• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Dik podivam se na ten n-joy.cz
1. led 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, pripajam sa s prianim, aby sa vam tento rok dostalo viac, nez si zelate.
Videli ste v spravach, ked davali zostrihy oslav zo sveta? Pariz, Londyn, Bratislava, Rio :grinning: Keby nebolo toho eura, tak o nas netusia.
Bisule, aj ja som mala kliestovy porod, ale ja som uz bola taka vysilena, ze to vzali kliestami kvoli mne, ze som nevladala vytlacit toho nasho obrika. Bihan, no ja ti neviem, v Prahe sme velmi casto pichali epi k porodom (presne cislo v % ale netusim), ale nejak sa gyndosi nestazovali, ze potom kvoli tomu musia kliestami...urcite by sa to riesilo.
Bisule, hlavne ze ste obaja v poriadku a maly ukazkovo pribera :wink:
Tiez som davala na n-joy, mala by som zase zacat kvoli nasim. Minule som si pozerala s Alexom tie jeho videa, ani sa mi nechce verit, ze ten prcek to bol on!
Janka, tak vy ste uz spat? To ubehlo!!! Si sa pytala na sedacku, my sme kupili 9-18, Romer neviem co, od susedky som mala Maxi cosi, obidve su skvele. Celkovo su 9-18 bezpecnejsie ako 9-36, ja teraz uvazujem nad tou 9-36 do mojho auta, na kratke cesty len tu u nas. Vy tusim mate tiez 2 auta?
1. led 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja to nemám zo žiadneho erudovaného medicínskeho časáku, ale čítala som tento článok http://respektkporodu.cz/problematicke_postupy.php a práve v kapitole o epi píšu, že zvyšuj riziko kliešťového pôrodu a iných záležitostí...no, neviem. u mňa to sedí.. možno to bude tým, že po epi sa tu nemôže hýbať a napr. u mňa bol problém v tom, že malá zle dorotovala, takže zle naliehala na krčok, ale čím viac o kliešťovom pôrode zisťuje, tým viac nechápem, ako som mohla mať také šťastie, že mi po nich nič nebolo a Sáre tiež nie.
1. led 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, takze taky kleste :confused: Mne pripada, ze to je tady nejaka jejich oblibena technika :angry:
Na mne je brali protoze uz jsem byla hrozne vysilena, strasne dlouho jsem se otevirala, a kdyz jsme po celem dni a noci konecne druhy den rano zacali tlacit, tak mi rovnou rekli, ze mam pul hodiny a kdyz se mi to nepovede, budou kleste.
Tak hlavne ze vse dopadlo dobre a jste s malym v poradku :dizzy_face:
1. led 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, koukala jsem na fotecku, maly je sladoucky :dizzy_face:
1. led 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj baby nestraste, ze oblibena technika :frowning2: Uz teraz mam mindraky z toho porodu. Inak, u nas vo februarovkach jedna baba porodila, takze sa to uz zacina rozbiehat.
2. led 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bisule,

blahopreji k narozeni chlapecka. taky jsem se divala na fotky, je miloucky! :dizzy_face:
Hlavne ze jste to vsechno zvladli a ze jste v poradku.
jak dlouho jste byli v nemocnici? je skvele, ze kojis, podle me je to to nejlepsi co muzem miminku dat.

jinak u nas nic noveho, maly zrovna taky spi.

chtela jsem se zeptat, jak dlouho jste museli pri kojeni pouzivat ty kojici vlozky? je to po celou dobu kojeni nebo jen nazacatku?
2. led 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci dekuji

meleri dekuji, v nemocnici jsme byli 4 dny a docela me to stacilo, byli jsme na pokoji po dvou protoze jednoluzak nebyl volny a ta moje sousedka do me porad hucela kdyz maly brecel ze ma urcite hlad a ze mu to moje mleko nestaci at mu dam flasku. Bylo to dost na nervy. Ale ted uz jsme doma a clovek si to muze delat jak chce. A hlavne kdyz vidim ze jsem mela pravdu ze mu to moje mlicko staci a krasne pribira :wink:

takted jdu dodelat obed , dokud maly spi :wink:
2. led 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, asi dva mesiace.

Ja chcem pri ďalšom pôrode minimálne ambulantný pôrod a do 12h vypadnúť z pôrodnice. U mňa bol pôrod super, ale tie dni v nemocnici boli teda poriadne na nervy a to som bola na izbe sama.
2. led 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bisule blahozelam , k babatku...... :wink: , len pekne priberajte...

Bihan, tak to aj ja, v nemocnici, pri prvom porode boli super, aj ked som mala sama izbu, ale stale bol niekto, aspon do tej 14 hodiny, ja som uz zaspavala, a stale niekto, to mi silo na nervy, a to som bola 6 dni..
pri druhom parada, na klinike, super porod, ahlavne klud na izbe, neskutocny, nikto nic, len ked sa striedali, alebo ked som zazvonila, ticho a klud... tak som si povedala, ze sa neda porovnat nemocnoica s klinikou, vo vsetkych smeroch........
2. led 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, Bisule, mna by porazilo z tej zenskej, co bola s tebou na izbe v porodnici :angry: Uvedomela Francuzka s IQ hojdacieho konika :angry:
Meleri, ja som mala tie vlozky tiez asi len 2 mes kvoli zachytavaniu mlieka, ale nosila som ich aj dlhsie, hlavne medzi ludi, pretoze mi aspon trosku zakryli vytahane bradavky, ktore sa mi tak krasne rysovali v podprde az vsetci chlapi slintali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hanuk, uz sa to rozbieha, mas uz tasku???
Bihan, mas krasnu predstavu, no teda ale ja by som tak nechcela ze do 12 hod domov, ked tak spominam, tak 12 hod po porode som este nebola schopna ani sa vycurat po peridurale... Mne tych mojich 5 dni uplne vyhovovalo.
Varim na veceru sosovicovu polievku s klobaskou, pride znamy MM specialne kvoli tomu, tak drzte palce.
2. led 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja som bola prakticky hneď po pôrode schopná prevádzky, len som sa potrebovala trochu vyspať. S epi žiadne problémy, s podvozkom žiadne problémy, len trochu s dojčením, ale v tom mi sestričky aj tak nepomohli, tak som nadávala, že v tej prekliatej nemocnici zabíjam čas, keď som mohla byť v pohodičke doma.

Erika, ja som to mala presne tak isto a v štátnej nemocnici :wink: Máme tu za rohom súkromnú kliniku, ale nikdy by som tam nerodila, minulý rok im tam pri pôrode umrelo jedno dieťatko a nedávno skoro jedna rodička.
2. led 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, to moze byt aj nemocnica, zalezi, stava, sa ich malo...
ja som sa informovala predtym; a tiez bola za rohom len 5 minut aj pesi, co mi vyhovovalo....
a lekar, je zid, a super gynekolog, to bola radost, ked ako lekar ma nebuzeroval, kvoli vahe, len bol super, stale k dispozicii, clovek by povedal, ze on tam zije stale, ani nema rodinu...
ale vazne, ani krive slovo nemozem povedat, ani na personal, ani, na celkovy zakrok...
2. led 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, minule som na teba myslela, uvedomila som si po dlhsiom pozorovani, jeden fakt, teda aspon tu..
ty si za satky, a vatsinou satky pouzivali, cernosky, hlavne okolo chrbta....
a jedna vec ma zaraza, hlavne cernosky, nosia klasicke klokanky, typu baby blorn, ako ja, a nie satky, skor len tie starsie generacie, a satky vidim skor, u niektorych matiek, hlavne okolo bio obchodu, teda aspon tu kde som ich vela satiek nevidim, skor klokanky..
tak som sa nad tym trocha zasmiala; ako casy menia... :wink:
2. led 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, ja som mala fakt v Loriente super kliniky a ako som už písala, keby sme sa nepresťahovali, tak určite rodím tam..

No šatky sú veľmi zábavná záležitosť, lebo tých afičaniek je okolo momentálne habakuk, ale všetky nosia v tých pricviknutých klokankách.. so šatkou alebo niečím podobným som tu ešte žiadnu nevidela :grinning: a tiež sa na tom smejem, keď mi niekto povie, že malú nosím "po africky".
2. led 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj tak to som rada, ze nie som sama co si to vsimla... sranda.... :wink:
2. led 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Hani - rozkosny syncek :slight_smile: - ale inak z tej tetuse na izbe by mi asi riadne .....
ja som mala stastie, ze som bola na izbe sama aj ked som si ju vopred nerezervovala (to kvoli cisaraku) - inak mi tam cas usiel velmi rychlo - vzdy som mala niekoho na izbe a ani som nemala kedy si poriadne oddychnut - kedze rano boli vsetky soins o mna a babatka a poobede sa dvere nezavreli s navstevami (akoze nestazujem sa, ze ma dosli pozriet - no mohlo im dojst, ze som unavena a ze si potrebujem oddychnut a tak mohli ostat 20-30 minut a nie 2-3 hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no fakt v nemocnici som sa ani s Benom nemala kedy porozpravat - lebo on iba vdzy odbehol z prace (pamatam si to ako dnes) - bola Velka noc, jeden kolega na dovolenke, dalsi dal vypoved a tak on tahal aj za nich :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takze prvy krat sami vo stvorici sme boli az v aute cestou domov :unamused: a to som tam bola 8 dni a Ben dosiel za nami kazdy den co i len na par minut)

Tini - ako chutila klobaska? urcite sa podarila :wink:

Peti - ja mne to trvalo asi tak 2 mesiace - aj ked som tie vankusiky a tehu podprsenky nosila az dokonca (mala som lepsi pocit :sweat_smile: ) - ja som ale mala malo mlieka a tak mi staclii tie bavlnene vankusiky, co sa dali oprat
3. led 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky,
Jzfr, Tini,
tak to jo! No mi to tece hodne a pri kojeni prave potrebuju i rucnik, jinak to tece dolu a maly ma mokre obleceni, tak me to stve, protoze je to otravne...nemuzu nosit ani tu kojici podprdu, protoze ta se oddelava smerem dolu a mam to cele mokre...jinak je kojeni super vec.

Holky ja bych teda dite takto na brichu nosit nemohla, zkousela jsem to a bolest zad jak prase...chce to mit silny chrbat! :sweat_smile:

jinak moje zkusenost s nemocnici-HNUS. Zadna pomoc, neprijemni, pripadala jsem si jak v cesku s prominutim....soukroma klinika-super, jenze tam nemeli servis pro predcasne narozene.
Neonatalité-SUPER, nejhodnejsi lidi na svete, naucili me uplne vse, jak se starat o miminko, byli se mnou 2 4 7, dokonce jsem tam mohla i spat. nemusela jsem ani mit oblecky, vsechno nam pujcovali, a na doma nas i zasobili plinkama, ubrouskama, a kosmetikou, takze do dneska mam furt veci od nich. i kdyz byli super, tak doufam, ze tam uz nebudu muset nikdy byt...
:pensive:
3. led 2009 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tusim este sviatkujete :slight_smile: Vo februarovkach uz veselo oddtekaju plodove vody, tak radsej som si zbalila tasku aj pre mna aj pre malu. Blbe je, ze sme sa stale nedohodli na mene, tak dufam, ze kym to na mna pride, konecne nejake vyberieme.
Najblizsiu poradnu mam 13.1, je normalne, ze objednavaju raz za mesiac? Vsade citam, ze sa ma uz chodit kazde 2 tyzdne.Ani rdv s anestesiste mi este nedali, ze ved staci tri tyzdne pred terminom (no hej ale akym terminom - tym uplne poslednym v 42 tt?)
5. led 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri tak to mi je luto s tou nemocnicou, to bude tym , zesu prepracovani..

hanuk , ano raz za mùesiac, ked je vsetko v poriadku, ak nie tak by si tam chodila aj kazdy tyzden... :wink:
5. led 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som povedat nam tu snezi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
je krasne bielo...

druha sprava je , ze mi nedali povolenie na assistent maternelle, z debilnym vysvetlenim, ze mam maly byt.....
som nasra...ta dostala som toi 26 ako darcek.... mali si ho nechat...nikto z mojho okolia to nechape...
5. led 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
čooooo? si robíš prdel, nie? :astonished: To každá čierna prisťahovalkiňa, ktorá ledva hovorí po fr bez priestoru na spanie a prebaľovanie môže robiť aasistente maternelle a ty s dvomi deckami nie? :astonished: to som fakt v šoku.

Hanuk, s tými kontrolami je to normálne, rande s anesteziológom som mala až na pohovore v nemocnici v 36tt.

Meleri, neviem o akom nosení na bruchu hovoríš, lebo šatku si asi neskúšala, ale brať ti to nebudem.
5. led 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ved to ma serie, ani nevies ako, aj okoloie, lmudia co som im starzila deti su z toho v soku, nikto nechape..
po druhe ako hovoris ledva hovoria a dostanu, a ja nie, no proste kazdy je s toho hotovy, aky nedostatok miesta..odvolavam sa samozrejme... ale nasrali ma.. prepacte mi za jazyk, ale aspon si ulavim, pretoze som s toho mala riadnu depku... verte mi...
5. led 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to mi je fakt luto - uz si asi debilnejsie vysvetlenie ako maly byt nemohli vymysliet, ze? Zasa o dovod viac preco mam tuto krajinu 'tak rada'.
5. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem asi som natrafila na debilne, pracovnicky, najhorsie je natom to ze ta osoba , ktora o tom rozhodla, ma ani nevidela... :frowning2: :angry:

inac tu je bielucko krasne, snezi a snezi, dak sme sa cestou zo skoly, poriadne vygulovali, s patom, po prvy krat videl sneh, a robili sme snehuliaka , a ine, strasne sa vyblaznil...
5. led 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, vies , keby ma to nebavilo, alebo ze sa mi to nepaci ako praca, tak nato kaslem...
ale vela rodicov, co som strazila ich deti, to boli oni ako prvy, co ma motivovali, s tym, ze takych ludi ako je ja , je malo, co amju taky pristup k detom, alebo aj k rodicom....
takze kvoli tomu ma to stve este viac..

oni radsej vyber harpie, co ich ani nestaraju, alebo im davaju lieky na spanie, aby ich potom nemuseli strazit, ja nechapem...ja pocuvam a pocula som tolko historiek , ze cloveku prechadza mraz po chrbte,...
5. led 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, a jak velky mate byt? Drzim palce at ti vyjde to odvolani.

Hanuk, z toho jsem taky byla v soku, ze kontroly jednou za mesic. Zvlast ten posledni mesic byl dlouhy.
5. led 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
55m :wink: troj izbovy, svetly priestranny.... :wink:
5. led 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk,

to jste na tom jak my....my jsme se furt hadali a jmeno vybrat nemohli, dohodli jsme se az po porodu, ale byl to stres protoze pred nama stala ta urednice, nejaka nasrana, a cekala az se dohodnem... :confounded:

Eriko,

to je mi lito, tak to fakt nasere! Ja to taky zkousela, a sla jsem na ten prvni meeting, kde vyfasujes papiry, a byly tam takove hnusne jezibaby, ze se mi to zhnusilo. Hnusacky jak ze strany tech assistantes tak tech matek co chtely hlidat...nechapu ze to jako jim daji a nam ne..na me se divali zkrze prsty protoze jsem mela prizvuk, a tam sedely same francouzky...pripadaly mi pekne omezene...

hele jestli se ti to nezhnusilo, zkus se nejak odvolat, myslim, ze to jde, ne?

Bihan,

kamaradka mi dala k vanocum takove ty popruhy co se nosi na brichu, ja ale nic na brichu neunesu, mam skoliozu, na zadech v poho.

tak me napadlo, kdybyste to nekdo chtely, tak to klidne prodam, je to uplne nove, Chicco. My mame jeste jednu, ale na zada, a ta je lepsi, ale az od 9 mesicu....
5. led 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda prisťahovalkyňa som chcela napísať.. dnes mám nejaký debilný deň a všade píšem nezmysly :pensive:
Erika, ja tu fakt už ničomu nerozumiem.. 55 mi síce nepríde ako obrovský byt, ale na stráženie detí úplne v pohode (ak ich teda nebudeš mať 10 :grinning:) a hlavne mi to príde ako poriadna kravina, lebo ten vás byt predsa museli vidieť a zrazu sa im zazdalo, že nemáte dosť štvorcov.. je mi z toho fakt nagrc.

Meleri, takže tak ako som si myslela.. anatomicky absolútne nevhodná klokanka sa nedá so šatkou porovnávať ale mne už je všetko jedno, aj tak ma tu nikto nepočúva.
5. led 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek