• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Konečne nejaký normálny článok a odplienkovaní! :dizzy_face: http://www.emimino.cz/pages/story/4497

Hlavne sa mi tam páči pasáž o tom, ako sa v tej komunistickej biblii o výchove dieťaťa "Naše dieťa" píše „ PO PRVÉM ROCE ŽÁDNÉ PLENY!“ a už mi je tiež jasné, prečo mi s tým mama vkuse píli uši :wink:

Erika, uvoľni sa, každá sa učíme na chybách. Nič hrozné sa zase nestalo a nemá zmysel týrať a tým, čo by bolo keby :wink:
22. led 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz netrapim mam ine starosti josh ma uz len hnacky, ale pato vracia.. vo velkom... takze to neboli nervy.. ani u mna, ale ja uz som ok... teda , skoro...

idem si to precitat...

osobne bihan, ja sa riadim tym ze kazde dieta je ine a netreba skatulkovat mas deti ktore su na ncniku po 1 roku mas niektore ktore sa pytaju az od 1_ mesiaca a viac mas deti po 3 roku, a v pohode zo dna na den, pekne pochopia co sa vlastne deje a v pohode ziaden stres, ked je dieta pripravene tak to ide..
pato az od 2, 5 roka av pohode , zo dna na den, pekne a nikdy sme ani potom nemeli , pocuranie..a uz mu trva asi 3 tyzdne ze uz nema plienku na noc... proste zbytocne by som mu ju davala dolu ked sa zobudil stale s preplnenou plienkou.. posledne dva tyzdne sa zobudzal so suchou, a tak som mu ju dala prec pekne som mu vysvetlila a v pohode.. rano sa zobudi suchy, a alebo aj v noci skor nad ranom ide na zachod, vobec sa nepocura..
proste ked je cas tak to pride samo bez trapenia..a pocuravania sa, , mna osbne by nebavilo byt stale nad nim ze si sa znova pocural a pod.. a on chudak este stale to nekontroloval..

osopbne mi vadi to skatulkovanie.. :unamused: vo vsetkom aj v skolstve...
22. led 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby. Erika tak to je hrozne co sa vam prihodilo, ale na druhej strane, ako vravi Bihan, nastastie sa nic vazne nestalo, aj ked verim, ze si z toho este paf. Mna by urcite porazilo. Tu navyse mame vsade dookola len zahradu a huste kriky a v celom dome "portes vitrées", takze dietatu je lahko "ujst". Neviem ako to budeme riesit, ked bude nase vacsie.... :unamused:
My sme boli vcera na tej kontrole a............ vyzera to na malu bambulku :dizzy_face: :dizzy_face: Male bolo dobre otocene, videli sme cele telicko, cmulalo si palcek, otvaralo ustocka ach jaaaaaj super pocit, ale ved to poznate :sweat_smile: :grinning: no a potom nam ukazal zadocek zospodu a vravi, ze "nic nepretrca", takze to vyzera ze je to dievcatko. O dva tyzdne ideme na tu echographie morphologique, tak sa to snad potvrdi :dizzy_face: :dizzy_face: Cize test Lucijinej svokry vysiel :sweat_smile:
22. led 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, tak at se z teho brzo vysekate :slight_smile:
karol : super :dizzy_face: teda ten tchynin test je snad neomylnej :astonished: :slight_smile:
22. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol tak super hlavne ze ste v poriadku... tak uz sa tesime na vysledne vysetrenie.... nebudes nas napinat ze nei.. :wink:

kulicko dakujem... uz som nasadila liecbu tak dufajme ze zaberie rychlo..
teraz len a dezinfikujem cely byt ako vzdy.. :frowning2:

ja viem ze , pre vas to nie je hrozne, ako to vyzeralo pre mna; kazda mama preziva svoje nestastie , svojsky a iny to tazko pochopia, a viem ze za par rokov to budem rozpravat ako anekdotu , ked sa bude zenit a podobne...
ale vcera to bol jeden s mojich najhorsich dnov v mojom zivote.. a viem ze ich bude este vela, ale dufam ze , ma neoko zivot usetri...
22. led 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika treba len dakovat bohu, ze sa nic vazne nestalo a ze tam bola ta suseda v spravnom case na spravnom mieste... :dizzy_face: Uz si netreba predstavovat, ze co keby.... a co vsetko sa mohlo stat.... to by ta fakt kleplo. A urcite by takto ako ty reagovala kazda mamicka, to je iste :wink:
22. led 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karo, gratulujem k dievčatku :dizzy_face: Dievčatká sú také super :grinning: (ja viem, že bude tvrdiť, že aj chlapci, ale ja chcem aj tak druhú babu :stuck_out_tongue_closed_eyes:)

Erika, mne sa raz stalo, keď Sára ešte len lozila, že som zabudla zavrieť dvere na balkóne, čo máme na spálni.. a málá si behala po byte a keď už bola príliš dlho ticho (to poznáte, že? :grinning:) tak som sa išla pozrieť, kde je a ona jednu nohu vystrčenú z balkóna, si tam s ňou hompáľala, rehotala sa a mne by sa snáď človek krvi nedorezal. Potom som si uvedomila, že by odtiaľ nemohla vypadnúť, lebo tá "diera" medzi podlahou a zábradlím je našťastie dosť malá, ale vyzeralo to, že by mohla... no fuj :zipper_mouth:
22. led 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, zienky, len vas chcem pozdravit, pisem od znamych, nam doma uz dlhsie nefunguje internet :angry: dufam, ze je vsetko ok, akurat citam, ze karol bude mat slecnu :dizzy_face: tak papa zatim a snad sa uz coskoro ozvem od nas z domu.
22. led 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ešte k tým plienkam.. mne toto práve prišlo rozumné, lebo sa tam hovorí o období od 1,5-2r, čo je celých 6m :wink: Jedna kočka u nás v termíne čítala, že deti si začínajú uvedomovať, že cikajú v 15m, tak keď mala malá 15, na týždeň zrušila plienky, ale zistila, že to ešte k ničomu nevedie :wink:
A tiež sa mi tam páči ten úryvok o tom, že sa o výkaloch nemá hovoriť ako o niečom hnusnom, čo zapácha (aj keď je to pravda :sweat_smile:) lebo dieťa to berie ako časť seba a môže ho to poznačiť... To moja mama ma zase vytočila, keď začala robiť také otrasné teatrálne ksichty nad plným nočníkom (zlaté obdobie, keď mladá ešte nechodila :grinning:) a ja som bola rada, že vôbec niečo bolo v nočníku a nie v plienke.. tak asi tak.. ale podľa mňa dieťa, ktoré už dokáže ovládať lyžičku a pokojne sa najesť, plienku určite nepotrebuje :wink:
22. led 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aj moja mama bola stale na mojom chrbte, a stale leby ty si uz v roku bola na nocniku lebo ty si sama jedla...

moj akamoska ma 3 rocne dieta ked mal 18 mesiacov zacal pocitat, a spocitavat cislice, v 2 rokoch sa naucil sam citat, naozaj sam, teraz ma 3 roky , uz pouziva nasobilku a ine, proste pocita do 1000 , nerozpraval vela , ale to potrebne na pohlad uplne normalny rasny chlepec...
teraz robi take veci ze ho chcu dat aj mezdi 6 rocne deti do skoly aby sa nenudil. ale na nocnikl nepojde ani panovy?? radsej bude drzat aj cely den, ale len a len do plienky..
aj take su deti.. :wink:

ja osobne som rada ze pato bez stresu pekne naskocil , v kazdom veku najprv cez den, a teraz aj v noci..
ale tiez si myslim ze kazda mama na nato svoj vlastny nazor...a ja neznasam, ked niekto ako najlepsia kamaratk asa ti smeje , ako , tvoj a dcera este stale ma plienky v 3 rokoch, a pri tom jej ma 6 rokov stale cumlik a spi s rodicmi , v posteli...

ja som rada ze josh teraz uz vie kedy sa pokaka, povie kaka..a netrha si plienku a mna ani nenapadne ho davat na nocnik... proste este ani chodit poriadne nevie tak nevidim ako mi povie ze chce pisat alebo kakat..

blba tema co..?
22. led 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som si velmi zelala dievcatko (ale aj chlapcek by ma samozrejme nesmierne potesil :dizzy_face: ).
Moja mamca zazila podobny pribeh s mojim bratom. Ale tam islo fakt len o chlp.... Ked sme boli mali, robili sme siestu poobede. No a mamci sa zdalo, ze sme nejako dlho ticho tak vosla do izby a vidi mojho brata vystrceneho z okna ako sa natahuje na snurach na pradlo, za nohavicami, ktore boli zavesene na poslednej. Mame sa vtedy srdce zastavilo... Ani uz nevie ako ho odtial strhla, ved keby ho vystrcila, tak by urcite spadol... z 3. poschodia. Ja si na to trochu pamatam, ale ked o tom ona rozprava, tak mi behaju zimomriavky, najma to, ze neprisla na to, ako to sa mu podarilo otvorit to okno. :confounded:
22. led 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala chybicka v pisani vo vete "Ani uz nevie ako ho odtial strhla, ved keby ho vystrcila, tak by urcite spadol... z 3. poschodia" malo byt vystrasila namiesto vystrcila :grinning: :sweat_smile:
22. led 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blbá téma to nie je, ja nemám rada ani ten slovenský extrém trápiť dieťa s nočníkom v 15m, ani ten fr. nechať dieťa s plienkou do 3r. Podľa mňa to "skoršie" odúčanie od plienky chce viac času a trpezlivosti a to fr. matky jednoducho nemajú, ale dieťa je toho schopné :wink:. Mám kamošku, s malou je doma, v 2r už je bez plienky, ale všeobecne sú v tomto dievčatá rýchlejšie... nechápem prečo :grinning:
Neviem... no... aj s tým napriemerne nadaným chlapcom.. on inam ako do plienky čúrať nebude? a keď mu nedám plienku tak čo? nebude čúrať? To asi nie :wink: Možno len jeho rodičia majú paniku z pár počúraných nohavíc, ale inak si dieťa (hlavne ak nie je vlátke) neuvedomí, že je v mokrom.

A ak ti Josh hlási len to, že je pokakaný, tak čas ešte na nočník nie je :wink: až keď bude hlásiť, že chce kakať.
22. led 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol nechcela by som byt v kozi tvojej mamy...

ja som naistalovala uz davno , barieru v detskej na okno, clovek nikdy nevie... kolko krat sa uz overila...
22. led 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
My nemáme okná, len balkóny :sweat_smile:
22. led 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam aj balkon... aby mi nebolo malo a som na druhom poschodi... :sweat_smile:
22. led 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Karol, gratulujem k dievcatku. Tak zeby sa tento rok isli rodit dievcatka? Ja som sa dnes dozvedela, ze dalsia moja kamoska je tehu, no sranda. Ten anesteziolog bol inak fajn, len pozrel chrbat, par veci som sa opytala, zmeral tlak a bolo. Asi 10 min som tam bola (ale to cele predtym ohladne fakturacie trvalo raz tolko...uz sa asi vsade budem davat iba na consult prive a potom si necham preplatit, lebo to je hruza v tych cakarnach).
22. led 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz som zase pripojena, parada! Vsetko som docitala, no Erika, panecku!!! :astonished: CHuda male, esteze sla ta susedka okolo a ze sa ho pekne ujala a priviedla ti ho domov. Je to pravda, ze tu sa moze kadeco stat a ludia su velmi nevsimavi. Deti su betari, mozes sa snazit o najlepsie bezpecnostne opatrenia, ale oni si najdu cesticku. Teda nespravil nic zle, klucom si otvoril dvere a vysiel, kedze ta nenasiel v posteli... :zipper_mouth:
Hanuk, este drzis pokope :wink: tiez ma napadlo, ze tento rok sa budu rodit len dievcatka.
Janka-fr, takze zase ziadny zub nebude??? Si sa uz tesila, vsak???
Bihan, precitala som si aj ja ten clanok a urcite aj my patrime k zlatej strednej ceste :wink:
Kupila som si dnes letenku domov, my pojdeme na 3 tyz v aprili, lebo nasim je to predsa len drahy spas prist len na 5 dni k nam... a uz vidim moju mmau, ako bude poctivo nacvicovat sedenie na nocniku so vsetkymi mojimi starymi babikami a nad plnou vonavou plienkou robit grimasy :grinning:
22. led 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ty si rýchla... najprv net nemáš, potom hneď máš..že sa len vyhováraš? :grinning:
22. led 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hahaha, to nie ja, to MM si konecne vstupil do svedomia, dnes si vzal na poobedie volno a kedze mu uz tak dlho pilim usi, tak kapituloval :grinning: si predstav, ze aj ked mame orange, tak ten nas tak zblbol, ze mi natiahol neuf par SFR a pytal login a heslo, tak babo, rad ! :grinning:
22. led 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - najprv vas idem aspon pozdravit a potom si vas snad aj docitam - zase sme mali PC HS :frowning2: :angry: - MM to nejak dal do kopy - ale aj tak sa nam vypina kedy sa mu zachce :unamused: (ked som tu nebola - tak sa mi vypinal do 2-3 minut od zapnutia a to mi niekedy nestihlo ani internet natiahnut, nieto este najst stranku a nieco si precitat :sweat_smile:
22. led 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej, ja som vcera napisala 8000. prispevok :sweat_smile:
prsi nam, je to na h... :angry:
23. led 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu zatial neprsi, ale je hnusne zamracene, takze to onedlho pride.... :confounded: Boze tu tolko uz prsalo tejto zimy, ze je vsetko zaplavene a voda tam stoji uz mesiace. To bude zas komarov... :rolling_eyes:
Hanuk vyzera to tak, ze tento rok sa chcu dievcatka trochu posilnit voci navlade chlapcov v tomto fore :sweat_smile:
23. led 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas tiez prsi...kde sa podelo to slnecne Provence? Od maja min.roka je dost nanic pocasie :unamused:
Inak, nasi su uz poriadne nervozni z toho ocakavania :slight_smile: urcite sa uz dobre nevyspia kym to pride.
Karol, moj muz je nadseny, ze bude dievcatko - vraj tie su pokojnejsie (ma dvoch synovcov, tak asi mu stacia), no ved uvidime, ked bude mala po mne, tak sa mame na co tesit (moje prve slovo bolo 'zla' - uplne vazne - som robila nejaku neplechu a babka sa ma spytala: aka si Haninka? A je ze 'zla' - dufam, ze to po mne nezdedi).
23. led 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sa tiez tesime, ze to bude dievcatko :wink: asi aj z rovnakych dovodov... aj ked, aj dievca moze byt riadna chippie :sweat_smile: Keby bolo po mne tak ok, ja som vraj bola skvele babo, vobec som neplakala, hrala som sa sama aj hodiny, pekne poslusna....a potom prisiel moj brat :grinning: a vsetko im vratil aj za mna :sweat_smile: Pookoli tu mam vela znamych ktori maju prve dievcatko a druheho chlapca. Mne by sa to tiez tak pacilo, ved uvidime :dizzy_face:
23. led 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak som vas nejako precitala (teda to, co ste popisali :wink: ) - bola som tu aj rano (vecer sa mi zase vypol a rano tiez - ale neskor, no nestihla som nic napisat - mala som tu dvoch prispievatelov a ti vehementne pomahali pri tukani do klavesnice :angry: - takze som to nakoniec zabalila a potom to pc vzdal :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - teraz mam drobcov v postielkach - tak mam minutku :wink:

gratulujem Karolinke k babatku a mozno uz k dceruske :wink: (ak teda lekar dobre videl a ak babo nic neskryvalo :slight_smile: )

Erika - inak ina story - to mi presne pripomina tych mojich sibalov - aj oni si prinesu stolicku kam potrebuju (zatial este nepochopili, ze ked si stolicku pristavia pod dvere, ktore chcu otvorit, ak ze sa im to nepodari, ale predpokladam, ze na to coskoro pridu :frowning2: )
nam do az do dakej prihody nikdy nepreslo, no zase moji si v poho pochoduju po kuchynskej linke, po jedalenskom stole atd - niekedy fakt neviem, ze koho skor ratovat (aj ked oni sa netvaria, zeby ich bolo treba ratovat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - to len mna mrakoty vzdy oblievaju :frowning2: )
a ako je to s odvolanim? ozvali sa Ti?

Bihan - idem si ten clanok precitat (snad mi pc vydrzi) - tak nejak vnimam, ze uz su pripraveni na nocnik, no este som nenasla system, ze ako na nich - pretoze, kym povyzliekam druheho, tak ten prvy uz aj z nocnika zdrha a beha holorit po byte (sice nam kuria, no nezda sa mi, ze je to to naj pre nich :unamused: )

Hanuk - drzte sa - par slov na povzbudenie - tak kamoska (co som spominala) ma nadherneho chalana - a v porodnici jej povedali, ze keby kazdy porod bol taky, tak to by bolo ako v raji (o deviatej rano jej dali vyvolavacku, kedze je vecer pred odtiekla voda a nemala vela kontrakcii, o tretej na obed zacali konrakcie a pred siestou bol maly na svete po cca 15 minutach prace) - obaja su uplne ok (mala aj epi a vravela, ze jej to pichli uplne nacas, ze vsetko pekne citila az na bolest, takze u nej fr porod prebehol na 1*)
23. led 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moja kamaratka porodila predvcerom zlatuckeho chlapceka a tiez mala skvely porod. O 10h rano prisla do porodnice a o 13:50 bol uz maly na svete :wink: Vravela, ze mi taky porod zela :grinning: A ja som toho maleho videla asi dve hodiny po porode, kedze sme boli nahodou vtedy na ekografii a na chodbe sme stretli jej muza, ktory prave za nou siel :sweat_smile: Este aj jeho rodicia na nas cumeli, ze ako o tom vieme tak skoro, ked este ani rodina o nicom nevie :grinning:
23. led 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
precitajte si:
http://www.novinky.cz/clanek/159475-belgicke-jesle-napadl-muz-s-nozem-nejmene-tri-mrtvi.html
smutne a strasne :frowning2:
inak MM je chory a ked je muz chory, tak to hned umiera, urcite poznate. schytal chripku, prave ma 39.5 a nahnala som ho do postele s cajom a paralenom. Parada, ked sa nakazi aj Alex, je po Londyne :angry:
23. led 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak sa rychlo liecte pod perinou s cajikom :wink:
Som o tej sprave pocula v televiznych novinach, ale vraveli o 2 mrtvych (jedno dieta a jeden muz). Hroza. Mozno vecer to bude presnejsie
23. led 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Karol balhozelam k dievcatku :dizzy_face: :dizzy_face:

Tu spravu som videl v telke, no hrozne, 2 deti a jeden dospely.To druhe dietatko zomrelo tusim v nemocnici.

Tini MM daj do izolacky nech ti nenakazi Alexa. Teraz je zvyseny vyskyt chripky, no ale sa ani necudujem v tom pocasi je to hrozne u nas leje uz tyzden a dnes este aj riadne vetrisko fuka.
23. led 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek