• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
kulicko , neviem odkial si to zobrala, teda, ja ma dve deti, ale som este nevidela povinne vakciny okrem diphteria, tetan... pred tym aj TBC,a uz vobec nie pokuta..... :confused:

http://www.teteamodeler.com/sante/suivi/vaccin2.asp

nasla som ti len toto nemozem najst tu podrobnu..
naozaj kde si to citala...

tini, ano aspon tu, kazdy lekar co poznam tu posiela automaticky na rontgen; apise sa vysledok do carnet sante, max 6 mesiac....
moje deti mali obaja, aj ine co poznam, aspon tu je to normal... :confused:

pre kontorlu.....
teda obe deti mali odlisnych lekarov ale kazdy nas poslal na rontgen... :wink:

luci neoj moj mal do 2,5 roka, tyzden pred skolkou zacal chodit curat do nocnika, strasny stres... :wink:
15. led 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Erika, Jullianovi nerobili ziadny rontgen a co som pocula tu vo Fr. sa ultrazvuk nezvykne robit vsetkym detom ako u nas na SVK. Na SVK sa to robi z dovodu zvyseneho vyskytu dysplazie bedroveho klbu ale to tu uz Tini spominala.
15. led 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiež neviem o tom, že by to bol bežný postup, lebo mi pediatrička vypísala v nemocnici papier a rádiológii sa netvárili, že by tam mali každý deň haldu novorodencov. :confused:
15. led 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ohledne kycli nam doktora rikala, ze zalezi na skole. nase porodka systematicky rtg ani echo nedela, tak nedame. pediatricka pohmatem nezjistila zadnou velkou anomalii, tak snad ok

tini, jen svuj nazor napis : od teho se to tu nazyva diskuze. ja jen, ze ted ctu treba od doktoru, ze napr na tetanus se imunita ani vytvorit neda. pise k temu jak to funguje v tele, co je tetanus a proc teda to nejde, ale ja temu houby rozumim. proto mi to strasne vrta v hlave vis?

holky a s tim clankem o nocnikovani kdepak je odkaz? jsem neco prehlidla ci co?? :confused: :sweat_smile:
15. led 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, tu povinnost ockovani jsem nasla na oficialnich strankach service public
tam pisou : Ainsi, le code de la santé publique dispose que le refus de se soumettre ou de soumettre les enfants sur lesquels un adulte exerce l'autorité parentale ou dont il assure la tutelle aux obligations de vaccination prévues par ce même code contre la diphtérie, le tétanos, la tuberculose ou la poliomyélite, ou la volonté d'en entraver l'exécution sont punis de 6 mois de prison et de 3 750 EUR d'amende.

ale udelalas mi radost pac je to povinny "avant 18 mois d'âge" tak to muzu s doktorou posunout :slight_smile:
15. led 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja neviem ja vam to hovorim s vlastnej skusenosti,a aj so skusenosti okolo mna...

ultrazvuk nie, ale en rontgen... teda poznam aspon 2O ludi okolo mna kazdy... :confounded:
moj ma v carnet sante, napisane examens radiologiques datum 3/4/08 BASSINS, a pecaitk a, tohto strediska..;
josh sa narodil 8/11/2007

patrick 9/5/2005 bassins, peciatka a kod etablissement
pato sa narodil 29/11/2004

ja neviem aj deti co som strazila, pred rokmi aj teraz maju tiez rontgeny za sebou.. ultrazvuk nikto...
neviem vam to vysvetlit a le asi tu v parizi sa takto robi, je to cudne...
15. led 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dyt rikam, zalezi na "skole" :wink:

my mame dokonce bretansky predky, kde je zvysenej pocet dysplazie a protoze v rodine nema manza nikoho postihnutyho, tak prestoze jsme na to 2x upozornovali bylo nam receno, ze v poho. ale kdybychom chteli, tak nam to napisou
15. led 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri, nebude to UZV? rontgen sa už dnes kvôli bedrám nerobí, ale UZV sa robí na oddelení rádiológie.
15. led 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, este viem ako vyzera rontgen nie.. :grinning:
robi tu sa robi ti prisaham..,
nikdy mi nerobili ultrazvuk na ich klbyki...

este ich mam aj doma, dokonca boli to rozlicni lekari co ma poslali, a dokonca aj na pohotovosti hladali stranu, ci to bolo vykonane..a ake ma vakcini za sebou... :wink:

teda nechala som si tie, rongeny doma na pamiatku....
pamatam sa ako som ho musela drzat aby nehybal klbami.. a na rontgene , take male kosti vidno...
15. led 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasné, sorry, blbá otázka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Len mi to príde zbytočné robiť rontgen, keď sa to dá šetrnejšie :sweat_smile:
16. led 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: ; ale nie, mozno sa to robi len tu v parizskom okrese, ja neviem......
dokonca som sa pytala okolo seba, kazdy mi potvrdil... :frowning2:

nevadi asi aky kraj iny mrav.. :grinning: :grinning: a pritom jedna krajinA :wink:
16. led 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ci rtg alebo usg, hlavne ze su vsetky klbyki v poriadku!
Jaj co sa mi dnes stalo, podarilo sa mi fajne tresnut hlavu o dvere, presnejsie som celou silou narazila nadocnicovym oblukom o hranu dveri, takze viecko a spanok mam krasne opuchnute a uz sa zacina vyfarbovat modrina. Alexovi sa podarilo zdruzgat este v stredu na schodoch v zahrade, tiez ma krasny sram od oka cez licko, takze sme super dvojka :grinning: zajtra mame vecer navstevu a musim este nakupit, nech ziju sminky a velke slnecne okuliare!
16. led 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Tini - pravdu mas - nech ziju - aspon zakryju i obcasne kruhy pod ocami :wink: :grinning:

my sme napr usg klbov mali - ale to len kvoli tomu, ze boli dve (uz si zacinam zvykat, ze tu sa sleduju ine veci ako doma na SVK a jedine referencie o tom, co sa deje doma, mam iba tu z MK, tak to nechavam na tunajsich lekarov - snad vedia, co robia :sweat_smile: ) - priznam sa, ze jediny doktori, kt poznam osobne je Tini a moje byvale kolegyne PhD z ekonomie :grinning:

skoro som zabudla - gratulujem Karolinke k tt v pase :dizzy_face: - tak teraz uz iba zazelat, aby vsetko prebiehalo uplne super a aby ste mohli aj tu svadbu vybavit ako chcete :wink:

ja mam tiez novinku - ta moja polska kamoska je prave na porodnej sale, tak som uchom na telefone, ze kedy nam konecne oznamia radostnu novinu :slight_smile: (inak na dnes vecer sme boli dohodnuti, ze ideme ku nim na navstevu - tak ju upodozrievam z toho, ze sa jej nechcelo varit a tak povedala drobcovi, nech prevrta dierku :wink: :grinning: )

co sa tyka ockovania - nechavam si poradit od nasho pediatra (ma aj diplom z medecine tropicale :sweat_smile: ) a vyzera, ze sa rozumie tomu, co robi - a vzdy mi odpovedal na to, co som sa pytala a aj povedal, ze kt vakciny su povinne a ze co sa da odlozit, ci posunut (pamatam si, ze sa nas pytal, ci deti idu do kolektivu, ze ci ich treba zaockovat skor, alebo neskor) - inak proti zltacke som dala zaockovat - teta MM ju chytila niekde na cestach a dodnes ma strasne velke problemy a uplne zoslabla a cely imunitny system sa jej zosypava a zacinaju sa na to nabalovat nove a nove pliagy :frowning2: - takze ja radsej prevencia :slight_smile:

a co sa tyka plienok - asi mi nikto neuveri - nam sa najviac osvedcili pampers :grinning: (teda kym boli deti uplne male, teraz uz mozeme mat hocijake, ake su v akcii :wink: , ale kym bolo moje sparatko Matko uplne drobne, ziadne plienky ho poriadne neobopli okolo stehien a vzdy pri vymene plienok som mohla menit aj body a aj pyzamko :angry: ) - uz som pisala, ze o bavlnenych som nemala ziadnu konkretnu a hlavne pozitivnu predstavu (viac menej som poznala iba tie klasicke velke stvorce :sweat_smile: a tie som kategoricky odmietla)
16. led 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jedini doktori :sweat_smile: (povodne som pisala v jednotnom cisle a neopravila som si icka v oboch variantoch :sweat_smile: - no co uz - uz som asi dlho doma s obmezdenou slovnou zasobou :sweat_smile: )
16. led 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Janka, uz som sa zlakla, ze sa vam vsetkym nieco stalo, ze nepisete.
16. led 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Jani ty vies tak pekne opisat urcite situacie :grinning: - prevrta dierku :grinning: :grinning:

Tini krasne fotky a teda na poslednej je Alex uzasny
16. led 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, diky, to sme sa vratili z dlhsej prechadzky pri mori, tak si cely utahany zapol telku a vyvalil sa do svojho kresla.
Jzfr, o tom prezliekani body a pyzamka popri prebalovani mi nieco hovor! Najradsej som to mala v noci :sweat_smile:
16. led 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas maly vcera, si otvoril dvd vybral cd a zatvoril, no pozerala som na neho ako puk, no a odvtedy to robi v kuse. Inac absolutne nereaguje na nie, este sa smeje a pozera sa na mna.Vsetko vyhadzuje a musime kupit novy smetny kos, pretoze tento sa mu lahko otvara a hadze do neho co mu pride pod ruku, dnes mi zobral podprdku a vyhodil ju do kosa.
Tak teda nam sa velmi casto stalo ze sa maly prekakal a teda niekedy som mu oblecko menila aj viackrat. Obcas sa mi aj riadne precikal. Pred tym som ho za kazdym prebalovala v noci ale teraz uz nie.
16. led 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, takze triedis odpad??? :grinning:
Alex najnovsie ma taku zabavku, ze sa pred spanim hra s pipikom! On si ho vytiahne von z plienky a ked je s MM vtedy a MM si ako kazdy otec nic nevsimne :angry: tak paradne opisa vsetko naokolo! MM si to vsimol minule az vtedy, ked mal zrazu mokry cely rukav :grinning:
'Nie' ma povzbudzujuce ucinky ma dieta, hlavne od matky...
16. led 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéj, Tini, aký je Alex vlasatý! :dizzy_face:
16. led 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomohlo mu to vykosenie v lete skoro dohola. Dievcata, tesilo ma, prave sa Alex zobudil a o chvilu dorazi femme de menage, idem si zamaskovat monokel a vyrazime prevetrat novu ultralahku buginu a pozdravime kacicky v kanali pri mori.
16. led 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini :grinning: :grinning: , ja ked maleho prebalujem tak si tiez kontroluje ci ma vsetko na mieste.
Stiahla som si tu z MK znakovu rec pre babatka, skusali ste to niektora??Ja som zacala so slovom jest a vcera rano ked som mu vravela ze ideme jest tak opakoval po mne.
16. led 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, odkiaľ si to stiahla? niečo o znakovaním som čítala, ale nedostala som sa ďalej.
16. led 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi nemame co Jullianovi kosit, ten nema vlasky od narodenia.
16. led 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
My už sme kosili v septembri... najdlhším nástavom na strojčeku :D
16. led 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Precitala som to cele a zda sa to byt velmi zaujimave, hlavne aj kvoli vyjadreniu bolesti.
16. led 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka dakujem za podrobne vysvetlenie :wink: Musim si to vsetko este prestudovat. Ohladom tych "pozicovni" plienok - silne pochybujem ze tu nieco take na Korzike existuje :sweat_smile: Zatial som sa este nestretla s osobou, kto by tie latkovky vobec poznal :confused: :sweat_smile:
Ockovanie to je ina kava... tiez som z toho jelen. Ale aj francuzke kamosky mi vraveli, ze tu su deti pre-ockovane a fakt to vsetko nie je treba. Dokonca sa vraj zistuje, ze detska obezita moze korenit prave v tom, ze toho do nich tolko tlacia :confounded:
16. led 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, dík.. už som to mám, tak budem za chvíľku číta :dizzy_face:

Kočky, my sme pomaly asi začali odučovať od plienky, dnes nám to celkom išlo, keď sme boli doma, tak možno o mesiac bude komplet off... čuduj sa svete, od určitého momentu už z nočníka neuteká, ale sama si naň sadá a keďže aj tak väčšinu dňa behá s holou prdkou, tak to spojíme.
16. led 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek