• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
Ahojky!!!! Tini - supr fotky!!!!! :slight_smile: Byli jste nekde na horach? Nebo mate u vas tolik snehu?

Bihan - supr vanocni prani, jako vzdy, Janka ma pravdu, ze by ses tim mela zivit :wink:

Pupalky jsem neznala, ale vypada to vyborne :dizzy_face: Skoda, ze jste tak daleko, bych se zastavila na ochutnavku :grinning:

Na slevicky se uz taky tesiiiiim ;)) Jsem byla v soku, kdyz jsem byla nakupovat ve stredu, a znova pak v patek, ze nikde nebyla ani noha, obvykle v pulce prosince je vsude plno lidi, blbe se parkuje, a letos je to ve meste a v nakupnich centrech jak po vymreni :confused:
21. pro 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak tu sa teda debilne parkuje kedykoľvek :sweat_smile: A taký nátresk, že ľudia parkujú mimo parkoviska do obch. centra (aj keď tu sa nazýva obchodným centrom každý väčší supermarket s pár obchodmi).
No a k soldom sa radšej nevyjadrum, tu začínajú vo februári a tak max 30%, keď to klesne na 50, tak to už musí byť naozaj nejaká merde.
Pupáky, opekance mám aj ja hroozne rada.. s tvarohom a maslom. mňam...a už som nakúpila ingrediencie na šalát (ja budem robiť s macedoine, predsalen mi to príde ako rozumná zmeska :wink:) a ryba už je v mraziaku, ráno som piekla zázvorníky (moje prvé vianočné pečivo v živote) a tým to asi hasne...

No a bola som si urobiť dobrú čiarku tam hore a darovala som krv.. skoro som pri tom síce odpadla, lebo ma dali posediačky, na Slovensku som darovala vždy naležato, tak mi prišlo trošku horúco, no.. ale inak pohoda.

Dokonca som si na vianočných trhoch (škoda, že som nemala foťák, lebo normálne tam bol zase umelý sneh na stromčekoch rovno pod palmami a nababúšený Pere Noel) vianočný darček od drahého - je to strieborný náhrdelník s príveskom v tvare listu - ono je to origoš galvanizovaný list meďou a striebrom.. pôvodne som váhala, lebo stál dosť peňazí, ale vraj keď som nič nedostala na výročie, tak mám nárok :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Keď k tomu pridám fakt, že som celkom slušne zhodila (a stále pokračujem) a že mám doma novú zásobu pigmentov-očných tieňov, tak za chvíľku zo mňa bude zase kočka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A ešte jednu správu mám, ktorá ma tak trochu vytlačila na ten odber krvi - u nás v termíne jedno dievčatko ochorelo na leukémiu :frowning2: Môj bratranec si tým prešiel (aj keď v nejakej miernejšiej) forme, keď mal 10r a boli to teda poriadne stresy.. v prípade ročného dievčatka s takouto diagnózou si to nechcem ani len predstaviť :cry:
21. pro 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zdravim v rychlosti, dneska je to pakec.
zitra mi prijede mamka, a tak jsme museli pripravit pokoj pro hosty...
uz se mooc tesim :dizzy_face:
ale musime vyjet uz v 6 rano a i s mimcem, tak to snad ve zdravi prezije chudak, tak brzo...

jo dosly mi ty latkove pliny, tak se uz tesim.

vcera nam dosly huggies, tak jsem mu musela dat ty pampers, nouzove nez jsme koupili ty huggies, a hned mel zas ten zadek zarudly....fakt na PRD ty pampersky..

holky nestiham tedkom docitat, doufam ze se mate dobre a at jste tady nebo na slovensku tak vam preju krasne vanoce, uzijte si to pekne, hlavne s rodinou a at vam napada snizek.

ahojte,
Petra
21. pro 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

vcera som a sem nedostala - ale mali sme tu navstevu a navyse nam opat vypadava PC :unamused:

Bihan - to je smutne s tym dievcatkom :cry: - som v tom taky "neokrochanec" - ani neviem, ci ta choroba "pride" sama od seba ako napr chripka, alebo ci je to skor vrodene a ani to, ci sa z nej da dostat :frowning2: - ak je uzdravenie mozne - tak zelam rychle uzdravenie a dostatok zdravej krvi pre toto dievcatko

Peti - urcite budete mat velmi pekne vianoce - aj ked sa budu lisit od vsetkych ostatnych - ale verim, ze tieto budu nezabudnutelne
:wink:
22. pro 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, pisem vam narychlo z ntb MM, lebo u mna zase nejde net, takze vam zelam krasne a pokojne Vianoce a vela zdravicka a stasticka v novom roku!!!
Som zvedava, kedy sa 'opravi' ten moj pocitac :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bihan, tak si spravila dobry skutok, ja som krv este zatial nedarovala, ja mam aj bez toho dost nizky tlak, takze aby som nerobila zbytocne starosti personalu... ale je to urcite krasny cin, moj tatka mal striebornu Janskeho plaketu. On mal tusim 0 negat :dizzy_face:
A co to citam, si sa dala na pecenie? :grinning: co sa ti stalo ??? :grinning: nech vam zazvornicky teda chutia :dizzy_face:
Lucija, to sme si len odskocili tu za roh nad Grasse, o 1100 m vyssie ako tu u nas dole, u nas je tepluuucko.
Meleri, uzite si Vianoce aj s mamkou, ona sa uz urcite hrozne tesi na maleho Samsona. A ked ti bude davat 'mudre' rady z minuleho storocia, tak jednym uchom dnu a druhym von :wink:
Zienky, tak sa lucim na neurcito :sweat_smile:
22. pro 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jen na skok : byli jsme u doktory tak mame 4,450 kg :slight_smile: To jsme pribrali za 14 dni 500g :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ohledne velikosti ale nevim jestli mame 50,4 nebo 54. To nam nenapsala a nejak jsme s manzou spatne rozumneli :sweat_smile: Ale to je fuk.
Tak jeste jednou krasny svatky
22. pro 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Pripajam sa prianim nadhernych sviatkov, nech sa Vam vsetkym vydaria, ci uz slovenske alebo francuzske :slight_smile:
22. pro 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taktez bych chtela vsem poprat krasne a klidne vanoce !

Ja asi ve ctvrtek 25. 12. nastoupim do nemocnice, kdyz se do te doby nic nebude dit ...

Tak se opatrujte a uzivejte svatky :wink:
22. pro 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

aj ja vam chcem popriat krasne sviatky, vela pohody a radosti zo spolocne stravenych chvil okolo stomceka :dizzy_face:

Bisule - drzte sa a zelam, aby vsetko prebehlo najlepsie ako len moze a aby si mala rychly a dobry porod :wink:
potom sa tesime na foto
23. pro 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

aj ja sa pridavam, prajem Vam krasne vianocne sviatky, rodinnu pohodu.

Bisule prajem ti aby si mala rychly a lahky porod. Aj ja sa tesim na foto :dizzy_face:
23. pro 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja taky holky, prozijte pozehnane vanoce.

my to budem mit zitra vselijake.... :frowning2:
23. pro 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini, zatim to beru jednim uchem druhym ven, ale da se to, jeste jsme se tady nepozabijeli... :grinning:
23. pro 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsem preji krasne, nicim nerusene Vanocni svatky, hlavne pohodicku a klid :dizzy_face:
24. pro 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievky vsetkym prajeme krasne sviatky.My sme na svk,tak si uzivame a dnes od obeda snezi,tak je nadherna atmoska :wink:
24. pro 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - prave sme sa vratili z reveillon - bolo OK (dopadlo to nad moje ocakavania, vsetci dosli neskoro, noho neprekvapilo, ze k stolu sme sadli o pol desiatej a deti sa tiez nejako spacifikovali same (teda starsie ssternice spratali prckov a dvojcata - tie si vystacili samy o sebe :wink: )

rano ideme opat - budu sa rozdavat darceky :dizzy_face:

akurat co ma moc netesi,ze Mati sa zobudil (este na navsteve) a mysli si, ze uz je rano :frowning2: :unamused:

inak MM pekne vsetko postihal, vsetkym chutilo (aj moja kokosovo-cokoladova rolada) - takze to cele celkom uslo (a sekla som sa v poctoch - bolo nas 18 a nie 17 - bola aj svagrova babka)
25. pro 2008 ve 02:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, vidis, takze to nakonec docela dobre dopadlo :wink:

U nas doma ceske vanoce taky dopadly nad moje ocekavani, tchyne byla moc prijemna, takze mi to tentokrat nezkazila :grinning: Apero jsme zacali kolem 16h, vecereli jsme v 18h, v 19h30 jsme vlitli na darky, a ve 21h bylo po vsem :wink:
Lea mela tolik darku, ze rozbalila prvni 3 a uz dalsi zadny nechtela :wink:))
Dneska nas jeste ceka obidek u tchyne a bude po vanocich... :confounded:
25. pro 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, som rada, ze sa vam vydarili Vianoce. Aj u nas to bolo prijemne, podarilo sa mi jedlo :grinning: ja sa priznam, ze som kapustnicu robila prvykrat v zivote! MM vcera este tiez nakupil nejake dobrooty, ale do tych sa pustume az dnes vecer.
Akurat Alex bol z toho cely nesvoj, vela dojmov, svetielok, balickov, rozbaloval o dusu spasenu, ale absolutne nicomu nerozumel... tak som mu nejake darceky schovala a mozno mu ich dam az na narodeniny, ved to bude o chvilu. Aj dnes rano je taky nesvoj, navyse mu idu tie posledne 2 zuby, vobec sa nechcel hrat s novymi hrackami, tak sme ho dali spinkat aj s paracetamolom a o chvilu ideme na obed k znamym :stuck_out_tongue_closed_eyes: nie som nadsena kvoli Alexovi, bude sa tam trapit a ja s nim.
25. pro 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čafte... nemáte niekto kontakt na Hanku? dnes mala nastúpiť na vyvolávačku..

Luci, to ma teší, že svokruša dostáva rozum.. nakoniec aj tá oslava bude v pohode :wink:

U nás bolo balíčkov pomerne málo.. jeden ja, jeden MM a Sára 4 či 5.. už ani neviem presne :sweat_smile: ale dali sme si večeru na teraske, mladej losos nechutila, ale rozbaľovanie sa jej páčilo.. Teraz už boli Vianoce omnoho krajšie ako minulý rok, to ešte ničomu nerozumela.
25. pro 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ja nemam. No snad vse probehlo v poho :slight_smile:
Jo, uz mi zrusili foto. Tak jsem dala jiny. Tak schvalne estli tohle taky neprojde :sweat_smile:
U nas mel taky nejvetsi hromadu malej :grinning:

Preji vsem krasny zbytek svatku
25. pro 2008 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haha, Luci, nedostava rozum bohuzel ;) Vcera se asi drzela, ze byli u nas na navsteve, ale dnes jsme byli my tam a uz zas bohuzel perlila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tak jeste ze uz jsme opet doma....
Tu vasi pohodicku v teplicku na terasce si uplne zive predstavuju! :dizzy_face: A supr nove foto! Kocka :wink:

Na Hanku tel nemam, snad bude mit nakonec rychly a pohodovy porod a nebude moc trpet.
25. pro 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt, ze dnes mala nastupit Hanka do porodnice :fearful: ja takisto nemam telefon, (ale na Hanuk mam!) Tak snad je uz maly na svete a vsetko je OK.
Boli sme na tom obede, vratili sme sa o 18.00, az na par malickosti, ked som menila menu pre Alexa, tak to bolo velmi prijemne posedenie, ALex tam aj spinkal a potom santil. No uznajte, pani domu mu chcela podavat surove sampiony s nejkaym podivnym kyslym salatom, potom lososa so surovym struhanym zelerom :fearful:
Bihan, kde si nechala tu krasnu capicu???
25. pro 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Peti - najprv pre teba:
http://www.vertbaudet.fr/Fr/baby-nid-d-ange-vertbaudet.htm?ProductId=3_0_0_70274_3000_74_VB

ja som kupila cez ebay - za polovicnu cenu (vratane postovneho) - a som s tym velmi spokojna - pouzivam to este teraz (teda hlavne teraz) - ale da sa to uplne od narodenia a aj potom neskor a daju sa cez neho prevliect aj popruhy a teda sa da dat aj do autosedacky ci kocika

dievcence - ani ja nemam na Hanku kontakt - ale dufam, ze porod je (bol) uplne v poriadku za obaja podaju radostne spravy s krasnymi mierami :slight_smile:

Luci - tak u nas to bolo podobne ako u vas - prvy den - vsetko OK super, no ten dalsi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - vsetci sme boli unaveni, vsetky deti boli rozjasene - jednak z darcekov a jednak z unavy a hluku....
a ked som povedala, ze pre male deti je dve velke rodinne stretnutia hned za sebou vela - tak zevraj nie, zevraj sa mylim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a idem sa pochvalit - dnes nam v lyone snezilo :dizzy_face: - sice iba pol hodinu a uz je vsetko roztopene, ale aspon sme mali trosiliku snehu na sviatky :wink:
26. pro 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este sviatkujete, ze nepisete???
Vcera k nam dosla susedka aj s celou rodinkou, ochutnali kapustnicu a nevedeli sa dojest, tak im chutila. Taktiez im chutil zemiakovy salat a potom som susedku ucila robit halusky do polievky, aj to im chutilo, moja mama jej navyse poslala dierkovanu varechu na halusky, nabuduce sa spolu pustime do normalnych halusiek zo zemiakoveho cesta. Deti sa spolu vysantili, jedli jednohubky a Alex v nestrazenej chvili nakrmil jednohubkou aj ich 7 mes miminko, nastastie sme si to vcas vsimli.
Dnes sa deti hrali vonku a ja som mala tu 'cest' navstivit dalsich susedov, no keby hlupost kvitla, tak maju zakvitnuty cely dom. To su taki typicki simplexnejsi frantici, no co uz, ich dievcatko sa hra s Alexom a uz aj maly syncek zacina chodit a bude v partii. Tak ta mala dostala pod stromcek detsky stacionarny bicykel pred televizor, je to napojene na telku a tam je akoze cesta a prekazky a ona ich ma obchadzat :sweat_smile:
a tymto vyhlasujem sutaz o najblbsi darcek vo vasom okoli :grinning:
27. pro 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsem se dness vratila domu z porodnice. Slavnostne vam timto oznamuji ze se nam 23.12.2008 narodil syn Philippe, 50 cm a 3.43 kg. Porod hruza , nejake komplikace, napisu vam pozdeji, jsem dost unavena. Maly je v poradku . Pak jsem dam nejake fotky.

Mejte se a doufam ze jste prozili krasne vanoce .
27. pro 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdarek!!
Bisule - velike gratulace!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: Tak porod hruza, jo, vitej do klubu :grinning: Ale neboj, brzy na to zapomenes a bude dobre. Hlavne ze je Philippe v poradku! Tesime se na fotecky :dizzy_face:

Tini, zase jedna vesela historka ze sousedstvi :grinning: Vy tam mate same lepsi typky! Ten bycikel je opravdu pecka :grinning: :grinning: :grinning:
Jo a jak jsi psala o tom vanocnim menu pro Alexe, to je taky bezva ;))))
27. pro 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanka, aj ja blahozelam k narodeniu synceka, ma krasne miery, tesim sa na fotecky. Hlavne ze ste obaja v poriadku, ked budes mat cas, tak napises aj o tom porode.
27. pro 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bisule,

blahopreji! hlavne at se spravis z toho porodu a at je vse v pohode!
ahoj
:slight_smile:
27. pro 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tak to zo srdca gratulujem k Philippovi a k nevyvolávanému pôrodu :dizzy_face: To som zvedavá na pôrod, ja to tak rada čítam :sweat_smile:

Tini :grinning: ja z tých vašich susedov fakt nemôžem :grinning: ale detský stacio bicykel zatiaľ určite vedie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Hani blahozelam k narodeniu Philippa a tesim sa na fotky :dizzy_face:

Tini myslim ze ten stacionarny je zatial neprekonany.

My sme boli vcera s Franckom lyzovat na Semmeringu,trosku sme posantili na snehu. To mi strasne chybalo. Horsie je, ze sa neda ist castejsie, pretoze Jullian nechce ostat s nikym.
27. pro 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Hani - blahozelam aj ja k syncekovi a zelam rychle zotavenie sa po porode :slight_smile:

Tini - mne sa zda, ze vsetci u nas dostali take normalne darceky - takze my asi neprispejeme :sweat_smile:
inak ten bicykel som videla v reklame a uz vtedy som si povedala, ze co je to zac :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no aspon mater vie, kde ma dieta, ked sa ide bicyklovat - v obyvacke :grinning:

Jani - tak si pekne uzivate zimu :wink: - no zatial aj malo staci - a akonahle Jullian trosku podrastie - tak vas sam bude hnat na lyze :wink:
a s tou Guyanou - uz ste sa rozhodli?

in
27. pro 2008 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek