• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ahojte dievcata

aha co som dnes objavila:

Preco si zeny beru cudzincov? Pretoze si mysleli, ze pred problemami sa da ujst, a s kym je to uz lepsie, nez s muzom, u ktoreho vdaka recovej bariere nedovidia az na dno jeho muzskeho imbecilizmu, takze maju pocit, ze imbecilni su len ich sukmenovci, nie muz co robi vsetko inak, nez su zvyknute. Lenze potom zistia ze problemy ich dobehli a ony su este samejsie nez doma, pretoze pri nich nie je nikto, kto by vedel co je to Matelko, Hviezdoslavov Kubin a bony... :grinning:
(Maxim E. Matkin - Laska je chyba v programe)

cim som nechcela nikoho urazit ani povedat ze s tym na 100% suhlasim ale nieco na tom bude, a ak nie tak sa aspon zasmejte tie co ste to este necitali :wink:

pekny vecer vsetkym :slight_smile:
4. lis 2007 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen :slight_smile: - daco na tom asi pravdy bude - alebo, zeby boli sarmantnejsi ako nasi kym nas nedostali pod cepiec? :grinning:
mozno, ze tito su ovela zdatnejsi psychologovia, alebo len ten ich povestny francusky sarm?! - no kazdopadne - mame alebo budeme s nimi mat krasne deturence a tak stoja za to (aj ked nas stvu - ze?)
4. lis 2007 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, tú pasáž od Matkina si veeeľmi dobre pamätám...vtedy som si uvedomila, že môj (vtedy ešte priateľ) nikdy nepochopí, čo pre mňa znamenal Kuko a Raťafák plachta, nepozná Winetua alebo Granko a podobné naše "reálie" :confounded:
Ešteže sa bez toho dokážeme zaobísť :grinning:
4. lis 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jasne ako ja sice este vydata nie som ale nevymenila by som ho za nic na svete, aj ked ma obcas pekne nastve

inak s tym sarmom, ja si myslim ze na tom nieco je, neviem ci je to sarm alebo co, ale vo vseobecnosti sa pri francuzoch, talianoch a spanieloch citim akasi krasia :sweat_smile: no neviem, jasne ze su vynimky a nemozem ich hadzat do jedneho kosa a zasa nadavat na vsetkych slovakov to by nebolo fer ale aspon vy na tomto fore hadam chapete co tym chcem povedat, nic to nemeni na tom ze su to chlapi a to celkom taki ako vsade na svete ale vedia sa aspon tvarit ze su fakt sarmantnejsi a balia baby stylovo, myslim ze stojime za to byt zbalene stylovo, no nie?
hmmm no dobre som to doplietla, ale ja si rozumiem, vsak jzfr :sweat_smile: :grinning:
4. lis 2007 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
júúú.. s tým sebavedomím je to fakt :wink: vždy som si vo francúzsku pripadala ako hviezda (pri tej väčšine škaredých francúziek) a v momente, ako som priletela na slovensko, tak som sa musela zase uzemniť pri tých skoro modelkách, čo nám po slovensku behajú :grinning:
4. lis 2007 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - aj som vam chcela uz skor odpisat - ale mi deti nedali a teraz uz spia (uuuf) - dufajme, ze im to aj vydrzi :sweat_smile:

Nguyen - ja som ti rozumela :wink: - dokonca ani sama by som to lepsie nepovedala :grinning:

inak tito francuzi fakt nemaju problem - kludne ta na ulici zastavia - ze aka si pekna, ze si im sprijemnila den :slight_smile: (doma sa mi toto nikdy nstalo :angry: )
co sa tyka nasich bab - neviem, ale asi to bude slovenskom, ze su tam vseky stihle - casom (ako dlho som tu) som prisla na jednu vec - kym som bola doma - zasadne som sa krmila sladkym a cestovinami - a postavou a aj vahou som bola vpohode (nie stihla, ani chuda - taka normalna baba "do ruky :grinning: ") a tu sa pcham zeleninou od rana do vecera a priberam jak .... - dokonca aj sa snazim menej jest - a na vahe zas kila navyse :angry: - asi sa prestahujem na slovensko (aspon kym sa nevpracem v pohode do svojich starych nohavic :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
Nguyen, uz ste prestahovani?
4. lis 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas uz vsetci spia, len ja nie... Nguyen, to bolo krasne odpisane od Matkina. Je to take vtipne, ze az mi prislo do placu, aka je to pravda do pismena.
Jzfr, diky za linky, stolicky mi to teda neotvorilo, ale koberce ano, najviac sa mi paci s mackom Pu. No my vlastne 1 koberec mame, dala ho Fredovi jeho mamka asi pred 3 r na Vianoce, doteraz bol zlozeny v garazi, tak dnes ho s velkym reptanim vycistil a zajtra snad bude pouzitelny. Este raz bude hundrat, tak ho prinutam, nech si lahne na zem a skusi sa plazit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nema detsky motiv, ale je pekny, svetlo a tmavo sivy, potom do detskej nieco vymyslim na hranie; tento bude na lozenie. To je fajn, ze ste v byte, predsa ta podlaha je vyhriata, aj parkety a lino stacia, nie je to studene, len mozno tvrdsie, ale u nas v dome kamenna dlazba vsade, a ani to poschodie nie je vyhriate. Proste ja myslim slovensky a je mi jedno, ako oni ucia svoje deti plazit a chodit!
Aj ja si tu pripadam krajsia, teda pripadala som si, ale odkedy sa doma hadame, tak je zo mna taka siva mys, chodim ako bez duse a je mi to luto. Prave naopak, v lete doma u nasich som vraj rozkvitla. CHcela by som chodit cvicit aerobic, bola som zvyknuta a teraz nic, ale nemal by mi kto strazit ALexa.
4. lis 2007 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - odporucam zajst aj s Alexom - viem ze tuto su centra, kde ti aj deti postrazia - ja konkretne som bola v jednom zostihlovacom salone (ponukali super sluzby, aj starostlivost o dieta - no len tie ich sluzby boli pre mna az az a asi by riadne zostihlili moju penazenku - zaplatila by som im viacej (za kuru, kt mi ponukali a to dokonca za polovicnu cenu) ako zarobim na materskej za cely rok :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - ale tam pri vas urcite daco bude v Cannes, abo v Nice (neviem ako si presne daleko odtamtial, ale ty sa autom jazdit nebojis, ze?)
a este vrelo odporucam moju terapiu - ked ma nastve muz - idem niekam a kupim sidaco, co mi spravi radost (a podla toho, ci ma velmi nastval - tak som v tom meste dlhsie, alebo oplieskam viac penazi :grinning: - ale zatial sa vzdy dalo - este som si nic extra drahe nekupila (tz vzdy ma nastval len mierne :grinning: - rada by som, aby to tak aj ostalo) - a este sa poistim, ze kupim aj detom - tak mu vyfoknem slova z ust :grinning:

neviem aky rozvrh dna ma tvoj manzel - ale skus sa poinformovat - ci sa niekde v tvojom okoli robia nejake kurzy, kde by sa ti pacilo, a dohodni sa s manzelom, ze za ten cas strazi maleho on - uvidis - 1x tyzdenne vypnut aspon na dve tri hodinky to urobi svoje a aj nase polovicky takto ocenia cas straveny s detmi. a ty mozno stretnes niekoho zaujimaveho a prides na ine myslienky (tym kurzom moze byt pre zaciatok aj francuzstina - to preto, lebo na nich musime ist pekne pomaly :grinning: :grinning: :grinning: )

inak tie stolicky som linkovala z aubert - alebo z hocijakej stranky cez google
4. lis 2007 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini tak som skusala, ci otvorim tie linky na stolicky - najprv mi neslo, ale ked som tam zhrnula cely riadok aj s tym cislom, tak sa mi to otvorilo :slight_smile:
4. lis 2007 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr este nie sme prestahovani ale dnes-zajtra uz budeme :grinning: :grinning: :grinning:
som dostala pol dna volno tak sme cez vikend kartonili a teraz ma drahy zavezie do prace a bude brazdit dialnicu avignon - lyon cely den :grinning:

pekny den
5. lis 2007 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
Nguyen - nezavidim to kartonovanie a potom to vybalovanie :frowning2: , ale snad uz to potom pojde ako po masle :slight_smile:

Meleri - ako ste stravili vikend? akvarko uz je komplet? - dnes to vyzera na pekne pocasie, tak dufajme, ze aj vydrzi :slight_smile:

Tini :slight_smile: hore hlavu - a ako s kobercom? - vcera si pisala, ze sa drahy rozhybal ho ocistit,tak snad ho aj rozprestrie tam, kde je ho treba - ak to este neurobil, tak snad coskoro, ze? (aj ja tu u nas obcas obchadzam veci, ktore moj drahy mal uz predminuly tyzden urobit - lenze neurobil (lebo zhanal darceky cez ebay :grinning: :grinning: :grinning: ) - a tak to ticho obchadzam a cakam, kedy si o to buchne malicek na nohe a ze sa tak rozhybe :grinning: :grinning: :grinning: - este sa snazim obmedzovat dudranie - lebo k nicomu to neviedlo - sice ked som uz dlho hukala - tak porobil - ale s odutym xichtom a to mi za to nestoji - tak tie malicky to istia :grinning: )
5. lis 2007 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bonzuuur, tak dnes som bola nakupovat, pekne krasne som rano dala Alika do kopy, nachystala mu 2 jablka, vsetko pripravila pre femme de menage a krasne zduchla prec. Najprv do mojho oblubeneho Autour de bebe, totizto v Aubertovi sa mi nejak nepaci :confounded: Kupila som tam Avent Via kelimky, myslim, Lucija to spominala, ze to pouziva a mrazi v tom jedlo, tak som sa inspirovala, ale finta je v tom, ze v tom baleni nie su vrchnaky a nevsimla som si, ze by mali vrchnaky zvlast, tak netusim, asi to budem zakryvat takou foliou na jedlo ??? Lebo aj ked som platila samozrejme Fredovou kreditkou :grinning: :grinning: :grinning: , predsa mi bolo luto vyhodit prasule za krasne nadobky od Beaby aj s vrskom, Avent bol vyhodnejsi, no holt, mam to bez vrsku! Okukla som aj autosedacky, no nie som mudrejsia, nechala som si predviest polohovanie viacerych, vratane Maxi cosi, teda nic moc ta poloha na spanie. Predavacka mi najviac odporuca Britax Roemer, mne sa tiez pozdava, ale stale netusim, ci s isofixom alebo nie, totizto mame to v obidvoch autach, ale kto ma stale vyberat a prekladat tu autosedacku, hoci isofix je vraj bezpecnejsi. Vyrabam si ale problemu, vsak? Dalej som tam objavila tie fusaky od Red castle!!! Ale ja uz mam ten svoj z Prahy a zda sa mi aj tak lepsi, akurat ma volnu hlavu a nie taku aku eskimak v tom od Red castle. Koberce tam nemali a stolicky k stolu od vymyslu sveta, no take skladacie na stolik a stolicku ani jednu. A sebe som kupila taku sikovnu kojacu podprdu, lebo uz sa patrilo novu a dobru. A este velky nakup v casine, keksy pre Alika som nenasla. Kupila som aj muzovi nieco k narodkam buduci pondelok, mala som 100 chuti mu to zacalovat z jeho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
'Nas' koberec je doteraz zrolovany v garazi... a tam asi aj ostane, pokial nevyvolam dalsiu hadku. Vies, jzfr, Fred ma super denny rezim, vstava ako posledny, odkraca do prace a pride na obed na cca 1.5 hod, a potom sa vracia vecer az okolo 20.00, takze cez ten obed je bude vsetko aj tak zavrete, alebo pokym by som niekam dosla, tak by som sa rovno mohla vratit aj spat, do Nice to mam tak 40 min, do Cannes tak 20 bez zapchy. A navyse tie ich ceny vsade, uz sa mi toci hlava aj z kadernicky: 80-100 eur za dokopy nic a musim ist znovu, lebo uz mam 2 cm odrastene a tie sediny mi na krase nepridaju.
Nguyen, tak by som sla stahovat!!! ja milujem to vyberanie z krabic a hladanie noveho miesta...
5. lis 2007 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak Alex poctivo trenuje hlavicky z postele, je vytrvaly, no zatial sa mu to este nepodarilo. Ale tak aby si sadol, to nie...
5. lis 2007 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini berem ta za slovo, hodim adresu na IP hadam to do dvoch hodiniek zvladnes :grinning: :grinning: :grinning:
ale nie robim si prdel

baby ja som mrtva, dnes rano vsetko vynosit do auta, 2 a pol hodky cesty + 2 krat sme sa stratili, nesznasam tie nekonecne vinice, je to tam vsetko rovnake ziadny orientacny bod :angry:
no a teraz este hnijem v robote a akoby na potvoru hrozi mi sluzobka na tyzden a pol ale hadam sa to utrasie a pojdu bezomna, svihlo by ma keby som zatra musela odist :angry:

ohladom hadok, aj u nas je to tak, zo zaciatku som sa zlostila a kricala tak krical aj on a nic sa nevyriesilo, potom som dudrala a iba to zbytocne zvysovalo napatie a teraz mam na haku a co viem urobit sama a chcem to tak mat, to urobim a ked neviem tak mu poviem a zvycajne to musim podat formou "milacik toto treba urobit ale vies, urgentne lebo apokalypsa" s uplne milym hlasom ale zdoraznenou urgentnostou a niekedy to zabera inokedy menej a po case ho to trkne a urobi to a to aj bez toho aby som sa zlostila, tak si setrim energiu a zlostim sa iba v nevyhnutnych pripadoch a vsimla som si ze ked sa nazlostim uz ma aj zacne brat vazne lebo ked som sa zlostila casto stracalo to grady a dolezitost, teraz je VAZNE KED SA JANA NASTVE :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2007 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, v poho, pod, vymenime si to, ja by som rada robila nieco ine ako plienky, prikrmy, hracky a tutuli-mutuli.
5. lis 2007 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neboj tini, aj moj chlap je v robote skoro stale a chodi neskoro domov a istu dobu sme mali problem komunikovat lebo ja som ho nechcela zatazovat ked prisiel unaveny a jemu to tak vyhovovalo, nic sa neriesilo a mna to tak dozralo ze som si povedala dost a v momente ked som potrebovala riest problem som ho riesila a bolo mi fuk ci sa potrebuje vyspat alebo nie a vies co sa stalo? prisiel na to ze fakt neustupim a potrebujem to riesit a zrejme to asi nebude len moj problem ale asi bude NAS, tak si veci zariadil tak aby sme mali vzdy cas si povedat co treba bez zbytocnych schovavani sa za robotu a neveim co, a ver mi u nas to bolo este tazsie lebo ja som cely cas co som tu robila v lyone a domov som chodila iba na vikend, cize sme boli spolu tri dni a to on dva z toho robil :unamused: ale nezabudaj quand on veut on peut :wink:
5. lis 2007 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, Nguyen, ja sa chcem rozpravat, rozoberat problem, hladat riesenie, ..., ale na to musia byt 2, sama so sebou nic nevyriesim. NO nic, idem si lahnut k Alexovi, dospat noc.
5. lis 2007 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj tini, ved to vsetko pride, a potom budes ty konecne robit kopu inych veci, ved ked bude alex vacsi ako sa budes super zabavat? mna teda brutalne bavilo travit cas s detmi tak od 5 rokov, vymyslat im program a tak ked som tu robila au pairku vyzivala som sa v tom, mala som pocit ze sa zasa mozes na chvilu vratit do detsva to je super :grinning:
a potom pojde do skoly a potom na vysoku, a potom sa ozeni... neboj ubehne to ako voda :wink:
a za chvilu si najdes robotu a potom ked budes nosit aj ty peniazky domov uz to bude ine, uz si budes moct povedat co chces a budes viac respektovana,ja ti to prajem z celeho srdca :wink: a v praci si najdes znamych mozno aj priatelov prides na ine myslienky, pozistujes ze aj druhi maju problemy a ze tie tvoje nie su az take zle a ze mas vobec alexa, podla mna je to uzasne, mat dieta, osobne sa na to velmi tesim :slight_smile:
5. lis 2007 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis Tini - tak som Ti sice moc nepomohla, ale snazila som sa :sweat_smile:

my mame dnes uz o piatej revaci den - a to nielen kvoli zubkom - niekedy aj kvoli tomu, ze chce sediet ale este nevie a ak nahodou nie Mato - tak spusti Ana protest - ze aj ona chce na ruky :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no proste mam to dnes vesele :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale uz som sa ako tak sfackla (ale aj tak si este zajdem kupit nejake cokoladove povzbudenie do pekarne :wink: ) a ideme sa prechadzkovat - povodne som aj ja myslela, ze povybavujem aspon nakupy - ale kapitulujem - zajdem iba do lekarne a do baby city kupit zuvacie knizky - lebo nase leporela Mato uz pomaly rozhryzol :grinning:
no dnes moj muz pride skor - tak snad to Matovi pomoze - lebo pri tatovi tak nereve :frowning2:

ozaj Tini a co by urobil drahy, keby si mu doniesla Alexa na 2-3 hodinky - kym si ty zajdes na kozmetiku.... (ved v tych obchodoch musi mat aj zamestnancov) ale, neprovokuj zas , a neskusaj to, ak vies, ze by sa velmi rozculil :sweat_smile: )
- ja som prisla na jednu vec (dlhodobym pozorovanim) - ze tie baby, ktore si po sebe nedaju skakat - tak su muzmi vynasane do siedmych nebies a zas tie, ktore sa obetuju, len aby rodine dobre bolo, tak casto vychadzaju na psi tridsiatok - tak ja som sa rozhodla - ze sa zo mna putka domaca nikdy nestane - tak si sem tam zajdem ku kadernikovi a kozmetiku, alebo si kupim fajnove pripravky - lebo to ti nasi chlapi nevidia - ze preco sme strapate a nenamalovane a s opuchnutymi ocami - oni nepozeraju na priciny, ale iba na dosledky a tak si musime drzat fazonku (ved nie sme horsie ako tie fr pipky, ktore davaju deti do jasli a same pri tom nerobia, ale chodia po nakupoch a manikurach a chodia take vychehchtane (to je zo skusenosti) (uvidime, ako sa mi to podari v ramci moznosti a aby som ani dietkam neubrala - ale drzme si palce navzajom :wink: )
5. lis 2007 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
suhlasim jzfr, presne o to ide, lebo napr. ja som min vikend urobila test, neumyla som riad a nozehlila som ci si vsimne :wink: , normalne som vybuchla smiechom ked sa ma spytal ze ci "mam volno"(samozrejme akoze zo srandy ale pobavil ma) som mu povedala ze nie som zamestnana ako umyvac riadu v nasej domacnosti a ak sa mu nepaci nech ho umyje sam, a on ho umyl :astonished: , bez oduvania :astonished: a este aj veceru urobil (no dobre, raclette, ale quand meme!!!) na chvilku si uvedomil ze obaja zarabame obaja platime ucty tak nie je dovod aby ja som robila vsetko a on nic a ak, tak preto ze chcem a nie preto, ze je to moja povinnost, a ked budem mat deti tak predpokladm ze sa budem venovat im a zvysok... no nech sa mlady stara no nie? :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2007 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano nguyen - ono je dobre z casu na cas nechat nasich chlapov doma s detmi - tak cca na 1-3 krmenia (vynimka pre kojenie) a na zopar prebalovani - aspon vidia, ze doma fakt nic nerobime :grinning: :grinning: :grinning:
ja sa nemozem stazovat - mam stastie na pomerne uvedomeleho chlapa - vravi, ze mojou pracou je starat sa o deti a to ostatne, ze pocka (a ma pravdu) - no na druhej strane aj ani on nema ruky lave a tak som ho napr jeho minuly vikend az lutovala - lebo ja som bola taka grogy - tak on vstaval rano ku detom, postaral sa o bielizen (oprat, ovesat - asi 4varky) a bol aj na nakupe a este aj cely vikend varil on (no ale takto to nebyva vzdy - vacsinu veci robim ja - az na varenie - to vyhrava on 70:30 :grinning: )

a to, ze teraz nezarabam? - ani ma to natankuje - on vedel, ze tym ked som opustila svoju pracu - tak tu taku dobru nezozeniem (ani co sa casu, penazi a ani naplne tyka - a este prv ako sme sa vzali som sa ho pytala, ze ci ma uzivi, ak nahodou nebudem mat prijem - on povedal, ze ano - a tak teraz nemam ani pol vycitky - samozrejme si robotu budem hladat- ale este teraz si vychutnavam cas s detmi :wink:

a dnes je hodne odveci, ked si chlapi myslia, ze domacnost, je ciste a vylucne zenska zalezitost - to v ziadnom pripade :angry: - ak je on v praci xy hodin - tak ja som minimalne ten isty cas v praci - okolo deti a drobnych prac - a to co som za svoju prac dobu nestihla - si bud rozdelime, alebo to pocka a drahy nefrfle - lebo ak chce frflat - tak sa moze chytit cinu (ze?)

ale zase chapem aj Tini - nie vzdy to ide s usmevom - najma ak z druhej strany miesto podpory mame polena pod nohami :frowning2:
Tini - hlavu hore :slight_smile: ja viem, z svojim dovtipom dojdes uspesne do ciela :slight_smile:
5. lis 2007 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ste zlate :slight_smile: Pocujte, ja som sa este nedostala na uroven putky domacej a ani nemienim. No na druhej strane sa nebudem pozerat na ten bordel okolo a cakat, pokym pride o tyzden femme de menage, lebo on je tak nauceny uz x rokov, psie chlpy su vsade, riad, papiere, prach,...ved sa to obrati proti mne a hlavne Alexovi, ma si pchat do pusy psie chlpy? Do spalne sa neda vojst, kopa siat v roznom stadiu spinavosti, na to uz nesiaham :grinning: A ked sa daco podujme robit, napr. umyt riad, tak je taky isty spianvy ako pred umytim, no o com je tato pomoc?
V obchode ma zamestnancov, ale ked je kocur doma, mysi maju frei. A dat mu tam Alexa ani na 15 min neprichadza do uvahy, no nic, uz to nema cenu rozoberat, ja na to nemam chut. Ale dnes zasnem, snad prvy den v zivote sa stara o Alexa viac ako ja, az so mnou trha, ci to Alex s nim prezije :slight_smile: Koberec som ale musela pritiahnut a vyvysavat sama, aj nabytok prelozit, vyzera to nijak moc, ale je to pouzitelne. pa
5. lis 2007 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja som raz prišla do takého štádia, že som ten bordel v byte odmietla upratovať sama a môjho drahého to tak vytočilo (teda bordel, nie môj prístup), že sa počas jedného víkendu pustil do takého upratovania, že som žasla.. a potom za mňou chodila rozprával mi, aký je Cif úžasný, lebo škvrny na sporáku netreba ani drhnúť.. No nechápala som z neho...
Cez týždeň sa to zase vrátilo do rovnakých koľají, ale odvtedy upratuje trošku častejšie, umýva riad.. ale vysávam stále len ja (každé dva dni kôli mačke), lebo on nemá nervy vysávať náš skvelý chlpatý koberec pol hodiny, kým sa odtiaľ tie chlpy aspoň trochu vyťahajú..
Inak máme všade kachličky, len v obývačke máme veľký červený chlpatý koberec (rovno pred balkónom, takže občas skôr slúži ako rohožka :angry: ) a naša mačka si na ňom strašne rada brúsi pazúry.. sviňa malá! a pri tom má na to grifoir!
Jáj... a dnes sa mi podarilo spáliť Tefal hrniec (zabudla som na ryžu, tak kuchyňa ešt stále smrdí), tak mi Jean-Yves zakázal variť :grinning:
5. lis 2007 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, nguyen - vy dve byste mohli davat kurzy "jak na chlapy" :grinning: :grinning: :grinning: ja bych k vam chodila, mam se teda co ucit v tomto smeru :grinning:
Ja to teoreticky ovladam, ale kdyz me ten muj vytoci, tak okamzite vybouchnu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a on mi pak rekne, ze se zbytecne nervuju...no a to ja si nenecham libit,takze takova trochu italie :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: furt dokola..
5. lis 2007 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heeej, Lucija, to ty si kupila tie avent via kelinmky, vsak,? Mala si k nim aj vrsky alebo to si kupila zvlast? Inak my uz ideme do hajan, tak dobruuu, zajtra budem asi cely den sama, tak pojdem doobedu prechadzkovat.
5. lis 2007 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko vsetkym, pozerala som tie koberce, ten s mackom pouf ci ako sa to pise je krasny. Normalne ste ma nakazili a aj nam by sa taky zisiel :wink: No uvidime, tento tyzden sa balime lebo v piatok rano letime. takze ked sa vratime vo februari tak sa mozno po nejakom obzrieme, no najskor musime vymenit byt. ale chceli by sme radsej domcek co poviete.co je lepsie, mne hlavne ide o zahradku a to kvoli malemu , ja by som ho dala spat do kocika von a on by si krasne pospinkal, lebo dnu mi pospi tak max. pol hodiny.a " hodiny prechadzat sa mi veru nechce, hlavne tu v Breste.Je to otrasne spinave mesto.jedine co sa mi tu paci su nakupne centra :grinning: pekny den vsetkym
6. lis 2007 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko divcata

bihan :grinning: :grinning: :grinning: ranna chvilka smiechu, ja viem ze tebe to moznoaz take smeisne nie je ale to podanie je prvotriedne, a sice Jeana Yvesa az tak dobre nepoznam ale mam ho pred ocami ako chvali cif :grinning: :grinning: :grinning:

lucija, ani by som nepovedala ze by som mohla radit, poprve preto ze nemame este deti a ako hovori jzfr a tini, myslim ze potom sa hodnoty trosku otocia a veci berieme inac a myslim ze je to potom trosku zlozitejsie, mne sa lahko machruje ked sa este stale mozem zobrat a odist, ale tazsie je ostat, ako sa zdekovat :frowning2: podruhe kazdy clovek a teda aj chlap je iny a na kazdeho plati ine :confounded:
ale zas nie je to az take tragicke, a ako mi raz napisala do pamatnika jedna ucitelka-cesta ktora je bez prekazok urcite nikam nevedie tak tini hlavu hore-bojujes za spravnu vec, drzime ti palce :wink:

pekny den :slight_smile:
6. lis 2007 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko a krasny den vsetkym :slight_smile:

Luci - tie kurzy urcite davat nemozem - ono to nie vzdy funguje - to si len ja tymi nakupmi kompenzujem frustraciu z nepriaznivej situacie :sweat_smile: ) - no na druhej strane sa s muzom velmi dobre pozname - a vieme kde mame hranice
napr mam vyskusane, ze ked ho niekto vytocil - tak to ja uz radsej nerypem :grinning: (neoplati sa :wink: ) - ale tiez sm sa zopar krat popalila - ono v kazdom vztahu (aj s detmi) hladame az pokial mozeme zajst aby to bolo pre nas bezpecne - a ver mi,ze ani ja ten boj este nemam vyhrany :stuck_out_tongue_closed_eyes: - totizto obaja sme silne povahy (muz holerik a ja sangvinik+cholerik) - no takze :grinning: sme ako indiani - radsej vytiahnut fajku mieru a zakopat (veeelmi hlboko) vojnovu sekeru :slight_smile:
a este moja mamina ma naucila jednu vec - je dobre mu vyfuknu tromfy z ruk (napr - ak je feeest poriadkumilovny - tak pred prichodom muz domov - vs rychlo popratat, ak si potrpi na jedlo - tak dobre papanie atd - a ti naarocni, co by chceli vsetko - tak raz jedno, raz druhe atd - proste tak, aby sa nerozculil hned ako vojde :wink: ) - no na rozdiel od mojej maminy, kt sa isla zodrat, aby vsetky body poplnila - tak ja sa sustredim vzdy na jeden, alebo na dva :wink:

Tini - krasne prechadzkovanie, dufam, ze dolu mate krajsie ako tuto sychravo a sama hmla :unamused:
Meleri, zlaticko drz sa :slight_smile:
ostatne babulky :slight_smile:
6. lis 2007 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini,ja jsem koupila tyhle
http://www.aubert.fr/le-repas/10-pots-via-180ml-et-deux-adaptateurs-avent,fr,548967.html

s vickama. Malem jsem taky koupila za tech cca 7 eur bez vicek,ale nastesti jsem si toho vcas vsimla. Jako nechapu proc to bez tech vicek prodavaji,vzdyt to neni k nicemu :rolling_eyes: :astonished: Tyhle stoji kolem 15 eur,ale vyplati se to,ja vzdycky udelam tech presnidavek hromadu, zamrazim a pak jen vytahuju kdyz potrebuju. Lepsi kelimky jsem zatim nikde nevidela.
6. lis 2007 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm,ten odkaz si zkopirujte i s tim zbytkem, jinak to nejde otevrit ;)
6. lis 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek