• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
nam dnes strajkoval pc a alexovi sa derie posledny zub, fuha, uz budeme mat konecne pokoj, ale dnesok mame mrzuty a uplakany :zipper_mouth: aj som pisala poobede, ale ked som odoslala, tak mi spadol net. dobre ste to popisali zo skolkami, vlastne by uz mohol na jesen, ak sa v lete odplienkujeme. uvidime, tak zatim pa
13. únor 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to znamená ktorý.. posledný.. koľko je max. počet mliečnych zubov? Sára ich má už 12, chýbajú 4 očné.. ešte polezú ďalšie stoličky?
13. únor 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan pocet mliecnych zubov je 20 :wink:
13. únor 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, tos bihan urco nepotesila :grinning:

se mi to smeje, co :grinning: nas to ceka vsecko :unamused: :sweat_smile:
13. únor 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, moj mmalen este stale len 4 zuby... :unamused: a maju rovnaky vek s joshom... :wink:
takze to mas este dobre..
14. únor 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka aj nas, este nemame ani jeden zuubok ale uz uz to vyzera ze dolne dva vyjdu.
14. únor 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, pekneho Valentina prajem :slight_smile: Ako slavite tento komercny sviatok?
14. únor 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - ja si sama sebe peciem babovku :grinning: - dame si ju spolu s detmi na olovrant a nas tatino vari vsetkym oslavujucim (a mne nema kto navarit :frowning2: ) - vonku teda zase nejdem - zas nam tu fuci a posnehuje, ze sa mi nechcelo ani rano na trh (takze ziadne valentinske srdiecko ani ruzicka nebude (ta by mi chudera cestou domou urcite aj zamrzla :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
inak ak by aj nahodou bol doma - tak to by sme urcite oslavili ako kazdorocne - nijako :stuck_out_tongue_closed_eyes: - nemame radi tento sviatok - ja celkovo nema rada, ked mi niekto nieco predpisuje, ze vtedy sa musi to a to (samozrejme ine su vianoce a narodeniny) ale darcek z lasky podla mna nema vymedzeny den - vsetkym prajem krasny "valentinsky" rok
14. únor 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ju, jani, tys to vystihla krasny valentisky rok :dizzy_face:
No ja se rano (teda rano, v poledne :grinning: ) zvednu z postele a na stole v jidelne na me cekal puget :dizzy_face: :slight_smile: Ale jinak to taky neslavime :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to deň presne ako každý iný :grinning: až na to, že som dnes pol hodiny nadávala v zápchach, minula euro na parkovanie, preliezla všetky prašivé obchody v tomto prašivom meste a nič som si nekúpila... všetky značkové obchody sú také maličké, že sa v nich ledva otočíte a všetky ostatné sú ako naši vietnamci.. bleee :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja chcem nakupovať!!!

Jé.. a na štvrtok budeme mať prvýkrát nounou a konečne si s manžom niekam vyrazím.. :dizzy_face: a ani nebude Valentína :grinning:
14. únor 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby! Krasny Valentin vam prajem. My mame dnes za sebou prvu prechadzku, konecne prestal po tyzdni fukat mistral, takze sme boli v miestnom parku. Mala zboznuje auto a tie nase hrozne krivolake cesty :slight_smile:
14. únor 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte,

tak Sam má kyčle v pořádku a krev jsme taky přežili..tedkom čekáme na výsledky, snad to bude v poho...

pěkného Valentýna přeju..
14. únor 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, prave nam presvistali za domom cyklisti z Tour mediterraneen, boli sme Alexovi ukazat sprevadzajuce blikajuce policajne motorky a ten vsetok humbuk okolo, cyklistov bolo len zopar, ale normalne si sli po dvojiciach a veselo sa pritom bavili, akoby si len vysli v peknu nedelu spravit Nice-Toulon. Ale zase sa Frantici ukazali v dobrom svetle :angry: od piatku su vsade pripravene zatarasy na cesty s velkym oznamom o uzavreti cesty 15.2. okolo 13.00, vsade gendarmerie a to by ste neverili, kolko aut sa snazilo presmyknut rovno do protismeru rutiacej sa kolone.
Bihan, a ta nounou pride k vam akoze navecer alebo ako? Lebo ta nasa vecer neberie, tiez by som si chcela vyrazit s MM a nejde. teraz to pocitujem, ze som tak daleko, ze nie je ziadna babka poblizku na postrazenie...
15. únor 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri tak to je dobra sprava....

tini o ti treba baby sitter na vecer a, a nie nounou... :wink:
15. únor 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
naša nounou príde prvý večer len babysittovať, aby videla, ako to chodí.. ako sa Sára kúpe a tak... nabudúce s ňou môže ostať sama, uložiť ju.. je to mladá kočka (26r) z nášho MC, ona nie je ozajská nounou, ale má to ako občasné stráženie a keď nemá práve prácu, tak je pokojne môžem nechať Sáru poobede... za 8€ na hodinu a hlavne mám tú výhodu, že Sára ju už pozná.
S babysittingom je problém v tom, že to v drvivej väčšine robia mladé dievčatá a ja k nejakej 16r puberťáčke nemám veľmi dôveru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ved to :grinning: ked si predstavim;, co tu tie sestnastky budu vecer stvarat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, ja bych tak kategoricka nebyla :sweat_smile: Obcas i 26 zaba je nevyradenejsi nez 16.
15. únor 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
cajte holky, hlasim 60cm a 6,100 kg :slight_smile:

a jeden pichanec do stehynka :frowning2: buuuuuuuuuuuu
16. únor 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , chudacik maly.... no ma to za sebou..
super pekne miery na 3 mesiace... blahozelam... :wink:
16. únor 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko diky :slight_smile: Jo jo, malej pekne papa a ted posledni dobou i pekne spinka :slight_smile:

no, ma za sebou pouze prvni davku :frowning2:
16. únor 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je super len tak dalej... :wink:
neboj uz vela mu neostava.. co sa tyka vakcin.. zvysok ani nemusis.... :wink:
16. únor 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, davala jsi zaockovat proti meningitidam?
16. únor 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Blani - my sme dali zaockovat proti meningitidam - zevraj je to strasne nakazlive a nasledky su velmi vazne, takze ja som nevahla ani sekundu - navyse co nedavno to 10 ci 12 rocne dievca zomrelo na nejaku blbu chorobu, proti ktorej existuje ockovanie, tak ja uz nevaham a vo vsetkom si nechavam poradit od nasho pediatra (celkom sa mi pozdava - zda sa mi byt taky normalny - ani nie prilis a ani nie malo :wink: )

Tini - presne s tymi opatrovatelkami na vecer je to take hop alebo trop :sweat_smile: - dobre by bolo najst niekoho uz osvedceneho (aj ja nad tym prave uvazujem - lebo raz za uhorsky rok by sme si mohli niekam vyrazit) - no len ako to bude - nasmu Matimu staci ak aj ostane doma sam s MM a ja idem trebars iba po chlieb a Mati beha po byte a hlada ma :frowning2:

nasej susedky dcera (18r a suseda je nounou) zevraj obcas babysittuje, ale iba tie deti, co su na nu zvyknute (teda tie, co jej mama strazi cez den),- tak neviem, ze ci to skusit s nou, alebo oslovit nejaku profi agenturu - najhorsie je, ze tu fakt nikoho clovek nepozna a babky (ako si spominala) su daleko :cry: :frowning2:
16. únor 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka myslis prevnar na pnumokok.. ano, dala som...
janka zomrela na osypky a to je velmi zriedkave.. naozaj velmi zriedkave..

ja osobne som nedala prave na osypky ockovat josha teda ROR.. a nakoniec sa ukazalo ze som ho zachranil apred problemami, je alergicky na bielko.. takze je to kontaidikacia pri ockovani na ROR...
takze ak bud eockovany tak az ked bude mat 12 rokov...
inak ja som mala osypky ako vela s mojej generacie co sme este neboli ockovani... je to ako kiahne len silnejsie..
co sa tyka ockovani avelmi som zmenila nazor.... :wink:
manangitida sa ockuje samostatne... :wink:
16. únor 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, Blani, Titi je kus poriadneho chlapa!
Jzfr, ja by som to asi skusila s tou susedkou, parkrat by prisla k tebe vecer a potom by ste to skusili naostro. Ked je mama nounou, tak u daco aj tusi o detoch a navyse to ani nema daleko.
Ja som dnes skocila k nam do Halte garderie a creche familiale v jednom, sidlia rovno nad police municipale :slight_smile: no teda, nemaju miesto :angry: tetuska si zapisala pro forma moje meno a telefon, 3x si overila, ci zijeme v tomto meste, ale taka divna, na kazdu moju otazku rovnaka odpoved: nemame miesto. a ja som chcela len zhruba informacne, za kolko, podmienky, ze chcem len 2x dotyzdna doobedu a ze im pridem pomoct...a navyse vyzerala ako starsi surodenec tych deticiek, mala tak max. 120cm a teda dost komicky sme spolu vyzerali a fakt som uz mala chut si klaknut pred nu. a ani tie priestory nic moc, take osumela tmava ponura miestnost...
16. únor 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
co som este zabudla :grinning: Alex ma sopliky od soboty, zatial len cire, tak snad to bude len sprievodny znak toho posledneho zubku, zatial sa predral len 1 hrbolcek, takze to bude este nadlho... ale kedze ma statocne upchany frnak, tak som dotrepala vysavac do kupelne a dnes rano si Alex zmonoval hadicky, ja som zapla do siete a vysava si nostek sam! taky je smiesny :sweat_smile:
16. únor 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Tini to musi byt super pohlad na Alexa, Jullian ma tiez sopliky a tiez si tu nasadku strci do nosa ale akonahle sa zapne vysavac tak spusti rev. My to mame asi tiez zo zubkov.

Blani krasne miery :wink:

Nas caka teraz ockovanie ROR, ale pockam kym mu prejdu sopliky a potom pojdeme a potrebujeme aj potvrdenie od lekara pre Halte garderie a potom zacneme chodit na skusku.
16. únor 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, skús rovno creche.. ak chceš len čiastočné stráženie, tak by možno miesto našli..alebo ešte existujú Maisons Vertes - je to miesto pre maminky s deťmi, ale z času na čas aj dieťa postrážia, ak už vie chodiť (čo u vás už je dávno splnené :grinning:).
My máme našťastie jednu fajn možnosť - je to vojenská halte-garderie, máme nárok na dva polni alebo jeden celý, tak sa do toho musím pustiť.. by sme chceli s JY vyraziť na farting al. kanoning, al. niečo iné, čo sa dieťaťom robiť nedá :grinning:
16. únor 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte očkovanie - my meningitítu nemáme, zatiaľ ani TBC, ROR bez reakcie, tento mesiac potrebujeme preočkovať Prevenar. Rozhodla som sa, že nebudem zatiaľ očkovať iné ako odporúčané očkovania, osýpky až ak ich S nechytí do nástupu do školy.
16. únor 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej, bihan, meninfitidu mate, kdyz jsi dala prevenar :wink:
S ROR to vidim taky tak, pokud pred nastupem do skoly je nechyti zaockovat dame. asi
16. únor 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek