• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Blani , ja tak premyslim jaky my mame ritualek, ale jako nic zvlastniho, koupani, jidlo, mliko a dodo ;))

Lea zacala normalne usinat az kdyz jsme ji nechali par veceru vyplakat. Ale jako ne, ze bysme ji nechali se 4 hodiny se trapit placem, nebo neco podobne drastickeho. Proste do nejake doby, uz nevim presne (mezi 9mesicem a 1 rokem) usinala blbe, bud ze usnula u kojeni, ale kdyz jsem ji predavala do postylky tak spustila hystericky rev, nebo jsem ji polozila do postylky a byl taky rev, a stridave jsme ji nosili, houpali, zpivali, vsecko naprd... furt dokola nez neusnula...
Tak jsme se jednoho dne nastvali, a zavedli proste to, ze ji polozime do postylky, vysvetlime co a jak, jakoze uz je vecer, a vecer se chodi spat, a povykladame co budem delat zitra a ze se na to musime vyspinkat a takove ty kecy bla bla bla :grinning: no a jdem pryc. Zpocatku to samozrejme nezabiralo, odesli jsme, krik, tak jsme tam sli po 5 ti minutach, pohlazeni, vysvetleni, odchod, rev pokracoval, pak po 10ti minutach, pokud neusnula tak pak az po 20 minutach no a tak porad dokola, dokud se proste nevybrecela k spanku. Samozrejme pokud by to byl plac, ze ji neco boli, nebo neco potrebuje, bych ji nenechala, ale to myslim kazda mama pozna...
Po nekolika dnech se to nejak samo urovnalo, a od te doby konecne jsme meli normalne usinajici ditko :slight_smile: S druhym ditetem tohle zavedu uz od zacatku. Tech par probrecenych veceru se prezije, a pak uz je jen klid. U nas doma to totiz vypadalo skoro na rozvod. Bud rvala Lea, nebo jsme se u ni stridali a to treba i 2-3 hodiny nez neusnula, anebo jsme rvali my s Y. po sobe, co jako s tim jejim usinanim budeme delat :sweat_smile: No psycho.
Nastesti aspon byla hodnoucka pres den a breceni a vztekani predvadela jen vecer, jinak bych asi skoncila v blazinci :sweat_smile:
5. únor 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeje luci, tak na ten ja jsem uz zrala :sweat_smile: :pensive:
5. únor 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ako myslíš od začiatku? :confused: Novorodenec neplače predsa z rozmaru. Tá metóda nie je vhodná pre deti pod 6m (teda podľa mňa nie je vhodná vôbec :grinning: ale to je o inom). Hlavne je fajn dieťaťu nemeniť aspoň tú ždibku istoty, čo má.. ak ste sa rozhodli pre cododo, tak cododujte, kým sa dieťa samo neodsťahuje, ak spí v postieľke, nech spí v postieľke, ale zmeny sú v tomto prípade často problém.

No a ešte kým boli u nás hysáky, tak spomínané pevné objatie.. jednoducho zobrať dieťa do náručia, imobilizovať ruky, aby sa nemohlo mätať... a hladkať a hovoriť, že ho ľúbite, ale že sa musí upokojiť...a nepovoliť, kým dieťa nie je úúúúplne pokojné, lebo inak to nemá zmysel... Dôležité je, že síce dieťa plače ale mamina je tam s ním. Na Sáru to krásne zaberalo aj na jej večerné hystérie, ktoré mala asi v 6m.. to jednoducho revala a revala a nič nepomohlo.. až kým sme nezačali s pevným objatím.. zo začiatku bola spotená a červená, asi pol hodiny mi revala na pleci, ale v momente, ako sa upokojila a vlastne prijala moju autoritu a fakt, že sa mi musí podvoliť, ale ja ju ľúbim a neopustím ju, tak všetky tie ďalšie razy boli kratšie a jednoduchšie. Minule zase chytila nejaký hysák... bola unavená a nervózna.. tak mi po 5m zaspala na pleci...
Dieťa by nemalo byť v rodine kráľom - dieťa sa prispôsobuje rodine, nie rodina dieťaťu, len ono sa to ľahšie hovorí, ako robí... a ďalšou chybou je často to, že maminky by sa pre mimi aj rozkrájali a všetci sú z toho vyčerpaní :frowning2:
Len ono sa taaak ťažko radí na diaľku.. každé mimi je iné a ťažko sa zisťuje, čo mu chýba...

No a teraz ma za to moralizovanie môžete odstreliť :grinning:
5. únor 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

já už netrucuju... :slight_smile: snad zas můžu občas napsat...

A ty Bihan se už na mě nezlob.. :slight_smile: mělas pravdu že sem měla koupit spíš od každého něco....pochybila sem...ale zase ses nemusela hned naštvat...ono přece každý má svůj názor, a já byla z těch plín zklamaná...

Já ty plínky zase používám a je to v pohodě..problém byl že jak byl malý tak hodně kakal a tyto plínky Popolini se musí často měnit, tak co 2-3 hodky..a on jako malý předčasně narozený kojeneček spal 4-5 hodin v kuse, někdy i 6....tedkom to je tak, že se sám budí co 2 -3hodky a už nemá nic zapařeného..

Ale jedna věc s těma plínkama je stejná, že jsou prostě velmi teplé...a je to přitom ta Bio bavlna..tak mě to vysvětlete...že by ty polyuretanové culottes de protection?? prostě si myslím že huggies jsou prodyšnější...jenže znečištují přírodu a tu já mám ráda.ted je dávám už jen na noc, kdy spí zas těch pět šest hodin.
Jinak se máme dobře, zrovna máme za sebou nachlazení, ale už je nám líp....blíží se víkend..Samson je hodný a jsme furt nalepení na sobě...už jsem si na něho tak zvykla že bez něho nechci být..

už končím...

snad to nikdo nevzal nijak špatně tuto naši neshodu....
5. únor 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - ja velmi lutujem, ze som nevedela ako na masaze - akosi som sama nestihala vsetko okolo nich - toto je snad jedina vec, co "zavidim" single maminkam, ze sa mohli venovat na 100% tomu jedinemu babatku v danu chvilu :sweat_smile: (ale svojich drobcov by som teda ani za nic nemenila - a kebyze sa nam este pritrafi - tak by som asi opat brala dvojicky :slight_smile: - ved uz ked som zvyknuta) :grinning:

Meleri to je super, ze syncek je poslusny a pokojny :slight_smile: - a to ze je blizko pri tebe - to je mu len na dobre :slight_smile:

to len tu, tie wonder women este nepochopili, ze praveze prve tri roky dieta nadobuda svoj emotivny kapital a teda blizkost matky je mu len prospesna :wink:

inak u nas prsi ako z krhly a tak sa neda von :frowning2:
6. únor 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz aj hrmi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani ako ? spite?
6. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heno mi zaspal v obyvacke na gaci a poriadne odfukuje. Veru poriadne zahrmelo :grinning:
6. únor 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No asi tu nikto nie je ..... :angry:
6. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........ :wink: tak vitaj spat.....

bihan, pekne si to napisala, i ked ja mam ine metody, ale v principe sa zhodneme... ja som posledna co do teba hodi kamenom... :grinning:

u vas prsia ??a tu svieti slniecko................... :slight_smile:
6. únor 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, no ked sa tu riesi spanok, tak aj ja napisem. Neboj, Blani, aj u nas to bolo psycho kvoli tomu. Alex sa vdaka tym svojim kolikam naucil zaspavat len pri mne zaveseny na didi, takze neexistovalo ho dat do postielky a on sam zaspi, take nepoznam. Asi v 9 mes sme sa pokusili naucit ho zaspavat, pisala som to tu vtedy, do postielky, odisla som;, rev, prisla som, pohladila, odsila;, rev, predlzovala som intervaly... a za 5 dni sa naucil zaspat sam a my sme boli nadovsetko spokojni :dizzy_face: lenze potom ochorel, len hlupa nadcha, ale riadne upchaty nos, zle sa mu dychalo, kaslal, a tak som ho vzala ku mne spat, aby som ho mala pod kontrolou a potom to uz neslo zase ho nechat ho vyrevat v postielke, takze mame cododo. A kedze mame nie prave obrovitansku postel v spalni (ste si vsimli, ze oni tu vseobecne maju take pidi manzelske postele :confused: ?) tak spime separe, az do mojho pobytu v Prahe na jesen spal Alx vylucne so mnou, ale odvtedy spi uz aj s MM, vyberie si vecer sam alebo podla TV programu :grinning: ja uz ho ani neskusam spiaceho preniest do postielky, aj tak posielka uz sluzi ako skladisko plysakov a pod.
Takze tak u nas, ked cododo, tak vzdy a nemenit, ked spat jedine v postielke, tak vzdy tam. Tiez si vravim, ze ked raz bude druhe, tak to a to budem robit inak... zacinam uz poskulovat po novej postielke pre Alexa, takej akoze normalnej, vacsej, ale zaroven je nizka. V aprili budem u nasich a tam budeme zase len spat spolu, takze snad v lete by sme ju kupili, uvidime.
BIhan, raz som skusala tie objatia, ale neslo nam to, ked ma hysak, tak na seba nedovoli ani len siahnut, parkrat som ho premohla, ale branil sa ako tur, vtedy som si povedala, ze musim vyhrat ja a nesmiem ho pustit, drzala som ho tak 20-30 min a nemala som ani ja z toho dobry pocit.
6. únor 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcela som napisat prsi.....
6. únor 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
akoze tu nik nie je - som tu - len som odbehla jest :wink:

tiez sa mi zda, ze na kazdeho plati nieco ine - co je na tom najepsie, ze z toho mnozstva si kazdy moze vybrat :wink: - a na konikovi je super, ze si infosky podavama v podstate dost rychlo a vzdy sa to aspon niekomu hodi

ozaj Luci - nemas nahodou spravy od Janky, - urcite toho ma stale vela - ale ked s nou budes v kontakte, tak ju pozdravuj a povedz, ze sme sa neprestahovali a ze pozvanie stale plati :wink: - ved je tu taka parta Sloveniek, tak by bolo skoda, aby aspon raz nedosla :wink:
6. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podľa mňa každá metóda, ktorú si mamina vyberie a pokojne po nejakom čase povie, že ju neľutuje, je dobrá. U nás som vyplakávanie skúsila a nešlo to... Sára revala a revala a také, že prísť pozrieť, pohladkať.. to bolo naprd.. to plakala ešte viac, celá bola spotená.. takto nám zaspala od únavy raz.. a už sme to nikdy neopakovali, lebo to podľa mňa nie je správne... Dieťa dokáže pochopiť svoje limity, keď sú pevne určené, ale plač je v určitom veku jeho jediný vyjadrovacím prostriedkom.. a bohužiaľ robili testy, či je mamina schopná spoznať plač dieťaťa, keď je hladné alebo len tak, "z rozmaru"... a nie je!
Jednoducho mi je proti srsti nechať svoje dieťa revať, lebo to niekto tak povedal.. či už to bola moja matka, ktorá mi hovorila, že si predsa potrebuje precvičiť pľúca, alebo nejaká hlúpa knižka od človeka, ktorého som nikdy nestretla. Tak isto sa dieťa nosením nedá rozmaznať.. Sára je nosenec od narodenia... včera som si ju po dlhom čase zase zaviazala do šatky (ani tak nešlo o nosenie, ako o obmedzenie osobnej slobody, lebo aj to deti potrebujú, ale obmedzenie nie do ohrádky, ale na mojom tele...pozorovala, čo robím). No a rozhodne to nie je žiadny maminkár, je samostatná.. občas až príliš a mne je to trošku aj ľúto :wink: Sama zaspáva, sama sa hrá a keď je s deckami, tak na mňa úúúúplne kašle...

No a keď som bola v škótsku, mala som normálne stresy z toho, že 5 ročné decko spávalo s rodičmi a povedala som si, že toto teda nie, ale neskôr som pochopila, že u nich problém začal, keď decká cca v 2r presťahovali do svojich postelí, lebo a s nimi nechceli otravovať a bolo jednoduchšie ich uložiť do dospeláckej postele...

Tini, pevné objatie je prvýkrát veľmi ťažké, lebo dieťa ho nepozná.. hovorím. u nás to bola polhodina vzpierania, odtláčania... a teraz je to pár minút. Ak ťa to zaujíma, tak skoč do témy o pevnom objatí, používajú ho často maminy s problémovými, hyperaktívnymi deťmi vo vyššom veku ako je Alex :wink:
To je jednoducho úplne iný prístup k trestu, ako dieťaťu nalúpať na riť, lebo tým sa aj tak nič nevyrieši.
6. únor 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jááj... Janka.. včera sme akurát spolu kecali, tak som ju zasypala stránkami o kozmetike, ale veľmi sme nemali čas kecať o jej siťuejšn.. ale predpokladám, že sa trošku nudí v robote a stláča riťku, ako to celé dopadne :sweat_smile:
6. únor 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by ma zaujimala ta metoda pevneho zovretia, pretoze nas maly ked sa jeduje tak si sadne alebo lahne na zem a zacne si buchat hlavu o zem a velmi rada by som ho od toho odnaucila. Niekedy si tak strasne trieska hlavu ze ma potom modrinu na cele.Ked ho ale vezmem vtedy na ruky tak sa cely myka. Hrozne ako vie trucovat :frowning2:
6. únor 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte devcata

meleri vitej zpatky :slight_smile:

luci : ja po tobe taky nic hazet nebudu, za 1) s tebou sohlasim a za 2) to po netu jde velmi tezko :grinning:

jinak dneska mi malej spal s malejma prestavkama az do ted :confused:
6. únor 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci dik, rada by som to jeho trucovanie stopla. Idem studovat.
6. únor 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
K terapii s pevnym objetim by se daly dat doporucit i knizky Mon bébé comprends tout a nebo Pleurs et colères des enfants et des bébés :wink: Prave ze to neni o tom mocenskym "ja te ted uklidnim", ale o tom, ze to babo se chce vyplakat, vyradit a tak se mu ma dat nezna ale pevna opora. Asi tak jako kdyz jste nasrane a potrebujete se vyplakat manzovi na rameni. Taky zpocatku ma clovek chut do nej busit, pak place a pak jak je mu fajn :dizzy_face:

jinak me dneska malej spi celej den. Vzbudi se jen na kojo a ani prebalit pomalu nechce Je to fakt divny. Jeste ze jsme neockovali, t bych asi sebou sekla strachy Asi si vybira ten tejden nespinkani Je to divny Od rana si hral akorat hodku a od ty doby fakt kazdou hodku tak 10 minut jen co si cucne a zas chrouni... Ne ze by mi to nevadilol, ze mam konecne i chvilu na sebe, ale takle moc...
6. únor 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hojte holky....

Kuličko,

tak to Samson má zas naopak...dneska né a né spát..tak jsem furt s ním už od oběda...hraju si, nosím, zpívám..je to sranda...ted jsem ho dala na chvíli do postýlky ale vůbec se mu to nelíbí....chce se nosit..tak už zas pro něho jdu!

:slight_smile:

to s tím obětím jsem zkoušela, ale on nějak nemá rád, když ho objímám...nejlíp je mu na rameni, tam všecko z výšky pozoruje, celou kuchyn a obývák....
6. únor 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha takže to pevné objetí je jako trest? tak to je dobrý... já to zkoušela ho tak uklidnit, když občas moc křičí, ale popravdě řval ještě víc....
6. únor 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ee. to som sa zle vyjadrila.. nie je to trest.. ale niektorí rodičia riešia krízy detí tým, že ich pošlú do kúta, zavrú do svojej izby a pod.. toto je skôr ako písala Blanka...pomôcť dieťaťu sa vyplakať zo svojho stresu :wink:
6. únor 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

aha...ono je to těžké s tím trestem...já sama nevím jak to budu řešit...proč vlastně děti zlobí...když jsem dělala au pair, dalo se celkem vše vyřešit dohodou...ale já jsem nebyla jejich máti že, takže jsem to možná měla lehčí..

já doma dostávala celkem slušně nářez..a brácha ještě větší..takže toto ne... :cry:
a manžel si myslí že lehce na zadek je v pohodě...tak asi jo..ale já si myslím že z toho bude mít děcko akorát tak srandu...asi jako když mě moje babka honila s vařechou po kuchyni protože jsem nechtěla jíst ty její kvaky... :sweat_smile:
6. únor 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

dá se koupit ten lanolín normálně někde v drogérii tady?
6. únor 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
Bihan, kdyz jsem psala ze to s druhym zavedu od zacatku, myslela jsem, ze od zacatku budu dite ucit usinat samo, a ne jak jsme to delali s Leou, ze jsme ji s Y. venovali vsechny nase spolecne vecery az nekdy do 9ti mesicu. A taky si myslim, a zkusenosti kamaradek potvrzuji, ze s druhym ditetem se uz na spoustu veci, ktere byly u prvniho desne dulezite, tak trochu prdi :sweat_smile: :wink: Ze se to uz bere dost s nadhledem a neresi se kazda prkotina, takze uvidime, stejne druhe mimi je v nasem pripade jeste docela daleko ;))
Ja mam zase ten nazor, ze pokud se o dite staram cely den, vstavam k nemu v noci a vsechno, zahrnuju ho laskou, a pak ho vecer ulozim vykoupane, prebalene a nakojene do postylky a vysvetlim mu, ze ted je cas spinkat, ze mu tim nijak neublizuju :wink: a cim driv se to nauci, tim lepe.

Ale at si kazdy dela, co mu vyhovuje a jak ;))

Preju vam vsem krasny vikend! Co mate na programu? Ja ted v te zime vubec nevim co mam porad vymyslet za aktivity :sweat_smile:
7. únor 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - to s tym dalsim dietatom je urcite pravda :wink: a navyse oni budu vzdy potom v presile :grinning: - skoda, ze mame s dalsim detatom nepribudne aj dalsi par ruk :wink: - zide sa najma ked su deti male (pokial o nejakom volnom pare viete - tak sim echo :wink: )

aj ja privitam nejake tipy na program :sweat_smile: - u nas stale prsi a von sme uz neboli ani nepamatam :stuck_out_tongue_closed_eyes: - prave peciem buchty, aby sme mali na dnes a zajtra, lebo uz nemam chlieb a MM dojde zase az neskoro (dnes taha cely den, takze nedojde skor ako o polnoci a to uz nikde chlieb nezozeniem, s deckami sa mi von do toho dazda nechce, lebo oni mi pod tym igelitom nevydrzia a zase aby mi namokli, to mi za to nestoji :unamused: ) a piest chlieb neviem a ani pekaren nemame (nevyhodou kuchara je, ze ma velmi vycibreny jazycek a jemu chlieb z domacej pekarne nechuti)

teraz spia a potom budeme asi klasika - trosku v izbe, potom tancovat alebo kreslit a vecer do vane
aspon im prejde cas - my si napriklad pustame auticka - urobila som im taku autodrahu z penovych puzzle a tak tam jazdime s autami, alebo sa nahaname - celkom sa im to rata, takze sa aspon vysalia, ked uz von nemozeme (a ja vzdy dufam, ze tie puzzle aspon ako tak tlmia buchot, lebo inak lutujem susedov pod nami :sweat_smile: ) - Luci no neviem, ze ci ma Lea az tak vela auticok :sweat_smile:
7. únor 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
piect :sweat_smile:
7. únor 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to nemala byť kritika.. to ani náhodou :sweat_smile: Skôr aby niekoho nenapadlo to doháňať do takých extrémov, ako nechať dieťa plakať 4h a tak... to by som povedala, že mu už celkom ublížiť môže.

A myslím, že pri druhom dieťati sú rodičia ooooveľa viac uvoľnení a netrápia sa kvôli každej prkotine :grinning: Keby som tak vedela, kým sme mali Sáru, čo viem teraz :grinning:

Inak my máme úplne naprd víkend - stále je tu vigilance cyclonique, vkuse prší, JY pracuje na druhej strane ostrova, lebo majú preinštalovať nejakých 200 počítačov, route de litorale je zavretá, tak sa bude vracať cez tie grcacie malé horské cestičky... fak super víkend.. no...

Jani, že by som aj ja niečo upiekla? Teda mám v chladničke Mascarpone, tak by som mohla pohľadať zvyšné ingrediencie a urobiť Tiramisu... by som si dala teraz :grinning:
7. únor 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak ja dufam, ze v 5 rokoch bude Alex davno chrniet u seba vo svojej izbicke :sweat_smile:
U nas konecne po 2 dazdivych tyzdnoch vykuklo slniecko, hned ma clovek lepsiu naladu. Luci, ked prsi, je to na prd, dookola si kreslime, nahaname okolo stola, vyberieme vsetky lyzicky a ulozime spat, 'citame' stare casopisy, kukneme telku a tak, je to des! Dnes sa konecne vysantil pred domom na motorke.
Tiez si vravim, ze keby som vedela pred Alexom tolko, co viem teraz, bola by to uplna parada!
Bihan, tiez tam mate take grcacie horske cesticky? :sweat_smile: panecky, lebo tu mimo dialnice je to hroza, uz som parkrat znackovala cestu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: Ked soferuje MM a sme mimo dialnice, tak som v keli :zipper_mouth:
7. únor 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek