• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
bihan, to je super :slight_smile:

tini :grinning: tak jeste druhe oko a nebudes ty bryle potrebovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda jsem to skodolibka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

karol nemas zac

jinak jsme byli dnes u doktory. ockovani mi teda posune na 4 mesic maxi
toz v dvoumesicnich narozeninach mame 5kg 160 a 57 cm :astonished: :slight_smile: roste jako z vody Pry bude velikej, pac ma velky nohy. No pri narozeni mel 48,5 cm, tak si to spoctete. a ja proc furt chodim do skrine hledat vetsi a vetsi oblecky :grinning:
16. led 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, to mate fajn, ze mate teplucko a Sarik moze behat naholo.
Co sa mi stalo :dizzy_face: sli sme pozerat tie kacky, mame to autom tak 10 km a hned u nas v dedine na kruhovom objazde som davala prednost autu s kosickou SPZ ! Skoro mi oci vyleteli. Tak prve, co ma napadlo, bolo ho sledovat napriek tomu, ze siel opacnym smerom ako nase kacky. Vsemozne som sa mu snazila blikat vsetkymi svetlami, bola som hned za nim, sledovala som ho az do Grasse, tak 8-10 km, ale nezastal :angry: teda ja by som asi tiez nezastala na jeho mieste :sweat_smile: a teraz uvazujem, ze co mudreho by som mu aj povedala :confused: kazdopadne moje srdiecko zaplesalo.
Blani, MM mi povedal, nech si namalujem to druhe oko tak farebnejsie a mam to. Inak Titi je kus :wink:
A ked some dorazili, tak ma upozornili susedia, ze nemame vodu, a fakt, ani kvapka... este mame nejake flasky a MM ma za ulohu kupit. Hlavne ze zajtra mame tu navstevu, bude to vesele!
16. led 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
O znakovani som raz citala v Mame a ja, tiez mi to prislo zaujimave a dala som to citat aj mojim rodicom (vtedy som bola na SK), ale ja dufam, ze sa Alexovi rozuzli coskoro jazyk a bude po probleme.
16. led 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co sa tyka obezity, nech mi nikto nehovori, ze to nie je z presedavania pred televizorom, pocitacom, kadejekaymi play station-mi a McDo :stuck_out_tongue_closed_eyes: trosku pohybu na cerstvom vzduchu este nikoho nezabilo.
16. led 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obezita a očkovanie mi už tiež prídu ako slušné psycho.. jednoducho dnešné deti viac jedia a menej sa hýbu...
17. led 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja len vravim, co som citala ako nove zistenia odbornikov. Podla mna je to tiez stravou a pohybom, ale zevraj sa k tomu pripaja aj tento faktor prilisneho ockovania :confused: :sweat_smile:
17. led 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeje, tak to me taky prijde prilis za vlasy pritazeny. Nejde nato svadet vsecko :confused: :sweat_smile:
Tak ja pridam jeste jednu teorii o obezite jo? Prej kdyz mimi place a potrebuje jenom se vybrecet a mama mu da prso (nebo jidlo) tak se prej dite nauci pri stresu jist a nakonec bude tlusty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a doktora tvrdila, ze prej krom tetanu monovakciny nejsou
a ze prej dat vsech pet najednou je "mieux imunisant", ale kdyz jsem se zeptala proc, tak nemela vysvetleni. Proste proto. A takovej pristup se mi neda nezda zrovna prima. Kdyby mi to aspon vysvetlila :confounded: Tini nevis?
17. led 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak to je super, to mate fajn, ze Sara moze takto behat s holou prdelkou.

Jullian dostal teraz teplotu 38,8, cely den bol v pohodicke, blaznil sa a teraz na vecer mu takto vybehla, predpokladam ze zo zubkov, tak uvidime.Uz by konecne mohli zacat vyliezat.
17. led 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kul,icko tak to ti povedala blbost, monovaxina je na rubeolu, alebo na osypky, no nie je tu na mumps teda oreillons, ale vo svajciarsku ano....

staci si troch popozerat viac ich vakciny na nete a najdes aj monovakciny.. :wink:
mnohy lekari ani nevedia, lebo ich je tu vela na trhu... :wink:

my sme boli v carrefoure, a tam pekne sedel jeden chlapcek asi 18 mesacny obodkovany, a jajaj, mal kiahne a chudak plakal, tak cakam kedy teraz za par tyzdnov dostane aj josh, to by bolo super aspon nemusim neskor ockovat.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
bolo mi ho luto , uplakany obodkovany no hroza...
17. led 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ona mi to rikala ve smyslu na polyo atd. No este to omrknu. Ale proc je ta s peti naraz lepsi, to fakt nevim :rolling_eyes: se mi to logicky nezda.

holky, co jsou to cesky ty kiahne? Ze by nestovice?
Jani, tak drzim pesticky at to jsou zoubky.

My mame zasejc plakaci. Ja uz fakt nevim, co tmu nasemu malymu je. Kdyz nespi, neji nebo si nahodou chvilku v klidu nehraje tak place :frowning2: a jsou to nejen prdiky ale kdovico jeste :frowning2: uz jsme z toho s manzou fakt zoufaly.
17. led 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
KULICKO, no co sza tyka tych prvych ockovani su viaczlozkove, ano, ale mozes poprosit aby ti nepichala, tetanu, diphteria, a spolu s prevnarom, jedna injeksci ado jendho stehna a druha do druheho, proste daj , pekne samostatne.... mas nato pravo!
mas pravdu nestovive.. :wink:

tazko ti takto na dialku povedat co sa deje; ze tolko place...

kulicko ak ste naozaj zufali, tak si najdi dobreho osteopatha.. pomaha....daj mi vediet... :wink:
18. led 2009 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukam ze to ockovani je taky veda :wink:

Jinak kdyz se vratim k tem plinkam, my prozatim pouzivame ekologicke jednorazove plinky Moltex a jsme moc spokojeni, zadne opruzeninky, no proste super.

kulicka - my mame pres den taky nekdy plakaci krize, ale nastesti to netrva tak dlouho, pres noc je hodny.

Chtela jsem se zepatat, ja ted kojim kazde 2 hodky, cetla jsem ze po 6 tydnech by se mel udelat nejaky rezim, jak jste to delali vy - kojici matky ? Nebo si to dite upravi samo ?

Karolinka - blahopreji k tehotenstvi :slight_smile:
18. led 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka - u nas zabira na breceni kocarek :wink:
18. led 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja sa rovno priznam, ze som z tych doktorov, ktori nevedia vsetko o ockovani :grinning: len sa pamatam, ked sa 'vynasli' tie penta a hexa vakciny, ako boli vsetky mamky nadsene, ze nemusia ist pichat mimi oddelene a hnali sa doplacat za tie vakciny ... a teraz hura spat dobat vsetko zvlast alebo radsej nedobat vobec :unamused:
Je to nejaka nova moda zvalovat vsetko na ockovanie (karol, teraz vobec sa nepustam do teba za ten prispevok o suvise medzi ockovanim a obezitou), ved aky to bol pokrok, ze sa vakciny vynasli... zrazu sa kazdy boji tych 'strasne' castych vedlajsich ucinkov a neziaducich reakcii. Jasne, radsej chytit vsetky tie inf.choroby, ale co ked prave u toho vasho dietatka to ochorenie nebude mat lahky priebeh, ale prejavia sa vsetky komplikacie??? Co je viac pravdepodobne?
Blani, ked si raz pisala, ze si tusim po ockovani Hep B a teraz mas tu chronicku unavu :unamused: nebude to skor z vecne placuceho Titiho a z toho, ze sa ti obratil zivot naruby?
Bisule, a k tej tvojej otazke ... kazdy ti povie nieco ine. Das na rezim presne podla budika a bud to bude mrnuskovi vyhovovat alebo touto kravinou prides o nervy a o svoje mlieko. Skus tie intervaly trosku natiahnut a uvidis, co to spravi. Riad sa podla maleho. Ale ked mu das prso vzdy, ked zaplace, tak bacha, aby si nevypestovala obezitu!
Na kiahne dam Alexa ockovat, ak ich nechyti v skolskom veku, ja som ich chytila v 5. triede a bola som jedna z poslednych.
18. led 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja myslím, že s očkovaním to nebude také zlé.. je fakt, že z dlhodobého hľadiska ešte nieje preskúmané, ako očkovanie hlavne v takom veľkom množstve, ako sa očkuje dnes, pôsobí na človeka, ale vďaka očkovaniu sme sa zbavili toľkých nebezpečných chorôb, že až :wink:

Blani, to ma mrzi, že Vás Timi stále takto trápi :frowning2: Plače aj keď ho nosíš? Ja som to síce nerobila, ale sú maminy, ktoré mali deti priviazané na tele takmer celý deň, lebo to bol nejiný spôsob, ako ich upokojiť.

Bisule, na tie odporúčania v "múdrych knižkách" sa vykašli.. sú deti, ktoré majú režim od narodenia (my sme mali to šťastie) a sú deti, ktoré ho nemajú ani do roka... všetko chce svoj čas, ale ja som zástancom dojčenia na požiadania (vlastne je to jediný spôsob, ako neprísť o mieko.
Titni, za tou poznámkou kvôli obezite si zabudla dať smajloša :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dojčené dieťa totiž nemôže byť obézne. Napr. Sára bola závisláčik na prse a ako sme skončili s dojčením, tak má presný režim jedla a tak jej to vyhovuje :wink:

A s tými kiahnemi sme sa rozhodli rovnako.. ak ich nechytí do nástupu do školy, dáme očkovať.
18. led 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smajlosa som mala dat blijuceho, ved to napisala Blanka o tej obezite, ked mu das vzdy prso. Tak, ako sa niekedy nevedelo nic o materskom mlieku a kojeni, tak to je dnes vsetko preskumane a prespekulovane do najmensieho detailu a kedze je uz tolko pozitiv o MM, tak hura podme uz hladat negativa :confounded:

Blani, Titi je proste taky plakaci, Alex bol taky isty, proste musite si vytrpiet toto obdobie a vsetko prejde. Ked bol Alex taky maly, tak som na kona ani velmi nechodila, myslela som, ze pridem o nervy z jeho placu, kolik, prdikov, vyraziek, skrabania sa, nervozity, vecneho bdenia a mrncania... + nepochopenia okolia ohladom kojenia, atd. Len sa skus nesustredovat len na to, ci dnes place a ako dlho a preco... tento cas velmi rychlo prejde a ja nemam ziadne ine spomienky na to obdobie, len ako place, nespi, vyrazky, ekzem... a teraz ma to velmi mrzi.
Novopecene maminky, ked mate cas a chut, skuste si pisat dennicek, co sa stalo ten ktory den, ake pokroky deticky spravili, co nove vedia, .... je to strasne kuzelne citat si to po case.
18. led 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, hlavne, nehladaj pricinu jeho placu v sebe :wink:
18. led 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja som práve nechcela robiť denní, aby som sa vyhla porovnávanie potom napr. s ďalším mimčom, ale teraz by mi to možno dobre padlo.. u nás v termíne majú kočky denníky, čo robili ich maminy.. čo kedy vypili, zjeli, kedy začali prikrmovať, pvýkrát sa otočili atď atď.
18. led 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tini ja som tiez bola zastancom ockovania na 100ù a nepripustila som aby mohlo byt na tom nieco zle..
ale v poslednej dobe som torocha zmenila nazor moja znama ma dieta uz len znicene po ockovani teda hned po ockovani, ostalo ako zelenina, proste je autista... ma dva roky..a takych je vela, tak som sa dala vioac do citania urcitej literatury a anazorov niektorych mamiciek co sa im stalo podobne, neziaduce ucinky...

a budes sa cudovat mas aj lekarov co biju na alarm, ze sa ockuje skoro,a nici sa tym dietatu imunita...

ja osobne som presvedcena, ze patov problem zacal ockovanim ROR, do vtedy pekne rozpraval, apotom nic skoro rok.;a zistila ze ma tato vakcina , ako neziaduci ucinok, mezdi inym, aj neurologicku poruchu...
je toho vela...

teda nechcem to rozoberat, ale niektore su prilis skoro, napriklad mas lekarov ktory odporucaju urcite vakciny, ale az neskor, po Roku, a nie v niekolkych mesiacoch, alebo az od troch rokov, cim neskor tym menej, problemov...

lenze to je tema, na dlhu diskusiu.....

tym nechcem povedat ze nie som za ockovanie, ale , ked si clovek precita co vsetko dame dietatu, niekolkomesacnemu, v akych davkach, tak som trochu nastvana....

vidis aj ja som za monovakciny, maju menej negativnych ucinkov ako davat dietatu , tri styri naraz..

sranda je , ze jedine francuzy , znova , nedovoli , 4 vakcinu ROR + kiahne, proste neodporucaju... odporucaju len na kiahne ako monovakcinu, ale od 6 rokov ma vatsi vyznam ako v detskom veku..
inac uvidim e, ci ten chlapcek, nakazil aj josha , s kiahnami a nemusim ockovat, ako u pata..
su len dve vakciny co lutujem ze osm dala patovy, hepatitida B, v 6 mesiacoch a potom kazdy mesiac, a ROR...
inac ostatne ani tak nie.. povazujem ich dost za dolezite...
18. led 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, ahoj tak uz sa nehnevaj, a prid sem... :wink:
18. led 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ja nemam na mysli;, kedy zacne co kedy papat :sweat_smile: ale skor take, ze dnes sa na mna krasne usmial a tak :dizzy_face:
ja som nepisala velmi poctivo, skoda, obcas sa snazim nieco zaujimave pripisat. babka mi kupila krasnu knizku, Dennik nasho babatka, tak skor som pisala tam + som nalepila fotky.
18. led 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja to psala k pobaveni to obezita kdyz se dava prso na kazdy zabreceni !! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

bisule : ja kojim "na pozadani" a zda se mi to nejlepsi. Dite mi nebreci hlady, protoze mi nekdo "chytrej" rekl, ze musim mit takovej a makovej interval. Nocni rezim si udelal sam : da si nez jdeme spinkat, pak uprostred a pak kdyz manza vstava do prace :slight_smile: Pres den je to trosku slozitejsi. To je jakz takz, ale casto chce i mimo. Mame to co 3h.

co se tyce ty my unavy : to neni ted (i kdyz ted jsem taky desne mimo), je to 3 roky zpatky, co jsem to pocitila a co jsem se nechala ockovat 3,5.

Obcas Timi place i kdyz ho nosim. Ale psaly tu kocky v jednom temate, ze prej u nich to bylo to samy, tak me to uklidnuje. No prave se probudil tak dame papat :slight_smile:

Jinak ja si pisu takovy ty velky pokroky : usmev, prochajda, otoceni atd.

no padim
18. led 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

nasmu drobcovi teplota este nepresla, ale inac nijake ine priznaky nema.

Bisule, moj pediater mi vravel, ked mal Jullian 3 mesiace, ze by mal jest uz len 4x do dna. Ja som davala stale malemu papat ked si zapytal, potom po 6 mesiaci som zacala davat postupne prikrmy, takze cez den pil menej ale za to v noci pije do dnes kazde 2 hodiny. Snazila som sa mu to mliecko vymenit za caj ale neuspesne. Nechat ho vyplakat, to proste nejde, lebo pri plakani ho az napina na vracanie a vzdy sa pri tom pokaka a ja ho nemienim nechat plakat 2 hodiny, takze sa kojime stale v noci ked treba. Nezapsava mi na prse ale pekne vytaha mlieko z obidvoch a potom ho dam do postielky a zaspi v postielke.Moj pediater ma nechape a najlepsie je ze mi na to povedal ze vam to asi robi dobre a ze vy nemate rada ked vam dieta place.No ktora mama to ma rada??Takze s pediatrom moje kojenie neriesim a ked sa ma opyta ako spi poviem ze dobre a nehovorim uz, ze kojim maleho este aj v noci.
Uz aj dve Franckove kolegyne krutili hlavou ze ho stale kojim, ze vraj to mam psychycke, ze sa neviem odputat. Je to vraj pre mna ako by sme boli spojeni pupocnou snurou. Rozhodne sa nemienim riadit zenskymi co v zivote nekojili, teraz nemyslim tie co nemohli.
Kojenie a obezita, tak to nas maly by uz musel mat aspon 15kg.

Ockovanie, myslim ze prevencia je mensie zlo ako potom mozne nasledky choroby, to je moj nazor.
18. led 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, nic si z teho nedelej, ze jeste kojis. ja zkusim taky jit co nejdal. Nekde jsem cetla, ze kdybychom meli byt jako vsici savci, tj kojit az do doby kdy malym rostou stolicky (jako to delaj treba opice :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) tak kojime 5 let :sweat_smile: Takze v 10 mesicich... pche! co to je? :wink: Jen koj. Malymu to neuskodi. Naopak.

Bisule, jo jo, kdybys nahodou narazila na par desitek stranek pozadu na diskuze o fr pediatrech tak si poctes zajimavy nazory. Checht. Obcas fakt clovek nechape. No nic.

Preji krasnou dobrou noc :slight_smile:
18. led 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, tak sa len uzdravte, dufajme ze ta teplotka rychlo klesne.... :wink:

ked hovorimr o pediatrocvh ja idem zajtra s joshom a s vysledkami, jeho alergie na vajicko.... tak uvidiml e, ako sme natom, je alergicky len mi nikt nechce povedat, ako.. :frowning2:
tak zajtra...
18. led 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to je fakt s tym pediatrom a fr.matkami, ked som bola na skoleniach u sage-femme, jedna baba vravela, ze kojila 6 mes a pozerali na nu ako na zjavenie. Jednoducho si treba zvyknut, ze oni koja 2 mes (ak vobec) a uz je to u nich velky vykon. No co uz, iny kraj, iny mrav.
19. led 2009 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, v patek byly maternelles o rozhodnuti vubec nekojit a docela dobra poznamka byla, ze jak ony tu chodi do prace ve 3 mesicich ditete, tak prej "nez se kojeni rozbehne a protoze se odstavuje postupne, je v takovem casovem rozmezi jeden jediny den (a to jeste mozna), kdy si to kojeni uzivat" Proto prej jich spousta nekoji.

Dobry je jit na sezeni s Leche League. Tam jsou baby co koji jeste 2 lety ratolesti :slight_smile: A vykladaji, jak uz jim kdekdosi rika, ze to je incest a pod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My meli desnou noc. malej se budil co hodinu a vubec nechtel nic. Nakonec si manza vymyslel, ze ho ponosi a vida! Akorat ho nesmel polozit zpatky do postylky :confounded: Jsem uplne vyzdimana :unamused:
19. led 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko, Bisule, chcem sa vas spytat, vy ste prenasali? Myslim, ze vam tu svietil 42 tt, ked ste sli rodit, nie? Ako sa to tu sleduje, chodi sa potom castejsie na kontroly? Ja mam totiz strach, ze tu to maju dost na haku, napr.najblizsiu poradnu mam 2/2, aj to som sestricku uprosila, nech ma da tak 'skoro' (teda po 3 tt, hlavne ze na SK chodia kazdy tt) a potom mam prist az toho 18/2, co je akoze posledny mozny termin. Nemoze sa nieco stat? Citala som vseliake jobovky, ze baby nekontrolovali a potom zrazu bol problem s plodovkou, s pupocnou okolo krku atd. Nechcem robit paniku a dufam, ze sa mala vypyta skor, ale clovek nikdy nevie...Dik za info.
19. led 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dik za vase nazory ohledne kojeni :slight_smile:

hanuk - ja jsem prenasela Tp jsem mela 18.12. a maly se narodil 23.12. - kontrolu jsem mela v termin porodu a pak kazdy druhy den jsem chodila na monitor. Rodila jsem v utery a na ctvrtek mi predpovidali vyvolani, nastesti to nebylo nutne. Ale pred TP jsem to mela jako ty, no neni to jako v Cechach , taky jsem mela strach o plodovku, tak jsem to tam jednou rekla a oni mi udelali test jestli mi odchazi plodova voda nebo ne, nastesti ne, to jsem jen panikarila :wink: Uplne chapu tvoje obavy, ja na tom byla stejne, ale neboj vsechno bude ok a kdyby ses citila jo nejak divne tak tam bez a je to .

Holky maminy - zacala jsem pozorovat na hlavicce Filipka , ze mu zepredu - na celicku - zacali mizet vlasky a loupe se mu kuze, je to normalni a nebo to je nejaky ekzem ci neco takoveho , a co s tim ? mazat ? Dik za radu, docela me to desi
19. led 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek