• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
ahojte,

vcera som sa sem nedostala - mali sme navstevu - po vyse troch rokoch sme sa videli s priatelmi MM, co sa ostahovali do Normandie (prechadzali cez Lyon a tak sa ozvali, ze sa zastavia) - nakoniec sme sedeli do tretej (ale bolo super, ani nevieme ako nam usiel cas) - akurat som toho vela nenaspala (vecer som si dala kavu a ta potvora mi nedovolila zaspat, zato krutit sa v posteli - to hej, kebyze to robim v tempe, tak mozno by som aj vzlietla ako vrtulnik :grinning: )

Erika - drzim palce k odvolaniu - pytala som sa totiz tej nasej susedky (nounou) a vravela ze pocet storcovych metrov v byte je podstatnym faktorom (ale kedze mate viacero nounous v podobnych bytoch - tak nemozne to nie je :wink: )

Peti - a ty kludne pokracuj v babuseni synceka ako to robis (najma v tychto mrazoch) - urcite je to lepsie ako tunajsie znackovo poobliekane deti bez ciapky a v letnych botaskach :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
9. led 2009 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, jani, dakujem....
poviem ti dnes som bola za tou zenskou co to vsetko zavrhla... dala mi take argumenty, ze mi vlasy dupkom stavali..
dam vam priklad, ja mam macku, ani ju nevidieta slubujem vam doma mozte jest zo zeme, tak ju cistim stale..
a ani oni si nevsimli az na konci, ked videli , jej zachod, ... tak sa pocudovali vy mate macku, ved to ani nevidiet...
no problem je, ze oni nechcu aby bol jej zachod v nasom zachode, pre mna je to hygienickejsie, pre nich nie je... tak moja otazka znela, ake mate riesenie, co my ponukate ako alternativu?
ich odpoved bola , do kuchyne... moja odpoved ok, pocas strazenia, premiestnim do kuchyne....
pre mna uzatvorene..

viete co si napisalI... ze , dotycna odmieta spolupracovat, a nemieni zmenit, a odmieta rady.....
alebo, miesam sa do zivota rodicoma davm im rady do zivota, co ja osbne som nikdy neurobila, pokial ma neaky rodic popytal o radu ca sa tyka dietata ano, ale co am spolocne ich rodinny zivot... ja neviem , co tie zenske fajcili pred alebo potom co odomna odisli..
alebo ze , bijem fyzicky deti.... kde toto preboha zobrali; vraj odomna...v zivote som nedala po zadku , dietatu, ktore nie je moje....

ide ma slak trafit s tych poznamok...., a viete co moj muz bol doma vtedy takze presne vie co som povedala, alebo co sme spolocne odpovedali..... docerta to nas maju , za takych debilov...!!!!!!!!!????

viete co, keby za mnou nestali rodicia tych deti, co som strazila, vzdy stale hovorili preboha kedy konecne uz budete moct pracovat,... takych ludi ako vy je malo.... co sa tyka deti..
tak nato kaslem tak si poviem nemam nato , tak asi maju pravdu... ale ja viem naco mam, rodicia su spokojni, ani raz som nemala vazny problem...;... tak ja to nechapem..

ako povedala moja znama vcera, keby som bola cierna alebo arabka, tak sa obratim na sos racist, a hned mi daju, ale kedze som biela tak som v nevyhode....
9. led 2009 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika, ja len ziram, fakt nemam slov na tie ich argumenty. Ved je uplne jasne ze to je maximalna diskriminacia, ale kedze si biela a z EU tak sa nemas ani kam obratit, toto je fakt sila. Mala by si to niekde uverejnit. Ja som v takomto pripade pisala na HALDE, sice sa na mna vykaslali, ale aspon som to v liste zo seba dostala.
9. led 2009 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Mne to tiez pride, ze normalni bieli su znevyhodneni. Najhorsie je, ze nimi proste nepohnes. :confounded: A da sa prihlasit este raz a dufat, ze mozno pridu na kontrolu domov ine zenske?
Ja som zase bola trosku po obchodoch, ale nic si neviem pre seba najst, same S, XS, 34, 36 ... no normalne davove sialenstvo, vcera si snad vsetci vzali dovolenku, lebo inak sa to neda vysvetlit.
Hani, co pocasie u vas? U nas vcera padali krupy, prave, ked som bola tankovat tu v dedine a uz som sa chcela vratit domov, ked za par min zacalo svietit slniecko. Tak som vyrazila.
Co hovorite na Rachidu? Len teraz porodila a uz je fit a v praci! Mali by sme si ju dat za vzor :grinning:
9. led 2009 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
kocku, ano ked sa odvolas tak to ide uplne vysoko, a uplne iny sa tym zaobera... tak dufam..
aviete co mi povedala, ked som na nu velkymi ocamo pozerala na tie ''vraj moje odpovede''
ze asi som si to mozno prelezala hlavou a teraz jej odpovedam nieco ine...
krava, ako mozem povedat nieco , aj ked v minulosti, ked tomu vobec neverim a a nie je to moje zmyslanie...
proste nemoze niekto presvedcovat, ze ste odpovedali ze ste vegetarian, ked od narodenia, zboznujem maso..
chapate ze?
tak si viete predstavit moje dalsie nasranie.... som im za debila, alebo co.....
9. led 2009 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby,ospravednujem sa,ze Vam takto vpadnem do diskusie,ale mam na vas straaasne velikansku prosbu.Nedal by sa tam u Vas zohnat Mickey Mouse Clubhouse alebo Prasiatko Peppa pig s francuzskym dabingom???Na vymenu by som Vam poslala nejake slovenske rozpravocky na DVD...Prosim,piste mi do IP!!!!DAKUJEM.
9. led 2009 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, od stredy nevychadzam z domu. Nasu prijazdovu cestu napadlo niekomu odhrnut az vcera vecer, navyse rano mrzne, takze radsej sedim doma, ved aj na suchych cestach sa pohybujem ako tucniak. Nastastie som zohnala zupan do porodnice cez la redoute, takze sa nemusim terigat niekde na nakupy. Dufam, ze sa ten sneh do pondelka roztopi, kedze idem na monitoring a na konzultaciu :unamused:
Inak tych poslickov mam coraz castejsie, normalne by to nemalo presiahnut kolko za hodinu?
To uz Rachida aj porodila? Nejako nie som v obraze.
Erika, je to hrozne, ale asi najlepsie je nerozculovat sa. To chapem, ze sa velmi neda, lebo to cloveka totalne stve, ale clovek sa jednoducho v tejto krajine musi naucit brat vsetko na lahku vahu, inak ho odvezu na psychiatriu. Ja tu momentalne riesim nefunfujucu umyvacku a digestor, pred tromi dnami to bolo kurenie, a to este ostava zatekajuca strecha. Domaci sa na to vydlabli a vsetko nechali na nas, cize na mna, kedze vybavujem cez telefon kvoli jazyku vsetko ja. A to mam zachovat maximalny klud, aby som nemala predcasny porod :frowning2:
9. led 2009 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika :fearful: nechapem, to akoze ty si im zavesila na nos ze bijes deti a aj ostatne veci?? Fakt sa mi nad tym rozum zastavuje. No a neviem ja som teda macku nikdy nemala, len psa, ale nie je to nehygienicke mat jej toaletu v kuchyni??

Tini to si ma velmi nepotesila, pretoze ja si chcem ist zajtra nieco kupit a taketo velkosti este sotva obleciem a hlavne po vianociach na SVK :sweat_smile:

Boli sme vcera u pediatra a nas drobcurik meria 71cm a vazi 8kg.On je taky spuntik a stve ma ze nejako strasne malo pribera, pritom sa mi zda ze je toho dost. Sice je pravda ze je dost hyperaktivny.

Tini to som aj ja pocula, sa normalne teraz hanbim :wink:
9. led 2009 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Hanuk tak to mate vesele. No a pri tom pocku sa ti naozaj oplati sediet radsej doma, pretoze ja som si tak minuly rok zlomila nohu presne v noci z 23 na 24.12 a to som uz bola ako slon obrovska a to si vies predstavit ako som potom chodila s barlami.To sme este k tomu boli v Rennes a bola som tam prvykrat, takze som z toho mesta videla akurat tak nemocnicu.
9. led 2009 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Hojte holky,

zas se po 100 letechhlasim. jsem strasne unavena, malej trpi na prdiky tak se moc nevyspim a kdyz on spi, tak jsem rada, ze se aspon najim nebo dojdu na postu :sweat_smile:

Bihan : to vis, ze te tu spousta lidi posloucha. ja napr utratila za satek 130 euro a fakt nelituju. Posledni dobou je to skoro posledni vec, ve ktery mi malej usne. :unamused: ale uz se mi povedlo 2x ho nechayt spat v kocarku. snad se to upravi

Eriko : to fakt mi prechazej oci :astonished: :astonished: :astonished: no holt kdo chce psa bit, hul si vzdyucky najde. nenech se odbyt. tady to vazne funguje tak, ze kdyz te vyhodej dverma, vlez oknem! Clovek musi bejt jako cikan (nic proti nim): proste si otevrit hubu a kdyz nic tak jit vedle. Nejlepsi by bylo kontaktovat nejakou tu asociaci ^protui diskriminaci. estli chces ja se pozeptam jestli ti mi znami neznaj nekoho v parizui :wink: A nabo at jim tam napisou ti rodice spokojeni. zes jim hlidala decka zadaca a ze super... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kazdopadne drzim pesti. Pevny nervy a ono to dobre dopadne!
je to k neuvereni, co jsou schopny dat cloveku do ust jen proto, by mu neumoznili pracovat :angry: tudiz "brat frantikum praci" o cemz ja dodavam : kterou vlastne nechtej :angry: ale to bych se moc rozcilovala a to ty baby za to nestojej. zapsklice jedny :pensive:

na soldech jsem nebyla a asi nejdu. at zije internet :grinning: nesnasim to hafo lidi, co se o to pere

jinak tini, ja dycky hledala 36, 34, S i XS a nikda skoro nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: zvlastni...
npo ale je fakt, ze kalhoty ted po porodu musim uz 38 :slight_smile:
9. led 2009 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a stastny novy rok vsem :sweat_smile:

Jzrf, mam dotaz. Copak se hodi dvojcatkum (ci mamine, v mem pripade budouci) na co lide nemysli? Manza ma kamosku co ceka k dcerce dvojcatka.

me by hrablo :sweat_smile:
9. led 2009 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
no jani, aj mne sa zda byt nehygienicke ju mat v kuchyni, preto je u mna v zachode.. pre mna logicke...
nie pre nich.... :unamused:
uz sa nerozculujem, uz som sa vynadavala, sama sebe... ze som asi fakt dobrak, a v kazdom vidim len to dobre..
tak teraz budem atakovat........
jani, ja vobec nebijem deti, tak neviem s kadial to zobrala, na jej otazku som jej odpovedala nie, pre nu to bolo ano....
nerozculovat sa...

teda rachida, dala teraz asi pokyn na novy trend, uvidite, ked ja mozem byt v praci za 5 dni po porode tak aj vy mozete... este s toho bude vela kriku....

ved je taky nedostatok , ze je to strasne... ja neviem co im vadilo.; a verte mi nikto z mojho okolia co mam pozna to nechape....
naozaj nikto....
9. led 2009 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
eriko, nedej se. fakt nechapu! :confused:

Jo, taky me to s tou Rachidou dostalo. 5 dni po cisari a uz lita po jednanich. chudak dite! :angry: Ale to je jeji volba. Bihan, taky hbys rada slysela ted nazor ty blabolilky, co psala ten clanek do marianne? :sweat_smile: Ne vazne, tohle je extrem! :rolling_eyes:
9. led 2009 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
kULIcko, ty si trafila , klinec po hlavicke, kto chce psa bit, palicu si najde... tak to si presne trafila situaciu...

tazko si dokazem predstavit, aby vsetky tri zle pochopili moje slova, to bola doslova dohoda a koniec....
9. led 2009 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Eriko,
tak to je mazec, fakt nechapu...jak se muzou opovazit neco takoveho udelat, to je zrale do televize.
no chtela jsem napsat trochu vic, ale blizi se manzel, no a ja mam timpadem "volno", a muzu vyrazit taky neco nakoupit. ahojte!
9. led 2009 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

Peti - prijemne nakupovanie :dizzy_face:

Blani - nam sa najviac z darov osvedcilo sedaky do vane(bez nich by som nebola mohla kupavat drobcov, lebo spolu by sa mi nebolo dalo a osobitne tiez nie, kedze deti neboli naucene byt same :sweat_smile: ), surpyjama na toto obdobie, kedze sa mi spod paplona vykopavaju, alebo nid d'ange (dostali sme iba jedno a ja som dokupila druhe a da sa to vyuzit od narodenia a az do neskor v kociku - my to pouzivame az teraz, ale je to fakt super - nemas tam problem, ze ci sa trafis do velkosti a do sezony :wink: )

ako mali boli casto aj v darovanom nafukovacom destkom parku, co ho mozes aj do zahrady dat (bol taky velky, ze nam tam v pohode vosiel aj tapis d"eveil, a tak som ich este nesediacich mala kludne na posteli v tomto parku, neskor z bezpecnostnych pricin som presunula park na zem)- aj to mi urobilo super sluzbu - dodnes sa s tym hraju - teda nechala som im tie nafuknute valce a tak na nich obcas skacu, ohadzuju sa s tym , atd.

najmenej asi tie klasicke doudou (aj ked sa mu priznat, ze aj ja som neodolala a zopar plysakov som im zaobstarala aj ja :sweat_smile:) - totizto mame ich tolko, ze si mozem otvorit obchod :grinning: - aj ked su to krasne plysaky, decka sa z prevaznou vacsinou vyberu za doudou volaco uplne ine (nasi maju male vankusiky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a doudous mame plny suflik
pripadne ak ma uz nieco po jednom kuse (kedze uz mala jedno dietatko - tak mozno dokupit druhu podobnu vec a spojit tak prijemne s uzitocnym)
9. led 2009 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
baby ahojte, sorry, ze zas kecnu hovadinu totalne od veci, ale keby ste vedeli poradit, budem rada :slight_smile: totizto mam taky pocit, ze si platim to zdravotne poistenie na SVK zbytocne. prosim Vas aka je tu vo FRA vyska materskeho ked budem mat odpracovanych cca 10 mesiacov ale potom uz pocas tehotenstva nebudem pracovat ale budu na urade prihlasena?tym padom mi matersku nemoze platit byv.zamestnavatel...tak kto mi ju bude platit a kolko? dufam, ze este nebude prepojeny system tak, ze zistia, ze poberam aj vo FRA aj na SVK, lebo ja si kvoli tomu platim doma na svk to zdravotne a nie z min.mzdy ale ovela vyssie!!!
a potom po 16tyzdnoch materskeho (na svk tusim 6 mesiacov ze) tuna dostavam co? nieco ako u nas rodicovsky prispevok ci ako sa to vola tych 4500sk ci tak nejako? a tento pridavok je na svk zasa viazany na to ze si si platila predtym to zdravotne poistenie alebo nie a ma ho kazda mamina bez ohladu na to?
mam taky pocit ze tu uz na nic take narok nemam kedze som nepracovala 2 roky takze uz mi zostavaju len tie pridavky na deti co su tu, tych cca 150eur na prve dieta, tak nejako nie? tym padom mi vychadza ze je lepsie ked budem dostavat matersku na svk(ak na to uz pridu ze dostavam v aj tu) kedze tu uz mi ju nebude vyplacat zamestnavatel lebo nebude mat aky ale asi urad prace ci kto a to neviem kolko je ale urcite nie tolko ako keby mi zamestnavatel platil cely plat......a potom mozem na svk poberat tu rodicovsku vec- prispevok ci co to je a zaroven tuna tie pridavky na dieta....lebo tie zu pobera kazda slovacka co ja poznam a zaroven berie matersku alebo tu rodicovsku na svk.......
no a nakoniec vobec neviem ako je to s tym jednorazovym prispevkom pri narodeni....na svk alebo fra je vyssi? to asi nemozem dostat obidva uz urcite ze... :grinning:
aby ste si nemysleli, ze som nejaka vycurana a chcem len v oboch statoch pridavky, to nie, ale ked uz si na svk platim poctivo nie male mesacne poistenie kvoli materskej prave a tuna pracujem tak proste chcem nieco dostat aj zo slovenska aj v tomto state....tak neviem :unamused: dakujem za rady a info ak nejake mate
9. led 2009 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

je vas ani nestiham cist. Je to docela zahul ze zacatku. Trosku nas taky zacali trapit prdiky ale jeste to jde, alespon v noci spinka a pres den ma nekdy brecici krizi :frowning2: ale snad se to srovna.

Teda Eriko , to jsou galeje, clovek chce v dobrym umyslu neco zacit delat a oni mu takhle hazou klacky pod nohy.

No jinak teda muzu rict ze teda asi kvuli tomu kojeni jdou docela kila dolu a to se nijak moc neomezuju, zustalo me 4 kg a ted za tyden 1,5 dole, to jsem zvedava jak to bude pokracovat.

Hanuk - chtela jsem se te zeptat jestli si budes davat ten epiduarl ? Ja jen jak tady, myslim ze to byla Bihan, davala ten clanek o epi , tak treba u me se spousta tech vedlejsich ucinku projevila. Uz bych do toho taky nesla, skoda ze jsem to nevedela drive.

Ja solduju taky po netu, je to bez fronty :wink:

Gijar - ja beru materskou , vypocitali ji z poslednich tri platu, neni to spatny ale mam to jen do zacatku brezna, pak mame narok na 150 euro mesicne od CAFu a potom neco kolem 300 - 400 na peci o dite ze s nim budu doma, ale to nevim jeste presnou castku. S porodnym to alespon v Cechach je tak ze pokud mam v cechach trvaly pobyt tak mam narok na porodne i v Cechach, bez ohledu kde se dite narodilo , no a samozrejme i tady jsem dostala neco pres 800 euro.
9. led 2009 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
diky za odpoved-potesila si ma aspon tym ze tych 800eur tu a u nas ten jednorazovy dostanem tiez, aj tuto slovacky to mali tak, len som si myslela ze kvoli tomu ze im na to neprisli....ale vyzera to byt zakonne takze super :grinning:
tych 300-400eur ma byt mesacne a ako dlho vyplacanych?lebo v tom pripade by sa mi to oplatilo viac tuna poberat vsetko a na svk stopnut to zdravotne dobrovolne co si platim :confused:
9. led 2009 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Bisule, máš nárok len na jedno pôrodné a jedny prídavky v jednom členskom štáte. Keby si brala peniaze z oboch štátov, je to protizákonné, ale netuším, aká je pravdepodobneosť, že by ti na to prišli :sweat_smile:

Gijar, ja ti v tomto veľmi neporadím, možno by bolo fajn sa pozrieť na stránku www.caf.fr Oni sa starajú o všetky sociálne dávky, resp. nejakú stránku o tehotenstve a tam nájdeš kopec právnických rád o práci a materskej.
10. led 2009 v 08:22  • Odpověz  • To se mi líbí
a tých 363,27 € je príspevok, na kt. ty nebudeš mať nárok.. volá sa to Complement de libre choix d´activité - a podmienkou je : min jedno dieťa do 3 rokov, prestať pracovať alebo zredukovať prácu max. na polovičný úväzok a vydokladovať min 8 trimestrov starobného... čo to je.. sporenie, dávky? .. počas 2r, ktoré predchádzali narodenie dieťaťa.

http://www.caf.fr/wps/portal/particuliers/catalogue/metropole/paje
10. led 2009 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
No ja som dostala len ten jednorazovy pridavok 863 euro a na CAFe povedali, ze na nic ine nemam narok, kedze som nepracovala vo FR posledne dva roky. Na SK tiez nemam narok na nic, lebo som tam nebola poistena posledne dva roky (mama sa bola pytat na Socialke). Takze tak. Nastastie nam to az tak strasne nechyba, aj tak by to nestacilo ani na stravu. Len ma stve, ze to dostavaju vseliake Arabky a pod, ktorych manzelia robia na cierno, takze to na danovom vyzera, ze nemaju nic a musia dostavat davky od statu. Asi sme ani my nemali nic priznavat, no co uz. Uz zasa ta diskriminacia bielych :unamused:
Bisule, ja som rozhodnuta si ju nedat, ale ktovie, ci ma ta bolest tak nepolozi na zem, ze o nu budem na kolenach prosit. Este som ani nemala stretko s anestesiste, oni to furt odkladaju, musim na nich nejak zatlacit v pondelok.
10. led 2009 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

Gijar - Bihan to napisala presne - treba mat tych 8 trimestrov odpracovanych aspon vo vyske min mzdy
(mne sa to podarilo a dokladovala som im vyplatne pasky z FR aj zo SR (kedze sme v EU, tak to vzali) a vyslo mi prave tych 8 trimestrov) - pokila vam povedali, ze to nie je mozne okladovat zo SR - tak ste mali smolu na uradnika, ktory si neoveril informacie
inak ten prispevok je presne tak ako pisala Bihan 363,27 a na Slovensku to odpoveda rodicovskemu prispevku
(pokial si dobre pamatam) tak narok na to mas, ak podas zoziadost o conge parental este pocas materskej (vsetko treba ist osobne na caf a je tam priniest si vsetky vyplatne pasky od vs zamestnavatelov za posledne 4 roky - oni to totiz potom preratavaju a az po niekolko tyzdnoch ti bud narok na rodicovsku pridelia, alebo nie)

este jedna vec - tvoj zamestnavatel sa ma pravo ohradit sa voci RD, pokial si unho nepracovala aspon rok ku dnu narodenia dietata

a na plnu rodicovku mas narok az od druheho dietata - s jednym mozes sice ostat doma aj 3 roky, ale platit ti budu iba 6 mesiacov (preto sa mnohe mamicky s jednym dietatom vracaju do prace, ked ma drobec 8 mesiacov, hned po vycerpani platenej RD)
10. led 2009 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jzfr,

co je nid d'ange? Ten spaci pytlik do postele ? Jestli myslis to, tak to je fakt super. Mame i dve zavinovacky, ty mam nejradsi, ale asi z nich vyroste a pak prijde zasoba pytliku, ktere mame...perinka mi prijde, ze je nebezpecna..:slight_smile:

Jinak, vcera jsem narazila na hipisacke gate, jako jsem je nosila driv, ty do zvonu, a byly slevnene z 30 eur na 15; a to jsem ty zvony shanela a tedkom maji jenom prave vsude ty slim jeans, a to se mi nelibi. takze jsem zazarila, kdyz sem to videla.... :dizzy_face: do toho byly slevy na pyjamka, tak jsem jich par koupila, a pak jeste jsem koupila slevnene krasne akvarijni rostlinky, ktere musim neska zasadit..

Bisule, tak to teda zavidim! Ja po porodu zhubla vsechno ale zase sem to nabrala a pribiram vic a vic od te doby co kojim...protoze po kazde sezeru neco sladkeho,a nemam fyzickou aktivitu, tak uz jsem od porodu pribrala 8 kg.. :confounded: ja se taky tesila, jak s kojenim krasne zhubnu a prd.... :cry:

Teda tech 800 eur jsme dostali jeste nez jsem porodila. A ted mi jeste chodi stejna castka, co bych mela v praci. ale ja tam delala pres dva roky tak proto mam na to narok.

Jinak je to psycho, dozvedela jsem se, ze byvala kolegyne v praci ma rakovinu... :frowning2:
10. led 2009 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti - aj ja som mala vzdy rada tie babacool rifle :dizzy_face: - ono najlepsie sa pre seba nakupuje, ked clovek ide viac menej nahodne (ked idem s MM, ze jemu nieco treba - tak domov dojdeme - on nema nove nic a ja zopar kuskov :grinning: )

co sa tyka tej kolegyne - to je mi luto - vzdy ja taka sprava strasna, cim ti je postihnuta osoba blizsia, tym sa to tazsie preziva :cry:
neviem v akom stadiu choroby je ta kolegyna, ale z nektorych typov tejto mrcha choroby sa da dostat (sice clovek je uz potom dozivotne sledovany lekarmi :frowning2: ) - pokial je to len v pociatku - drzim prsty na rychle uzdravenie (mne sa tak uspesne uzdravila mamka, zabrala jej liecba a teraz je fit - aj ked je stale pod lekarskym dozorom - co je na jednu stranku aj dobre)

Hanuk - presne tak - clovek by sa tu aj nechutne k tomu vyjadril, no nikdy nevies, kto si nas sem chodi citat :sweat_smile:
pokial si vsak posledne 4 roky pracovala (hoci aj doma na SVK) a mas tu potvrdenia, mozno stoji za to ist sa spytat na caf (teda pokial planujes ostat s babatkom doma uplne alebo aspon ciastocne)
10. led 2009 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan - Tak na to porodne jsem se ptala v Cechach na socialce a rekli ze na to narok mam tady i v Cechach, pokud tam mam trvaly pobyt a budu k tomu potrebovat prelozeny rodny list. Takze nic protizakoneho to neni. Mozna na Slovensku je to jinak, nevim. A s tim rodicovskym , to holky napsali presneji nez ja :wink: Je fakt lepsi jit na Caf se zeptat, zalezi jestli splnujes ty jejich podminky.

Tak hezky vikend
10. led 2009 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Cafte,
teda to mi je zaujimava vec, tie odpracovane 4 roky pred tehu v EU, ved aj ja mam!!! :zipper_mouth: joooj, keby som toto vsetko vedela skor...
Bihan ma pravdu,ze sa daju poberat pridavky len v 1 clenskom state EU, to je ten moj vecny boj s nasim soc. uradom, chcu potvrdenie od CAF, ze tu nic nedostavate a potom vyplatia na SK. Mne na SK vyplatili porodne + ze je to prvorodene dieta, ale potom sa tam vymenili tety a ta druha teta nie je celkom v budke a bombarduje ma, ze nech dodam potvrdenia :stuck_out_tongue_closed_eyes: To porodne a pridavky pri prvorodenom dietati vraj nemaju ekvivalent medzi davkami vyplacanymi vo FR, preto nam ich vyplatia. Nie je to materska ani rodicovske pridavky.
Hanuk, ja som takisto nebola poistena na SK, lebo som robila v CR a dostala som to.
Meleri, skvely nakup: zlacnene rastlinky do akvarka!

Dostala sa mi do ruk zaujimava knizka, je v originali v anglictine, ale je dostat aj vo francuzstine: Margot Sunderland: What every parent needs to know. Dala mi to susedka-kamoska a je to velmi pekne citanie a keby som nevedela, ze je to britska utorka, tak by som povedala, ze to napisala hocijaka normalna cesko/slovenska mamina, ktorej zalezi na vlastnom dietati.
10. led 2009 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
este na doplnenie a upresnenie - to, co som pisala, ze 4 roky - tak to bolo platne v roku 2007, ked sa narodili moji drobci - a ja som im dokladovala vsetky moje vyplatne pasky (alebo danove) a zacala som pracovat v sept 2003 (hned po skole)
niektore davky su ovplyvnene vyskou prijmov (neviem ktore :sweat_smile: )

urcite pomoze - iba chodit osobne na caf ako na hodiny klavira - oni to tie tetusky snad niekedy pochopia (ja som mala na caf stastie - lebo prve dossier ku grossese a CM & CP so mnou vypisovala velmi sikovna tetusa na accueil a to mi hodne pomohlo, lebo vsetko podrobne popisala do mojho dossiers a tak tie ostatne razy - si to ine tetuse uz iba poprecitovali a poodskrtavali nove potvrdenia a papiere, co som im podonasala - a nakoniec mi to na tu CP vydalo)
treba tam chodit osobne, lebo zial cez net som sa nikde nedopatrala konkretnej odpovede na moj specificky pripad, totiz nikde neboli presne cifry- a ani pri okienku na caf mi nikdy nepodali presnu cifru - ale iba to, ci narok mam alebo nemam

ci nastali nejake zmeny v lehotach a inych veciach - to netusim, kedze som sa od vtedy uz do toho nepozerala

akurat sa mi zda, ze pokial mas aj narok na platenu CP a nepoziadas o to v termine, tak narok ti prepada (lebo CP musi nadvazovat na CM) - spatne sa to uz neda (mozno potom existuju ine veci v starostlivosti o dieta, no to uz nemam zistene)
10. led 2009 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
a viac o CP - na linku od Lucky :wink:
10. led 2009 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaaj, ja som na CAFe uz stravila pol zivota:slight_smile:...ale potom co videli manzelov prijem povedali, ze nemame na nic narok, iba na ten jednorazovy prispevok, a to pritom ma manzel iba PhD plat, takze si viete predstavit. Ja ale aj tak 4 roky na SK odpracovane nemam. Nastupila som po skole v 10/2003 a v 9/2006 sme prisli do FR. Takze smola. No som velmi zvedava, z coho budem zit na dochodku, lebo ked budeme takto labzovat po svete a nikde nebudem pracovat tak to bude perne.
10. led 2009 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek