• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
No sila ten clanok. Je jasne, ze je to vsetko len o pohodlnosti. Je pohodlnejsie strcit dieta do creche vo veku 2 mesiacov, je pohodlnejsie pouzivat couches jetables, pohodlnejsie pouzivat biberons. Este ze zijem na fr.vidieku, kde povazuju savon de marseille a kojenie za samozrejmost.
17. pro 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak aj my tu zatvrdneme na Vianoce :unamused: a navyse bez rodiny :frowning2: No pojdeme asi na polnocnu - moj gynekolog chtivy presadzovat provensalsku kulturu nas presvedcil, ze tam musime ist (bol nejaky ukecany potom, co som pouzila na svoje brucho slovo 'bidon' - nevedela som, ze je to az take pejorativne, ze sa na tom zacne sulat :grinning: )
17. pro 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja jednou delala brigadku v mistni skolce a fakt brutal...ani se mi to nechce popisovat, baby na to tezce sraly, podle me byly deti pro ne jenom stroj na kadeni a jezeni, proste prebalily nakrmily, tim to pro ne haslo..delaly si z tech deti srandu, ale takovou hnusnou, asi jako bachari ve vezeni..tak jsem manzelovi rekla, ze jestli chce dite, tak s nim budu doma a nebudu platit takovym svinkam s prominutim..jakmile se ovsem ukazali v jeslich rodice, tak nastavily super laskavou masku....fakt na bliti..
17. pro 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem to taky cetla, ale jenom prvni stranku, nema cenu to ani cist cely... :rolling_eyes: Tak by me zajimalo, ktera firma jim zaplatila aby takovou debilovinu napsali? Asi rovnou Pampers! Takze hlavne: kupovat, co nejvic konzumu, at se jenom pekne penize sypou do jejich kapsy!
17. pro 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne rozpravala o creche ta Francuzka co u mna niekedy nechava jej 18 mes dcerku. Ze fakt na tie deti seru (s prepacenim), kecaju medzi sebou a deckam strcia cumel do pusy, aby boli ticho. Chapem, ze ona velmi nema na vyber, lebo je sama, s rodicmi sa nerozprava 10 rokov, no proste story na dlho. Ale ked vidim tie matky o pol siestej vecer ako idu s autosedackami vyzdvihnut kojencov z creche, tak mi je fakt smutno.
17. pro 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo je to smutne..presne to jsem zazila na te brigade. byla sem z toho v soku. ja bych fakt tady svobodna matka byt nechtela..
Fakt toto misto Samson nikdy nenavstivi.
17. pro 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, meleri, kvoli tomu sa staram o deti ja sama, a este aj o tie cudzie, sebe jedinej verim... :wink:
co sa tyka tu, je malo jasli, na kazde mesto, hlavne v parizi, je to neskutocny problem; ako tu kde ja som , na 500 ziadosti, len 120 sa dostane..... krute....
ale vatsinou co vidim tie skolky tak sa o ne staraju super chodia n kupalisko, teda vidno to podla deti, ako sa ucia, teda aj rodicia su hotovy niekedy, dieta dokaze avie veci ktore sa nenaucilo doma..
asi zalezi od lokacie, a od stastia... rodicov..ze... :wink: :unamused:
17. pro 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

ja stejne nechapu proc ty zenske pracuji, vzdyt kdyz jdou do prace, tak musi za ty jesle nebo za tu ass. maternelle platit, a to uz radsi budu doma nez se nekde makat na babu co pak doma cumi na telku a pije kafe....

ja taky nikomu neverim, proste bych nedokazala takoveho prcka dat nekomu CIZIMU.

skolky uz asi jo, ale toto byla ta halte garderie ci jak se to jmenovalo a muselo se za to platit.

ja bych stejne jeste chtela jednoho nebo dva.... :slight_smile: tak to uz rovnou muzu byt doma.
17. pro 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ano platia, ale take co zarabaju viac ako 2000 euro tak sa im to oplati.. :wink:
17. pro 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
me by sel prakticky cely puluvazek na babu.
tak jsem doma, a penize mi chodi. a hlidam si mimco sama! :slight_smile:
17. pro 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ty si truhlík, veď nám ide obom o rovnakú vec :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Len ty si jediný človek, ktorého poznám a je s BM bezvýhradne spokojný ale ako hovorím, tým lepšie pre teba :dizzy_face:

Čo sa týka tých creches - mňa len naštvalo to, že naším rozhodnutím ostať doma s dieťaťom z nás nejaká nána urobila frustované úbožiačky, ktoré sa vzdávajú svojej nezávislosti až priamo osobnej slobody... Väčšiu kravinu som v živote nepočula... ale zase nie všetky maminy si môžu dovoliť ostať doma s dieťaťom... My môžeme byť rady, že si tento "luxus" môžeme dovoliť, ale sú napr. slobodné maminy, rodiny v zlej fin. situácii a tie matky si fakt nemôžu dovoliť ostať doma dlhšie než 4m.. a mne je to úprimne ľúto pre každú maminu, ktorá sa musí alebo chce vrátiť do práce, lebo bude žiť pri vlastnom dieťati a nie s ním.. ako som písala, Sára chodí spať o pol ôsmej, JY chodí z roboty o pol šiestej.. takže je s ňou 2h denne...toto ja, ako matka, nikdy zažiť nechcem. :wink:
Ale už by som sa rada začala pozerať po nejako polovičnom úväzku, nejakej malej prácičke, ktorá by znamena prepnúť z módu: dieťa na mód: práca.
17. pro 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak pozeram, ze preberate skolky a opatrovanie deti :unamused:
teda neviem Erika - kolko stoji opatrovanie v Parizi, ale ked si pisala, ze na hodinu za plati cca 6€ - tak si tu cifru nejdem ani predstavit :confused: - a to si teda ani netrufam tipnut platy parizskych mamiciek, ked tak vsetky vehementne davaju deti od seba (len aby sa o ne nahodou nemusli cely den starat :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
prave som prepocitavala, co by nas stala nounou (tak cca 1500 na mesiac na oboch - a to teda neviem ako by som to zvladla, kedze to o dobre dve stovky presiahlo moj hruby plat a teda aj moj nastupny v doterajsej praci na miesto, co mi drzia :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - jasle nam vyratali "iba" 700, no predpokladam, ze sa tam este kazdy mesiac plati strava a kadejake poistky a cistenie a ine (pricom v jasliach uz nemas ziadnu pomoc :unamused: :frowning2: ) - takze ..... - podla mojich prepoctov mi vychadza, ze "zbavit" sa deti cez den mozu fakt iba ti, co si to mozu dovolit :sweat_smile:

inak som pocula, ze chcu rusit ecole maternelle pre male deti a spravit z toho iba tie jardins d'enfants, cosi ako halte garderie, kde sa uz deti nebudu ucit, ale iba to bude priestor na "odlozenie deti" a samozrejme bude to pekne spoplatnene :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bihan - ja poznam jednu mamicku dvojiciek, a ti boli na klasickych latkovkach - a to vam poviem, ze to bolo roboty (okrem toho mala aj 4 starsie deti) - a teda u nich bolo v obehu vzdy 8 praciek plienok - tak aj preto som sa rozhodovala tak ako som sa (no oni to podla mna vsetko bravurne zvladli, chcelo to sice perfektnu organizaciu) - ale inak sa da aj s dvojkami - ved napr Kili - aj nosi aj BKM riesi a aj stiha pri deturencoch strikovat a hackovata
aco sa tyka dojcenia - tak to chce len kusok treningu (daju sa aj obe naraz, len je treba aby obaja rovnako tahali), lenze moj spunt nechcel, lenilo sa mu a zase bambulka - ta dopijala aj za nim :grinning:
17. pro 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, no netreba zabudnut, ze caf ti prispieva, co sa tyka opatrovania, a potom mas 50% znizenie dani, co je tiez nezabednatelne.. takze ak zaplatis 1000 euro, tak este caf ti prispeje okolo 300 euro, takze si to odpocitas, apotom na daniach sa to ukaze.....
no tie co maju smic samozrejem ze sa im neoplati....

jardins enfant, su , napriklad v patovej sukromenej je, ale len pre deti narodene, od januara, nie po july... takze je tpo dost blbe; a stoji okolo 400 euro na mesiac, je to len rano...
materske nezrusia, len sa zvysuju naroky na deti, to mi verte... ked vidim co ziadaju od pata teraz, a to je , MS;; tak uvidim eco bude dalej....
len sa asi bude davat vatsi pozor ako u nas, teda ako pato, an nase pomery mu vychadzaju zle roky, tu sa nato nedohliada, takze to chcu trochu dat do poriadku......
17. pro 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - to ako JY chodi domov je uplne super - co ja v okoli poznam pracujucich rodicov, tak nik nevybera deti skor ako o pol siedmej (samozrejme k nounou vozia deti rano medzi 8-8,30) a napr MM - teraz co zmenil pracu, tak uz je v ten lepsi den doma okolo siedmej , v ten normalny nieco pred osmou a v ten horsi - po polnoci :frowning2: - takze to ja do prace fakt asi iba na super miesto, alebo na nejaky super polovicny, ......
no zase tiez potrebujem ist nieco robit - uz aj kvoli sebe samej (ved naco som potom studovala :frowning2: ) - babo rad :sweat_smile:
17. pro 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika - to o tych jardins mi vravela suseda (super zlata) - ona je assitante maternelle a - zevraj sa o tom bavili na poslednej porade, zevraj sa nieco take pripravuje :unamused:
to viem, ze caf prispieva, ked davas svoje deti na strazenie niektorej z certifikovanych AM, no prispevky sa lisia od prijmu a jasne, ze potom je aj nejaka ulava na dani - no ta je az spatne - a nejak mi to matematicky blbo vychadza, ked si predstavim, ze najprv musi clovek vydat takmer raz tolko ako mu prijde na ucet a milostne cakat, kedy caf vyplati pozadovanu sumu - ono totiz caf vyplaca az okolo 5.- 6. v mesiaci a banky na to napr neberu ohlad - strhuju ti veci k prvemu a zatial nevyzeraju, ze by dobrovolne povolovali nejake super decouverty :confused: , aj ked kvoli slachetnej veci ako su nase vlastne deti a ich strazenie :sweat_smile:
17. pro 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ono je to tazke s tym strazenim... ja stale cakam na moje povolenie, este maju jeden mesiac... :wink:
17. pro 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, Jzfr, ved to sme tusim aj spolu po telefone vtedy rozoberali, aj mne to vravela nasa suseda nounou, ze budu rusit ecole maternelle pre deti 3-4 rocne. No kazdopadne to bude zaujimave! ja este netusim, ako budem mat pracovnu dobu, no MM chodi domov casto az po 20 hod, co z toho, ze je na obed cca 2 hod doma? A ja si tazko budem moct vyberat sluzby :cry:
kulicko, aj ja som uz napiekla, teraz som stihla poobede s Alexom pod nohami, bola to zabava. Skoro ako podla toho receptu, co tu dala Jzfr. :grinning:
Ten clanok od BIhan som necitala, staci mi, co tu pisete.
btw viete, ze sarko sa nepekne navaza do Klausa? idiot :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No co, ja uz som femme au foyer 2 roky a nestazujem si. Samozrejme boli krizy na zaciatku, ked ma nikde nechceli zamestnat a ja som im pred nosom mavala univerzitnym diplomom a trojrocnou praxou v roznych firmach. Potom som si poriadne sadla, zamyslela sa a snazim sa vyuzit ten cas naplno. Mama sice tvrdi, ze som stratila vsetky pracovne navyky, ale manzel je rad, ze sa nemusi starat o take veci ako co mame doma jest atd. Tz.ze podla toho clanku som totalne strateny pripad, navyse chcem mat tri deti s fyzikom, ktory kazde dva roky meni miesto prace, no zamestnaj sa:slight_smile: Asi to neskor spravim ako Erika a zriadim si skolku (ucitelske vzdelanie uz mam :slight_smile:
Tak som sa trochu postazovala:slight_smile:
17. pro 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pocujte, dnes som na nasom radiu Expres pocula taku krasnu pesnicku; od Desmod: Vyrobena pre mna :dizzy_face: poznate to niekto? No neskutocne krasne slova...
17. pro 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.diankaa.estranky.sk/clanky/videoklipy__9834___9834_ je to 4.'klip' odzhora, teda, ja si dnes budem este dlho vyspevovat :slight_smile:
17. pro 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - diky ze si sa pripomenula - vedela som, ze mi to este niekto spominal, len som zabudla kto :sweat_smile: (ja toho totizto za cele dni nakecam a tak neviem, ze co a kedy :sweat_smile: )
pocuvala som tu pesnicku - lenze som tu mala svoje cviriky - tak ked dopisem, tak si ju pustim este, aby som z nej aj daco mala :wink:
inak som klikla na kolonku o zrakovych klamoch - a je to tiez super

my sme prave s MM rozmyslali, ze kvoli detom by sme vzali aupair-ku zo SR, no nemame pre nu izbu :pensive: (v nasom pripade by to bolo asi najrozumnejsie (aj by som mala drobcov doma a aj by mohli kludne pocuvat slovencinu, lebo akonahle zacnem robit a ked zaratam k tomu dopravu - tak vela casu s detmi clovek nestravi a teda ani tej slovenciny uz nebudu mat tolko :frowning2: )

co sa tyka profesie nounou - ja sa na nu asi nehodim, totizto vzdy mam strach, aby som nejak nesla proti vychove rodicov - vsak kazdy sme iny a mame ine principy a zase snazit sa kazdemu vyhoviet - to by bolo asi na cvok house - doteraz som strazila iba deti rodiny, ci znamych, kt som dobre poznala a vedela som ake deti maju a ako ich vychovavaju - ale "anonymne" deti (ci rodicia) to by mi sposobovalo asi krce v bruchu :sweat_smile: )

okolo pol osmej volal MM, ze nedosiel zamestnanec - tak taha aj za neho :frowning2: (dnes je ten horsi den - dojde az okolo polnoci :unamused: ) - takze ak sa nahodou niekde zamestnam, urcite nebudem moct spoliehat, ze MM deti vyberie :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: (asi som si mala vziat nejakeho fonctionnaire :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
17. pro 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak balik mi este stale nedosiel, tak ze je to zle, uz mu to trva 3 tyzdne, a co je najhorsie, mama stratila od neho ten listok s kodom, takze ani nemoze reklamovat... ide ma slak trafit...

jani nic si stoho nerob nie kazdy sa moze starat o deti, teda hlavne tie cudzie :wink:

no to by bolo dobre, ak by si nasla slovensku au pair, len teraz, nehnevaj sa , vies ake su niektore , malde slovenky narocne, platovo...
a je to naraz aj pre vase sukromie, ver mi ja som niekedy robola au pair uz davno ale robola... velmi davno :grinning:

inac noiunou nie je povinna, davat tu istu vychovu ako rodicia, inak by sa zblaznila... :wink:
18. pro 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jani

ja jako au pair zkusenosti mam, celkem bohate, takze jako takova prestarla au pair bych mohla byt. :sweat_smile: bohuzel slovensky neumim jenom rozumim, jak my vsichni..

jej ja je nikdy nevychovala, byli jsme spis kamaradi, ale i tak celkem poslouchali (jak kdy). vydelala jsem si prd, ale o to mi vubec neslo, chtela jsem hlavne vypadnout z Ceska..

asi bych radsi brala au pair, ja byla s deckama porad venku, hrali jsme si s balonem, nebo i na bazen, bylo to supr. Uz se tesim na Samsona, jak vyroste, ze budem chodit ven. Mimco je super roztomile, ale je fakt ze se s nim neda nic moc delat..
18. pro 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Meleri vcera som sa pytala v lekarni na dubovu koru a nie je problem, maju ju, tak ak by ti to mamka nepriniesla, mozem ti to poslat.Kulicka tebe tiez ak by si to chcela. Samsonovi sa to uz polepsilo trosku?
18. pro 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janko,

dik, myslim ze jsme nalezli lek... :slight_smile: Stara dobra Indulona... :sweat_smile: Omyvam to hermankem, mazu indulonou, obcas vysusim eozynem, a dneska uz ma zase zadek jako novy....
Jinak Pampersky uz ne... :rolling_eyes: Ty uz putovaly k Hanuk. Snad jeji mimco nebude mit stejny problem.

Jinak netrpelive cekam, az mi prijdou ty latkovky.

Mamku jsem poverila, at tech Indulon nakoupi aspon pet... :slight_smile:
18. pro 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, my sme dens boli na snehu, Alex si to konecne krasne uzil a ja s nim. Rano som ho natrela hadajte cim? modrou indulonou, co mi teraz poslali nasi :wink:
18. pro 2008 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani diky za nabidku, ja si zatim necham od mamky privezt ten repik. Mno, s tou indulonou jste me navnadily!
18. pro 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ako vidim - modra indulona fici aj tuto vo fr - nam ju doniesla kamoska v marci a potom sme si kupili doma u maminky (skoda, ze sa nevyvaza aj tu do fr :frowning2: )

inak ak si nase stranky cita niekto, kto bude chciet dovazat do fr nejake slovenske a ceske vyrobky - tak prosim nezabudneite na vineu a kofolu :slight_smile:

my sme dnes trosku lobzovali po obchodoch (a ano - nebolo tam ani nohy!!!!! - teda uz tam nebolo miesto pre ziadnu nohu :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
sme s MM skonstatovali, ze take upchate prijazdove a odjazdove cesty z obchodneho centra sme este nikdy nevideli (a to MM minuly rok utekal este dokupit na stedry den rano dake veci, co nam chybli a zevraj bolo menej ludi - takze si ani nejdem predstavovat, ze co to bude tohto roku :sweat_smile: )

inak na tu aupair sa uz namotal aj MM, len nam chyba taky detail - dalsia izba :sweat_smile: - takze sa to zatial odklada :unamused: (ale ostava to v zalohe ako jedna z moznosti)

Tini - to je super, ze ste sa boli zoznamovat so snehom :dizzy_face: - aj ja sa tesim, ze opat pojdeme do nasho krasneho Brianconu (sice termin este nie je dany - no MM spominal, ze by isiel uz v januari, ked je menej turistov) - no a tak by aj nasi mestski kociarovi drobci spoznali sneh a sanky :dizzy_face:
18. pro 2008 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej Tini a kde ste boli? My sa tiez planujeme vybrat niekam kde je sneh, tak daj nejake tipy.
Mnam vinea:slight_smile:
Inak, myslite, ze cez Vianoce to tej poste trva ovela dlhsie? Cakam 5 balikov a nikde nikoho :frowning2: Po kolkych dnoch sa to ma ist urgovat?
19. pro 2008 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hura holky, at zije Indulona. Zabere na vse! :sweat_smile:
Fakt nas maly uz nema po rudem zadku ani stopy. Myslim ze to ale zabralo i v kombinaci s tema cottocouches. ty jsou taky moc dobre.

No ja furt cekam az mi dojdou ty latkove plinky ale zatim furt nic...

Dneska zas noc hruzy, maly pokazdem jidle dost blil, a hodinu trvalo nez se to uklidnilo, jenze pak chtel jist zase,pak zase blil, a porad dokola...spala bych jeste, ale zbudil me opravar kvuli lednici.

Tak nevim, jak jste resili to grkani? Ja se ho snazim drzet ve vzprimene poloze, nekdy to zabere, ale vetsinou ne...a pak musim cekat hodinu nez to nejak stravi a pak ho teprv dat lezet.. :frowning2:
19. pro 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek