• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
ja zajtra idem na kompletnu prehliadku s patom do secu.. na polovicu dna.. a na buduci tyzden s joshom.... uz sa zase vidim ako minule...
ale aspon vsetko skonroluju sluch , oci, zuby , aproste vsetko..
4. bře 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini kikko farebne to su bambusove stvorcove plienky :wink:

K tomu znakovaniu je to super, boli sme na preliezkach v parku a maleho som davala smykat sa a potom som ho dala na zem ze nech si uz pobeha trochu a on sa ku mne otocil a zaznakoval "este" bolo to strasne roztomile :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pheva, veď do augusta máte času až až :wink:

Tini, to sú zase plienuše :grinning:

Erika, to čo sú zase za prehliadky? :confused:
4. bře 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale sme sa casovo trafili :wink:

dakujeme za blahozelanie :dizzy_face:
4. bře 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini nehavam tie zavesy na Slovensko.

Inak maly ma opat tepotu a to len pred tyzdnom dobral uz druhe antibiotika tohto roku. Ja som vedela, ze tie jasle nie su najlepsi napad. Chodi tam dve doobeda, ktore preplace..... manzelov napad
4. bře 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes boli opat v halte garderie na 1hodku, Alex desiatoval s detickami a taki boli kuzelni na tych miniaturnych stolickach pri miniaturnych stolcekoch a vsetci spolu pekne papali :dizzy_face: Alex bol v 7.nebi :grinning:
Koncim na dnes, uz mam vycitky voci Alexovi, ze sa tu zabavam... od rana prsi, ani vonku sme poriadne neboli a vidno, ze sa nudi a sam sa tolko este nevyhraje. Tak pa zajtra!
4. bře 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas je to tak ze ked ideme za detickami a ja ostanem s maly tak je velmi spokojny ale ked odidem maly panikarci
4. bře 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan to ti posiel asecu, predom papier alebo si mozes vypytat , na secu, aspon pokial viem.; je to poldnova prehliadk azadarmo u deti, medzi 12 18 mesiacom a potom kde maju 3 az 4 roky.. ta je kompletna, teda logoped psycholog,, dentist , krvne testy.. ocne proste celkova depistaz; psycholog, aby si vedel aze tvoje dieta je plne v poriadku a nestoji to ani halier... :wink:

takze zajtra ide s patom a aj joshom... na buducu stredu aznova ale pre josha.. ci pocuje ci dobre vidi, psychomotricika, proste dane veku... :wink: super vec.. :wink:
4. bře 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani gratulujeme k roku :slight_smile:
fuj, jste toho zasejc nakelcaly, ze se mi mezitim zaclo vztekat ditko :angry: :sweat_smile:
4. bře 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, odkial ty vsetky tie veci beries??? Preco nam o tom nasa lekarka nic nepovedala, ze take nieco existuje, ze mozme ist,ked mame zaujem... ja by som napr. brala detskeho zubara, uz ma komplet chrup, tak nechcem ist prvykrat ktovie kam, az ked bude nejaky kaz (teda snad nebude), robi sa tu napr. pecatenie mliecnych zubkov???
Pheva, my zatial chodime len spolu, buducu stredu tam ostane sam :confused: a s tymi chorobami... dnes vecer mu zacalo nieco ako hnisavy vytok z praveho oka, konjunktivitida ako fras :angry:
4. bře 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu komplet prehliadku by som brala aj ja,ale dentista by nemal s nami vela prace :grinning: zatial mu je vidno len dve incizivalne hrany....jj to pecatenie aj mna zaujima ci sa tu robi vo Fr.

U nas je tiez take o nicom pocasie, doobeda lialo a okolo obeda sa trosku vyjasnilo tak som si povedala ze ideme von aspon na chvilku. Zastihol nas ale taky lejak a este aj ladove krupky padali, takze som prisla domov uplne mokra ako mys, maly bol v pohode pod igelitom, ale reval ako nepricetny ked som ho davala na kocik.
4. bře 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nespis??? Pocuj, u nas sa robi to pecatenie? Ucili sme sa sice o tom na zuboch, ale to vies, vseobecniari na zuboch :grinning: Neviem, ako to vyzera v praxi, ale vtedy sa mi to velmi pozdavalo.
4. bře 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Jani,

tak u nás to bylo taky včera na nic.. dneska už je pěkně. peču bábovkua odpolednese půjdu projít...malý to očkování zvládnul ale zase má dneska teplotu...ale prý je to normální..božátko...
5. bře 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini viem ze sa to na SVK robi, teda aspon co viem v Ba a aj v Pezinku. Viem od dentistov s ktorymi sme spolupracovali. Mozes dat zapecatit fisury aj na mliecnych zuboch, ale staci ked to das urobit na trvale zuby. Hned ako mu vylezu prve molare, tak by som mu ich chcela dat zapecatit. Teraz som brnkla kolegom(byvalym) a zistia mi aj cenu co to stoji priblizne u nas. Poobede okolo 16:00 ked bude drobec spat im znova zavolam a potom ti napisem, len pre zaujimavost aby si mala predstavu co to asi stoji.
Hehe, tak ja chodim spat okolo jednej v noci a aj to sa mi niekedy absolutne nechce, ja som taka nocna sova. Vecer mam najviac energie, mozem rozdavat. :grinning:

Peti u nas je zase dnes na prd a dnes nepojdeme von, lebo prsi s prestavkami a nechcem dopadnut ako vcera.
Ja som babovku robila predvcerom a malemu strasne chuti.
5. bře 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
o čom to točíte? aké pečatenie? :sweat_smile:
5. bře 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jej Jani to jsi jak můj manžel, on chodí taky kolem jedné spát..přes den je unavený ale večer ožije...:slight_smile: Já jsem si teda na to noční vstávání zvykla, ale někdy jsem ještě pěkně hotová...já zas spíš ráno..

no jak jsem říkala, že tady je pěkně, tak se už taky zatahuje..myslím že tak skočím do obchodu a zpátky..

jinak včera ho doktorka vážila a přibral 700 gramů, už má 5650 g.

:slight_smile:
5. bře 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, to je 'ochrana' pred zubnym kazom, zubok sa zaleje nejakou hmotou, vies, vsetky tie ryhy a priehlbinky na stolickach :wink: daj si do vyhladavaca a vyhodi ti to kopu. vcera som hladala a nasla som, ze najviac sa to odporuca, hned ked sa prerezu prve trvale molare, teda 'sestky'. Dovtedy to tu mame cas zistit.
5. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

maly vynechal doobedny spanok, uz uz spal, ale v tom prisiel Franck, takze bolo po spani. Spime teraz.
jj Tini ale zaujimalo by ma kolko to tu stoji, ked porovnam ceny zubotechnickych vykonov tu a na SVK tak je to nehorazny pomer a pritom material sa pouziva ten isty a za tu istu cenu sa nakupuje. U nas to stoji zevraj od 5 do 20 e na jeden zub, ale myslim si ze ako prevencia to stoji za to.

Peti maly ma peknu vahu :slight_smile: Nas Jullian za 4 mesiace pribral len 700g, ale doki ma ukludnil ze to je v tomto veku normalne.
5. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ale tu je cena práce ooooveľa vyššia ako doma :wink: a nájom.. a tak...
A to už je potom doživotná záležitosť? :astonished: si to zistím, len doteraz som vôbec netušila, že niečo také existuje... ja mám väčšinu zubov zablombovanú po kazoch, ktoré sa mi urobili hneď ako mi vyliezli trvácne zuby, takže toto by som dala urobiť Sáre tiež
5. bře 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja viem Luci ,lenze som si napriklad pozerala inzeraty s ponukou prace pre mna a pri niektorych bol aj plat a teda u nas na SVK som zarobila tolko isto a v Australii za 3 dni prace viac ako tu by mi dali za 5 dni prace. Pristroje a material rovnaka cena ako u nas, dokonca nieco je tu este lacnejsie.
5. bře 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci nie je to dozivotna zalezitost, tusim je to na nejakych 5 rokov, ale potom to mozes zase obnovit.
5. bře 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to si robíš prdel? :fearful: Teda myslím s tým platom... ja to tu už fakt dlabem.. ak ani špecializovaný pracovník nie je poriadne zaplatený, tak kto okrem železničiarov? Misére!
5. bře 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak ja len pevne dufam, ze to boli inzeraty nejakych malickych labakov.
5. bře 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Luci, Lea zacina povidat prave ted, hodne opakuje a je to cim dal vetsi sranda ;)
Uz si musime davat pekne pozor na jazyk :grinning:

"mama kaka" jsme meli zrovna vcera na navsteve u znamych, jsem si tam diskretne odskocila na wc vykonat malou potrebu, a Lea hlasite hulakala za dverma ze "mama kaka" :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak v noci Lea vola "maman, maman" a kdyz to nepomuze tak zacne "tatooo tatoooo"! Ona totiz stale me rika francouzsky "maman" a tatinkovi cesky "tata" - presne naopak ;))

Tini, a Alex bude vlastne trojjazycne dite, ne? Mluvite doma porad anglicky?
5. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
O tech zubech taky slysim prvne... :confused:

Me osobne teda dost sokovalo, kdyz jsem se ptala svoji zubarky v kolika letech mam privest malou poprve k ni na prohlidku, mi rekla ze tak v 5-6 letech :astonished: :grinning: Tak nevim....
5. bře 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemely bysme uz konecne nechat zmenit nazev nasi diskuze? Snazilka zadna, tehulka zadna... same zaslouzile matky :grinning: Teda s vyjimkou Nguyen ;)
5. bře 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem fakt idiot, na Karolinku jsem zapomnela :pensive: se stydim!!! Promin Karol :grinning:
To je znamka toho, ze uz fakt musim jit nekam do prace, uz doma magorim :sweat_smile:
5. bře 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini som tu uz predsa 10 rokov tak uz len poznam system.. nie.. :grinning:

takze tuto prehlaidku robi , securite socila, pre deti od 12 mesiaca 18 mesiaca a potom znova ked maju vek pata 3 az 4 roky, ta je podrobnejsia.. chodte na vasu secu a vypytajte si kde vo vasom meste je ich stredisko.. je to, potom uz len poslat prihlasku aoni sa vam ozvu...
:wink:
ku zubarovi mozte ist hocikedy aj k svojmu s detmi..

ja vam zajtra poviem , ako sme dopadli , dnes uz nemam silu , som dost nastvana.. :wink:
5. bře 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.keskeces.com/etablissement-medicaux/centre-medical/75010/bilan-de-sante-de-l-enfant.html

na nete som toho vela nenasla, tak tu je adresa a meno v parizi.. takj skust ehladat aalebo to ukazat vo vasej secu.... :wink:
6. bře 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby - uz 3x ma vyhodil PC skor ako som dopisala - tak len narychlo - mame sa celkom OK , zijeme, deti teplotovalia soplikuju (ale inak pohoda, aj v noci sa ako tak dalo, budili sa vacsinou este ked som bola hore, alebo tak, ze sa mi podarilo v poho zaspat)
no zase nechcu spat cez den (a obavam sa, ze cezdenne spanie bude u nas uz iba prilezitostne :frowning2: ) - takze doteraz som tu chodievala uz zriedka a asi budem este menej :frowning2: :sweat_smile:

co sa tyka FR - mne sa tato krajina ako krajina (priroda, hostoria...) paci, no skoda, ze je tu v nej tak vela frantikov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - celkovo mi to pride, ze je tu vsetko postavene na hlavu a ze pokial patris do strednej vrstvy, tak je bieda, v tom pripade by fakt stalo za to byt tu na cierno a robit na cierno aspon by sme mali na vsetko narok a aj neplatene :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
6. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek