• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
BISULA, normalne po prekroceni terminu budes kontrolovana, skoro kazdy den, , teda plodova voda a kontrakcie.. ak do 5 dni , nemas kontrakcie a tak ta vyvolaju, ak su problemy, teda plodova voda sa zafarbuje;a ine tak sa hned kona....
takze sa neboj;;;; :wink:
13. pro 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, co je s vami , spite? :grinning:
no my mame hnusne pocasie, ale na druhej strane dobra sprava, zajtra sa vrati raafat konecne domov....
14. pro 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte :slight_smile:

bisule, ja mela fr termin 18. 11 a pak by me zvali na kontroly 19., 21, 23, a 25 by eventuelne vyvolavali. Ceskej termin (tudiz 40 tt) jsem mela 11.11.

tak ja frcim makat, mam toho hodne. Vcera jsem pripravila linecky testo a testo na vanilkovy rohlicky, tak aspon nejakej ten naznak ceskych vanoc snd bude :slight_smile:

papa
14. pro 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ty uz mas cesto? Ja som este nezacala, zajtra sa chystam nakupit suroviny a snad v strede tyzdna sa do toho pustim a do Vianoc to bude tak akurat. Keby som piekla uz dnes, tak by vela neostalo :grinning:
14. pro 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

tak my sme uz na Slovensku.Je tu chladno a pocasie ako u nas v Tours,cize dazd :unamused:.

Bisule, ja som mala termin vo Fr. 21.2. a potom som chodila kazdy druhy den na kontroly=odozvy a kedze ja som bola uplne zatvorena ako konzerva, tak 26.2 som musela ist do nemocnice a museli mi porod vyvolat.Maly sa narodil rano 27.2.Slovensky termin som mala 14.2.

Ohladne Guyany sa musime rozhodnut do konca decembra a isli by sme tam od marca. Teda Franck by isiel najprv na Martinique asi na mesiac, ja by som isla zatial domov na SVK a potom od aprila by sme uz boli na Guyane. Je to naozaj velke rozhodnutie. Co ma velmi zaujima je skolstvo, zdravotnictvo , presne tak ako si Bihan pisala. Neda sa povedat ze to je Franckov zivotny job, pretoze to iste robi aj vo Fr., ale ide o to ze po Australii je zivot vo Fr. tazko znesitelny:Ked som bola v Sydney na vela veci som nadavala ale teraz by som sa tam v momente vratila. Viem ze Guyana je nieco uplne ine, ale viac ma laka zivot mimo Europy. No uvidime musime zvazit vsetko za a proti, lebo je to na dlhsi cas a hlavne teda kvoli malemu.
14. pro 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janko,

tak to se musite rozhodnout teda rychle! Ty jsi zila v Australii? To jsem nevedela. Tam musi byt krasne. Jedine co me desi na techto jiznich zemich jsou pavouci, a stonozky...cimvic na jih, tim vetsi jsou...ja bych se mela nastehovat na severni pol, tam nic takoveho nezije...
hlavne at sezenes vsechny potrebne informace at to neni nejaky pruser...

Holky,

jak proti tomu zarudlemu zadecku? Maly to mel v porodnici do krve, pak mu dali specialni krem a spravilo se to. Jenze ten krem mi doktorka nechce predepsat, pry ze na to nema pravo, a dala mi nejaky jiny, ktery vubec nefunguje..zase to ma zarudle, i kdyz ne do krve.
pry to mam omyvat v hermanku /kamilce, ale nevim.
Da se toho zbavit, nebo to uz tak bude naporad dokud bude nosit plinky? :frowning2:
14. pro 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

my sme mali dnes navstevny den (do pol siestej sme boli u svagrovcov - boli tam aj svokrovci) a vecer sme pozvali susedovcov na aperitiv, potom sme si pozreli placard a teraz som sa dostala na net (ale rychlo som vas precitala, kedze ste tu vela nepopisali :wink: )

Meleri - aj my sme mali s bambulkou taky problem - od kedy pouzivam bepanthen, tak to rychlo prejde a potom je uz dobre (kym som nemala - tak som vyskusala rozne maste a tie zabrali podla nalady)
(pouzivam ho ale iba v pripade silneho zacervenania, alebo vo velkom napore na plienku a zadok, napr ked idu zubky) - inokedy pouzivam aloplastine - ten staci na take jemne pokrytie pokozky
aloplastine je preplateny secu, no bepanthen nie (stoji cca 8-9€) - no v kazdom pripade sa porad v lekarni (ked budes kupovat)
a ak by bolo teplo a leto - tak by si ho mohla aj nezabaleneho - to tiez pomaha, lenze teraz v zime, je to dost bezpredmetne :frowning2:

Jani - drzim palce k spravnemu rozhodnutiu :wink: (podla toho, co pises, asi by som sa nevedela len tak lahko rozhodnut - a ktovie ako by v tej chvili fungoval moj vnutorny hlas :frowning2: )
14. pro 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

dik moc, je to marne, tyto kremy jsme meli a nic moc..jediny co zabiral nam pripravili v nemocnici, ale nikdo jiny nam ho uz namichat nechce-byly to dva kremy dohromady a doktorka nam rekla, ze se to nedela...proc to fakt nechapu.. :frowning2:
zkusim jeste ten hermanek, a taky eozyne, to trochu zabira...
taky nevim, ty Pampers co jsme koupili fakt nic moc, prijde mi to jak z umele hmoty...
Celkem me zajima ta bezplenkova metoda...kdyby to slo, tak by aspon ten jeho zadek tak netrpel.. :frowning2:
jo v lete to snad uz bude ok, bude nahaty treba nekde u bazenku a ne porad v tech hnusnych plinach...
14. pro 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - tu je odkaz k BKM (bezplienková komunikačná metóda) - odkaz na reláciu na markíze a vľavo kopec komentárov okolo :wink:
A začala by som uvažovať nad látkovými plienkami :wink:

Janka, podľa mňa je najdôležitejšie si uvedomiť, či si viazaná na Európu alebo nie, ale keďže ste už mimo žili, tá otázka je asi vyriešená :grinning: Ja by som to asi zase brala :sweat_smile: ako som spomínala, začína sa mi tu stále viac páčiť a začínam si konečne užívať, čo mi ostrov ponúka a nie len frflať, že toto a tamto sa nedá.. keď si totiž zvykneš na nejaký štandrad, tak jeho zníženie je dosť stresujúce :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a potom si treba správne miesto na život - teda myslím štvrť, ale to asi všade.. my máme služobný byt a až na malý dvor s ihriskom je to v okolí dosť naprd - industriálna zóna, žiadne parky, žiadna zeleň.. len samé domy, opravovne, uvyvárky.. a navyše naša štvrť je dosť "pohnutá"...

No, do debaty o pečení sa neprídám.. ja nepečiem :grinning:
15. pro 2008 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trupka som - Meleri, tu je ten odkaz :wink: http://www.mokosha.info/content/view/95/77/
A potom je ešte na koňovi o BMK celá diskusia, resp. dve, tak sa pokojne pýtaj tam :wink:
15. pro 2008 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, podla toho co rozpravs, to vyzera na championy,, nato su jedine , antibioticke masti..
v lekarni ti ich daju aj bez predpisu, skus naliehat..
vyskusaj, najprv ECONAZOL BUD KREM , alebo ako take mliecko...
to budes davat pokazdom prebaleni, a hlavne dobre vycistit , dupku a vysusit pre nanesenim kremu, ak by nezaberalo po 2 dnoch tak kup aj AEREOMYCINE 3%? POMADU, tu budes davat na striedacku a econazolom, raz jeden raz druhy, a krasne ti to prejde.....
ak chces kupele, dobre mezdi tym tak skus dubovu koru, tiez dobre zabera , ale spolu s kremami....
kocky , majte sa , moj muzicek sa dnes vracia......
15. pro 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som ti najdolezitejsie povedat, najprv to vycisti a zaroven vysus , s teraz som zabudla, mas doma jednorazovky, s cervenou tekutinou, s ktorym cistis pupok? tak to iste pouzi , na zadok, a potom dak krem, robi to zazrak.... len som zabudla ako sa vola...
pozor na ruky , bude vsetko cervene... :wink:
15. pro 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan

ja bych to chtela zkusit, ale vubec se na to tedkom necitim, vubec nevim, jak bych ho drzela nad tim nocnikem, atd atd, latkove pleny, to je horor, musis jich mit 200 a furt prat a prat, a zehlit, vim to od nasich.. ale dik moc, mozna casem, jak se to zabehne, tak bych to rada zkusila..

Eriko,
doktorka to taky rikala, a dala nam specialni krem proti tem houbam ale nevim, uz je to skoro tyden a je to spis horsi...dneska jsem uz navarila kamilku/hermanek a budu ho omyvat tim radsi nez vodou..
dik moc, zatim zkousime porad ten aloplastine tak uvidime...
jej muz se ti vraci, tak vidis jak to uteklo! tak ti preju at se mate dobre.

preju vsem pekne odpoledne.
15. pro 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, pozdrav vašich :sweat_smile: :wink: Periem 2-3x za týždeň, nežehlí, nevyváram, doma mám cca 20ks :wink:
15. pro 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo ty mas ty latkove plinky ktere jsou jako kalhotky, videla jsem to ale vubec nevim kolik to stoji, kde to koupit ani jestli je to treba pak vymenovat za vetsi? a co delas s tema hovinkama? to jde primo do pracky?
15. pro 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri tak to znamena, ze musis menit krem, tak ako som ti pisala raz jeden raz druhy, po kazdom prebaleni iny.... pytaj sa lekarky,

aj ja mam latkovky, ine ako bihan, normalne latkovky ktore poskladas, a das ich do nohaviciek,

mam tiez akolo 25 staci, periem, kazde 3 dni, a nezehlim, len so susicky vyberiem a hned poskaldam, celkovo to trva 3 minuty.....
ja mam bambino mio, uplne iny system ako bihan, ja som spokojna, nad mieru....
takze ako vidis obe mame ine, a obe sme spokojne.. :wink:
15. pro 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, veď Bambino nie sú úplné iné.. len je to iná značka :wink: Systém je vždy rovnaký... ty máš klasické štvorce?
Na plienku sa dáva separačná vložka - je to z celulózy a celé sa to splachuje do záchodu, takže max. preperieš, ak niečo prešlo na plienku a šupneš k ostatným plienkam.
15. pro 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko, Bihan,

a vy si myslite, ze je to lepsi nez papirove? Teda nemluvim ted o ekologii atd, ale jestli je to lepsi pro tu jeho pokozku? Zas latka kdyz se promoci tak to musi byt dost mokre, ne..

a kde pak shanite ty separacni vlozky?

Eriko,

krem stridame, jeden se jmenuje Fazol, druhy aloplastine. ale fakt nic moc, je to horsi a horsi, ted to omyvam tou kamilkou, tak nevim no.

Tak nevim, pokazim neco, kdyz ho namazu ceskou Indulonou? Me se to vzdycky osvedcilo proti vsemu moznemu, tak si rikam, treba by mu to udelalo dobre...
15. pro 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic nepokazis..

davaj aspon ten'' d' eosin'', prosim ta, vysusi a denzifikuje.... :wink:
15. pro 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak nezabera tak chod si kupit tie dve kremy co som ti napisala, normalne su na predpis, ale urcite ti ich predaju, a nezabudaj davat d'eosin, pred stale vysusi a a uvidis za 48 hodin velku zmenu....
je tpo to najmlepsie co som zatial mala..
pokial su to pliesne, tak ti nic ine bohuzial nepomoze....
15. pro 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak my uz to mame iba za 2 dni a sme na svk jupiiiii.Akurat som dost sokovana,ze je tam teplejsie,ako tu...v :sweat_smile: v
Meleri,my sme mali podobny problem s malou-dva krat mala az pluzgiere na ritke,uplne vysuchane,krvave :frowning2: Boli sme akurat vtedy v nemocnici s hnackami,tak nam s tym pomohli-davali jej na to nejaku vazelinu.A potom,ked sa to zopakovalo,boli sme uz doma a jedine,co nam s tym pomohlo-bola Indulona :wink: Vsetko ine,co som jej na ritku dala,jej to iba nanovo vyzralo.... Uplne som prestala pouzivat vlhcene obrusky(urcite tie mali velky podiel na celom preobleme),a teraz,ked uz nema plienku-po cervenej ritke ani stopa :grinning: A ak ti mam poradit,ja by som do latkoviek urcite isla :wink:
15. pro 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, skus ako ti aj pisala Erika, dubovu koru, to je snad este lepsie ako Kamilky, my sme to kupili po nete v Lyone, keby si potrebovala, najdem ti kontakt. A ked by sa na chvilku dalo, nechaj mimi bez plienky vo vytopenej miestnosti. Alex nepekne reagoval na rozne Pampersky, mozno to chce zmenit plienky. Mne pomohlo od Weledy kremik na ritku. A tie antimykoticke masti, co pise Erika, nemam vyskusane, raz som davala akurat obdobu od nas zo SK lekarne (imazol) a nam teda nezabral, asi to nebolo plesnoveho povodu. A pises, ze ani vam nejako nezabera. Moze to byt reakcia na tie pampersky. Dubova kora + zmenit plienky.
Evuliki, hned by som sla s vami!!!
U nas strasne prsi, vianocne trhy su na prd, vcera sme omrknut do Monte Carla a mozu sa hambit :grinning: Ale moj kufrik s dobrotami od nasich uz na obed doletel do Nice a vecer pride rovno ku nam domov :dizzy_face: MM sa podujal, ze spravi veceru, nestiham sa divit! :sweat_smile:
15. pro 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

ja si myslim, ze to plisen neni pac ta pomada na to nezabira, no ja nechci furt ty kremy tak stridat, je to poradne svinstvo asi; sama chemie.

Evuliki,

super, tak nekdo Indulonu vyzkousel..ja to zkusim..treba to zabere. Zabrala jenom pomada z nemocnice, ale nikdo nam ji nechce predepsat, ze pry se to vubec nedela, ze je to nejaka specialita nemocnice...0

Tini,

taky mam podezreni ze za to muzou plinky. Meli jsme normalni Pampers, a slo to, ale pak jsme koupili Pampers ultra dry a je to takova hnusna plina skoro jak umelohmotna, ma sice super obrazky ale to je nam tak na prd. Tak jsme koupili tedkom Huggies ultra dry, jak jsi to jednou psala, ze byly dobry, a uvidim, no.
A kde jste tu dubovou koru koupili? Do Lyonu to nemame zas tak daleko, manzel tam pojede pristi patek.

Jinak sorry holky ze furt o tom pisu, ale jsem z toho smutna, protoze je mi ho fakt lito, a on si chudak ani na nic nepostezuje.
Tady taky porad prsi, ale na kopeckach je snih, coz je pekne. V Alpach musi byt opravdu krasne tedkom.
15. pro 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tam len cisti d'oesin, aspon to, s tym nic nepokazis, uvidis ako pekne vysusi.. ver mi....
15. pro 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini : testa uz mam, a musim napect, pac se to musi do vanoc rozlezet! Min 14 dni pry, pisou. A vanoce jsou ani ne za 10 :unamused: tak to snad nebudem mit tvrdy.

To cerveny co vysusuje prestoze to je vodicka je eosine. Ale barvi to mrcha.
Meleri, zmen znacku plin. Oni do toho davaj kdovico. bleee, zlaty latkovky!

Eriko : prima, uz mas manzu doma?
No ja padim, Timymu se dneska nechce bejt beze me, dycky zabere na 10 minut. To ty rohlicky asi pict dneska nebudu :confounded:
15. pro 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

potrebujem vase skusenosti...

kedy ste zacali s "lait de croissance " ?

Syn bude mat zaciatkom januara rok a chcela by som zacat mu davat to pokracovacie mlieko po vianociach...
Aku znacku kupujete...je ich tolko a neviem ktore mlieko vybrat...a ako chutia vasim detickam ? Aky je v nich rozdiel ?
Ak ste nekojili, deti vam presli v pohode z UM na pokracovacie ?

a druha otazka - co davate na veceru priblizne rocnym detom ? ja davam stale mlieko, syn prespi celu noc, ale neviem, ci uz netreba zmenu, asi nejaku zeleninovu polievku...( kase velmi nejeme)
15. pro 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, este ze ta mam , v rychlosti som pomotala meno, tej vodicky, este z e ta mam, dakujem...

webka, ja som u prveho pouzivala, hlevne tie ktore boli v akcii, bledina, alebo nestle, tie mal pato najradsej...
ma po roku tak v pohode, aj tak su od 10 mesiaca...
pokial je zvyknuty na mliecko , tak to nemen, pridaj cerealne do flase, ak chces trocha hustejsie... :wink:
15. pro 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, uz sa mi muzicek vratil uz aj spinka, no ako babo, taky bol zniceny, no hlavne ze v zdravy dosiel domov...
15. pro 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jo eosine pouzivame, stridame to, jednou eozyne, pak krem, pak dalsi krem pak eozine, furt dokola...

Jsem presvedcena, ze latkove pleny jsou super, zrovna jsem mluvila s mamkou, rikala, ze nez prijede tak me to koupi, ty kalhotky pry staci tak troje, ale je treba mit spoustu tech latkovych ctvercu, a jak prijede tak me ukaze jak se to dela..budu travit dny zehlenim a pranim ale je mi to jedno, hlavne kdyz Samsonovi bude dobre.

To jsem rada, ze uz se ti vratil, tak uz snad bude lip. :slight_smile:
15. pro 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Meleri nas maly mal tiez problem s pamperskami a aj s vhlcenymi obruskami a ak by si nahodou tu dubovu koru nezohnala vo Fr. nechaj mi tu odkaz ja by som ti ju kupila na SVK a hned aj odoslala odtialto. Co mam skusenosti, tak posta nikdy netrvala dlho. Nas maly ked mal zaparenu ritku( nikdy to ale nemal az tak velmi ako opisujes/som pouzila mast co som mala od nas z domu,ale teraz si nespomeniem ako sa volala. Nemam ju ani so sebou.
15. pro 2008 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek