• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
Meleri, pocuvaj, skus podlozit nohy postele napr. nejkaymi knihami, aby mal trosku vyssie hlavicku a nebude tak casto blinkat.
Hani, to sme boli tu nad Grasse :slight_smile: asi hodinu a pol autom, no teda bez snehovych retazi alebo autom 4x4 so zimnymi pneumatikami sa neda!!! hodim foto na FB, tak mrkni. A dam samozrejme aj sem na kona, ale az ked to vsteko pozmensujem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. pro 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,
jej, ted jsem si uvedomila ze mame takovy "klin", ktery se da dat do detske postele, jen je to na velkou postel. tak to urezu a bude!
dik, vlastne jsi mi to pripomnela... :slight_smile:
19. pro 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak porad nic, vcera jsem byla na monitoru, vse ok, ale zadne kontrakce nic, v sobotu jdu znova ... tohle cekani to je neco :unamused:
19. pro 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bisule,

tak to je mi lito, to musi byt asi trochu stres co..a co pak, nevyvolaji ti to? ceka se myslim do 42 tydne, ze?
19. pro 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri - jo davaji tomu tyden a pak by to vyvolali , tak uvidime
19. pro 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nic sa mi nechce - poradtre, co robit?

ani sa mi nechce chystat na sviatky - vcera sme sa dozvedeli, ze okrem celej rodiny MM (15 ludi 9+6, pricom dve decka su strasne urevane, hlucne, neposlusne..... - a cela oslava sa kona u nich, tak to im ani pip povedat nemozes :frowning2: ) tak k nam este pribudnu aj svagrinini svokrovci :frowning2: - tak to nas bude spolu 17 :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ani si to nejdem predstavovat - este aj MM bude az do takej 18tej v praci a az potom ideme ku svagrinej - no ale vobec sa netesim
a na dalsi den rano opat - zase vsetci pokope a budu sa rozdavat darceky (to bude zase hluku a zmatku a ja to tak nemam rada :cry: ) - pre mna maju byt vianoce sviatkom pokoja a radosti a nie zhonu

dufam, ze tie vase, budu ovela krajsie, take ozajstne vianocne :slight_smile:
19. pro 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

ja to mam to samy, od te doby co je Samson tady, tak jsem s nim, pak udelam to nejnutnejsi a do dalsich veci se mi moc nechce...jeste tak akorat akvarium..

Jo tak u nas to bude tedkom taky divne..Protoze jsme si zvykli jezdit na vanoce k nasim, a tedkom prijede mamka sem. Pozvala jsem svoji kamaradku s pritelem, tak nas bude pet. udelame klasicke vanoce po cesku, s tim ze kamaradka je Spanelka a prinese nejaky dobry spanelsky predkrm. uz se moc tesim, jen mi bude chybet tatka a rodina a kamaradi, vzdycky sme slavili novy rok s kamarady, ted budem jak kul v plote... :frowning2:
19. pro 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme par dni zpatky z dovolenky...nemam vas absolutne docteny, a ani to v zivote nestihnu, tak mi to prominte :wink:

Bisule, tak jeste nic? Citim s tebou, taky jsem prenasela, je to hrozna otrava... Drzim palce at to mate za sebou co nejdriv, a na vanoce uz jste pekne doma s miminkem :dizzy_face:

Jzfr - uplne te chapu... Ja jsem si letos prala jedine, abysme byli 24. sami s Y. a malou a az 25. sli ke svokrovcum. Jenze.... Yann se se mnou o tom vubec nebavil a pozval rodice a brachu na 24. k nam a jeste k tomu teda jdeme 25. k nim, takze taky nebudu mit klid :confounded: Chtela jsem si s Leuskou udelat pekne ceske vanoce, pustit si nejake pohadky, ale s tchyni to nehrozi...Budu je muset obskakovat, a k pohadce se vubec nedostanem.
A vy byste nemohli na vanoce zustat sami doma a jet k nim az na druhy den?
19. pro 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
vitaj spat, Luci :slight_smile:

presne tak :frowning2:

jedine, co ma na tom celom utesuje, ze akonahle budem s detmi - tak si pustim Popelku, zvarim si vina, vylozim nohy a budem vianocovat sama so sebou - a ked budem mat prilis velku krizu po tych dvoch dnoch - tak si pustim aj tatinka a velrybu a aj polepsovnu :wink:
19. pro 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - nevsimla som si poslednu otazku :sweat_smile:

Nie, nemozeme - Ben totiz pripravuje rybu (chod) a aj buche de noel - takze po jednej sichte v praci si odkruti este jednu u svojej sestry :unamused:
19. pro 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, Jak vytrhnout velrybe stolicku je Leusky nejoblibenejsi film, takze ten si urcite pustime taky :grinning:
19. pro 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, Luci, vitaj doma :wink: musis nam vsetko krasne zreferovat.
Pocujte, dali ste si po i-nete spravit fotky? Na akej stranke a boli ste spokojne???
My budeme 24. doma, MM dorazi o 20.0O :grinning: a 25. ideme na obed k francuzstinarke.
19. pro 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak hlasim ze baliky prisli - oni si ich totiz z pohodlnosti vsetky drzali na poste aby ich doniesli naraz :unamused: A ja sa tu mozem strachovat. Chyba uz len jeden.
Tini, tak na sneh asi zabudneme s tymi nasimi letnymi pneumatikami.
Asi budeme jedini s pokojnymi Vianocami, budeme presne dvaja :slight_smile: (a teda este mimi v brusku). Budu to trocha ine Vianoce na ake sme zvyknuti (bez rodin), ale aspon bude kludovy rezim. Tradiciam ale ostavame verni, takze bude kapustnica, ryba a pupaky, mnam.
Peti, tie plienky prisli, dakujem pekne este raz.
19. pro 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, dostala jsem od Bihan tip na http://www.photoreflex.com/ a byla jsem moc spokojena ;)

Hanuk, tak to mate fajn, vanoce ve dvou, klidecek :slight_smile: a co to jsou prosimte pupaky???
19. pro 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky, Luci :wink: uz som si to omrkla a poslem im to.
19. pro 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cajte holky,
vy zas jedete :slight_smile: Dneska jsem pracovala, malej me nechal. Predevcirem to taky slo, to jsem dodelala vanilkovy rohlicky :slight_smile: Ze by uz najizdel na nejakej dobrej rezim? :slight_smile: Teda nechci to zakriknout. Vcera jsem sla do lekarny a pristihla jsem se, ze jdu jak ozralej :frowning2: normalka jsem tak unavena. Vcera me navic malej nenechal v poledne ani najist a pak uz jsem musela do lekarny nebo by mi ji zavreli.
Meleri : taky mame takovej malej problem se zvracenim. Tenhle tejden mi obcas zvraci. Zvlastni je, ze je to vetsinou po papani, ale nejde z nej mliko, ale zvratky :confused: Nastesti jen trosku a jen obcas.
Na prdelce se nam udelal jakysi opar a mame ji trosku zarudlou. Tak jsem na to zvedava, byl mi doporucenej argile blanche aérée. Dneska jsem to mela jit vyzvednout, pac vcera to nemeli, ale ja potrebovala pracovat, tak zejtra poslu manzu a dam vedet. Indulonu bohuizel nevedu :unamused:

Jinak mame uz nazdobenou jedlicku a krasne nam voni :dizzy_face:
Uz se tesim. My budem mit doma tchynku a svagra, ale ti jsou v poho. Tak si snad udelame vanocni atmosferu. Loni jsme byli u tchynky a pro me to byly hodne smutny vanoce, pac oni to tu slavi az 25. a tak toho 24 zadna atmosfera nebyla, tak mi to bylo moc lito. A pak kdyz oni byli vanocne naladeni 25 tak to uz zas pro me neni to prave orechove. S timhle se asi nesrovnam. Jo a co rikate detem? Nosi darky Jezisek nebo Papa Noel? Me se na Jeziskovi libi, ze to je ten pravej zazrak : ze jako miminko nosi darky. Kdezto ten dedula ten prece klido muze darky prinyst, ale to miminko prece ne e :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenze kdyz pak bude malej vykladat nekde po Fr ze darky nosi Jezisek, tak se mu ti ostatni chudaci budou smat :cry: Tak fakt nevim jak to vyresit.
19. pro 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste jsem neodpovedela tini, tak dovca byla moc fajn, Reunion je kraaaasny, je tam tolik veci k videni, ze se tam urcite jeste nekdy vratime :dizzy_face: Nemeli jsme moc stesti, nejprve marodila Lea, pak Yann, pak znovu Lea, nakonec i ja... Ale zase pro priste je to supr, uz zname vsechny doktory a lekarny v sirokem okoli :grinning: Na to ze jsme byli takhle nemocni, jsme toho i tak stihli docela dost projit a videt.
Meli jsme i nekolik sraziku s Bihan, bylo dobre :wink:

Jani, tak to je blby, to tam teda budete muset :confounded:
Ja jsem na druhou stranu docela rada, ze jsme pozvali svokry k nam. Loni jsme byli my u nich 24. a to bylo silene, zacali jsme veceret az nekdy kolem 21h, v pulnoci si davali darky, a jeste dezertovali az do 2h rana :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pak druhy den nastup v poledne a zase zranice.
Letos jsem nahlasila, ze podle ceskych tradic (teda nevim jestli to je tradice ale u nas doma jsme to takhle vzdycky meli) se na stedry den neobedva a veceret budeme brzy - tak kolem 17h, vecere max. hodinku a od 18h rozbalujem darky, a pak koukame na pohadku :wink: Budeme mit jen polivku zelnacku a pak salat s rybou nebo rizkem a dezert bude jenom cukrovi - a to az pri rozbalovani darku a nazdar! Zadne 4 a vice hodiny u stolu :grinning: Tak jsem zvedava co na to budou rikat, tchyne bude mit zas poznamky, ale na tu kaslu :wink:

Blani, kde mas fotecky mrnouska?????
Ja to s tim Papou Noelem versus Jeziskem neresim. Proste pro me darky nosi Jezisek. A az se jednou Lea zepta, jaktoze tata rika ze darky nosi Papa Noel, tak ji asi reknu ze francouzskym detem nosi Papa a ceskym Jezisek, a ona ma to stesti ze ma darky od obou :grinning: nebo nevim. Ale hlavu si s tim nelamu ;) Ja myslim ze se s tim ty deti srovnaji.
19. pro 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abych nezapomnela, taky uz mame nazdobeny stromecek, a dneska jsem si udelala testo na cukrovi a zitra budem s Leusakem vykrajovat linecke a sulat rohlicky :grinning: Koupila jsem ji v Ikee 'kit patisserie' http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/10086324 tak si budem hrat na pekarky :grinning:
19. pro 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dievčatá, šťastné a veselé, keby sme sa už nevideli :wink:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2191978&vReferer=
19. pro 2008 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, krasne ako vzdy. A kam sa chystas, ze keby sme sa uz dovtedy nevideli??? :confused:
U nas je kosa, ale mam rande v Cannes s jednou znamou, idem sa vyfintit, nech som aspon raz za cas za 'elegantnu' , uvidime sa neskor, papa a krasny den vsetkym!
20. pro 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Luci pupaky su taky slovensky zvyk (vraj z vychodneho SK)- makove alebo orechove z rozkov namocenych v mlieku. Myslim, ze sa volaju aj bobalky:slight_smile:
My sme boli pozvani na veceru na 24 k znamym, ale nejdeme, lebo pre nas by to bola tragedia zacat vecerat o 21h. My sme zvyknuti presne tak ako Lucija - vecera s prvou hviezdou, potom darceky a potom rozpravka. Este ideme prichystat nejake vianocne pecivo, stromcek bude az 22, dufam, ze nejaky este zozenieme :unamused:
20. pro 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, hanuk, no spravne volaju sa bobalky, ale nie z rozkou ale zo zbytokov kysnuteho cesta ktor sa vyvakla a upescia a potom len polame do mlieka a s makom a orechmi mnam mnam..

luci, ja si s tym tiez nelamem hlavu, jezisko je jezisko, v slovencine a vo franciztine je papa noel... ziaden problem...
a vecera to iste, ako u vas...... dodrziavam slovenske vianoce teda nase...?

inac moj muz bude pracovat na 24 a 25, 25 :frowning2: takze o nicom.... ako vzdy.....

tak baby ak by som tu uz neprisla tak vam zelam vsetkym,a vasim krasnym rodinkam, krasne a pozehnane sviatky..... prezite ich v pokoji a radosti.....
20. pro 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky preju krasny svatky

no me to celkem problem dela, pac papa noel je dedek v cervenym habitu a Jezisek je miminko. Ale coz, nejak to vymyslim.
20. pro 2008 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
To si uz zelame k Vianociam??? este mame cas!!! Ja este nie som ready na Vianoce, mne to tu zatail nic nepripomina, vratila som sa z Cannes, asi 15 stupnov, na promenade slnko prazi, par otuzilcov sa kupe... a ta naj naj ulica s obchodmi plna ludi s obrovskymi taskami :dizzy_face:
Hanuk, tiez to volame bobalky, ale nebudeme to mat, ani doma sme to velmi nejedli, nikomu to akosi nechutilo :pensive:
20. pro 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemam nervy zmensovat fotky, MM sa mi hrabal v ntb a zase neviem ako na to :angry: Uz vidim Bihan, ako sa rehoce, vsak??? takze ak by vas zaujimali nase fotky zo snehu, tak prosim sem kuk: http://www.facebook.com/album.php?aid=5565&l=a67a9&id=1648667985
20. pro 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Bihan - krasne oznamko - povedala by som, ze ako vzdy - nesklamala si :wink:
ozaj a nechce sa ti zalozit si zivnost a zivit sa vyrabanim kalendarov a pozdravov z fotiek? - ved cez net sa da - a navyse, ked ma niekto talent a napady (a aj vie ako sa robi z PC) :wink:
ja sa v tomto pripajam k Tini :grinning: - asi si tiez niekde vytvorim album, kde prejdu akokolvek velke fotky :wink:

inak - Tini - velmi pekne zabery - aj ste ma navnadili na sniezik :dizzy_face:

bobalky aj my robievame na vianoce - teda mamina - ja som si to este netrufla
Hanuk - pupaky to volaju tusim niekde na Strednom Slovensku :wink: (ked som bola v BB tak sme sa vzdy perfektne nasmiali na regionalnych nazvoch a odlisnostiach :wink: ) - ak sa nemylim, tak na zapade volaju bobalky "lokse" :sweat_smile: - a to pre mna z vychodu bolo uplne nonsens, kedze po 'nasom' lokse su opekane zemiakove placky potierane preprazenym maslom alebo husacou mastou

a ako som si precitala, ze viacere idete vianocovat po slovensky - tak som sa zasnivala a buduce vianoce u nas budu slovenske :dizzy_face: (aj ked cas vecere sa mi asi nepodari posunut na skor ako siedmu - pol osmu - ale nevadi :slight_smile: (mozno to bude uz buduci rok, ked posobaseni surodenci budu travit stedry vecer so svojimi svokrovcami a my s Mm ostaneme s jeho rodicmi a slobodnou sestrou)
20. pro 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. pro 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, vyzera to jednoducho, len odkial ten Palmarin???
20. pro 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - ja vsetky recepty robim s maslom :sweat_smile: - teda az na jeden (tam mam vykricniky, ze musi ist smetol) - a to vtedy kupujem matiere gras (taky nejaky pokrmovy tuk za tepla aj za studena) - no minule mi z neho nevysli dobre kolaciky - nejak sa mi lepili o podnebie (ale neviem, ci to nebude preto, lebo som pouzila tuk z mraziaku)

ak je palmarin to iste, co smetol - tak sa tu teda da kupit nejaky pokrmovy stuzeny rastlinny tuk

no dodnes som neprisla ako nahradit ivu (ceru) ked robim cokoladovu polevu :sweat_smile:
MM vravi- ze tu existuje nieco podobne a zevraj je to beurre de cacao (no este som to nevidela) a co som dosial skusala - tak vsetky cokolady aj po rozpusteni vo vodnom kupeli ostavaju kompaktne a su velmi tazko manipulovatelne (ked som sa pytala MM, ze ako to robia v restikach - tak vravi, ze obleju cely kolac x litrami cokolady, ktoru potom odchytia do takej speci nadoby a pouziju na dalsi kolac - takze mi moc nepomohol :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
20. pro 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak, Iva, Cera, Palmarin, Hera, Smetol... u nas toho je!!!
Pocujte, si uvedomujete, ze o chvilu budu aj dalsie soldy??? Vcera som videla take chutne boticky :dizzy_face: ale za 119e az take chutne neboli, veruze si pockam! Bezcielne soldovat urcite nepojdem, ale ked si teraz vytipujem par kuskov, tak preco nie?
21. pro 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek