• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Jani, to ta teda musi ist porazit, ked deti uz nechcu spat cez den, Alex nastastie spi, tak 1 pol hodky kazdy den, to je moja jedina chvilka pre seba :grinning: ale zato chodi spat vecer pozde.
Peciem tortu, periem, gruntujem... nech len ta torta hlavne vyjde :fearful: a este oblepujem krabice od plienok lacnou tapetou z castoramy a dam ich do satnika :sweat_smile: a vsetky haraburdy sa nadherne skryju a este to bude aj pekne.
Alex uz bol 2x uplne sam v halte garderie, dnes dokonca na 2 hod a vobec nechcel ist domov, bol zagebreny az poza usi od plasteliny a taky zaujaty svojou tvorbou...az mi bolo do smiechu. Buduci tyzden maju karneval, tak musim najst nejake oblecko, do susedkinho oblecka akoze dalmatinsy psik sa ledva zapne :confounded:
tak sa drzte, mozno sa este ozvem vecer, ked mi vyjde cas, papa
6. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby nadavajte na francuzsko, ja som dnes na infarkt so slovenska a ako vzdy... :angry:

otec mi prave vola ze mi prisiel list s nasej, zdravotnej poistovne.... ze si ziadajuu odo mna peniaze kedze uz neplatim 5 rokov!!!!!!!!!!!!!!

chapete ten bordel aky tam maju, ja uz nemma 5 rokov trvaly pobyt a odhlasena som , aj meno som mala zmenene a oni mi posielaju na moje dievcenske meno, aby som vyrovnala do 8 dni!!!!!!!!!!!!!!

ja koncim...
6. bře 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucija mas odpustene :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ved viem, ze to nebolo schvalne :wink:
U nas vsetko po starom, mala zacina cim dalej tym silnejsie kopkat :dizzy_face: :dizzy_face: co je jasne, ved rastie, krevetka moja :sweat_smile: ale niekedy sa az sama z toho ako blbec smejem ako sa mi brucho natriasa :grinning: je to super pocit.
Erika to ti verim ze mas nervy. Oni tam maju taky bordel ze az, uz vela ludi z mojho okolia ma take skusenosti, ze im prisiel po 2-3 rokoch papier, ze treba nieco doplacat a tak podobne. No a tie 3 roky co robili preboha??? :confused: a hlavne ze tam uz ani nemas trvaly pobyt a aj si si zmenila meno. To uz clovek nevie ci ma plakat, ci sa cez slzy smiat :sweat_smile:
6. bře 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika ja ked som sa odhlasovala z poistovne, tak som im musela dokladovat papier ze som poistena tu vo Fr. Zavolaj im a povedz ze im posles kopiu .Nemala som ten papier ani prelozeny do slovenciny, len si ho odfotili a zalozili. Nemozu ziadat peniaze od teba, ked si pltis zdravotnu vo Fr., lebo v dvoch statoch EU nemozes byt poistena.
Pevne nervy :wink:

Jeeee Karolinka to je krasny pocit ze?? Meno uz mate vybrane ci sa len rozhodujete??
6. bře 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja este stale nemam papiere z ambasady, teda myslim tym moj sobasny list :confused: DUfam ze mi ho stihnu poslat do 23.3. vtedy ideme na SVK. Maju na to zevraj 3 mesiace. Chcem sa vas opytat ked ste si vybavovali potom novy OP, ake trvale bydlisko tam mate??
6. bře 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka mena zatial vyberame, ale asi si aj tak nechame TO meno az do porodu pre seba :sweat_smile: Ked tych mien je toooolko a samozrejme chceme vybrat to najlepsie a najkrajsie :grinning: :grinning: :grinning: ako vsetci rodicia :sweat_smile:
6. bře 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne chapem, ale vies moja zvedavost :wink: a so svadbou pockate po narodeni malej nakoniec??
6. bře 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to vyzera ze asi hej, lebo by som chcela aby tu boli aj nasi a ti chodia v juli, takze nam to vychadza tak mesiac po porode. Aj to by sa urcite dalo, ale tak nechcem sa zbytocne stresovat a len tak to "odbuchat" :grinning:
6. bře 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, ja som si nechala kosicku adresu ako trvale bydlisko, hihi, a ked budem v aprili doma, tak pojdem volit prezidenta!
Erika, ja som takisto pri odhlasovani musela dolozit papier, ze som tu poistena. vypytaj si od svojej fr.poistovne doklad, odkedy si tu poistena a toto im posli.
Karol, aj tebe to uz leti, uz 27.tt :dizzy_face: ved este len nedavnosme riesili, kedy zacat bart listovku, pamatas?
6. bře 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej hej pamatam :sweat_smile: no fakt to leti, ved o 3 mesiace (ak bude vsetko ok) rodim :sweat_smile: to je az neskutocne :wink:
K tej poistovni, ja ked som sa tu prihlasovala, tak medzi sebou si poistovne nejake papiere odfaxovali a tak ma aj odhlasili. Dufam, ze mi ako Erike o 5 rokov nepride nejaky papier ze musim doplacat :grinning: :grinning:
6. bře 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
BABY, ja som im to vsetko davala ked som sa odhlasovala.. odisla som s uradu kde mi, prestrihli moj obciansky.. na moje , nove meno..a as tym papierom som isla rovno , do zdravotnej, aby ma odhlasili, kedze som sa prave odhlasila s trvaleho.; oni si zacali vypisovat a vsetko dokonca som musela zaplatit 9 rokov staru 8 mesacnu dieru mam pocit 2000 korun daco ma stal ten ich bordel, zaplatil asom si sama, 10 rokov a nepouzivala som vobec poistenie na slovensku.. a este som preplacala znova...

a teraz toto.. ide ma slak trafit.. inak mozu si trhnut, moja mama ani doma ni eje... a moj otec chodi len raz za cas vyberat postu..a tak kto by ma to upozornil.. :angry:

inak este aj sky ma nasra...i dnes, zmenili mi cas letu na miesto 2 hodin , naspat budem na letisku s detmi 10 hodin, uschovna nie, na batozine, ja sa zblaznim.....................................
6. bře 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini aj ja mozem volit ale musi byt druhe kolo, lebo prve to som este tu :grinning:
Za chvilku uz letis, my uz len dva tyzdne :dizzy_face: :dizzy_face:
6. bře 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byt tebou, tak skusim do tej poistovne zavolat a vysvetlit si ten problem telefonicky a uvidis, ze co na to povedia.
A teda tych 10 hod na letisku cakat s 2 detmi :fearful: Ja presne preto neletim az do KE, ked si este predstavim aj teriganie sa z Viedne do Blavy, radsej autom s otcom 2 dni :grinning: a ako vies, ze nie je uschovna? Ale vies co? My sme tam cakali presne po svadbe asi 5 hod, tak sme sedeli vonku na lavickach, bolo prijemne, Patrik bude pozerat na lietadla a Josh sa bude hrat v trave...len s batozinou bude ostara. uz len oslovit niekoho napr. zo security, nech ti ju schovaju u seba, ukazes im letenky.
6. bře 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, ved aj ja idem len na 2.kolo, tusim vcera to bolo v nasich spravach, dokonca aj termin 2.kola, tyzden pred Velkou nocou!
6. bře 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja uz o slovenskej politike nemam ani potuchy... :confused: ale tiez mi prisiel papier na volby :sweat_smile:
6. bře 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja takisto, ked vidim v telke tvare novych ministrov a tolko fesnych mladochov mame! Viete co je sranda? Tv JOJ dava o 19.00 Krimi noviny a MM to zboznuje, teda v nedelu a pondelok pozera, inokedy je este v obchode. A vola to 'kriminy noviny novy rok', toto uz vie slovensky !
6. bře 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj zavolaj si to bude najlepsie a teda to na ktorom letisku budes tolko cakat???V BA ci Vieden??No ale ked tam nie je uschovna tak predpokladam ze je to Bratislava, lebo tam sa komplet preraba letisko. Je to tam dost blbe teraz. Pred Vianocami som tam za 15 minut skoro zmrzla, lebo co boli prilety z Pariza, tak tam sa muselo cakat vonku a vtedy bola riadna kosa. No ale asi 5 minut odtial autom je velke nakupne centrum, tak snad tam by ste mohli byt,lebo na tom letisku neviem, ono je take prtate a este aj v prestavbe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak MM vie povedat bradavka, bradavky, ako sa mas, dobre dobre, jebak, milujem ta, tiez......toto je jeho slovencina :grinning: :grinning: :grinning:
6. bře 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak fred este zvladne: Aoj (! bez H), ako sa mas? To hovori v telefone a potom mi s priblblym usmevom strci sluchatko :grinning:
a raz v Prahe sme sa plavili lodou po vltave :grinning: a tam dakde videl napisane slovo 'ryby', no odvtedy si to pamata
6. bře 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ten moj toho vie celkom slusne. Ale prve slova boli, pekne prsia, pekny zadok, p.cka a k.rva :sweat_smile: Teraz je na tom podstatne lepsie :grinning:
6. bře 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
JANKa, ste zlate a co s batozinou.. na 10 hodin....
ved o to mi ide, keby ju drzali oni ako leteckaspolocnost tak fajn, ale oni to nerobia...
ni eje uschovna kvoli, prerabani volla som tam dnes.. potrvdili mi n aletisku.?. nikto ti nepostrazi, len tak batozinu.. uz len kvoli, 11 septembru asi tazko; aby mi niektoju zobral.. takze mam strasne nervy...
6. bře 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ked sme boli na SVK tak mi medzi ludmi naschval hovoril ma cocotte, aby to vsetci poculi :grinning:

Erika tak to fakt netusim :sweat_smile:
6. bře 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Jani tak to ma pobavilo :grinning:
6. bře 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes nikto nic? a tak som sa tesila, ze co si pekne precitam pocas mojej kratkej pauzy...od rana som sa este nezastavila, krpec nabera sily na pooednajsiu oslavu, vsetko je hotove, uz sa len ja dam dokopy a hura, o 16 h to vypukne :grinning:
7. bře 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tom zmatku som zabudla na dnesnu oslavenkynu - Leusku. Leus, rasti do krasy a svojim rodicom pre radost :wink:
7. bře 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
čafte čafte!

Leuške všetko najlepšie!!! :dizzy_face:

haha.. slovenčina našich chlapov, tak to je prdel... môj chlap tak isto zvláda "ahoj (aj s h :grinning:), ako sa máš.. Lucia..." a strká mi telefón do ruky, ale už pozná aj pár iných slov ako ruky hore, ucho, nos, pupok, hruška, jablko.. to sa učí s malou.. a ešte vie Ja som Francúz, nehovorím po slovensky.. veľký koko. veľká pi.a, ľúbim ťa a poďme je.ať :sweat_smile:

Erika, to ktorá spoločnosť ti presunula takto let? Ja stále tŕpnem, či mi neprehodia ten môj, lebo by ma švihlo.. ani nie tak kvôli odkladaniu batožiny, ale kvôli tomu, že mám všetko presne vyrátané... a zaoceánske lety posúvajú tak o pol dňa minimálne.
7. bře 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé.. a musím sa vám s niečím pochváliť! Sára sa nám dnes sama vyčúrala do nočníka a my sme si ani nevšimli :dizzy_face: Potom to trošku porozlievala po obývačke, keď nám to prišla ukázať, ale s MM sme ostali úplne mimo...
7. bře 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan sky :wink:

gratulem sarinke.......... :wink:
7. bře 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim vas vsetky,

som z Bratislavy a od 1997 som vo Fra. Od 2001 som v okoli Lyonu(viackrat sme sa stahovali) a teraz oficialne v 38 - Morestel asi 50 km od Lyonu smerom na Chambery. Rada by som spoznala ine slovenky ci cesky. Mam 2 dievcata 4 + 9 rocne. Takze sa ozvite. Nerobi mi ziadny problem dobehnut do Lyonu, Grenoblu, Chambery, Aix les Bain ci ine mestecko v okoli. :slight_smile:
7. bře 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj miraf... :slight_smile:

janka bude mat s teba radost ona zije v lyone.. ak sa dobre pamatam.. :wink:
7. bře 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek