• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ty potvorka neprovokuj s tym dvojitym obcianstvom... :angry: :grinning:
ale nie ja sa nato vykaslem, proste nezapisem... a je to... kto by sa tym stval..... ale ma to nastvalo...

a ty ako mate horuco co??? :wink:
4. únor 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo, dvojity obcanstvi :stuck_out_tongue_closed_eyes: jeste musim malymu zaridit to ceske :sweat_smile:
me by to taky nastvalo :angry: To zapsani jeste necht, ale to prezkusovani :confounded:
4. únor 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, to je príšerné :frowning2: Ja si toto napr. nedokážem predstviť.. Sári zo začiatku veľa spala a keď nespala, tak som ju nosila v šatke a bola spokojná...
Akú knižku si si nechala poslať? Každé dieťa sa vie naučiť spať? to je len o vyrevaní, nemala som na to nervy :confounded: (našťastie :wink:) Ale práve čítam KK a som unesená :dizzy_face:
V tej téme Valka práve zhrnula pravidlá, ktoré treba rešpektovať pri uspávaní, rituály nemeniť atď.. u nás keď je najhoršie, tak zaberá pevné objatie, len neviem, či na to Timi ešte nie je malý.. teda kamarátka objímala od maličkého mala, ale my sme to nepotrebovali.. no...
4. únor 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
KK = koncept kontinua? Jo, ta je pekna :slight_smile:
Jo jo, to je ta kniha. No uvidim.
My zatim ritual zadny nemame, proto mozna mame tenhle problem. Dobry bylo driv, ze usnul u prsa. Ted uz je to jinak :unamused:
4. únor 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak my vetsinou platime za letenky fakt malo, tak kolem 150e za vsechny tri vcetne vsech poplatku.
Eriko, ale jsi rada ze jedes po tak dlouhe dobe domu, co? ;)

Blani, to je blby :fearful:
Na Leu a jeji usinani zabralo jedine, polozit do postylky a odejit. Nez jsme to pochopili, taky jsme si uzili svoje. Ale pres den nebyla narocna, ozvala se vzdy jen na kojeni.
Je fajn, ze ses rozhodla stravit rok s Titim doma :dizzy_face: A co potom, nejaka nounou nebo creches?

Tini, jo, mam taky Mucosolvan na vlhky a jeste Hedelix sirup, a pak Biotusilek, ale to je takovy jen slabsi sirupek.
Ted ji davam ten Mucosolvan a je to mnohem lepsi.
4. únor 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, jj.. koncept kontinua.. s tým zaspávaním mrkni na toto http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=83973&vGroupOffset=0

Luci, 150 ale jednosmerne, nie? ja som teraz hľadala letenky z paríža do BA a vyhodilo mi to stovku pre mňa s malou.
4. únor 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jednosmerne :grinning:
4. únor 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, no potom asi crèche parentale :slight_smile:
4. únor 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko ach jaj, no neboj to prejde a neskor nebudes spat po nociach pretoze bude chodit flamovat... :grinning:

ale vazne, je to unavujuce.....;;

chapem ta...
ja som oboch drobcov naucila na rovnaky rezim, co maju doteraz nemali sme nikdy problem ani pri zaspavani teda ziaden plac/... a to spia obidvaja v jednej izbe...

ja som zas ta strasna mama co necha vyplakat, ale nie hodiny ale tych 15 minut vydrzim, ak je to len kriza.. vzdy to zabralo, po treti krat uz nerevali nikdy tak dlho... :wink:

ale kazda mama ma svoj styl system, a sposob...
a neboj aj ty prides na oriesok... tvojemu syncekovy... :wink:

tie ritualy to sedi, u nas je ten isty stale a funguje a to som ani knihu nikdy necitala;..
4. únor 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nene, prave ze zpatecni ;)
4. únor 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzdycky je nakupuju kdyz jsou akce, takze letenky zadara, platime jen poplatky a Lea vetsinou plati nejvic.
4. únor 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri, je rozdiel 15min a 4h... a napriek tomu, že sa dieťa od plaču povracia.. to je fakt len pre silné žalúdky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, to fakt? Akurát som sa zapísala na mailinglist, ale snáď sa niečo do leta nájde.. sa bojím, že na jún akcie nebudú :confounded:
4. únor 2009 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo ,kdyz ono je to s temi ritualy tezky. Na pohadku je podle myho jeste moc malej a koupat kaezdej vecer se mi nechce :sweat_smile:

Tak, babo, rad :sweat_smile:
4. únor 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aby sa povracal tak to nie, to by som ho zobrala, ale aj tak neskor neustupim a pokusim sa znova, ale to je tak dobre potom na nervozne doslova neuroticke deti... :angry:
toto nie....

luci, strasne 4 roky su dlha doba.... ani nevies aka som rada, a teraz v duchu premyslam kam ich zoberiem , do lesa a zber hub , malin a ine, na kupko, a na zmrzku vecer do mesta... proste ich budem hyckat...

no keby som zobral ado blavy, tak by som mala letenku za 250 euro aj s poplatkami aj s batozinou... ale potom musim brat vlak a to tiez nieco stoji je to dlhe az na vychod a s dvom adetmi to nestoji zato...
a potom to vyjde rovnako financne...
takze pre mna kosice za 350 je super cena;.
4. únor 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky poradte, jaky mate vy ritualy :slight_smile:
4. únor 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, nas maly papkal od narodenia asi kazde 2-3 hodiny cez den aj v noci. Vecer isiel vzdy spat presne v rovnakom case, dala som ho do postielky a chvilku ho hladkala, ked sa ukludnil,mohla som odist z izby. Ked alle mal 6 mesiacov sa to vsetko pokazilo, zacal sa budit stale castejsie a v noci to bolo kolkokrat aj po polhodine a vecerne zaspavanie bolo so strasnym placom. Plakal aj polhodinu ale to som bola pri nom a hladkala ho, ked som ho zobrala na ruky tak sa vykrucal, nechcet byt na rukach. Parkrat som to skusala aj tak ze som ho dala k nam do postele ale to vzdy hned ozil a smial sa a spat nechcel.Myslela som ze su to zuby ale tie este nemame ani dnes :grinning: . Toto obdobie trvalo asi az do konca 8 mesiaca.
Chcela som vyskusat metodu vyplakania a tak som ho nechala plakat 5 minut, prisla som za nim a zase 5 minut a znova ale bolo to len horsie.Za kazdym sa pokakal a tak som sa na tuto metodu vykaslala. Dosiahla som tym len to, ze akonahle som s nim isla do izby zacal revat. Myslela som ze prikrmom sa zlepsi spanie v noci. Vecer jedol kasu ale aj tak vstaval na kojenie.
Po tom 8 mesiaci sa to zrazu zlepsilo.Nezaspavame s placom ale pekne ho dam do postielky, hladkam chvilku a ostanem pri nom v izbe a on zaspi, ked zaspi mozem odist. V noci sa ale stale budime na kojenie a to presne o 00:00,potom 2:30, potom 5:00 a o 7:30. Cez den ale ked spi doma, ze nie sme vonku musim byt pri nom, lebo obcas sa preberie a pozrie ci som pri nom, ak tam nie som tak hned vstane a zacne plakat a uz je po spanku.Takze ak chcem aby pospal hodku-dve som pri nom. Poviem ti ale ze u nas je uz uspech ze mame takyto rezim. Clovek si na to vstavanie casom zvykne.
Ja ho nedokazem nechat vyplakat a tak radsej som pri nom.
Skusala som v noci dat miesto mlieka vodu alebo caj ale fungovalo to dva dni a potom sa budil este castejsie a tak ho radsej nakojim a potom ide pekne spat.
Kulicka takze u nas je to takto a to uz budeme mat o chvilku rok :sweat_smile:. Nic ine nam neostava len vydrzat.
4. únor 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuuuuuuuuuuuu ale som to nejako prehnala s tym prispevkom :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak ja zase az takto vecer - cely dom uz chrni - ja si docitavam celodenne resty a este musim muzovi do prace ozehlit, lebo som nejako cez vikend nestihala - strasne sme boli rozlietani :sweat_smile: - tak chudak dnes musel ist v rezervnom obleceni a nie v tom, co je s logom podniku :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tini - to je super ten rozbiehajuci sa pozitivny spolocensky zivot :wink: - inak aj mne by sa tu asi zislo zopar anglicky spikujicich, lebo moja anglina, ta je :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - minule som uz ani farby vymenovat nevedela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: - no ale momentalne precvicujem tuto s babami hovorovu slovencinu a musim sa priznat, ze mi to celkom ide :grinning: :grinning: :wink:

my domov cestu neplanujeme - a ani neviem kedy budeme, kedze MM menil pracu - tak ktovie ako to bude v lete :sweat_smile: a mna samu do lietadla s dvoma drobcami este asi nepustia (hoci uz budu mat 2 roky) ,- no ale aj tak si to sama netrufnem, vsak len batoziny by som potrebovala aspon 30 kg + koc a ostatne carachy :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takze u nas letecky az ked budu krasne cupitat po svojich :wink:

Blani na vecerny ritual ti velmi neporadim - ja som ich kapavala kazdy den, nakrmila a oboch naraz supla spat a tak si drzali spolocnost a niekedy sa aj zhovarali, inokedy chvilu pomrnkali a potom zaspali - dlho som ich nikdy nenechavala plakat (vzdy som rozlisovala, ze co je to za plac, ze ci im naozaj nieco bolo - napr odgrgnutie, alebo, ciim bolo dlho a podla toho som reagovala) - inak nam celkom dobre fungoval mobil musical (az kym mi ho nestrhli :grinning: , tada kazdy svoj :wink: )
4. únor 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš večerný rituál je od narodenia takmer rovnaký .. okúpať, pomasírovať, pomojkať, nachovať a spať. Zo začiatku mi Sári zaspávala na prse, preniesla som ju do postieľky (ona pri tom otvorila jedno oko na polovicu) a zobudila sa až na ďalšie dojčenie. Ty môžeš pokojne zaviesť mašáž, spievanie.. niektoré baby si veľmi chvália kolísku, napr. zo šatky.. zaviazať do postieľky a uložiť do nej mimi... niektoré deti lepšie spia, keď sa kolíšu.

Asi od pol roka sme pridali knižku.. zo začiatku som nečítala, len sme pozerali obrázky, teraz to máme tak, že o siedmej ide do vane (to je čas, kedy sa mladá kúpe od narodenia a každý deň), dostane fľašu a ja alebo JY jej čítame rozprávku. Potom sa ešte trochu maznáme na (našej) posteli, umyť zuby, dobrú noc a spať - ten rituál už má tak pevný, že ju fakt len položím do postieľky, dám jej zajocha, pusu na dobrú noc, zhasnem svetlo a zavriem dvere.. od pol ôsmej do pol ôsmej.
5. únor 2009 v 06:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, vidim baby ze mate v podstat vsetky pevne rituali, sikulki..... :wink:

u nas to je podobne pato mal pevny ritual od narodenie, ako pises ty janka nechala som vyplakalt urcity cas, ale naozaj zalezalo, preco plakal , teda som ako ty rozlisovala....
so spanim sme nemali nikdy problem, teda o 20 mal sprchu mliecko a uz o 20 30 bol v posteli za 5 minut vzdy spal bez placu...... to mal od narodenia..... knihu nikdy nechcel , najprv mal ako ty janka mobil musical, ked mal asi 4 mesiace presla som na cd, bud so zvukom vln a velryb, alebo stebot vtakov, alebo taka ukludnujuca musica pre deti, a ked mal rok tak som kazdy den pridavala aj slovenske rozpravky na cd aby pocul ah hovorene, slovo slovenke take to pekne... a to mu ostalo doteraz.. nepozname co je to plac pred spanim...
druhy drobec to iste, nabral ten isty rytmus a ten isty ritual, len su spolu v izbe, tak teraz ich pocut dobrych 10 minut ako sa smeju a potom nic, zaspia ako zarezani... :grinning:
od tej 9 vecer da sa povedat az do 9 rana niekedy aj viac, hlavne cez vikend.. v noci sa mi nebudia.... :wink:
spai bez svetla nevadi im , ze n ie je svetlo a zatvaram dvere...
5. únor 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej masaze som chcela praktikovat, ale nas drobec mi proste neostane lezat ked je vyzleceny ani 2 sekundy a ani cd ho neukludni. Proste sa hned jasi :sweat_smile:
5. únor 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, masáže sú naj tak od narodenia do pol roka.. potom je to už nerealizovateľné :grinning:
5. únor 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky :slight_smile:

Jani, tos me fakt nepotesila :unamused: vcera uz jsem si myslela, ze jsem si na to kratke spani zvykla a dneska mam fakt krizi :frowning2:

no budem muset asi nejaky ten ritualek zavest :sweat_smile:
5. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj vsetko pride samo aj spanok............;; :wink:
5. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame skoro stejny ritualek co Bihan , taky kazdy vecer ve stejnou dobu koupem, malemu se to strsne libi a pak masaz, to je taky spokojeny, potom nakrmit a uz spinka. Jsem zvedava jak dlouho mu to vydrzi. Kdyby to takhle bylo i pres den :fearful:
5. únor 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bisule ked t bude spat cez den nebude spat v noci...
ja radsej necham spat cez den len raz ako samozrejme maly chce, ale potom cez noc spim, a nikdy nevstavam... :wink:
5. únor 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika :grinning: nam nespi ani pres den ani v noci :frowning2:

teda v noci trosku i jo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. únor 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
este ze tak neboj to sa da do poriadku nabehne na svoj rezim...neboj kazda sme tym presli.. to dava to puto medzi matkou a dietatom.. :grinning: :wink: teda sa utvrdzuje....

a nezabudni ty kojis!!a vtedy su vzdy kratke noci... :wink:
5. únor 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: vidim ze rozoberate spanok. Ja si ho teda este uzivam :stuck_out_tongue_closed_eyes: kym mozem :grinning: Tiez by som chcela babo masirovat, tak som zvedava ako to vlastne bude.
Este sa vratim k tym letenkam, mne sa cena 350 eur vidi super :sweat_smile: lebo ja keby som odtialto chcela letecky na sk, tak vysolim len pre jednu osobu okolo 500 eur :rolling_eyes: , takze 350 pre troch je pre mna super a menej uz ani nevravim :sweat_smile: .
5. únor 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeeej a este by som dodatocne chcela zablahozelat Hanuk k malej Judit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. únor 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek