• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
takze diky baby, no ja mam pocit ze aj na svk to je teda aspon bolo ako pise bisule- ze ten jednorazovy prispevok na prvorodene dieta- 25tis. sk v sucasnosti , u nas na svk vyplatia ak mas trvaly pobyt na svk a dodas prelozeny rodny list, vraj to staci a baby co su tu to tak mali ze dostali aj na svk aj tuna tych 800e, pretoze tu sa to dostava este pred narodenim dietata! tak teda neviem, snad dostaneme obidva no :sweat_smile:
co sa tyka materskej tuna, pocula som ze vraj staci, ze som tu niekedy pracovalam je jedno ako dlho, a uz mam narok na matersku, myslim tu matersku tych 16 tyzdnov co je. no a CP cize ekvivalent nasho rodickovskeho prispevku ci co tak na to tu asi narok mat nebudem to mate pravdu, to treba odpracovat tych 8 trimestrov a kedze som na svk pracovala asi len pol roka a tuna teraz v auguste to bude 10 mesiacov, tak to dokopy 8trimestrov nie je.....takze nic, ale na rodic. prispevok budem mat vlastne tym padom narok doma na svk kedze si platim socialku ak spravne chapem, a je to v podstate to iste- okolo 4500sk. a tuna ako bonus dostaneme tie davky na dieta ci ako sa to vola- tych 150 eur, to tu mala zatial uplne kazda mamina slovacka co som poznala, nemusela pracovat, nic, stacilo ze MM tu pracuje a ze nema vysoky plat, co moj nema :grinning: takze to bude nakoniec celkom fajn, len aby sme tie dva jednorazove dostali ale hovorim, baby tu co poznam dostali obidva aj na svk, takze ako pisala bisule....dufam, ze to tak este stale plati a bude platit :wink:
10. led 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked vas tak citam, tak lutuje, ze som sa pred rokmi odhlasila s trvaleho , bydliska...
no nebavilo ma platit, si zdravotne poistenie , + union... a pri tom som mala tu poistenie...
eraz by sa mi zisli tie peniaze...
10. led 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- ja ked teraz pracujem tu, tiez som sa odhlasila z normalneho klasickeho zdravotneho poistenia, takze nemam poist.karticku na svk a bola to blbost lebo teraz ked idem v juni domov a mam poistenie tuna az do konca augusta, kedze robim v skolstve a platia mi aj cez letne praztdniny, tak si nemozem na svk spravit ani preventivky ani nic kedze nebudem mat karticku poistenca avraj mi ju nedaju ked som poistena aj v inom state EU, co nechapem ale nevadi. ale idem na svk na operaciu takze im proste poviem ze som tu poistena neni akoze vo FRA uz, ved ked zijem na svk ako mozem pracovat v zahr. , snad im bude stacit cestne prehlasenie, nemam to ako zneuzit lebo v tej dobe-leto- nebudem vo FRA a vraj by na to prisli len ak by som bola osetrena aj na svk aj vo FRA v ten isty mesiac alebo tak co nebudem tak snad to bude ok. akoze chapem ze je to proti zneuzitiu a tak vymyslene ale zabudli na nas ucitelov a nas vynimocny pripad bohuzial :frowning2:
10. led 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som taká Píííííp!!! že som sa odhlásila z trvalého pobytu! Za to si tak nadávam! Moja mamča nadhodila, že by bolo možno lepšie, keby som si zrušila na Slovensku TP, keďže tam už nežijem a to mi absolútne nedošlo, že sa tak pripravím o prípevok po narodení dieťaťa a aj o možný rodičovský príspevok.. tak mi treba :zipper_mouth:
10. led 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to by ani mne nedoslo kebyze tu nestretnem vela manzeliek hracov slovakov co mi povedali, ze mali 2 prispevky v dvoch statoch v pohode.......myslim ze pri tom prispevku dokonca ani nemusis na svk platit nic, ziadne zdravotne, ale nie som si ista....ked chces rodicovsky tak to si musis platit samozrejme zdravotne v ramci socialneho samozrejme myslim co ja si platim takze snad budem dobre platena potom :grinning:
10. led 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, jsem to nejak nepochopila. abych mohla zadat o ty prasule musim mit v cr trvalej pobyt a nebo si platit pojisteni? to jsou dve odlisny veci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
gijar, chod na securite social pre karticku poistenca, pre eu.... presne pre slovensku rpubliku si vypytas, pride ti za 14 dni, a bude ako preukaz slovensky, teda urcite veci si uhradis mozno, bud ti ich preplatia na slovensku, alebo si donesies faktury, a tu ti vsetko preplatia;;;;

ja som sa odhlasila este pred 6 rokmi, vtedy bola povinna poistka na slovensku, pokial som mala trvale bydlisko doma...
a ktomu este aj platit union pre zahranicie, co som potom zrusila... ked som dostala,tu poistenie...
10. led 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka- urcite musis mat trvaly pobyt to je jasne! a potom k rodicovskemu prispevku (okolo 4500sk na slovensku) potrebujes si aj platit poistenie, teda nez si otehotnela a pocas otehotnenia si mala platit, ked si neplatila, uz sa to spatne neda asi.....ale k tomu jednorazovemu na prvorodene dieta mozes zaziadat aj ked si neplatila, ale to som len pocula, je to neoverene....a musi sa to do urciteho casu od narodenia poziadat(myslim, ze len par tyzdnov).
erika- viem o tej karticke, ale vraj si to budem musiet vacsinou platit na svk a potom faktury priniest a zas urcite prelozene alebo co a problem je, ze uz sa mozno nevratime sem do tohto mesta po prazdninach ale do ineho asi....a hlavne mi na konci augusta konci uz poistenie tu takze ked im to prinesiem v septembri vratia mi to aj tak spatne?aj ked uz v sept. nebudem poistena a napr.tu fakturu budem mat z jula?a keby sme sli inam, mam sa v inom meste hlasit kde? alebo sa to neda a musis ist do toho mesta kde ta poistili a kde si pracovala....?
10. led 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Holky,

vy ste se rozepsaly!

No Tini,

ty rostlinky naprd, pac prisly zmrzle...tak to musim reklamovat... :angry: toto je uz muj posledni nakup na internetu.
Uz me to akvarko fakt se....mam ho rok a pul a od te doby co jsme se prestehovali tak se nedari a nedari..tak to asi vyresim jako tvuj manzel, vezmu kladivo a ....

Jzfr,

Hipisacka moda mi celkem chybi, byly to super veci, tedkom je vsecko cerne nebo sede a to uz mi leze krkem. S kvetinkama nic nesezenes, ani treba modre nebo ruzove, furt ta cerna, jak na satanistu!

ta rakovina je hnus, v nasi rodine to taky melo dost lidi a mnoho z nich umrelo, ale vetsinou to bylo uz v pokrocilem stadiu..Pry ta rakovina prsu neni tak strasna, jako napr. slinivky nebo zaludku, to pry je uz vetsinou konec... :frowning2: ona ale kourila, takze to asi taky k tomu pridalo.

Jo to znam, jak jdu nakupovat s nekym, taky vzdycky neco pekneho vidim! Mi fakt chybi nekam zajet.

NO nic koncim, maly se probouzi a ma hlad. do toho varim obed, tak nejak to musim pohlidat.

caute!
Meleri
11. led 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gijar a na zaklade akej vysky platu dostavaju Slovensky vo FR prispevky? Lebo ja som bola na CAFe a ta baba mi trvdila, ze na nic nemam narok len na ten jednorazovy. Nechcem z nikoho vytahovat kolko kto zaraba, ale keby sme na to mali narok, to by bolo fajn. Na SK mam narok na ten prispevok po narodeni, TP sme si nerusili, ale podla PDF, co mi mama poslala, je to total komplikovane.
11. led 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, ty nemáš ani príspevok na dieťa tých 170? No tak to ma celkom teší, že som prišla len o ten jednorázový príspevok po narodení dieťaťa, lebo štát mi platil sociálne poistenie len asi do 3.r na výške a potom bola novela a mala som si ho začať platiť spolu s prvou prácou :grinning:
11. led 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk- hokejisti tu maju platy okolo 1500eur cisteho ale na paskach oveeela menej, robia sa s tym cachry machry :wink: a kedze podla pasky vychadza ze maju dajme tomu 1000eur na celu rodinu, prispevky kazdemu daju....takze neviem, akurat viem, ze kazda manzelka hokejistu to tu dostava zatial :wink:
11. led 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Tak v breznu 2007 (kdyz jsem vyrizovala prispevky pro Leu) to bylo tak, ze stacilo aby matka mela trvaly pobyt v CR a vznikl tim narok na porodne a rodicovsky prispevek (okolo 7500Kc po dobu 3 let). Nezavisi to na vysce platu.
Takze tohle beru ja plus jsme dostali porodne i tady a navic cca 170e mesicne od CAFu.
Pojisteni si v CR ale neplatim, protoze mi uz v r. 2004 rekli ze ho muzu mit jen v jedne zemi v ramci EU.
Nevim ale jestli se od te doby neco nezmenilo.
11. led 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk , ty tu pracujes , legalne, prepac, alebo ; len tvoj muz..... pozri, normalne mas tabulku, podla ktorej dostavas tento prispevok, to je, celkova suma za rok, na zdanenie, a podla toho sa to potom pozna, teda zalezi kolko mas deti..

avsak ak si mala narok, na jednorazovy prispevok tych 800 euro, takl mas narok aj na neskor, teda po narodeni tych 170 euro, presne ani neviem... to je logicke..

takze ta baba tiu klamala..
prisiel uz ti ten prispevok? teda uz by ti mal prist , n akonci 7 mesiaca, a potom automaticky ti pride po narodeni, aj prispevok kazdy mesiac, teda , musis ale poslat po narodeni, hned rodny list na caf... a potom to uz ide samo....
je nelogicke, aby ti dali jednorazovy prispevok , a potom ..
pretoze ak si pozries tabulku, tak to mas, narok na tento prispevok+ kazdy mesiac 170 euro.. pri hranici, takeho platu mas narok.. ak nie, tak ani ten prispevok nedostanes.....
caf ti logicky posiela papier domov, ze po zvazeni vasej situacie, vam davame tych 800 euro... bla bla bla...
ked nemas narok ty, kedze nepracujes, tak ma narok tvoj muz.. kedze tu pracuje...

ani ja nemam narok, kedze nepracujem, pridavky, chodia na muzove meno..a j prispevok... :wink:
11. led 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to cele zamotane. Asi zavisi, na akeho uradnika natrafite doma na SK alebo CR, ja som stale bola s takymi, co vzdy chceli vsetko dokladovat, ze tu nic nemam a tak dookola. A ako hovori moja kamoska, iniciativny blbec je horsi ako triedny nepriatel :grinning: vzdy som natrafila na same iniciativne tety :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Meleri, MM sa len vyhrazal, ze zoberie kladivo na akvarko, to nebolo vazne, nakoniec sme ho dali bratovi tej nasej susedy-nounou, a minule som sa v Casine stretla s jeho zenou, tak ze sa rybickam dari a maju plno miminiek :dizzy_face:
Hanuk, urcite mas narok na prispevok po narodeni + ze je to prvorodene dieta. Tvoja mamka je doktorka, takze nebude problem ist za nejakym gyndosom, nech orazitkuje tu ziadost z Uradu prace, ze si prvorodicka a potom za nejakym pediatrom, ze sa mimi dozilo 28 dni zivota. Prelozeny rodny list k tomu, vypisana ziadost, tvoj OP a tusim je to vsetko. Ja som si to vybavovala v lete, presne 4 mes po narodeni Alexa, a toto mi priznali.
11. led 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak v CR je to mozno inak, u nas si vraj musis platit poistenie ked chces rodicovsky tak ja fakt neviem, ti uradnici su asi vsade rovnaky , jeden nevie co hovori druhy :frowning2: :angry: kazdopadne jednorazovy by mala mat kazda zena s trvalym pobytom na svk slovensky a potom aj v tom state kde ide rodit ak nezarabate miliony.....erika ma pravdu- ak tu dostanes jednorazovy tak jasne ze aj tych 170 mesacne potom, aj ja to tak poznam od bab tuna....no a na svk rodicovsky teda ak si platim poistenie asi a ak to netreba, o to to je lahsie a lepsie :wink:
11. led 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gijar, ked som sa ja snazila o ten rodicovsky prispevok na SK, tak to chceli odo mna hlavne dolozit to, ze tu nic nepoberam, nezaujimali sa, ci platim poistenie. Tak sa mi zda, ze na ten rodicovsky muselo mat dieta TP na SK, ale to sa da vybavit, toto sa nekontroluje, ci ma v 2 statoch.
11. led 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini tak to asi ano ten trvaly pobyt ved ale ked mas ty na svk tak samozrejme bude mat aj moje dieta na svk, manzel je slovak cize my nemame problem s tym ze by sme tu vo fra zili celorocne, my sme tu len pocas hok.sezony vzdy :wink:
11. led 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ktore tu pracujete este by ma zaujimalo ci sa nam praca tu vo FRA bude nejako zapocitavat aj na SVK akoze do dochodkoveho systemu alebo tak, jednoducho ci nieco budem mat z toho, ze som tu pracovala a potrebujem si tu vypytat nejake tlaciva, alebo ci budem na svk ako clovek co nepracoval vobec ked sa vtratime odtialto....ale sme v EU tak hadam by sa to malo nejako pocitat?viem ze napr. ludom co pracuju v UK sa to pocita a ziada sa tam nejake tlacivo E301 alebo nieco take, to cislo uz presne neviem....a u nas to mas potom ako doklad ci co....ale neviem kde by som si to tu mala pytat?od zamestnavatela ci nejakeho soc.uradu?
11. led 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
gijar logicky ak pracujes , tak na vyplatnej paske mas napisane presne kolko rokov mas za sebou, ak by si chcela , ist na slovensko, tak sa radsej pytaj ake tlacivo od teba ziadaju na slovensku...
a take im donesies s fr... to bude najjednoduchsie;.
inak ti neviem poradit, kedze asi nikdy nebudem zit na slovensku...
11. led 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika-vdaka za radu. ja som teraz dostala vypl.pasku za december a som z nej totalny magor, takze neviem neviem....vobec tam nemam hrubu mzdu napisanu take cislo ake mam v kontrakte ale len vyslednu cistu ktora mi prisla na ucet, su tam uplne ine vyssie sumy ktore ja vobec nemam v kontrakte tak neviem ci to ma znamenat ze to ta mna plati zamestnavatel alebo co to je no a postrhanych veci je tam strasne mnoztvo a vobec sa mi to nezhoduje, nerozumiem tomu ani trosku....
11. led 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
gijar normalne mala by si tam mat hrubu mzdu, a pod nou sa odcitavaju polozky.. na lavo , je napisane, cast platena zamestnancom,a na pravo , cast platena zamestnavatelom....
cisty plat vatsinou je dole, napisane net....
ale moze sa to lisit... najlepsie bude , ak si to das vysvetlit napriklad u zamestnavatela, alebo chod na la mairie, atam v uradnickej casti, ti mozu pomoct s citanim urcitych uradnych dokumentov...
vysvetli aka je situaci...
alebo chod na secu, tam su experti v citani, vyplatnych pasiek... :wink:

inak ti nemam ako pomoct..
11. led 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- cistw NET ten mam presne to co prislo na ucet, akurat ta moja hruba mzda tam absolutne nie je, je tam ovela vacsie cislo ako moja hruba mzda :slight_smile: nevadi, ze nemas ako pomoct, to bolo len tak na ulavenie so, ze zasa niecomu nerozumiem v tejto krajine :grinning:
11. led 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aspon tak si si ulavila... :wink: :grinning:
11. led 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, tak to sa teda idem este raz spytat na ten CAF. Mne sa tiez zdalo divne, ze mi daju to jednorazove a nie tie dalsie. Moj muz tu pracuje treti rok, ma sice ako keby status studenta a zaroven aj zamestnanca (posudzuju ho podla toho, co sa im viac hodi). Fakt je, ze clovek musi mat stastie na baby v tom CAFe - jedna je tam uplne otrasna a druha ma na haku, iba zoberie papiere a posle cloveka prec. No uvidim.
11. led 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, mate cislo caf?
tak si urob simulaciu, na nete, na co mas pravo a naco nie..... :wink:
11. led 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky , kam posilate udelat fotky pres net ? Vim ze to tady uz nekdo psal ale ja ted nemam moc casu to hledat.
Dik moc
11. led 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ano mam, ved to mi bolo divne, ze som si robila simulaciu, tam mi vyslo, ze mam narok a ta tetka tvrdila, ze nemam. Takze to spravime tak, ze po porode Martin pojde s livret a s potvrdeniami, ze som chodila na consult. na CAF, tam im to da a basta - presne ako je napisane na ich stranke.
12. led 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, ja posilam na photoreflex, zatim jsem spokojena.
12. led 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, ta zenska, bola previt, proste oni nemaju radi, ze cuzdinci poberaju neake davky, preto asi tak s tebou jednala..
urob to ako si povedala, presne ako sa ma , a o mesiac mas automaticky openiaky na konte...
kasli na tu babu... :wink:
12. led 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek