• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
dakujme si zlata , aj ja to tak spravim ale clovek nikdy nevie??
dakujem.. :wink:
12. únor 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
praveze sa nas na plat nounou nik nepytal :frowning2: :angry: - akurat mi ukazali taku tabulku, podla ktorej su iba tri moznosti - hranice su 1600 a 3560 na mesiac a na rodinu :unamused: - takze ked som to prepocitala - tak pod spodnou hranicou su bud iba famille monoparentale , alebo rodicia zarabajuci menej ako 800 €mesacne na kazdeho (a tym vyjde navyssie preplatenie) a ta horna hranica je cca 1800 na rodica :unamused: (no a tym vyjde uplne nic (najekych 80€ na mesiac na strazenie dietata u nounou) - a ak som dobre pochopila - tak pri garde a domicile su tie iste tarify :sweat_smile: (citam to tu z takej mudrej caf brozurky, ktoru som dostaladnes ako darcek :dizzy_face: )
12. únor 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
normalne sa ta pyta, pretoze pri assitent maternelle je to fakt ak prekroci 40 euro na den tak ti nedaju nic... precitaj si , neake stranky co s atyka nounou , teda ja ti nieco hodim..
a normalne sa ta nato musia pytat pretoze caf vyplaca charge social assitent maternelle.. je to kopmlikovane, alme je toho naozaj vela, samotny frantici sa tomu nerozumeju ver mi.. :wink:
12. únor 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasla som to - suma je 42,20€ par jour et par enfant garde (plati to od 01/01/2008)
12. únor 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ona isla hore...
ja mam toho vela ale dam ti to neskor josh ma cez 39°C nehnevaj sa :wink:
12. únor 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
preco by som sa mala hnevat? :wink: - praveze naopak :wink:
fepem poznam - museli sme si nastudovat pred tym ako sme mali RDV s nounou :slight_smile:
12. únor 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte holky,

Eriko, tak to ja ti ale neporadim :grinning: No aspon ze janka ti tu neco napsala.
Jinak teda chudak Josh, uz zasejc horecka :unamused: Tak at je brzo fit!
Ja se pujdu zitra zeptat na crèche parentale. Me se ty nounou nejak nelibej :confounded:
12. únor 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,
zatim jsme vlasky strihaly vzdycky u kadernice. Ja bych to zvladla urcite, ale trvalo by mi to dlouho, nemam v ruce ten cvik, zatimco kadernice udela smik smik a za 5 minut to ma hotovy ;) coz je doba, kterou Lea vydrzi maximalne sedet, pak uz ne ;)
Zrovna predvcerem jsme byli u kamaradky v salonu, jenze tam zrovna byly pred nama dalsi 2 babky, byla ve skluzu, Lea se tim cekanim zacala nudit a bylo zle, uz se pak ostrihat nenechala :unamused: Tak mam novy sestrih aspon ja :grinning: a s ni tam musim sjet znova ale nekdy fakt az bude mit prazdno, aby ji stihla ostrihat nez se rozkouka :grinning:

S tema nounou atd nemam vubec zkusenost, kdo co a jak proplaci :sweat_smile:

Blani, co to je creche parental? Je to neco jineho nez obycejne creche? Se asi blbe ptam, ale ja fakt nevim :confused:

Zitra jsme vsichni cesi pozvani na vecu, k jednomu klukovi (cechovi) do Nantes, se tesim ;))
12. únor 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci crèche parental je jako normalni crèche az na to, ze misto asistentek tam hlidaji rodice. Takze jednou za tyden/14dni tam proste jsi na den s ditetem ty. No samo je tam sefka profesionalka. Tak asi tak.
12. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika skore uzdravenie Patovi.

My si na prve strihanie pockame este asi rok. Nas drobec je stale holohlavy a este stale bez jedineho zubka.

Jani ty si si ten sneh vcera privolala, tym ako si Tini pozyvala k vam na lyzovacku :wink:
12. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, tak to jsem vubec netusila, ze existuje neco takoveho.
Lea chodi tedka jednou tydne do normalni creche, a v zari uz pujde do skolky... To je sila, jak to uteklo... :sweat_smile:
12. únor 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosim vas,aka je tu podmienka na prijatie dietata do skolky?Je to ohranicene vekom,alebo dieta musi byt sebestacne?Dakujem
12. únor 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliky, myslíš do škôlky alebo jaslí? Do jaslí nie sú obmedzenia vekom, len počtom detí, do škôlky ti ju nevezmú kým nemám min. 2,5 a aj v tom veku ju môžu odmietnuť, ak majú plno.

Luci a koľko platíš za detský strih? ja ani nemám veľmi odvahu ísť do salónu, keď za môj posratý strih som platila 55, tak ak mi zabijú 20 za tých 5 vlasov, čo má sára na hlave, tak ich asi niekam pošlem.
13. únor 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evul, ja myslim ze je berou od 2,5 roku a podminky jsou ze je dite bez plin (coz my jeste nejsme, doufam ze v lete uz budem) ... dalsi podminky zatim nevim, oficialne se teprve pujdem zapsat, neoficialne uz mame zjistene, ze tam nemaji hodne deti a misto by byt melo... ;)

Luci, ja te kamosce nikdy neplatim za Leu, vzdycky jen za sebe. Ona ji ma fakt za 5 minut strihnutou, tak nic nechce.
Za sebe platim - myti, barva, strih, brushing - 44 a bez barvy jsem tedka platila jen 14 (myti, strihani, brushing)... Celkove neni draha.
Myslim ze detsky strih by mel byt max. kolem 10e, kdyz jim ani nemyjou hlavu a ani nefoukaji... ne?
13. únor 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte janka dakujem, uz je ok, bola to len dvojdnova horucka cez 39 °C, ale uz ma len 38°C tak som rada, bez priznakov;;

evuliky zalezi kam chces dat, ako ti pisali baby, od 2,5 roka podmienka je ze je uz bez plienky... a mat zakladne povinne ockovanie co je tetanus, diphteria, polio....
a potom su statne a sukromne, ..
vo vseobecnosti je zriedkave aby ta nepriali pre nedostatok miesta.. naozaj velmi zriedkave...
tak ci tak ty mas este cas do buduceho roka, zapis je od 15 januara do februra , radnica vzdy vypise , kedy sa kona zapis, a co ti treba ako papiere, teda treba toho dokladovat, dost..
pri sukromnej nepotrebujes nic , len prist sa zapisat, v skolke , mat pohovor u riaditelky a ta rozhodne na mieste ano ci nie, ci maju pre teba miesto....... netreba ziadne papiera...

bihan tu stoji detske ostrihanie od 10 do15 euro... :wink:
13. únor 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem dievky za odpovede :wink: Myslela som normalnu klasicku skolku-na svk je to myslim od troch rokov a taktiez bez plienok.Lebo niekto mi vravel,ze tu vo fr sa dieta zapisuje do skolky este pred narodenim,vraj su tu strasne "tlacenky" do skolky...Tiez sa mi to nezdalo,my tu mame len okolo domu tri skolky,mozno sem tam miesto nemaju,ale zeby bola cakacia doma tri roky.... :confounded: Takze asi este nemusim stresovat a ist uz na zapis,ze jo :sweat_smile:
13. únor 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliky to si zmylila so jaslami.. na tie treba zapis uz ked si tehotna... :wink:
13. únor 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - zapisy do skolok prebiehaju prave teraz (tusim az do maja - kazde mesto to ma inac :unamused: - a je treba objednat sa na mairie :wink: ) - my ideme teraz o dva tyzdne - tak dam vediet co a ako - no zatial som pocula, ze idu zrusit prijimanie uplne malych deti (pod 3 roky v den nastupu do skolky) - co by pre nas znamenalo, ze deti nam vezmu az v septembri 2010 (uplne na istotu to neviem, viac budem vediet az po nasom zapise) - no pocula som, ze male sekcie skolok idu rusit a idu vytvorit platene "uschovne" jardins d'enfants (tusim aj Tini to spominala)
dieta do skolky vezmu, ak maju miesto a ak je dieta bez plienky - potom sleduju aj vakciny
a ako pisala Erika - ten stres je najma kvoli jaslickam, tam je nedostatok miest - skolska dochadzka je (bola) povinna od roku v ktorom dieta dovrsi 3 roky (ale neviem, ci je to tou zmenou, co vysla zac januara, stale v platnosti) :sweat_smile:
no pokial si v regione, kde je nedostatok detu - tak nebude problem ani s jednym ani s druhym :wink:

Bihan - ja by som asi tiez strihala sama (tych 20€ sa mi zda strasne vela :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - viem, ze svagrina chodi s obomi synmi ku specialnemu kadernikov - stoji ju to ce 30€ dieta - ale zase jej synovia maju vlasov na 3 hlavy kazdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: - to by ona doma nikdy nezvladla
a ja strihavam postupne, niekedy aj na pokracovanie (jeden den ofina, potom boky a potom zo zadu, .... :wink: - a za usetrenu dvacku mame chouquettes (mnam :dizzy_face: )
13. únor 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani nie skolska dochadzka je povinna tu od 6 roka teda od zakladnej skoly.. skolka je vlastne pomoc rodicom ale povinna nie je .. ver mi...
13. únor 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
este je vela deti co je , len u nounou, alebo doma, pretoze ich nedavaju do skolky.. ale osobne vam odporucam, pretoze co vsetko beru v skolke teraz , je ako naslovenku v prvej triede...

takze je to priprva do zakladnej skoly... aspon nebudu mat problem potom... takze vam odporucam.. skolka uz davno nie je len na hranie.. len ak tak PS... potom uz je to nabity program...

teda moj je v sukromnej takze mozno to bude tym, je tam zatah... uz teraz.... :wink:
13. únor 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

tak my jdeme na ten odběr krve, no moc se na to netěším..ale aspon se dostanu někam do města a podívám se i po obchodech.. :slight_smile:

teda školky moc neřeším, já bych chtěla do tří let zůstat s malým..a pak stejně bude ještě druhé dítě tak proč by nebyli oba dva spolu doma...já tady v ty venkovské školky a garderie nemám důvěru..jednou jsem na brigošce dělala v té halte garderie....a zážitek mám takový, že tam fakt svoje děti nee. jedině pokud by Samson fakt moc chtěl..

ale jestli bude po mě, tak ho do školky nedostanem...já ze školky měla hrůzu a brečela sem, bábi moje byla v důchodu tak jsem byla u ní a byla sem štastná..a číst a psát mě naučila bábi, i hodiny poznávat a vázat mašličku a básničky od K. J. Erbena (toto bych si aji nechala ujít)...
13. únor 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tvoja svokra si môže pripísať ďalší bodík za stoličkový test.. kamoška čaká chlapca :grinning:

Na škôlku naozaj nie je taká tlačenka, takže zápis stačí v rok nástupu... tu sa to stáva, že odmietnu brať deti pod 3r kvôli plnému stavu.. takže naozaj berú až od 3r.
13. únor 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby aky je ten test docerta.. vysvetlite mi princip... :wink: myslim ten stolickovy..

melery preco na odber krvy ste chorucky??? :wink:
13. únor 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to je test Luckinej svokry - položiť na stoličky nožík a vidličku a prikryť vankúšmi, aby to tehulka nevidela.. a keď si sadne na stoličku s nožom, bude to chlapec, ak s vidličkou, bude to dievčatko.
13. únor 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHA DAKUJEM..... :wink: :wink: :wink:
13. únor 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vida, baba jedna, kdo by to do ni rekl ;)) Obcas ma i pravdu :grinning:
13. únor 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, obcas?? :sweat_smile: tady ji to vychazi na 100% :astonished: :wink:
13. únor 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
škoda, že to nefunguje aj ako predpoveď.. by ma zaujímalo, čo bude ďalšie mimi :grinning:
13. únor 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek