• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Erika, vdaka ze odpoved - chcela som ist domov uz v aprili, ale vyzera to tak, ze to je vylucene podla lehot. No nevadi, rodina bude musiet prist pozriet nas.
3. pro 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je mi luto, tak ci tak je lespie necestovat s takymi malymi, babami, vies je ta klimatizacia, a nie je to najlepsie pre ne... :wink:
3. pro 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,
my mame jenom jeden supermarket a tam je totalni hov...o co se tyce detskych potreb, a musime pak jezdit az 30km nekde, tak to necham na pozdeji.
prave tam chci jet v patek, s tim, ze projistotu odsaju mleko, a v porodnici mi rikali ze hodinu to vydrzi mimo lednici. no a vyvarovat jsem prave chtela tu flasu na mliko a taky dudlik.
takze na to vyvareni staci kdyz to zacne bublat a dobry.

jo jinak dik za ty informace ohledne pasu. takze se musi pres radnici. a to tam kde se narodil nebo muzem v miste bydliste?

jo t s tim letadlem je zajimave, no je super, ze to nebude moc stat! chceme prave letet v tom maju tak uvidim.
3. pro 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
iank, vsetky papiere, si staihni s ich stranky, na internete, a vypln a posli, a oni poslu vsetko doporucene, ked to bude hotove, takz eani nemusis; z domu vyjst, stoji takych 51 euro, noi cena sa stale meni.... tak tam zavolaj este pred poslanim , aby si vedela, aku cenu napisat na sek.. :wink:
3. pro 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, ak sa dobre pamatam, tak v mieste bydliska....ale radsej si to over... rodny list je vzdy , v mieste narodenia, ale poas v bydlisku...

meleri , nemas taky ten zelezny, drziak, vies na pripravu knedlikov, das vodu do hrnca, ten drziak otvara ako ruza, a anto das flasu a cumliky, mas to ako parny hrnies, sterilizator za par supov.. :wink:
3. pro 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko
jej my jsme to meli, ale z umele hmoty a ono se to rozpadlo a vyhodili jsme to...no tady to nesezenu, ohrivac knedliku.. :frowning2: :sweat_smile:
nevadi, vyvarim to normalne ve vrouci vode, jak se to rozpadne, tak se neda nic delat.
3. pro 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri , maju to, v kazdom supermarkete, aspon ja som to tu nasla a aj kupila, oni to pouzivaju , na zeleninu....stoji to ja neviem 5 euro... ale zelezne... :wink:
3. pro 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
oni to tu maji no teda klobouk dolu, myslela jsem ze to mame jenom my cesi a vy slovaci, my na knedliky a vy na halusky! :sweat_smile:
no ale jak rikam, v tom nasem supermarketu je fakt totalni prd. :angry:
3. pro 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvam se, ze vam sem tak lezu, jen jsem vam chtela napsat ohledne pasu. pokud vam to cas a okolnosti dovoli, radeji si ho vyridte letos, jestli chcete usetrit. od pristiho roku se ma poplatek za pas zvysovat (dospeli z 60 na 89€, 15-18let z 39€ na 45€) a ted je jeste pas zdarma pro mladsi 15 let, pristi rok ma stat 20€. :confounded:
3. pro 2008 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi to uz nestihnu........, pokial sa vybavia rodne listy tak to trva....ale aj tak dakujeme........
3. pro 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, mate pri vas trh, teda raz do tyzdna alebo dvakrat? ak ano tak to najdes aj na trhu, kde predavaju domace potreby, misky noziky... a pod.. :wink:
3. pro 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ja som parkrat vyvarila dudliky aj vsetky nove pomocky vo vriacej vode, asi tak 5 min a nic sa nikdy nestalo. A mlieko zohrejes bezpecne vo vodnej lazni, len nesmie vriet, ked bude teplejsie, tak hlavne lahunko pohybat s flaskou, aby bolo vsade rovnaka teplota, pomaly vychladne a das si par kvapiek na zapastie. Neboj sa toho :wink:
Nase vybavenie pasu trvalo asi tak mesiac, vybavili sme ho u nas v meste bydliska. Alexa sme fotili vo veku 6 tyz, takze najdi si atelier, kde fotia aj miminka a odfotia ho poleziacky, ty mu budes pred tvarickou sibrinkovat nejakou hrackou, aby sa akoze pozeral pred seba a je to. Nasa fotografka bola super, nafotila viac obrazkov a my sme si vybrali, aby mal otvorene oci a pozeral pred seba a mal zatvorenu pusinku.
Let s miminkom nie je ziadna hroza, klima nad hlavou sa da vzdy vypnut, akurat tym, ze nema vlastne sedadlo, tak nema narok na batozinu. Kociar vezmu bez poplatku. Mozte risknut a vziat vajicko a kociar, niekde su zlate letusky a povolia obidve veci, normalne je povolene jedno alebo druhe.
Obidve Hanky, vy to budete mat tazsie s papiermi, kedze mate nefrantikov, ale skuste sa informovat uz teraz. Viete, co ma napadlo? Ze ked som bola tehu, tiez som pisala na ambasadu, ze chcem poletiet s mimcom a teda mi poradili, ze sa da cestovat s nahradnym cestovnym dokladom, vystavi ho ambasada na zaklade fr. rodneho listu. ALe uz neviem podrobnosti, tusim je presne viazany na datum odletu a na cestu spat teraz neviem, ci si nahodou uz netreba dat vystavit v SR/CR jeho pas alebo si dat zapisat dieta do pasu, ak samozrejme budete mat sk/cz rodny list. Stoji to za uvahu, nie?
3. pro 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanky, vasi rodicia by vam mohli presne uz teraz zistit, co je potrebne na zapisanie do pasu, kde je dieta narodene v zahranici, ci nestaci uradne prelozeny rodny list. A tak sa mi zda, ze je mozne zapisanie do pasu aj na konzulate,Bisule, vy to mate u vas.
3. pro 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, pokial maju trvale bydlisko na slovensku vybavia si ho aj na slovensku, ak nie, tak bohuzial len cez ambasadu...kvoli miestu narodenia, ten papier sa vydava len v blave, takze je lepsie cez ambasadu, ti ti vybavia vsetko, preklad ,

zapis, sa robi len na matrike, specialnej, v blave, je to jedina, pre vsetkych zahranicnych slovakov, preto to dlhe cakanie....
ak sa dieta slovaka narodi , na cudzom uzemy, bohuzila vybavuje to tato matrika, viem to presla som tym..
dokonca som chcela aj pas pre pata, ked som bola pred 3 rokmi na slovensku, nedalo sa kvoli tomu lajstru, ktory vydava, len v blave.....

ovela jednoduchsie cez ambasadu, posles vsetko v obalke, a oni ti zavolaju a poslu doporucene, vsetko, spat...
3. pro 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiez som vybavovala rodny list v BA, teda moja mama :grinning: trvalo to nekonecne 3 mes.
3. pro 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved to su nato , len dve zenske, pre cely svet, chapete to... ked som bola na slovensku tak len 2 tyzdne pred mojim prichodom vydali ten blby zakon, aby sa dokladovalo, ze je naozaj obcanom slovenskej republiky, a kedze som uz nemala ani trvale bydlisko, tak mi povedali, bohuzial treba ist do blavy a dat si potvrdit ten pâpier... vysla som od tial taka nas....a,

a tak som sa vratil atu a, dala urobit cez ambasadu, ziaden stres a bolo aspon som nemusel astat v rade 4 hodiny... :grinning:
3. pro 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky a manzel se jeste pta, jak je to s ceskym obcanstvim? jak ho pro neho ziskat?
3. pro 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri tvoj muz chce ceske obcianstvo..?
3. pro 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dobra otazka, ci pre manzu, ci pre Samsika :wink: Pre Samsika to je jednoduche, ako pise Erika, zavolaj na konzulat do Lyonu a cez nich si to nechaj vystavit.
3. pro 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze, tiez som nepochopila, vyzeralo to ako pre muza, zeby....,? :wink:
3. pro 2008 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte

Meleri ja som tiez cumliky vyvarala len v hrnci, po zovreti vody som ich tam nechala 5 minut.
Pas sme malemu vybavovali ked mal 6 tyzdnov. Ked sme isli do Carrefouru tam je aj fotograf co foti na pas a maleho nam odfotil.Sice to trosku trvalo lebo maly spinkal a vzdy otvoril ocka len na chvilku ale podarilo sa. Ked sme zaniesli fotky na urad tak presne nesedala do ich rozmerov, lebo mu to odrezalo trosku uska ale zobrali to bez problemov. Pas bol zadarmo a netrvalo to ani dva tyzdne.
Leteli sme prvykrat ked mal maly 3mesiace a cez skyeurope sa za baby plati okolo 25 e. S kocikom nie je problem, ides s nim az k lietadlu a v BA je super ze ked vystupis z lietadla tak ta tam uz kocik caka.Ked som letela naspat do Orly tak tam kocik davaju spolu s batozinou. TEraz ked sme isli do Paris- ChDG tak kocik nam dal iskor ako batozinu a nehodili ho na ten pas. Ja nemam pre maleho slovensky rodny list, ten sme nevybavovali.
3. pro 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, s tym Samsonovym cikanim :slight_smile: Alex bol priebornik do vysky, do dialky ... a raz si nacural aj do oci a to sa potom velmi divil ! Tak potom napis, ci tromfol ALexa :wink:
3. pro 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, na CDG daju kocik ku lietadlu ? :sweat_smile: no to ziram, no je snad jedine letisko vo FR, kde to takto robia, inak sa mozes roztrhnut a hlavne, ak letis sama, tak nevies, co skor chytat :stuck_out_tongue_closed_eyes: A s tou cenou to mas pravdu, tak nejak, 12e na jednu cestu.
Uz mate fotky zo svadby? Nevytvoris si album na mojasvadba.sk prosim, prosim???
3. pro 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kked sa bavite o papieroch ako je to so zmenou mena?Ja som dnes odoslala vsetky papiere na ambasadu ale neviem ako je to so zmenou mena na poistovni. No a 13.12 letim na SVK a letenka je na moje meno a u nas by som si chcela vybavit novy obciansky a aj pas takze neviem ci to nebude vadit pri prilete naspat kedze uz budem mat zmenene meno.
3. pro 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini nedali ho hned pri lietadle ale dali nam ho skor ako batozinu a nehodili ho na ten hnusny pas, vzdy ho tak otocia ten kocik ze je cely spinavy.
Jj nas Jullian si tiez parkrat ocikal tvar :grinning:
Skusim tie fotky hodit na facebook, tusim ty si spominala ze si tam registrovana a ze si si tam aj fotky davala.Ja som to teda este neskusala, musia sa zmensovat??Lebo to sa mi moc nechce a preto by som to radsej dala na facebook.
3. pro 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka asi si ho budes musiet zmenit, cez skype, teda cestu naspat, je to platene, meno ti musi sediet, an letenke a v pase.. bohuzial... mam pocit ze skype chce zato 20 euro, za kazdu cestu.... pozri sa na net, a tam su vsetky ceny za kazdu sluzbu... prinajhorsiom im zavolaj do blavy, na pevnu linku, tam ti tiez spravia, len je to o 10 euro drahsie... :wink:
3. pro 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuj, kecalky jedny! Neviem, na čo skôr reagovať.

Ja som sterilizovala hrozne málo a keď už, tak v Miltone - jedna tabletka na 5 litrov, všetko som do toho napáckala, po 15min vybrala a pokoj.

Pas - Jani, no, fotila som síce sama doma, ale ja mám super program, v ktorom sa dá kopec vecí odstrániť, doladiť.. bez neho by som si asi na pasovú fotku netrúfla (ale zase čo som mala robiť, keď tu nikto detské fotky nerobí? :angry: )
U nás vystavenie pasu trvalo asi 2-3 týždne od podania žiadosti, bola som na pobočke mairie najbližšie k bydlisku - myslím, že sme mali len livret de famille a rodný list. A fotky, samozrejme. Je možné vybaviť aj "občiansky preukaz pre mimčo, tak isto na mairie, asi to trvá kratšie, ale osobne v tom nevidím žiadnu výhodu.
Ja ani MM Sáru v pase zapísanú nemáme.

Lietanie - ja by som neletela s mimčom mladším ako 3m - klíma v lietadle je fakt strach a hrôza a aj keď sa to dá nad hlavou vypnúť, je to živná pôda všetkých baktérii širiacich sa pokašlievajúcim cestujúcim národom.
My sme s kočíkom ani necestovali, takže ma takéto záležitosti ako "vyložia kočík pri lietadle alebo na pás" veľmi nebrali :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tých maminiek, čo vystúpili z lietadla s dieťaťom na rukách, obvešané taškami, mi bolo ľúto.

A ešte meno.. teraz ma trošku mrzí, že som si nenechala aj svoje slovenské meno, lebo by mi to trochu zjednodušilo život. V tomto majú francúzky výhodu, že si nemusia vyberať. Do smrti majú oficiálne dievčenské meno a to manželovo používať môžu ale nemusia. Ja na Slovensku aj tak vždy používam dievčenské a vo Fr francúzske.

A ešte toto! keď chcete, aby vás zo stránky nevyhadzovalo, tak si pri prihlasovaní zaškrtnite "zapamätať si ma" :wink:
3. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
clovece, a vas to vyhazduje? ja som to odfajklauz pri zapisovani sa sem....

ONO ja som to tak aj s tou kliamtizaciou aj myslela kvoli tym bakteriam, ja soobne sme leteli s babom, o ktore som sa starala, tak ten po tomto lete, bol len chory a chory, stale , bronchitidy, no hroza, a ked sa doktorka pytala, s coho to moze mat tak my ze nevieme, necestovali ste? a my ze ano, aha, lietadlom vsak? tak to uz by sme mali..
vysvetlila nam, co sa tyka klimatizacie...; a no musim povedat ten chlapec bol chory skoro dva roky a stale... takze od vtedy si davam pozor aj ja, s mojimi....

potom to je uz len osobna vec....
3. pro 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ja som letela na SK s pasom na dievcenske meno a doma som si menila vsetky papiere a letela som s dokladmi na 'nove meno', pytala som sa dopredu Sky europe, tak na check-in musis ukazat sobasny list. Tak som aj spravila a ziadne problem, takze nic si menit nemusis!!! Akurat moze byt hacik, ze ja som sa vydavala na SK, tudiz sobasny list v slovencine a letela som z BA, takze nebol 'jazykovy problem'. Sice mi to pride postavene na hlavu, kedze na novom OP budes mat obidve mena a OP sa vydava na zaklade sobasneho listu :zipper_mouth:
Urcite napis mailik na Sky alebo zavolaj a oni ti povedia, ci vo Viedni budu akceptovat sobasny list vo francuzstine alebo im postaci OP, kde budu uvedena obidve mena a aj datum vystavenia OP, co je medzi odletom a priletom.
Na facebook dava fotky Hanuk, ja zatial nie, nie som tak daleko. Napis mi do IP tvoje meno, pod akym ta najdem :slight_smile:
3. pro 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

ne chce ho pro syna, ale tusim, ze to bude asi brutalni papirovani, takze se mi do toho vubec nechce, hold je jednou francouz tak co se da delat... :sweat_smile:
Ne manzel je svetoobcan, tak uz nepotrebuje vic.. :sweat_smile:

Jani,
dik! to jsem vubec nevedela, ze povoli do letadla kocarek, toz tak to je super, aspon si nemusim pak v cesku nekde kocarek pujcovat.

Manza rikal, at to vyvarim ve varne konvici, aspon to pujde rychle.
Jinak Janko, jestli mrknes do meho alba tak uvidis to vase super pyzamo s zabkou, to je tak pekne, ja si ho asi pak dam zaramovat a povesit na stenu jak je srandovni.

Zmena jmena- ja jenom poslala papiry na ambasadu a pak jsem si jela vyzvednout do Lyonu novy pas. A v cesku uz jsem zadne papiry nemela, a tady jsem si to pak menila postupne a bylo to.
Tini,
no teda do oci si jeste nenacikal, ale mi na ruce, dneska to byla uplna fontana, ja ale vzdycky rychle zareaguju a "stocim" to na kachlicky....pak se to vytre a dobry, bohudiky ze nemame koberec! :sweat_smile:

Jejda to jsem nevedela ze je to tak spatne v tom letadle s tim vzduchem. no mel by uz mit sest mesicu nebo pet, tak snad to bude v poho.
3. pro 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek