• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
AHojte,

Hanuk, este raz blahozelam a malinka je zlatucka :wink:

Tini ja som videla pexeso v Carrefoure.
9. únor 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE , tini co sa deje?

bihan neboj to sa vyriesi.... teda dufam.
9. únor 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Hanuk,tiez sa pripajam ku gratulacie malinkej Judit :wink:
My sme na prekvapenie CAF vybavili rychlo-nemali sme vsetky potrebne papiere,tak nas odtial pekne "vyochodovali" :stuck_out_tongue_closed_eyes: Este ze to mame fakt hned vedla vchodu,tak tam kludne mozeme chodit kazdy den :grinning:
Inak tento mesiac nam dosiel sek za najom a pekne ho zvysili o 20 € :angry: Zmluvu mame na 15 mes,tak som si myslela,ze pocas tohto obdobia sa urcite najom zvysovat nebude a smola....Neplatime sice za najom nejak strasne vela,ale aby ho zvysili bez nejakeho upozornenia,len tak poslat sek uz s vyssou cenou..... frantici :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vcera sme sa boli s malou hrat v zabavnom centre nedala som jej plienku,ved uz ani na von ju nema.Tak som zobrala preistou nahrad.oblecenie,v pripade nehody.No Jasmi sa pekne dva krat vypytala cikat,tak sme boli prvy krat na verejnych zachodoch-vobec som nevedela,ako ju mam dat na ten velky zachod :sweat_smile: Ona sa ale pekne vycikala, a dnes sa pyta cikat iba k nam na zachod :grinning:
Ozaj babule,kolko platite poplatok za vedenie uctu v banke?My mame Banque Populaire,no tento mesiac nam strhli 30 € a minuly mes.25€,tak vobec nechapem za no :frowning2: Asi sa tam pojdem opytat,zda sa mi to nejak vela..
9. únor 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Noooo prepacte za tie preklepy,snad precitate :sweat_smile: Krpec mi tu doslova skace po klavesnici jeje
9. únor 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliki to je divny s tou bankou :angry: za vedeni uctu ja platim asi 4 eura/mesic a je v tom karta, seky a pod.
9. únor 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, mne sa to tiez nezda s tou bankou. Inak banky su sranda, ja mam ucet v LCL a ponukali mi, ze uz aj oni maju tu Livret A, ze okolo 4% urok, chceli ma nahnat. Magori, ale nepovedia, ze ten urok plati len teraz a ze o chvilu sa znizi na 2% :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Inak Evuliki, Jasmin je trieda!!! My sme tiez boli v detskom centre a prvykrat som si nevzala prirucnu batozinu so vsetkymi hyg. pomockami, no viete, ze sa mi tam pokadil, prvykrat sa to tam stalo. esteze tam bola ta ceska kamoska a dala mi ruzovu plenuchu o 1 cislo mensiu, Alex vyzeral velmi povabne!
Joj, tu je uz tak krasne, modra obloha, slniecko hreje a v zavetri na juznej strane doslova pripeka :dizzy_face: mimoza kvitne a rozvoniava :dizzy_face:
Erika, co by sa malo diat??? :confused:
bihan, esteze si prisla na koren veci a snad sa to vyriesi, ked mas ten doklad.
9. únor 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
btw, Bihan, nechcem rypat, ale mame zaktualizovanu tabulku??? :grinning:
9. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, ved si pisala ze tvoja nounou je cudna tak sa pytam co sa deje??

evuliky no tiez sa mi to zda byt vela, len ak by ste prekracovalo dovolenu hranicu tak tam su palky....
pokial dobre si pozries papier...
ale za vedenie uctu my platime 7 daco euro a to je sek a dve karty... :wink:
9. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika ved aj my mame k jednemu uctu dve karty a to hned spoplatnuju na 16.40€ mesacne!Za jednu kartu sme platili 8.20 a potom su tam este kadejake poplatky a robi to spolu nieco cez 30€,no veru sa tam pojdeme opytat...Praveze sme nesli ani do minusu,ani nic :confounded:
9. únor 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je prehnane... naozaj prehnane..
my sme za jednu platili 5 euro a aj so sekom a teraz a dve + ked idem do minusu do 1000 euro tak platime 9 euro asi mesiac ale pred tym to bolo 7 a niekolko euro a do 500 euro limit...

naozaj chod to nahlasit a dost vyhrazne, normalne ten vas chlapik alebo zenska ma v moci vam vratit tie peniaze...

nam sa pred par mesiacmi stalo ze smeprekrocili limit a skoro kazdy treti den si bank abrala 25 , 15 euro no spolu za mesiac to bolo asi za 100 aj daco , nabehla som do banky a chlapik mi vsetko vratil na konto ostalo len jedno spoplatnenie... :wink:
9. únor 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaaj, Erika, ale ta nasa nounou je psychoska, mam u nej zahovoreny flek od juna, este je daleko dovtedy, je to na jednej strane fajn, ze byva od nas 5 m a ze pozna Alexa od narodenia, ale na druhej strane je to taka divna rodinka :zipper_mouth: co vsetko sme pre nich my spavili vramci 'susedskych' vztahov a ona zrazu nemoze vziat Alexa na 1 den, ked viem, ze ma flek... ale uz na to nemyslim, navyse to lyz. stredisko je uzavrete kvoli riziku laviny, bolo to aj vcera v spravach ( Isola 2000 sa to vola). Oni su v podstate chudaci, maju 1 syna, ale takeho s prepacenim krypla z neho spravili...
9. únor 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha uz chapem, tak nic vybodni sa na nu a najdi si niekoho ineho.... i ked to bude tazke... uz mas vsetky papiere k praci, teda uz zacnes pracovat?
ano aj som pocula vcera v spravach, no hroza zase teraz na noc a zajtra je alert , meteo na vichricu + dazd tak to bude horor cez 100KM a ja zajtra idem do nemocnice s patom tak to bude horror.... :unamused:
9. únor 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sa drzte zajtra :wink:
Ja som dnes sla na kazdotyzdenny nakup do casina, MM ostal s Alexom a vazne ho podozrievm, ze mu dal najest salene huby, ked tak sa mrknknite do noveho alba.
9. únor 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte,
malý na chvíli usnul tak píšu..
snad se máte všichni dobře..

Ahoj Eriko a Tini,

jak se vede....
musím si to všechno dočíst

ahojte. :slight_smile:
9. únor 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze moj ako vyrastol ako sa zmnil, teda len bitanstvo mu ide z oci , ale to myslim v dobrom tini!!! vidno ze je to zive dieta... zlaty je... :wink:
9. únor 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc pekne fotecky, Tini. Jo jo, to to leti :unamused:

Meleri, my se mame fajn, me ted malej taky spi, tak tu strasim na netu :grinning:
9. únor 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj meleri, no my sme zatial ok , len s apripravujem psychicky na zajtra zajtra idem do , hopital robert debre, v parizi , na vysledky co sa tyka patovej thalasemie...
konecne uz bolo na case... ja uz to psychicky nevydrzim...

kulicko ahoj strasis to snad nie.. :grinning: :grinning: ; nie ale uz asi si zvykas na maleho rezim ze?

meleri a co ty uz par krat som na teba myslel aze s ati ozvem no nestiham v poslednej dobe je toho naozaj vela..
9. únor 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte,

ahoj Kuličko,

no tak dlouho mi to netrvalo už se budí.... :grinning:

Eriko

tak to držím palce at vše dobře dopadne!

já jsem tež celkem mimo, malý je často vzhůru tak se snažím si s ním hrát, má taky moc rád hudbu tak furt něco pouštím a tancujeme (teda jako já ho mám v náručí a tancuju) a do toho se každý den snažím tu domácnost, ale užívám si to, moc mě to baví..

Jen aby už bylo pěkně! aby se dalo jít konečně ven tak třeba na jedno odpoledne!

už mě to počasí fakt sere... :confounded:
9. únor 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas drobec tiez teraz pekne spinka

Tak to pocko aj mna sere :angry:

Luci u vas ako??Videla som v spravach ze ste tam mali riadnu burku.

Dnes som bola pre papiere v Haltes-Garderies, musime sa objednat k lekarovi a potom tam zacneme chodit. Uvidime ako to bude maly zvladat. Potrebuje byt s detmi, ved on je stale len so mnou. Spociatku pojdeme len na hodinku a ja tam s nim ostanem a potom to budeme pomalicky predlzovat.Ked si zvykne zacnem si hladat pracu.
V sobotu sme boli v centre pre deti, je to velikanske centrum a strasne sa tam malemu pacilo. To sme objavili az teraz,takze uz viem kam mozme chodit ked leje. Super je ze tym ze on je prcek, tak neplati nic, plati sa tam az od 2 rokov.
9. únor 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, tak som bola poriadne nespravodlivá k môjmu drahému :frowning2: trušili mi alloc lebo sme mali vyššie príjmy za minulý rok ako je ich hranica, nie kvôli papieru od lekára.. sa teraz cítim fakt ako blbec...

Ja by som si tiež celkom rada začala hľadať prácu, ale v súčasnej situácii neviem neviem...

ale už mám letenky! :grinning: 28.5. letím na starý kontinent, potom na svadbu sesternice do Prahy a nakoniec na Slovensko.. teším sa!
10. únor 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, jak to, ze jsi nespravedliva? Kdyz vydelal vic, tak to vlastne zavinil :grinning: :sweat_smile:

Jupi, tak to se uz asi hrozne tesis vid? Taky bych jela, ale musim si pockat. Jen nevim estli poletime nebo pojedeme autem, se mi nechce s malym se kodrcat tak daleko... kvuli jeho zadickum. :confounded: Co myslite?
10. únor 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, no.. zavinil.. teraz mi to vreckové bude musieť platiť on :grinning: ale vlastne je to všetko len kvôli prekliatej prémii, ktorú sme dostali, keď sme sa sem sťahovali...mrchy...
ja by som radšej letela... vo vlaku aj pri prestupoch môžeš mať malého stále v šatke... u mňa by vyhrávala rýchlosť presunu.
10. únor 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak to nie si vemi happy :zipper_mouth:
Blani, ja by som letela na tvojom mieste, jednoznacne. Cim s mensim poletis, tym to bude lahsie. Ja poletim sama s Alexom v aprili, a uz sa trasiem, co to bude :grinning: naposledy co sme leteli do Londyna tak vystrajal, nechce sediet priputany, chce pobehovat v ulicke!
Ja som zahajila zahradnicke prace, uz mame 3 dni celkom peken, sice dnes fukal vetrisko. dala som si opravit boticku v Intermarche, takze tak, celkom vydareny den.
10. únor 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Dakujem pekne za gratulacie. Mame sa fajn, jediny problem je ze mam dost bolesti tam dolu ako keby som jazdila na bicykli tyzden. Jazva je v poriadku, povedali, ze sa dobre hoji, tak neviem, ci to nie je tymi kliestami, ze mi tam nieco vnutri pokafrali alebo co. mate niektora s tym skusenosti? Ako dlho to asi bude boliet?
S tym kojenim sa to uz ukludnuje, mame trocha koliky, ale ved nemoze byt vzdy kaviar :slight_smile:
10. únor 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, tak si napis porodni babicce a nebo brnkni svoji SF :wink: A jeste sem supni nejakou fotecku Judit jo? :slight_smile:

Bihan, checht, jsem si prave naobjednala spoustu bambusovych ctvercu :sweat_smile: Jsem zvedava, kdy je budu mit :frowning2:
10. únor 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja bych taky radsi letela.
Poprve jsem s Leou letela sama, kdyz mela 2,5 mesice, nejprve nas autem vezl tchan do Beauvais, cca 6h, pohoda, delal mi prestavky na kojeni a prebalovani :grinning: Ty necele 2h v letadle utecou rychle, a pak presun z letiste domu to je 2h autem ani ne, to taky jde.
Nase dalsi cesta byla jeste lepsi, kdyz mela Lea 5 mesicu, jela jsem s ni sama vlakem, v Parizi metrem, autobusem do Beauvais, letadlem, a pak jeste autem az domu... ale taky jsme to perfektne zvladly ;)) neni se ceho bat.
Horsi uz je to ted, kdy uz je velka, takze cestu ani nahodou neprospi, chce si hrat, cist, povidat, behat, je to o hodne narocnejsi, ale da se i tak, niceho se neboj :wink:
10. únor 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk, me bolel po porodu cely spodek minimalne 2-3 tydny, co si tak pamatuju :frowning2: taky kleste, no.

U nas byla vcera zuzo vichrice. Dneska to uz nastesti bylo lepsi.
Rano jsem vezla Leu do jesli, a v poledne, kdyz jsem si pro ni byla, ta potvora mala delala sceny a nechtela jit domu... Jsem ji tam naprosto nevychovne slibovala cokoladky a susenky jenom kdyz pujde... Jeste ze mi tam nikdo z tech bab nerozumi :grinning: Stejne to nepomohlo, tak jsem ji nakonec sebrala, neoblecenou neobutou ji nasilim narvala do auta, no des :grinning: trapas... ach jo :sweat_smile:
10. únor 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak to budu muset prekecat manzu, ze teda letadlem a prekecat tchyni at nam pohlida psa :sweat_smile: Jejej, to teda bude :unamused:

U nas byla taky vichrice (no my vlastne nejsme od sebe zas az tak daleko ze :sweat_smile: ) a meteo rikalo, ze dneska jeste mela pokracovat, ale uz nebyla. Nastesti. Uz jsem planovala, ze nepujdu na rééducation de la périnée. Musim dycky s malym a to bych si za tak silnyho vetru teda nelajsla.
10. únor 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, určite sa prihlás na reeducation de perinee.. lekár ti vypíše papiere k SF alebo ku kynesiterapeutovi.. ja som to teda zanedbala :sweat_smile: ale nemala som absolútne žiadne bolesti, žiadne problém s močom, tak som si zhodnotila, že to nebudem potrebovať. Už roky cvičím denne svaly na posilnenie panvového dna, ale po druhom pôrode budem reedukovať :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, potom budem v máji pýtať tipy ako zabaviť 1,5 ročné dieťa na dvoch následných letoch.. ma z toho asi klepne :sweat_smile:
11. únor 2009 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek