• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Ahojte francuzky :dizzy_face:
Velmi sa tu neozyvam, kedze ani nemam co pisat :sweat_smile: a niekedy sa mi na net vobec nechce... :sweat_smile: Obcas si vas precitam, ale tak napr ku skolkam toho velmi nemam co povedat. Tu je to podla mna o to zlozitejsie, ze su asi 2 skolky v meste, tak clovek velmi nema na vyber. A o jasliach ani nehovorim, tie su len jedny a tym padom sa tam da dostat snad iba cez znamosti :confounded:
Este som sa chcela vratit k jednej diskusii co ste tu mali ohladom preplacania Secu. Lebo tie palky ze 100 eur za USG sa mi vidia hrozne prehnane. Ved od 6mesiaca je vsetko na 100% nie? Ja som napr bola na tej morfologickej ekografii v 22 tyzdnoch a neplatila som ani pol centa.... a to mi spravil dokonca aj 4D :sweat_smile: No na nieco je ta korzika mozno dobra.... :grinning: :grinning:
21. únor 2009 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
No a tiez mi robi moj lekar USG pri kazdej kontrole :wink:
21. únor 2009 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
4G je doplnkom každého USG kabinetu.. to nie je ako na Slovensku, že si musíš doplácať.. a za každý USG sú iné tarify.. ten prvý a tretí sú lacnejšie ako druhý... kým som chodila v Loriente na kliniku, tak som mala lekára, ktorý mal zluvné ceny, takže som nedoplácala ani F, ale tu sú všetci lekári tak predražení, že ten USG kabinet si určuje "dépassement d´honoraire", ktorý mi mutuelle neprepláca, take som cvakala zo svojho.. a mala som smolíka, lebo lacnejšie by mi to nikto neurobil.. ani v nemocnici, lebo tam by ma nevzali, keďže som tam nebola nahlásená od začiatku tehotenstva... no jednoducho super systém..
21. únor 2009 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan no ale ja som bola prave na ten druhy... :sweat_smile: a neplatila som vobec nic, proste mi len dal papiere a dovidenia tak nechapem. To si kazdy robi co chce ci ako? :confused:
21. únor 2009 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
karol nie, len berie, ako preplaca secu, ak berie viac ako secu tak platis.. na mojej klinike stala, 2 ultrazvuk, 120 euro co je vela, oproti normalu.. teda s ceny secu preplac nieco, viem ze som platila 60 euro nieco tak.. alen mam stastie, z emoja mutuelle ide, na neobmedzeny sumu.. takz emoje stastie, ked si zoberiem len anestezist bral , za zakrok 9OO euro pri porode.. a to je len anestezist, keby som nemal adobru mutuelle taks a nedoplatim, ako aj ultrazvuk...
dnes som zacvakala, 34 euro za jsohove analyzy, na alergiu.. este ze to posielam do mutuelle... + , za , necker; som zacvakala za vsetko 50 euro a to je nemocnica.. takze uz teraz mi dlhuje mutuelle velke prachy.. :wink:
21. únor 2009 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja mam z toho vseho pocit, ze si to kazdy doktor dela jinak, tak nejak po svem .. ne? ;)
21. únor 2009 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
presne tak..je to na tebe zistit si predom..ja osobne sa vzdy pytam do predu , len raz som sa popalila, s ich , tarifami uz druhykrat nie..
21. únor 2009 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte - aj ja si myslim,ze si tu kazdy kona inak a nielen lekari - ved ked si spatna pemietnem, o com sme si tu pisalo ohladom secu, anpe, skolok, jasli garderies, atd atd - tak naozaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ja som vravela, ze ked skoncim konge parental, tak idem na doktorat z rodinneho prava:grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
inak co sa tyka lekarov - ja som mala stastie na takych ako bihan (teda co sa ceny tyka :stuck_out_tongue_closed_eyes:)

s MM nas vytocili pracovne a kolektivne zmluvy - podla mna ich tu maju viacej ako profesii - ved napr iba pre restiky su min 4 conventions collective :stuck_out_tongue_closed_eyes: (to sme skonstatovali, ked sme spracovavali PZ pre nounou - tak najstrucnejsie znenie malo cca 12 stran - a napr moja, ci jeho PZ ma cca 1,5 strany :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
21. únor 2009 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
inak coho na tomto ich kocurkove najviac obavam je, ze aj ked kazda robime tak ako nam na danom urade povedali (aj ked casto kazdej z nas vzdy povedali z toho isteho uradu ine :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a nakoniec nam za par rokov pride doporucena farebna obalka z tresor public,alebo inej postrasovne, ze sme tam a tam hento a tamto porusili a nepravom sme narabali s .... a ze ked do konca mesiaca neuhradime statu uslu skodu, tak .... (MM sa to uz stalo 2x - raz za slobodna a raz uz ked sme boli svoji - a to pritom ani raz nic od nikoho nic nepytal - iba podal danove a potom nastal sialeny administrativny kolotoc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no uz mam po nete - Mati si cvikol prst pod suflikom :frowning2: - a dnes toho bude urcite viacej, kedze mi spolu pospali 30' - Mati 5 minut v kociku, ked sme sa vracali z trhu a Ana aspon chvilku doma, no zobudil je drobec, kedze mu bolo samemu otupno :angry: :sweat_smile:
21. únor 2009 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
jasné, že si každý robí, čo chce, účtuje si koľko chce, mutuelle si platí koľko chce (teda tá naša debilná).. posraté kocúrkovo :rolling_eyes: a to je kocúrkovo aj kvôli najmenšej debiline.. na lekárov si aj ja dávam pozor a vždy si zistím dopredu, koľko pýta za konzultáciu.
21. únor 2009 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
nech zije toto kocurkovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja som dnes dostala po dlhom case 'dobre' spravy ohladom mojej pozicie tu, takze beru aj cudzincov za smiesny plat, za ktory sa frantikom nechce pracovat v nemocnici. jaaaj, bude sranda, no kazdopadne budem musiet zacat v normalnej sockarskej nemocnici, kde sa aspon nebudem bat, ze ma zazaluju za zle pichnutu kanylu :grinning:
21. únor 2009 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí
baby mozem mat otazku? akoze ked normalny clovek co tu ma nic moc plat a ma normalne poistenie len a neplati si mutuelle musi ist do nemocnice, neviem nieco sa mu stane, nahla operacia a tak, ze sa nesmie cakat....to akoze ho nezoperuju alebo si potom zoberie pozicku na to aby nemocnici zaplatil tisice eur, pricom mu pozicku nikto neda atd.....ci sa nanho vykaslu a nechaju ho vykrvacat ci co?nechapem :confused:
21. únor 2009 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Gijar...všetci nezamestnaní a soc. prípady majú špeciálny režim, kde im štát prepláca všetko, tí ostatní si to asi cvaknú alebo čo.. netuším..

Inak Sára má prvýkrát celkom slušnú reakciu na očkovanie.. jedno miesto vpichu má opuchnuté, červené a horúce.. ale inak žiadna teplota ani nič.. a dozvedela som sa fajn správičku.. TBC nevyžadujú už ani v škôlkach a jasliach, takže u malej TBC nebude :wink:
21. únor 2009 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ale nie, pod urcitou sumou su , na100% poisteny statom.. takze neplatia.. a ty , ak nemas mutuelle , tak poistovna zaplati za teba 70% a zvysok je na tebe.. a + denna , sadzba, ta je rozmanita 15 az 30 euro na den.... a no , a ked je aj anesteziolog tak to ide rychlo.. mozes skoncit .. s 100 az 1000 euro nedoplatkom .. teda tvojim...
21. únor 2009 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojte holky,

normální člověk žije ve Francii jako největší žebrák.....socani mají právo na vše, dokonce i půjčky na stavění nebo koupi bytu....my když chtěli půjčku na byt tak jsme si prošli půlročním peklem papírů a všeho ...

Bihan,

tak jsem ti chtěla napsat že ty p línky jsou super, nejlepší je pro Samsona ta Bumgenius, ty itty bitty mám jenom dvě, bohužel mi protékají ale zas jsou krásné, a ta blueberry je super, ten microfleece mu nevadí, tak možná ještě pořídím jednu..
jinak tu šátku má rád ale jenom na chvíli..a ven jsem s tím nebyla, je tu ještě zima...snad se brzy oteplí a já to zkusím i na ven...ale nějaké žehlení nebo vaření se Samsonem v šátce bohužel nehrozí...

mějte se holky, padám únavou manžel tu není celý den a malý má takový blbý den, navíc mu rostou ty zuby či co, tak je podrážděný...
21. únor 2009 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoijte, no meleri , mozno rastu , pato mal svoj prvy zub ked mal 3,5 mesiaca.. :grinning:

kocky tak pozeram ze neako , prezivate, poriadne tuto nedelu , ze to tu flakate.. :grinning:

hlasim homeo zabralo super joshovy som nadsena, odporucam, vam... nikdy by som nepovedala ze takto moze zabrat na silnu alergiu... parad.. pokracujeme ,a uz nikdy viac kortikoidy... :wink:
22. únor 2009 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika no ako vravis, kazdy si asi uziva nedelu. U nas je dnes tak kraaaasne, ze by bola fakt skoda ostat sediet doma a nic nerobit :sweat_smile: Ja som bola na malej prechadzke so susedkou, fakt to dobre padne par slnecnych lucov :dizzy_face:
Meleri, takze pokracujes v latkovkach? Super, urcite najdes take, co Samsonkovi budu vhodne a potom sa nebudes vediet vynachvalit :wink: Len tak dalej :slight_smile:
22. únor 2009 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
karol ja som sama doma, teda s joshom on spi a ja si uzivam po dlhom case ticha pozeram moje , e maily bez nervacenia a v klude.... :wink:
tak ako sa mas ako pokracuje tvoje tehotenstvo , ako sa citis..? :slight_smile:
22. únor 2009 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
My sme sa akurat vratili zo ZOO, mali sme krasny den, Alexovi sa tam strasne pacilo, behal po chodnickoch krizom-krazom a myslim, ze najviac sa mu pacilo byt vo vybehu medzi kozliatkami :grinning: a inak hlasim komplet mliecny chrup! a este viem jednu celkom potesujucu novinku pre mna, ze nemocnice maju svoju vlastnu creche pre deti zamestnancov, asi jedina dobra vec v tomto kocurkove.
tak pekny zvysok vikendu!
22. únor 2009 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Caute holky

Karolinko,
jo, problém byl, že tak malé miminko ty látkovky nesneslo..on kadil 8x denně, takže se mu v tom zadek strašně zapařil..tedkom už fakt moc nekadí, takže mu to vyhovuje..zbytečně jsme se s Bihan chytly, ale snad je to už minulost.... :slight_smile:

Tini,
vy se máte! Tady bylo strašně, celý den prší..

Eriko,

no já nevím..jedna věc je jistá, že mě neposlouchá a manžela jo..tak fakt nevím jak na něho..

holky mějte se, jsem mrtvá...
22. únor 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri, tak to mi je luto, mozno s ato zmeni, musis si vybudovat autoritu.. :grinning: netrap sa tym, zmeni sa to//// :wink:
tak tu dnes prsi pocasie na nic... :frowning2:
23. únor 2009 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
on asi ví že se mnou si hraje a tak se mu nechce spát..
a jak se máš ty?
23. únor 2009 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri, mame stejnej problem :grinning: vodi nas oba za fusekli :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tini, taky bych si dala rict ZOO :slight_smile: S tou crèche to mate prima, moje tchynka teho vyuzila a byla naprosto spokojena. Mela deti vlastne na pracovisti :wink:

zvlastni, nam Itti Bitti taky protejkaj, ale jen jestli tonebude tim, ze do nich jeste nejsme dostatecne tlusti :sweat_smile: :grinning:

jinak tu mame celkem hnusne, slunce se snazi prodrat, ale nedokaze to

a jedna dobra zprava, mlicko se nam vratilo :slight_smile: uz jsem myslela, ze jsme o nej definitivne prisli, ale bylo to z nervu kvuli ty v akcine. urco :angry:
23. únor 2009 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri tak ja ako ,,no pato ma prazdniny, tak aj ja oddychujem....

joshova alergia zatial ustupuje takze som spokojna, abudem rada ked uplne zmizne, za par rokov...

kulicko , tak to je super ze sa ti vratilo mliecko... musis byt nadsena....

aj tu je skaredo, no hroza ani von sa neda ist, prsi.. :angry:

ja idem na zehlenie..
23. únor 2009 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

konecne nam vysiel prvy zubok v sobotu a ten druhy uz uz za chvilku vykukne von. No uz bolo na case.
Inac aj nam Itti Bitty pretekaju a nezda sa mi ze by boli malemu velke. Precika mi ich za hodku. Minule za hodku a pol co spal poobede tak ich tak strasne precikal, ze mal aj teplaky uplne cele mokre. Tak ja neviem ci tak strasne vela cika, ale je fakt ze strasne vela cajiku pije.

Erika to je fajn ze vam ta alergia prechadza.

Tini tak to je super s tou skolkou.

U nas bolo krasne cez vikend, ale dnes je otrasne pocasie, tma a aj poprcha.
23. únor 2009 v 16:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Blani, to by skôr sedelo na rastový šprint (spurt) u mňa jeden trval skoro 2t, bola som z neho pekne na nervy, ale klasika.. sa to zase rozbehlo :grinning: takže žiadne nervy, ešte jeden asi bude :wink:

IB dosť pravdepodobne pretekajú, lebo vám do nich ešte detváky nedorástli :grinning: Jedna kočka používa L-ká od 2,5, teda takú istú veľkosť ako Sára a to si fakt nedokážem predstaviť.

U nás bol tatík dnes po týždni v práci a ráno bolo teda o držku, lebo keď sa mladá zobudila, tak som ho v duchu prosila, aby vstal on a trvalo mi pár sekúnd, kým mi došlo, že už nie je doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zajtra sa teším do centra, lebo Sára sa dnes poobede zobudila na telefóna už nechcela zaspať, tak bola celé poobedie protivná až hrôza.

Tini, s tou nemocničnou creche to musí byť super (teda všeobecne zamestnaneckou), to si budeš môcť za Alexom odskočiť, keď budeš mať voľno.. by som hneď brala :dizzy_face:
23. únor 2009 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan, no ja nevim, me prijde, ze ma Timy rustovej spurt porad :grinning: Kdyz pres den chce kazdy 2h nebo dokonce i 1,5h :astonished: a to fakt papa! zadny cucnuti a pryc :confused: Taky ale pokaka kazdou plinu :sweat_smile: A posledni mesic nam pribral ceky kilo :grinning:

Jejej, ale vzdyt na tech IttiBitti pisou, ze jsou od 6,5 kg. No my mame 6,1 ted uz mozna 2 :grinning: Tak zkusime za 14 dni.

Uz se tesim na loviky. Uz nam je poslali :wink:
23. únor 2009 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak nevim v kterym tematu jsem se chlubila a to tu chodim do 3 (no jo svm :sweat_smile: )

tak ja vam to sem napisu. Jsem chtela udelat ty lediky mlickovy, pac jsem dneska vysosla celych 60 ml naraz :dizzy_face: no a tak jsem si rikala, ze bych tu formicku mela vysterilizovat. Tak jsem ji svicla vyvarit a ona se mi co? No roztavila :sweat_smile: :rolling_eyes: Tak jsem dneska koupila sterilizacni tabletky, novou formicku a uz se to "smazi" v lavoru :slight_smile: Tak jsem zvedava, jestli se to taky neroztece. Koupila jsem rybicky :grinning: Jinou nemeli.
23. únor 2009 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, baby ktora ste tu lekarka alebo zdrav.sestra alebo nieco? prave som sa vratila od generalist a podla toho kde ma stiskal atd. to vraj vajecniky nie su, tie su nizsie o nieco, vraj vajickovody alebo cysta.....teda zapal vajickovodov :unamused: este horsie, kedze tie mozu zostat neprichodne, co? zajtra mam UZV a krv na bakterie, bo ster mi spravit nemoze kedze nie je gyndos a vyzera to, ze na marec su uplne plni vsetci takze sa tam asi nedostanem ci co.... :unamused: :unamused: vraj sa ale zapal neda jednoznacne zistit ultrazvukom, je to pravda? ako ho potom gyndos zistuje? hmatom ci co? ked mi na UZV nenajdu cystu ani nic take , dam si predpisat tetracyklinove ATB aj bez potvrdenia ze to je zapal asi no a teraz ta otazka- je to lepsie teda mensie riziko jest tie ATB aj keby to zapal nebol nez nechat si to tak mesiac a riskovat neprelieceny zapal s nasledkami netusim akymi? :confounded: vdaka za odpoved, ach jo, francie no :frowning2:
23. únor 2009 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute baby, vitaj Gijar
Popytaj sa na SECU na CMU je to couverture maladie univeselle, myslim ze je to "mutuelle" pre RMI-stov a ak mate "foyer non imposable" tak je nejaku dobu - asi rok - uplne zadarmo, zatial si popozeraj rozne ponuky roznych mutuelle, nie vzdy su predrazene a myslim ze zdravie je asi jedna z veci na ktorej sa nesetri.

Janka Lyonska, citam ze platite nouou? Takze pracujes???? Daj vediet co a ako? Inak uz niekolko ludi mi povedalo ze v regione pracuje niekolko bab - sloveniek - s menom Jana tak som myslela na teba :wink:

Karol blahozelam a prajem len to naj :slight_smile: A co byvanie? Vyriesili ste to s tym nomadenim pocas a mimo sezony? :wink:

Dufam ze ostatne sa mate dobre, tych 100 stran uz asi nedobehnem :sweat_smile:

My sa mame relativne fajn, nakolko este nemame chomage technique a obisli ma dve vlny prepustania v najse minifirme, tak neviem co bude ak nahodou...radsej klopem na drevo...
23. únor 2009 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek