• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
dik Luci, vyzkousim to
12. led 2009 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika, jasne, ze to skusime a uvidime.
Dnes som bola na tom monitoringu, ale som trocha sklamana, lebo som sa vlastne nic nedozvedela. Len pocuvala srdce a ci nie su kontrakcie a len tak pohmatom odhadla, ze mam vela plodovej vody a ze babo bude vacsie ako priemer (cize na slovanske pomery uplne normalne). Ale kedze uz sa nerobi ziadny uzy, tak sa az do porodu nedozviem, kolko vlastne bude vazit.
K tomu anestesiste som objednana na buduci tyzden, ako to prebieha? Dali mi vyplnit nejaky dotaznik, ktory ma 4 strany.
12. led 2009 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
prebehne to rychlo za 5 minut budes prec, da ti par otazok, zohnes sa, aby videla...
a vypalzis jazyk... podpisesa pojdes prec...
aha zabudla som vypises sek..
12. led 2009 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ja jsem sejen ohnula ( jako by to s tim briskem slo :angry: )
dala do pusy tri prsty (by videl otevreni na intubaci)

zeptala se na par veci a bez placeni sla dom :wink:
12. led 2009 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Hani, ja som tam bola asi polhodku, nic nove som sa tam sice nedozvedela, vsetko som uz mala davno nastudovane a tiez som neplatila.
12. led 2009 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Hm, tak uvidime. Myslim, ze ja budem platit, lebo je to consult externes, a potom dam spatne preplatit.
12. led 2009 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ja osm platila, kedze to nebolo v nemocnici a, ale na klinike... :wink:
12. led 2009 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! Tak podla doktora minimalne dva nasledujuce tt neporodim, ze hlavicka zostupuje, ale len pomaly. Aby to fakt nebolo toho 18:(
13. led 2009 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Hanuk, hlavne neporod 29.1.-1.2., lebo budeme mimo France a nemam roaming, takze keby si mi aj poslala sms, tak by som to nemohla dat sem na kona. Juj, ale uz sa to blizi :slight_smile: uz mate vsetko vsetko nachystane???

My tu mame dnes snad 12 stupnov, slniecko svieti a v zavetri na terase je to parada.
13. led 2009 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, na terase? To musi byt prijemne. Nam sa tu este stale vsetok sneh neroztopil a kedze rano mrzne, ani sa tak skoro neroztopi. Nachystane mam vsetko, zajtra vyzdvihnem zupan a mozem ist. Odhadujem to az okolo 7.2. A kam idete, na dovcu?
13. led 2009 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Rano je este riadna kosa aj tu, ale na obed bolo dnes nadherne, dufam, ze sa to bude uz len zlepsovat a v aprili bude taky hic, ze ma porazi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja som zupan ani nenosila v porodnici, hned na druhy den mi naznacili, ze by som sa uz mohla vyzliect z nocnej kosele a obliect si svoje normalne saty. Ale vlastne nosila som ho v noci, ked som sla za Alexom na pediatriu, kde bol pod lampou 36 hod kvoli zltacke.
Ideme na dovcu :dizzy_face: na moje tridsiatiny sa konecne prvykrat v zivote dostanem do Londyna :grinning: a to som zacala s anglictinou asi v 8 rokoch.
13. led 2009 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, to fakt? Ja som bola v košeli celý čas. Neviem si celkom predstaviť, ako by som sa pri kontrole vyzliekala, ale u mňa to nikoho netankovalo a rozhodne som nebola jediná.

K Londýnu gratulujem, aj ja cem :dizzy_face:

Hani, lekári v tomto smere prd vedia, pokojne ti môže dnes večer prdnúť plodovka. U nás jedna babenka, ktorej hrozili predčasným pôrodom, porodila dva týždne po termíne a vyvolávani a kočka, ktorej každej tvrdil, že ešte určite nie, rodila 2t pred termínom :wink:
13. led 2009 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, to je super, ten Londyn! Ja som tam zila tri mesiace a pamatam si uz len to pekne :slight_smile: Stastnu cestu.
Inak, je obvykle vo FR, ze babatka su na izbe s mamou? Teda ten rooming in ci ako sa to vola. Zabudla som sa to spytat a najblizsie idem az 2.2.
No bihan, bodaj by si mala pravdu. Este nejak vydrzim do konca januara ale potom zacinam umyvat okna na urychlenie :wink:
13. led 2009 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
hanuk - drzim palce, ja byla v pondeli na monitoru a rikali, ze zatim to nevypada a druhy den se Filo narodil :slight_smile: A to jsme taky delali vse mozny pro vyvolani :slight_smile: Jinak ja si koupila specialne do porodnice zupan a pak jsem ho ani nevytahla :unamused: Jinak mimi jsem mela porad u sebe, jen par hodin po porodu si ho vzali k sobe abych chvilku spala.

Tini - hezkou dovcu , uzij si to !
13. led 2009 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
hanuk dieta je automaticky na izbe s tebou, ak si to prajes nikto ti ho nevezme...
ak chces oddychnut a povies im aby ho strazili tak si zoberu, az pokil aim nepovies aby ti ho doniesli..

moj bol pod lampou pri mne na izbe..

som po dvoch cisarskych, a ani raz neodisli moji synovia odomna, to mi ver, proste som na nich zvonila.... :wink:
13. led 2009 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je fajn, ze je to tak, neviem si predstavit, ze by niekde lezalo s ostatnymi detmi ako to bolo (neviem ci este byva) v nasich porodniciach.
13. led 2009 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
hanuk , podla toho co pisu kocky tak ano, deti si velmi nevidia.........;;
13. led 2009 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som mala maličkú stále pri sebe, nikto ti ju tu nevezme :wink: Teda mne ju vzali len na tie popôrodné vyšetrenia (dávno po pôrode) a nejako sme sa nedohodli, lebo som si myslela, že mi ju potom donesú a oni si asi mysleli, že si pôjdeme po ňu, tak asi 2h som ju mala preč, ale potom mi ju doniesli a išli sme papať :dizzy_face:
13. led 2009 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Hani ja som mala maleho tiez stale pri sebe, akurat raz mi ho zobrali na vysetrenia ked mal teplotu.
13. led 2009 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
tym som myslela na slovensku.. :wink:
14. led 2009 v 00:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! Dnes som bola znova na odbere krvi - uz som uplne vycucana. Tentoraz to je kvoli tomu, ci nemam nieco s pecenou, lebo ma strasne svrbi koza a je to na nevydrzanie. Mala to niektora z vas? Dufam, ze mi nieco nezistia. Ak ano, vie niekto ako sa to lieci? Jajaj, furt nieco :slight_smile:
14. led 2009 v 08:30  • Odpověz  • To se mi líbí
nepomozem ti hanuk...

josh vcerra spadol s gauca pri hrani sa s patom mal bozulu, dnes uz tam nie je, ale az vecer som si vsimla ze zi zlomil aj zub, prava horna 1, ide ma slak trafit aj som si poplakala.....

teraz len dufam, aby nescernel...
14. led 2009 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
hanuk - to skrabanie som mala aj ja, je to problem stiepenia enzymov v peceni, po francuzsky sa to vola cholestase hepatique a nepotesim ta, kvoli tomu mi museli robit cisarsky mesiac pred terminom,

ale ty mas mozno nieco uplne ine, nechcem ta strasit, :unamused:

inak sme teraz na SK a je tu strasna yima a kopec snehu :grinning:
14. led 2009 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
prepac - nie skrabanie ale svrbenie celeho tela, pamatam si ,ze som bola doskrabana az na krv, tak sa to nedalo vydrzat
14. led 2009 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte Holciny :grinning: Ja som uz taka dezerterka, ze sa hanbim :sweat_smile: ale niekedy sa mi uz taaaaak velmi na net nechce. No a navyse sme boli na slovensku, tak som ani nemala cas :wink:
Mozem vam vsetkym dat na znamost :grinning: :grinning: :grinning: super novinku (teda aspon pre nas :sweat_smile: ), v juni cakame malicky vysledok slovensko-marockej kolaboracie :sweat_smile: Podarilo sa hned na prvy raz, cize vlastne od septembra uz nie som snazilka :sweat_smile: len som to nechcela roztrubit, kym nebudem v druhom trimestri a riziko potratu alebo komplikacii sa zmensi. Teraz tu asi budem chodit castejsie, lebo vas chcem zavalit hrbou otazok :grinning: :grinning: Krasny den vam vsetkym
14. led 2009 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
karolinka super blahozelam................................................ :slight_smile: ... :slight_smile:
14. led 2009 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem :slight_smile:
14. led 2009 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ako sa citis.... nie je ti velmi zle, alebo v pohode... :slight_smile:
14. led 2009 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jej, to je uzasne karolinka :slight_smile: Drzim palce nech je vsetko ok.
Webka, hej citala som tu na koniku, ze baby co to mali museli ist skor cisarskym. Hadam to take tragicke nebude, uvidim, vecer budem mat vysledky.
14. led 2009 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem Hanuk :wink: uz sa ti to blizi ze? :wink: ten cas tak rychlo leti...
Tak mne vobec nebolo zle, ani raz som nevracala, ani som nejako specialne nebola unavena. Mozno 3-4 krat som si spravila siestu poobede. Akurat ma bolel chrbat a zo zaciatku dost brucho (ked sa roztahovala maternica). Velmi ma to prekvapilo, lebo som si o sebe myslela, ze budem trpiet :sweat_smile: Az som sa obavala na kazdu kontrolu u lekara, ci je vsetko v poriadku, kedze som nemala ziadne priznaky a nevolnosti :sweat_smile: Ale vsetko je ok a male sa uz vrti o stosest "c'est génial" !!!!!
14. led 2009 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek