• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
holky, a co vite vic :sweat_smile: ?
Jinak u nas opet slunecno :grinning: Az na male prehanky snehove :confused: tu je krasne.
Malej nam opet place. asi pujdem k temu osteopathovi. Zase nas souseda navadela. Ze prej jedna pani porodila holcicku ktera jim porad plakala a od navstevy osteopata jim pry spi celou noc a to ji neni ani mesic :rolling_eyes:
7. únor 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do riti! Neviete náhodou, prečo mi CAF tento mesiac vyplatila len 22€? Ma chcú asi pekne nasrať.. to čo je?
7. únor 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak ja ti s tym neporadim :fearful:
Kulicka, raz to sama uvidis. Pred porodom som mala len teoreticke info a rady od kadekoho, ale vsetko je to ine v praxi.
Ten osteopath ma nejaky ekvivalent u nas? Tu je to dost popularna zalezitost. Mne to pride ako chiropraktik, ludovy liecitel a tak pod. :sweat_smile:
7. únor 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - ja sama neviem, nezachytila som, zeby sa daco menilo, ale ono nikdy nevies, ze ci nejako nemenili tie ich limity :sweat_smile: - urcite tam radsej zavolaj :wink:

Tini - inak ten osteo ani mne nie je jasny (presne na to iste som myslela ako ty :sweat_smile: ) - tusim tu maju 3 podobne profesie (kine, osteo a este niekto) a pricom iba ten kine je preplacany secu -ale rozdiel medzi nimi neviem, hoci to uz raz niekto vysvetloval :sweat_smile:
7. únor 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky za popis cinnosti behem deste ;) U nas je to hodne podobne, nastesti si Lea vydrzi hrat dlouho sama nebo i sledovat krtka a jine ceske pohadky treba cele dopoledne. Odpoledne,je unavenejsi a je to horsi, bavi ji cteni cehokoliv, nebo koukat kdyz neco varim, peceni je velika zaliba, kdyz ji necham cokoliv michat, je uplne nadsena ;) Kdyz je uplne nejhur, prohlizime fotky ;) Taky porad musim stavet "dum" z kostek a ona ho pak boura :sweat_smile: Donekonecna oblika a svlika panenky a vozi je po byte bud v aute nebo kocarku... Hrajem pexeso, zatim neobracime obrazky, jen hledame pary, to ji taky hodne bavi... Jo a dneska jsme meli polstarovou bitvu :grinning:

Tini, taky bych rekla, ze je tu osteo dost popularni. My tam byli s Leou taky asi 3x, po tom klestovem porodu, dokonce nam mutuelle proplaci kolem 70e rocne.
7. únor 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme nakoniec dnes neauticovali - lebo deti sa rozhodli, ze sachcu vozit v kociku a skakat po nasej posteli - a keze sme uz asi 5 dni neboli von, tak som im povolila vsetko, co chceli - viem, ze im je strasne dlho doma a tak ich vseko rychle omrzelo - a to kocikovanie muselo byt - normalne si sami sadli do kocika a pytali sa von - tak som ich vozila po byte :sweat_smile: - ale inak uz som rada, ze uz su v postielkach, lebo dnes to bolo narocne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

skoro som zabudla - u nas uz neprsi...... uz snezi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

ano v Lyone snezi :zipper_mouth: :fearful:

My sme sa dnes vydali aj napriek dazdivemu pocasiu do mesta. Chceli sme kupit latku na zavesy pretoze tie stare sa nam uz nepacia. Isli sme do jedneho obchodu s latkami . Predavacka ( velmi ochotna) sa nam venovala a pytala sa co by sme si predstavovali a aky je nas financny plafon.... tak som jej dala rozmery 4 kusy 170x80cm a 2 ks 230x100...dievcata najlacnejsia latka ktora tam bola po vypocitani by nas len latka vysla 500euro. To je na infarkt !!!! Tak sme len pekne podakovali a kupila som si aspon jeden kus latky na vankus 70x40 za 1.50eura. :grinning:
7. únor 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas vcera tiez prsalo, ale dnes uz svieti slniecko :sweat_smile: som zvedava dokedy, lebo casto tu byva pekne doobeda a potom cele poobedie prsi :confounded:
Baby ja som tak nasranaaaaa :angry: :angry: :angry: si predstavte co sa mi stalo: Kedze teraz nerobim, som na podpore. Minuly mesiac som odrobila par hodin u jedneho dedka - trebalo mu trosku upratat, robit spolocnost... Ja ako poctivy (a blby :pensive: ) clovek som si to vyziadala zaplatit so "chèque emploi service", ze to poctivo deklarujem na ASSEDIC. No a oni svine mi za jeden a pol dna prace stiahli sedem dni davok, cize som prisla o 200€ a to som este aj robila!!!! Mna snad fakt porazi. Normalne som z toho hotova... :confounded: To radsej budem sediet na zadku zo zalozenymi rukami a cakat moju podporu, ako si hladat par hodin prace a oni ma za to este o..bu, no chapete to, co je to za system! :confused:
8. únor 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, u nas je konecne krasna modra obloha bez jedineho mracika-oblacika :dizzy_face:
Karol, poctivostou najdalej zajdes :unamused: preto tu vsetky femme de menage robia nacierno. Nabuduce si od dedka pytaj na ruku.
Luci, teda pexeso ma nenapadlo, ale hned to zaradim do nasej cinnosti, uz len vyrobit tie obrazky. Alebo sa ti dakde podarilo kupit???
Pheva, neskusala si zajst do Castoramy pre zavesy? My sme kupili tam, je tam velky vyber a daju sa kupit aj za normalnu cenu, staci upravit len dlzku a mas to. Tiez som raz chcela kupit obrus a najst nejaky jednofarebny je velky problem, tak som poskulovala po latke a 1m stal tusim 75e :astonished: to kde sme??? Suseda kupila latku na obrus v IKEA, ale netusim za kolko, no urcite menej.
Co sa nam stalo. MM poctivo uz 3. zimu krmi vtaciky, lebo ked tu je taka kruta zima :sweat_smile: zavesil medzi kriky na terasu krmitko a tie vtacky chodia a pekne nam spievaju, no obcas to v plnej rychlosti napalia do presklenych dveri na terasu a dnes to jeden fakt nezvladol a nasla som ho hore nozkami na schodoch do zahrady a navyse mal prasknutu hlavicku a trcal z nej malicky vtaci mozog :fearful: :cry: chudatko.
8. únor 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucija, prosim ta, mohla by si napisat, co ten osteopath robil s Leus??? Daval jej na miesto kosticky na hlave po tom kliestovom porode??? Lebo aj mne to tu 'chytre' susedy radili, ale vtedy som rovno na nich pozrela, ci im sibe.
8. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, pexeso mame z cech. Tady jsem po nem nekoukala.

U toho osteopata jsme byli hlavne proto, ze to je Y. dobry znamy a pry je nejlepsi v regionu atd.. no tak Y. zavelel a sli jsme ;))) Prvni sezeni se me asi pul hodiny vyptaval na vsechny podrobnosti kolem tehotenstvi a porodu, pak Leusce masiroval hlavu, ale tak strasne jemne, ze bych ani nerekla ze to k necemu bylo. Rikal ze je cela natocena trosku napravo, coz byla asi pravda, lezela porad s hlavickou otocenou napravo. Priste ji zase jen trosku masiroval hlavicku a rikal ze uz to bylo lepsi, a potreti pak rikal, ze je vse jak ma byt a uz nemusime chodit. Ja taky nevim co si mam myslet, je to neco asi na zpusob lidoveho lecitele a masera dohromady :sweat_smile:
Muj byvaly pritel hral profesionalne rugby a k osteopatovi se chodit "napravovat", vzdycky rikal ze ho dobre prokrupal a uvolnil mu zablokovane zada :grinning:
8. únor 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pheva, ty specializovane obchody maji fakt ceny silene. Zkus Ikeu, tam je celkem vyber a ceny lidove ;)

Karol, no to je sila!! Priste jedine na cerno, co? :confused:
8. únor 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky :wink: no sranda. Takze to bude nieco ako chiropraktik, fyzioterapeut a rehabilitacny pracovnik dohormady. Mne suseda popisovala, ze jej dietatku dal prst do pusinky a snazil sa tam nejak na hornom podnebi (patre) nieco neviem co, lebo som nechapala zmysel toho celeho :sweat_smile:
A myslis, ze vam to v niecom pomohlo? Okrem toho natocenia hlavicky. Ma napada, ze tu sa chodi k osteo a u nas sa cvici Vojtovka. Frantici by si asi tiez tukali na celo, ze co to u nas stvaraju s detmi.
8. únor 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mna nas... ta nasa suseda - nouou. Opakovane mi ponukla,ze keby som potrebovala postrazit Alexa, tak ze nie je problem. Vzdy zdvorilo podakujem, a som zaroven rada, ze v pripade potreby mam za kym ist. Chceli sme ist s MM na 1 den lyzovat, uz mam konecne komplet svoju vlastnu lyziarsku vystroj, takze vyskusame, tak som sla za nou, ci by mohla vo stvrtok. Viem, ze vtedy ma len 2 deti, takze ma flek. Tak sme nepochodili :angry: a pritom to nie je o peniazoch, ked strazila Alexa, ked som bola v Prahe, tak si velmi dobre nacierno privyrobila a MM sa srajkal v obchode s jej synom pocas 1 tyzdnovej staze, uz im spravil X okuliari zdarma a velmi rychlo a ja som 3 dni zadara trenovala na klaviri a sprevadzala jeho fidlikanie na husliach... Pride mi to divne. Uz im nikdy viac v nicom nevyhovieme ani my.
8. únor 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to si robíš prdel? Najprv sa ponúkne a keď raz niečo potrebuješ, tak ťa pošle do predele? Nemám slov...My sme našli nounou, ale ešte malú nestrážila :grinning: Je to nounou, čo má kamarátka a navyše tá kočka pracuje v MC, kam chodíme. A minule som v bytovke objavila assistente maternelle, len som ešte nemala odvahu sa opýtač, si stráži aj iné decká.. z času na čas..
No a keby niečo, tak je tu ešte možnosť vojenskej garderie - máme nárok na jeden deň alebo dva poldni (kurnik, to je slovo) do týždňa.

Karoli, tak toto ma teda aboslútne neprekvapuje! Posratá francúzska byrokracia.. nemám slov... dúfam, že si sa použila a už nikdy nebudeš takéto malé prácičky robiť poctivo cez zmluvu :grinning:
8. únor 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, to je teda k vzteku! Priste vazne jen na cernouska :angry:

Bihan : pouzila prej :grinning: No jo, dyt ja to chapu, ze pouCila :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tini, ja ti nevim, ale vsici si tu osteopata strasne pochvalujou. Ze prej uvolni ty hleny detatku a ono pak neni takovej morous. Tak uvidime, asi do teho pujdem. Malej furt jen place. Teda skoro. Tak uvidime. Ono je pry ale dulezity, aby mel zkusenosti s malejma detma. A co nam takle lidi rikaji, tak pry staci jedna seance.. tak to nevim, co tam s Leuskou ten vas teda vyvadel :angry:
Jinak teda Tini to fakt nevim, proc vas nevzala. To jako jen tak a nebo mela nejakej duvod? To je zvlastni...
8. únor 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasné.. poučila :grinning: ale aj použiť sa mohla :grinning: len neviem ako :sweat_smile:
8. únor 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak ja len tak narychlo az dnes nas pustili, lebo mala nechcela papat, nakoniec sme skoncili na kombinacii kojenia a flaske, aj ked som sa tomu chcela vyhnut, ale bohuzial nemam dost mlieka, takze to robime doplnkovou metodou.
Inak porod dost otras - kontakcie mi zacali minulu sobotu a vecer sme utekali, ze uz je cas ale poslali nas domov, ze este som zavreta. Zo soboty na nedelu som mala kontr kazdych 10 min, takze rano sme znova sli a to uz som bola na 3 cm. Dala som si epi, lebo som sa skoro skriabala na plafon od nich. Akurat, ze to dost prehnali. necitila som nic pri tlaceni, co je skoda, lebo som sa otvarala ryhclo. Nakoniec museli pouzit spatules a mam aj nastrih. No proste krv striekala az na dvere :unamused:
Ale hlavne, ze sme uz doma, dnes mala mala Judit trocha krizu, asi tymi zmenami, ale inak je anjelik, cele dni prespi. Inak mala 3,18 kg a 48 cm. Bohuzial stratila dost, dnes mala 2,95, ale ved dufame, ze to pojde hore.#
Vsetkych pozdravujem!
8. únor 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj, a este par slov k nemocnici. Personal velmi mily (az na niektorych), sice ich tam bolo zamestnanych asi 500 takze furt nejake ine tvare prichadzali, vela intimity si tam clovek neuzil, lebo kazdu pol hodku niekto prisiel ci ca va atd. Ale naozaj sa snazili,hlavne pomoc pri kojeni, lebo propaguju metodu skor kojit ako UM, ale tak zatial sa u nas neda. Co bolo priserne bola strava - jaternica, klobasa, vyprazana ryba atd. Napisala som to aspon do questionnaire.
8. únor 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk!

gratuluju k miminku! :slight_smile:

Jo tys tu stravu měla pár dní ale já čtyři měsíce.. :confounded: :grinning:
držím palce at se zadaří s tím kojením!

snad ti tenkrát došly ty plíny co jsem ti poslala, snad vám budou k užitku...

ahoj
8. únor 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby ukecane.....

kulicko osteopath je uzasna vec , naozaj ti odporucam...,; ni eje to liecitel... su to normalni doktori so specializacou ,na kosti v jednoduchosti ale diplom maju, len nie su uznani secu... ale vedia robit zazraky tam;kde medicina nezabera...
oni vatsinou robia maly tlak na kosti , tam kde to treba a hlavne u babatiek to robi zazraky...
uz zacinaju byt aj na slovesku , ale malo

karol strasne, to ves byt poctivym tu sa nevyplaca..

hanuk este raz blahozelam.. teraz uz vies rozdiel medzi klinikou a nemocnicou,ten pokoj; ten je len na klinike...
hlavne ze ste zdravi, a ta vaha neboj pojde len hore.......
8. únor 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://rozpravky.wz.cz/aktivity/index.php

tu mate , aktivity ak sa nudite; su naozaj dobre, ak uz vam dochadza fantazia..
8. únor 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, zlatíčko, to ma mrzí, že pôrod dopadol tak otrasne.. kurva, čo sa to v tomto štáte deje, že musia na viac než polovicu pôrodov používať kliešte? To predsa nie je normálne! :frowning2: A neverím tomu, že na to epi nemá vplyv.

Zo srdca gratulujem k bambulke a nech vám robí len radosť :dizzy_face:
8. únor 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, tak kdepak mas fotecky?? Sem s nima!

Jinak me taky mrzi, ze porod a jidlo byl otres. Ale uz je to za vama, tak snad uz dobry ne :slight_smile:
8. únor 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, uz som na teba myslela,ze ci uz ste doma. No teda, nic moc zazitky.
Erika, co som si vsimla na ceduliach tu u nas, tak nie kazdy osteopath je aj docteur, jasne, ze ked je aj docteur, tak je to len + pre neho.
Viete, co mi nejde do hlavy? Ze ked tu to je take skvele, aj mnoho inych veci, tak preco u nas nie je o tom nikde ani zmienky?
ta nasa nounou je inak psycho, ja raz neviem, co si o nej mysliet :confused:
8. únor 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joj, kočky, ja mám z tej prekliatej CAF také nervy!!! celé dopoludnie sa im snažím dovolať, ale "nos conseillers sont actuellement occupés" :angry: a ako som sa hrabala v papieroch, tak som našla ten zdravotný certifikát, ktorý som poprosila môjho chlapa doručiť na CAF aby mi neprestali vyplácať dávky! Tak teraz neviem, či som viac naštvaná na môjho úžasného chlapa, alebo na úžasnú CAF, ktorá mi to doteraz nedala vedieť... no a vysvetlenie môjho chlapa bolo, že volal lekárovi, že či to posiela on, alebo kto a lekár mu povedal, že doslova "ce n´est pas necessaire" tak môj chlap si vydedukoval, že to vôbec nie je potrebné niekam doručovať.. tak som zvedavá, ako s nimi zajtra ide komunikovať on :angry:

Tini, nie je vaša nonou francúzska? to všetko vysvetľuje :grinning:
9. únor 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som práve zistila, že tých 22€ je už len allocation familiale (nie allocation de base) a ak mi to spätne nevyplatia a dlhšie sa tu neukážem, tak som zavraždila môjho manžela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no snad to nebude tak horky ne :sweat_smile:
9. únor 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, taky jeste jednou moc blahopreji ! Tak koukam ze jsi mela uplne stejny zazitek jako ja . No ale on na to clovek casem snad zapomene.
9. únor 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk , hezka fotecka , Judit je moc krasna :slight_smile:
9. únor 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek