• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Luci, ona sa kŕmi sama :grinning:
Ale na tej tvojej cvokre som sa neskutočne pobavila :sweat_smile: :grinning: Netušila, s kým má dočinenia, čo? A že u nás sa deti neodkladajú ako špinavé prádlo mesiac po narodení :grinning:
Nguyen, v tomto máš pravdu, cvokru treba držať čo najďalej od tela :wink: ale zase tá moja fakt nie je taká hrozná... Oni sú skôr starší pár zvyknutý na svoj komfort, takže asi aj keby sme bývali blízko, do výchovy by sa nám nestarali... A Jean-Yves na ňu tiež nie je naviazaný ako niektorí chlapi na svoje mamičky.. začínam mať všeobecne pocit, že ten môj chlap je "divný" :grinning: Do výchovy sa mi nestará, auto mi necháva (Tini, v tomto toho tvojho fakt nechápem :pensive: ), zvládol aj to, že máme postieľku v spálni (aj ke´d som ja sama pôvodne nechcela), aj to, že Sára s nami občas spáva v posteli (väčšinou len cez víkend a ráno - bojím sa, aby som ju nezaľahla :sweat_smile:)
31. říj 2007 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ked sme pri tom aute, ja som podnikla tento tyzden velky krok, my mame jedno ale stale ho pouziva al, lebo ho proste potrebuje a ked ho nepotrebuje tak vacsinou ani ja, nejak sa nam to cele kryje a kedze tu v lyone pre zaciatok mame domcek dost mimo civilizacie, som sa pochlapila a som si prenajala vlastne auto, som ani nevedela ze take daco sa da ale je tu jedna firma co vam za 250 ero na mesiac prenajme auto a stara sa o komplet servis, poistku proste vsetko, ako ziadna slava, iba maly ford ale moj :wink:
tak ak by som sa zo dva - tri dni neozvala - niekam som to napikovala :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2007 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen mas pravdu,me to akorat dlouho trvalo nez jsem pochopila,ze to tak je a nema cenu si doma pridelavat problemy.
Jen po tom porodu jsem byla strasne zblbla,ze jsem vsem chtela vyhovet a pak jsem byla sama desne unavena,cele dny po navstevach a cele noci kojeni...
Ale s druhym miminem bude vse jinak :grinning:
31. říj 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ja som to mala podobne, maly mal len par dni, a svokor mi navrhol ze po mna pride v nedelu rano a ze stravim nedelu u nich , lebo priatel robi v nedelu do nejakej tretej. a takto to bolo stale, stale mi programovali ze pridu po mna, atd. ale to sa jednoducho neda sa prisposobovat ludom :astonished: a este s malym babom, ved kazda maminka po porode je tak vycerpana a este si musi vytvorit urcity rezim, a oni si predstavuju ze to je babika a ze bude spat kedy si zmyslia a kde si zmyslia. a ja sprosta zo zaciatku som sa bala si povedat svoje a tak som trpela asi dve nedele som travila u svokrovcoch :pensive: No a potom ma to uz fakt dojalo a povedala som si a dost!!!!!!!a od vtedy tam ideme ked priatel skonci robotu alebo ked ma volno. oni to nechapu ze ja nemam na starosti chodit po navstevach a travit pri stole pol dna! ved nakoniec maminy viete ako je to :wink:
31. říj 2007 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak baby a tie vase svokry predsa tiez boli matky teda aj su :sweat_smile: , to ako preboha riesili??? sa cudujem ze sa im napriek tomu podarilo vychovat v pohode ludi - vasich manzelov/priatelov/druhov :grinning: :grinning: :grinning:
alebo mozno uz zabudli...
31. říj 2007 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady se proste miminka musi prizpusobit,zatimco u nas se vse prizpusobuje miminkum,to je asi ten hlavni rozdil. A sestinedeli tu neexistuje.
Ja jsem tedka pro celou rodinu ta "zla" ze nedavam Leu hlidat,a ze nechci chodit na rodinne obedy. Ale pritom jsem rekla svokrovcum nekolikrat,ze se muzou stavit na kafe kdykoli chteji a ze si muzou vzit Leu na prochazku s kocarem taky kdykoliv. Ale hors de question ze bych ji tam davala na noc nebo na vikend,jak si svokra predstavuje. A ze my tam budem travit u stolu pul dne,tak to teda taky ne,jak pise adka ;)))
Vsak pokazde,kdyz tam jdeme na obed,svokra nekolikrat vsechny upozornuje,ze dnes to udelala opravdu "simple" kvuli Lucie :grinning: :grinning: :grinning: Jakoze budou maximalne 3 chody a ne 5-6 jak maji ve zvyku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Ja som mala tie obedy so svokrovcami celkom rada - síce to boli v priemere také tri hodinky, ale oni majú záhradu a ak bolo pekne, tak sme jedli vonku, pri tom sme sa rozprávali, popíjali vínko... a navyše sme ich chodili pozerať maximálne raz za dva týždne, tak sa to dalo (aj tak sme nemali cez deň v Cotes d Armor čo robiť)... a obed bol vždy simple (ako ste tu niektorá spomínali, že by sa zbláznili, keby som si šalát dala k jedlu a nie k syru), tak u mojich cvokrovcov to fakt bolo v pohode a každý si zobral, čo chcel a kedy chcel.. Mám to ale šťastie :grinning:
31. říj 2007 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej to je ako nasi, teda alovi rodicia, ako nic nevravim lebo este nie sme ani zobrati ani nemame deti tak bohvie ako to bude ale oni su presne taka rodina na styl moja tucna grecka svadba, totalne bordelique, az na to ze su vietnamci, je ich ako hadov, svokra sa s nicim nejak vyrazne nepara, kym som este mavala problem jest palickami vzdy mi supli pribor a z nicoho nerobili vedu, a ona vari uzasne a vazne simple, lebo to je cela vietnamska kuchyna, a ja zboznujem obedy u nich lebo aj ked rada varim, vzdy mi dobre padne ked niekto navari pre mna, dalej nemam kopu riadu a vzdy sa s nimi nasmejeme lebo vacsinou su tam aj jeho dvaja bratia a setra a to by ste ich museli poznat, proste trepadla :grinning:
takze v tomto sa nestazujem, zatail, bohvie ako bude potom, ale stale dufam, nadej umiera posledna :slight_smile:
31. říj 2007 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte -uuuf, ale ste too popisali - stale sa nad tym zamyslam - je fakt, ze tych kulturnych rozdielov je u az az - a navyse niekedy mam pocit, ze to, co sa u nas vidime biele - tu to vidia cierne a naopak :unamused:
ale uz som si zvykla (teda, ked ide vsetko OK - tak uz mi tie rozdiely az tak nevadia, ale ked nemam naladu - tak to by som .... - ale nada sa :slight_smile: )
mozno to mam aspon o nieco lahsie - ze mi je muz na mojej strane - ale tiez to sem tam stalo daco z toho zenskeho dovtipu :wink: - mozno by stalo za oprasit stare rozpravky - myslim najma: Zensky um - alebo tak nejako sa vola - ked ta zienka prisla ani vo dne ani v noci, ani pesky ani vozky, ani odeta ani naha :wink:
drzim nam vsetkym palce, aby nase okolie bralo nasu odlisnost ako veeeelke +
31. říj 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este nieco, najlepsie ked sa opytaju ci aj na Slovensku dostat znackove veci! nieee my zeny chodime v lopusnych listoch :grinning: a muzi nahi :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2007 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ved prave - za doby, ked ste boli franky - tak sme boli ciselne zhruba na rovnakej urovni - co sa tyka priemernych platov - a pozorovala som, ze kolko plati za telefon, alebo za znackove botasky Slovky, kt zarobil vtom case 10 tis a kolko bol ochotny na to minut Francuz, kt tiez zarobil 10 tis - proste - ti neminali za tie iste veci ani tretinu z toho, co nasi (to len moj mini postreh)
Adka - bol niekto z muzovej rodiny na Slovensku?
ja som mala stastie mne v Polsku a na Slovensku pobudli dve svagrinky a svagor a este aj svokrvci si urobili okruznu jazdu CR - a jedine, co mi vycitaju - ze ako to robime, ked sme vsetky take stihle a pekne (teda kocky doma - ja uz sa tam teraz ratat nmozem :angry: )
sice este svokrovci malizopar poznamk k nasim jedla - jasne, ze sa cudovali, ze mame vzdy zemiaky - ale to je asi normal - inak im chutilo :wink:
a potom este jeden poznatok - ze my sme ovela otvorenejsi a bezprostrednejsi narod (to mi povedala svagrina)
takze :wink:
31. říj 2007 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, u nás na svadbe bolo pár frantíkov, kamarátov, a práve kôli tým krásnym dievčatám za na Slovensko zase vrátili.. kuva, keď sa ma pýtali, či potrebujú nejaké očkovanie, tak som mala chuť im jednu švihnúť, ale nakoniec všetko dobre dopalo a u nás sa im veeľmi páčilo :wink:

a to míňanie u nás za značkové veci radšej nekomentujem.. keď je niektor schopný poriadne nejesť, len aby si zo svojho smiešneho platu mohol kúpiť značkové tenisky a jeansy, len aby sa mohol ukazovať... to je vidláctvo najhrubšieho zrna :sweat_smile:
31. říj 2007 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, jasne boli minuly rok a teraz v januari sa chystaju cela family aj jeho brat a sestra. chcu skusit lyzovat :sweat_smile: Slovenska kuchyna im chuti, no ale keby ste vydeli ten obrus a bordel pod stolom :confused: Oni su inac riadne prasce :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2007 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, a jedia omrvinky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
31. říj 2007 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby no tu je dnes rusno :grinning:
idem daco aj robit lebo si nezarobim ani tie omrvinky, bihan :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2007 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja sa ospravedlnujem za tie chyby vidiet je s i a nie s y!!!!!a to aj pisem narychlo lebo mam maleho na kolenach.sorry :slight_smile:
31. říj 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este nieco nech sa pobavite: ked boli svokrovci u mojich rodicov tak nasi pripravili ci uz obed alebo veceru a ako predjedlo(lebo to u nich musi byt)urobili rodicia oblozenu misu salamu a sunku atd. a svokor si myslel ze to je pre neho tak vsetko zjedol okolo pol kila udenin :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: viete on sa rad napapa, ved aj ma vyse sto kil. :grinning: :grinning: :grinning: ale neprezradte mojmu lebo sa bude hnevat co to tu pisem :wink:
31. říj 2007 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, tak môj chlap zase ke´d prišlie prvýkrát k našim (to sme sa poznali asi dva mesiace a práve som sa znovu nasťahovala k našim od bývalého, s ktorým som žila :sweat_smile:), tak sa nasťahoval do obývačky a rovno v topánkach :grinning: A to som ho predtým upozorńovala, že u nás sa pri vstupe do bytu vyzúva :stuck_out_tongue_closed_eyes: Moja poriadkumilovaná maminka ani nemukla.
31. říj 2007 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne aj u nas to bolo, ale ked svokra videla ze ja som sa vyzula lebo som vosla prva, tak nechapavo pozrela a vyzula sa aj ona, vlastne vsetci za nou :grinning:
31. říj 2007 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cou cou :wink: Je mi luto, ze som sa tak vcera vecer rozlutostila, nejaka jesenna depka dolahla alebo co, ale uz vyslo slniecko spoza oblacika... no jo, holt su ini ako my.
Inak nic nove, tie tulipany vzdy nemam posadene, boze, ja to snad do decembra ani nestihnem (tak pisu na tom vrecku s navodom na pouzitie). Ked som pri tych navodoch, raz mi kupil Fred taky balicek malych vonavych sackov na plienky na vonku, pri cestovani, na navsteve atd, a tam bol navod na pouzitie asi takto: otvorte krabicku, opatrne vyberte 1 sacok, vlozte pouzitu plienku, zahodte a krabicku zatvorte. Keby to nenapisali, snad ani nepridem na to, ako to mam pouzit!
Adka, to je teda sprava, ze uz sa rano maly v postielke postavil!!! U nas to nehrozi, zatial sa len vala sem a tam a plazi sa v posteli, uz musim kupit nejekay ten koberec a bude na zemi.
Bihan, nam dali na to akne atb, lebo mal velmi vela hnisavych vyraziek a este som potierala tyzden liehom na pupok, trosku to vysusilo, ale inak dlsot dlho trvalo, pokym to preslo, asi tak mesiac.
Jzfr, tak co, bola si dnes prechadzkovat??? My sme boli rano, lekaren, super u, trznica a 2 hodky sme stravili na sviezom lufte.
31. říj 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
Tini - neboli sme, aj mi je to luto (ale nedalo sa), no aspon sa uz necitim previnilo :sweat_smile: - aj ked viem, ze cerstvy vzduch by im urobil len dobre
mame dake divne obdobie - tak sa mi zda, ze sa zacinaju na mna velmi navazovat - a teraz neviem, ci je to len zubkami, alebo je to nejaka faza v ich vyvoji - ale nerada by som, aby sa to zvrtlo do extremu - ze by som uz ani na WC ist nemohla - tak sa pokusam najst nejaku tu zlatu strednu cestu - aby aj oni boli spokojni a aj maminka :slight_smile: v pohode :wink:

inak uz su v posteli - tak uvidime, ci tam aj ostanu - lebo este ma caka trosku sfacknut byt a nasa hodinka francuzstiny :wink:

ak by som sa vam zajtra neozvala, tak je stvrtok :wink:
dobru noc vsetkym :slight_smile:
31. říj 2007 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Nguyen,

jo, jsem z Ostravy, ale neděste se, stalo se z toho celkem pěkné město...akorát mám depku z toho jak špatné životní prostředí tam je. Každý tam má nějaké problémy, astma, alergie. V zimě je každý nemocný. Od té doby co žiju tady, tak už vůbec nejsem v zimě nemocná, a mamce se tu spravila alergie. Tak tu vždycky jezdí jako na ozdravný pobyt.

Bihan,
o té léčbě světlem jsem slyšela, dělá se to hodně i v severských zemích, kde slunce nesvítí skoro vůbec. Musím říct, že když v česku vystvitlo v zimě nebo na podzim slunce, tak to byl svátek...hned se plánovaly výlety, a když to byl pracovní den tak všichni litovali, že musí makat. No a tady je to skoro pořád to slunce, tak si toho lidi ani neváží! Jeden klient tedkom říkal, jak mu chybí slunce od moře, že tady to nesvítí!! Začala jsem se smát, a v duchu jsem si říkala, a co bys dělal v Ostravě ty blbečku, kde třeba za celý měsíc slunce nevysvitne ani jednou! :sweat_smile:
1. lis 2007 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby mam na vas otazku, ktora ste videli Ne le dis a presonne od Caneta?
ja som to prave dopozerala a uz asi osprostievam nacisto ci co, ale tu poslednu stvrtinu, rozuzlenie som si pustila asi 4 krat a stale mi to nie je uplne jasne :frowning2:

inak dnes tu zdochol pes :grinning:

prijemny vecer kazdopadne :wink:
1. lis 2007 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nguyen,

ne to jsem bohužel neviděla..co se filmů týče, tak tedkom nečumím na nic. Sleduju jeden starší seriál co mi manžel stáhnul z internetu, jmenuje se Felicity. Jinak včera byl v telce dost dobrý film s Depardieu. Fakt klasa, škoda že jeho syn je na tom tak špatně.
mějte se,

včera tu nikdo nebyl možná lítali po hrobech :slight_smile:
2. lis 2007 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
Meleri - nelietali sme po cintorinoch :grinning: - ale zase sme testovali novy kocik pre babata :wink:
Nguyen - film som nevidela - tusim ho mame niekde stiahnuty - tak snad si ho pozriem - inak vcera sme s muzom pozerali Blood diamond s L di Capriom - hodne brutal, ale zase velmi realisticky a dobry film o Afrike

inak mam dnes riadne fofry - prave som dovysavala - uz ma caka pradlo vyvesat a zmyt podlahy - vecer cakame svagrinu s rodinou - tak muz isiel nakupit a ja by som seba, deti a byt chcela dat do poriadku - tak dufajme, ze to stihnem (musim aspon trochu poriadit - lebo ona je hoptova inspekcia - svoje dni travi pratanim - tak to ja by som nemohla a preto teraz mam co robit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

uz asi viem, ako budeme vianocovat - u nas - ale nie vsetci -lebo ti, co su povydavani, pozeneni stravia vianoce so svojimi svokrovcami (ich je spolu 8 ludi) a my budeme len piati dospeli a moje 2deti :wink: - takze pohoda - lebo vari muz - ja sa klasika iba okolo deti budem tocit :wink:

prave sa mi zobudil drobec - pocujem ho mrncat - tak idem - uvidim ako stihnem sfacknut ten byt :confounded:

ak mi to dnes uz nahodou nevyda - tak vam prajem krasny den :wink:
2. lis 2007 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr tak kukni ked budes mat kus casu a potom sa ta povypytujem, inak nie je to zle, mna vzdy milo prekvapia takyto mladi tvorcovia, na to ze ma ten chalanisko 34 rokov, uz ma caesara vo vrecku, klobuk dolu, ale mal by dodat aj prirucku s vysvetlenim :sweat_smile:

inak k filmu o afrike, najlepsi film aky som ja videla a aj najsmutnejsi, som plakala ako male dieta bol The Constant Gardener, netusim ako sa to vola tu ci na Slovensku ale je uplne skvele

takze aj ja sa na chvilu lucim a odsuvam sa k svojim stahovacim kartonom :grinning:
2. lis 2007 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ja som Ne le dis a personne videla, ale teraz si celkom nie som istá, či si presne pamätám rozuzlenie.. čo presne si nepochopila :sweat_smile:

Inak napriek odporúčaniu môjho manžela som sa dnes nemohla urbriť a odfotila som Sáru (nechcel, aby som ju fotila kôli tom uprekliatemu akné, tak som to vyretušovala :wink:)má totiž na sebe prvýkrát tigríkovské opalovačky, čo jej kúpila moja sestra (vraj na 3-6 mesiacov) a je v tom úplne na zožratie, lebo na kapuci sú malé ušká :dizzy_face:
2. lis 2007 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
zlatucka je:slight_smile:
neviem ci to vysvetlim aby si to pochopila ale mna uplne dojima to ako sa na teba podoba, mozno preto ze ta poznam, myslim dost dlho a poznam ten tvoj ksicht :wink: :grinning: a teraz je tu ona - uplne to iste ako ty ibaze bez vlasov, ja mam pocit ze na niektorych fotkach sa este aj ksichti ako ty(uz v brusku, tu foto co mas ako sa ksichtila, ked ju doki otacal, ako keby som videla teba ked si zadrela daku kravinu na cvikach alebo ked si miesto Acka dostala B, neviem ci si pamatas take situacie ale to bolo prve co ma napadlo ked som to videla, najhorsie je ze nik to nevie pochopit-asi to preberem s Geby a Kety :grinning: ) podla mna by si mala zohnat dakeho profi fotografa nech ti sparvi umelecke fotky vas dvoch, teda sary a teba. Sorry ze tu riesim esteticku stranku tvojho rodicovstva ale podla man by to bolo uzasne :wink:
2. lis 2007 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne le dis a personne mas na IP, trochu brutal na konika :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2007 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kam sa mi podel moj prispevok??? Tak este raz:
Vcera sme nebehali po hroboch, ale bol den blbec. Bolo volno, tak som strcila Alexa manzelovi a ja som sa konecne dala vysadzat tie prekliate tulipany. Vysadila som tak 60 cibuliek, ale fajne som si zdrala celu kozu z dlane, lebo som hlbila jamky v nie prave najlepsom terene, takze mam teraz nepouzitelnu pravu ruku :cry: je to vyborne, obcas mam dojem, ze potrebujem naraz rovno 4 ruky.
Alexovi exacerboval ekzem, ale to bolo po mojej dietnej chybe, mala som mliecny abstak, ked tu boli nasi, dopriala som si mliecne vyrobky a dostavil sa vysledok, tak som to vcera riesila po i-nete s mojou kosickou pediatrickou, snad sa to rychlo zlepsi a ja tu poziadam o alergologicke vysetrenie, no pochybujem, ze mi to spravia.
Psa furt bolia usi, plieska nimi jak slon, robi ramus, darmo mu ich 2x denne cistim.
Jedina dobra sprava, ze som vcera rano pocas vysavania pristihla Alexa v ohradke, ako sedi!!! Konecne si sam sadol!!! No odvtedy sa mu to nepodarilo. Ale zato dnes skoro spadol na hlavu z postele. Uz som ale prehovorila muza na koberec do izby na poschodi, kde travime s Alexom den.
Bihan, Sara je rozkosna, nic si nerob z jej akne, zmizne to, chce to len cas.
Jzfr, ja som dala specialne pre teba jednu zubatu fotku do alba, je zo vcera.
2. lis 2007 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek