• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
nie je obrovsky to nie, ale priestranny, ja nemam vela nabytku, takze v pohode a dala som si len na jedno dieta, ja nechcem doma skolku... zbytocne sa rozculovat, poplakala som si uz dost, teraz sa budem branit ale neverim...
5. led 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, neboj neblazni, pocuvame..... :wink:

nech zije klokanka....
5. led 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, sr.t na nich...ved potom to tu s tymi detmi tak vyzera, uz pomaly idu do skoly a cumel v puse, no co sa budem rozculovat, tiez som si dost poplakala, ked som si hladala robotu a kazdy tak nenapadne podotkol: il vient d`ou ce petit accent? nech sa fakt strcia. Vychvaluju si ma tu akurat kvoli angline, ale za to nedostavam ani fuka, ved s tym bude o chvilu tiez koniec. Najlepsie je, ze si myslia, ze strcim svoje dieta uz v marci niekam a pojdem znova ucit, no figu borovu.
5. led 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
HANUK, dakujem mas pravdu, sra..t na nich, ale boli mato dost, tiez rozpravam anglicky, super, tak mohla neaka mamicka ang, hovoriaca profitovat, a tych je tu dost.;
5. led 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha.. il vient d´oú, vot´ p´tit accent... to už sa dá tak krásne rozoznať, čo tým myslia, že až :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Juj, ale dnes som bola u mojej novej gynekologičky a okrem toho, že je úplne úúúúžasná a starostlivá, tak pozná Slovensko (teda aspoň na mape), lebo bola v Prahe a hneď sa ma pýtala ako, čo, kde.. to tak poteší, lebo to nie je "il vient d´oú, vot´ p´tit accent" na spôsob "čo tu chce táto ďalšia prisťahovalkyňa" (už len z toho dôvodu, že konzultácia u nej stojí 60 euráčikov :grinning:). Minule som stretla ženskú v PMI, ktorá zase bola v Poľsku, ale je ich tak žalostne málo :rolling_eyes:
5. led 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ja som mala stastie ked som pracovala, v restike v 7 v parizi mezdi eifelkou a invalidovnou, tam su super ludia a vatsina mojich klientov, vedel akde sme, na mape dokanca u nas boli, poznali aj kosice, mala som aj ludi, co mi odpovedali, ah, dubcek; havel a podobne, to boli ale ludia...., no keby sme vas nenechali na pospas rusov tak by ste boli ako druhe svajciarsko..

asi som mala vtedy stastie na ludi okolo seba, zlate dve roky... co som tam bola...
5. led 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, aj nam sa minule take prihodilo - sedime u ocneho, kecame po slovensky a ohovarame okolosediacich a potom podideme k sestricke a ona normalne na nas po cesky, ze 8 rokov zila v Prahe, skoro nas tam kleplo, esteze sme ohovarali len pacientov :grinning: Ale to su naozaj vynimky.
5. led 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
proste se tu najdou dost trapni lidi, a zas nekteri lidi jsou uplne v pohode...ale byvaji to casto lidi, co taky cestovali, nebo maji aspon trochu rozhled...me prisli nejhodnejsi prave taky lidi z nemocnice, teda ne zas vsichni, ale vetsine to bylo jedno, ze mam prizvuk, brali me tak jako bych byla jejich..prave protoze nemeli v hlave nasrano s prominutim.

Holky,
popiste mi nekdo tu polohu na tygrika, tedy grkani...Hledala jsem obrazek na netu, ale nic jsem nenasla, pac nemam na klavesnici diakritiku.

odrihavame na rameni, a na kolenou, ale taky to vzdycky nezabere...a pry ze na rameni to neni dobre na pater..

Bihan,
ten satek je super, ale ja jsem strasne nemotorna, a myslim, ze bych to blbe uvazalo, a dite by mi spadlo..a to nositko mi prijde nic moc, je tam chudak jak obeseny..ja to ale nechtela, byl to darek od kamaradky...
5. led 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Erika - to je mi luto, ze si nedostala povolenie :frowning2: :cry: - fakt su tu niektore veci postavene na hlavu :angry:
cim dalej viac sa mi zda, ze narok na vsetko (socialne) ma iba urcita skupina ludi :unamused: (a najviac je tu diskriminovany zosobaseny svetloch s jednym ci dvoma detmi v strednych rokoch a strednej vrstve - taky kto ma daleko aj na jednu aj na druhu stranu :frowning2: )

Peti - dakujem - vcera som dostala ten albumik - je velmi pekny :slight_smile:
co sa tyka toho tigrika - to zial netusim aka je to poloha :sweat_smile:
6. led 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

presne tohle rika manzel..napr. socani maji vetsi narok na pujcku v bance, kdezto clovek co hodne pracuje a ma vic penez, tak ma smulu...je to postavene na hlavu....
pani tak to prislo rychle, poslala jsem to nakonec az tohle pondeli, no hlavne kdyz se libi.
Ten tygrik je nejak na rukou ale nevim jak..
6. led 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiger je bruškom na predlaktie, hlava k lakťu, dlaň na brušku.
6. led 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak sme sa zobudili do zasnezeneho rana, Tini aj u vas snezi? Blbe je, ze mam len letne gumy takze ostavam sediet doma na zadku.
7. led 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Navyse mojmu manzelovi neprisiel autobus do prace, je tu uplny chaos a to kvoli par cm snehu :slight_smile: Ked si spomeniem ako sme chodili ako male do skoly s kolenami v zavejoch...
7. led 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nas je -4 uz druhy den a vcera taky cely den snezilo, jenze se to neudrzi a dycky to staje.

Bihan,

jo takze jako tigr na vetvi.. :slight_smile: dobry, no zkusim! :sweat_smile:
7. led 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte!
Co som narychlo precitala, teda, Erika, nechapem ani ja :fearful: :unamused: Je pravda, ze 55 m2 nie je nic obrovske, ale ked sama pises, ze nemas vela nabytku a chces iba 1 dieta... oni asi maju nejake tabulky a nepasujes im tam. Snad sa ti to podari vyriesit tym odvolanim.
Hanuk, u nas prave prsi, ale po snehu ani stopy, je prijemne nad 0. Ale rano som sa stihla pohadat s MM kvoli tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes: vcera vecer mal svoj program, ja som nepozerala fr. spravy, tak som nic nevedela o pocasi a dnes skoro rano som mala v plane ist soldovat do Orchestry, poznate? ja som to len teraz objavila, je to dokonca aj blizko pri nas, asi 10 km, a v letacikoch mali napisane, ze maju extra zlavy dalsich 10% dnes od 8 do 10 hod, dokonca som nahovorila aj susedku....a rano ma MM nechcel pustit, ze sme v oranzovej zone, ze lad, sneh a neviem co. A vonku nic! Sla som so psom, bolo nad 0, ziadna namraza, ziadne tmave tazke mraky... tak som sla a bolo :grinning: Alex ma oblecko na dalsiu sezonu za -60% ceny :dizzy_face:
Ale na obed som pozerala spravy na TF1, davali zabery z Marseille, nadhera, tak krasne zasnezene lode!
Zajtra som chcela ist do Nice, ale to asi uz nerisknem, je to predsa 40 km dialnicou :fearful:
7. led 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, ja nechapem tiez pretoze kde byvam, je 5 rovankych panelakov, kazdy mame identicke byty...!!!!!
v tych panelmakoch je okolo 5 assitent maternelle, maju take iste byty, ak im nie su male tak preco u mna!!!

tu mrazi kocky, cez den je okolo -6 uz 3 dni, je vsade bielo namraza, a ludia nezvyknuti, ani nedhrabali chodniky, tak si viete predstavit tu smykalku na chodnikoch no hroza..
7. led 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Tini, Eriko,

tak teda tady e taky pekne hnusne. Kde zije Tini to vim, ale kde ty? V ktere casti Francie?

Ja uz se tesim jak maly Jarda jak v patek taky vyjedu na nakupy. Chtela bych si koupit rifle, a mozna i tenisky a malemu neco na 6 mesicu. tak snad to tu manza se Samsonkem zvladnou..

Jinak me to dneska stve....grgal uz od soboty jako profesional, a dneska se nejak zasekl, porad jenom spi a moc neji a negrka...tak snad neni nejaky nemocny.... :frowning2:
7. led 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, ja som 78, pri parizi, :wink:
7. led 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ľudia, neprovokujte so soldami! Teda hlavne ty, Tiny, Orcherstra má krásne veci, ale aj krásne ceny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja som nakúpila pre Sáru pár kúskov mojej obľúbenej biobavlnenej značky, ale už tak má toho na mraky :sweat_smile:.
Ja však nemám nič na seba a tu budú soldy o dva mesiace :angry:
7. led 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Erika to je fakt na porazenie, ale drzim palce aby ti to vyslo s tym odvolanim sa.

U nas je tiez krasne bielo a mrzne, chodniky ani u nas nie su odhrabane takze ako u vas Erika je to ako na klzisku. Len hlavne cesty su v poriadku a ostatne no des. Na soldy sa chystam az v sobotu, pretoze kvoli tym hnusnym cestam MM zobral Jeep a ja nemam odvahu ist peugeotom s univerzalnymi gumami.
Orchestra tak to nepoznam a neviem vobec ci to tu u nas je.

Inac na SVK som kupila malemu fusak, spociatku som vahala ze na co ved tu u nas aj tak nikdy nemrzne, ale na koniec som dobre spravila.To som si ten mraz asi sama privolala :grinning: :grinning:

Meleri mrknem do skrine co mame a mozem ti poslat :wink: Napisem ti co som nasla a to potom nemusis kupovat.
7. led 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este som zabudla, ostavame zatial vo Fr. z coho som mala asi pred 3 dnami riadnu depku ale co uz.
7. led 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz sa to u nas topi, tak Martin dufa, ze bude moct ist do roboty, lebo tu uz chodi jak zurivy lev, ze nema co robit :slight_smile:
Tini Orchestru poznam, ale mimo soldov su to fakt palky. Ja si uz musim zaobstarat len zupan do porodnice, detske veci zakladne mam a mama toho donesie kopu ako ju poznam, takze radsej nic kupovat uz nebudem.
7. led 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, tak to mi je luto, teda ako ste sa rozhodli, mozno to bude lepsie, no to len cas ukaze....
7. led 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne neprisli tie veci z Orchestry az take drahe, porovnatelne s Verbaudet, jasne, H&M alebo C&A su lacnejsie, ale nemame ich tu blizko, takze to by som si priplatila za benzin a za dialnicu.
7. led 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

my sme dnes boli prec - ale nie na soldoch - ani neviem, ci vobec pojdeme - teda ist by sme mali - ale nejak sa mi nechce - pozerala som ponuky na nete - no nic ma nejak nezaujalo - a po obchodoch sa mi s kocom samej behat nechce a bez deti tiez nie - kedze nas Mati ma taku postavu,ze este stale mame veci v rozpati 9-24 mesiacov :unamused: (tak asi pockam, ze ci ma nahodou nechyti strasne chut po nakupoch :wink: )

Tini - a orchestru nepoznam ani ja :frowning2:

my tu zase mame du pareil au meme a tam su celkom pekne veci :slight_smile: a aj cenovo celkom dostupne (tak mozno s phevou zajdem - ale to ma bude musiet najprv z domu vytiahnut az do centra :grinning: )

inak vymrzli sme dobre - je tu -5°C a dal nam ten mraz zabrat - deti maju vystipane licka ako my, ,ked sme sa cely den lyzovali (a to som ich nakremikovala aj sal dala)

inak Peti - ten nid dange, co som sem davala link je super - detom som nedala topanky - ale iba viac vrstiev ponoziek a nebolo im zima na nozicky (a to mne nohy v mojich slovenskych zateplenych cizmach inak omrzali pri chodzi)
7. led 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
taky jsem vcera soldovala :slight_smile: Nechala jsem Leu cely den u tchyne a vyrazila v klidu sama :sunglasses:

Orchestru znam, loni jsem tam taky nakoupila kdyz meli 70% slevy, akorat ze ty velikosti jsou o hodne mensi, uz ted od nich Lea nosi 3 roky :sweat_smile: proto mam radsi HMko, tam ty velikosti odpovidaji.

Zase jsem byla v soku z tech matek tady, bylo -4stupne, skoro zadne dite nemelo cepici, a pak vrchol vseho, jsem videla jednu maminu s miminkem tak pulrocnim v kocarku, bez fusaku, a v letnich botickach :angry:
8. led 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to je asi tym, ze im este nedoslo, ze mrzne:slight_smile: U nas je to to iste...
8. led 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja byla minule pondeli venku, to uz mrzlo, ale jeste to bylo prijemne,a jedna stara babka mi vycetla, ze moje mimino neni videt jak je zabalene...

jsou to psychousi. :confused:
8. led 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no , ja potvrdzujem, mne vcera doniesla, matk adrobca ktoreho strazim, nababuseneho, a na nohach, tenisky, keby som sa neponahlala prec s detmi, tak vyhrabem moje, cizmy , po patovy a dam mu ich, bolo mi ho luta, , ked sme prisli domov, mal zmrznute nohy...
ja to nechapem, ja som kupile v carrefoure snehule pre pata za 14 euro.. az tak to nie je vela...
:unamused:
8. led 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda jinak nic proti francouzum, jsou to mili lidi, ale co se tyce tech deti.... :fearful: :fearful: :fearful:
8. led 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek