• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
ahojte

Erika, no fakt - tu sme mali mikulasa minulu sobou - ale to bolo z cisto organizacneho hladiska :wink:

tento vikend je Lyon zaplaveny svetlami a vselijakymi animaciami - je tu totiz fete des lumieres - aj v spravach o nas hovoria :dizzy_face: - no ktovie aka bude ucast toho roku(zevraj ocakavaju 3-4 miliony ludi), kedze pocasie je otrasne: fuka prso-snezi a je strasna zima

Peti - tak ako ste to vcera zvladli?
6. pro 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
malo byt sobotu :wink:
6. pro 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no fakt pocasie je otrasne;...........................;;;
6. pro 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj lidi,
jsem uplne hotova....dneska to bylo sado maso, predelavala jsem akvarko..tedkom uz je vse hotove; tak doufam, ze se bude darit. Jinak jsem strasne unavena, jeste jsem se pohadala s manzelem....
dneska fakt prvni blby den po dlouhe dobe...
Jeste ze Samsonek je zlaticko, dela mi jenom radost...

Jo akorat se mu konecne podarilo nacikat si do oci..... :slight_smile:

Jzfr,
videli jsme vcera v TV jak osvecovali St Jean, bylo to krasne...ale je fakt, ze je to celkem narocne chodit vecer po Lyonu, zvlast ty davy, a ta zima...my jsme na tom byli trikrat, a je to uzasne, ale strasne unavne, ale sla bych zas, kdybych mohla...
Jinak v pohode, manzel to vcera ohral, ja byla nakoupit ty veci na akvarko a jeste tu vanku, a maly to vypil, pak jeste pil ode me, jak jsem se vratila.

Eriko,
nekde jsem cetla, ze muzi bez zen zijou spatne, ale ze zenam bez muzu se dari celkem obstojne :slight_smile: , asi to bude tim, ze nemusime porad po nich uklizet, jak jsme sami...
Ja bych rada stravila tak ten tyden sama, to by byl klidecek! No ale zas bez chlapa je smutno, to je pravda....a nakonec je fajn nekomu prat ponozky...
6. pro 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri tak cim skor sa udobrite s manzelom; no oni su zlaty po porode tak ten tyzden a potom uz im tecu nervy pre nic za nic, akoby to boli oni co su unaveni, po porode, nespia, lebo koja..........

no ja mam fakt prazdniny, bez muza, strasne co?
najlepsie je ze sa nemusim ponahlat s vecerov a stresovat aku bude mat naladu ked pride domov..................

ale ink mi chyba............
6. pro 2008 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte holky, no nikdo to nemame jednoduchy cio :sweat_smile: ?
My mame zas den blbec. Malej place a co chvilu usne, za 2 minutky se probudi, rev 5 minut, usne. A tak dokoloa. Uz se zdalo ze mi krasne usnul na rukou Tak jsem sla do postele, ze se konecne vyspim aspon ty 2 hodky co zaspi no a prd. Zase rev jen co ho clovek polozi. Tak ho uspavam hodinu. Zaspi. A jen co dosednu na zachod - rev. Chjo. Ted ho ma manzel tak schvalne co svede. Ja bych se teda bez manzi fakt neobesla. To uz by me vezli Chocholouskovi. A pritom je Timy tak hodny miminko! Asi to bude tim, ze nejsem vubec vyspala.
Tak jsem si postezovala a ted honem do postylky. Mejte se pekne a dobrou
6. pro 2008 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jo tak ten muj je taky strasne naladovy, a kdyz ho to popadne tak strasne kaze, jak by se to melo delat, ze to delam spatne, atd...
Vcera vecer jsem byla fakt hotova, ale dneska je lip. On celou noc maleho prebaloval a nosil mi ho jen na kojeni...

Jiste je jedno, priste behem sestinedeli fakt akvarko predelavat nebudu.. :sweat_smile:

Kulicko,

to je fakt, kazde to dite ma neco..ten nas si zase nedokaze grknout, a vselijake ty polohy jak ho drzet moc nepomahaji...jedine ze ho drzim na kolenou tak usne ale pak si ublinkne ve spanku, tak fakt nevim....

Mozna ze Timy chce byt porad s tebou, ale to fakt nejde, kdyz chce clovek delati jine veci..

Samson uz se taky zacina projevovat, ze kdyz ho dam spat tak chce byt se mnou, tak ho drzim az usne, ale je fakt ze on pak spi, ale kdo vi, jake to bude az bude ten 25 prosinec (to se mel spravne narodit), urcite uz taky zacne rvat..

Tak me brutalne boli zada, rada bych si sla zaplavat, ale mam strach kvuli te jizve...
7. pro 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, kulicko meleri, no mate to tazke, ale to pomaly sa da do starych kolaji uvidite, najdete svoj rytmus a babatka tiez......

myslis n aby sa jazva neifikovala, v bazene?
podla mna uz aj mozes, ved presiel dost dlhy cas, najlepsie, bude ak po kontrole, u gynekologa sa nato spytas? :wink:

aspon si oddychnes...
7. pro 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

no zrovna zacal vyzadovat ten dudlik, tak tedkom mu ho uz davame, ale jak mu vypadne tak je zle... :sweat_smile: ma potrebu sat, ale kdyz ho chci nakojit tak nechce. Asi chce jenom ten dudlik.

Jo mam strach kvuli infekce a taky aby se to nejak neotevrelo. Pristi vikend to bude uz mesic, tak si rikam, po mesici snad dobre...

Jo ale na gyndu mam jit az v Januari. :unamused:

A jak ty? Jake mate pocasi? Tady je nadherne, ale musim sedet doma... :unamused: Manzel spi, protoze celou noc musel lezet s malym a drzet dudlik...a ja spala. tak se stridame a skoro se nevidime.. :frowning2:
7. pro 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky-dodatocne gratulujem Kulicke a Meleri ku krasnym chlapcekom :wink: Poobede sa ideme fotit s mikulasom,asi to bude uplakana fotka,no snad to mala zvladne.Je dost nachladnuta a ma kasel,podavam jej sirup,ak sa to do zajtra nezlepsi,asi budeme musiet k dokimu :frowning2: No a tyzden sme uz bez plienok,aj ked nehody sa este stavaju.Samozrejme iba ked sme doma tak nema plienku,ked ideme von,do skolky ci v noci ju stale ma,aj ked je vacsinou sucha.S cikanim problem nemame,pekne sa na nocnik vypyta,no s kakanim je to horsie.Vacsinou to vytriasame z pancusiek :sweat_smile: Uz len 10 dni a letime na svk,stravime tam 3tyz,uz sa neviem dockaaaaat :grinning:
7. pro 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Evuliki,

ty jsi naporad ve Francii nebo se budes vracet?
Hlavne at se mala uzdravi, snad ji to brzo prejde. To bude asi tim jak je porad hnusne.

Jinak dekuju za gratulaci, zatim jsme moc spokojeni, akorat maleho taky trapi porad to jeho ocicko..taky jdeme k doktorce, ale v utery..

to musi byt sranda to odvykani plenkam, no doma jak doma, ale kdyz se stane nehoda nekde na vylete nebo ve meste... :slight_smile:
mej se zatim pekne! a uzijte si toho Mikulase. Boze ja ani nevim, jestli uz byl nebo bude? nikdy nevim, ktereho to je...
7. pro 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri,my sme s okom bojovali tiez,ked mala Jasmi 3 tyz.Mala upchaty slzny kanalik,najprv sme to skusali rozne liecit,ale nic nepomohlo a museli jej dva krat ten kanalik prepchavat.V oboch pripadoch som bola pri tom :frowning2: Jasmi bola minibabo a oni ju uviazali,aby sa nemohla pohnut,a ked som zbadala tu "ihlu" s ktorou sa to prepchava....plakala som este skor,ako mala :cry: Snad vy to ale nemate to iste,jej to ocko vlastne stale tvorilo akoby karpinky a mala ho stale zalepene´.
Ma svk ideme iba na sviatky,nech si babky a dedkovia uziju malu,uz ju nevideli tri mesiace jeje
7. pro 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Evuliki,

jezismarja, nas s tim taky strasili, proboha to ji ani neuspali, tak to je desne...
Jo je to asi stejne, protoze jeste v porodnici delali testy a infekce to neni, tak mu neco kapem do oka a pokazde jak je probuzeny tak to cistime, ale nic nepomaha..
to je hrozne to propichovani..

Ja byla jako mala na propichovani ucha, to je taky moc fajnove.. :confounded:

Jo to verim, ze budou radi!

K nam prijede moje mamka na vanoce, tak uz se moc tesim.... :dizzy_face:
7. pro 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
MELERI, tu je otrasne, naozaj je skaredo........

som rada, ze aspon u vas je pekne

mikalus bol vcera, je to 6 decembra.. :wink:

k plienkam sa nevyjadrujem, nikdy nepochopm slovensky systm skoreho , bezplienkovania...
teda nedokazem si predstavit teraz mu nedat plienku...
pre mna prilis skoro, hlavne to neberte ak kritiku, len nie som zastanca...... :wink:
7. pro 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jej, no tak pristi rok uz to nesmim propasnout kvuli maleho, toho Mikulase... :slight_smile:

ja nevim, s plinkama je to pro me jeste daleko....me zatim trapi ze se mu zase vraci ty zarudle pulky....mazu mu to kremem, vysusuju, tak nevim no..

Jo, dneska jsem poprve cetla pohadku a funguje to, dival se na ne a ja mu cetla a pak usnul.

tak nevim, daji se objednat ceske nebo slovenske pohadky po netu? nemam jich moc.
7. pro 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezky vecer vsem,

dala jsem nejake fotky do meho alba z fete des lumiers, tak jestli se chcete mrknout, chvilku je tam necham :wink:
Fotky delal muj pritel, me nebylo moc dobre a tak jsem zustala doma, no a taky to pocasi a tech lidi vsude.

Koncert Tracy Chapman byl moc fajn, neporodila jsem , jak mi hodne lidi rikalo :slight_smile:

Meleri, knizky jdou objednat po netu s dodanim do Francie , ale za postovny das strasne moc, lepsi kdyz ti mamka nejake priveze :wink:

Tak ja si jdu zase lehnout , je mi furt nejak divne ...
7. pro 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No Kulicko, Meleri, vidim, ze to mate perny, ale ved aj nas to o chvilu caka (teda najskor bisulu, ze:slight_smile:...
My sme sa vratili z Marseille, boli sme na tej vystave Our body - musim povedat, ze to nebolo nic sokujuce, boli tam aj male deti a fakt to bolo poucne (teraz si viem presne predstavit ako mi mala tlaci na mocovy mechur:slight_smile:
Boli sme aj na vystave Van Gogha a na vianocnych trhoch - celkom pekne ich maju. Akurat ma z toho chodenia zacalo vsetko boliet, navyse sa mi asi zacina roztahovat lonova kost, tak chodim ako kacka :unamused:
Do toho Lyonu by sme sa strasne radi niekdy pozreli, videla som, ze ten sviatok svetiel byva nadherny, tak snad nabuduce...
7. pro 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Bisule,

ten svatek svetel je moc krasny, je mi lito ze letos jsem ho nevidela, ale je fakt ze je to celkem narocne na chuzi a pak ty davy, ale stoji to za to, protoze v televizi toho nikdy moc neukazou, je lepsi to videt na vlastni oci...akorat si pamatuju, ze jsme prijeli po te ceste kde jsou vsechny ty dodavky s prostitutkama a my mysleli ze to lidi slavi uz ten svatek a ono to byly same mlade holky v autech co si tam daly svicky aby prilakaly zakazniky... :sweat_smile:

to jsem nevedela ze tady byla Tracy Chapman, a kde, v Lyonu? to muselo byt pekne.

no a zhruba nevis, kolik to tak stoji takove postovne?

Hanuk,

no nejhorsi jsou ty noci, ta zima jak clovek musi vylezt z pod periny...pres den je to super, libi se mi ze uz tak nespi a ze ma rad muj hlas...nic moc jeste chudak nevidi, ale myslim ze Krtecek se mu libi protoze pekne poslouchal a snazil se i divat na ty obrazky ale v polovine nakonec usnul...na to ze mel byt jeste v brichu tak dobry ne... :sweat_smile:

urcite odpocivej, ja bych to chtela priste zazit, ty posledni tydny pred porodem, vubec nevim jake to je, co to je, nejaky 35 tyden...

mejte se holky, a preju vam at uz se brzo dockate skveleho miminka.
7. pro 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer :slight_smile:
Bisule, mrkla som si fotky, teda, chcela by som to raz vidiet na vlastne oci :dizzy_face: A schvalne, dokedy ti admini ponechaju ten album :grinning: mne uz vymazali tu jedinu bezalexovu fotku zo snehu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Meleri, blahozelam, Samson si nacural do oci!!! S tym ockom sa to fakt nelepsi??? Co si pamatam z Prahy, tak preplach slzneho kanalika sa robil v narkoze. Evuliki, kde to robili malej Jasmine???
Pamatam si to nocne vstavanie k Alexovi do tej strasnej zimy! brr! V tej dobe som spavala v elastakoch, tricku s dlhym rukavom a ponozkach. A cez operadlo stolicky som mala prehodenu deku, apson tak som sa trosku zahriala.
Evuliki, porad, ako na ten nocnik. Alex si aj posedi tak 10 sek a vstane, beha s holou ritou, potom si opat sadne a nic tam nenecha,... to je taky nas ranny ritual, ked som aj ja v kupelni, obliekam sa, upravujem postele a tak.

POzerali ste niekto vcera Miss France? Ja som zacala len tak zo zvedavosti, no teda des a hruza :sweat_smile: Co si pamatam z nasich sutazi, to boli u nas (teda aj v CR) krasne baby, ale tieto tu! Pri vyhlaseni 12 postupujucich som vypla.
7. pro 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - s tema dodavkama jsi me pobavila :grinning: , ja kdyz to tam videla poprve tak jsem taky koukala co to tam je :grinning:
Tracy , byla v patek v Lyonu v auditoriu, bylo zakazano fotit ale propasovala jsem maly fotacek pod briskem :sweat_smile:
Jo a k tomu postovnemu, tak minuly tyden mi mamka posilala malinky balicek, vazil 1,20 kg a platila za postovny 320 kc. Zalezi na vaze. Jednou jsem chtela odebirat jeden cesky casopis a za posilani do Francie si chteli uctovat 1000 kc, takze jsem to vzdala, nevim podle ceho ty ceny berou :rolling_eyes:

Tini - jo taky jsem zvedava jak dlouho tam ty fotky budou, ja je jen chtela ukazat vam, pro predstavu.

Chtela jsem se jeste zeptat - od soboty odpoledne mam prujem a je mi divne od zaludku, rikam si ze pockam tak den dva a jestli to neprejde tak pujdu za SF, mam docela strach aby se neco nestalo klucikovi. Muze nejaka viroza ublizit mimcu ? Nebo to patri k predporodnim problemum ?
7. pro 2008 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Evulik mala je sikulka, ked sa ti uz takto pekne na nocnik pyta.My sme malemu kupili tiez nocnik ale dlhsie ako 20 sekund tam neobsedi.Aj ked mu dam hracky, hned sa postavi a je po cikani. Od kedy si zacala malinku davat na nocnik?? My tiez ideme tento rok na sviatky domov a uz sa strasne tesim na kapustnicu. Vzdy mi strasne chuti ked ju mamka pripravi. My letime teraz v sobotu.

Meleri ja som si vzdy objednavala knihy z Martinus a dodavaju aj do zahranicia. Objednavala som si tak do Australie a pri objednani my mailom zaslali cenu aj spostovnym a ja som uz mala len napisat ci teda suhlasim s cenou a vyskou postovneho alebo nie.

Bisule tebe sa to uz pomaly krati. Tiez by som sa rada isla pozriet na fete de lumiere, videla som to len v tv aj to len kratucko a bolo to nadherne takze na zivo to musi byt parada.

Hanuk mne sa ta vystava tiez velmi pacila, videla som ju 2x :wink:
7. pro 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, k predporodnym problemom to rozhodne nepatri, no mimcu by to nemalo ublizit, hlavne nezabudni dostatocne pit. Ak mas Smectu, tak si ju daj, to je neskodne. Ja som posledne 3 tyz pred porodom schytala zapal priedusiek, 38,5 asi 4 dni, ATB, alergicka reakcia na kozi, pri kasli sa mi triaslo cele brucho a vsetko to bolelo... neboj, zvladnete to obaja :wink:
7. pro 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joj, Jani, ked uz pises o kapustnici :dizzy_face: Moj tatka tento vikend vyrabal a vyudil domace klobasky na Vianoce, mnam, mnam, a 16.12. ich uz budem mat vo svojom mrazaku :dizzy_face:
A ked ste pri tom postovnom, raz som si chcela objednat predplatne jedneho casaku a ked mi napisali cenu postovneho, tak som sa podakovala a bolo. Objednala som to k nasim a asi mi to obcas po niekom poslu a je to.
7. pro 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
joooj domace klobasky a taka dobra slaninka domaca vyudena, mnaaaam.....
To ako ze uz budu u teba v mrazaku??Budes mat navstevu??
7. pro 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - dekuji, smectu nemam ale popripade dokoupim zitra. Piju piju a porad chodim curat :sweat_smile: Ted uz jdu spat tak dobrou
7. pro 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bisule, radsej chod k lekarke.. :wink:

co sa tyk apostovneho, to aby ste vedeli, moja mama mi pravidelne posiela 20 kilove baliky, pretoze cim tahsie tym , je to vyhodnejsie, ja viem nema to logiku, ale u nas ma, z ciech mi mama posiela takto zakladna sadzba je tych 200 korun, ak sa nemilim a potom za kazde kilo navrch sa brali uz len par korun, takze mamu to stali vzdy do 1000 neako tak a aj menej...
stale menej ako letenka... :wink:
7. pro 2008 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,
ja jsem mu to zacala "vydloubavat" prstem z toho ocniho koutku, no doktor kdyby to videl tak by mi asi vynadal, ale predstav si, ze je to lepsi, od te doby co mu ten koutek prstem masiruju tak je to lepsi, ale stejne i tak pujdem k doktorce...
jo a od te doby co si nacikal do oka, tak toho zatim nechal...uz jsou to dva dny a jeste se nepocural... :sunglasses:

Janko,
dik za ty informace, zkusim se mrknout, ale asi spis reknu mamce, at neco priveze s sebou.

Eriko,

mamka prave posila lehci baliky, protoze ji to pak berou porad jeste jako dopis, ze pry je to pak uz drahe.

dneska musi byt venku poradna zima, protoze i v byte je nic moc...ale tentokrat jsem rada, protoze jak nam nefunguje ta lednice, tak jsem vsechno strcila za okno...
8. pro 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, vcera mi vypadol net, ked som ti pisala o klobaskach. Nebudem mat navstevu, to len znamy MM, ktory mi chodi za tetou, je prave teraz na SK, boli aj u nasich, a nasi mi po nom poslu maly prirucny kufrik plny kadecoho :dizzy_face: Sikovne som si to vymyslela, kufrik som dala nasim v novembri na cestu domov a teraz sa mi vrati, a bez postovneho :wink:
Meleri, este ma napadlo, ked masirujes to ocko, tak neviem, ci mas sterilne stvorce z lekarne? Ked uz to ma zapalene, tak mu nepridavaj este svojimi prstekmi. Sterilny stvorec navlhceny serom phys. a tak to mas najistejsie.
8. pro 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucky na Reunione, zijete???
8. pro 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

my sme boli zase vcera u svagrovcov - svagrina bola operovana na chodidla a tak nemoze chodit a ani varit - no a svagor je rad, ze cez vikend nemusi - a takto mame na nedele o zabavu postarane
sice vcera MM s nami ani poriadne nebol (kedze ho odvolali do prace :angry: a to mal iba jeden den volno :frowning2: ) - no ale nakoniec to vsetko dobre dopadlo - drobci su radi so sesternicami a tie maju tiez zmenu :wink:

Peti - vidis ake pokroky :wink: :slight_smile:

Tini - mnam klobasky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

robite niektora slovenske vianoce? - ja tohto roku este nie, ale ked budu na buduci rok oslavy u nas - tak to urcitem urobim slovenske - ako pisala Erika - v carrefoure uz maju aj polsku kyslu kapustu a teda kludne urobim aj domacu kapusnicu :wink: (ale asi take fajnove klobasky ako Tini mat nebudeme :frowning2: - no dovtedy nieco vyspekulujem)

gratulujem k uspesnemu bezplienkovaniu Evuliki

a ako vas tak citam, tak som si viac nez ista, ze ti nasi su na nocnikoch najrychlejsi (teda ze ta vydrzia len velmi kratko :stuck_out_tongue_closed_eyes: , snad jedine, co ich s nocnikom bavi - je tlacit ho pred sebou a nahanat sa tak po byte :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ved na kachlickach sa super smyka :grinning: )
8. pro 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek