• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Nguyen, si si strašná šikulka :dizzy_face: o tom nikto nepochybuje :wink:
26. únor 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ooo dakujem, nie je tu cervenaci smajlik hehe, a ty co? som skoro odpadla, DRUHE DIETA??? :astonished: Som ti chcela ale napisat v intimnej atmosfere msn tak hadam niektory vecer pokecame, len ten casovy posun ...
26. únor 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - robim na krizovatke saxe a cours lafayette :wink: (bus+metro+pesibus, alebo bus+trolej)
ak najde restiku, kde bude mat "normalny" prac cas a nie ten gulagovy celodenny :stuck_out_tongue_closed_eyes: a aj za normaly plat a nie almuznu - tak hod echo :wink: - uz ma to nebavi, ze MM (na poziciu chef) musi zaskakovat za kazdeho chybajuceho a nebol s nami este poriadne ani jeden vikend od kedy menil robotu :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: (no mozno jeden bol iba nas a jeden tak napoly a to sme tu mali svokrovcov :confounded: )

inak mam opat novinku, co sa tyka skolky :unamused: - dnes som volala priamo do skolok (v pondelok sme boli iba na mairie a tam nas uznali apte) - no dnes mi tetuska z jednej skolky oznamila, ze nas nevezmu, lebo plati to co pisala Tini, ze beru rocnik 2006 a v druhej nam povedali, ze s nami urobia aspon predzapis a ze sa uvidi v maji, ci maju dostatok volnych miest - no a teraz si z toho vyber :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. únor 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani ja som tiez bola prekvapena... normalne sa robi , len dany rocnik, myslela som si ze si to mylis s jasliami.... :wink:

nebola to nahodou sukromna... :wink: co ti to slubila?

jani moj ma yaky , ca snormalny na snivanie, v restike, od 8 do 17 a potom uz len domov..
ja viem ako trpis pracovala som 5rokov v restike..
26. únor 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj jani jasne ze dam echo ale keby len nieco take existovalo, vies moj chlap je neskutocne komplikovana osoba, on je totiz povodom elektrikar a podla informacii ktore mam, ako elektrikar by si nasiel robotu raz dva a aj s rozumnym casom ale jemu sa nevidia elektrikarske platy, a ked sme boli este v avignone tam robil asi tak ze mimo sezonu 10 hodin denne a nedela volno a cez sezonu 16 hodin denne a bez volna, takze si fakt zarobil no a potom objavil interim, kde robil asi 7 hodin denne a zarobil si priblizne tolko isto, myslim ze chapes preco ale samozrejme vies ako je to s interimom nikto to neuznava a ja som sa mu stale snazila vysvetlit ze ked budeme chciet pozicku tak banka sa bude pytat ake mame obaja prac zmluvy a platy a to s interimom je rovno "merci d'être venu, aurevoir :grinning:" potom prisla kriza takze na pozicku sme velmi rychlo zabudli ale ja som sipila ze prepustania sposobia to ze prve si to odnesu interimi. A aj sa tak stalo takze teraz je nastvany sam na seba a este ze ho zena zivi (si uplne kratucko) je neskutocny zaberak na jeho muzske ego tak uz hlada uplne vsade aj v oblasti elektriky, takze preto si vravim ze vsetko zle je asi na nieco dobre :grinning: Ale dost ma vytaca ze niekedy nechce alebo nedokaze pochopit co sa mu snazim vysvetlit a len on ma pravdu a nakoniec aha vysledok, aj vy mate s muzmi niekedy taketo problemy? Lebo ja si niekedy pripadam ako obohrata platna a ked dojde na moje slova tak si len hryziem do jazyka aby som na nho nevyvalila "JA SOM TI TO HOVORILA!!!!" to by ma asi prizabil hehehe
26. únor 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen;
mam to iste, stale len dookola ta ista pesnicka, takze neboj , mam pocit ze vsetci chlapy su rovnaki........ v tomto....

ahojte vsetky... :wink:
27. únor 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ngueyn, si len dalsim dokaz toho, ze sikovna Slovenka sa vo svete nestrati... je to blba doba s tou krizou, vas sa aj priamo dotkla, nas zatial citelne velmi nie, snad sa Alovi nieco podari najst a radsej aj nieco iste hoci za menej, len to sa mu asi nebude pacit.
Dnes chystam velku veceru pre 5 ludi + Alexa, tak drzte palce, aperitiv je z Picardu, dezert donesie navsteva, takze len 2 chody :grinning: bude to slovenska vecera, mnam!
27. únor 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte holky,

Eriko, chtela jsi at zahlasim jak u osteopata. Tak jsme tam dneska byli po druhy a od ty doby nam malej spi uz 4 a 1/4h :astonished: Coz nam nikda jeste nespal! Tak uvidime jak to bude pokracovat.
27. únor 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, tak to je fajn :dizzy_face:

Tini, jak dopadla veca? Co jsi varila dobreho?

My jsme posledni dobou hodne chodili na obhlidky domecku, radi bysme nejaky koupili. Tak aspon bylo kam chodit na prochazky,nejaka zmena a ne porad na ty stejne mista ;)) A vypada to, ze mame vybrano.

Tedka nas cekaji troje narozeniny, do toho prijedou nasi, bude trochu rusno :wink:
28. únor 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeje, lucij, tak to mate super, ze mate vybrano? A novej nebo uz postavenej? Jestli postavenej tak drzim pesti at vam to vyjde a nikdo vam ho nevyfoukne :slight_smile:

Jo jo, vcera po osteopatovi spal Bubasek 4 a pul hodiny, za to v noci se budil kazdy dve a mel hrozitanskej hlad :angry: Me fakt prijde ze nam spurtuje furt pryc :sweat_smile:

Jinac ty vase vam zavidim aj ty narozky. Ale taky se dockam :slight_smile:
28. únor 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby :dizzy_face:
Tini tak co dobreho slovenskeho si navarila :wink: Ja som tiez mala susedov na veceri, tak som robila plnenu papriku a knedlu, chutilo im tak fajn :wink:
Blani to je super, ze vam malicky tak dobre spinka po osteopatovi :dizzy_face: :dizzy_face: len tak dalej.
Inak som si vsimla ze ste si tu dobre ponadavali na francuzko, francuzov a cely ich system, ale tak pridam sa k Erike, myslite, ze na slovensku je to ruzovsie? Ja teda nie. Aj ked som sa tu pred nedavnom rozculovala kvoli tej podpore, co mi stiahli 200€, ale tak zas vravim si na slovensku by mi nedali VOBEC nic a tu mam takmer SMIC na podporu :sweat_smile: Podla mna je na slovensku tiez otrasna byrokracia a este k tomu aj uplatkarsky system...
Nguyen Janka si sa pytala ci sme nasli ubytko, no a prave tento tyzden sme nasli :grinning: :grinning: :grinning: Je to sice male (1 izba, 1 obyvacka s kuchynou, kupelna, terasa+zahrada), ale hlavne ze je to na cely rok a nie len na skolsky ako to tu povacsine byva. Zatial pojdeme tam a potom uvidime ak najdeme vacsie tak ok. Si vravim, ze v prvych mesiacoch bude aj tak mala s nami a vlastne som rada, ze sme vobec nieco nasli :sweat_smile: A k tomu to nie je ani drahe, blizko plaze a este aj "déclaré", co viac si clovek moze priat :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ju ahoj Karol

No vis, on nam sice spinkal 4 a pul hodky, ale pak si to vynahradil vsecko v noci a chtel kazdy 2 hodky papat :angry: Tak jsem zvedava na tu dnesni.

Mno, pro me je rozdil mezi fr a cr jedine v tom, ze v cr bych mela vicero moznosti prace (no ted tu nastesti nejakou mam, ale teda bylo to o fous a skoncila jsem u chocholouska :pensive: , pac tady fakt zadna nejni :confounded: ).

Jsem rada, ze jste nasli takovy prima bydleni, sice male, ale s terasou a zahradou :astonished: a u plaze :confused: :dizzy_face: to je supeeeeeer :dizzy_face:

Juj a uz jste premyselli na jmenem pro malou? :sweat_smile:
28. únor 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj holky, uz jsme dlouho nepridaly zadnou fotku do spolecnyho albika :sweat_smile:
28. únor 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky... kulicko , super som rada, ze navsteva priniesla u osteopatha , dobre vysledky... super tak teraz dufam ze to bude len a len lepsie.. nepovedal(a) ti nahodou co bol problem???

karol, dakujem ze si sa ku mne pridal, uz som sa bala ze ma zato ukamenujete... :wink:

a balahozelam k bytiku , nevadi ze maly, ale hlavne ze bude tam stastni... :wink:

bihan , moja skoro by som na teba zabudla, tak dufamz e si uz vyriesil asvoju dilemu, mat druhe dieta.. ak , si pozitivne presvedcena tak chod na vec.... :wink:

inac ja som dnes varila gulas, a ic neostalo.... :wink:
28. únor 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika tak stastni tam snad budeme, mala rodinka pokope :grinning: tu kde sme teraz mozme zostat do konca maja, takze sa budeme stahovat pomalicky, najprv si tam vsetko pripravime a potom sa uz len "presunieme" :grinning:
A hej som zabudla, ze Bihan spominala, ze sa asi zacnu snazilkovat o druhe babo. Podla mna je lepsie nemat velmi velky rozdiel medzi detickami, jednak si budu lepsie rozumiet a tiez ked si uz prejdes fazou plienky, kasicky... tak mas potom uz od toho pokoj. Lebo baby ktore maju rozdiel medzi detickami takych 5-6 rokov sa k tomu vsetkemu musia odznova vracat a pocula som viacero nazorov ze to tiez nie je evidentne :wink: Bihan len do toho, ak sa citis na druhe, tak nech vam to cim skor vyjde :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. únor 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - decka v posteli - obed v rure a muz v praci :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak sedim trosku na pc a docitavam tu a tam

Karolinka - to je super, ze ste nasli celorocne byvanie - aj ked mensie - ale aspon budete mat pokoj na dlho a budete si tak moct vychutnavat babatko ked pride :slight_smile:

Blani - ako bubasek? - spinkal lepsie?

Erika -obe skolky su statne - tu na blizku ani sukromu nemame :unamused:

Lyonskatiezjanka - kedy idete do toho svedskeho?

krasnu nedelu vsetkym :slight_smile: (aj ked podla pocasia taka nema byt :unamused: :angry: )
1. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prajem krasnu uprsanu nedelu :unamused:
uz vam deti schytali akutnu laryngitidu? Alex nam to v plnej parade predviedol v piatok vecer pocas navstevy u nas, ted bol to des, ale nastastie to velmi rychlo preslo, len som ho tisila v sede a otvorili sme dokoran okno, ja som nemala doma NIC ako prvu pomoc, no odvcera uz mam doma Célestène kvapky, ak nemate, tak si to skuste vypytat od lekarky, teraz je asi obdobie laryngitid :frowning2:
Lucija, takze uz viem, co za celestene do davas Leuske, tiez ma taky stekavy kasel a dusi sa alebo preco vam to dala lekarka???
Na SK/CR existuju kortikoidove cipky Rectodelt, asi si ich tiez zadovazim v aprili pre istotu :zipper_mouth:

Vdaka tomu mi krasne zhorelo masko v trube, sice bolo jedle, ale take 'pocernejsie' :pensive: robila som nieco ako hovadzie rezne v paradajkovej omacke, to je take zvlastne masko, velka babracka, ale uspech zaruceny. A k tomu kyslu fazulovu polievku.
Zajtra zaciname s 30 min v halte garderie, a prave vcera som sa dozvedela, ze sa budu stahovat do uplne novych priestorov, aj so zahradkou :dizzy_face: poobede mame kontrolu u lekarky, uz sa tesim :grinning:
1. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - ja som myslela, ze tu laryngitidu mozu dostat iba take malinkate babatka :confused: (ja som si totiz myslela, ze uz sme a vodou :sweat_smile: )
koncom marca ideme na kontrolu, tak sa spytam lekara :wink:

nech sa zajtra Alex drzi :wink:
1. bře 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to od 5 mes do cca 3 rokov, v tejto sezone virusove, v lete skor bakterialne... vcera a dnes akoby nic, mozno mal vcera este trosku zvysenu teplotku, vlhko kasle, ale uz sa neopakoval zachvat. Vtedy vecer mal teplotu, bol cerveny a rozpaleny pocas zachvatu, tak dostal aj paracetamol cipok.
1. bře 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
diki - tak sa isto budem na to pytat lekara

inak ako to spoznat? - tym stekavym kaslom? - viem, ze prva pomoc,kym nemam doma ziadny liek proti - tak ze treba do studena (ku mraziaku, ci oknu), vsak?
1. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex najprv nechcel ist spat, v posteli sa prehadzoval, plakal a pchal si prsteky do pusy, potom zaspal, potom sa z nicoho nic rozkaslal, taky suchy hnusny stekavy kasel, ked to budes raz pocut, tak to spoznas hned :confused: uplne vyplaseny, triasol sa, nevedel sa nadychnut... no ja som mala dost. ten celestene to su kortikoidove kvapky a uvolnia zapal a hlavne opuch dychacich ciest, co je prva pomoc. preto mi pridu sikovnejsie prave tie cipky, lahsie sa podaju, zajtra sa opytam nasej lekarky, ci tu nieco take existuje.
Otvorit poriadne okno alebo rovno vyniest deti na balkon, chladny vzduch pomoze, a este je dobre aj zvlhcovat miestnost.
1. bře 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juj Tini tak to ste si "uzili" :unamused: esteze je uz Alex v poriadku, ale ti verim, ze v tej chvili ta to vystrasilo. Ja som ani nevedela co to ta akutna laryngitida je :sweat_smile: , ucim sa pri vas :wink:
1. bře 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky :wink:
1. bře 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
este je sranda v tom, ze to nastupuje pomaly, priznaky take nijake a potom sa to zrazu zhorsi a hlavne v noci. taky cas volat sos medecin a nahlasit laryngitidu :zipper_mouth:
1. bře 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. bře 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj tini tak to mi je luto.........; no hlaven ze sa uz liecite,

celesten mam doma aj ja ,a le ten nam uz nezaberal, ani na alergiu.. :frowning2: potom je este silnejsie vola sa solupred.. tiez kortikoid, .. to zaber ana beton, su to rozpusten tabletky... :wink: vo vode...

baby hlasim, josh je alergicky na jablko, na banan, na papriku a kukuricu.. :wink: teda okrem BKM a vajicka... :frowning2:

homeo zaberaju super tam kde aj kortikoidy , nestacili tak homeo naozaj zabera a hlavne mu neotravujem organizmus.....
1. bře 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, Lea mela prave uz laryngditidu, a nekolikrat kasel, a pokazde dostala Celestene. Pokud kasle opravdu hodne silne, tak ji to davam a zabira. Pokud se mi zda, ze by se to dalo vylecit jen obyc. sirupkama, tak zkousim kapky a sirupy co jsem si dovezla z domu, Hedelix, Biotusilek, a tak...
Ona mi po tom Celestenu totiz vubec nespi.
Tedka musim zaklepat, ze uz dlouho nemocna nebyla.

Blani, mame vybrano a je to na dobre ceste... Nechci to teda zakriknout. Je to novostavba, domecek bude postaveny az leden, unor 2010, ale to nam tak akorat vyhovuje. Hlavne dobra lokalita, a vesli jsme se i cenove do nasi predstavy, tak snad vsecko dobre dopadne ;)

Musim jet pro malou, byla od vcera u tchyne, zatimco ja jsem gruntovala, pak jsme byli na veceri s kamaradama a dneska jsem odpocivala :dizzy_face:
1. bře 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ju Luci tk to mate super :slight_smile: Hlavne, aby vam to dostaveli :unamused:

Tini, tak at se alex rychle vyleci.

Jani, no :sweat_smile: porad chce papat co 2h, ve dne v noci :unamused: Ze by super rustovy spurt :sweat_smile: :grinning: A stale nam toliko place a nevime proc :frowning2:

Eriko, osteopatka rikala, ze mel trosku bloklou panev a taky ze se mu podsunula trosku celni kost, to pri tom, jak mi dlouho zustal v panvi, kdyz jsem ne a ne ho vytlacit ven. No, tak mu to snad uvolnila, uvidime za 3 nedele, jestli se to nevratilo. Ale rikala mi tchynka, ze to mu muselo udelat dobre, pac ona taky po osteopatovi spala dyl nez obvykle :wink: a pak ji bylo tak fajn :wink:
1. bře 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, bude to jeste hodne papirovani a starosti, to je jasny. Ale snad se dockame ;) Stoji jich tam uz hodne od stejne firmy, chybi jen nekolik poslednich, takze jsme si prohlidli jak to bude vypadat, a ja uz bych nejradsi ted hned zarizovala :slight_smile: :grinning: A pritom jsme jeste nic nepodepsali, az tento tyden.
1. bře 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem nemocna, chripka. Ted mam strach ze to chytne maly,zacina mit plny nosik. Cetla jsem ze jsou deti chraneny (pokud jsou kojeny) ale ze v ne tak silne mire to stejne od mami chytnou :frowning2:

Kulicko - k tomu osteopatovi jste sli na nejake doporuceni a nebo jen tak sami ? A co mu tam delaji ? Sousedka nam rikala ze kdyz ho tahali klestemi tak je dobre tam zajit kolem 6 mesice aby mu porovnali hlavicku. V cechach se to dela taky ? Nikdy jsem o tom neslysela.

Tak jsme vcera maleho vazili a ma uz 5.9 kg a to mu nejsou ani 3 mesice :slight_smile: a jenom kojime :slight_smile:

Tini preji brzke uzdraveni Alexovi.
2. bře 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek