• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Jani ja mam so zehlenim kosiel pokoj az do buducej stredy, tak sa tesiiim :slight_smile:
11. únor 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
a u nas vyzehlila sikovna tetuska vcera. joj, aka som rada, ze ju mam, na 3.pokus to konecne vyslo.
11. únor 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
este nezehlim - este sa mi neche :grinning:
11. únor 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini neprovokuj :grinning: Ja to tak neznasam a Franck ich nosi kazdy den :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posli Tini ona ma sikovnu tetusku
11. únor 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved kosela nie je zajac, neutecie! :wink: nevies, od koho to mam???
11. únor 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
viem od koho :wink: , ale uz minule isiel v nahradnej, tak si toteraz potrebujem "vyzehlit" :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pekne zehlenie a ja uz idem do hajan, dobruuu
11. únor 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, no vidis, ty mas sikovnou tetusku na zehleni, takze mas cas na kuteni :wink: Uz jsem na to prisla :grinning:
Neee, ja fakt doma nic spravovat nebudu, za prve mne to nebavi, neumim to, a az bude uplne nejhur, pokud to neudela chlap, tak maximalne zavolam nejakeho udrzbare, zatim jsou to jenom takove malickosti, bez kterych se obejdem :wink:
11. únor 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini ale no tak, se necerti :sweat_smile: Jasne, kazda mame jine zkusenosti. :wink:

Teda dneska jste toho ale nakecaly. Me konecne uslo dite, tak asi toho vyuziju a pujdu taky do hajan.
Jinac mam doma manzu taky skorokutila :grinning: Ale kdyz se do neceho uz pusti, tak to uz i dodela. Tak to je celkem fajn.

ja se loucim a preju vam krasnou dobrou noc :slight_smile:
11. únor 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cau holky,

jak se máte? Já nic moc...bují mi řasa v akvárku tak nevím co s tím. snažím se bojovat jak to jde ale nic moc...rybkám se ale daří no a to je asi hlavní....

zítra čeká Sama krevní test, takže už se na to psychicky připravuju jak bude plakat....má tu anémii a je hodně bledý..prý je to tím že kojím..

tak si říkám nakonec na co t okojení je když mu musím každý den dávat vitamíny, jednou týdně nějaké tuky a ještě k tomu bude tedkom brát železo??
12. únor 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my taky davame kazdej den vitaminy, ale ty se davaj snad i s UM (v porodce meli 2 ruzne flasticky a kladli nam na srdce, ze tu oranzovou a ne tu zlutou :grinning:)
a zelezo beru ja, takze malymu to jde pres kojo taky.
No drzim pesticky at to neni tak horky
12. únor 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, proste nejake vitaminky sa musia davat pre miminka, je to tak a nezmenis to. Ved to nie je nic strasne :fearful: ako kulicka si davaj to zelezo ty a to sa spravi, neboj!
12. únor 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri - aj ja som davala zelezo popri kojeni :wink:
neskor nam pediater povedal, ze uz nemame davat, kedze pili aj UM a to je hodne obohatene prave o zelezo, ale pokial kojis, zelezo je velmi potrebne pre spravny vyvoj mozgu - preto aj deti po 1 roku by mali pit to mlieko croissance, kedze tam je vela zeleza :wink: - takze kludne pokracuj s kojenim a aj s vitaminmi - ved materske mliecko je to najlepsie co syncekovi mozes dat :slight_smile:
12. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já železo beru už od puberty... :unamused: a tedkom ho beru ještě víc..no a i tak to má tu anémii..

no snad se to spraví.

:slight_smile:
o tom mlíku croissance jsem slyšela..ale když budu pořád kojit tak to snad nebudu muset dávat?
12. únor 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne, ze nie, to az ked prestanes kojit, tak mu ho budes davat :wink:
12. únor 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
plánovala sem kojit do roku a půl, pokud bude pořád mlíko...
takže pak pořád pije speciální mlíko..já měla za to že už může normální... :zipper_mouth:
12. únor 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, radšej si nič neplánuj :wink: Ja som najprv plánovala do pol roka, potom do dvoch rokov a nakoniec sme do dotiahli do 10m :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci a Jani (keďže len vy máte väčšie dievčatká), ako striháte vlasy? Doma či u kaderníčky? Včera som Sáru trochu ofikala, ofina ako igráčik, dnes som to trochu doladila, ale teda nie je to žiadna výhra... čo vy?
12. únor 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,
no jestli mlíko vyschne tak je konec, to je jasné... :grinning: uvidím jak to půjde...

no ten můj je Samson, ten bude mít vlasy dlouhé, žádné stříhání, to až Dalíla...
12. únor 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, bihan, ja striham josha sama, a teda uz ma dlhe vlasky poriadne.. ale ofinu este stale nie, robim mu copiky... :grinning:
12. únor 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ojooj,vy tu o vlaskoch...Bihan co by som ja za to dala,keby som ju uz mohla aspon trosicku podstrihnut :sweat_smile: Holky nie je to uz divne,ze to moje dieta stale nema vlasky?Jedna znama ma dcerku,ma uz 6 rokov a ma asi 2cm vlasky :frowning2: Chodia po doktoroch,kade-tade a nikto nevie zistit preco jej absolutne nerastu....Snad to nestretne aj nas.... Jasne ze vlasy nie su najdlolezitejsie,hlavne nech je zdravucka,ale ked ja by som ju tak strasne chcela cesat,robit copiky....A viete co som kupila uuuplne prvu vec do vybavy-hrebienok a kefu na haro.No este dnes to mam pekne orginal zabalene :grinning:
12. únor 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki.. tak my sme tiež mali kefku medzi prvými a snáď do roka sme ich nevyužili, ale MM raz tak dobehol zo supermarketu, ledva mi začalo rásť bruško, tak vraj pre miminko.. to bolo také milé :dizzy_face:
Ja myslím, že sa ešte báť nemusíš.. niektoré decká majú teraz ledva prvé zuby :sweat_smile: Keby sa to ale nezlepšilo do 2r, tak by som možno začala niečo skúmať.

No.. preto som sa pýtala na dievčatá, lebo u chalanov sa to predsalen ľahšie strihá... sáru sme prvýkrát strihali strojčekom, ale mala to hrozne krátke, tak teraz som ju prestrihala nožnicami, ale asi jej to už nechám narásť (ja zase sponky a copíky vôbec nemusím :sweat_smile: hlavne fontánky) a potom sa to bude ľahšie aj strihať.. snáď

Meleri, mne prameň stále nevyschol, ale mladá sa jedného pekného rána rozhodla, že už nechce a bolo po dojčení.
12. únor 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan dam ti josha a uvidime c ho ostrihas stale otaca hlavu no hroza... :angry: :grinning:

inak som s vas sklamana, okrem janky a tini ste na mna zabudli co sa tyka poistnia na slovensku... :wink:
12. únor 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - ja strihavam doma vo vani (teda na mokro, ked sa kupe - aspon sa mi ako tak prebavia :wink: )
aj som uz pozerala na tu moju, ze by ju bolo treba podstrihnut - ale tiez ma na hlavke iba take paperie ale to, co ma - uz jej narastlo a tak by som ju chcela tak poludstit - no ale mi pride, ze je tu este stale zima - tak to necham asi az na marec-april - evuliki neboj sa - u nas do roka a pol tiez nejako vela vlasov nemala - to nema sice ani teraz :grinning:, ale to, co malo co ma, ma dlhe :sweat_smile: - fotky v albume su z leta (ked mala rok a 3-4 mesiace)

inak dnes som sa vratila z caf (celkom dobita, isli sme totiz v snehovej fujavici :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a tak nic nove som sa nedozvedela, akurat mi potvrdli tie vcerajsie vypocty (tak to nech mi niekto vysvetli skade maju tych 50% :angry:) , pretoze, ked som si preratala sadzby - tak dvaja zarabajuci SMIC nemaju narok na plnu davku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a padnu do nizzsej sadzby - a navyse pokial su ludia zosobaseni, tak su tu v davkach strasne znevyhodneni :angry: a to iste plati ak aj dvaja pracuju :angry: - a akonahle dvaja pracuju a maju skoro priemerne platy (cca 1800 na jedneho - tak to uz potom nemaju narok na takmer nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - no fasa - nechapem tento system - najlepsie asi zazelat si dobre platy a vykaslat sa na caf :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. únor 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla - ani my necopikujeme a nesponkujeme - po prve nema nam to na com drzat :grinning: a po dalsie, si na hlave nic nenecha :angry:
12. únor 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani tych 50 % to je z dani.. nie.. a to uvidis az na dalsi rok.. :wink:
12. únor 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako z dani?

co mi vraveli nounou a svagrine, tak ze im caf preplatila minimalne 50% kazdy mesiac a ze na konci sa este nieco zaratava v danovom, teda, ze z toho, co ty platis nounou - tak z toho, ze uz neplatis dane - takze ja som to takto pochopila :sweat_smile:
12. únor 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka normalne caf zalezi ci mas assitent materenlle alebo, nounou domicile... v tom je rozdiel...
a nepreplaca kazdemu zalezi kolko clovek zaraba...a kolko berie aj ta zenska, ako plat...
eda ak assitent maternelle.. ak prekroci 40 euro na den tak ti caf neda ani fuk.. :wink:
12. únor 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika - nezabudli - ale ja som napr nikdy nenavstivila lekara ani lekaren s tou kartou (vsetko som si nechala predpiat este tuto a doma sme chori neboli )- takze o tom nemam ani sajn :sweat_smile: :slight_smile:
12. únor 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
a 50% z dani sa odpocita kazdemu, pokialzamestnava takto.. teda na dalsi rok si urobis danove priznanie a teraz napriklad platite 2000euro tak na buduci len 1000 euro :wink:
to je len priklad....

ciastky od caf su rozlicne, naozaj zalezi od platu niektori rodicia nedostanu nic, nemaju nato pravo...
dam ti priklad moja znama, mali nounou partage.. platili jeje 1400 spolu teda kazdy 700 euro caf jej stahovala 270 euro mesacne na charge social.. ale od caf nedostavala nic namela narok takze mesacne vycalovala 1000 len platobnym ukonom automaticky a potom este , bolo aj pre nounou charge nourriture...
tazke mesacne ju to stalo dost.. a stale mi opakoval pre mna to bude , naozaj vyhodne od buduceho roku , na daniach tych 50 %
12. únor 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek