• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Adka,preju krasny pobyt na slovensku!! Ja bych jela taky a hned! ;) Ale chystame se v prosinci do Alsace, pak v lednu nekam na lyze, v breznu prijedou nasi,takze my do cech az asi nekdy duben,kveten.
A co vy ostatni, jedete taky domu na vanoce???

Ted jsem teprve koukla na ty koberce,jsou fakt moc hezke. My mame v pokoji koberec a obyvak/kuchyn/chodba dlazbu a koberec jen uprostred 2x1,7m. Nejvic casu ale travime v obyvaku/kuchyni,takze pro Leu mam udelany takovy koutek z penoveho puzzle (mam to v albu) a pak ma jeste takovy detsky "tapis de jeu" je to takova latkova deka,co se natahne kde je potreba,jenze to ji hrozne klouze pri lezeni. No a nejvetsi problem je,ze mi stejne vzdycky odleze pryc z techto svych koutku,takze 150x za hodinu ji beru z dlazby a vracim na koberec/deku/puzzle :sweat_smile:
6. lis 2007 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci - my ostavame vo fr,
domov by sme chceli az niekedy na jar, ked sa otepli - lebo si neviem predstavit cestu k nam (ak nahodou napadne kopec snehu a ostali by sme niekde v zavejoch uprostred kopcov za skrizenymi polskymi kamionmi aj s dvomi babmbuliatkami)
6. lis 2007 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tie Avent poháriky mám aj ja.. už mám namrazených 7 pohárikov mlieka a tajne dúfam, že ich nebudem o 3 mesiace vylievať :sweat_smile:
No, u nás cestovanie zatiaľ neprichádza do úvahy, ale moja mamča sa zastrája, že priletí v januári, len si nie som celkom istá, či si uvedomuje, že by musela letieť do Paríž a z Paríža sem :unamused: A ešte sa bojím, že to bude pre ňu strašne veľký tepelný šok - býva v Banskej Bystrici a keď dobre primrzne, 10 pod nulou je normálka.. tu bude +35 :grinning:
No a v máji mám v pláne cestu na Slovensko na 2 mesiace - už teraz sa mi nechce :sweat_smile:
6. lis 2007 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan- ze by si brala, keby sa dalo cestovat len lusk prstov a sme tam, kde chceme? lebo ja by som take cestovanie teda brala - lebo si ani nechcem predstavovat ako to bude u nas vyzerat s celou tou detskou "vybavickou" no a ked si pomyslim, ze nam bude treba niektore veci dvojmo :stuck_out_tongue_closed_eyes: (jasnacka, ze si vela veci nakupim priamo na mieste - ale aj tak to bude poriadne vela veci :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ja osobne si neviem predstavit cestu lietadlom s dvomi mrnusmi a kopou batozin - tak radsej pojdeme autom - aj ked dlhsie, ale snad pre nas pohodlnejsie - a ak sa nic nezmeni - tak si planujeme urobit taky okruzny vylet :slight_smile: cez Taliansko, Rakusko a naspat cez Nemecko a Cesko - tak uvidime ako nam to vyda (ale k tomu je este daleko)
6. lis 2007 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr a kadial podjete, lebo my sme mali vymyslenu super trasu ale to bolo z avignonu (dolu do marseille, potom smerom na cannes, nice, monaco, san remo a hore do milana, no pecka) a teraz rozmyslame ze z lyonu asi rovno na chambery a potom cez frejus do talianska, tak neviem, mate dake finty ci skratky? som same ucho :wink:

my budeme vianocovat asi tu, kedze minule vianoce sme boli na Slovensku ale tak ma napala kacirska myslienka, skusim ju navrhnut drahemu, ci by sme nemohli vymysliet nieco na neutralnej pode, teda ani u nich ani u nas, no myslim ze toto je uz vopred prehraty boj :sweat_smile: Nevadi, aspon budu vianoce azijskej kuchyne a zartikov mojich buducich svagrov :grinning:
6. lis 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen - este presnu itinerar nemame - ale predpokladam, ze to pojde cez frejus - ja sa do toho nerozumiem a moj drahy neriesi veci vopre - takze :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: - ja sa mu do toho ale montovat nebudem - lebo soferovat bude on, ja zaistim iba dostatok kavy :grinning: a hracky pre deti :grinning:
6. lis 2007 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No konecne mi ide natiahnut konik!!! Ale aspon sme si dobre pokecali s Jzfr, vsak? Az pokym nas nezrusilo alebo co sa to stalo :angry:
Lucija, tak som mrkla na odkaz, vidis, ja blba som kupila bez vrskov, ale este som na to v obchode pozerala, ci to nie je bez vrskov a som si povedala,ze by to snad bez nedavali, ved je to blbost a stalo sa. Na tej tvojej stranke som ale nasla, ze ponukaju sadu 10 vrskov... tak sa poberiem este raz na nakupy.
Adka, stastnu cestu a prijemny pobyt doma! Ozvi sa, ked budes mat i-net. Idete vsetci alebo len ty s malym? A mas pravdu, potom urcite domcek, sice u nas sa o nejkaom spani 'na zahrade' hovorit neda, to prideme z prechadzky spiaci, ale akonahle zaparkujem na terase, hned je hore. Ale bude sa na jar ucit chodit po cistej makkej trave a bude sa tam neskor hrat. Sice nasa pouzitelna 'zahrada' na hranie je tak asi 10x5 m :grinning:
Ja by som sla hned domov, ale odradza ma ta cesta a hlavne fakt, ze do KE to nie je take lahke, z Viedne nic navazujuce, ani z Blavy, cez Skyeurope uz vobec nie a ist autom na 2 etapy z Viedne do KE som zazila v lete a to bolo naposledy. ja si pockam na jar, ked bude opat lietat Nice-Budapest a to mame potom 3.5 hod autom do KE. Jzfr, ja si naopak neviem predstavit taku dlhu cestu s mimcami autom, staci, ze ideme k svokre do Largentiere (Ardeche), mame to 4 hod, tak musime 2x stat a ked nespi, musim cely cas spievat.
Bihan, tvoja mamca je asi taky cestovatel ako ta moja :grinning: Lety bez prestupov uz zvlada, len minule jej vo Viedni vysypali cely obsah kabelky do kosa, sama kozmetika a flasticky, a to sla tak sebavedome, ze ona predsa vie vsetko. Oco sa len smial, ako plakala a ako skoro sla lovit do kosa kremy.
6. lis 2007 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zabudla som napisat, ze uz pouzivame koberec na hranie a je to parada, lebo z neho nemoze spadnut, prave sa mi mota pod nohami, ja si kludne pisem a nehrozi,ze mi v nestrazenej chvili spadne na hlavu. Normalne si asi poobede lahnem na postel, mozno uz docitam knihu a Alinko sa bude spokojne bavit sam na koberci, ale bude ma vidiet, to je zaklad.
6. lis 2007 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tá historka s tvojou mamčo ma pobavila :grinning: tá moja si to asi ešte celkom neuvedomuje, že neovláda ani len angličtinu, v živote neletela komerčným letom (len chartrovým na dovču a to zo Sliača a so Slovákmi) a určite by sa jej s kozmetiku stalo niečo podobné :wink: A nechcem si ani len predstaviť, čo by tam robila, keby ju poprosili vyzuť si topánky alebo niečo podobné, ako sa mi bežne stalo na letisku v Londýne... Tvoja mamča aspoň necestovala sama... no fakt mám z toho čudná pocit, lebo ak sadne na zlé lietadlo, tak ju už nikdy nenájdeme :sweat_smile: :grinning:
6. lis 2007 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini :slight_smile: - za koberec :wink:
no a cesta autom - u nas zatial prebieha uplne v pohode - aj ked nespia - tak su spokojni - no ale pevne dufam, ze im to vydrzi (my planujem sa zastavovat castejsie - a urcite aj niekde na noc - kde budu ozajstne postele a mozno aj trochu pokukat po okoli - ja viem, ze teraz mame hlavu plnu idealov - dufajme, ze nam to aj vydrzi :grinning: )

inak dnes je des s tymi linkami :angry: - to uz ako sme raz zvyknuti komunikovat s ludmi na dialku a nahodou nejdu spoje, tak :angry: :angry: :angry: - sme pomaly ako bez ruky, ze?

lucim sa na chvilku - idem zehlit - totizto uz meskam s muzovymi pracovnymi nohavicami - mali byt uz rano - ale on (zlaty) predpokladal, ze som to vcera nestihla a vecer nechcel, aby som unavna zehlila, tak mi povedal, ze mu bude stacit, ak mu ich nachystam na poobednajsiu sluzbu :slight_smile: - tak idem, aby som to stihla - lebo ako om pisala niekde vyssie - netreba im davat zamienky na hnev :wink:
6. lis 2007 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, ty mas svokru v largentiere? Ja som robila v les vans to je kusocek odtial :wink: svet je dedina :grinning:

jzfr, tak davaj bacha potom na cestu a povies mi ako ste isli, my sa chystame az na bud. rok ale neviem kedy presne. A neboj moj tiez ani omylom neriesi veci vopred, vsak on verra, nie? :grinning:
6. lis 2007 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, Les vans mi nic nevravi, len Montreal, to som sa divila, ked som citala smerovacie tabule.
Jzfr sa uz pari zo zehlicky, tak nebudeme rusit, nech su hlavne katata do prace vyzehlene...
Bihan :grinning: Mojej mamke sme najprv kupili letenku na 9.3., lebo som verila,ze porodim toho 1.3. a to by prisla tak akurat mi pomoct, ale to bola prestupovacia cez Nemecko, ona nemecky ani makke f, anglicky sa uci, ale ucia sa take same neprakticke veci do zivota (napokon ako v kazdej jazykovke). Tak ankoniec bola velmi rada, ze som porodila az 8.3. a kupili sme dalsiu letenku na 26., lebo vtedy bol prvy priamy let v normalnej cene.
Lucim sa, ALex fnuka, ideme spinkat, uz je cas...
6. lis 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikto nic? My uz spime, tak mozem potichu pismenkovat. Pocujte, mate niekto skusenosti s homeopatikom Sedatif PC? To mi poradila moja SK pediatricka. Asi sa spytam na babatkach.
6. lis 2007 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa na to vyseriem!.. kuva, zase som dostala balíček s oblečením pre malú.. včera od Jean-Yvovej sestry - šaty s dlhým rukávom so svetríkom a zateplenými jeanami, dnes dvojo pančušiek pre malú od mamy.. to tým ľuďom fakt nedochádza, že tu máme 30 stupňov a v živote to malá na seba mať nebude?
6. lis 2007 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som sa tiez velmi tesila niektorym darcekom, napr. letne veci vo velkosti, ktoru potrebujeme teraz na zimu alebo naopak, v lete hrube rifle. Tych pancusiek skoda, tu nemaju pre chlapcekov a ruzove mu nekupim, mam 2 z Prahy a su super, lebo je len v pancuskach a body a nemoze si ich stiahnut dole ako ponozky, lebo to je Alexova najlepsi hra.
6. lis 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, moja mama asi fakt nevie čo od radosti so svojou úlohou starej matky a nakupuje ako o dušu.. a mňa serie, že vyhadzuje peniaze, lebo viem, že ich nemá nazvyš.. nedávno mi poslala zateplenú teplákovú súpravu na dvojročné dieťa... už fakt nemám ani síl jej volať, lebo viem, že by sa zase rozrevala :rolling_eyes:
6. lis 2007 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nasi mi to nastastie nerobia, my sme sa dohodli, ze ked pridem ja domov alebo oni ked budu tu, tak kupia, co budem potrebovat. A poslali mi kopu potrebnych veci, latkove plienky, zavinovacku, malu deku, niektore nase lieky atd. Asi je to mamkine prve vnuca, vsak? Mna co vie rozculit. Babka uz ma 80, cely zivot velmi rada strikovala a fakt krasne, ale teraz jej to uz robi problemy, tak poprosila svoju sesternicu, aby urobila pre Alexa nejake veci, tak k narodeniu kabatik, 2 cepce podla mody z 19.st a papucky, a teraz na zimu mi po nasich poslala 2 pletene ohavne ciapky. Tiez neviem, ako vysvetlit, nech si ta teta nerobi starosti, lebo ona ma z toho evidentne velku radost.
6. lis 2007 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja mám od mojej starkej tri páry štrikovaných papučiek.. sú obrovské ako na ročné dieťa (ktoré by ich samozrejme už nič nechcelo) a ako som ich dostala, skončili v šuplíku a asi tam ostanú asi až do sťahovania :sweat_smile: :grinning:
A jasné, mamčino prvé vnúča.. a na dlhú dobu jediné :grinning:
6. lis 2007 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vymyslela som Alexovi prezyvku, ked ma bude zlostit, bude Alfonz :stuck_out_tongue_closed_eyes: Uz vstal, zjedli sme zeleninu s masom a uz sa opat hrame. Verim, ze zalomi tak o 18.00-19.00 a nacerpa energiu na dalsie 3-4 hodiny. Na tie homeopatika nikto neodpisal. pozerala som stranky aubert, maju vianocnu akciu a v nej stolicku, ktora sa mi pacila, sice umelohmotna, ale ta sa mi pacila ako prva, peg perego prima papa dinner alebo tak nejak, zo 160 na 119, co myslite?
6. lis 2007 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini no moj chlap by ta pochvalil za tu prezyvku "za trest", on sa totiz vola Alphonse :grinning:
ale neboj tiez ma za to ze ho tak rodicia pomenovali asi za trest :grinning:
inak si s tym nerobili hlavu oni dali detom vietnamske mena ale v tej dobe im do rodneho listu ako prve meno museli zapisat francuzske, tak romanticky pomenovali svojho prvorodeneho syna po autorovi romanu Lettres des mon moulin, lebo na ulici rue de lettres de mon moulin prave kupili pozemok na svoj vysnivany dom, no a takto to nakoniec dopadlo, moj chlap im je za tento tah "fakt vdacny" :grinning: :grinning: :grinning:
6. lis 2007 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidis, aka romantika :grinning: Mna ako prve pri mene Alfonz napada Alfonz Vrtinozka, moja oblubena knizka z 1.stupna ZS.
6. lis 2007 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a mna alfonz mucha :grinning: :grinning: :grinning:
6. lis 2007 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute - tak s tej zehlicky sa uz doparilo - ale iba na cas :angry: - lebo som zistila, ze ten moj kos na pradlo je asi bezodny - zakazdym, co som tam siahla - furt som daco pokrcene vytiahla :stuck_out_tongue_closed_eyes: (to aby som tam tie ruky nepchala :grinning: ) ale zvladla som to najnutnejsie a ked dosiel domov muz, tak po zehleni ani stopy :wink:

mozem sa aj ja zapojit do diskusii o Alfonzovi? - ja zarubem tak nizsie - lebo mne ako prve napada jedno pohostinstvo - totizto u nas v PP to bolo jedno z velmi vychytenych a asi aj jedno z prvych, ktore mali terasu a zahradu - a tak sme chodili K Alfonzovi do zahradnej :sunglasses: (inak neviem, ci este existuje, lebo som tam dlho nebola :frowning2: - snad hed - ved to bola kvazi institucia)
6. lis 2007 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halo, no presne, ako som predpovedala, Alfonz prave zalomil a cerpa sily, aby zvladol byt hore aspon do 23.00 ! Dosiel manzel domov, dnes nema 'bezny' den, tak je nebezne o tomto case doma, tak som mu ukazala tu stolicku a viete, co on na to? Ze sa nehodi do restiky, nie je dobra!!! :astonished: Ja ho snad niekde nakopem :angry: Inak vraj mame novy Aubert otvoreny v Grasse, tak zajtra nastartujem a ideme omrknut.
6. lis 2007 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ,jasne ze sa ozvem aj zo Slovenska, inak mi letime Brest-Pariz a tam prestupujeme. iny let nemame.ale hadam zvladneme, s Filipkom letim druhy krat tak snad to dobre dopadne. idem len s malym, a priatel pride za nami v januari na dva tyzdne ale pridu aj svokrovci na tyzden, ideme Filipkovi robit uvitanie do zivota :wink: A pises o pancuskach, vies ja som bola v Tape a l oeil, neviem ci aj vy ho mate a tam som malemu kupila pancuchy modre, sice predavacka na mna pozerala ako obarena, tak som jej vysvetlila, ze mi je fuk ze je to dievcenske, hlavne nech je malemu teplo :wink: mi sme kupili stolicku od CHicco Polly double phase a sme s nou super spokojni.tiez bola v zlave zo 160 na 110 eur, ale fakt je super.to je asi nieco ako ta perego.A vy sa kedy chystate na Slovensko?
6. lis 2007 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, my asi az na jar, ked to bude lietat znova do Budapesti. Ale bola by som sa schopna zbalit aj teraz a ist hned! No jo, konecne spime, ja idem nieco debordelizovat a na kute. vsak su pancusky dobre? Ked je chlapec, ma mu byt zima alebo co??? Tak sa hlavne drzte na ceste!
Inak teraz pri zaspavani Alexa postipal nejaky hnusny komar 2x na celo, mne rovno pod nosom a ja som si vsimla az tie 2 stipance.
6. lis 2007 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
aj ja som kupila pancusky - hned u nas v obchode - kupila som dvoje biele (jedno s modrym a druhe s ruzovym motivom) a potom este jedny ruzove a jedny tmavohnede - je sice pravda, ze na tych hnedych su ruzove srdiecka - ale aj dospeli nosia ruzove kosele - a ja osobne radsej obleciem dieta do nevhodnej farby ako ho prechadzkovat super zladeneho s holymi nohami trciacimi z kociara, ked sa mu nohavice vyhrnu (tu som tak videla nejednu maminu) - sice preventivne natiahli na deti ten igelit - ale ze im hole nohy trcali z kocika - ich ani netankovalo!!!
Tini - to tvoj drahy myslel vazne, alebo si uz len z teba utahuje a narocky ti robi napriek? ak tak velmi chce mat stolicku pre restauraciu - tak existuju take prenosne stolicky dokonca polohovatelne (umelohmotne cca 50€ a videla som ich v baby city od Baby moove) - povodne som ich chcela aj pre nas - lebo ti nezaberu vobec miesto navyse - lahko sa pripevnuju na stolicky a su dobre istene - ale drahy sa rozhodol pre tie drevene - v podstate nas vysli rovnako - tak som ho nechala - aspon mal radost, ze detom nieco zaobstaral :wink: )
inak mi tvoj drahy pride, ze uz provokuje naschval a ze hovori cierne na veci viditelne biele a to len kvoli omu, aby ta nastval :angry: - ak je to tak - tak mu urob presny opak toho, co ocakava (napr - ak caka, ze vybuchnes - tak sa zadrz a odpovedz milo a s usmevom - ver toto ho uplne schladi a predpokladam, ze aj strati rec :grinning:
drzim palce
a zajtra daj vediet ako bolo v tom novom obchode :wink: (inak aj ja mam radsej autour de bebe - aubert a bebe9 mi prisli taki nevludni a drahi)
6. lis 2007 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes som zazila sok :astonished: , bolisme na prechadzke a tu je uz chladno ja som mala maleho vo fusaku a stretla som jednu mamicku s babom, mohlo mat asi dva tri tyzdne, bez ciapky a nalahko oblecene a este k tomu v sportovom kociku ako keby len tak pohodene :astonished: Strasne mi ho prislo luto, ved mna dospelu bolela hlava z toho vetra a to mam este vlasy na hlave.a to chuda malinke holohlave :cry: Strasne mi ho bolo luto, lenze toto je na dennom poriadku, co ja vsetko vidim a to som len dve hodiny v meste. nechapem tie matky, hlavne ze oni su v zimnych bundach vyobliekane, kravy jedne :astonished: :astonished: :astonished: A presne aj to ze im trcia hole nohy z kocika, aj minule som videla okolo 7mesacne babo a v kratasoch :astonished: tak to uz je vrchol, a ludia nosia zimne bundy.a najviac ma vie dojat moja cvokra ked sa pyta naco malemu davam pancusky, ze mu bude horuco.a vcera sme boli u svokrovcoch a vravi nech malemu necham len bodinko ze ma doma teplo, a to bolo vo verande. tak ona v rolaku a malehomi chcela vyzliect do bodinka :astonished: Ozaj pytala si maleho na noc, ze aby sme my mla
6. lis 2007 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka aspon vies, ze jej maleho nezveris bez tvoje pritomnosti :slight_smile:
6. lis 2007 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek