• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
Hanuk,

nemusis me hledat, hned tady na diskuzi klikni na tu malou ikonku s fotakem a hned se ti ukazou fotky.

jo takove veci byvaji vetsinou naprd, ja se tomu nastesti uspesne vyhla, i ten predporodni kurz...prijde mi ze je z toho clovek jeste vic vystresovany nebo zmateny...kasli na to, na vsechno sama prijdes, s manzelem, my jsme meli hrozny strach ty prvni dny ale asi je to u prvniho ditete normalni.

Ja nevim, nikoho z Korziky neznam, ale co jsem pochopila tak je to jen mala skupina lidi ktera si preje odtrhnuti od francie, vetsina lidi chce normalne zit...

Po rozdeleni CR se SK pak vyrukovala Jizni Morava-Brno, ze se chteji taky odtrhnout, to se jim vsichni vysmali, to by se pak mohl odtrhnout uz kazdy region, napr Ostravsky region, a nakonec co by z Ceska zbylo.... :sweat_smile: Praha? A kdo by robil na Prazaky? :slight_smile:)) museli by sami!

S tou Korzikou je to mozna podobne ale nevim no..u nich je to asi daleko starsi problem...
1. pro 2008 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
hojte holky, tak tchan je plyc :slight_smile: ja se v jeho pritomnosti tak blbe cejtim! a ted s Titim este vic. nejradsi bych mu ho nikda nepujcila, ale je to manzuv tata :frowning2: byste musely znat rodinnou historii a pochopily byste to jenze to je delikatni :unamused: chjo. fakt se klepu, az ho budou chtit bez nas na prazdniny :cry:
1. pro 2008 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kulicko,

ty jo pockej kdyby mi tchyne rekla, ze chce pujcit maleho tak reknu rozhodne ne. precejen je moc maly, a takove pobyty pak konci vselijak...chapu te, citila bych se uplne stejne. Nastesti tchyne nema ani odvahu ho vzit do naruce, takze dobry...
jo jak clovek to dite ma tak uz ho nikomu nechce jen tak pujcit, jo je to tak...
tchan by to mel pochopit..
ja si taky vcera uzila, tchyne zas zacala planovat nase letni prazdniny. Sem ji rekla, ze proboha je teprve prosinec a ze mam ted jine starosti, sotva jsem porodila tak at o tom nemluvi. no a vis co udelala? zvedla se a sla pryc. dobre ne...
tak snad mam na chvili klid.
1. pro 2008 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Samson je krasnucky :slight_smile: moj manzel sa uz nevie dockat, kedy sa mala narodi, uz planuje ako s nou bude chodit po horach :grinning:
Ta predporodna priprava so sage-femme bola celkom fajn, aj ked to skor bolo kvoli tomu aby som stretavala nejakych ludi - tych info som sa tam vela nedozvedela. Este pojdem na tu jednu seance aby som nieco robila, ale aj tak si myslim, ze uz mam dost info aj o porode aj o dnoch potom. Ono je to aj tak uplne ine, ked clovek ide 'naostro'.
1. pro 2008 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Hanuk,

dik! Ja jsem mela hlavne strach aby nebyl nejaky postizeny, oni do me rvali tolik prasku v te nemocnici-na zastaveni kontrakci a proti zacpe, nastesti je ale v poradku..jo ja jsem do neho cela zamilovana...

Jej, tvuj manzel rad chodi po horach, to ti zavidim, toho meho vzdycky musim premlouvat...taky planuju ze budem chodit, uz jsme koupili i sedacku, ale pry se na hory muze az jak ma 9 mesicu, pred tim musis s kocarkem..

Jo ja tam chtela chodit, ale pak jsem to ani nepotrebovala, byla jsem na pokoji porad s nekym kdo porodil, tak jsem videla, jak to chodi...ale je fakt, ze i tak pokud si to clovek neprozije tak nevi...

Ja taky doufam, ze treba jak bude maly chodit do skoly, ze se tu s nekym seznamim, pac tu mam kamaradek jen par..
1. pro 2008 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

Meleri - si sa pytala, ze ci ho mozes iba vodou, alebo ci musis aj mydlom - ja si myslim, ze take malinkate babatko sa az tak velmi nezaspini - takze kludne staci mydlom (alebo takym speci gelom bez mydla - gel surgras) kazdy druhy den a pri kazdom prebalovani mu vatovymi stvorcami poriadne vycisti (cistou vodou) pod plienkou
a kedze nema rad vodu - tak ja by som ho napr namydlila na podlozke tou gain de toilette a potom ho vo vode uz iba jemne oplachla (davaj pozor na teplotu vody - aby nemal stresy z toho, ze ide z teplucka, do uplnej zimy (ked ho vyzlecies) a potom zas do vody, ktora ma inu teplotu ako je v miestnosti, kde ho prebalujete
samozrejme pokial vygrcka - tak treba poriadne umut cistou vodou (pripadne vlhcenym obruskom celu oblast krku a poriadne aj v zahyboch - aby sa to nezapalio :wink: )

ak sa boji vody, tak mu skus nieco jemnulinke prehodit cez tvaricku (kamoska hovorila, ze ako mala sa velmi bala vody, tak jej mamka davala malinku vreckovku na tvar pocas kupania, aby ju voda neospliechala na tvar - no a neskor sa z nej stala juniorska sampionka v plavani :wink: )

este mi napada, ze to cikanie moze byt sposobene aj 'teplotnym sokom' - kedze najprv je v teplucku v plienocke, kde ma nejakych vyse 30° a potom, ked ho vyzlecies, aby si ho prebalila - tak sa zrazu ocitne v miestnosti, kde je nejakych 20-22° - a to je pre taky maly mocovy mechur velky sok a mozno aj preto vzdy zakazdym cika, kedze sa rychlo ochladi (bud sa to spravi casom samo, alebo tomu mozete pomoct lepsim vyhriatim miestnosti, kde ho prebalujete :wink: )

este som si spomenula, ze take malinkate babatka sa citia uplne bezbranne (kedze z lona matky, kde boli obklopeni a zovreti, sa zrazu dostavaju do velkeho priestoru) a nie je dobre ich nechavat uplne naholo a to ani pri prebalovani a prezliekani - ja som sa napr snazila vzdy im prikryt hrudik, aby nemali cele telo obnazene a skutocne ich to ukludnovalo
1. pro 2008 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Qhoj Jani,

dik moc za rady.
S tim mocakem mas pravdu, taky me napadlo ze je to brutal, kdyz z teploucka ho vysvlikam v takove zime...dost me to stresuje a snazim se ho prebalit rychle, a kdyz ho prevlikam tak je vzdycky z casti zabaleny do deky ale i tak..

Problem mame v tom, ze ho prebalujeme v jeho pokoji, kde mame vsechno, je to velky pokoj a neda se vubec vytopit protoze jsou tam stara okna. On spi s nama v loznici, kde mame stejny problem s topenim, mame tam ale el. kaminka, ktera dobre vytapeji, tak jsem uvazovala, ze ten prebalovaci stul prestehujeme do loznice a basta...navic na vanoce prijede mamka, a bude spat prave v jeho pokoji kde je postel, tak to uz vubec nevim jak budem delat, kdyz ji tam budem v noci vyrusovat...bude se to muset nejak vyresit...

koupel je v pohode-prineseme z loznice kaminka do koupelny a vytopime to na tech 25 stupnu, ho ale strasne stve kdyz ho mydlime a susime, a v te vode se chudak strachy pokaka, jak to vidim, tak je mi do place, takove muceni.... :frowning2: tak zatim ho koupeme fakt co ten druhy den, s tim ze kazdy den mu cistim ten pupicek, oblicej a nos a oci...

je fakt, ze kdyz ho pri prevlikani prikryju tak neplace...

jinak nevis nahodou jak je to s tim pupikem? uz mu odpadl v nemocnici, a ted tam ma strup, tak to cistim tim serum fyziologique a s comprese ale nevim no, ten strup bych mela nechat tak ne...

dik moc Jani za rady, no budeme to muset vydrzet do toho Maja, pak uz snad bude teplo, byt tu mame pekny ale vytopit ty pokoje se starymi okny je problem...na jare nam prave maji davat dvojita okna, tak snad pristi zima uz bude pohoda....
1. pro 2008 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti - to s tym strupem - neviem presne ako to ma byt
iste je, ze serumom nic nepokazis :wink:
pokial mas nejake pochybnosti a nie si si ista - podla mna mozes zavolat do porodnice (do nursery, ci na oddelenie SF a pericurtrices) - kym som bola v porodnici - tak obcas volavali maminky po radu - a aj nam pri odchode povedali, ze ak by sme nieco nevedeli - tak ze mame zavolat, ze nam radi pomozu
potom aj na PMI vedia poradit, co sa tyka starostlivosti o babo - no pokial ti ma prist ta teta opat s plnym nosom az ku vam domov - tak by som to sna riesila iba telefonicky (alebo vyziadala nech si da rusku)
alebo ak doverujes svojmu pediatrovi (alebo generalistovi) - tak skus zavolat jemu a snad ta uisti a vysvetli, ze co s tym robit

co sa tyka izbovej teploty - tak na spanie kludne staci do tych 20°C - a aj babu - len ho treba dobre zabalit do perinky, ci do gigoteuse
cez den potrebuje trosku teplejsie - cca 22°c a viac (teda aspon kym este iba lezi a kym sa sam nehybe)

co sa tyka vody - boji sa jej i v tom pripade, ze ho celeho neponoris, ale ho iba jemne pooblievas?
alebo sa celkovo boji vody? mozno mu je ta voda studena? (su totizto niektore bbatka, ktore potrebuju vodu o 1-2 stupne teplejsiu ako je normal pre kupani novorodencov (cize takych 38- 38,5°C)

ako pises, ze ked ho pri prezliekani prikryjes, tak ze neplace - tak len v tom pekne pokracujte - uz mate prve vitazstvo vo vrecku :wink: - ono ten vas chlapina potrebuje iba istotu, teplucko a svoju mamicku (jej dotyky, hlas :slight_smile: ) - totizto doteraz si skoro devat mesiacov zvykal na to, ze bol v teplucku a pocul vzdy tvoj hlas, tlkot srdca a zrazu je vo velkom studenom svete a ani maminka uz nie je tak blizko ako bola - tak si myslim, ze je uplne normalne, ked sa dozaduje toho, co kedysi poznal - uvidis, ze kazdym dnom pridu nove a nove veci a pokroky
este mi napada jedna vec (spominala mi u moja SF, ked nas chodila monitorovat) - babatka sa citia nesvoje, ked sa ocitnu vo velkom tichu (s vynimkou noci - vtedy je dobre ho naucit, ze v noci je ticho a ze v noci sa spi) - totizto v brusku boli naucene na neustaly hluk: tlkot srdca, pracujuce creva, matkin hlas a vsetky zvuky z exterieru - teda pokial si mala nejaku oblubenu hodbu, co si pocuvala, ked si bola tehotna - tak mu ju skus slabo pustat - a ked vidis, ze ho to ukludni - tak mozno by to pomohlo aj pri kupeli - mozno by sa citil istejsie, ked by tam mal opat nieco zname :wink:
1. pro 2008 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky, jak vy to delate, ze mate cas vas cist a jeste toho tolik napsat? :sweat_smile:
1. pro 2008 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jani,

koupel ma 37 stupnu jak nam rekli ale on to proste nesnasi. kamoska nam chce koupit vanku jako darek tak cekame az nam ji priveze.

jinak jo zatim to jen lehce cistim ten strupek tak snad to bude v poho.

spis me trapi to jeho oko ale pry to mam jenom cistit.

a jak ty jak se vede? co dvojcatka?

Kulicko,

on ti zabira mnoho casu? ten nasspi 3 hodky pak chvilku ji azasspi. neplace, prave jenom kdyz ho koupem, nejak nema rad,kdyz nekdo rusi jeho klid. dokonce i na kojeni, musim s nim byt sama dokonce i manzel musi byt pryc, jinak se jen diva a nepije, a kdyz mluvim tak musim s nim jestli mlluvim s nekym jinym tak taky nepije. ma rad jak ho povzbuzuju nebo ho chvalim, to se na mevzdycky tak moudre diva a pak zas pokracuje...no je to sranda...nikdy jsem netusila ze to muze byt takova sranda....
1. pro 2008 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
tak a sme doma od lekarky, takze vracanie ma s nervou,a horucku, ma infekciu, ma hrcku nad mandliami, takze sme znova na atb, uz ma to nebavy... :unamused:
1. pro 2008 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeje Eriko, to je mi lito. Kdyz se to se*e tak se to se*e co? :frowning2:

Hm, tak to ten nas mi usne pri kojeni v naruci a ja pak nemam ruku na to jit sem neco psat :grinning:
1. pro 2008 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ake zlate.......

kocky , stazovala som sa ja niekedy na fr zdravotnictvo tu?? teda ja osobne o tom nic neviem, jedna kocka mi napisala, ze som sa stazovala, ja som bola v tom , ze som jedina s vas obhajkina ich zdravotnickeho systemu, tak povedzte pamatate sa?

ja nie... :unamused:
1. pro 2008 v 19:27  • Odpověz  • To se mi líbí
kocky,ta "kocka" som ja,nebudem sa vam tu miesat...ale Erika... :wink: :slight_smile:
...........15.10.2008-20.59h.,16.10.08.,20.10.08-15.01h.,23.10.2008-14.08h.. :wink: :slight_smile:
nenapisala som ze si sa stazovala,ale tiez neposobis si 2xnadsene fr.zdravotnictvom konkr.v tychto prispevkoch.
mne sa len nepaci,ze o o slovenskych lekaroch pises ako o bande zaostalych debilov,ktori akoby operovali priborovym nozom,pritom tu uz roky nie si. :unamused: :frowning2:
...aby boli kocky v obraze-tema "ked ide o zivot"/babatka/. :wink: :slight_smile:
1. pro 2008 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.modrykonik.sk./forum/show.php?vThreadID=78569&vOffset=30&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end

kocky aby ste boli v obraze, ja som nevedela ze tu mame ludi co spehuju nase konverzacie len naschval, precitajte si ako som odpovedala danej kocke, a precitajte si jej pribeh, je to smutne,n naozaj... ja nabudec asi ani nikomu nedam pomocnu ruku nestoji to zato... teda verejne..
1. pro 2008 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
erika klud,neboj sa necitam vas,vtedy som klikla omylom do tejto temy,a akurat si mala "problem"-a precitala som si len tvoj prispevok. :wink: :slight_smile:
mna nezaujima co si kto kde pise,ale mam fotograficku pamat,a teraz som si to"pracne vyhladala" :grinning:
takze klud....neboj sa,vobec ma nezaujima tvoje sukromie,ani sukromie ziadnej kocky z tejto temy/aj ked s tym musis ratat ked si na verejnom fore/ :pensive:
...a take pomocne ruky...no kazdy mame na to iny nazor.... :wink: :slight_smile:
1. pro 2008 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
inak,rada si pozriem fotky bihan,ale ta o tom vie. :slight_smile:
pekny vecer. :slight_smile:
1. pro 2008 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! S lekarmi je to ako s ludmi - aj na SK najdes debilov aj vo FR (a mozem to naozaj povedat z prvej ruky, lebo oboch rodicov mam v zdravotnictve s 30-rocnou praxou, takze tak)
2. pro 2008 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Eriko,

doufam, ze se to brzo spravi, hlavni je, ze aspon vis, co mu je, a jak ho lecit, a nema treba i oslabenou imunitu?
Dcera od meho brachy je taky porad nemocna, vzdycky neco chytne...deti to maji blbe, ze jsou takovi slaboucci a hned se necim nakazi....

Roasho,
jeste pred rokem jsem byla v nemocnici v cesku kvuli zvraceni a malem me vykopli protoze uz nejsem pojistena, a jeste k tomu me servali, jaktoze nemam obcanku, jak si to dovoluju je otravovat..
tady ve Fr jsem byla nazacatku taky bez pojisteni, bez carte de séjour a pokazde me prijali slusne, bez reci, dokonce se to zaridilo tak, ze to hradilo pojisteni meho manzela...takze asi tak..do ceska fakt NE.
Jedine co je tady celkem naprd jsou doktori na venkove nebo v malinkych mesteckach, to si clovek musi davat bacha ke komu vleze... :wink:
2. pro 2008 v 08:55  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJTE; meleri nema oslabenu, do 3 rokov nebol vobec chory dvakrat nachladeny... no teraz lame rekordy pritom dostava, vsetko, vitaminy, echinaceu, no proste vsetko co sa da, a nic, lekarka mi povedala, z etoho roku su velmi silne virusi,ale aj tak do certa, pred tyzdnom skoncil atb, ateraz znova... :unamused:

kocky mna len nastvalo, ze v danej teme som ani nehovorila nic o lekaroch, takze som nechapala v momente roashin postoj... nevadi...
2. pro 2008 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, teda vy se cinite, vzdycky toho tolik napisete :wink: jak vy to delate ...

K tomu zdravotnictvi - myslim ze nejde rict ze ve Francii nebo Cechach nebo na Slovensku jsou spatny lekari jen podle jedne spatne zkusenosti. Jsou to taky jenom lidi a tak jako v kazdem oboru se najde slabsi clanek. Myslim ze mame na vyber a kdyz se nam nekde neco nepozdava tak jdeme jinam :slight_smile:
2. pro 2008 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Toto by vás možno mohlo zaujímať :wink: adam.cas.sk/clanok/1866/najbezpecnejsie-miesto-v-aute-pre-vase-dieta
2. pro 2008 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky jenom v rychlosti...

Bihan divala jsem se na tvoje posledni fotky, jsou uzasne! vypadate skvele, a Sara tak moc vyrostla! Nakonec to jde moc rychle!

maly se budi, uz ho jdu prebalit...
2. pro 2008 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan - diky za clanok - je dobre vediet, ze pre dieta je najbezpecnejsie miesto v strede - aj ked u nas je to bezpredmetne :sweat_smile:, kedze mame dve deti - a potom neviem ako ine auta - ale vacsina nema v strede normalny pas - ale iba taky dvojbodovy okolo pasa a nie aj okolo pliec (neviem, ci nove auta uz su vybavene normalnymi pasmi na vsetkych sedadlach - no doposial som sa este v takom aute neviezla :frowning2: ) - potom sa dostaneme opat k otazke od Tini, ze ci sedacka s isofixom :wink: (zial my uz mame bez a ani auta tak nemame vybavene :frowning2: )

Erika - prajem Patkovi rychle uzdravenie a aj to, aby ho tie hnusne choroby :angry: opustili :slight_smile:

Peti - si sa pytala, ze ako sa mame - tak dobre - deti rastu ako z vody - vsetko ich zaujima - ale uz su aj rozumnejsi a nechaju si co to vysvetlit - samozrejme ze nie vzdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: a preto je doma obcas plac :frowning2: - ako napr dnes - Mati zacvikol Ani palcek do balkonovych dveri :frowning2: - akurat sme sa vratili z von (ja som zacala vybalovat nakup a deti som nechala nech sa hraju, pricom dvere na balkon boli otvorene, kedze bolo pekne a teplucko. Normalne som dvere zaistila, lenze Mati to nejak odsunul a zacal sa hrat s dverami a zrazu plac :cry: - takze som musela zakrocit.... - ale inak sa deti maju dobre - obcas sa stretavame aj s inymi detmi (cez Phevu) a tak nie su uplne iba oni dvaja, kedze nam tie jaslicky ani garderie nevysli :unamused: :frowning2:
co sa tyka pokrokov - tak jedia uz sami vidlickou a tou som velmi rada, lebo je to super ich pozorovat ako jedia, no co sa mi este nepodarilo je odnaucit ich od plienky :frowning2: - na nocniku mi nechcu posediet viac ako 5 sekund (teda Ana vydrzi aj minutu, ked ma dobry den :sweat_smile: - takze tot boj, ktory nas caka :sweat_smile: )
2. pro 2008 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jzfr :grinning: a je isofix na strednom sedadle? :grinning: A tusim v Toyote RAV4 mame pas pre stredne sedadlo, ale len 2bodovy, cez plece krizom k opacnemu boku, ale asi by to stacilo pre zachytenie autosedacky, v mojom C3 si neviem vybavit pasy vzadu :confused:
Dlho som sa neozvala, nejak nestiham, boli sme s Alexom na snehu, ale nebol 3x nadseny, prihodim aj foto do alba. Kupili sme mu oteplovaky a bundu, sanky, ale nechcel si do nich sadnut a najviac mu asi vadila ta hromada oblecenia na nom, capica, rukavice,... tu beha este vzdy pomerne nalahko. Ma sopliky, zatial len cire, bez teplot, ale to asi budu zo zubkov, predvcerim v noci sa zobudil s uplne zakrvavenou pusinkou, ako sa mu prediera ta patka vzadu hore.
Uz sa naucil krutit hlavou akoze NIE, takze to uz je vemi vesele doma.
No a pokracuje boj s ceskym ministerstvom zdrav., dodnes sa nikto neozval, tak som znova volala a podarilo sa mi zistit, ze na obalku napisali moje meno, ale adresu toho tlmocnika, takze sa obalka vratila spat do Prahy a ani sa neunuvali nieco riesit.
Inak nemame nic extra zaujimave. A ako tu citam, tak sa vraciam do cias, ked bol Alex este bogarik maly, ktory pri prebalovani vsteko ocural a vzdy!!! takze Meleri, trpezlivost, ono to prejde, tiez som mu davala latkovu plienku na pipika pocas prebalovania, tak som nemala tolko mlacok okolo a hlavne ja som ostala sucha. Presne kvoli tomu som nikdy neprebalovala v izbe, ale len v kupelni.
Meleri, mam v Kosiciach kamosku a jej sa narodilo dievcatko 10 dni po ALexovi, ale v 36.tyz, vlani lete v ich 4 mes to bolo este velmi poznat, ale tento rok v lete uz boli uplne rovnaki, Lenka tusim vazila nejake to deko viac a bola aj velmi sikovna.
2. pro 2008 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, tak u vás je to fakt bezpredmetné :grinning:
My keď sme kupovali sedačku, tak som bola presvedčená, že nemáme isofix, tak sme kúpili bez fixu a teraz nedávno som zistila, že ho máme :sweat_smile: Tak nič, no.. ale v strede máme trojbodový pás a tiež sedačku.

Meleri, dík :dizzy_face: práve som nedávno pozerala Sárine fotky tesne po narodení.. malý čapatý chrobáčik a teraz už je veľká dievka :grinning:

Tini, Sárii tiež otáča hlavičkou akože "nie, nie" a je pri tom hrozne srandovná... a keď už nechce jesť, tak rozhadzuje rukami, aby mi odstrčila lyžičku :angry:
2. pro 2008 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJTE, jani, akoby tvoj aprosba zabrala, uz nama ani teplotu, nic akoby sibol prutikom....

na nasom aute mame isofix aj na strednom sedadle, takze som rada, ak by nahodou bolo tretie, lenze mojmu muzovy sa do toj=ho neako nechce..
tak ostava nam dalsich 13 dni este stale sme samy...

tini, to su ale hlupaci, s prepacenim, ani sa neunuvaju nieco , vysvetlit a toboz nie ospravedlnit, strasne...
2. pro 2008 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
tak sa zda, ze vsetky auta maju normlane pasy - iba tie, co nam ponukaju - normalne pasy nemaju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: - nevadi - snad nejako dobojume aj s tym, co mame, kedze nam to zatial jazdi :wink: - a asi ostaneme aj po krajoch, kedze je to u nas inak bezpredmetne :wink: :slight_smile:
Tini- a to sa im uz mozu aj patky prerezavat?!!!! - sice tvoj Alex mal zubky velmi skoro, tak mozno aj v tychto bude opat popredu :sweat_smile:
inak to je dobry odfajc na tom ministerstve :angry: - to sa chodia tuto od fonctionnaires ucit, ze ako sa administrativuje?! - tak potom......

Erika - :dizzy_face: - som rada, ze je lepsie :wink:
2. pro 2008 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jzfr,

tak vidim ze mate doma srandu, tak to je dobre. S tim nocnikem je to asi tezke, ale kdyz se to nauci tak aspon nebudes muset mit ty plenky. Ja bych vas zas rada videla, ale myslim, ze radsi pockam az bude po tom sestinedeli.
Samson ma zatim necele 3 tydny, tak jeste dalsi tri a snad uz to bude v poho.

Tini,
no dneska musim rict, ze cely den nenacural nikde, tak snad uz bude lip... :slight_smile: mam pocit ze tak cural i kdyz byl hodne vystresovany, tedkom uz se prebalovani tak moc neboji... :slight_smile: jinak je moc sikovny, dneska nas ale ceka opet koupel, tak to zas bude muceni.... :unamused: ale hold se umyt musi.

Tini a co je jako s tim min. zdravotnictvi, mas problemy kvuli tve profesi?

Jo, Samson uz to pomalu dohani, hodne ji tak snad bude vse v pohode. Jeste aby se mu spravilo to ocicko...byla jsem v lekarne a dali mi nejake kapky, jeste sranda bude se mu strefit do oka :sweat_smile: tedy do koutku..

Eriko,
uff, tak to je hlavni ze se mu ulevilo, snad uz bude lip! A za chvili se ti vrati i manzel.

holky jdu umyt koupelnu, moc se mi nechce, ale uz to vola po uklidu.... :angry:
2. pro 2008 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
janka meleri, dakujem...

jani nestresuj kvolo nocniku, ked budu pripraveny tak pojdu, uvidis, kazde dieta je ine,a tu su , na tom cool, pre nich dieta je pripravene ist okolo 18 mesiaca a viac do 4 rokov to nie je problem, pokrem skolky.... tam nepustia s plienkami...
2. pro 2008 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek