• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
aha.. no vidíš, aká som blbá :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ROR ale nie sú osýpky (neštovice).. ROR už zaočkované máme.. teda raz.
16. únor 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
blba nejses, jenom nepozorna :grinning:
hele, a jak to mate s tou stavkou na Reunione? Uz jsi vykoupila kram? :grinning: :pensive:
16. únor 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, osypky su rougeole, teda ROR :wink: si sa poplietla, asi si myslela ze nedas zaockovat kiahne.
Ked tu u nas creche ani nemame, my sme taka mala dedina. jaj, my sa v lete odplienkujeme a pojdeme na jesen do medzinarodnej skolky, privatnej, a ta sa nachadza blizko mojej vysnivanej buducej robotky :dizzy_face:
inak objavila som zase Ameriku, a to konkretne obchod s nabytkom Fly, teeeda, tamby som si vedela nakupit!
joj a ten prevenar je len proti urcitym bakterkam sposobujucim aj meningitidu, ale existuje aj ine ockovanie proti meningitide, ja osobne ho mam, bolo to povinne vramci ARO v Prahe, ale Alexovi ho nedam, zatial nevidim dovod.
16. únor 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zobudila som sa a nespim.. no ako hovorila tini, prevnar je na len urcite, a potom je samostatne ockovanie; na menangitidu, len je drahe, a naozaj nie je potrebne.. ak by sa stalo ze je epidemia, tak vas zavolaju a ockuju , vsetkych ktori boli v kontakte s danou osobou.. :wink:
17. únor 2009 ve 02:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte holky,
tak mame nasi prvni teplotku 39° :frowning2:
17. únor 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Blani, ze by reakce na ockovani?
Jinak ma Titi primo ukazkove miry ;))

Tini, Fly mam taky rada! Taky bych si tam klidne neco vybrala... :wink: Co uplne miluju, obchod s nabytkem a dekoracema "maison du monde". Ted uz strasne dlouho shanim sadu taliru...a nikde nemuzu vybrat takove jake by se mi libily... A kdyz uz se mi libi, nelibi se Yannovi, a kdyz uz se libi i jemu, tak jich nemaji dost na sklade a uz konci dodavky, a tak furt dokola ;)
17. únor 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, jo jo, urcite. V noci nam pekne plakal :frowning2: Tak dostal dolipranek. Teprva po nem az usnul. A ted znova. :frowning2: Chudinka moje malicka :frowning2:
17. únor 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak hlasim, ze jsme byli vcera u te osteopatky. Prohmatala mu panev, krouzila s ni trosku a pry nic vazneho, ale uvolnila to. Toz to uz bychom nemeli mit prdiky :slight_smile: a nebo by mely odchazet samy. Coz se teda deje aspon zatim. No a pak mu uvolnovala lebku :confused: a prej by to jeste chtelo. Taky prej nic extra, ale chtelo :sweat_smile: No spinkal nam jako obvykle po 3h. Ale to muze bejt tim ocko
17. únor 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Takze co mam ten problem, to vobec nie je perinee ale v urovni rectum - mam tam nejaky zapal alebo hematom a preto si nemozem poriadne ani sadnut ani chodit. Tak mi na to predpisali antibiotika, az na to, ze sa sekli a dali mi penicilin, na ktory som alergicka, tak museli do lekarne narychlo faxovat predpis na iny liek. Je to normalne, ze sa doktor nepozrie na moj spis, ked predpisuje nejake lieky? Uz som im neviemkokokrat hovorila, ze som alergicka na penicilin a oni spravia takuto chybu. To uz aby si clovek kontroloval este aj lekarov co robia :unamused:
17. únor 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ako tak pozeram, Lucka ma 19 narodky! Tak vsetko naj naj prajem :grinning:
17. únor 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, a to pozeras kade? :sweat_smile:
Taky preju vsechno nej nej nej :slight_smile:

Jinac teda s tm doktorem, ze se takle seknul, to je teda sila :angry: To bych ho asi honem rychle zmenila. :pensive:
17. únor 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, ja teda žasnem :zipper_mouth: čo sa týka prístupu, tak sú tu lekári úžasní, ale často pochybujem o ich odbornosti :angry:

A ďakujem za prianie :dizzy_face: preto máme na štvrtok nounou :grinning:
17. únor 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, aj mne to cvaklo, preco ma bihan na stvrtok nounou :wink: dnes tu bola moja sikovna tetuska a nejak sme dosli k tomu, ze obcasne rada pride vecer k alexovi! a ze vseobecne do buducna je ochotna mi pomoct, pripadne aj jej mama, ktora neviem, ci je oficialne nounou, alebo len obcasne strazi.
no a ta suseda-nounou ma dnes prenasledovala vonku :angry: ze ci uz hladam pracu, v preklade ci neblokujem zbytocne miesto u nej, a mi vravela, ze od buduceho roku, 9/2010 sa do skolky pojde od 4r, ze tohto roku este od 3 r, co je toto za system???
hanuk, ja sa tu uz nicomu nedivim, hlavne ze si si to vsimla vcas a dali ti ine atb.
17. únor 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, no to je novej zakon Sarkozyho prej. To chce jeste navic zkratit congé parental. Tak to teda nevim, asi prestanem delat deti nebo co, pac kam je ma clovek dat, ze? Kdyz doma s nima bejt nemuze a nikde je nechtej :angry: :sweat_smile:
17. únor 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jeste jsem zapomela poznamenat, ze prej chce taky zrusit vstup deti do jesli v lednu. Ze by jako nechali jen zari. Tak to jsem teda na to zvedava, jestli se nakonec nebudu muset fakt rozkrajet :angry:
17. únor 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to si robíš prdel, nie? to čo so Sárou urobím teda? Jej to tak akurát vychádza.. budúci rok v septembri by mala tesne pred 3r.. to ju mám dať akože do jaslí k malým novorodencom? To nemôžu myslieť vážne :confounded:
18. únor 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Blani - a to o tych jasliach bude platit aj o creche parental?

iste je, ze cely predskolsky vek reorganizuju, ale ktovie, ci to bude k lepsiem, ci horsiemu :frowning2: - zatial sa to velmi priaznivo nejavi :frowning2:

ja som nasla babysitterku - pytala som teda tu nasu susedku - ale chudak dievca ma toho dost,takmer kazdy vikend ma strazenie a navyse je maturantkou - tento vikend ide cca 65km od Lyonu ku detickam, co boli u jej mamky ako prve deti (ale povedala, ze buduci by sa ku nam daloprist, takze som rada, teraz uz iba potvrdit tu restiku :wink: )
18. únor 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, no... bude. Prave tam nam o tom rekli :confused:
juj, to mas prima, ze jsi nasla babysitterku :slight_smile: My se do toho hledani asi budem muset vazne pustit uz ted :astonished:
18. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes sme zasli cestou domov autom do nasej skolky, ale zatial som sa dopracovala len k papieru vyvesenemu na nastenke pri zamknutej brane, ze prave teraz prebieha zapis deti narodenych 2003-2006, tak neviem :fearful: asi tam raz zajdem napeso a skusim sa dostat aj dnu a niekoho oslovit, MM kontaktoval skolku v grasse, no uvidime. zajtra ideme do nice do lek.komory, prave som objavila dalsie info, no pre mna absolutne nevyhodne, hlavne, ze ked som sem dosla, tak boli ine podmienky :cry: je to cele na prd
Bihan, ak sa zajtra nedostanem na net, tak ti zelam vsetko naj k narodkam a uzijte si zajtrajsi vecer :wink:
18. únor 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky,

tak včera jsme měli pekelný den, malý celý den nespal a plakal a plakal..usnul až večer po koupeli a spal do pěti do rána, tak bych si aji odpočinula, jenže zas do toho chrápal manžel..

no jsem ještě ted trochu unavená...

holky tak se mějte moc pěkně!
18. únor 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, musim pochvalit svojich drobcov - vcera krasne siestovali - sice, kym zaspali preslo nieco vyse hodiny, no potom mi to vynahradili - spali vyse 2a pol hodiny (to sa im nestalo uz skoro 2 roky - teda aby spali obaja naraz takto dlho) :slight_smile: (a tak som cely ten cas bola ako E.T. - "appel maison":grinning:

a este vecer boli uplne uzasni - zacali sa spolu objimat a davat si pusinky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
dospelym pusinky na licko este nedavaju - iba poslu ruckou a potom zamavaju (Ana mava podobne ako princezne :grinning: - tak sa na nej vzdy dobre bavim :wink: )

Lucka - vsetko naj naj naj a krasne oslavte :dizzy_face:

Peti - ked Ti maly place a nechce spat - tak ja by som ho mozno okupala aj 2xcez den, ked by mu to mohlo pomoct zaspat :slight_smile: (ale dufam, ze to z predvcera bolo iba velmi vynimocne a ze Samson zase pekne zacne spavat aj cez den :wink: )
19. únor 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - to je fakt na prd, ze takto menia podmienky :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:

ako to bude s nasou skolkou - dam vediet buduci tyzden :unamused: (rada by som, aby nam ich zapisali uz od septembra, alebo od troch rokov - lenze tu asi neexistuju nastupy do skolok v januari :sweat_smile:

inak by fakt bolo dobre, aby deti vzali aspon od pol roka (teda v januari), kedze deti narodene v prvej polovici kalendarneho roka budu strasne znevyhodnene (lebo ostanu vlastne pol roka vo "vzduchoprazne" - nemas narok na "petit" remboursement de CAF a ani na skolku - a predpokladam, ze ste na tom podobne ako my - ziadna babka nemoze prist strazit drobca na pol roka, kym pojdu do skolky :sweat_smile: ), kedze babky este pracuju

Blani tu babisitterku som musela oslovit aj na jedno popoludnie (uplne stresovo), kedze kym sme isli na SECU (zaniest papiere na preplatenie), tak Mati stratil ciapku - strikovanu od mojej mamky a navyse im pasuje k salu a k rolaciku a obaja toto jedine maju rovnake (prsalo a dala som im ten igelit a nic cez neho neni vidno, lebo musom sklopit aj strechu, aby mi drzal na kociku) a velmi som sa ponahlala, lebo prechadzky v dazdi pre mne teda nic moc (ani dazdnik si nemam ako drzat, kedze jednou rukou koc neodtlacim :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - no a to bola prilzitost oslovit ju a tak som si ju "zahovorila" aj na dalsi tyzden (teraz uz iba potvrdit, ze ten vecer bude a pohoda :dizzy_face: )
19. únor 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jani to je hezké s těma pusinkama.. :dizzy_face: no někdy toho fakt lituju že ty dvojčátka nemám..ale co už se dá dělat...

jo jinak malý má tak jednou za týden špatný den kdy moc nejí, moc nespí, prostě je něco špatně, ale pak mi to zas vynahradí..

nevím jak u vás v Lyonu ale tady je moc krásně tak už se třepu jak se najím a půjdu ven....jinak jo, koupat už ho fakt začnem ted každý den, protože ho to moc baví a už vůbec nemá strach jako dříve. akorát teda z velké vany má hodně strach a do malé se už pomalu nevleze... :sweat_smile:

no nic, já jdu rychle něco pojíst a pak vyrazím..

ahoj!!
19. únor 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, ste zlaté, že na mňa myslíte... hrozne si to vážim :dizzy_face: Tento týždeň mám MM doma, tak net veľmi nestíham...
19. únor 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - taj je dobre, ked Ti to syncek vzdy vynahradi :wink:

my sme dnes uz aj boli von - sice z okna vyzera uplne suprovo - ale vonku je to o inom - slniecko svieti ale fuka strasne studeny (mrazivy) vietor, tak sa nedalo byt nejako dlho - akurat co som urobila jeden klasicky okruh a hajde domov :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ak sa vietor este k veceru utisi - tak pojdeme aj ked sa zobudia - lebo naozaj konecne uz neprsi a keby este nefukalo - tak sa bude deckam pacit - najma ak budu moct plasit holuby :dizzy_face:
19. únor 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak si uzivaj cas s rodinkou - to je to najlepsie investovany cas :wink:
19. únor 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte; janka len som ti chcel apovedat, ze ano neda sa ist od januara skolka zacina od septembra a samozrejme su prazdniny kazdu chvilu, ako aj letne..
ale pre deti narodene zaciatkom od januara ja ta detska zahrada.. aspon v patovej skolke to takto funguje.. :wink:
jardin's enfant..

takze ja len tak na rychlo..
19. únor 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, baby prosim vas dozvedela som sa ze ked mam odporucenie od vseobecneho lekara tak na gynde neplatim za vysetrenie napriek tomu ze nemam mutuelle, co je na tom pravdy?
no a este jedna otazocka: boli ma v podbrusku a objednali ma na 14.4.- NAJblizsi mozny termin :grinning: akoze co s tym?cakat ci povedat ze zomieram? :grinning: :unamused: katastrofalny stat.....vdaka
19. únor 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
gijar ak ta to velmi boli musis ist na pohotovost. :unamused:
19. únor 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
pheva- nie vobec nie velmi, je to skor take obcasne tahanie, mozno je to len natiahnuty sval z posilky, prave preto to nesurim, bo neviem ci to je vobec gyn. problem ale myslela som, ze ma objedna tak o 2 tyzdne....a nie 2 mesiace :unamused:
19. únor 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek