tak ju popros, nech si nasadi rusku a dozri, by si velmi dokladne umyvala ruky - dokonca v lekarnach sa da kupit aj taky speci antibakterialny pripravok na ruky (vhodny prave v takomto obdobi pri styku s babatkami) - neviem ako sa vola, ale videla som ho uz u viacerych mamiciek novorodencov
28. lis 2008 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko, ja mam sice z druhej ruky tu info (pediatricka na sedeni), ale vraj treba pit Hepar ked je zapcha, ale radsej pockaj na mamicky, tie ti isto povedia presnejsie :slight_smile:
Zajtra idem na prednasku premieres relations avec bebe, to som zvedava o com to bude, potom zreferujem.
28. lis 2008 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeej a ten Titi je rozkosny, teraz som pozerala foto :slight_smile:
28. lis 2008 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek